Країни Латинської Америки - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Країни Латинської Америки - сторінка №1/1
Тема: Країни Латинської Америки
Мета: ознайомити з особливостями соціально-економічного розвитку регіону, виявити відмінності та наслідки революційних та еволюційних шляхів суспільно-політичного життя країн Латинської Америки.

Формувати вміння працювати з історичними документами, аналізувати історичні факти і події та робити висновки, вміння висловлювати власну думку. Виховувати загальнолюдські цінності та гуманізм.


Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: політична карта світу, портрети: Ф.Кастро, Е.Чегевари, С.Альєнде, А. Піночета, Х. Перона.
Тема. Мета. Мотивація. Ми ознайомимося з особливостями соціально-економічного розвитку країн Латинської Америки, виявимо відмінності і наслідки революційного та еволюційного шляхів суспільно-політичного розвитку регіону для формування більш цілісної уяви про повоєнні процеси в світі.
План

1. Особливості соціально-економічного розвитку.

2. Революційні та еволюційні шляхи поступу в регіоні.

3. Країни Латинської Америки на сучасному етапі розвитку.


1. Особливості соціально-економічного розвитку країн Латинської Америки.
Повідомлення учня. «Геополітичне становище країн Латинської Америки».

Вчитель. Дійсно, Латинська Америка має свої особливості та специфіку соціально-економічного розвитку.

Особливості економічного розвитку

  1. латифундизм - збереження великих поміщицьких землеволодінь;

  2. система монокультур - залежність країни від виробництва однієї сільськогосподарської культури;

  3. Екстенсивний розвиток сільського господарства;

  4. Найбільша сфера впливу США.

Під час Другої світової війни більшість латиноамериканських країн приєдналися до антигітлерівської коаліції. В цей час зріс попит на товари сільського господарства, промислову сировину, що позитивно позначилося на економіці цих держав.

По закінченні війни, разом з падінням попиту на продукцію цих країн, економічна ситуація регіону – ускладнилась. Назріла необхідність реформ в усіх сферах життя. Ці країни витрачали великі суми на імпорт виробничої індустрії. В більшості країн регіону керівництво вбачало вихід з цієї ситуації в індустріалізації шляхом одержавлення значної частини економіки.

Особливо інтенсивно цей процес відбувався в Чилі, Аргентині, Мексиці, Бразилії.

Яскравим прикладом є президентство Хуана Домінго Перона в Аргентині (1946-1955). Він провів часткову націоналізацію, сплатив борги країни, домігся самозабезпечення Аргентини основними промисловими товарами. У роки його правління в Аргентині був збудований перший у Латинській Америці літак, але під тиском США його виробництво припинили.

США в період 1940 - 1960-х рр. прагнули запобігти проникненню СРСР до Латинської Америки. Для здійснення цього Сполучені Штати зробили ставку на посилення військового потенціалу та політичне співробітництво з країнами цього регіону. У 1948р. була укладена угода про колективну безпеку та створено Організацію американських держав.

Вчитель. Опрацювати с. 175 – 176 підручника та відповісти на питання: «Якими є причини диктаторських переворотів у країнах Латинської Америки?».

Так, дійсно, імпортозамінна індустріалізація, інфляція, амбіційні проекти будівництва і стали причинами соціально-економічного колапсу, і як наслідок диктаторських переворотів та революцій в регіоні.


2. Революційний та еволюційний шляхи поступу в регіоні.
Повідомлення учня. «Кубинська революція».

Вчитель. Для більш реального сприйняття тих подій пропоную попрацювати з історичним документом (с.176 підручника) та дати відповідь на питання: «Як ви вважаєте, чи мають дисиденти перспективу прийти до влади на Кубі?».

Метод «Мікрофон».Вчитель. Дещо інші, але не меш драматичні події відбувалися в Чілі.

Повідомлення учня. «Соціально-економічні перетворення в Чілі».

Вчитель. Отже, осучаснення країн Латинської Америки, їх шлях до демократичного устрою суспільства відбувався різними шляхами – революційними та еволюційними, переважно з встановленням авторитарних та диктаторських режимів.
3. Країни Латинської Америки на сучасному етапі розвитку.
Вчитель. Протягом 1980-1990 рр. в більшості країн Латинської Америки відбувся перехід від авторитаризму до демократії мирним шляхом. На той час у регіоні залишилася тільки одна країна з диктаторським режимом – Куба. Після розпаду СРСР комуністичний режим на острові Свободи перебуває у складному становищі.

Більшість країн регіону відмовилися від системи протекціонізму; повернулися до роздержавлення та приватизації засобів виробництва, до відкритості економіки, до інтеграції у світове господарство. В економіку залучаються іноземні інвестиції. Розвиваються нові галузі: електротехніка, машинобудування, виробництво автомобілів тощо. У 1995 р. президент США Б.Клінтон на нараді лідерів західної півкулі запропонував створити спільний ринок від Аляски до Вогняної Землі. У 2001 р. було прийняте рішення про створення загально американського спільного ринку.Закріплення. Метод асоціацій.

Поняття, особа

Асоціація

1

Колумбія
2

Куба
3

Бразилія
4

Ф. Кастро
5

Латифундизм


Вчитель. 1. Назвіть особливості соціально-економічного розвитку країн Латинської Америки.

2. Який шлях суспільно-політичного розвитку ви вважаєте доцільнішим – революційний, чи еволюційний? Чому?


Підсумок уроку. Чи сподобався вам наш урок? Чи справдилися ваші очікування?

Домашнє завдання. Опрацювати § 26, виконати завдання 5 с. 179, повторити основні поняття теми.