Картка до проектної пропозиції ст. 1 ІІ зміст проектної пропозиції с - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Картка до проектної пропозиції ст. 1 ІІ зміст проектної пропозиції с - сторінка №1/1


ЗМІСТ ПРОЕКТНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ
[ вказати номери сторінок усіх частин проектної пропозиції ]І

Реєстраційна картка до проектної пропозиції

ст. 1

ІІ

Зміст проектної пропозиції

ст. 2

ІІІ

Проектна пропозиція

ст. 3

1.

Анотація

ст. 3

2.

Опис проектної пропозиції

ст. 3
а) проблема, на вирішення якої спрямовано проектну пропозицію

ст. 3
б) мета проектної пропозиції

ст. 4
в) план реалізації проектної пропозиції

ст. 4
г) необхідні для реалізації проектної пропозиції ресурси

ст. 5
д) результати реалізації проектної пропозиції

ст. 6

IV

Бюджет проектної пропозиції

ст. 7

ІІІ Проектна пропозиція  1. Анотація

«БУКОВИНСЬКА ПЛАТФОРМА ГРОМАДСЬКОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД»

Громадська організація ІНСТИТУТ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ

Розвиток громадянського суспільства тісно переплетений із діяльністю громадських організацій та медіа. У Чернівецькій області ця закономірність набула особливої актуальності, адже саме представники громадського сектору є найактивнішими учасниками суспільного, економічного та політичного життя краю. Однак, специфікою діяльності основної маси громадських об’єднань в регіоні є те, що їхній діяльності не надається відповідна значимість через відсутність каналів донесення інформації до населення, медіа та влади про їхню активність. Таким чином, за останні роки взаємодія громадського сектору та медіа щодо громадського контролю за владою переживає періоди стагнації та спаду.

Однією з причин зниження громадської активності та зменшення впливу громадських організацій на ситуацію в регіоні, на нашу думку, є відсутність консолідованості в рядах громадського сектору, відсутність спільного майданчику для взаємодії між ГО та ЗМІ, а також відсутність інформації про діяльність депутатів місцевих рад, відомостей про їхнє соціальне походження, приналежність до груп інтересів і бізнесових кіл. В регіоні ГО не мають жодної інформаційної підтримки у здійсненні контролю за владою та діяльності місцевих політиків, що призводить до розпорошення зусиль, зниження ефективності громадської активності. Більше того, громадські організації не бачать один одного, вони «замикаються» лише на своїй діяльності і діють в самостійно. Натомість багато питань можна було б вирішити, чи навіть хоча б актуалізувати, завдяки консолідованій дії різних організацій та медіа.

У проекті запропоновані альтернативні механізми того, як зробити місцеві ради прозорими, як покращити взаємодію між ГО та ЗМІ для спільного, якісного та оперативного збору необхідної інформації про склад місцевих рад для подальшого визначення того, яким чином реалізовується політика в регіоні та хто стоїть за її формуванням і втіленням в життя.

Проект передбачає, що на основі розширення функцій вже існуючого Буковинського громадського порталу «CJ» буде створена "Мережа громадських ініціатив", що дасть можливість забезпечити для ГО існування спільного інформаційного майданчику в Інтернеті, детально познайомитися з організаціями та ініціативами регіону, якісно та оперативно інформувати інші медіа та громадськість про результати своєї діяльності.

Для вирішення проблем закритості місцевих рад у проекті пропонується створення онлайн-сервісу "Прозорі ради", що по суті буде альтернативним механізмом збирання, систематизації та користування базою даних про депутатів місцевих рад, що підвищить прозорість цих органів влади.

Очікується, що в результаті реалізації проекту, в регіоні існуватиме якісний інформаційний Інтернет-майданчик місцевих ГО, функціонуватиме медіа-канал для оперативного інформування населення про результати їхньої діяльності. Крім того, в регіоні існуватиме база даних про діяльність депутатів місцевих рад, що буде стартовою платформою для реалізації в подальшому подібних проектів. У реалізації проекту братимуть участь такі ГО як Політологічне наукове товариство «Аналітик», Інститут Центральної Європи, Інформаційно-правовий Центр «Наше право».  1. Опис проектної пропозиції

а) проблема, на вирішення якої спрямовано проектну пропозицію:

Відсутність реального механізму інформаційного забезпечення взаємодії громадського сектору у контролю за діяльністю місцевих рад

У регіоні дотичні були реалізовані дотичні проекти для вирішення цієї проблеми, як буковинський громадянин ХХІ ст., проекти Громадського Руху «ЧЕСНО» «Владометр», проекти «ОПОРИ». Проте жоден із їхніх проектів не був предметно орієнтований на вирішення проблеми відсутності реального механізму інформаційного забезпечення взаємодії громадського сектору у контролю за діяльністю місцевих рад. Жодною громадською ініціативою не був запропонований комплексний підхід до вирішення вищенаведеної проблеми. Більшість проектів були ініційовані з центру, з Києва, не були місцевими, тому і їхня ефективність була зниженою.

Нами було засновано перший багатомовний Буковинський громадський портал, який зараз публікує новини про діяльність громадських організацій та власні аналітичні матеріали, і має постійно зростаючу аудиторію відвідувачів. Також проведені різні круглі столи, як наприклад: «Громадські ініціативи контролю за владою та роль медіа. Як об’єднати зусилля?». Мета яких полягала у пошуку реальних механізмів залучення журналістів та громадських активістів Буковини до всеукраїнської медійної платформи, спрямованої на розвиток ефективних форм громадського контролю за діяльністю влади. Також було проведено декілька соціально-виховних проектів: «Академія Громадянина», «Школа Практичної Аналітики», які передбачали організація тренінгів теоретичних та практичних занять для громадських активістів.б) мета проектної пропозиції:

Мета проекту: Розширити та інтегрувати он-лайн середовище для співпраці НУО і ЗМІ в Чернівецькій області та забезпечити технічні можливості для аналізу та висвітлення діяльності Чернівецької обласної ради

Мережа громадських ініціатив покликана:

- інтегрувати простір спілкування медіа- та громадської спільноти;

- посилити спроможність громадських організацій у комунікації з медіа та громадськістю;

- зробити відкритою і зрозумілою діяльність громадських організацій для громадян та медіа.в) план реалізації проектної пропозиції:

План Заходів:

Етап І. Розширення функцій Буковинського громадського порталу: створення "Мережі громадських ініціатив"

Термін здійснення: з вересня 2013 року по листопад 2013 року.

Заходи:

- Розробка технічного завдання для створення сервісу "Мережа громадських ініціатив" на базі Буковинського громадського порталу CitizenJournal;

- Запрошення громадських організацій зареєструватися в Мережі та особисті зустрічі з громадськими лідерами;

- Презентація "Мережі громадських ініціатив".

Мережа буде створена на базі існуючого Буковинського громадського порталу CitizenJournal, який зараз публікує новини про діяльність громадських організацій та власні аналітичні матеріали, і має постійно зростаючу аудиторію відвідувачів.

Для громадських організацій, об'єднань та ініціатив Мережа забезпечить можливість:

- створити власний майданчик в інтернеті, якій буде тісно зв'язаний із майданчиками інших зареєстрованих в мережі організацій, соціальними мережами та новинними ресурсами області;

- детально познайомитися з організаціями та ініціативами регіону, їх досвідом діяльності, знайти та розвинути партнерства (і показати це у своєму профілі);

- ефективно поширювати інформацію про свою діяльність в середині громадянської та медіа-спільноти Буковини;

- автоматично потрапляти в новинну стрічку та стрічку анонсів інформагентства CitizenJournal;

- отримати зворотній зв'язок про свою діяльність від колег, журналістів та набувачів послуг;

Для засобів масової інформації та журналістів, а також громадян Мережа створить можливість:

- отримувати новини про діяльність НУО та громадських ініціатив в "єдиному вікні" та від першоджерела;

- слідкувати за реакцією громадянського суспільства на діяльність окремих НУО, бачити картину в комплексі;

- дізнаватись про ініціативи, які не мають достатньо навиків/ресурсів для ведення великих медіа-кампаній;

- давати власний зворотній зв'язок та долучатись до громадських ініціатив;

- розвивати партнерства із організаціями громадянського суспільства.

Розробка технічного завдання для сервісу "Мережа громадських ініціатив", котрий функціонуватиме на базі Буковинського громадського порталу CitizenJournal та включатиме такі можливості, але не обмежуватиметься ними:

- легке та безкоштовне створення профілів організацій у вигляді міні-сайтів;

- ведення громадськими організаціями та ініціативами своїх новинних стрічок;

- створення медіа-профілів організації (для агрегування всіх публікацій зі ЗМІ про конкретну ГО чи проект;

- інтеграція своїх сторінок із соціальними мережами;

- створення партнерств та автоматична візуалізацію зв'язків між громадськими організаціями;

- інтеграція зі стрічкою новин та анонсів Буковинського громадського порталу;

- долучення громадян до ініціатив та проектів організацій (вхід користувачів за допомогою соцмереж Фейсбук, Вконтакте);

- авторизоване (за доп. Фейсбуку та Вконтакте) коментування користувачами новин організації;

- автоматичну візуалізацію зв'язків між громадськими організаціями та ін.

Очікуваний результат: Створено та запущено сервіс “Мережа Громадських Ініціатив” на базі Буковинського громадського порталу CitizenJournal, де НУО регіону зможуть створювати організаційні веб-сторінки та блоги, а ЗМІ та громадяни (набувачі послуг) - бути в курсі громадських ініціатив та отримувати інформацію з першоджерела.

Фінансування від МФВ: 22.500 грн.

Етап ІІ. Забезпечити технічні можливості для аналізу та висвітлення діяльності Чернівецької обласної ради.

Термін здійснення: з вересня 2013 року по березень 2014 року.

Заходи:

- Створення та тестування онлайн-сервісу "Прозорі ради" з технічними можливостями збирати, зберігати, сортувати та шукати інформацію про депутатів місцевих рад, їх діяльність громадську оцінку діяльності, біографічні дані, контакти та доступність для виборців, прозорість та підзвітність роботи.

- Презентація сервісу "Прозорі Ради";

- Підтримка роботи сервісу протягом проекту.

Сервіс прозорі ради стане основою кампанії коаліції "Відкрита Буковина", яка поставила собі за мету досягти нової якості представництва виборців Чернівецької області депутатами обласної ради. Коаліція "Відкрита Буковина" отримала лист підтримки від ГО "Центр-ЮЕЙ", яка виконує координаційно-інформаційну роль у Громадському Русі ЧЕСНО. Організації-члени коаліції "Відкрита Буковина", ініціатором якої виступив Інститут Демократизації та Розвитку, співпрацюють з Рухом ЧЕСНО від 2011 року та поширюють його методи на аналіз місцевої політики. Організації-члени, зокрема Інститут Демократизації та Розвитку, Інститут Центральної Європи, ПНТ "Аналітик" та ІПЦ "Наше право" зобов'язалися здійснити аналіз депутатів Чернівецької обласної ради та підтримувати функціонування сервісу "Прозорі ради", оприлюднюючи на ньому зібрану та проаналізовану інформацію та поширюючи її.

Сервіс "Прозорі ради" матиме наступний функціонал, але не обмежуватиметься ним:

- зручне представлення інформації про біографічні дані депутата, його передвиборчу програму, результати аналізу на відповідність “критеріям чесного депутата” (з посиланням на джерела), офіційна реакцію депутата на оприлюднену інформацію (в разі наявності);

- інтерактивна карта округів міста та області, з можливістю для користувача переглянути хто саме представляє його обласній чи міській раді;

- зручна систему сортування і пошуку (по фракціям, партіям, відповідності громадським критеріям чесного депутата, активності депутата та ін.);

- можливість анонімно надати інформацію про депутата;

- переклад румунською мовою інформації про депутатів від румуномовних округів (румуномовне населення області складає близько 20%) та загальної статистики по раді;

- інтеграція з іншими сервісами порталу CitizenJournal.info та соцмережами.Очікуваний результат: Створено та презентовано інтерактивний сервіс “Прозорі ради” на базі Буковинського громадського порталу CitizenJournal.info, який регулярно наповнюється та підтримується.

Фінансування від МФВ: 36.500 грн.

Етап ІІІ: "Клуб громадських ініціатив": інтеграційні заходи для членів Мережі громадських ініціатив, залучення нових учасників та підтримка Мережі.

Термін здійснення: з грудня 2013 року по березень 2014 року.

Заходи: проведення 4 "Клубів громадських ініціатив" інтеграційних заходів для учасників Мережі громадських ініціатив з метою виробити спільні підходи та налагодити партнерства для вирішення нагальних суспільних проблем.

Центральна тема кожного клубу визначатиметься учасниками мережі шляхом голосування та консультацій. Інститут Демократизації та Розвитку запрошуватиме до участі в обговоренні проблеми експертів, представників влади, бізнесу та інших стекхолдерів, які допоможуть розширити погляд на проблеми.Очікуваний результат: Щонайменше 20 учасників Мережі громадських ініціатив відвідали 4 інтеграційні заходи, на яких разом з експертами та зацікавленими особами обговорили свою роль та можливості у вирішенні нагальних проблем.

Фінансування від МФВ: 14.000 грн.

г) необхідні для реалізації проектної пропозиції ресурси

Загальний бюджет проекту складає 80.000 грн, очікуване фінансування від МФВ 70.000 грн.У реалізації цього проекту братимуть участь:

  1. Боднараш Георгій – директор організації «Інститут Демократизації та Розвитку», магістр політології, журналіст, аспірант кафедри політології та державного управління чернівецького національного університету ім..Ю.Федьковича, головний редактор Буковинського громадського порталу.

У цьому проекті: координатор онлайн-сервісу "Прозорі ради", відповідатиме за збирання, сортування, пошук інформації про депутатів місцевих рад. Відповідатиме за зв’язки зі ЗМІ та медіа супровід проекту.

  1. Міський Вадим – виконавчий директор організації «Інститут Демократизації та Розвитку», магістр державного управління, журналіст.

У цьому проекті: координатор "Мережі громадських ініціатив", відповідатиме за запрошення громадських організацій зареєструватися в Мережі та особисті зустрічі з громадськими лідерами, за проведення презентації мережі.

До реалізації проекту будуть задіяні наступні ГО: «Політологічне наукове товариство «Аналітик», Інститут Центральної Європи, які допомагатимуть у збиранні необхідної інформації про діяльність депутатів місцевих рад, а також Інформаційно-правовий Центр „Наше право”, який забезпечить юридичну підтримку у систематизації та опублікуванні зібраних даних про місцевих політиків.

На реалізацію цього проекту не були одержані кошти із інших джерел. Проектна пропозиція не передбачається придбання обладнання.

д) результати реалізації проектної пропозиції

Короткотривалими результатами реалізації проекту буде консолідації громадського сектору на основі першої регіональної мережі ГО, першого інформаційного майданчику для інформування громадського сектору. Довготривалими результатами реалізації проекту буде постійне наповнювання існуючої бази даних про діяльність місцевих депутатів, що буде основою для реалізації подібних проектів, подальшої ефективної діяльності ГО. Користі від результатів реалізації проекту отримає весь громадський сектор регіону, всі ГО та громадські активісти, а також ЗМІ та політики.e) інформаційний супровід:

Інформація про хід реалізації буде поширена шляхом інформування у ЗМІ, запрошення ЗМІ на презентації, доручення ЗМІ, що є партнерами Буковинського громадського порталу до висвітлення подій, що відбуваються у рамках проекту, а це – новинарний портал Buknews, інформаційне агентство TOCPress, телеканал CHVTV, сайт ВідіДо, Погляд тощо. Поширення прес-анонсів, прес-релізів, фото звітів та відеороликів на офіційних сторінках проекту у соціальних мережах Facebook, Вконтакте, у блоговій мережі Вкурсі, проведення трансляції на каналі Чернівці.Тв.IV. Бюджет проектної пропозиціїФорма трудових стосунків

Яким фахівцям і за що очікується сплатити

Загальний фонд оплати праці
(з урахуванням податків та платежів)

К-сть
місяців


Загальна сума

Очікуване фінансуван­ня від МФВЗа основним місцем роботи

Боднараш Г.В. (координатор сайту «Прозорі ради»)

7000

7

21000

21000За сумісництвом

Міський В.В. (координато мережі громадських ініціатив та клубів)

7000

7

21000

21000За угодою ЦПХ
(трудова угода або договір підряду)

Кудлик Н.С.

1000

7

7000

7000Написання двох сайтів: «Мережу громадських ініціатив» та «Прозорі ради»
21000
21000

21000РАЗОМ:

36000

7

49000

70.000