Аналіз регуляторного впливу (оновлений) до проекту нової редакції „Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення на Інтернет-порталі "Миколаївська міська рада" та організувати... 4 918.53kb.
Рішення Чернігівської міської ради "Про встановлення Правил благоустрою... 1 43.41kb.
Рішення від «29» 12 2011 №403 16 сесії 6 скликання Про затвердження... 2 401.29kb.
Розпорядження міського голови 29. 03. 2013 91 р Про створення штабу з 1 54.86kb.
Рішення Розробник ужкг,Е та кв, Лень В. О., т. 2-04-70 україна новоград-волинська... 1 28.35kb.
Рішення Чернігівської міської ради від 29 липня 2011 року Про внесення... 3 735.83kb.
Рішення XXXV сесії VI скликання від 20 липня 2012 року №352-vi про... 1 251.41kb.
Рішення XLIII сесії V скликання Чугуївської міської ради від 27. 2 591.01kb.
Рішення від " 26 " листопада 2009 року №9 місто Прилуки Про затвердження... 1 202.08kb.
Аналіз регуляторного впливу до проекту постанови Кабінету Міністрів... 1 76.08kb.
Луганська область попаснянська міська рада виконавчий комітет 1 25.01kb.
Інформація для мешканців малих міст стане доспупнішою 23 квітня 2013... 1 21.75kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Аналіз регуляторного впливу (оновлений) до проекту нової редакції „Правил благоустрою - сторінка №1/1
Аналіз регуляторного впливу (оновлений)

до проекту нової редакції „Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві” 1. Визначення та оцінка важливості проблеми

На сьогоднішній день ситуація, яка склалася з санітарним станом та благоустроєм території міста потребує прийняття негайних заходів, першочерговими з яких є: визначення меж прибирання територій між організаціями, підприємствами, установами, орендарями, приватними домовласниками та покращення ситуації з укладенням договорів на вивіз ТПВ.

Серед умов, які необхідні для виконання визначених завдань, є поліпшення благоустрою міста, забезпечення в ньому чистоти і порядку, а також покращення організації робіт з озеленення території міста Миколаєва, покращення якості послуг з вивозу ТПВ.

Даним регуляторним актом пропонується розв′язати проблему підтримки благоустрою у місті Миколаєві, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», що дасть змогу створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.

У ст.152 КУпАП не конкретизовано види порушень благоустрою.

Ст.26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», а також ст.34 Закону України « Про благоустрій населених пунктів» міській раді надано повноваження щодо прийняття « Правил благоустрою міста».

У новій редакції Правил містяться конкретизовані вимоги щодо підтримки благоустрою міста. Прийняття даного регуляторного акта забезпечить більш ефективне використання та збереження об′єктів благоустрою міста, зелених насаджень, дозволить покращити санітарний стан міста.

2.Визначення цілі, на яку спрямовано запропонований проект
Метою даного регуляторного акта є забезпечення ефективного вирішення проблеми санітарного очищення та благоустрою м. Миколаєва, формування сприятливого для життєдіяльності середовища, захист довкілля, збереження об′єктів благоустрою та зелених насаджень згідно з сучасними вимогами та відповідно до змін у діючих законодавчих актах.
Затвердження нової редакції Правил надасть можливість розширити та встановити єдині, чіткі вимоги щодо утримання об′єктів зовнішнього благоустрою міста в належному санітарно – технічному стані, сприяти їх збереженню.
3. Очікувані результати прийняття запропонованого

регуляторного актаСфера впливу

Вигода

Витрати

Громадяни

Користування суспільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану вулиць, доріг, парків, скверів, інших об’єктів зовнішнього благоустрою загального користування.

Впорядкування правовідносин між громадянами та органами місцевого самоврядування. Створення умов для реалізації прав громадян у сфері благоустрою міста.Оплата послуг по вивезенню твердих побутових відходів та рідких нечистот. Витрати на утримання в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок, зелених насаджень, будівель тощо

Суб’єкти господарювання

Підтримка належного санітарно – технічного стану споруд, будівель, рекламоносіїв тощо, які належать суб’єктам господарювання. Впорядкування правовідносин між суб’єктами господарювання та органами місцевого самоврядування. Створення умов для реалізації прав суб’єктів господарювання у сфері благоустрою міста.

Оплата послуг по вивезенню твердих побутових відходів та рідких нечистот. Витрати на утримання в належному санітарному стані власних, прилеглих, закріплених або орендованих земельних ділянок, зелених насаджень, будівель тощо.

Міська

громада


Дотримання вимог чинного законодавства з охорони навколишнього природного середовища, запобігання забрудненню земель побутовими відходами, створення сприятливих умов для життєдіяльності громади.

Оплата послуг суб’єктам господарювання, які обслуговують об’єкти загального користування


4.Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілі
Альтернативними способами досягнення зазначених цілей є:


 1. Здійснення контролю за санітарним станом міста, зеленими насадженнями, іншими об’єктами благоустрою на підставі санітарних норм і правил по утриманню міст і населених пунктів та Кодексу про адміністративні правопорушення України;

 2. Користуватись раніше існуючими Правилами благоустрою території м .Миколаєва.

Ці способи не в повній мірі враховують вимоги щодо утримання вулиць, доріг, споруд ,будівель, зелених насаджень тощо в належному санітарно – технічному стані, певним чином застарілі та не дають змоги використовувати свої права в галузі благоустрою суб’єктам господарювання, міській громаді та окремим громадянам міста. Не можливо залишити „все без змін”. Це призведе лише до заглиблення існуючої проблеми і жодним шляхом не сприятиме її вирішенню.


5.Аргументація переваг обраного способу досягнення цілі
Перевагою обраного способу досягнення встановлених цілей – затвердження проекту нової редакції Правил – є формування прозорих, чітких вимог щодо проведення у місті єдиної політики з підтримки благоустрою, утримання території міста в належному санітарному стані, раціонального використання ресурсів територіальної громади міста, захисту довкілля.

За період з початку дії Правил благоустрою до сьогоднішнього часу відбулися суттєві зміни у чинному законодавстві, що повною мірою враховано у новій редакції Правил благоустрою.

У Правилах містяться конкретизовані вимоги щодо благоустрою міста.

При прийнятті даного регуляторного акта, органи місцевого самоврядування зможуть здійснювати дієвий контроль за збереженням благоустрою, утриманням закріплених територій, належним санітарно – технічним станом об’єктів, збереженням зелених насаджень, а також застосовувати до порушників вимог даного регуляторного акта заходи адміністративного впливу і штрафних санкцій, передбачених діючим законодавством.


6. Опис механізмів і заходів, які забезпечують досягнення цілі.


 1. Визначення меж прибирання та утримання територій між усіма суб’єктами, які проводять господарчу та іншу діяльність на території міста, приватними домовласниками, об’єктами комунальної власності.

 2. В даному регуляторному акті наведено схеми та механізм укладення договорів на вивіз ТПВ між громадянами, суб’єктами господарювання незалежно від форм власності та спеціалізованим підприємством, що дає можливість органам місцевого самоврядування здійснювати дієвий контроль за укладенням договорів.

 3. Суб’єкти господарювання, громадяни будуть самостійно обирати шляхи утримання в належному санітарному стані власних, закріплених або орендованих земельних ділянок, прилеглих до них територій, зелених насаджень, об’єктів благоустрою з найменшими фінансовими витратами.

 4. Вибір суб’єктів господарювання, які будуть здійснювати догляд за об’єктами зовнішнього благоустрою загального користування , буде здійснюватись органами місцевого самоврядування на конкурсній основі, що дасть змогу обрати найбільш вигідну пропозицію.

Вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта: 1. Відповідність даного регуляторного акту вимогам чинного законодавства.

 2. Покращення санітарного стану міста, збереження і утримання вулиць доріг, споруд, будівель, парків, скверів, інших об’єктів зовнішнього благоустрою в належному санітарно – технічному стані ;

 3. Впорядкування правовідносин між громадянами, суб’єктами господарювання та органами місцевого самоврядування;
 1. Можливість для громадян та суб’єктів господарювання реалізувати свої права в галузі покращення благоустрою міста.

 2. Впровадження запропонованого регуляторного акта позитивно вплине на довкілля міста.

Вигодами буде користуватись вся територіальна громада міста.
7. Ризик впливу зовнішніх чинників.
Ризик зовнішніх чинників даного регуляторного акта відсутній , так як його впровадження не суперечить чинному законодавству.

При виникненні змін у чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситись відповідні корегування.8. Строк чинності регуляторного акта.
Термін дії регуляторного акта встановлюється довгостроковий або до прийняття нових нормативних актів. У разі потреби до нього вноситимуться зміни за підсумками аналізу відстеження його результативності.

9. Визначення показників результативності регуляторного акта
Показниками результативності регуляторного акта є :

- розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта;

- кількість суб’єктів господарювання та /або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;

- розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та /або пов’язаними з виконанням вимог акта;

- рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта;

- збільшення кількості угод, укладених мешканцями та суб’єктами господарювання, з підприємствами, які надають послуги в сфері поводження з відходами, зелених насаджень,

- покращення санітарно – технічного стану доріг, вулиць, невпорядкованих розкопок після проведення земельних робіт .

- результати роботи адміністративних комісій виконкомів районних рад.


10. Заходи за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта
Строки проведення відстеження:
Базове відстеження – до набрання актом чинності

Повторне відстеження – через рік з дня набрання актом чинності

Періодичне відстеження - через 3 роки з дня набрання актом чинності

Вид даних :  • дослідження статистичних показників

Розробник:

- управління з охорони навколишнього природного середовища та благоустрою

департаменту житлово-комунального господарства, вул.адм. Макарова, 7; каб.22; тел.36-20-25.