Додаток 1 до рішення Чернігівської районної ради від 14 травня 2010 року "Про виконання Програми розвитку культури та туризму у Черн - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення Чернігівської районної ради 14 березня 2013 року «Про хід... 1 85.24kb.
Рішення про зняття з контролю рішення районної ради від 13 січня... 1 73.92kb.
Рішення ХІ сесія V і скликання від 28. 03. 2012 р. №144 Про затвердження... 1 145.15kb.
Додаток 1 до рішення районної ради від 01. 03. 2012 р. №151-17/vі... 1 27.35kb.
Рішення сокирянської районної ради 1 242.03kb.
Рішення від. № сесія скликання смт к азанка Про затвердження Програми... 1 200.66kb.
Рішення " 22 " вересня 2011 року №214 Про хід виконання програми... 1 100.91kb.
Рішення від "27" липня 2012 року №430 Про хід виконання програми... 1 84.01kb.
Рішення про затвердження комплексної програми розвитку фізичної культури... 1 334.86kb.
Рішення від 12. 12. 2012 року смт Краснопілля Про виконання районної... 1 380.86kb.
Рішення від "27 " жовтня 2011 р. №247-11-06 Про виконання районної... 1 243.2kb.
Інформація про проведення заключного свята обласного етапу фестивалю... 1 31.5kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Додаток 1 до рішення Чернігівської районної ради від 14 травня 2010 року "Про виконання - сторінка №1/1
Додаток 1 до рішення

Чернігівської районної ради

від 14 травня 2010 року

“Про виконання Програми розвитку культури та туризму у Чернігівському районі на 2009 рік та затвердження Програми розвитку культури та туризму в Чернігівському районі на 2010 рік”Звіт про виконання Програми розвитку культури та туризму

у Чернігівському районі на 2009рік

Робота працівників культури району направлена на виконання Програми розвитку культури і туризму в Чернігівському районі на 2009р., затвердженої рішенням Чернігівської районної ради від 28 травня 2009р. Це основний документ діяльності працівників культури району. Програма спрямована на посилення державної підтримки культури, підвищення її ролі у розвитку демократичного громадянського суспільства, а саме на розвиток всіх жанрів самодіяльної народної творчості, створення нових колективів художньої самодіяльності, залучення до гуртків художньої самодіяльності більш широких верств населення. Мета Програми – збереження української культури як оригінального, самобутнього історичного явища світової цивілізації, створення необхідних матеріальних і духовних умов для всебічного розвитку людини, розкриття її здібностей та обдарувань. Її заходи націлюють органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, працівників сільських та селищних закладів культури району на пошук нових форм і методів роботи, збереження існуючої в районі мережі закладів культури.

Програма складається з 6 розділів: розвиток інфраструктури галузі; модернізація матеріально – технічної бази; політика формування кадрового потенціалу та соціальний захист працівників закладів культури; вдосконалення змісту форм і методів соціально – культурної та культурно – дозвіллєвої діяльності, розвиток бібліотечної та музейної справи; розвиток народної творчості; естетичне виховання дітей. В кожному з розділів визначені заходи, вказані виконавці, терміни виконання, орієнтований обсяг фінансування.

Співпрацюючи з місцевими органами влади, визначаються найсприятливіші місця для відпочинку, складаються списки потенційних господарів, розроблюються туристичні маршрути, ведеться робота по залученню інвестицій для розвитку туристичної інфраструктури та зеленого туризму в районі.

На покращення матеріально-технічної бази закладів культури витрачено з районного бюджету -17592,36грн.: придбано для М.Коцюбинської школи мистецтв: комп’ютер, інфрачервоний обігрівач, тканину на пошиття костюмів, тюль, карнизи; для Гончарівської школи мистецтв: акордеон «Берізка», стійку мікрофона, стільці для учнів. Для централізовано бухгалтерії - монітор. Краснянський клуб, Терехівський СБК - забезпечені електричними повітронагрівачами.

Придбано музичний центр для Теріхівського БК(за рахунок благодійної допомоги), пристрій для дискотеки Рудківського БК (за рахунок благодійної допомоги), динаміки для Пакульського СБК, мікрофон для Боромиківського СБК.

Однією з проблем галузі є те, що більшість закладів культури потребують капітального ремонту, але у зв’язку з обмеженістю коштів у районному бюджеті гроші на капітальні ремонти вищеназваних закладів не були передбачені.

Протягом 2009 року зроблено ремонт даху Киселівського клубу, проведені поточні ремонти 28 закладів культури на загальну суму 51,8 тис.грн: Смолинський СБК (ремонт опалювальної системи), Халявинський СБК( ремонт фойє), Павлівський СБК (ремонт фасаду), Пакульський БК(танцювальний зал, фойє, східці).

З метою підвищення інформативних можливостей бібліотек, забезпечення оптимальних надходжень до бібліотек наукових, соціально значущих видань, вітчизняної та зарубіжної книжкової продукції, керуючись статтями 16, 26 Закону України „ Про бібліотеки та бібліотечну справу”, „Основами законодавства України про культуру”, відповідно до п.16 ч.1 ст. 43 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада на дванадцятій сесії від 31 жовтня 2007 року прийняла рішення про затвердження Програми поповнення бібліотечних фондів в Чернігівському районі на період до 2011 року.

У 2009 р. ЦБС поповнила свої фонди новими виданнями в кількості 11 тис. примірників. Нові друковані видання надійшли з обласної бібліотеки ім. В.Г.Короленка, обласної бібліотеки для дітей ім. М.Островського, Національної парламентської бібліотеки України, Національної бібліотеки України для дітей, благодійного Президентського фонду Л.Кучми „Україна”. В центральній районній бібліотеці зосереджений єдиний комерційний фонд, який налічує майже 2,5 тис. примірників книг. Користування читачів комерційною літературою – основне джерело платних послуг, яких з початку року бібліотекою надано на суму 19,713 тис. грн., залучено коштів по ЦБС 58,30тис.грн. в т.ч. місцевий – 26,1тис.грн.,власні надходження – 32,2тис.грн.

Особлива увага приділяється наданню платних послуг населенню сільськими та селищними будинками культури, клубами, бібліотеками, розширенню їх видів. За 2009 рік закладами культури району надано платних послуг населенню на суму 70438,34 грн. та отримано благодійної допомоги на суму 19717,11грн

Велика увага приділяється кадровій роботі. Так, протягом минулого року 6 працівників культури підвищили кваліфікацію в Чернігівському інституті мистецтв та менеджменту культури ДАКККіМ, 6 випускників М.-Коцюбинської школи мистецтв навчаються у Чернігівському музичному училищі, випускниця Гончарівської школи мистецтв навчається у Ніжинському культурно-просвітницьке училище. Підвищують свою кваліфікацію працівники культури району, беручи участь у обласних семінарах – практикумах.

Однак, клубні заклади відчувають потребу у кваліфікованих спеціалістах, особливо керівниках творчих колективів.

Головним завданням у роботі працівників культури є проведення культурно-мистецьких заходів, присвячених видатним історичним датам, державним, календарним та народним святам. На заходи, приурочені державним і календарним святам, для забезпечення участі колективів художньої самодіяльності та учнів шкіл мистецтв у районних конкурсах, оглядах та фестивалях з районного бюджету використано 45000.00грн.

У січні відбулися вечорниці, колядки, щедрівки, масові народні гуляння до Новорічних та Різдвяних свят.

До 20-річчя виведення військ із Афганістану у смт. Гончарівськ був проведений районний захід «Афганістан – мій біль». До Дня захисника Вітчизни, Міжнародного жіночого дня 8-го Березня, Дня Перемоги, Дня Конституції України, Дня Незалежності України, Дня визволення Чернігівщини від німецько-фашистських загарбників та Дня партизанської слави, Дня Збройних сил України працівниками культури разом із педагогічними колективами шкіл, за підтримки представників органів місцевого самоврядування були проведені мітинги, літературно-мистецькі вечори, вогники, зустрічі з ветеранами війни та праці. На високому рівні пройшли заходи до свят у М-Коцюбинському РБК, Пісківському СБК, Киселівському клубі, Терехівському СБК.

З нагоди професійних свят проводились районні заходи, на які залучались творчі колективи та окремі виконавці клубних закладів району. Так, протягом 2009року відбулися свята до Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, Дня державного службовця, Дня медичного працівника, Дня вчителя, Дня соціального працівника та свято «Жінка року -2009».

Працівники культури приділяють увагу проведенню культурних заходів для людей з обмеженими фізичними можливостями. Так, дана категорія населення обслуговується на дому (щедрівки, вітальні виступи, художня література, преса).

У районі діє 241 клубне формування, в яких займається 1617 учасників, 4 аматорські колективи носять звання „народний” (М.Коцюбинський хор, Іванівський хор „Полісся”, Хмільницький хор та Олишівський фольклорно-етнографічний ансамбль „Пряля”).

Свою творчу майстерність учасники художньої самодіяльності району, учні шкіл мистецтв демонструють на фестивалях, конкурсах, що проводяться в районі та області. Уже стало традицією проводити щорічно огляд колективів художньої самодіяльності „Тобі, мій рідний краю, Чернігівщино!”. У 2009 році огляди проводились двічі. Аматори художньої творчості демонстрували творчі здобутки у різних жанрах. Найпопулярнішим і наймасовішим у районі залишається вокально-хоровий жанр, а найпроблемнішим - танцювальний жанр.

Слід відмітити зростання професійного рівня колективів художньої самодіяльності сіл та селищ: Киселівки, Пісок, М.-Коцюбинського, Іванівки, Олишівки, Пакуля, Халявина.

До Дня Молоді у М.-Коцюбинському РБК був проведений традиційний конкурс молодих виконавців естрадної пісні „Твій шанс", де свою майстерність демонстрували 14 учасників, від 14 до 23 років.

Цього року міжнародний фестиваль історичного фехтування та слов’яно-варязької культури «Коровель-2009» проводився з 15 по 19 липня у с.Шестовиця. Гостей та учасників фестивалю зустрічали представники сіл Шестовиця, Роїще, Халявин, Седнів.

Творчі колективи району взяли участь у „Поліському колі" , обласному фольклорному фестивалі-конкурсі ім. В.Полевика в м.Щорс, с.Займище (Рудківський фольклорний ансамбль «Криниця»),ІІІ фестивалі традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь» у смт Любеч, Всеукраїнському літературно-мистецьке святі „Седнівська осінь".

Заходи, які проводяться бібліотечними закладами, носять пізнавальний, виховний, розважальний характер.

- 23 січня 2009 року бібліотекарі та краєзнавці взяли участь у науково-методичному семінарі „Історико-етнографічні особливості села Старий Білоус”. Серед доповідачів - бібліотекар сільської бібліотеки Любов Іванівна Макеєнко, яка розповіла про місцеві народні звичаї і традиції.

- 18 березня 2009 року: бібліотекарі, відповідальні за ведення літописів територіальних громад, взяли участь у нараді в районній державній адміністрації.

- 28 травня 2009 року: презентація книги „Село над Десною – Шестовиця” в бібліотеці імені Короленка.

- 15 вересня 2009 року: науково-методична конференція у Старому Білоусі.

- 27 листопада 2009 року у Количівці відбулось урочисте відкриття кольорового панно, присвяченого 140 річчю від дня народження колишньої вчительки школи Лідії Платонівни Деполович (1869-1943). Лідія Деполович відома як автор букваря „Нумо читати”, котрий вийшов друком у 1926 році, пізніше витримав 19 перевидань. З цієї нагоди бібліотекар Количівської бібліотеки Марія Буглак розгорнула виставку букварів різних років видання.

Наприкінці грудня в районній бібліотеці відбувся третій етап районного конкурсу-рейтингу „Краща бібліотека року – 2009”, який виявив кращі сільські бібліотеки, чий досвід заслуговує на увагу. З 16 бібліотек – учасників конкурсу до фіналу увійшли Новоселівська, Петрушинська, Киїнська, Старобілоуська та Терехівська бібліотеки-філіали. За рішенням журі І місце зайняла Киїнська сільська бібліотека (завідуюча Світлана Семенець), ІІ місце розділили дві сільські бібліотеки-філіали: Петрушинська (бібліотекар Надія Логвиненко) та Новоселівська (завідуюча Олександра Баран).

Протягом року було організовано 95 виставок народних умільців та майстрів декоративно - ужиткового мистецтва району. Ю.Дахно, Анатолій та Наталя Дубина, Микола Тараненко виставляли свої вироби на звіті Чернігівської області у м. Київ

В районі функціонує М.-Коцюбинський народний історико-краєзнавчий музей. За поточний рік було розгорнуто експозиційно-виставкові роботи:

«Ми пам’ятаємо» до річниці голодомору 1932-33рр.,

«Ветерани» до дня визволення Чернігівщини від німецької окупації,

«Солдати Перемоги» - до дня Перемоги,

«День незалежності» до дня Незалежності України

У районі функціонують М.- Коцюбинська та Гончарівська школи мистецтв. Щороку збільшується контингент учнів. У школах мистецтв навчається 302 учня, навчально-виховну роботу здійснюють 33 викладача. Діти мають змогу навчатися у музичному, хореографічному, вокально-хоровому, образотворчому та естрадному мистецтва класах.

3 учні М-Коцюбинської школи мистецтв та 3 учні Гончарівської школи мистецтв стали переможницями обласного конкурсу в м.Чернігові.

Вокальний ансамбль «Веснянка» (керівник Євсюкова Т.І ) став переможцем Обласного конкурсу «Свято хору-2009» м.Чернігів. Хореографічний ансамбль «Барвінок» (середня група) переміг в Обласному конкурсі з хореографії «Надія-2009» (м.Ніжин), І місце (класичний танець), ІІ місце (сучасний танець)

Учениця М-Коцюбинської ШМ Трояновська Марина брала участь у ХІІІ обласному відкритому фестивалі (м.Ровеньки Луганської обл.) «Палітра 2009» та зайняла ІІІ місце в номінації «Живопис» в середній категорії, а Цехмістер Анастасія перемогла в ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу (м.Київ) «Я хочу жити в якісному світі» в номінації «Я пізнаю якісну продукцію» в молодшій віковій категорії.

Програма розвитку культури і туризму у Чернігівській області на 2009рік виконується не в повному обсязі через ряд чинників: недостатнє фінансування, слабку матеріально-технічну базу закладів культури, відсутність музичних інструментів, підсилювальної апаратури, сценічних костюмів та часткову забезпеченість творчих колективів кваліфікованими керівниками.


Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради І.В.Кудрик