Додаток 13 Затверджено наказом Головдержслужби від «07» листопада 2007 року №291 Порядок оформлення, використання та зберігання магн - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Додаток 8 «затверджено» наказ Головдержслужби України від "29" грудня... 1 48.75kb.
Додаток 14 затверджено наказом Головдержслужби 18 травня 2000 року... 1 168.03kb.
Міністерство транспорту України Державна адміністрація залізничного... 1 189.27kb.
Кабінет міністрів україни п о с т а н о в а від 14 листопада 2007 р. 1 65.38kb.
Положення про порядок і строки розгляду власником або уповноваженим... 1 88.68kb.
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2004 р. 33 6911.84kb.
Додаток №1 до Наказу №923 від 23. 11. 2012 Інструкція про порядок... 1 171.89kb.
Порядок створення енотек, зберігання І використання зразків вин з... 1 67.55kb.
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня... 1 37.25kb.
Пояснювальна записка до курсових і дипломних проектів. Вимоги і правила... 1 325.71kb.
Кодекс україни ( Відомості Верховної Ради України (ввр), 2002, n... 13 3070.35kb.
Програма для поглибленого вивчення «Навчальна програма поглибленого... 1 59.31kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Додаток 13 Затверджено наказом Головдержслужби від «07» листопада 2007 року №291 - сторінка №1/1
Додаток 13

Затверджено

наказом Головдержслужби

від «07» листопада 2007 року №291Порядок

оформлення, використання та зберігання магнітних перепусток системи контролю та управління доступом, а також дії щодо посилення пропускного режиму і забезпеченню внутрішньої безпеки

 

І. Загальні положення1.1.   Основні відомості

Споруда Головного управління державної служби України за адресою: вул. Прорізна, 15 (будівля, приміщення і територія) (далі – Адмінбудинок) є об'єктом, що охороняється.

 

Відповідно до системи контролю та управління доступом вхід та вихід через основний вхід будівлі № 15 по вул. Прорізній (далі – основний вхід) здійснюється виключно по постійних, тимчасових та разових магнітних перепустках встановленого зразка. 

Працівники проходять через основний вхід Адмінбудинку та реєструють початок робочого дня, приклавши магнітну перепустку до зчитувача турнікету.

 

Доступ працівників Головдержслужби та організацій-орендарів, розташованих у Адмінбудинку, та їх відвідувачів до приміщень цих установ і на територію Адмінбудинку, а також вихід відвідувачів здійснюється за допомогою електронної пропускної системи через основний вхід. 

Документом, що надає право працівникам Головдержслужби та організацій-орендарів, розташованих у Адмінбудинку, на доступ до Адмінбудинку, є персоніфікована пластикова магнітна перепустка (далі –перепустка).

 

Прохід через основний вхід до службових приміщень Головдержслужби, а також організацій-орендаторів, здійснюється виключно за перепустками під контролем чергового співробітника спеціалізованої охорони. 

Постійні перепустки – персоніфіковані магнітні перепустки працівників через систему контролю та управління доступом для входу та переміщення в адмінбудинку Головного управління державної служби України; тимчасові перепустки введені для працівників організацій-орендарів; разові перепустки не персоніфіковані. Разова перепустка підлягає поверненню черговому служби охорони при виході з Адмінбудинку.

 

Перепусткою має право користуватися лише особа, на ім'я якої її зареєстровано. Заборонено передавати перепустку для користування будь-якій іншій особі. 

У разі відсутності у працівника Головдержслужби особистої перепустки питання допуску його на робоче місце вирішує перший заступник Начальника Головдержслужби або заступники, після відповідної доповіді керівника підрозділу або особи, яка його заміщує. При цьому останній негайно повідомляє по телефону про такий випадок інформаційно-аналітичне управління для тимчасового блокування відсутньої перепустки. Далі працівник втративший перепустку  відповідного структурного підрозділу подає письмове звернення інформаційно-аналітичному управлінню за підписом начальника свого структурного підрозділу, де вказує дату, причину блокування та термін, на який блокується його перепустка, терміном до кінця робочого дня.

Даний порядок допуску працівника та блокування його перепустки аналогічно застосовується щодо працівників організацій-орендарів відповідно до їх ієрархічної структури. Лист щодо терміну блокування перепустки подається на першого заступника Начальника Головдержслужби директором відповідної організації-орендаря.

Розблокування таких перепусток, крім випадків зазначених вище, можливе лише за наданим у письмовій формі до інформаційно-аналітичного управління дорученням Начальника Головдержслужби, його першого заступника, заступників, директора департаменту, директора Центру сприяння інституційному розвитку державної служби при Головному управлінні державної служби України (далі – Центр), його першого заступника і заступників та директорів і заступників оргацізацій-орендарів відповідно до своїх повноважень.

 

Без перепустки відвідувачі можуть пропускатися через пост охорони тільки за вказівкою Начальника Головдержслужби, його першого заступника, заступників, директора Центру або його першого заступника, за наявності документа, що посвідчує особу, та відповідного запису у журналі відвідувачів. 

Працівники Секретаріату Верховної Ради України, Секретаріату Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, народні депутати України та депутати Київської міської ради, керівники центральних органів виконавчої влади та їх заступники, керівники органів державної влади АР Крим та їх заступники, керівники центральних апаратів правоохоронних органів та їх заступники, голови обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та їх заступники пропускаються без перепусток за наявності відповідного посвідчення.

У реєстраційному журналі відвідувачів співробітник охорони здійснює відповідний запис.

 

У вихідні та святкові дні пропуск працівників Головдержслужби у службові приміщення здійснюється згідно з відповідними наказами Головдержслужби, які готуються сектором кадрової роботи за пропозицією керівників структурних підрозділів в установленому порядку. Копії відповідних наказів передаються охороні напередодні вихідного або святкового дня.Пропуск працівників організацій-орендарів   у вихідні та святкові дні здійснюється згідно з їх відповідними наказами, копії яких передаються охороні напередодні вихідного або святкового дня .

 

Доступ для участі у заходах, що проводяться у Адмінбудинку (переговори, наради, конференції, семінари, збори, практичні заняття, екскурсії тощо) осіб, які запрошені на ці заходи, здійснюється за списком, затвердженим Начальником Головдержслужби, його першим заступником,   заступниками, директором департаменту, директором Центру, його першим заступником, заступниками та начальником управління організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника та кадрової роботи, після пред’явлення черговому служби охорони документа, що посвідчує особу.Зазначені списки подаються черговому охорони Адмінбудинку не пізніше ніж у переддень до передбаченого заходу.

 

У випадку, коли відвідувач:- прибув для вирішення службового питання – співробітник охорони має запропонувати йому зателефонувати відповідному працівнику, який доповідає керівнику свого структурного підрозділу або іншій посадовій особі Головдержслужби, зазначеній у переліку (додаток 1), для вирішення питання щодо необхідності замовлення відвідувачу разової перепустки (аналогічний механізм діє у відношенні відвідувачів, які прибули до організацій-орендарів);

- прибув на прийом згідно з графіком прийому громадян – співробітник охорони по телефону інформує про це відповідного працівника Головдержслужби;

- прибув з конкретним питанням поза графіком прийому громадян, але не знає, до кого звернутися – співробітник охорони по телефону викликає працівника того підрозділу, до функціональних обов'язків якого належить питання відвідувача;

- висловлює намір зустрітися безпосередньо з Начальником Головдержслужби – співробітник охорони, за відсутності розпоряджень з цього приводу, повинен з'ясувати можливість такого візиту через управління організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника та кадрової роботи і далі діяти відповідно до отриманих вказівок.

 

Якщо відвідувач висловлює намір передати керівництву Головдержслужби або Центру особисте звернення, заяву, скаргу тощо, черговий співробітник охорони має запропонувати цій особі вкинути свого листа до поштової скриньки при вході.При відмові відвідувача скористатися скринькою, співробітник охорони повинен по телефону викликати працівника відділу організації документообігу Головдержслужби або адміністративного відділу Центру для подальшого вирішення питання.

 

Доступ до Адмінбудинку у будь-який час доби (робочі, вихідні, святкові дні) дозволяється Начальнику Головдержслужби, першому заступнику, заступникам, директору департаменту, начальнику управління організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника та кадрової роботи, директору Центру, його першому заступнику, заступникам, помічнику, начальнику адміністративного відділу, а також директорам та їх заступникам інших організацій-орендаторів, розташованих у Адмінбудинку. 

Черговий служби охорони не повинен допускати до службових приміщень Адмінбудинку осіб з ознаками алкогольного та наркотичного сп'яніння, з неповнолітніми дітьми і тваринами.

 

Без дозволу Начальника Головдержслужби, його першого заступника, заступників чи директора Центру, його першого заступника заборонити пропуск осіб з кіно- і фотоапаратурою; з великогабаритними речами, візками, баулами.Без дозволу Начальника Головдержслужби заборонити пропуск осіб з вибухо- та вогненебезпечними, радіоактивними, отруйними речовинами.

 

У випадку виникнення надзвичайної ситуації, пов'язаної з необхідністю термінової евакуації людей з Адмінбудинку, чергові служби охорони негайно вимикають електронну пропускну систему, відкривають двері з обох входів-виходів і забезпечують охорону від проникнення сторонніх осіб на територію Адмінбудинку. 

Дозвіл на винос з Адмінбудинку техніки дозволяється при наявності відповідного супроводжувального документу. Для виносу техніки Головдержслужби документ повинен бути завізований начальником управління справами, для організацій-орендарів – віза відповідного начальника структурного підрозділу або директора.

Черговий служби охорони зобов'язаний перевірити, що виноситься, на відповідність супроводжувальним документам.

  

1.2.   Придбання та зберігання перепусток

Придбання перепусток для працівників Головдержслужби та Центру, необхідного технічного обладнання для системи контролю та управління доступом здійснює управління справами Головдержслужби, за поданням інформаційно-аналітичного управління. Управління справами відповідно до вказаного терміну проводить закупівлю магнітних перепусток або технічного обладнання, яке передає до інформаційно-аналітичного управління.

 

Інформаційно-аналітичне управління контролює кількість перепусток та завчасно подає управлінню справами заявку на закупівлю нових магнітних карток. 

Інформаційно-аналітичне управління забезпечує зберігання незадіяних перепусток.

 

Придбання та зберігання перепусток для працівників організацій-орендарів, крім Центру, здійснюються самими цими організаціями. 

1.3.   Оформлення та видача перепусток

Після підписання наказу про прийом на роботу працівника Головдержслужби, сектор кадрової роботи подає заявку на видачу перепустки (додаток 2) інформаційно-аналітичному управлінню в термін не пізніше одного робочого дня.

 

Сектор кадрової роботи повідомляє кожному працівнику, для якого оформлюється перепустка, про потребу внесення в базу даних системи фотокартки працівника. Працівник повинен сфотографуватися в інформаційно-аналітичному управлінні чи принести свою фотокартку на електронному носії.Після оформлення інформаційно-аналітичним управлінням магнітних перепусток, перепустки передаються до сектору кадрової роботи або на пост охорони разом із копією списку працівників Головдержслужби, для яких ідентифікувалися перепустки.

 

Оформлення та видача перепусток працівникам Центру здійснюється за поданням відповідної особи Центру в аналогічному порядку інформаційно-аналітичним управлінням Головдержслужби. 

Оформлення та видача перепусток працівникам організацій-орендарів, крім Центру, здійснюється інформаційно-аналітичним управлінням Головдержслужби так: організація-орендар подає лист з списком працівників, яким потрібно ідентифікувати перепустки, на першого заступника Начальника Головдержслужби. Для оперативного реагування, після вкидання листа в поштову скриньку, його копія з візою директора відповідної організації-орендаря передається інформаційно-аналітичному управлінню з відповідною кількістю перепусток для ідентифікування їх для працівників, наведених у списку.

Якщо листа було відхилено, перепустка одразу блокується до подальших вказівок першого заступника Начальника Головдержслужби.

 

Разові перепустки оформлюються та активуються у системі керування та управління доступом інформаційно-аналітичним управлінням одноразово у кількості, що визначається першим заступником Начальника Головдержслужби. Разові перепустки зберігаються на пункті охорони і передаються по зміні під розпис. 

Разові перепустки видаються відвідувачам при наявності документа, що посвідчує особу, на підставі заявок, що оформлюються з використанням програмного забезпечення системи контролю та управління доступом посадовими особами Головдержслужби, перелік яких наведено в додатку №1.

 

1.4.   Повернення та заміна перепусток

Повернення перепустки здійснюється працівником Головдержслужби по закінченню роботи.

 

Після звільнення працівника Головдержслужби трудова книжка видається тільки після здачі перепустки до кадрової служби. 

Сектор кадрової роботи після підписання наказу про звільнення працівників подає інформаційно-аналітичному управлінню перелік звільнених працівників та перепустки за відповідною формою (додаток 2) не пізніше одного робочого дня.

 

Організація-орендар після підписання наказу про звільнення працівників подає лист з списком звільнених працівників, на першого заступника Начальника Головдержслужби. Для оперативного реагування, після вкидання листа в поштову скриньку, його копія з візою директора відповідної організації-орендаря передається інформаційно-аналітичному управлінню для  блокування перепусток працівників, зазначених у списку.Центр разом з копією листа надає інформаційно-аналітичному управлінню відповідну кількість перепусток звільнених працівників за списком для їх блокування.

 Інформаційно-аналітичне управління блокує зазначені у списку перепустки та здійснює перенесення інформації про звільнених працівників з бази даних системи контролю та управління доступом до бази даних звільнених працівників Головдержслужби або організацій-орендарів відповідно.

 

При виході за разовою перепусткою відвідувач зобов’язаний повернути її охороні. Після виходу відвідувача система контролю та управління доступом автоматично блокує таку перепустку. 

При пошкоджені перепустки працівник Головдержслужби чи Центру повинен повідомити про це начальника свого структурного підрозділу чи директора Центру та звернутися за допомогою в інформаційно-аналітичне управління. Інформаційно-аналітичне управління  замінює чи відновлює перепустку, зробивши відповідний запис у журналі видачі, блокування, заміни магнітних перепусток та оновлення інформації користувача (додаток 3), обов’язково вказавши причину заміни чи відновлення.

Для працівників організацій-орендарів, крім Центру, інформаційно-аналітичне управління здійснює заміну чи відновлення перепустки після надання нової перепустки й зробивши відповідний запис у журналі видачі, блокування, заміни магнітних перепусток та оновлення інформації користувача (додаток 3).

Якщо працівник повторно звертається для заміни пошкодженої перепустки через порушення  Інструкції користування магнітними перепустками (додаток 4) чи особисту недбалість, то видача йому перепустки проводиться тільки за наявністю у працівника письмового дозволу першого заступника Начальника Головдержслужби – для працівників Головдержслужби чи директора відповідної організації – для працівників організацій-орендарів.

 

ІІ. Забезпечення функціонування системи

2.1.    Користування перепустками, втрата та блокування перепусток

Під час видачі перепустки кадрова служба ознайомлює користувача з цим Порядком та Інструкцією користування магнітними перепустками (додаток 4).

 

Працівники Головдержслужби та організацій-орендаторів повинні неухильно дотримуватись даного Порядку та Інструкції користування магнітними перепустками (додаток 4). 

У разі втрати перепустки, працівник Головдержслужби повинен негайно повідомити про це начальника свого структурного підрозділу, який звертається до інформаційно-аналітичного управління для термінового блокування та заміни перепустки з відповідним записом в журналі видачі, блокування, заміни магнітних перепусток та оновлення інформації користувача (додаток 3).

 У разі втрати перепустки працівником організації-орендаря, кадрова служба відповідної організації терміново повідомляє інформаційно-аналітичне управління Головдержслужби про випадок для блокування перепустки, та відповідно положень цього Порядку здійснюється заміна.

 

В інших, не зазначених у цьому Порядку випадках, інформаційно-аналітичне управління блокує перепустку тільки за вказівкою Начальника Головдержслужби, його першого заступника чи директора Центру. 

2.2. Функціонування системи та актуалізація інформації

Інформаційно-аналітичне управління технічно забезпечує функціонування системи керування та управління доступом, в тому числі підсистем:

-          менеджер перепусток,

-          бюро перепусток,

-          монітор реєстрації,

-          менеджер запитів

в режимі звернення 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

 

Інформаційно-аналітичне управління постійно актуалізує інформацію в базі даних системи керування та управління доступом та проводить раз на півроку повний аналіз щодо відповідності інформації бази даних системи керування та управління доступом з даними щодо працівників Головдержслужби та організацій-орендарів, які подаються інформаційно-аналітичному управлінню за відповідним запитом. 

Інформаційно-аналітичне управління забезпечує встановлення, налагодження та супровід потрібного програмного забезпечення системи керування та управління доступом «Стоп-Нет» працівникам наведених в додатку №1.  Для належного функціонування та дотримання пунктів цього Порядку, інформаційно-аналітичне управління виділяє логін та пароль кожному працівникові за списком (додаток 1) для забезпечення входу до системи керування та управління доступом.

 

2.3. Звіти

Керівники структурних підрозділів Головдержслужби з використанням локальної комп'ютерної мережі та системи контролю та управління доступом здійснюють щоденний аналіз даних щодо переміщень своїх підлеглих через системи контролю та управління доступом в Адмінбудинку для своєчасного вжиття, за необхідністю, відповідних заходів стосовно зміцнення трудової дисципліни.

 

З метою виявлення можливих системних порушень внутрішнього трудового розпорядку, сектор кадрової роботи, використовуючи дані щодо реєстрації працівників в системі контролю та управління доступом, здійснюють щоденний контроль за запізненням працівників, та подають ці данні Начальнику Головдержслужби. 

 Інформаційно-аналітичне управління:

- щоденно до 1000 подає звіт щодо реєстрації працівників Головдержслужби за формою Начальника Головдержслужби;

- щоденно до 1500 подає звіт щодо порушення працівниками Головдержслужби виділеного часу обідньої перерви;

- щотижня на апаратну нараду подає звіт про середній відпрацьований робочий час працівників по структурних підрозділах;

- щомісячно проводить аналіз та узагальнення інформації щодо середнього робочого часу кожного працівника Головдержслужби, використовуючи базу даних системи контролю та управління та складає рейтинг працівників за кількістю середнього відпрацьованого часу.

 

ІІІ. Відповідальність та контроль

4.1.   Відповідальність

Відповідальним за організацію у Головдержслужбі роботи по забезпеченню функціонування системи контролю та управління доступом,  збереження нових та незадіяних перепусток визначити інформаційно-аналітичне управління.

 

Працівник несе особисту відповідальність за видану йому перепустку. 

Відповідальність за збереження разових перепусток несе охорона адмінбудинкуГоловдержслужби.

 

Відповідальними за дотримання порядку перебування у Адмінбудинку будь-яких осіб є службові особи, які надали їм дозвіл доступу. 

4.2.   Контроль

Контроль за оформленням, видачею та заміною перепусток покладається на інформаційно-аналітичне управління Головдержслужби.

 

Контроль за виконанням положень цього Порядку покласти на відповідні підрозділи Головдержслужби чи організацій-орендарів відповідно до функцій, які вони виконують. 

4.3.   Додатково

Працівники Головдержслужби та організацій-орендаторів мають право звертатися з проблемою, яка виникла при використанні магнітної перепустки за допомогою до інформаційно-аналітичного управління, попередньо повідомивши керівника свого структурного підрозділу. При чому, якщо проблема повторюється, працівники мають право на заміну перепусток відповідно до цього Порядку.

 

При виникненні питань, які не врегульовані цим Порядком, але пов’язані з оформленням, використанням чи зберіганням перепусток системи контролю та управління доступом, для забезпеченню внутрішньої безпеки, слід звертатися за допомогою до інформаційно-аналітичного управління.
 Додаток 1

 

Списокпрацівників Головдержслужби, підвідомчих організацій та організацій-орендаторів, які мають право працювати в СКУД «Стоп-Нет»

 


№ п/п

Посада

1

Начальник Головдержслужби

2

Перший заступник Начальника Головдержслужби

3

Заступники Начальника Головдержслужби

4

Працівники приймальні Начальника Головдержслужби

5

Працівники приймальні першого заступника Начальника Головдержслужби

6

Радник Начальника Головдержслужби

7

Начальники управлінь Головдержслужби та їх заступники

8

Директор департаменту персоналу державних органів та місцевого самоврядування та його замісник

9

Директор Центру сприяння інституційного розвитку державної служби, його перший заступник та помічник

10

Охорона

 

Додаток 2

 

Формазаявки на видачу чи блокування магнітних перепусток

 

 Начальнику інформаційно-аналітичного управління_________________

 Заявкана видачу чи блокування магнітних перепусток

 

Прошу заблокувати магнітну перепустку працівників центрального апарату Головдержслужби наведених нижче. 

№ п/п

ПІБ

Посада

Структурний підрозділ

Примітки

 

 

 

 

 

 

Прошу видати магнітну перепустку працівнику центрального апарату Головдержслужби наведеного нижче.

 

№ п/п

ПІБ

Посада

Структурний підрозділ

Примітки

 

 

 

 

 

 

З повагоюЗавідувач сектором кадрової роботи

«__» ___________ 200__ року

 

 Додаток 3 

Журнал видачі, блокування, заміни магнітних перепусток та оновлення

інформації користувача

 


№ п/п

ПІБ

Дія

Причина

Дата дії

Підпис

Примітки

 

 

 

 

 

 

 

 Додаток 4

 

Інструкціякористування магнітними перепустками

 

Для входу, виходу та переміщення працівників в адмінбудинкуГоловдержслужби (по вул. Прорізній, 15) використовується магнітні перепустки. 

Магнітна перепустка – це безконтактна пластикова магнітна картка, яка несе в собі персоніфіковану інформацію про особу, на ім’я якої було її створено.

 

Інформація про особу зчитується з магнітної перепустки при піднесенні її до зчитувального пристрою (контролеру), який дозволяє чи забороняє прохід зазначеній особі. 

На зчитувальному пристрой є індикатор – інформаційна лампочка, яка в режимі роботи блимає жовтим кольором.

 

Для проходження через захисну систему дверей, особа повинна піднести магнітну перепустку до зчитувального пристрою, дочекатися зеленого кольору інформаційної лампочки та відчинити двері. 

Якщо інформаційна лампочка зчитувального пристрою:

– взагалі не блимає,

– не реагує на піднесення до нього магнітної перепустки, тобто продовжується блимання жовтим кольором,

– змінює свій колір на червоний,

особа, помітивши це, повинна терміново звернутися до інформаційно-аналітичного управління для з’ясування обставин.

 

Магнітну перепустку не дозволяється:1.      передавати будь-яким іншим особам;

2.      користуватися поза адмінбудинкомГоловдержслужби;

3.      роботи на ній фізичні пошкодження;

4.      перегинати навпіл;

5.      прати з речами;

6.      використовувати не за призначенням;7.     робити будь-які інші дії, які призводять до непрацездатності перепустки.

 

В інших, не передбачених цією Інструкцією випадках, звертатися за роз’ясненням до інформаційно-аналітичного управління.