Електронна пошта - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Електронна пошта - сторінка №1/1
ЕЛЕКТРОННА ПОШТА


Незалежна асоціація банків України

№ 334-07/07

від 07.07.2012
Доповнення до листа НАБУ № 328-04/07 від 04.07.2012 р.

щодо Змін до «Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні», затвердженою Постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 року № 174


Національний банк України

Голові Правління

пану Арбузову С.Г.


Шановний Сергію Геннадійовичу !
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та бажаємо успіхів у Вашій професійній діяльності.
Асоціація «Незалежна асоціація банків України» (далі – НАБУ) направила до Національного банку України (далі - НБУ) лист № № 328-04/07 від 04.07.2012 р. з Пропозиціями щодо змін до «Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні», затвердженою Постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 року № 174 (далі – Зміни), однак, зважаючи на важливість та нагальність цього питання для банків-членів НАБУ, Комітет з питань банківської інфраструктури та платіжних систем на їхнє прохання провів спеціальне засідання Комітету, результатом якого є оновлена позиція банківської спільноти, яка у випадку її прийняття позитивно вплине на банківську спільноту.

Згідно з п. 4.2. Розділу 2 «Порядок забезпечення банків готівкою» «Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» „Банк (філія, відділення) має право повторно випускати банкноти в обіг через мережу АТМ лише після їх оброблення автоматизованим способом з використанням обладнання для автоматизованого оброблення банкнот” (зазначений пункт набирає чинності 15.07.2012 р. ). Отже, для того, щоб повторно запустити банкноти в обіг, потрібно буде їх обробити тільки автоматизованим способом, а не ручним способом з використанням технічних засобів для роботи з готівкою.

При проведенні аналізу ринку з метою вивчення можливостей купівлі обладнання для автоматизованого оброблення банкнот з'ясувалося, що в Україні малогабаритні сортувальники, які відповідають вимогам НБУ і необхідні для обладнання касових вузлів відділень з малою площею, коштують від 6 до 8 тис. доларів США, а досконаліше обладнання коштує понад 40 тис. доларів США. Крім того, таке обладнання в Україні не виробляється і його пропозиція досить обмежена.

У кожного банку є АТМ, які розташовані у віддалені від головного офісу (інша область/місто), а отже, постає потреба придбати вищезазначене обладнання для кожного населеного пункту. У зв’язку зі складною економічною ситуацією на фінансовому ринку України і у банківській діяльності, придбання обладнання для автоматизованого оброблення банкнот для кожної області/міста з економічної точки зору є недоцільним. Також, як варіант, можна перевозити банкноти для автоматизованого оброблення до головного офісу чи регіонального центру. Проте це буде забирати багато часу та завдавати чималих організаційних труднощів. Крім того, значно зростуть ризики інкасаторів.

Отже, у будь-якому випадку, обов’язкове запровадження автоматизованого оброблення банкнот для багатьох банків призведе або до збиткової діяльності, або до підвищення вартості послуг, або до вимушеного згортання мережі банкоматів, і, як наслідок, до погіршення умов обслуговування клієнтів. На сьогоднішній день оброблення банкнот ручним способом з використанням технічних засобів для роботи з готівкою, що передбачене вимогами для банківських установ, повністю забезпечує потреби банківської системи і, на думку представників банків, може розповсюджуватись і на оброблення банкнот для АТМ.

Вважаємо, що вищезазначений пункт «Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» в сьогоднішніх умовах є економічно необґрунтованим і таким, що суперечить інтересам банків та їхніх клієнтів. У зв’язку з вище викладеним:
  1. Просимо Національний банк України скасувати п. 4.2 розділу 4 глави ІІ Інструкції № 174 як економічно недоцільний.

  2. Просимо Національний банк України перенести термін імплементації вимог глави ІІ розділу 4 п. 4.2 Інструкції № 174 (15.07.2012 р.) до вирішення питання по суті.

З повагою,

Виконавчий директор С.Г.Мамедов