Доповідна записка про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками І кварталу 2012 року Реалізуючи вимоги Закону України «Про з - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення від 20. 02. 2008 №26 Про стан роботи зі зверненнями громадян... 1 54.64kb.
Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України... 1 180.33kb.
Аналітична довідка про підсумки роботи зі зверненнями громадян за... 1 47.56kb.
Аналітична доповідь про стан організації роботи зі зверненнями громадян... 1 142.6kb.
Інформація про стан роботи із зверненнями громадян у Державній судовій... 1 75.94kb.
Закону України «Про звернення громадян» 1 24.91kb.
Звіт про підсумки роботи зі зверненнями громадян 1 62.78kb.
Рішення колегії Департаменту науки і освіти 06 вересня 2013 року... 1 53.1kb.
Розпорядження від «25» грудня 2012 р. №73-г м. Баштанка Про забезпечення... 1 220.67kb.
Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України... 1 240.17kb.
Наказ №51 Про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2012... 1 69.31kb.
Пояснювальна записка до проекту наказу Фонду державного майна України... 1 33.08kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Доповідна записка про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками І кварталу - сторінка №1/1ДОПОВІДНА ЗАПИСКА

про стан роботи зі зверненнями громадян

за підсумками І кварталу 2012 року
Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 67 з цього питання, районна державна адміністрація, виконавчі комітети сільських, селищних рад вживають необхідні заходи, спрямовані на вдосконалення організації роботи зі зверненнями громадян, поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на особисте звернення, підвищення відповідальності керівників органів виконавчої влади за належне реагування на обґрунтовані пропозиції, заяви, скарги громадян, на розв’язання проблем, які спричиняють такі скарги.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 3 березня 2008 року № 77 затверджено план заходів районної державної адміністрації по виконанню вищезазначених Указів Президента України та розпорядження голови облдержадміністрації. Також даним розпорядженням затверджено склад постійнодіючої комісії з питань розгляду звернень громадян та графік прийому громадян з особистих питань керівництвом районної державної адміністрації як у приміщенні райдержадміністрації, так і за місцем проживання громадян.

Щоквартально на засіданнях Колегії райдержадміністрації, на засіданнях виконавчих комітетів сільських, селищних рад, на зборах апарату, на апаратних навчаннях службовців райдержадміністрації, районної ради та резерву кадрів аналізується робота із зверненнями громадян. Інформації та доповідні записки про роботу зі зверненнями громадян надсилаються органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам райдержадміністрації для вжиття відповідних заходів з метою суттєвого покращення роботи зі зверненнями громадян. За результатами розгляду питання на засіданнях Колегії головою райдержадміністрації видаються відповідні розпорядження та доручення своїм заступникам, керівникам районних служб, сільським, селищним головам. У них вказується на недоліки в роботі, ставляться конкретні завдання по їх усуненню та вдосконаленню роботи зі зверненнями громадян.

Так, 31 січня 2012 року на спільному розширеному засіданні Колегії районної державної адміністрації та Президії районної ради розглянуто питання «Про стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених актами законодавства, розпорядженнями і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голів облдержадміністрації і райдержадміністрації, та роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2011 року». За результатами його розгляду прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації від 31 січня 2012 року № 35.

Щомісячно на нарадах із заступниками, керівниками управлінь та відділів райдержадміністрації обговорюється питання по роботі зі зверненнями громадян. Присутні ознайомлюються із документами, що надходять з обласної державної адміністрації, по усуненню недоліків та підвищенню ефективності розгляду пропозицій, заяв і скарг.

Крім того, питання про роботу зі зверненнями громадян постійно виноситься на навчання депутатів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, на кущові семінари з секретарями місцевих рад, на семінари-наради з сільськими, селищними головами та секретарями.

Так, 26 січня 2012 року на апаратному навчанні службовців районної державної адміністрації, районної ради та резерву кадрів заслухано інформацію керівника апарату райдержадміністрації про аналіз роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2011 року та визначення основних напрямків по скороченню повторних звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України.

В районній державній адміністрації діє телефон та електронна адреса довіри.

Районна державна адміністрація постійно націлює місцеві органи виконавчої влади на надання конкретної допомоги громадянам і, в першу чергу, соціально найменш захищеним категоріям, у вирішенні найзлободенніших питань.

Виконавчими комітетами місцевих рад проводиться обстеження матеріально-побутових умов одиноких людей похилого віку, інвалідів. Їм надавалася допомога в облаштуванні побуту, забезпеченні паливом, матеріальна допомога.

Дуже важливими і ефективними є такі способи спілкування з людьми, як особисті прийоми громадян і прямі телефонні зв’язки голови райдержадміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів і районних установ, сільських, селищних голів, членів виконавчих комітетів, активів сільських, селищних рад, виїзні приймальні, дні віддалених сіл і інші. Для вирішення деяких питань даються письмові доручення керівникам установ та організацій. Це сприяє значному поліпшенню у вирішенні проблемних питань населення. Також завдяки даній формі роботи вдається попередити надходження звернень до органів влади вищого рівня і, в деякій мірі, повторних. Саме завдяки цим заходам велика кількість життєво-важливих проблем громадян вирішується безпосередньо на місцях і одразу.

Протягом І кварталу 2012 року 4 прямих телефонних зв’язків провели голова райдержадміністрації (2) та його заступники (2). На прямий телефонний зв’язок до голови районної державної адміністрації звернулося 4 чоловіки, що на 24 чоловіки або на 85,7% менше, ніж за відповідний період 2011 року; до його заступників – 2 чоловік, що на 9 чоловік або на 81,8% менше проти відповідного періоду минулого року.

Зокрема, було порушено питання проведення пільгового зубопротезування, забезпечення належної роботи телефонного зв’язку, соціального захисту, проведення розрахунку по орендній платі за земельні паї та інші. З метою вирішення питань головою районної державної адміністрації і його заступниками дано усні та 3 письмові доручення своїм заступникам, керівникам районних організацій та установ.

Органами виконавчої влади особлива увага зосереджена на залученні більш широких верств населення до вирішення проблемних питань при зверненнях безпосередньо на особистий прийом до голови райдержадміністрації та його заступників.

З метою сприяння громадянам у вирішенні їхніх питань запроваджено проведення виїзних прийомів громадян з особистих питань за місцем їх проживання керівництвом райдержадміністрації.

Про графік особистого прийому громадян головою, заступниками голови, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації постійно повідомляється в газеті «Нові горизонти» та по радіомовленню. Також у приміщенні райдержадміністрації та у виконавчих комітетах сільських, селищних рад вивішені графіки прийомів. Крім того, розвішуються оголошення на території сільських, селищних рад.

У порівнянні з минулим роком кількість звернень громадян, які звернулися під час особистих прийомів до голови районної державної адміністрації та його заступників, збільшилася. Так, за І квартал 2012 року головою районної державної адміністрації та його заступниками прийнято 23 чоловіки (з них 13 чоловік – під час виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання), що на 4 чоловіки або 1,2 рази більше проти відповідного періоду минулого року.

Зокрема, до голови районної державної адміністрації звернулося 3 чоловіки (всього порушено 3 питання). Це на 10 чоловік або у 4,3 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року.

До заступників голови райдержадміністрації звернулося 20 чоловік (всього порушено 20 питань), з них 13 чоловік – під час виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання (порушено 13 питань). Це на 14 чоловік або у 3,3 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

В основному населенням порушено питання торгівельного обслуговування, газифікації житлового будинку, забезпечення належного автобусного сполучення населених пунктів району з райцентром, врегулювання земельних відносин в частині сплати орендної плати, соціального захисту та пенсійного забезпечення та інші.

Завдяки взаємодії районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування забезпечено оперативне і всебічне вирішення питань, з якими звертаються громадяни на особистих прийомах, особистий розгляд звернень та першочерговий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», Героїв України, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни головою райдержадміністрації та його заступниками.

Особлива увага приділяється розгляду звернень ветеранів війни та праці, інвалідів, непрацездатних осіб та осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, інших осіб, які потребують соціального захисту та підтримки.

У районній державній адміністрації відпрацьовано систему роботи зі зверненнями громадян. Звернення аналізуються як по характеру, так і за категоріями громадян.

Протягом І кварталу 2012 року спостерігалася тенденція збільшення надходження звернень громадян в цілому до апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, у звітному періоді надійшло 43 звернення (в них порушено 43 питання), що на 11 звернень або на 25,6% більше проти аналогічного періоду минулого року.

Проте до апарату районної державної адміністрації спостерігалося збільшення надходження звернень. Так, протягом звітного періоду надійшло 28 листів (в них порушено 28 питання), що на 2 звернення або у 1,1 рази більше, ніж за відповідний період минулого року, з них 7 скарг – з обласної державної адміністрації (5 контрольних). Крім того, надійшло 1 анонімне (колективне) звернення, що становить 3,6% від загальної кількості звернень. Протягом звітного періоду звернення громадян були адресовані в різні інстанції, зокрема 1 – Президентові України, 4 – на Урядову гарячу лінію, 2 – голові обласної державної адміністрації, 21 – голові районної державної адміністрації, що становить від загальної кількості звернень відповідно 3,6%, 14,3%, 7,1% та 75%.

Крім того, протягом І кварталу 2012 року надійшло 9 депутатських звернень, з них 7 звернень – від народних депутатів України Лещенка В.О., Ляшка О.В., Рибакова І.О., Цибенка П.С. та 2 звернення – від депутата Коропської районної ради Куніцина В.М., а також 1 депутатський запит від депутата районної ради Кислиці І.М.

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування систематично аналізуються та узагальнюються звернення громадян, вживаються заходи щодо усунення наявних недоліків, своєчасного виявлення і попередження причин та умов, що породжують колективні і повторні звернення громадян до органів влади вищого рівня.

Всі листи, що надходять до районної державної адміністрації, детально аналізуються та опрацьовуються. В них порушуються питання різного характеру.

Основні ж з них такі:

- соціальний захист - 11;

- врегулювання земельних та майнових відносин - 2;

- проведення ремонту житлових будинків - 2;

- газифікації житлових будинків - 1.

- надання матеріальної допомоги - 8

В основному звертаються соціально незахищені або найменш захищені категорії громадян. Так, за І квартал 2012 року звернулося пенсіонерів – 7 чоловік, з них інвалідів Великої Вітчизняної війни – 1 чоловік, інвалідів загального захворювання – 1 чоловік; учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни – 2; ветеранів праці – 1.

Як висновок можна зазначити, що найчастіше громадянами порушуються питання призначення та виплати соціальних допомог різного характеру, врегулювання земельних спорів, соціального захисту, надання матеріальної допомоги для проведення лікування; працевлаштування, газифікації, погашення заборгованості із виплати заробітної плати та інші найактуальніші питання сьогодення.

Районною державною адміністрацією проводиться ряд заходів з метою надання практичної і консультативно-методичної допомоги виконавчим комітетам сільських, селищних рад з питань роботи зі зверненнями громадян.

Районна державна адміністрація намагається забезпечувати всебічний, об’єктивний і своєчасний розгляд кожного звернення, надавати заявникам реальну допомогу у вирішенні порушених проблем. При цьому не допускаються формальні відписки. Після остаточного вирішення питання надається відповідь заявникові.

У І кварталі 2012 року до районної державної адміністрації надходили звернення від жителів Коропа (8), Понорниці (2), Риботина (1), Жовтневого (1), Райгородка (1), Городища (2), Атюші (2), Крисок (1), Оболоння (1), Вільного (4), Нехаївки (1).

Проаналізувавши роботу зі зверненнями громадян, можна зробити висновок, що стан виконавської дисципліни знаходиться на задовільному рівні. Районні управління, відділи, органи місцевого самоврядування своєчасно і оперативно розглядають листи громадян і повідомляють авторів про прийняті рішення.

Через засоби масової інформації та на веб-сайті районної державної адміністрації постійно висвітлюється робота органів виконавчої влади з населенням. Роз’яснення конституційних прав громадян на письмові звернення і звернення, що надходять під час проведення керівництвом прийомів громадян з особистих питань, та Укази Президента України, доручення Прем’єр-міністра України, графіки проведення стаціонарних і виїзних прийомів громадян керівництвом району більш широкому загалу населення надаються на сторінках районної газети «Нові горизонти», по районному радіомовленню та на веб-сайті районної державної адміністрації.

Вважаємо за доцільне доповідну записку про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками І кварталу 2012 року надіслати у виконавчі комітети сільських, селищних рад, відділи та управління райдержадміністрації для відповідного реагування та вжиття необхідних заходів по виправленню вказаних недоліків.Завідуючий юридичним сектором

апарату райдержадміністрації Н.М. Махній