Наказ №5 Про проведення конкурсу на кращий дистанційний курс у 2013 році На виконання основних заходів Комплексної програми розвитку - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Наказ №121 Про підсумки конкурсу на кращий дистанційний курс у 2012... 1 185.09kb.
Наказ №59 Про проведення конкурсу на кращий дистанційний курс серед... 1 122.76kb.
Наказ №107 Про підсумки конкурсу на кращий дистанційний курс серед... 1 253.53kb.
Наказ №185 Про проведення міського професійного конкурсу «Учитель... 1 36.72kb.
Наказ №659 Про підсумки обласного Конкурсу з російської мови, історії... 1 34.69kb.
Наказ №607 Про проведення огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої... 1 116.85kb.
Про затвердження плану заходів з організації підвищення кваліфікації... 1 77.58kb.
Наказ №360 Про організацію роботи «Школи молодого спеціаліста психологічної... 1 70.42kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації 01. 03. 1 61.69kb.
Доповідь відділу культури виконавчого комітету міської ради 1 135.84kb.
Розпорядження «24» травня 2013 року №84 р Про затвердження Порядку... 1 78.1kb.
Інформація щодо перспектив подальшого їх використання. Текст статті 1 23.83kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Наказ №5 Про проведення конкурсу на кращий дистанційний курс у 2013 році На виконання - сторінка №1/1УКРАЇНА
ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ


УКРАИНА
ХАРЬКОВСКИЙ ГОРОДСКОЙ СОВЕТ

ХАРЬКОВСКОЙ ОБЛАСТИ

ИСПОЛНИТЕЛЬНЫЙ КОМИТЕТ
ДЕПАРТАМЕНТ ОБРАЗОВАНИЯ

Н А К А З
04.01.2013 №5

Про проведення конкурсу

на кращий дистанційний курс у 2013 році

На виконання основних заходів Комплексної програми розвитку освіти


м. Харкова на 2011-2015 роки, з метою розвитку контенту системи дистанційного навчання «Доступна освіта» та залучення педагогічних працівників навчальних закладів міста до запровадження у систему роботи елементів дистанційного навчання
НАКАЗУЮ:


 1. Визнати Положення про проведення конкурсу на кращий дистанційний курс серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова, затверджене наказом від 05.03.2011 №48 «Про проведення конкурсу на кращий дистанційний курс у 2012 році» таким, що втратило чинність.

 2. Затвердити:

  1. Положення про проведення конкурсу на кращий дистанційний курс серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова
   у 2013 році – далі Конкурсу (додаток № 1).

  2. Затвердити склад оргкомітету Конкурсу (додаток № 2).

  3. Затвердити склад експертної комісії Конкурсу (додаток № 3).

 3. Оргкомітету Конкурсу:

  1. Забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед методистів лабораторій комп’ютерних технологій в освіті управлінь освіти адміністрацій районів Харківської міської ради з питань проведення Конкурсу.

До 30.01.2013

  1. Провести конкурс на кращий дистанційний курс серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова у два етапи:

 • І (районний) етап – до 19 березня 2013 року;

 • ІІ (міський) етап – з 20 березня по 20 квітня 2013 року.

  1. Здійснити нагородження переможців Конкурсу.

До 24.05.2013

 1. Методисту Науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти Міщенко С.М. здійснити організаційно-методичне забезпечення проведення Конкурсу.

 2. Відділу бухгалтерського обліку та звітності (Коротка Л.В.):

  1. Підготувати та надати на затвердження кошторис витрат на організацію та проведення Конкурсу відповідно до Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2011-2015 роки в межах бюджетних призначень на зазначені цілі у 2013 році.

До 18.03.2013

  1. Забезпечити фінансування організації та проведення Конкурсу в межах затвердженого кошторису витрат.

 1. Управлінням освіти адміністрацій районів Харківської міської ради, директору Харківського фізико-математичного ліцею № 27 Харківської міської ради Харківської області Єременко Ю.В., директору Харківської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів №14 Харківської міської ради Харківської області Тимченку А.Г., директору Харківського університетського ліцею Харківської міської ради Харківської області Д’ячкову С.В. :

  1. Інформувати підпорядковані навчальні заклади про проведення Конкурсу.

До 04.02.2013

  1. Забезпечити проведення І (районного) етапу Конкурсу згідно з Положення про проведення конкурсу на кращий дистанційний курс серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова у 2013 році.

з 18.02.2013 до 19.03.2013

  1. Сприяти участі вчителів підпорядкованих навчальних закладів у Конкурсі.

з 18.02.2013 по 20.04.2013

 1. Надати до Науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти інформацію про проведення І (районного) етапу та заявки на участь у ІІ (міському) етапі Конкурсу.

До 20.03.2013

 1. Інженеру з інформаційно-методичного та технічного забезпечення Науково-методичного педагогічного центру Подворному І.В. розмістити цей наказ на сайті Департаменту освіти.

До 25.01.2013

 1. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора Департаменту освіти Харківської міської ради Стецюру Т.П.

Директор Департаменту освіти О.І.Деменко


З наказом ознайомлені:

Стецюра Т.П.

Міщенко С.М.

Подворний І.В.

Єременко Ю.В.

Тимченко А.Г.

Д’ячков С.В.


Міщенко С.М.

Додаток № 1

до наказу Департаменту освіти Харківської міської ради

від 04.01.2013 №5
Положення

про конкурс на кращий дистанційний курс

серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова

у 2013 році

I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок проведення конкурсу на кращий дистанційний курс серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова у 2012 році (далі Конкурсу).

1.2. Конкурсний відбір дистанційних курсів проводиться з метою розвитку контенту системи дистанційного навчання «Доступна освіта» та залучення педагогічних працівників навчальних закладів міста до запровадження у систему роботи елементів дистанційного навчання та організації навчання з учнями, які мають обмежені фізичні можливості та потребують підвищеної педагогічної уваги.

1.3. Конкурс проводиться Департаментом освіти на засадах відкритості, прозорості й гласності.

1.4. Конкурс проводиться за предметними номінаціями: іноземна мова, математика, географія, інформатика.

1.5. Експертною комісією розглядаються роботи, які є авторськими розробками учасників. Роботи, що подаються, можуть бути виконані лише одним автором.

До участі в Конкурсі не допускаються роботи, подані для участі в Конкурсі неналежним чином або оформлені без урахування вимог цього Положення.


ІІ. Подання документів на Конкурс

2.1. Для участі в Конкурсі учасники Конкурсу подають до оргкомітету: • анотацію дистанційного курсу із зазначенням відповідності державній навчальній програмі та класу навчання;

 • відгук методичної ради методичного центру управління освіти адміністрації району Харківської міської ради про розроблений дистанційний курс;

 • відгук керівника районного методичного об’єднання вчителів-предметників про розроблений дистанційний курс;

 • відгуки науковців про розроблений дистанційний курс (за бажанням);

 • анкету, в якій містяться дані про учасника Конкурсу: прізвище, ім’я, по батькові, місце роботи, посада, стаж роботи, кваліфікаційна категорія, педагогічне звання, науковий ступінь (учене звання) за наявності, номери контактних телефонів, е-mail;

 • посилання на розроблений дистанційний курс за окремою темою з предмета або за повний курс, що має бути розміщеним на порталі Системи дистанційного навчання «Доступна освіта».

2.2. Вимоги до дистанційних курсів:

Кількість занять 8-10 (за бажанням може бути збільшено). Словник термінів (глосарій) до всього курсу; рекомендації щодо роботи з дистанційним курсом (в описі повинен міститися логіко-дидактичний аналіз змісту дистанційного курсу, який включає перелік тем для вивчення, кількість занять, які необхідно пройти учню, кількість тестів для самоконтролю, кількість контрольних тестів тощо, а також рекомендації щодо організації навчання учнів з даного дистанційного курсу у разі, якщо його супроводжуватиме інший учитель).

Структура одного заняття дистанційного курсу включає обов’язкові складові:


 • рекомендації (коротка інструкція або алгоритм роботи з матеріалами заняття) щодо опрацювання заняття;

 • тема заняття;

 • цілі заняття;

 • теоретичний матеріал заняття з теми;

 • відомості про практичне застосування теоретичного матеріалу;

 • практичні завдання щодо реалізації набутих теоретичних знань на практиці;

 • графічні матеріали;

 • комп’ютерні презентації;

 • тести (не менше 12 тестових завдань різного формату: з вибором однієї правильної відповіді, з вибором кількох правильних відповідей, на встановлення відповідності, з короткою відповіддю тощо).

Тести за змістом дистанційного курсу повинні бути двох типів: для здійснення самоконтролю за якістю отриманих знань та контрольні тести, що визначатимуть рівень навчальних досягнень учня з дистанційного курсу, що вивчався.

Мінімальна кількість тестів до дистанційного курсу розраховується за формулою: Nmin = Kz/3, Nmin – мінімальна кількість тестів, Kz – кількість розроблених занять дистанційного курсу. Мінімальна кількість тестів визначається цілим числом, при розрахунку застосовується правило округлення чисел.

Обов’язковою умовою при розробці тестів є наявність шкали оцінювання навчальних досягнень учня з теми дистанційного курсу за результатами тестування.

Розроблені тести розміщуються автором у системі тестування, яка є складовою Системи дистанційного навчання «Доступна освіта».

2.3. Комплект конкурсних матеріалів, зазначений у пункті 2.1, надається до Науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти.

На титульній сторінці роботи, що подається на Конкурс, зазначається назва управління освіти адміністрації району Харківської міської ради, назва навчального закладу, де працює автор, назва курсу, навчальний предмет, клас навчання, кількість годин, на яку розрахований курс, кількість тестів для самоконтролю та кількість контрольних тестів, відомості про автора.

Зазначені написи мають бути виконані комп’ютерним набором на одному боці аркуша формату А4, кегль 16 пунктів – назва управління освіти адміністрації району Харківської міської ради, назва навчального закладу, 18 пунктів – назва курсу, навчальний предмет, клас навчання, кількість годин, на яку розрахований курс, 14 пунктів – відомості про автора або склад авторського колективу, через 1,5 інтервали.

2.4. Матеріали дистанційного курсу, подані на Конкурс, мають бути виконані державною мовою (для навчальних закладів з навчанням російською мовою – російською мовою за бажанням).

2.5. Матеріали, які надійшли з порушенням вимог, зазначених у пунктах 2.1, 2.2 та 2.3, на Конкурс не приймаються.

2.6. Усі спірні питання стосовно процедури проведення Конкурсу розглядає оргкомітет.


ІІІ. Технологія реєстрації учасників Конкурсу на порталі Системи дистанційного навчання «Доступна освіта»

3.1. Кожен учасник Конкурсу повинен бути зареєстрованим користувачем Системи дистанційного навчання «Доступна освіта» та її складової частини – системи тестування.

3.2. Для цього учасник Конкурсу повинен пройти реєстрацію на порталі Системи дистанційного навчання «Доступна освіта» (http://www.kharkivosvita.net.ua/cdo/index.php?lang=uk_utf8) та надіслати на адресу модератора Системи (snmal@kharkivosvita.net.ua) файл у форматі *.doc (*- Прізвище автора курсу) з такими відомостями:

1. П.І.Б. автора,

2. Район,

3. Місце роботи,

4. Предмет,

5. Назва розробленого дистанційного курсу.

6. Е-mail,

7. Логін для входу.

3.3. Після надходження зазначеного листа адміністратор Системи дистанційного навчання «Доступна освіта» активує обліковий запис користувача, яким є автор дистанційного курсу.
ІV. Здійснення експертизи

4.1. Склад експертної комісії формується зі спеціалістів відповідного фаху та науковців вищих навчальних закладів згідно з номінаціями Конкурсу.

4.2. Оцінювання дистанційних курсів проводиться предметними комісіями, що створюються зі складу членів експертної комісії за номінаціями Конкурсу.

4.3. Кожен член експертної комісії входить до складу однієї із чотирьох предметних комісій.

4.4. До складу предметної комісії входять не менше 3-х незалежних експертів.

4.5. Кожен експерт проводить експертизу змісту розробленого дистанційного курсу та онлайн-тестів, поданих на Конкурс, за критеріями, зазначеними у розділі VІІ даного Положення.

4.6. Експерт оформлює результати проведеної ним експертизи у вигляді заповненого протоколу (додаток №1 до Положення), який засвідчує підписом із зазначенням дати.
V. Терміни та порядок проведення Конкурсу

5.1. Конкурс проводиться у два етапи: районний та міський.

5.2. До участі у районному етапі допускається необмежена кількість робіт.

5.3. До участі у міському етапі Конкурсу допускаються роботи, що відповідають вимогам цього Положення, визнані кращими за підсумками районного етапу й посіли І місця, та розміщені авторами на порталі Системи дистанційного навчання «Доступна освіта». Роботи від навчальних закладів міської мережі подаються одразу до розгляду експертною комісією міського етапу.

5.4. Районний етап Конкурсу проходить з 18.02.2013 по 19.03.2013.

5.5. Міський етап Конкурсу проходить з 20.03.2013 по 20.04.2013.

5.6. Роботи, що рекомендовані до розгляду експертною комісією на міському етапі, подаються 20.03.2013 до Науково-методичного педагогічного центру за графіком:

з 9.00 до 10.00 – Дзержинський та Жовтневий райони;

з 10.00 до 11.00 – Київський та Комінтернівський райони;

з 11.00 до 12.00 – Ленінський та Московський райони;

з 12.00 до 13.00 – Орджонікідзевський та Фрунзенський райони;

з 14.00 до 15.00 – Червонозаводський район та навчальні заклади міської мережі.


VІ. Підбиття підсумків Конкурсу та визначення переможців
6.1. Організаційним комітетом під час прийняття робіт перевіряються усі конкурсні матеріали на відповідність вимогам цього Положення. У разі порушення вимог цього Положення роботи не приймаються до розгляду.

6.2. Переможець з кожної номінації Конкурсу визначається за найбільшою кількістю балів на підставі висновків, зроблених предметними комісіями, що оформлюються відповідними протоколами, підписаними особисто членами предметної комісії.

6.3. Процедура оголошення рішення предметних комісій проводиться відкрито із запрошенням учасників Конкурсу, експертів, представників громадськості, видавництв, засобів масової інформації.

6.4. На підставі рішення експертної комісії видається відповідний наказ Департаменту освіти.


VІI. Критерії оцінювання робіт, що подаються на Конкурс

Протокол оцінки робіт, поданих на конкурс, включає такі критерії оцінки: 1. Відповідність вимогам Положення за обсягом.

 2. Відповідність вимогам Положення за структурою.

 3. Відповідність запропонованого матеріалу державній навчальній програмі з предмета (або її розділу).

 4. Змістовність курсу.

 5. Логічність викладення матеріалу.

 6. Якість підібраних матеріалів до занять.

 7. Автентичність авторської розробки, представленої на Конкурс.

Оцінювання здійснюється за п’ятибальною шкалою:

1 – критерій проявляється на високому рівні без зауважень та недоліків;

0,75 – критерій проявляється на достатньому рівні з незначними зауваженнями та недоліками;

0,5 – критерій проявляється на середньому рівні зі значними зауваженнями та недоліками;

0,25 – критерій проявляється на початковому рівні;

0 – критерій не проявляється або не виражений.

Додаток № 1

до Положення про конкурс

на кращий дистанційний курс

у 2013 роціПротокол оцінювання робіт учасників конкурсу

на кращий дистанційний курс у 2013 році

Номінація_____________________________

ПІБ автора____________________________

Район_________________________________

ЗНЗ___________________________________Критерії оцінювання

Оцінка

1

Змістовна складова

1

Відповідність вимогам Положення за обсягом.
2

Відповідність вимогам Положення за структурою.
3

Відповідність запропонованого матеріалу державній навчальній програмі з предмета (або її розділу).
4

Змістовність курсу.
5

Логічність викладення матеріалу.
6

Якість підібраних матеріалів до занять.
7

Автентичність авторської розробки, представленої на Конкурс.
 

 

 

СУМА
2

Оформлення матеріалів

1

Дотримання вимог Положення щодо оформлення матеріалів.
2

Наявність усіх обов’язкових документів.
3

Культура оформлення поданих матеріалів.
 

 

 

СУМА
3

Вимоги до оформлення тестів

1

Дотримання мінімальної кількості розроблених тестів.
2

Різноманітність форматів тестових завдань.
3

Наявність шкали оцінювання та раціональність її розробки.
4

Охоплення усіх складових змісту дистанційного курсу.

СУМА


ЗАГАЛЬНА СУМАПозитивні риси дистанційного курсу

Зауваження та недоліки


Додаток № 2

до наказу Департаменту освіти Харківської міської ради

від 04.01.2013 №5


Склад оргкомітету конкурсу

на кращий дистанційний курс

серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова
Голова оргкомітету:

Деменко О.І. – директор Департаменту освіти Харківської міської радиСекретар оргкомітету:

Міщенко С.М. – методист Науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти Харківської міської ради;Члени оргкомітету:

 • Коваленко О.А. – завідувач лабораторією комп’ютерних технологій управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради (за згодою);

 • Моісєєва О.Ю. – завідувач лабораторією комп’ютерних технологій управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради (за згодою);

 • Короп Ю.В. – завідувач лабораторією комп’ютерних технологій управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради (за згодою);

 • Колесніков В.Ю. – завідувач лабораторією комп’ютерних технологій управління освіти адміністрації Комінтернівського району Харківської міської ради (за згодою);

 • Голодняк Ю.В. – завідувач лабораторією комп’ютерних технологій управління освіти адміністрації Ленінського району Харківської міської ради (за згодою);

 • Михайленко О.С. – завідувач лабораторією комп’ютерних технологій управління освіти адміністрації Московського району Харківської міської ради (за згодою);

 • Дроботенко О.В. – завідувач лабораторією комп’ютерних технологій управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради (за згодою);

 • Подворна І.В. – завідувач лабораторією комп’ютерних технологій управління освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради (за згодою).

Додаток № 3
до наказу Департаменту освіти Харківської міської ради

від 04.01.2013 №5


Склад експертної комісії на кращий дистанційний курс

серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова
Голова експертної комісії:

Стецюра Т.П. – заступник директора Департаменту освіти Харківської міської ради


Члени експертної комісії:

Представники вищих навчальних закладів та спеціалізованих підприємств та організацій (за згодою): • від Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна;

 • від Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди;

 • від Харківської гуманітарно-педагогічної академії;

 • від Харківського національного економічного університету;

 • від Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»;

 • від Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;

 • від компанії «Epson».