Картка до проектної пропозиції ст. 1 ІІ зміст проектної пропозиції с - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1сторінка 2
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Картка до проектної пропозиції ст. 1 ІІ зміст проектної пропозиції с 1 152.69kb.
Наказ №714 м. Київ Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19... 1 340.04kb.
Картка проектної пропозиції Дата реєстрації 1 400.3kb.
Результати громадського обговорення проектної пропозиції 1 18.01kb.
Форма проектної пропозиції 4 422.65kb.
Картка проектної пропозиції для сільських органів самоорганізації... 1 117.09kb.
План реалізації проекту додаток 1 до проектної пропозиції 1 26.68kb.
Наказ №724 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 серпня... 1 62.05kb.
Наказ №724 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 серпня... 1 127.18kb.
Національний стандарт україни система проектної документації для... 7 638.88kb.
Склад та зміст проектної документації 3 564.76kb.
Україна, м. Київ «12» березня 2008 року 1 98.16kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Картка до проектної пропозиції ст. 1 ІІ зміст проектної пропозиції с - сторінка №1/2
ЗМІСТ ПРОЕКТНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ
[ вказати номери сторінок усіх частин проектної пропозиції ]І

Реєстраційна картка до проектної пропозиції

ст. 1

ІІ

Зміст проектної пропозиції

ст. 2

ІІІ

Проектна пропозиція

ст. 3

1.

Анотація

ст. 3

2.

Опис проектної пропозиції

ст. 4
а) проблема, на вирішення якої спрямовано проектну пропозицію

ст. 4
б) мета проектної пропозиції

ст. 5
в) план реалізації проектної пропозиції

ст. 5
г) необхідні для реалізації проектної пропозиції ресурси

ст. 7
д) результати реалізації проектної пропозиції

ст. 8

IV

Бюджет проектної пропозиції

ст. 10

V

Додатки

ст. 12
ІІІ. Проектна пропозиція

1. Анотація

Назва проектної пропозиції: MediaNext Security: ресурсний центр з онлайн безпеки для журналістів

Назва організації, що подає проект: Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна»

Актуальність проекту: Останнім часом в Україні почастішали випадки кібер-атак на представників медіа та громадянського суспільства. За даними «Лабораторії Касперського» 34% українських користувачів використовують паролі, які дуже легко підібрати, наражаючи свої дані та комп’ютери на небезпеку. Робота редакцій українських ЗМІ нерозривно пов’язана з роботою в Інтернеті та з комп’ютерним обладнанням (софт та «залізо»). Сьогодні, Інтернет та технічні засоби не тільки дозволяють журналістам спілкуватися та працювати без кордонів, отримувати доступ до баз даних з усього світу, контролювати владу та комунікувати з аудиторіями. Залежність від технологій також означає вразливість редакцій та журналістів, адже їхня онлайн- та комп’ютерна безпека не є на високому рівні. На це є кілька причин:

 • у середовищі журналістів практично відсутня культура кібер- та комп’ютерної безпеки;

 • не всі редакції можуть дозволити собі фахівців з інформаційної безпеки, які б надійно захищали їх від кібератак та проникнень через Інтернет;

 • проведення атак на ЗМІ все частіше відбувається в анонімний спосіб через DDoS-атаки, несанкціонований доступ до мережі, фішинг і т.д.;

 • в Україні немає ресурсних центрів, які б спеціалізувалися на технічних питаннях безпеки саме під потреби медіа-спільноти.

Діяльність по проекту: (1) Створення ресурсного Центру з онлайн-безпеки для журналістів – MediaNext Cyber Security Centre; (2) розробка веб-сайту MediaNext Security; (3) інформаційно-просвітницька кампанія з онлайн-безпеки; (4) розробка та проведення двох етапів онлайн дослідження з онлайн-безпеки (окремо для журналістів та редакцій); (5) розробка двох посібників з безпеки: «Персональна безпека в Інтернеті» та «Організація кіберзахищеної редакції»; (6) проведення двох інформаційно-презентаційних зустрічей для представлення посібників та обговорення їх тематик. Здійснена онлайн трансляція заходу. (7) робота з майданчиками в соцмедіа, поширення ключових месиджів, тематичних фотоплакатів.

Очікувані результати:

Короткострокові результати проекту:

Кількісні

 • Створено ресурсний Центр з онлайн-безпеки для журналістів, MediaNext Cyber Security Centre

 • Розроблено веб-сайт центру MediaNext Cyber Security Centre

 • Проведено інформаційно-просвітницьку кампанію, яка охопила 500 редакцій і широке коло аудиторії (журналістів, блогерів, медіа-експертів, громадських діячів, тощо);

 • Проведено 2 онлайн-дослідження онлайн безпеки журналістів та редакцій;

 • Підготовлено та поширено два електронні посібники щодо онлайн-безпеки;

 • Проведено дві інформаційно-презентаційні зустрічі для представлення посібників та обговорення їх тематик. Здійснена онлайн трансляція заходів.

ЯкісніЖ::

 • представники українських ЗМІ опанують засади кібер-безпеки через ознайомлення з двома посібниками, інформаційно-просвітницьку кампанію і роботу веб-сайту;

 • застосування порад з кібер-безпеки в щоденному житті редакцій;

 • створення кола медійників-спеціалістів з кібер-безпеки з числа учасників проекту.

Довгострокові результати проекту:

 • підвищення культури використання Інтернету з боку українських медіа, що дозволить зменшити видатки редакцій на безпеку та прямі втрати, що пов’язані із зовнішніми втручаннями в інформаційні системи редакцій;

 • збільшення уваги українського суспільства до ролі Інтернету в сучасному житті, бачення його переваг та потенційних загроз;

 • збільшення захищеності медіа середовища від тиску влади та противників свободи слова.

До яких донорських організацій ця проектна пропозиція вже була подана, яку і від кого фінансову підтримку вона вже отримала: даний проект було розроблено спеціально для даного конкурсу і його не заплановано подавати на конкурси інших донорів для спів фінансування.

Які кошти і з яких джерел передбачається використати для реалізації: бюджетом проекту запланований власний внесок організації у розмірі – 11%.

2. Опис проектної пропозиції

а) проблема, на вирішення якої спрямовано проектну пропозицію:

Останнім часом в Україні почастішали випадки кібер-атак на представників медіа та громадянського суспільства. Зокрема, було зламано електронні скриньки топ-журналістів Сергія Лещенка та Мустафи Найєма (http://blogs.pravda.com.ua/authors/leschenko/50f575df46ec0/ та http://www.pravda.com.ua/news/2012/12/27/6980605/), а нещодавно жертвою фішингу став також адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко (http://www.pravda.com.ua/news/2013/02/6/6983011/) та інші депутати. За даними «Лабораторії Касперського» 34% українських користувачів використовують паролі, які дуже легко підібрати, наражаючи свої дані та комп’ютери на небезпеку (http://www.unian.ua/news/525421-34-ukrajinskih-internet-koristuvachiv-sami-polegshuyut-jittya-kiber-zlochintsyam.html). З іншого боку, журнал «Фокус» в своїй статті повідомив про те, що: «50.000 раз на місяць, жителі України запитують в пошуковому ресурсі Google про те, як «зламати» електронну пошту», схожі запити стосувались електронних скриньок Yandex, Mail.ru, Yahoo та Gmail. В статті також зазначено: «злам електронних скриньок – є масовим феноменом» (журнал «Фокус» №5(318), 01.02.2013 – стор. 28-29). Представники українських неурядових організацій, активісти, правозахисники вже стали активними користувачами соціальних мереж та інших електронних засобів комунікації, проте все ще мало приділяють уваги дотриманню навіть елементарних правил інформаційної безпеки, які могли б вберегти від вищезазначених ситуацій.

Робота редакцій українських ЗМІ нерозривно пов’язана з роботою в Інтернеті та з комп’ютерним обладнанням (софт та «залізо»). Сьогодні, Інтернет та технічні засоби не тільки дозволяють журналістам спілкуватися та працювати без кордонів, отримувати доступ до баз даних з усього світу, контролювати владу та комунікувати з аудиторіями. Залежність від технологій також означає вразливість редакцій та журналістів, адже їхня онлайн- та комп’ютерна безпека не є на високому рівні. На це є кілька причин: (а) у середовищі журналістів практично відсутня культура кібер- та комп’ютерної безпеки; (б) не всі редакції можуть дозволити собі фахівців з інформаційної безпеки, які б надійно захищали їх від кібератак та проникнень через Інтернет; (в) проведення атак на ЗМІ все частіше відбувається в анонімний спосіб через DDoS-атаки, несанкціонований доступ до мережі, фішинг і т.д.; (г) в Україні немає ресурсних центрів, які б спеціалізувалися на технічних питаннях безпеки саме під потреби медіа-спільноти.

В Україні, останнім часом, не відбувалося ані тренінгових курсів, ані інформаційних кампаній з інформаційної безпеки, які могли б значно зменшити вразливість представників громадянського суспільства, правозахисників та журналістів до електронних загроз як зі сторони зловмисників, так і держави. Особливістю цього питання є те, що базові правила кібер-безпеки є загальновідомими, проте культура їх дотримання не сформована.

МГО «Інтерньюз-Україна» відомо тільки про дві організації фахівців з безпеки («Українська група інформаційної безпеки» та Всеукраїнське об`єднання громадян «Всеукраїнська Асоціація «Інформаційна безпека та інформаційні технології»), проте вони працюють тільки з великими компаніями, проводять тематичні форуми чи діяльність для членів організації. Онлайн-безпекою журналістів, медіа НУО чи редакцій ніхто не займається. Нехтування цією проблемою може привести до ряду проблем – починаючи із кібер-атак окремих відомих журналістів, завершуючи серйозними кібер-атаками цілого ряду редакцій, медіа НУО та інших, що можуть спричинити проблеми зв’язку, втрати важливих даних, чи спровокувати інші проблеми в їх роботі.

МГО «Інтерньюз-Україна» стурбована даною ситуацією: відсутністю елементарної культури онлайн-безпеки в Україні, незахищеністю журналістів, редакцій та медіа НУО. Саме тому команда організації ініціює ідею створення ресурсного центру з онлайн-безпеки для медіа сектору, а також розробку веб-сайту MediaNext Security, робота яких сприятиме формуванню культури кібер-безпеки серед цільової аудиторії центру (журналісти, редакції, блогери, медіа НУО і активісти).

Ресурсний центр на базі МГО «Інтерньюз-Україна» вже з першого місяця діяльності візьме за основу наявну спільноту медіа-професіоналів MediaNext, яка формується з 2009 року. Це 2500 прихильників на Фейсбуці та 500 членів спільноти, а саме журналісти, редактори, блогери, яких представники МГО «Інтерньюз-України» знають особисто. Ця спільнота буде розширена на більшу медіа-спільноту в 5000 чоловік у 17 ключових регіонів України (Волинська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Рівненська, Чернівецька, Вінницька, Чернігівська, Сумська, Харківська, Донецька, Луганська, Одеська, Херсонська області, АР Крим, Київ). Діяльність центру в онлайн режимі пошириться на всі регіони України.
б) мета проектної пропозиції:

Сприяти розвитку незалежних новинних онлайн-платформ шляхом формувати культури кібер-безпеки серед журналістів через створення ресурсного центру, який готуватиме рекомендації з кібер-безпеки (підготовка двох посібників), надаватиме щоденні консультації в режимі онлайн та оффлайн, проводитиме баркемпи (з залученням додаткового фінансування) та реалізовуватиме постійно діючу просвітницьку кампанію серед українських журналістів. Онлайн-складова проекту буде доступною й для широких кіл зацікавлених користувачів Інтернету – зокрема, громадські лідери, активісти.Завдання центру:

 • Підготувати та систематизувати практичні рекомендації з кібер-безпеки для українських ЗМІ, які дозволять їм убезпечити роботу редакції від зовнішніх впливів;

 • Формувати у журналістів та редакторів культуру безпечного користування Інтернетом та сучасними технологіями, формувати відповідні навички та поширювати найкращі практики;

 • Стати офлайн-середовищем для зустрічей та обміну досвідом між журналістами та фахівцями з питань безпеки.

в) план реалізації:

І етап створення ресурсного центру з онлайн-безпеки для журналістів.

Термін здійснення: з вересня 2013 року по жовтень 2013 року.

Заходи:

(1) Створення ресурсного центру з онлайн-безпеки для журналістів – MediaNext Cyber Security Centre: центр буде фізично знаходитись в офісі МГО «Інтерньюз-Україна», проте в даному, пілотному проекті, його основна і найбільш потужна діяльність буде здійснюватись онлайн. В основному, значна частина роботи буде здійснена через спеціально розроблений веб-сайт MediaNext Cyber Security Centre, але також через майданчики в соцмедіа та інформаційно-просвітницьку кампанію.

Мета центру: сформувати культуру кібер-безпеки серед журналістів завдяки ініційованим заходам та інформаційно-просвітницькій діяльності.

Основна діяльність Центру спрямована на журналістів та їх редакції, однак онлайн складова проекту та окремі події будуть доступними більш широким аудиторіям та зацікавленим сторонам (громадські лідери, блогери, медіа-активісти та інші).

(2) розробка та створення веб-сайту MediaNext Security: в рамках проекту буде створено сучасний інтерактивний веб-сайт Центру інформаційної безпеки (security.medianext.com.ua). Сайт стане центром інформаційно-просвітницької кампанії, а також освітнім ресурсом.

На сайті буде організовано доступ до методичних посібників, розроблених в рамках проекту, а також підбірки інших навчальних матеріалів. Окремо на сайті буде розміщено "швидкі рекомендації", переглянувши які будь-хто швидко зможе підвищити рівень своєї кібер-захищеності. У стрічці новин публікуватимуться анонси подій в рамках проекту, новини зі світу кібербезпеки, креативні публікації про особистий досвід підвищення кібер-безпеки відомих українських журналістів. Сайт буде тісно інтегрований з соціальними мережами, а також надаватиме можливість зворотнього зв’язку у вигляді коментарів та контактної форми, через яку будь-хто зможе сконтактувати з організаторами та експертами Центру.

Після завершення розробки та тестування веб-сайту він буде доступний для користувачів і роботи Центру. Також буде налагоджена робота майданчиків в соцмедіа (Facebook, Twitter).

(3) інформаційна кампанія: дана кампанія має також і просвітницький характер. Завдяки своїй роботі, використанню різних шляхів комунікації, інструментів соціального маркетингу в Інтернеті передбачається охопити 500 редакцій і широке коло аудиторії (журналістів, блогерів, медіа-експертів, громадських діячів, тощо).

На першому етапі інформаційна кампанія буде здійснювати промоцію проекту, ресурсного центру з онлайн-безпеки для журналістів – MediaNext Cyber Security Centre та веб-сайту. Пізніше, кампанія набере більш просвітницький характер щодо онлайн безпеки. Стратегія кампанії буде розроблятись на основі отриманих досліджень на початку проекту (див. захід 4). Основою інформаційно-просвітницької кампанії буде комунікація основних меседжів з онлайн безпеки для цільової аудиторії.

Частина таких повідомлень буде оформлена у вигляді фото плакатів із відомими журналістами, де вони кажуть, які правила кібер-безпеки почали використовувати в своїй роботі і чому це важливо (зразок: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.330807326958982.80363.278157378890644&type=3).

(4) розробка двох онлайн-досліджень для журналістів та редакцій: спеціально залучений експерт та команда проекту розроблять два опитувальники (окремо для редакцій та журналістів) для вивчення потреб та прогалин в організаційній та індивідуальній Інтернет-безпеці сектору ЗМІ. Опитування буде проведено на початку проекту (не пізніше 2го місяця реалізації проекту), вибірка досліджень 120 осіб. Особлива увага буде приділена респондентам регіонального рівня. За результатами дослідження будуть розроблені відповідні напрямки роботи із цільовими аудиторіями з метою покращення ситуації. Наприкінці виконання проекту буде проведено повторне опитування з метою від слідкування позитивних змін та результатів впливу проекту на його учасників.

(5) проведення першого онлайн-дослідження для журналістів та редакцій: опитування буде розіслано відповідно до зробленої вибірки з бази даних регіональних ЗМІ, якою володіє «Інтерньюз-Україна». За результатами опитування буде підготовлено два звіти: Інтернет-безпека журналістів та Інтернет-безпека редакцій. Інформація, отримана в ході дослідження буде використана для розробки стратегії інформаційно-просвітницької кампанії, роботи сайту проекту та при розробці посібників. Вся діяльність проекту буде направлена на заповнення прогалин журналістів та редакцій в Інтернет-безпеці.Очікуваний результат: (1) Створено ресурсний Центр з онлайн-безпеки для журналістів – MediaNext Cyber Security Centre; (2) розроблено веб-сайт центру MediaNext Security; (3) почала роботу інформаційна кампанія: цільова аудиторія дізналась про проект, створення центру та веб-сайту, наступні заходи, а також почалась просвітницька кампанія з онлайн-безпеки. Створено серію фотоплакатів з відомими журналістами для поширення правил кібербезпеки; (4) розроблено 2 онлайн дослідження для журналістів та редакцій; (5) проведено перші два дослідження індивідуальної та організаційної безпеки.

Фінансування від МФВ: 31 185,00 гривень.
ІІ етап – активна робота ресурсного центру з онлайн-безпеки для журналістів.

Термін здійснення: з листопада 2013 року по січень 2014 року.

Заходи:

(1) активна робота веб-сайту MediaNext Security і майданчиків в соцмедіа (Facebook, Twitter): веб-сайт стане комунікаційно-інформаційною платформою з онлайн-безпеки. Модератор сайту буде слідкувати за оновленням контенту та роботою всіх компонентів сайту, а також слідкуватиме за роботою створених майданчиків в соцмедіа.

(2) інформаційно-просвітницька кампанія: розробка та поширення ключових повідомлень онлайн-безпеки, поширення інформації про роботу центру і веб-сайту.

(3) написання двох посібників щодо онлайн-безпеки: експерти МГО «Інтерньюз-Україна» розроблять два посібники за наступними темами:

- персональна безпека в Інтернеті;

- організація кіберзахищеної редакції.

Основні розділи та рекомендації посібників будуть базуватись на проведених онлайн-дослідженнях. Це допоможе звернути особливу увагу на ті прогалини в роботі журналістів та редакцій, які їх роблять вразливими до кібер-атак. Таким чином посібник буде актуальним, містити практичні рекомендації, а також сприятиме покращенню персональної та організаційної безпеки представників ЗМІ.

Посібники будуть розроблений в електронному форматі (15-20 сторінок), які будуть містити статті, рекомендації, схеми, графіки, кейси, і фото. Всі зацікавлені сторони зможуть отримати доступ до матеріалів на сайті проекту MediaNext Cyber Security Centre.

(4) проведення двох інформаційно-презентаційних зустрічей: проведення даних зустрічей має на меті представлення готових посібників, а також обговорення їх тематик. Кількість присутніх 20 осіб (журналістів, експертів, представників редакцій, інші зацікавлені особи) та 3-4 запрошені спікери. Кожна зустріч передбачатиме онлайн трансляцію для максимального охоплення цільової аудиторії в регіонах України та віддалених містах/територіях.

Очікуваний результат: (1) веб-сайт та майданчики в соцмедіа активно працюють (показники результативності: кількість статей/постів, кількість відвідувань/послідовників, кількість кавантажень публікацій/лайків чи коментарів, тощо; (2) фотоплакати активно поширюються, створено додаткові інформаційно-просвітницькі повідомлення/поради щодо онлайн-безпеки та поширено через комунікаційні канали (веб-сайт, соцмедіа); (3) підготовлено та поширено два електронні посібники щодо онлайн-безпеки; (4) проведено дві інформаційно-презентаційні зустрічі для представлення посібників та обговорення їх тематик. Здійснена онлайн трансляція заходу.

Фінансування від МФВ: 61 770,60 гривень.
ІІІ етап підведення підсумків ресурсного центру з онлайн-безпеки для журналістів.

Термін здійснення: литий 2014.

Заходи:

(1) активна робота веб-сайту MediaNext Security і майданчиків в соцмедіа (Facebook, Twitter) – продовження роботи ресурсного центру, підведення підсумків роботи, аналіз напрацювань та активна робота щодо пошуків можливостей продовження діяльності центру.

(2) проведення другого онлайн-дослідження серед журналістів та редакцій – дане опитування є підсумковим (вибірка 120 осіб) і за його результатами можна буде від слідкувати ті позитивні зміни на шляху до покращеної онлайн-безпеки серед представників ЗМІ.

(3) завершення інформаційної кампанії, підведення підсумків – за результатами проведеної роботи буде підготовлено звіт та історії успіху роботи ресурсного центру з онлайн-безпеки для журналістівОчікуваний результат: (1) ресурсний центр з онлайн-безпеки для журналістів продовжує свою роботу; (2) проведено опитування серед журналістів та редакцій і за його результатами отримано показники успішності роботи проекту; (3) підготовлено загальний звіт по роботі всіх компонентів проекту.

Фінансування від МФВ: 6 885,00 гривень.
г) необхідні для реалізації ресурси:

МГО «Інтерньюз-Україна» є найбільшою неприбутковою організацією в галузі медіа в Україні і має необхідні як технічні, так і кадрові ресурси з багаторічним досвідом виконання проектів у різних напрямках, в тому числі щодо діяльності даного проекту.

До виконання запропонованого проекту будуть залучені наступні постійні працівники організації:

Керівник проекту – Андрій Кулаков, директор з програмної діяльності МГО «Інтерньюз-Україна» загальний менеджмент проекту, контроль за виконанням завдань і заходів проекту на всіх етапах його реалізації, підготовка звітності за проектом.

Бухгалтер проекту – Світлана Наказна, заступник головного бухгалтера МГО «Інтерньюз-Україна» фінансовий менеджмент проекту, бухгалтерський супровід, підготовка фінансової звітності за проектом. (див. резюме в Додатку).

PR менеджер – Ольга Сушицька, менеджер з комунікацій МГО «Інтерньюз-Україна» – проведення інформаційно-просвітницької кампанії з використанням інструментів соціального маркетингу в Інтернеті; спільно з командою проекту, створення ключових повідомлень з онлайн-безпеки; робота над створенням фотоплакатів (разом з фотографом і дизайнером).

Контент менеджер – Євген Демченко, заступник керівника програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна» – робота над наповненням сайту проекту та майданчиків соцмедіа.

Експерти для написання посібників – Віталій Мороз, керівник програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна» та Андрій Маштаков


 • Залучення яких сторонніх фахівців і для виконання якої конкретної роботи передбачено проектною пропозицією?

Для виконання окремої діяльності по проекту буде залучено додаткових спеціалістів, які співпрацюють із МГО «Інтерньюз-Україна», а саме: експерта для розробки опитувальника; фотографа та дизайнера фотоплакатів; літературну редакцію і дизайн посібників буде здійснювати видавництво «К.І.С.». Для виступів на інформаційно-презентаційних зустрічах буде запрошено відомих експертів, які спеціалізуються в тематиці заходів.
Даний проект було розроблено спеціально для даного конкурсу і його не заплановано подавати на конкурси інших донорів для спів фінансування. Проте, Інтерньюз-Україна запланувала власний внесок до даного проекту із власних коштів організації.

Проектом не запланована купівля жодної техніки чи обладнання.


д) результати:

Короткострокові результати проекту:

Кількісні:

 • Створено ресурсний Центр з онлайн-безпеки для журналістів – MediaNext Cyber Security Centre

 • Розроблено веб-сайт центру MediaNext Cyber Security Centre

 • Проведено інформаційно-просвітницьку кампанію, яка охопила 500 редакцій і широке коло аудиторії (журналістів, блогерів, медіа-експертів, громадських діячів, тощо);

 • Проведено 2 онлайн-дослідження онлайн безпеки журналістів та редакцій;

 • Підготовлено та поширено два електронні посібники щодо онлайн-безпеки;

 • Проведено дві інформаційно-презентаційні зустрічі для представлення посібників та обговорення їх тематик. Здійснена онлайн трансляція заходів.

Якісні:

 • представники українських ЗМІ опанують засади кібер-безпеки через ознайомлення з двома посібниками, інформаційно-просвітницьку кампанію і роботу веб-сайту;

 • застосування порад з кібер-безпеки в щоденному житті редакцій;

 • створення кола медійників-спеціалістів з кібер-безпеки з числа учасників проекту.

Індикатори для короткотермінових результатів:

 • зростання рівня розуміння кібер-безпеки серед середовища українських журналістів на 50%;

 • практичне застосування кроків, які уможливлюють онлайн-безпеку, серед 100 редакцій;

 • підвищення фахового рівня кібер-безпеки серед 500 медіа-професіоналів і блогерів


Довгострокові результати проекту:

 • підвищення культури використання Інтернету з боку українських медіа, що дозволить зменшити видатки редакцій на безпеку та прямі втрати, що пов’язані із зовнішніми втручаннями в інформаційні системи редакцій;

 • збільшення уваги українського суспільства до ролі Інтернету в сучасному житті, бачення його переваг та потенційних загроз;

 • збільшення захищеності медіа та активістського середовища від тиску влади та противників свободи слова.
 • Поширення та практичне застосування результатів:

 • Поширення інформації про діяльність проекту та його результати буде передаватись через веб-сайт, соцмережі, оголошення, звіти чи розсилку інформації по власним базам даних ЗМІ.

 • розроблені посібники, продукти інформаційно-просвітницької кампанії (фотоплакати, ключову повідомлення) та інша інформація/поради щодо онлайн-безпеки буде знаходитись у вільному доступі на сайті MediaNext Cyber Security Centre

 • поради з онлайн-безпеки це найбільш практичний результат проекту, який представники ЗМІ та інші зацікавлені сторони можуть використовувати в повсякденному житті. Основні поради та рекомендації будуть базуватись на проведених дослідженнях, а саме прогалинах онлайн-безпеки

 • вся інформація, поради та правила онлайн-безпеки будуть розроблені простою та легкозрозумілою мовою, дана інформація буде легкою в застосуванні навіть для недосвідчених користувачів.
 • кількість осіб та/або організацій, що матимуть практичну користь від реалізації проектної пропозиції.

Проектом планується охопити 500 редакцій і широке коло аудиторії (журналістів, блогерів, медіа-експертів, громадських діячів, тощо);
e) інформаційний супровід:

Інформація про проект, його діяльність та заходи буде загальнодоступною та поширеною через налагоджені інформаційні канали та мережі контактів МГО «Інтерньюз-Україна». Організація має налагоджену співпрацю із ЗМІ.


Методи поширення інформації:

- оголошення на загальних та тематичних інформаційних ресурсах;

- тематичні розсилки по бази даних регіональних ЗМІ та мережу партнерів «Інтерньюз-Україна»;

- повідомлення через майданчики організації в соцмедіа та веб-сайти (сайт проекту та організації);

- прямі онлайн-трансляції двох інформаційно-презентаційних зустрічей для максимального охоплення представників ЗМІ в регіонах.

- поширення фотоплакатів та іншого контенту, наприклад, малюнки із цитатами/рекомендаціями по онлайн-безпеці або окремі рекомендації із ключовими повідомленнями з онлайн-безпеки, через засоби нових медіа.

Бюджет проекту
Статті видатків

Очікуване фінансування від МФВ

Отримане фінансування проекту з інших джерел (у гривнях)
(обов'язкове подання документів, що підтверджують фінансування)

Загальна сума за статтями бюджету

Оплата праці

     

     

     

Обладнання

     

     

     

Матеріальне забезпечення

     

     

     

Відрядження і транспортні витрати

     

     

     

Інші витрати

99 842,60

10 090,00

109932,60

РАЗОМ:

99 842,60

10 090,00

109932,60


1. Оплата праціФорма трудових стосунків

Яким фахівцям і за що очікується сплатити

Загальний фонд оплати праці
(з урахуванням податків та платежів)

К-сть
місяців


Загальна сума

Очікуване фінансуван­ня від МФВЗа основним місцем роботи

Перелік фахівців (ПІБ)

     

     

     

     За сумісництвом

Перелік фахівців (ПІБ)

     

     

     

     За угодою ЦПХ
(трудова угода або договір підряду)

Перелік фахівців (ПІБ)

     

     

     

     РАЗОМ:

     

     

     

     

2. Обладнання *Вид обладнання або програмного забезпечення
(з зазначенням детальних технічних характеристик)


Кількість

Вартість

Загальна сума

Очікуване фінансування від МФВ     

     

     

     

          

     

     

     

     
РАЗОМ:

     

     

     

     

* Якщо реалізація проектної пропозиції потребує придбання організацією додаткових основних засобів, слід додати офіційну довідку від Вашої організації щодо балансової вартості наявних основних засобів станом на дату подання аплікації.

3. Матеріальне забезпеченняНазва витратних матеріалів

Кількість

Вартість

Загальна сума

Очікуване фінансування від МФВКанцприладдя

     

     

     

     Витратні матеріали для оргтехніки

     

     

     

     Витратні матеріали для утримання офісу

     

     

     

     Поштові витрати

     

     

     

     
РАЗОМ:

     

     

     

     

4. Відрядження і транспортні витратиСтатті витрат

Кількість осіб

Вартість для однієї особи

Загальна сума за статтею

Очікуване фінансування від МФВОрієнтовна вартість проїзду за маршрутом Пункт 1 – Пункт 2 –…– Пункт N – Пункт 1 (із зазначенням виду транспорту)

     

     

     

     Орієнтовний розрахунок вартості внутрішніх пересувань під час відрядження (трансфери з аеропортів, місцевий транспорт та інше)

     

     

     

     Орієнтовний розрахунок суми добових з урахуванням умов харчування (згідно із запрошеннями) відряджених осіб у пунктах призначення

     

     

     

     Орієнтовний розрахунок вартості проживання відряджених осіб у пунктах призначення

     

     

     

     Розрахунок вартості візових послуг

     

     

     

     Інші витрати відряджених осіб під час відряджень

     

     

     

     
РАЗОМ:

     

     

     

     

5. Інші витратиПослуги, за які передбачається сплатити

Кількість постачальників послуг

Вартість послуги за одиницю часу або за одиницю

Термін надання послуг або кількість одиниць

Загальна сума за статтею

Очікуване фінансування від МФВОплата послуг приватних підприємців, пов’язаних із загальною проектною діяльністю: менеджер проекту

1

3645


6 місяців

21870

18470Оплата послуг приватних підприємців, пов’язаних із загальною проектною діяльністю: бухгалтер проекту

1

1820

6 місяців

10920

9720Оплата послуг приватних підприємців в рамках проектної діяльності: експерт

1

2430

1 місяць

2430

2430Оплата послуг приватних підприємців в рамках проектної діяльності: менеджер по зв’язкам з громадськістю

1

1620

5 місяців

8100

8100Оплата послуг приватних підприємців в рамках проектної діяльності: фотограф

1

1620

1 місяць

1620

1620Оплата послуг приватних підприємців в рамках проектної діяльності: дизайнер

1

1620

1 місяць

1620

1620Оплата послуг приватних підприємців в рамках проектної діяльності: контент менеджер

1

2070

5 місяців

10350

8100Оплата послуг приватних підприємців в рамках проектної діяльності: експерт з написання книги

2

5832

2 книги

23328

23328Оплата послуг приватних підприємців в рамках проектної діяльності: верстка та дизайн

1

3645

2 книги

7290

7290Оплата послуг приватних підприємців в рамках проектної діяльності: розробка вебсайту

1

10125

1 місяць

10125

10125Оплата послуг приватних підприємців в рамках проектної діяльності: спікери

3

810

1 день / 2 заходи

4860

4860Витрати на оренду приміщення для заходів у Києві в рамках проектної діяльності
810

1 день / 2 заходи

1620


Витрати на оренду обладнання для заходів у Києві в рамках проектної діяльності
810

1 день / 2 заходи

1620


Витрати на кава-брейки для учасників заходів у Києві в рамках проектної діяльності
16,20

48 людино/сесій

777,60

777,60

15

Оплата послуг зв’язку, пов’язаних із загальною реалізацією проекту (в т.ч. інтернет)

1

405

6 місяців

2430

2430

16

Оплата банківських послуг, пов’язаних із загальною реалізацією проекту

1

162

6 місяців

972

972
РАЗОМ :


109932,60

99842,60

6. Додатки
Додаток 1. Який творчий та виконавчий потенціал має Ваша організація
МГО «Інтерньюз-Україна» – одна з найбільших громадських організацій, що працює в сфері медіа в Україні з 1996 р. Місія організації полягає в утвердженні європейських цінностей в Україні через становлення успішних медіа. Основними цілями «Інтерньюз-Україна» є становлення незалежних та плюралістичних медіа в Україні; підвищення стандартів журналістики; удосконалення законодавчої бази, що регулює відносини в сфері медіа в Україні; розвиток нових медіа; встановлення ефективної співпраці між медіа, третім сектором та владою, а також підтримка європейської інтеграції України. Через досягнення цих цілей «Інтерньюз-Україна» робить свій вагомий внесок в розвиток повноцінної демократії і громадянського суспільства в Україні.

Діяльність організації спрямована на розвиток незалежних і плюралістичних ЗМІ в Україні та деяких інших сусідніх країнах.

Станом на грудень 2012 року, МГО «Інтерньюз-Україна» реалізувала понад 300 проектів, провела понад 750 медіа заходів (тренінги, семінари, конференції, вуличні акції, флешмоби) для більш ніж 9000 учасників; виготовила 270 теле- і 1400 радіо програм на політичну, економічну і соціальну тематику; надала технічну та юридичну підтримку 350 телекомпаніям, 177 радіо станціям і 74 газетам України, Молдови, Білорусі, Казахстану, Узбекистану, Киргизстану і Таджикистану.
Діяльність МГО «Інтерньюз-Україна» охоплює:

1. Тренінгова діяльність


  • Журналістські тренінги: стандарти новинної журналістики; журналістське розслідування; операторська майстерність; телерепортаж; копірайтинг; саундпродюсинг на радіо; теледизайн; сучасні технології програмування на радіо; ранкове шоу на FM-радіо станціях; робота новинної служби на радіо.

  • Соціальна журналістика: висвітлення проблем ВІЛ/СНІДу у ЗМІ; висвітлення проблеми туберкульозу у друкованих та електронних ЗМІ; висвітлення теми безпечної міграції. Як залишатися у безпеці під час роботи за кордоном; висвітлення в ЗМІ теми зміни клімату та застосування енергозаощаджуючих технологій.

  • Нові медіа: нові медіа і мультимедійний контент; он-лайн журналістика; блогінг як інструмент промоції.

  • Медіа бізнес: управління нюьзрумом; CRM. Управління стосунками з клієнтами; успішна рекламна кампанія. Технології, стратегії, ноу-хау; просування (промо) на ринку друкованих видань; три кита збуту: підписка, роздріб, кур'єрська служба; PR, промо- та BTL-акції на регіональних телестанціях.

  • ГО і медіа бізнес: як працювати з донорськими організаціями: написання проектних заявок, тімбілдінг як елемент корпоративної культури, ефективний менеджмент проектів.

  • Тренінги з медіа-права: правове регулювання реклами в електронних ЗМІ, закон про рекламу, авторське право, закон про вибори, правове регулювання спонсорства.

  • Тренінг з ефективної комунікація з медіа і PR. Промо-кампанії та кампанії з підвищення рівня обізнаності.

2. Європейські проекти

«Інтерньюз-Україна», виконуючи свою місію поширення європейських цінностей в Україні, реалізовує різні проекти, спрямовані на підвищення обізнаності українських громадян щодо Європейського Союзу, поглиблення знань про ЄС серед професіоналів в сфері медіа та посилення співпраці між Україною та ЄС.3. Встановлення ефективної співпраці між ЗМІ, третім сектором та державою

«Інтерньюз-Україна» організовує спеціалізовані тренінги для НДО і державних службовців, під час яких навчає їх розбудові ефективної комунікації зі ЗМІ, презентації організації в традиційних та соціальних медіа, підготовці інформаційних матеріалів, організації заходів для ЗМІ тощо. Зокрема, подібні тренінги було проведено для представників Міністерства науки та освіти України (2007), Міністерства охорони здоров’я України (2010-2011), а також Державного комітету з земельних ресурсів України (2010-2011).4. PR та медіа-підтримка для організацій, соціальних проектів та кампаній

«Інтерньюз-Україна» має досвід в сфері PR- і медіа-підтримки, зокрема, щодо розробки комунікаційних стратегій та надання медіа-підтримки проектам та заходам, включно із соціальними проектами та кампаніями.5. Промоція нових медіа та розвиток Інтернет середовища

«Інтерньюз-Україна» сприяє поширенню застосування нових медіа в Україні та заохочує журналістів активно їх використовувати, оскільки сучасні споживачі інформації вимагають від медіа надавати контент у різноманітних форматах (текст, аудіо, відео, фото), оперативно і в будь-який час. Нові медіа відіграють ключову роль в покращенні якості інформації.6. Вдосконалення законодавства в сфері медіа/правова допомога представникам ЗМІ

«Інтерньюз-Україна» працює над вдосконаленням законодавства, що регулює український медіа-ринок. Зокрема, експерти «Інтерньюз-Україна» зробили свій внесок в розробку наступних законопроектів: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для забезпечення прозорості у відносинах медіа власності», «Про пресу» та «Про захист національної телевізійної та радіопродукції». Крім того, «Інтерньюз-Україна» взяла участь в розробці та реалізації кампанії за прийняття Закону України «Про доступ до публічної інформації» (2011). Директор з правових питань «Інтерньюз-Україна» є Головою Громадської Ради при Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення; Директор європейських програм організації входить до Громадської Експертної Ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Крім того, «Інтерньюз-Україна» надає консультативну підтримку регіональним теле- та радіокомпаніям у сфері медіа-права.7. Виробництво медіа-продукції

«Інтерньюз-Україна» має значні виробничі потужності та людські ресурси для виготовлення високоякісної медіа-продукції, зокрема, продакшн-студія та технічний персонал «Інтерньюз-Україна» надає послуги з виробництва відео- і аудіороликів, презентаційних телевізійних фільмів, документальних фільмів. Виробництво соціальної реклами в рамках адвокаційних кампаній та проектів є важливим компонентом діяльності організації.8. Дослідницька та аналітична діяльність

«Інтерньюз-Україна» брала участь у низці дослідницьких проектів. Експерти організації є авторами різноманітних аналітичних звітів.9. Розвиток та захист громадянського суспільства в Україні та деяких країнах СНД

«Інтерньюз-Україна» сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні та країнах СНД, таким чином просуваючи демократичні цінності.Додаток 2. На здійснення яких проектів, коли і від яких донорів Ваша організація отримувала гранти (із зазначенням контактних осіб у донорських структурах, до яких Фонд міг би звернутися щодо рекомендацій для Вашої організації);
Перелік найуспішніших проектів МГО «Інтерньюз-Україна», втілених протягом п’яти останніх років

Протягом останніх 15 років проекти та ініціативи ІУА були підтримані АМР США, Інтерньюз Нетворк, ПРООН, Європейською Комісією, Представництвом Європейської Комісії в Україні, Міжнародним фондом «Відродження», Фондом «Євразія», Міжнародною організацією з міграції, Британською Радою в Україні, Радою Європи, Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Інститутом Сталих Спільнот, Інститутом Відкритого Суспільства, Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Світовим Банком, Благодійним фондом Рената Ахметова «Розвиток України», Фондом Віктора Пінчука, «Східною Європою», Інститутом підвищення кваліфікації журналістів Швеції FOJO, Програмою MATRA, що проводиться Міністерством закордонних справ Королівства Нідерланди, Міністерством освіти та науки України, Міністерством труда та соціальної політики України. Багато проектів були успішно виконані за підтримки посольств іноземних держав в Україні, зокрема Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Посольства США в Україні, Посольства Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії в Україні, Посольства Республіки Польщі в Україні, Посольства Федеральної Республіки Германії в Україні.

Нижче наведено опис найуспішніших проектів МГО «Інтерньюз-Україна» протягом п’яти останніх років:
Інформаційно-роз’яснювальна кампанія на підтримку законодавчого регулювання адміністративних послуг в Україні

З 1 лютого по 30 вересня 2011 року у партнерстві з Центром політико-правових реформ, Комітетом виборців України та громадською кампанією «Новий громадянин» МГО «Інтерньюз-Україна» проводила інформаційно-роз’яснювальну кампанію на підтримку законодавчого регулювання адміністративних послуг в Україні. В рамках кампанії було підготовлено 5 аналітичних статей щодо проблематики надання адміністративних послуг, які надрукували відомі всеукраїнські видання. Разом з партнерськими організаціями було опубліковано 14 блогових матеріалів та статей, присвячених різним аспектам надання адміністративних послуг. Інші елементи кампанії включали в себе виготовлення та розміщення відеоролику, який транслювали П’ятий канал та ТВі; розміщення на біл-бордах в Києві вимогу до влади звернути увагу на проблему адміністративних послуг; підготовку та публікацію понад 20 матеріалів у регіональних ЗМІ (14 регіонів); випуск 6 радіопрограм «Баланс» у співпраці з «ЕРА-FM».

Окрім безпосередньо самої кампанії, в рамках проекту МГО «Інтерньюз-Україна» здійснювала щотижневий моніторинг матеріалів вітчизняних ЗМІ, що було присвячено проблемам адміністративних послуг. Було також проведено тренінг для 15 журналістів щодо висвітлення питань адміністративних послуг та організовано конкурс на кращу публікацію, присвячену проблемам надання адміністративних послуг в Україні. Переможцями конкурсу стали:

І місце – Денисенко Світлана Володимирівна за статтю «Большое государственное вымогательство», Региональный еженедельник "Восточный проект" (м. Краматорськ, Луганська обл. )

ІІ місце – Тимощук Олександра Євгеніївна "Юридичний вісник України" (м. Київ)

ІІІ місце – Чорна Марина Анатоліївна Газета "Хрещатик" (м.Київ)Партнери: Центр політико-правових реформ, Комітет виборців України та громадська кампанія «Новий громадянин»

Кошторис проекту: 561,340 грн.

Донор проекту: Міжнародний Фонд «Відродження»

Контактна особа: Олексій Орловський, директор програми "Посилення впливу громадянського суспільства"; тел.: +380 (44) 461 95 00, факс +380 (44) 486 01 66, orlovsky@irf.kiev.ua

Інформаційна кампанія в рамках проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру»
З 1 жовтня 2010 року по 31 вересня 2011 року МГО «Інтерньюз-Україна» у партнерстві з Українським освітнім центром реформ проводила інформаційну кампанію в рамках проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру». Проект здійснювався за підтримки Світового Банку і мав на меті ознайомити широку громадськість України з останніми нововведеннями законодавчого регулювання земельних відносин.

Інформаційна кампанія включала наступні види діяльності:

- вироблення інформаційних матеріалів на тему земельних відносин для поширення серед ЗМІ національного та регіонального рівнів;

- організація прес-турів для вивчення найбільш позитивного досвіду ефективного землекористування;

- вироблення щотижневої теле- та радіопрограми «Моя земля – моя власність» і розміщення в ефірі ТРК «Ера»;

- тренінги з ефективної комунікації для прес-служб регіональних відділень Держземагенства;

- підтримка веб-сайту проекту zemreforma.info.

Партнери: Український освітній центр реформ

Кошторис проекту: 901,584 грн

Донор проекту: Світовий Банк, Державне агентство земельних ресурсів України

Контактна особа: Ірина Лукомська, спеціаліст Групи впровадження Проекту Lukomska@gvp-dkz.svitonline.com

ПР-підтримка проекту Європейського Союзу «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент»

З січня 2010 року, МГО «Інтерньюз-Україна» здійснює ПР-підтримку Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент», який фінансується Європейським Союзом та виконується компанією Сафеж (Safege).

Він має бюджет 5 млн. євро і спрямований на реалізацію ефективної мультимедійної кампанії для підвищення обізнаності громадян щодо прав жінок та прав дітей в Україні.  

Для даного Проекту, МГО «Інтерньюз-Україна» вже другий рік надає повний спектр послуг у сфері зв’язків з громадськістю. Зокрема, «Інтерньюз-Україна» здійснює всебічну медіа- та PR-підтримку в проведенні всеукраїнських соціальних інформаційних кампаній та акцій Проекту; забезпечує повний медіа-супровід регулярних круглих столів/брифінгів/прес-візитів Проекту та партнерських організацій; сприяє постійному поширенню та промоції гостросоціальних тем в медіа; розробляє та генерує інформаційні матеріали, продукцію та спеціальні PR-повідомлення для цільових груп і кампаній Проекту; організовує медіа-партнерство, залучає НУО та відомих особистостей (зірок) до інформаційних кампаній Проекту; комплексно консультує Проект в контексті співпраці зі ЗМІ.Кошторис проекту: 200,000 євро

Донор проекту: Представництво Європейського Союзу в Україні

Контактна особа: Анастасія Троцька,   менеджер зі зв’язків з громадськістю проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент», тел./факс: (+38 044) 278 3376 / 288 2726, моб.: +38 095 139 93 52, ел. адреса: pr@cwrights.com.ua

MediaNext

У квітні 2009 року МГО «Інтерньюз-Україна» разом з Європейським центром журналістики (Нідерланди) започаткувала проект «MediaNext», метою якого є вдосконалення знань, розумінь та навичок використання нових медіа в Україні. Проект тривав до 11 квітня 2011 року. Він підтримувався Міністерством зовнішніх справ Нідерландів і мав на меті промоцію структурних змін в українському інформаційному середовищі згідно з методологією нових медіа. Також цілями цього проекту були вдосконалення журналістської професійної придатності і, як наслідок, підвищення рівня журналістики в Україні.

Бенефіціантами цього проекту стали майже 350 людей з Львівської, Одеської, Донецької, Харківської, Вінницької областей. Вони складають 5 основних цільових груп: професійні журналісти та редактори, громадські журналісти, блогери, представники неурядових організацій та громадські активісти, студенти, які вивчають журналістику.

Проект реалізовувався за допомогою тренінгів, електронних ресурсів як соціальної мережі, консультаційної роботи з нових медіа, гостьових лекцій експертів з нових медіа тощо.Кошторис проекту: 300,239 евро

Донор проекту: Міністерство закордонних справ Нідерландів

Контактна особа: Marjan Tillmans, Project Co-ordinator, European Journalism Centre, tillmans@ejc.nl

Моніторинг українських медіа на предмет тематик, пов’язаних з Європейським Союзом

Проект розпочався у серпні 2007 року і триває до цього часу. Метою проекту є визначення наповненості українського медійного простору темами, пов’язаними з ЄС. Проект здійснюється за допомогою фахового моніторингу медіа усіх видів (друкованих, ТБ та радіо, електронних, інформаційних агенцій) та рівнів (національних, регіональних та місцевих). На основі моніторингу, МГО «Інтерньюз-Україна» щоденно надсилає замовнику звіт, який складається з «гарячих» новин, щоденного медіа моніторингу, ад -хок відео- та аудіо-записів.Кошторис проекту: 44,845 евро

Донор проекту: Представництво Європейського Союзу в Україні

Контактна особа: Ірина Стаднійчук, документаліст, Представництво Європейського Союзу в Україні та Білорусі, Irina.STADNIYCHUK@ec.europa.eu.

Проект «Медіа та прав дітей»

У березні 2009 року МГО «Інтерньюз-Україна» почала працювати над проектом «Медіа та права дітей». Результатом роботи став перекладений та адаптований до українських реалій у сфері захисту прав дітей посібник «Медіа та права дітей». За допомогою нього МГО «Інтерньюз-Україна» надала українським журналістам цінне джерело інформації з цієї проблематики. Також організація посприяла ширшій медійній наповненості проблеми захисту прав дітей, а також заохотила неурядові організації до більш тісної співпраці з медіа та інформування суспільства про діяльність третього сектору у цій сфері.

Цей посібник був представлений публіці з нагоди Міжнародного дня дитини. Презентацію відвідали відомі українські журналісти та медійники Андрій Куликов та Вахтанг Кіпіані.

У рамках цього проекту, МГО «Інтерньюз Україна» також сприяла розповсюдженню цієї книжки у вищих навчальних закладах України, Міністерстві у справах сім’ї, молоді та спорту, прес-центрах органів місцевого самоврядування тощо. Окрім того, організація провела серію майстер-класів для студентів та круглих столів для журналістів з даної проблематики.Кошторис проекту: 132,032 грн.

Донор проекту: UNICEF, The United Nations Children’s Fund

Контактна особа: Вероніка Ващенко, Керівник інформаційних проектів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), vvashchenko@unicef.org

PR та медіа підтримка Представництва Європейської Комісії в Україні

Проект здійснювався з вересня 2008 по вересень 2009 року. Його метою було надання більшої кількості сучасної та актуальної інформації про Європейський Союз українським журналістам на регіональному рівні. Також задачею цього проекту було надання Представництву Європейської Комісії в Україні підтримки в її інформаційній та комунікативній діяльності.Кошторис проекту: 33,780 евро

Донор проекту: Представництво Європейської Комісії в Україні

Контактна особа: David Stulik, Координатор зі зв'язків з медіа, Представництво Європейського Союзу в Україні та Білорусі, David.STULIK@ec.europa.eu

PR та медіа підтримка Представництва Європейської Комісії у Білорусі

Проект проводився з вересня 2008 по вересень 2009 року. Його метою було надання більшої кількості сучасної та актуальної інформації про Європейський Союз білоруським журналістам на національному та регіональному рівнях. Також задачею цього проекту було надання Представництву Європейської Комісії у Білорусі підтримки у її інформаційній та комунікативній діяльності.Кошторис проекту: 23,595 евро

Донор проекту: Представництво Європейського Комісії в Україні

Контактна особа: David Stulik, Координатор зі зв'язків з медіа, Представництво Європейського Союзу в Україні та Білорусі, David.STULIK@ec.europa.eu

Інформаційний сервіс Європейського Союзу для журналістів з України та Білорусі

Проект тривав з 27 січня 2008 по 27 липня 2008 року. Його метою було поліпшення поінформованості громадян України та Білорусі щодо цінностей, інституцій, політик та практик Європейського Союзу за допомогою підвищення професійності журналістів у висвітленні інформації, пов’язаної з ЄС.

Проект передбачав розробку інформаційних новин, підготовку ад хок звітів та допомогу в організації прес-конференцій для представників Представництва Європейської Комісії.

Кошторис проекту: 49,899 евро

Донор проекту: Представництво Європейської комісії в Україні

Контактна особа: David Stulik, Координатор зі зв'язків з медіа, Представництво Європейського Союзу в Україні та Білорусі, David.STULIK@ec.europa.eu

Проект «Роль громадської журналістики у боротьбі проти туберкульозу»

Проект, який підтримувався фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», тривав з червня 2008 по березень 2009 року. Його метою була промоція неупередженого та професійного висвітлення українськими ЗМІ проблеми туберкульозу.

У рамках цього проекту, МГО «Інтерньюз-Україна» розробила посібник «Роль громадської журналістики у боротьбі проти туберкульозу», який мав на меті розкрити теми щодо ролі журналістів у боротьбі з цією хворобою.

Також МГО «Інтерньюз-Україна» провела 3 тренінги для журналістів усіх типів медіа у регіонах з найбільшою захворюваністю на туберкульоз.Кошторис проекту: 148,821 грн.

Донор проекту: Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України»

Контактна особа: Олена Нещерет, менеджер програм та проектів,

eneshcheret@fdu.org.ua

Медійна ініціатива для здорового майбутнього України: відновлення суспільної довіри до імунізації в Україні

Проект тривав з жовтня по листопад 2009 року та з лютого по березень 2010 року. Метою проекту було збільшення поінформованості журналістів щодо проблеми імунізації у Київській, Одеській, Львівській та Донецькій областях України.

Проект також передбачав залучення медичних експертів з метою вдалої та фахової комунікації з медіа з проблеми імунізації. Завдяки цьому у ЗМІ з’явилася можливість для розкриття теми імунізації у більш ефективний та професійний спосіб; це, у свою чергу, посприяло тому, що жителі зазначених регіонів отримали доступ до більш якісної інформації з приводу імунізації.

Проектом передбачалося також проведення тренінгів та підготовка медійної продукції на тему вакцинації.Кошторис проекту: 281,626 грн.

Донор проекту: UNICEF, The United Nations Children’s Fund

Контактна особа: Ольга Голіченко, Керівнику інформаційного проекту з імунізації Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), ogolichenko@unicef.org

U-Media

Проект проводився у період з вересня 2003 року по червень 2008 року. Він був спрямований на досягнення трьох основних цілей:

1. Реформування українського законодавчого середовища у сфері медіа. Ця діяльність була спрямована на стабілізацію законодавчого середовища в Україні задля захисту свободи слова та чесних професійних медіа-практик при підтримці прозорості у питаннях медіа-власності та впливу.

2. Посилення фінансової життєздатності незалежних медіа. Ця діяльність була спрямована на розбудову місцевого керівництва та комерційної спроможності, підсилення здатності медіа до законного отримання кредитів та забезпечення джерел інвестування.

3. Підвищення доступності та якості новин. Цей конкретний напрямок діяльності мав за мету розвиток здібностей, що дозволятимуть журналістам висвітлювати складні питання з відповідальністю та писати статті та програми з громадянами, залученими у справи важливі на місцевому рівні.

У рамках проекту МГО «Інтерньюз-Україна» Надавала юридичні консультації регіональним теле- та радіокомпаніям; готувала проекти законів, пов’язаних із медіа-сферою: писала проекти змін до розділу «Медіа-власність» Закону України «Про телебачення та радіомовлення»; розробляла проекти змін до Закону України «Про рекламу» щодо законодавчого врегулювання соціальної реклами і т. ін.;Також реалізація проекту передбачала проведення тренінгів у сфері медіа-права; тренінгів для журналістів та технічних співробітників медіа-компаній України та інших країн-членів СНД; інформаційних кампаній та тренінгів з PR, ефективних комунікацій з медіа для представників державної влади та громадських організацій; виготовлення та розміщення відеороликів та документальних фільмів, присвячених низці соціально-важливих питань;

Кошторис проекту: 1,276,527 євро

Донор: Інтерньюз Нетворк, USAID

Контактна особа: Sue Folger, Chief of Party, suefolger@internews.org.

Додаток 3. Якщо Ваша організація отримувала фінансування від МФВ, вказати кількість підтриманих проектів загалом, а також за попередній календарний і за поточний роки окремо, також слід зазначити суму загальної заборгованості перед МФВ (якщо вона є);


Назва проекту

Період

Сума гранту

Новітні медіа для потреб та співпраці НУО малих міст України

01.06.2013-30.11.2013

79 597,00 грн.

Сприяння розширенню інформаційної присутності та збільшенню масштабу та ефективності адвокаційної діяльності вразливих груп населення у сфері охорони здоров’я через опанування ними технологій нових медіа та Інтернету

01.06-31.12.2012

107,296.00 грн.

Школа з основ інфографіки для молодих журналістів, блогерів, дизайнерів

01.08-31.10.2012

98,280.00 грн.

Інформаційно-роз’яснювальна кампанія на підтримку законодавчого регулювання адміністративних послуг в Україні

01.02.2011-30.09.2011

561,340.00 грн.

Друга Літня школа MediaNext для студентів журналістики

06.07.2011-30.09.2011

125,238 грн.

Переклад англійською мовою звітів Громадського експертного моніторингу виконання Порядку денного асоціації Україна – ЄС”

06.12.2010-30.06.2011

40,412.00 грн.

Зимова школа MediaNext для студентів журналістики

12.10.2010-31.01.2011

126,438.00 грн.

Застосування можливостей нових медіа для щоденної ефективної роботи редакції

07.07.2010-15.10.2011

69,545.00 грн.

Забезпечення права доступу до інформації у галузі охорони здоров’я

19.07.2010-28.02.2011

131,350.00 грн.

Медійний супровід Громадського моніторингу виконання Порядку денного асоціації Україна - ЄС

21.12.2009-31.03.2011

$18,924.00

Розвиток судової журналістики в Україні

01.09.2009-28.02.2010

40, 863.74 грн.

Журналістські розслідування на регіональному рівні: влада і ЗМІ

02.09.2009-28.02.2010

67, 385. 97 грн.

Розвиток громадянської журналістики засобами мобільних технологій

11.04.2008-30.05.2008

25, 957.00 грн.

Інформаційна кампанія для підтримки виборчого процесу в Україні

26.07.-26.11.2007

101, 000 грн.

Здійснення офіційних перекладів норм європейського права з телекомунікацій та розповсюдження видання серед державних та недержавних інституцій України

20.12.2004-12.12.2005

10,400 USD

Видання англійською мовою сайту «Телекритика»

10.02.2003-15.12.2003

8,700 USD

Навчання громадським зв’язкам інформаційних партнерів МФВ

02.10.2003-31.12.2003

8,084 USD

Застосування маніпулятивних технологій в суспільно-політичних телепрограмах: моніторинг, методика виявлення та методичні рекомендації

03.10.2002-05.02.2003

6,900 USD

Глобальна ініціатива з розвитку Інтернет- політики

29.03.2002-31.07.2003

2,790 USD

Виробництво об’єктивних та професійно довершених теленовин на регіональних ТРК: практичний семінар на базі «Школи новин» Інтерньюз-Україна

10.12.2002-03.04.2003

20,100 USD

Створення англомовної версії сайту «Телекритика»

06.03.2002-07.11.2002

4,000 USD

Українсько-польська конференція «Регіональні ЗМІ. Нові тенденції на ринку»

20.05.2002-20.07.2002

12,990 USD

Інформаційно-просвітницька кампанія напередодні та під час Форуму НДО

05.04.2002-05.05.2002

8986,88 USD

Інтенсивний тренінг для тележурналістів з країн СНД «Висвітлення передвиборчої кампанії та виборів на ТБ»

22.03.2002-22.05.2002

13,338 USD

Семінари для журналістів «Висвітлення в ЗМІ тем «Програми підготовки вироблення реформування освіти»

13.04.2001-31.12.2001

3,696 USD

Інформаційна кампанія щодо «Програми підтримки вироблення стратегії реформування освіти»

13.04.2001-31.12.2001

5,423.5 USD

Створення та наступна підтримка українського медіа-серверу

26.07. 1999-30.04.2000

16,000 USD


Додаток 4. Які досягнення має Ваша організація у реалізації проектів, що є подібними до запропонованого;
МГО «Інтерньюз-Україна» реалізувала значну кількість успішних проектів, що передбачали тісну роботу з журналістами, їх навчання, підтримки, проведення спільних заходів та діяльності. Нижче, перераховано деякі з них:
Проект «Medianext. Ініціатива з нових медіа для України»

MediaNext – дворічний проект з розвитку нових медіа від Інтерньюз-Україна та Європейського центру журналістики (Нідерланди) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди. Це один з перших системних проектів з нових медіа в Україні. Він розпочався в березні 2009 року з метою удосконалити знання, розуміння й практичне застосування інструментів нових медіа українським медійним середовищем.

Цільова аудиторія проекту становить близько 800 професійних журналістів, редакторів, медіа-активістів, блогерів, лідерів НДО та студентів факультетів журналістики, які безпосередньо взяли участь в проекті. Ключові компоненти проекту: 1) навчальні модулі середнього і вищого рівня складнощі, 2) гостьові лекції зарубіжних експертів, 3) нетворкінг зустрічі учасників у вигляді баркемпів, 4) Літня школа MediaNext.

У вересні 2009 року проект дав поштовх створенню окремої структурної одиниці в рамках роботи МГО «Інтерньюз-Україна» – Департаменту нових медіа.

Проект розгорнув діяльність спочатку в 5 регіонах: Львів, Одеса, Донецьк, Харків, та Києва, а згодом розширився до усіх областей України. Станом на травень 2011, року MediaNext переріс у середовище медіа-інноваторів і є синонімом усіх новомедійних проектів «Інтерньюз-»країна". Офіційний сайт (http://medianext.com.ua) містить розділ «Бібліотека» з навчальними матеріалами у публічному доступі. Спільнота медіанекстерів нараховує 770 учасників, серед них – експерти і тренери з нових медіа, зростання яких відбулося завдяки MediaNext.
Зимова школа MediaNext з нових медіа для студентів журналістики

Проект Зимової школи із застосування сучасних інструментів нових медіа для потреб молодих журналістів став успішним прикладом ефективної і комплексної передачі знань і навичок молодим журналістам. Проект за підтримки МБФ «Відродження» дав можливість для 30 студентів факультетів журналістики і медіа-активістів з усіх куточків України підготуватися до реалій медійного ринку і мати конкурентні переваги щодо навиків нових медіа.

Під час Зимової школи MediaNext 1-7 грудня 2010 року, 30 учасників засвоїли теоретичні знання та практичні навички роботи з мультимедіа та соціальними мережами, дізнались щодо особливостей стилістики в онлайні, управління репутацією, навчились проводити моніторинг та ефективно шукати інформацію онлайн. Після завершення Школи учасники об’єдналися в спільноту випускників і продовжують спілкуватися між собою.
Застосування можливостей нових медіа для щоденної ефективної роботи редакції

Інноваційний проект від МГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки МФ «Відродження» реалізується впродовж весни-осені 2011 р. і має на меті випрацювання стратегії онлайн-присутності для трьох українських ЗМІ, відібраних через відкритий конкурс. Також проект якісним перетворенням веб-сайтів обраних ЗМІ. Він проведення навчальних сесій і дистанційні консультації для учасників проекту після завершення навчальних сесій.

В результаті журналісти і редактори регіональних ЗМІ набудуть знання та основні методики використання нових медіа для більш ефективної та успішної роботи редакції й підвищать професійну кваліфікацію у використанні нових медіа для потреб редакцій.
Інформування цільових аудиторій через Твіттер

щодо передвиборчої кампанії кандидата

Всеукраїнський проект «Твіттер-трансляції виборчого процесу» реалізовувався МГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки проекту У-медіа від «Інтерньюз-Нетворк» двічі – напередодні виборів Президента України 2010 (січень-лютий 2010) та напередодні місцевих виборів (жовтень 2010 р.). Проект залучив до участі близько сотні офіційних учасників та привернув увагу тисяч користувачів соціальних медіа. Проект передбачав створення платформи для ведення трансляції (electua.org), навчальний компонент та процес фіксації й інформування про порушення.

Проект передбачав навчання основам мікроблогінгу у сервісі Twitter через інструменти hootsuite.com і мобільний телефон (основна увага приділятиметься правилам трансляції зі спеціальних хеш-тегами), роботу з фото та відео в Інтернеті (Yandex Fotki, Flikr, Youtube тощо). Twitter-трансляція велася впродовж останнього місяця виборчої кампанії для відстеження поведінки кандидатів у регіонах наприкінці кампанії, а також у день голосування для відстеження процесу голосування.
Розвиток блогерських технологій

МГО «Інтерньюз-Україна» є співорганізатором проведення щорічної НеКонференції блогерів (баркемп), що була проведена у жовтні 2008 р. у Києві (http://blogcamp.com.ua/). Це перший міжнародний «БарКемп» на пострадянському просторі, який збирає блогерів та спеціалістів з нових медіа з країн СНД та Балтії, а також Польщі для обговорення онлайнових комунікацій, Web 2.0 та нових медіа, соціальної журналістики, Інтернет-маркетингу і т.п.

Формат «БарКемпа» передбачає, що організаторами «неКонференції» виступають самі учасники, у даному випадку – блогери. На Заході такий захід називають «неКонцеренція» за її принципову неформальність. Основний формат подачі інформації в рамках barcamp – дискусія, вільне обговорення, а не традиційна лекція. Формат barcamp виник у Силіконовій долині, його засновниками стали члени Camp (Friends of O’Reilly Camp) – щорічної конференції, яка проводиться під егідою компанії O'Reilly Media.

Додаток 5. Підтвердіть юридичний статус і статутну спроможність Вашої організації до впровадження цього проекту шляхом подання копій Статуту і свідоцтва про реєстрацію Вашої організації.
Свідоцтво про реєстрацію, Статут, річний звіт та довідка з управління статистики додано до цієї заявки окремими документами.
Додаток 6. Резюме працівників проекту

Керівник проекту
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
ПІБ Кулаков Андрій В’ячеславович
Дата и місце народження: 31.03.1979
Сімейний стан: одружений, маю 2 доньки 2002 р. н. та 2010 р.н.
Контактний телефон: +38 044 458 44 40, +38 067 243 63 56
Факс: +38 044 458 44 40
E-mail: akulakov@internews.ua


ПОЗАРОБОЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
2010

Член робочої групи Медіа у складі Civil Society Forum of European Partnership

2009

Дописувач до часопису «Телекритика»

2009

Колумніст «Української правди»УЧАСТЬ У ТРЕНІНГАХ
25 – 31 жовтня 2009

Тренінгова сесія Ради Європи «Voluntary Service and Intercultural Dialogue” (Будапешт, Угорщина).

Листопад 2008

Фінансовий менеджмент для медіа-компаній

Інтерньюз-Україна, Київ, Україна25 червня 2008

Медіа-майстерня Єгора Соболєва «Як давати інтерв’ю? Складові яскравого виступу»

Лютий 2008

Семінар «Відповідальне лідерство»

Програма «Аспен-Україна» (The Aspen Institute, Фонд Віктора Пінчука)

Ялта, Україна


14-18 травня 2007

Newsplex Convergence Training

Teaching and Research in Convergent Journalism

IFRA, Columbia, SC, USA


Вересень 2006

Aspen Leadership Seminar

Aspen Institute, Aspen, CO, USA18 травня 2006

Мастер-клас Стивена Кові «Стратегічне лідерство: як досягти великої мети»


наступна сторінка >>