Додаток до рішення міської ради від № порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлог - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення від 31. 08. 2012 №529-26/ V і м. Дніпродзержинськ Про затвердження... 1 81.81kb.
Рішення «25» липня 2013 р. №1295 42 V і про розгляд проекту Порядку... 1 154.86kb.
Рішення Одеської міської ради №3646-vi 2 419.21kb.
Рішення тридцять четвертої сесії Нетішинської міської ради VІ скликання 1 12.46kb.
Положення про порядок організації та проведення відкритого конкурсу... 1 130.32kb.
Рішення Сєверної селищної ради від № Порядок розміщення тимчасових... 1 279.95kb.
Рішення 20. 03. 2013 року №35 Про затвердження схем розміщення об’єктів... 1 82.62kb.
Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері... 1 57.26kb.
Рішення від 09. 12. 2011 №496 Про розміщення тимчасових споруд для... 1 51.59kb.
Рішення від 15. 09. 2011 №387 Про розміщення тимчасових споруд для... 1 68.84kb.
Розпорядження на офіційному веб-сайті Дарницької районної в місті... 1 90.74kb.
Технологічна картка екскурсії в природу 1 25.75kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Додаток до рішення міської ради від № порядок розміщення тимчасових споруд для провадження - сторінка №1/1
Додаток

до рішення міської ради

від ________№ _________ПОРЯДОК

розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград
1. Загальні положення

1.1. Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград (далі Порядок) визначає механізм розміщення тимчасових споруд відповідно ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», Правил благоустрою території міста Павлоград, Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 року №198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони.

1.2. Порядок поширюється на всі підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та відомчої належності, а також фізичних осіб-підприємців, які мають намір розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста.

1.3. Порядок не поширюється на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на землях з особливим режимом використання.

1.4. Порядок оформлення документів про право власності або користування земельною ділянкою для встановлення та обслуговування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначається відповідно до земельного законодавства.

1.5. Розміщення тимчасових споруд на території ринку як торговельного об’єкта визначається планувальною документацією цього ринку або проектною документацією його споруди.

1.6. Розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється без отримання паспорту прив’язки ТС на підставі розпорядження міського голови.

1.7. Розміщення пересувних тимчасових споруд для здійснення сезонної торгівлі та надання послуг у сфері розваг здійснюється без отримання паспорту прив’язки ТС на підставі рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради.

1.8. Дообладнання (переобладнання) приміщень усередині будинків та споруд здійснюється на частині їх площі залежно від функціонального призначення та бажаного місця розміщення тимчасової споруди, а також комплексної схеми розміщення тимчасових споруд на підставі договору оренди з власником (користувачем) приміщення будинку, споруди за погодженням з органами державного нагляду, необхідність отримання яких передбачено законами України, з дотриманням будівельних, санітарних та пожежних норм. При дообладнанні (переобладнанні) приміщень усередині будинків та споруд IV або V категорій складності розміщення таких приміщень здійснюється відповідно до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд.

1.9. Холодильне та інше обладнання, що розміщується поряд з тимчасовими спорудами, необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, не потребує отримання будь-якого дозволу. При цьому загальна площа що займає таке обладнання, не може перевищувати 25% площі цієї тимчасової споруди, а обладнання має розміщуватися поряд з тимчасовою спорудою.

1.10. Підставою для розміщення ТС є паспорт прив’язки ТС (додаток 1) крім розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних і місцевих святкових, урочистих масових заходів та розміщення пересувних тимчасових споруд для здійснення сезонної торгівлі та пересувних ТС для надання послуг у сфері розваг.

1.11. Підставою для розміщення пересувних ТС під час проведення ярмарок, державних і місцевих святкових, урочистих масових заходів є розпорядження міського голови.

1.12. Підставою для розміщення пересувних ТС споруд для здійснення сезонної торгівлі та пересувних ТС для надання послуг у сфері розваг є рішення виконавчого комітету міської ради.

1.13. Для розміщення групи ТС (але не більше п’яти) розробляється єдиний паспорт прив’язки ТС з прив’язкою кожної окремої ТС з відображенням благоустрою прилеглої території та інженерного забезпечення (на топографо-геодезичній основі М 1:500).

1.14. Комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням Павлоградської міської ради суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджується рішенням виконавчого комітету Павлоградської міської ради. Розроблення комплексної схеми розміщення ТС та архітипу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел , не заборонених законодавством.

1.15. При розміщенні ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.

1.16. Терміни у цьому Порядку застосовуються у такому значенні:

- замовник – суб’єкт господарювання, який має намір розмістити тимчасову споруду на підставі паспорта прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності;

- тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі ТС) – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту;

- типові ТС – види ТС, виконані за проектами повторного використання;

- стаціонарна ТС – споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 кв.м.;

- пересувна ТС – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі;- пересувна ТС з надання послуг у сфері розваг – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, для надання послуг у сфері розваг (прокат іграшкових машинок, дитячих мотоциклів, електро-веломобілів, послуги прокату дитячих атракціонів, батутів, спортивно-розважальних автоматів та інші споруди).

- паспорт прив’язки ТС – комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС на топографо-геодезичній основі М 1:500, схему благоустрою прилеглої території;

- архітектурний тип ТС (архітип) – зовнішній архітектурний вигляд ТС із розміщенням інформації про її власника (користувача), назви продукції та/або послуг, які надаються. При розташуванны ТС відповідно до схеми розміщення ТС застосовуються типові ТС;

- комплексна схема розміщення ТС – схема розміщення ТС на території населеного пункту або його частині;- комплексна схема розміщення ТС в межах вулиці (скверу, бульвару, провулку, узвозу, проїзду, площі, майдану, тощо), мікрорайону (кварталу), населеного пункту – текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування ТС, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою;

- схема благоустрою ТС – схема, виконана замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 із зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення території, прилеглої до ТС (розташування квітників, під’їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами мощення тощо).


2. Порядок отримання паспорта прив’язки ТС

2.1. Замовник який має намір встановити ТС, звертається до виконавчого комітету Павлоградської міської ради із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

До заяви додаються:


 • Графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою до місцевості;

 • Реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація);

 • Документ що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою з функціональним призначенням для комерційного використання

2.2. Відділ містобудування та архітектури Павлоградської міської ради протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви визначає відповідність намірів щодо місця розташування ТС будівельним нормам та комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності).

Протягом трьох робочих днів з дня визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС будівельним нормам, комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності) замовник письмово повідомляється про відповідність намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.

2.3. При відповідності намірів розміщення ТС будівельним нормам, комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності) замовник звертається до відділу містобудування та архітектури Павлоградської міської ради із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив’язки ТС.

До заяви додаються: • Виписка з єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;

 • Документ що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою з функціональним призначенням для комерційного використання;

 • Схема розміщення ТС (при розташуванні ТС в межах червоних ліній міських вулиць і доріг схема ТС повинна бути погоджена також з Державтоінспекцією, дорожньо-експлуатаційними та іншими заінтересованими організаціями).

 • Ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50, які виготовляє суб’єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (для пересувної тимчасової споруди допускається надання фото цієї споруди);

 • Схема благоустрою прилеглої території, складена замовником або суб’єктом підприємницької діяльності який має відповідну ліцензію, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат та затверджена замовником;

 • Технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

2.4. Спеціаліст відділу містобудування та архітектури реєструє заяву та пакет документів.

Відділом містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання заяви оформлюється паспорт прив’язки ТС за відповідною формою (додаток 1).

Час, витрачений на підготовку та подачу до відділу містобудування та архітектури схеми розміщення ТС, ескізів фасадів ТС та отримання технічних умов щодо інженерного забезпечення (за наявності), схеми благоустрою прилеглої території, не входить в строк підготовки паспорта прив’язки ТС.

2.5. Замовник отримує паспорт прив’язки ТС у відділі містобудування та архітектури.
3. Оформлення паспорта прив’язки ТС та термін дії паспорта

3.1. Для підготовки паспорта прив’язки ТС містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не надаються. Паспорт прив’язки ТС видається на безоплатній основі.

Паспорт прив’язки виготовляється у двох примірниках. Один примірник зберігається у замовника ТС, другий - у відділі містобудування та архітектури Павлоградської міської ради.

3.2. Паспорт прив’язки включає:

- схему розміщення ТС, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500, а також схему благоустрою прилеглої території;

- ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для пересувних ТС допускається фотографія);

- технічні умови щодо інженерного забезпечення ТС, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж (при необхідності);

- реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

При оформленні паспорта прив’язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, не передбачених законом та цим Порядком.

3.3. Паспорт прив’язки ТС не надається за умов:

- подання неповного пакета документів, визначених пунктами 2.3 цього Порядку;

- подання недостовірних відомостей, зазначених у пунктах 2.3 цього Порядку.

Ненадання паспорта прив’язки з інших підстав не допускається.

3.4. Паспорт прив’язки підписується начальником (заступником начальника) відділу містобудування та архітектури, головним архітектором міста Павлограда.

3.5. Паспорт прив’язки реєструється в журналі реєстрації паспортів прив’язки та в електронному журналі відділом містобудування та архітектури, з подальшим внесенням інформації про ТС( для стаціонарних) до містобудівного кадастру (при його наявності).

3.6. Строк дії паспорта визначається відділом містобудування та архітектури Павлоградської міської ради відповідно до терміну дії документів на землекористування, але не більше п’яти років, до генерального плану, плану зонування та детального плану територій з урахуванням строків реалізації їх положень.

3.7. Продовження строку дії паспорта прив’язки ТС здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив’язки відділом містобудування та архітектури Павлоградської міської ради.

До заяви про продовження строку дії паспорта прив’язки ТС додаються документи на землекористування.

У разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташування існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб’єкта господарювання, паспорт прив’язки може переоформлюватись на строк дії цього паспорта прив’язки або на новий строк.

3.8. У разі коли власник (користувач) має намір змінити естетичний вигляд ТС, він звертається до відділу містобудування та архітектури з письмовою заявою щодо внесення змін до паспорта прив’язки у частині ескізів фасадів.

Відділ містобудування та архітектури розглядає нові ескізи фасадів ТС впродовж десяти робочих днів з дня подання такої заяви та за відсутності обґрунтованих заперечень начальник (заступник начальника) відділу містобудування та архітектури візує нові ескізи фасадів ТС.

3.9. Дія паспорта прив’язки призупиняється за таких умов:

- необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці , на якій розміщена ТС, - з обов’язковим попередженням власника ТС за 1 місяць та надання тимчасового місця для розміщення такої ТС;

- необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС – без попередження;

- по закінченню терміну дії договору оренди земельної ділянки.

У разі проведення балансоутримувачем планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт на інженерних мережах власнику ТС надається тимчасове місце для розміщення ТС з перенесенням ТС ( у тому числі з перенесенням на попереднє місце) за рахунок балансоутримувача цих мереж у місячний строк ( при аварійних роботах - тижневий строк) з дати прийняття рішення виконавчим комітетом Павлоградської міської ради про призупинення дії паспорта прив’язки.

На період до надання замовнику тимчасового місця розташування ТС така ТС розташовується в межах місця проведення ремонтних робіт. Для надання тимчасового місця для розміщення ТС замовник звертається до відділу містобудування та архітектури з відповідною заявою. До заяви додається схема тимчасового розміщення ТС, виконана на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500, а також схема благоустрою прилеглої території.

Підставами для відновлення дії паспорта прив’язки ТС є завершення планових ремонтних робіт або аварійних робіт.

3.10. Дія паспорта прив’язки ТС анулюється за таких умов:

- недотримання вимог паспорта прив’язки при її встановленні;

- не встановлення ТС протягом шести місяців (для стаціонарних ТС) з дати отримання паспорта прив’язки;

- надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пунктах 2.3 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив’язки.

- за ініціативою замовника стаціонарної ТС;

3.11. Рішення про анулювання паспорту ТС приймається виконавчим органом міської ради за поданням відділу містобудування та архітектури.


4. Розміщення пересувних ТС з надання послуг у сфері розваг.

4.1. Замовник який має намір встановити пересувну ТС з надання послуг у сфері розваг звертається до виконавчого комітету Павлоградської міської ради із відповідною заявою у довільній формі із зазначенням місця розташування ТС.

До заяви додаються:


 • Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;

 • Ескіз або фото пересувної тимчасової споруди;

 • Фотофіксація місця розташування ТС;

 • Схема розміщення пересувної тимчасової споруди з визначенням розміру земельної ділянки;

 • Документ що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою (за наявності).

4.2. Розміщення пересувної ТС з надання послуг у сфері розваг здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради. Проект рішення готує відділ містобудування та архітектури.

4.3. Строк здійснення діяльності пересувної ТС з надання послуг у сфері розваг визначається рішенням виконавчого комітету міської ради. Строк розміщення тимчасом споруди не може перевищувати 3 років. Після закінчення строку розміщення ТС може бути прийняте нове рішення виконавчого комітету міської ради.

4.4. Замовник має право встановлювати ТС з надання послуг у сфері розваг після сплати земельного податку на земельну ділянку. Підставою для нарахування плати є дані щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, на якій планується розміщення пересувної ТС. Грошову оцінку земельної ділянки надає орган земельних ресурсів.

4.5. Для сплати земельного податку замовник самостійно отримує в органі земельних ресурсів довідку про грошову оцінку земельної ділянки визначеної для розміщення пересувної ТС з надання послуг у сфері розваг та сплачує податок.

4.6. Пересувна ТС з надання послуг у сфері розваг повинна мати належний естетичний вигляд, відповідати вимогам нормативних документів щодо дотримання санітарного стану, охорони праці, техніки безпеки, тощо.

4.7. Відповідальність за дотримання техніки безпеки несе власник пересувної тимчасової споруди.5. Розміщення пересувних ТС під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів.

5.1. Місця для розміщення ТС на час проведення ярмарок, виставок, державних та місцевих святкових, урочистих заходів визначаються відповідно до рішення виконавчого комітету.

5.2. Замовник який має намір встановити пересувну ТС подає до виконавчого комітету міської ради заяву з визначенням місця розміщення ТС.

5.3. На підставі поданих заяв відділ розвитку споживчого ринку та підприємництва готує проект рішення виконавчого комітету міської ради.

5.4. Відповідно до рішення виконавчого комітету відділ розвитку споживчого ринку та підприємництва готує дислокацію розміщення кожної пересувної ТС.

5.5. Дислокацію розміщення ТС затверджує заступник міського голови за напрямком координації роботи.

5.6. Режим роботи пересувної ТС визначається в дислокації. Розмір однієї ТС не повинен перевищувати 6 кв.м

5.7. Замовник при організації роботи пересувної ТС повинен керуватися та дотримуватися вимог законів України "Про захист прав споживачів", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", Наказу МЗЕЗТУ «Про затвердження Правил роботи дрібно-роздрібної торговельної мережі» та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють торговельну діяльність та діяльність в сфері послуг.

5.8. Пересувна ТС повинна бути забезпечена відповідним інвентарем та обладнанням, а у разі здійснення продажу продовольчих товарів, що швидко псуються - холодильним устаткуванням.

5.9. На пересувній ТС встановлюється табличка із зазначенням відомостей про суб'єкт господарювання, що організував торгівлю, свідоцтво про державну реєстрацію. Крім того на робочому містці знаходиться асортиментний перелік продовольчих товарів, погоджений з СЕС.

5.10. Працівники, які безпосередньо здійснюють продаж товарів через пересувні ТС, підлягають в установленому порядку обов'язковому медичному обстеженню, результати якого знаходяться в їх особистих медичних книжках, що зберігаються на робочому місці. Особи, які не пройшли своєчасно чергове медичне обстеження, до роботи не допускаються.

5.11. Працівники під час виконання своїх обов'язків повинні:

- бути охайно одягнені в формений чи санітарний одяг і головні убори;

- додержуватися правил особистої гігієни;

- тримати робоче місце та навколишню територію в належному санітарному стані;

- не палити на робочому місці;

- бути з споживачами ввічливими;

- мати при собі паспорт, який пред'являється на вимогу службових осіб органів державного контролю і нагляду та правоохоронних органів.


6. Розміщення пересувних ТС для здійснення сезонної торгівлі.

6.1. Розміщення пересувної ТС для здійснення сезонної торгівлі виконується на підставі рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради

6.2. Замовник який має намір встановити пересувну ТС подає до виконавчого комітету міської ради заяву з визначенням місця розміщення ТС.

6.3. На підставі поданої заяви та схеми розміщення ТС погодженої з відділом містобудування та архітектри відділ розвитку споживчого ринку та підприємництва готує проект рішення виконавчого комітету міської ради.

6.4. Режим роботи пересувної ТС визначається рішенням виконкому.

6.5. Строк здійснення діяльності пересувної ТС для здійснення сезонної торгівлі визначається рішенням виконавчого комітету міської ради. Строк розміщення тимчасом споруди не може перевищувати 3 років. Після закінчення строку розміщення ТС може бути прийняте нове рішення виконавчого комітету міської ради.

6.6. Замовник має право встановлювати ТС з надання послуг для здійснення сезонної торгівлі після сплати земельного податку на земельну ділянку. Підставою для нарахування плати є дані щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, на якій планується розміщення пересувної ТС. Грошову оцінку земельної ділянки надає орган земельних ресурсів.

6.7. Для сплати земельного податку замовник самостійно отримує в органі земельних ресурсів довідку про грошову оцінку земельної ділянки визначеної для розміщення пересувної ТС та сплачує податок.

6.8. Пересувна ТС для здійснення сезонної торгівлі повинна мати належний естетичний вигляд, відповідати санітарним нормам, вимогам охорони праці, техніки безпеки, тощо.
7. Вимоги до розміщення ТС.

7.1. Встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив’язки, або затвердженої схеми. Відхилення від паспорта прив’язки ТС та затвердженої схеми розміщення не допускається. Замовних зобов’язаний виконати благоустрій території та виконувати належний догляд за територією, дотримуватись Правил благоустрою території міста Павлограда. Розміщення ТС самовільно забороняється.

Демонтаж самовільно встановлених та встановлених з порушенням цього Порядку ТС здійснюється відповідно до законодавства.

7.2. Тимчасові споруди сезонної торгівлі, павільйони, кіоски тощо повинні розміщуватися до будинків та інших споруд на відстані, яку слід приймати залежно від ступеня їх вогнестійкості згідно з ДБН 360, але не менше 10 м. Допускається розташовувати вказані споруди біля зовнішніх стін будинків та інших споруд, якщо такі стіни не мають отворів (прорізів) і відповідають вимогам будівельних норм до протипожежних стін за умови забезпечення проїзду для пожежних машин згідно з вимогами нормативних документів. Відстань між групами ТС і від них до інших будинків та споруд необхідно приймати не менше 15 м.

7.3. В межах червоних ліній міських вулиць і доріг розміщення ТС погоджується також з Державтоінспекцією, дорожньо-експлуатаційними та іншими заінтересованими організаціями.

7.4. ТС не повинні мати заглиблені в грунт фундаменти і не перевищувати за висотою 4 метрів.

ТС (крім кіосків для продажу проїзних квитків на зупинках громадського транспорту) розміщуються за межею тротуару, пішохідних доріжок, алей на відстані не менше ніж 1 метр. Відстань до проїзної частини доріг і вулиць слід приймати відповідно до вимог ДБН В.2.2-23 та Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони.

7.5. На вулицях і дорогах, де існуючі будинки, споруди та огорожа розміщені на відстані менше ніж 5 метрів від проїзної частини, розміщення ТС дозволяється в одну лінію з фасадами будівель, споруд або огорожі.

Допускається розміщення ТС на тротуарах, ширина яких перевищує передбачену нормами ДБН 360-92 для вулиць відповідної категорії, за межами пішохідної зони на відстані від неї згідно з вимогами п.5.7 цього Порядку.

В охоронних зонах інженерних комунікацій дозволяється розміщувати ТС за обов’язковим погодженням з організаціями, які експлуатують ці комунікації.

7.6. Біля кожної ТС (стаціонарної) повинно бути зовнішнє штучне освітлення, а також впритул до неї покриття вдосконаленого типу завширшки:

- з фасаду за всією його довжиною (не залежно від виду і конструкції споруди) – 2 метри;

-..з боку вітрини і службового входу – 1 метр;

- з боку входу для покупців – 1,5 метрів.

У разі розміщення ТС на відстані більше 2 м від тротуару до неї з тротуару повинна бути побудована пішохідна доріжка завширшки 1,5 метра.

Біля кожної ТС їх власники встановлюють урну для сміття.

Якщо у разі зупинки транспортних засобів біля ТС , що розміщена ближче ніж 10 метрів від краю проїзної частини, виникає перешкода дорожньому руху, влаштовується заїзний «карман» для тимчасової зупинки не менш як 2 легкових автомобілів.

7.7. Лотки, столи, ємкості з напоями та інші пересувні елементи вуличної торгівлі розміщуються лише на тротуарах завширшки не менше 5 метрів за межею пішохідної частини.

7.8. Підключення ТС до інженерних мереж повинне здійснюватися з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж і гарантувати безпеку користувачів дорожніх об’єктів.

7.9. Забороняється користуватися ТС , якщо їх власниками (користувачами) не забезпечено закрите стікання використаної ними води в підземні зливостоки. Необхідно передбачати організоване водовідведення, а на ділянках, де існує зливова каналізація, - відведення води до зливової каналізації.

Забороняється розміщувати ТС:


 • Біля фасадів адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам’ятників, фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення будинків і декоративного благоустрою території:

 • Ближче ніж за 20 метрів до перехресть вулиць;

 • На зупинці громадського транспорту на відстані ближче ніж 20 метрів в обидва боки по тротуару від установленого дорожнього знака, що її позначає (крім ТС, зблокованих з кіосками для продажу проїзних квитків);

 • На штучних спорудах (крім випадків, коли розміщення цих споруд передбачено проектом будівництва або реконструкції, погодженим та затвердженим в установленому порядку);

 • Ближче ніж за 100 метрів до залізничних переїздів.

7.10. Під час розміщення ТС не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.

7.11. Власники (користувачі) ТС зобов’язані підтримувати належний експлуатаційний стан ТС та відповідного технологічного обладнання, що використовується разом з ТС.

7.12. Режим роботи ТС встановлюється суб’єктом господарювання відповідно до законодавства.

7.13. Після розміщення ТС замовник подає до виконавчого комітету Павлоградської міської ради письмову заяву (додаток 2), у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив’язки.

7.14. Замовник несе персональну відповідальність відповідно до законодавства за порушення умов паспорта прив’язки ТС або рішення виконавчого комітету міської ради або розпорядження міського голови.

Секретар міської ради Є.В.Аматов