Герої України: учасники бойових дій під час Другої світової війни - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Герої України: учасники бойових дій під час Другої світової війни - сторінка №1/1
Герої України: учасники бойових дій під час Другої світової війниhttp://borec.at.ua/_nw/5/s55132602.jpg

Найчастіше героїчним подвигом називають вчинки людей у небезпечних ситуаціях, коли треба мати достатньо сміливості і бути готовим пожертвувати всім, що є дорогим і рідним для тебе, чи навіть власним життям. Далі йтиметься про учасників Другої світової війни, які брали участь у бойових діях. Більшості з них присвоїли звання героїв України посмертно, бо їхній подвиг коштував життя! 

     Вперше звання героїв України отримали ветерани війни Євген Березняк та Іван Герасимов. Укази про нагороди і вручення орденів "Золота Зірка" підписав президент Л. Кучма. Є. Березняка нагородили як видатного розвідника, який виконував важливі завдання радянського військового командування. Разом із своєю групою він збирав цінну інформацію та передавав радіограми про кількість та розташування німецьких військ у Кракові. Зібрані відомості допомогли на завершальному етапі війни у боротьбі проти гітлерівських військ на території Польщі. І. Герасимов протягом 1940-1945 рр. був командиром танкових військових частин на різних фронтах, а згодом очолив штаб танкової бригади. Коли почалася німецько-радянська війна йому виповнилося всього 20 років. 


     Інших учасників бойових дій у Другій світовій нагороджував В. Ющенко. Першим звання героя України посмертно ортимав Олексій Берест за участь у Берлінській операції. Він очолив групу військових, щоб підняти радянський прапор над Рейхстагом у останні дні війни проти німецьких військ. За участь у визволенні багатьох населених пунктів України від гітлерівських військ звання героя України отримав голова Миколаївської обласної організації ветеранів України Олександр Момотенко
     Навряд чи можливо порахувати, у скількох боях брав участь Анатолій Шапіро - командир окремого стрілецького батальйону у радянській армії. Він воював на Кавказі, Кубані, у липні 1943 р. - на Курській дузі, брав участь у форсуванні Дніпра, у звільненні Польщі, у тому числі Освенціма, і Чехословаччини. 
     Генерал-лейтенант Кузьма Дерев'янко також брав участь у численних битвах, починаючи від радянсько-фінської війни, до переговорів про капітуляцію Японії. Звання героя України він отримав не лише за участь у битвах за Дніпро, визволення Харкова, але й за "визначні дипломатичні заслуги у повоєнному врегулюванні міждержавних відносин", як записано в указі  Президента України. 
     Званням героя України нагороджено також Михайла Василишина, воїна-кулеметника, учасника Вісло-Одерської операції проти німецьких військ. Згодом "за особисту мужність і героїчну самопожертву" героїнею України було названо Тетяну Маркус, яка діяла у радянському підпіллі у одній із розвідувально-диверсійних груп, допомагала передавати інформацію із фронтів. 
     Серед нагороджених учасників Другої світової війни президент В. Ющенко вже у 2007 р. підписав указ про присвоєння звання героя України Роману Шухевичу, командиру УПА, "за визначний особистий внесок у національно-визвольну боротьбу за свободу і незалежність України". У попередніх президентських указах йшлося про внесок у перемогу над німецькими окупантами, бо нагороджувалися радянські військові. Тоді ж було згадано про учасників українського підпілля, воїнів УПА, а саме керівника повстанських військових частин Р. Шухечича. В першу чергу, командир УПА звертав увагу на військовий вишкіл, щоб організувати сильне українське військо - захист від будь-яких тоталітарних режимів. Як інші учасники підпілля, він захищав право народу бути вільним, не залежати від жодних держав-імперій, які могли нав'язувати свою думку і свою владу, створити Українську державу. Під час війни вдалося створити, хоч на короткий час, Українську Головну Визвольну Раду, в якій Р. Шухевич очолив Генеральний Секретаріат. 

Кожен учасник бойових дій під час Другої світової війни вчинив свій подвиг, применшити який неможливо! Йдеться не лише про людей, які отримали винагороди, звання. Йдеться й про тих, чиї імена ми ніколи не дізнаємося, про тих, хто воював у підпіллі, у радянській, польській арміях, про молодих людей, які були змушені воювати, які втратили кілька років свого життя або ж пожертвували ним на війні. Тому для мене 9 травня - День пам'яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни!