Наказ №80 Про підсумки обласного конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики 2012 року - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Наказ №334 Про підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу... 1 255.42kb.
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу на кращий навчально-методичннй... 1 100.95kb.
Конкурс на кращий навчально-методичний матеріал туристсько- краєзнавчої... 3 564.17kb.
Конкурс на кращий навчально-методичний матеріал туристсько- краєзнавчої... 1 287.42kb.
Наказ №82 Про підсумки обласного туристсько-краєзнавчого конкурсу... 1 107.18kb.
Наказ №121 Про підсумки конкурсу на кращий дистанційний курс у 2012... 1 185.09kb.
Наказ №099 Про підсумки проведення обласного туру Всеукраїнської... 1 178.86kb.
Наказ №81 Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Рівненській... 1 86.02kb.
Конкурсу «Золотий Колобок» 1 31.01kb.
Наказ №28-м від 17 квітня 2012 року м. Ужгород Про підсумки ІІ (обласного) 1 188.52kb.
Наказ №242 Про організацію туристсько-краєзнавчої роботи в закладах... 1 164.99kb.
Мережа соціокультурних центрів Київського району 1 100.83kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Наказ №80 Про підсумки обласного конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал - сторінка №1/1

УКРАЇНА

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ


КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИЙ ЦЕНТР МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА»

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»
НАКАЗ

21.12. 2012 м. Дніпропетровськ № 80

Про підсумки обласного конкурсу

на кращий навчально-методичний

матеріал туристсько-краєзнавчої

тематики 2012 року


Протягом жовтня-грудня 2012 року проведено обласний конкурс на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики відповідно до наказу головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 23.01.2012 №44/0/212-12 „Про затвердження плану обласних туристсько-краєзнавчих та євро інтеграційних масових заходів для учнівської молоді та педагогічних працівників на 2012 року”.

На конкурс представлено 36 навчально-методичних матеріалів з питань організації та проведення гурткової роботи, розробки туристсько-краєзнавчих та екскурсійних маршрутів, рекомендацій з різних напрямів туристсько-краєзнавчої роботи з учнівською молоддю.

На підставі висновків членів журі
НАКАЗУЮ:


 1. Затвердити загальний протокол результатів оцінювання конкурсних робіт обласного конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики, що додається.

 2. Керівникам управлінь, відділів освіти проаналізувати аналітичну довідку за підсумками проведення обласного конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики, що додається.

 3. Нагородити грамотами переможців та призерів обласного конкурсу відповідно до списку, що додається.

 4. За результатами конкурсу розмістити кращі матеріали в альманасі „Моє Придніпров’я” для використання в практичній роботі з учнівською молоддю у навчально-виховних закладах області та на сайті Центру.

 5. Оголосити подяку за плідну роботу членам журі конкурсу відповідно до списку, що додається.

 6. Інформувати головне управління освіти і науки облдержадміністрації, Український державний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді про результати обласного конкурсу до 31.12.2012 року для використання підсумкових матеріалів при проведенні нарад, колегій, круглих столів тощо.

 7. Включити результати конкурсу до рейтингу участі міст та районів області в обласних туристсько-краєзнавчих і євроінтеграційних масових заходах з послідуючим нагородженням переможців заохочувальними подорожами.

 8. Організацію виконання даного наказу та контроль залишаю за собою.

Т.в.о. директора Н.Д. ВИБОРНА


Додаток №1

до наказу КЗ „ДДЮЦМС” ДОР

від 21 грудня 2012 №80
Аналітична довідка

за результатами проведення обласного конкурсу та кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики 2012 року


Відповідно до плану основних заходів на 2012 рік комунального закладу „Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва” Дніпропетровської обласної ради, затвердженого наказом головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 23.01.2012 №44/0/212-2, з метою удосконалення форм і методів роботи з туристсько-краєзнавчого напряму з учнівською молоддю, підвищення методичної майстерності педагогічних працівників навчально-виховних закладів Дніпропетровщини, розвитку їх інноваційної діяльності проведено протягом жовтня-грудня 2012 року традиційний обласний конкурс на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики.

У 2012 році в конкурсі взяли участь понад 50 педагогічних працівників навчально-виховних закладів з 12 регіонів області, які представили 36 робіт: місто Кривий Ріг – райони: Жовтневий (4), Центрально-Міський (2), Саксаганський (2), Дзержинський (2), Інгулецький (2), Довгинцівський (2), Тернівський (1); міста: Дніпропетровськ (1), Дніпродзержинськ (1), Нікополь (1), Марганець (1); райони – Солонянський (8), Петропавлівський (2), Васильківський (1), Петриківський (1), Криничанський (1), Криворізький (1), Синельниковський (1); Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва (2).

Всі роботи, згідно з умовами проведення конкурсу, поділені на чотири номінації:


 • програми гурткової роботи (1);

 • розробки туристсько-краєзнавчих маршрутів (9);

 • методичні рекомендації з питань змісту, форм і методів роботи з учнівською молоддю (19);

 • методичні рекомендації з питань організації спортивно-туристичної діяльності (7).

Загальний рівень методичних матеріалів, їх оформлення значно поліпшилися в порівнянні з 2011 роком. Інноваційність форм і методів роботи з учнівською молоддю, оригінальність змісту методичних рекомендацій свідчать про небайдужість педагогічного загалу області до туристсько-краєзнавчих проблем.

Системну діяльність з методичного забезпечення туристсько-краєзнавчої роботи демонструє управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради (начальник Касимова Н.О.): всі райони міста беруть участь у конкурсі, теми робіт відрізняються різноплановістю та актуальністю, позашкільні навчальні заклади міста мають значний досвід роботи з методики краєзнавства, тому керівники гуртків є в основному авторами робіт. Підтримка позашкільних навчальних закладів міським та районними управліннями освіти, інноваційним методичним центром дає очікувані позитивні результати.

Конкурсна робота педагогічного колективу Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Інгулецького району „Ми – веселі козача!” спонукає до розвитку дитячого громадського руху, виявляє спільні інтереси у дітей різних шкіл району, стимулює до більш глибокого вивчення національних традицій, звичаїв, культури своєї держави.

Робота „Методичні рекомендації вивчення краєзнавчих об’єктів” (НВК №18, вчитель історії та правознавства Панасюк О.О.) наголошує, що руйнівна сила дії часу дає себе взнаки при вивченні краєзнавчих об’єктів, як одних з найважливіших пам’яток культурної спадщини. Методичний матеріал знайомить нас з основними методами та етапами краєзнавчого дослідження, конкретними планами вивчення краєзнавчого об’єкту.

Інтегрований тиждень креативних заходів, розроблений педагогічними працівниками СЗШ №44, „Єврофест „Крок назустріч”, покликаний допомогти координаторам позашкільних євроклубів, педагогам-організаторам, керівникам учнівського самоврядування, класним керівникам у реалізації завдань щодо інформування громадськості з питань Європейської та Євроатлантичної інтеграції України, впровадження міжнародних стандартів у регіональну систему освіти та її інтеграції до європейського освітнього простору.

Цікавою є розробка керівником гуртка «Пішохідний туризм» Килимчуком А.Ю. (ЦТКЕУМ „Фортуна”, Жовтневий район) туристсько-краєзнавчого маршруту „Історія та сучасність промислового Кривбасу”, який дає первинне комплексне уявлення про промислову специфіку Кривого Рогу та окремі визначні його місця.

Важливі кроки до підготовки методичних рекомендацій з велотуризму здійснює методист з туристсько-спортивної роботи Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді „Меридіан” Тернівського району Кружко Ю.П., яка через використання інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ) намагається „за короткий час найбільш якісно підготувати команду до туристичних змагань” (робота „Готуємося до туристичного зльоту”).

Освіта міста Кривого Рогу продовжує утримувати лідерство щодо підготовки навчально-методичних матеріалів туристсько-краєзнавчої тематики в 2012 році.

Відділ освіти Солонянської райдержадміністрації (начальник Хрипко І.В.) характеризує послідовність, відповідальність та професіоналізм при підготовці та узагальненні навчально-методичних матеріалів на обласний конкурс. Краєзнавча вікторина „Рідний край – Дніпропетровщина” – один із засобів національно-патріотичного виховання дітей на заняттях краєзнавчого гуртка (Біжко І.М., керівник гуртка Сурсько-Михайлівської СЗШ). Вихованцям гуртка така форма роботи цікава, бажання отримати перемогу змушує досконаліше знати матеріал, діти вчаться працювати в команді, що, безумовно, стане їм у нагоді в дорослому житті.

Зібрано цікавий інформаційно-етнографічний матеріал педагогом-організатором Олександропольського НВК Дегтярьовою Ю.В (робота „Звичаї та традиції рідного краю”). Актуальними є методичні матеріали щодо формування здорового способу життя, підготовлені вчителем початкових класів НВК „Червономаяцька НСЗШ – дошкільний навчальний заклад” Сидельниковою О.Ф. та керівником гуртка Скугаревим А.В., де простежується теза „Найдорогоцінніший витвір природи – здорова людина” від шкільного уроку до гуртка.

Досвід з навчально-методичної роботи Солонянського району переконав членів журі в тому, що освітні установи району працюють на результат, розширення та збагачення знань школярів про Дніпропетровську область.

Заслуговують на увагу та впровадження в практику роботи „Методичні рекомендації щодо проведення заходів з європросвіти серед учнів” відділу освіти Петропавлівської райдержадміністрації, автори Сінгур Л.П., Ларченко Ю.О., Третьяк В.В. „Ігрові форми роботи в краєзнавстві” – методичний матеріал керівника туристсько-краєзнавчого гуртка Луцевої А.О. міського центру позашкільної роботи м. Марганцю, методичні рекомендації щодо „Вирішення психологічних проблем при формуванні ефективних команд у туристсько-спортивних гуртках” Лесечко С.О., заступника директора ЦТК „Горицвіт” м. Дніпродзержинська, розробка туристсько-краєзнавчого маршруту „Поєднання туристсько-краєзнавчої роботи та кіномистецтва у вивченні історії рідного краю” Мороз В.Д. керівника кіностудії „Родовід” Будинку школяра Синельниківського району та інші.В номінації „Програма гурткової роботи” журі розглядало навчальну програму гуртка „Джура” Самарської ЗОШ I-ІII ст. Петропавлівського району, автор Третьяк В.В., педагог-організатор. Програма актуальна, але витяг з рішення методичної ради школи про її апробацію відсутній, основні вимоги до конкурсного матеріалу не витримані. Програма більшою мірою розрахована на хлопців, простежується певний гендерний дисбаланс. При доопрацюванні та організації загальної діяльності відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.06.2012 №687 „Про затвердження Положення про Всеукраїнську військово-спортивну гру „Сокіл” („Джура”) програма може претендувати на більш високу оцінку.

В номінації „Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту” представлено 9 екскурсійних робіт. Автори 5 робіт, використовуючи технологічні картки, паспорти екскурсійних об’єктів, картосхеми, контрольний текст екскурсій, розповідають про красиві вулиці Кривого Рогу, важливі промислові підприємства міста, райони де мешкають, села Криворіжжя. Екскурсії присвячені 80 річчю Дніпропетровської області, 75 річчю Жовтневого району. Різноплановість та масштабність туристсько-краєзнавчих маршрутів, розроблених педагогічними працівниками міста Кривого Рогу, свідчать про високий професіоналізм, креативність та шану до рідного міста. Однак не всі роботи відповідають конкурсним вимогам, не всі ілюстративні матеріали мають пояснення.

Цікавий за змістом туристсько-краєзнавчий маршрут „Мальовнича Петриківка – край козацький”, яскраві великі фотографії передають фрагменти творчого життя майстринь петриківського розпису, козачого хутору та видатних людей. Також представлено фотографію найбільшого в країні орнаментального розпису ручної роботи. Автор туристсько-краєзнавчого маршруту Щербина Н.П., вчитель історії та правознавства Петриківської СЗШ, вдало акцентує увагу на тому, що Петриківський район є привабливим для туристсько-рекреаційної діяльності. Але треба притримуватись чіткості при викладенні матеріалу, правильно називати вищестоящі органи освіти, звернути увагу на розмір фотографій, загальне оформлення тощо. Робота може претендувати в подальшому на участь у Всеукраїнському конкурсі.

Туристсько-краєзнавчий маршрут (подорож одного дня) „Духовна спадщина Нікольського монастиря” – автор Сподіна В.О., керівник туристичного гуртка Васильківського Центру позашкільної роботи, знайомить дітей з національними святинями та духовною спадщиною Дніпропетровської та Донецької областей. Матеріал цікавий, актуальний, але не відповідає вимогам до конкурсних робіт (об’єкти екскурсійного маршруту не виділені, фотографії підписані невірно, зміст поверховий, методичне забезпечення недостатнє).

Робота „У витоків козацької вольниці” (І. Сірко на Нікопольщині)” – автор Сабаніна Л.М., керівник краєзнавчого гуртка Нікопольського Будинку дитячої творчості – визначає екскурсійний маршрут БДТ – Нікопольський краєзнавчий музей - меморіал І. Сірка. Історичні постаті „оживають”, пізнаються козацькі чесноти, прищеплюється шанобливе ставлення до історії козацького краю. Члени журі вважають, що тема дуже ретельно досліджена, цікаво викладена, висока якість додаткового матеріалу, але відсутня повноцінна технічна сторона даної роботи, не витримуються вимоги до конкурсних робіт.

Використання креативного підходу до реалізації ідеї стосовно ведення туристсько-краєзнавчої роботи засобами мистецтва характеризує роботу Мороз В.Д., керівника кіностудії „Родовід” с. Миролюбівка Синельниківського району. Водночас журі відзначає недостатньо розроблену з точки зору методики систему ведення цієї роботи, дещо специфічну та вузьку діяльність.

Останні чотири роботи даної номінації оцінювалися трьома членами журі згідно з вимогами до конкурсних матеріалів.Номінація „Методичні рекомендації з питань змісту, форм і методів роботи з учнівською молоддю” різнопланова і має за рішенням журі підрозділи „Органзація гурткової роботи” (4) та „Просвіта з питань європейського шляху України” (5). Методичні посібники з краєзнавства, військово-патріотичного виховання, вікторини, свята зимового та весняного циклів, методичні рекомендації щодо вивчення краєзнавчих об’єктів, проведення конференцій, екскурсій „Обери своє майбутнє”, ігри краєзнавчого напрямку, екологічна діяльність з використанням інноваційно-комунікативних технологій – це перелік основних форм і методів роботи з учнівською молоддю, які знайшли своє відображення в роботах педагогічних працівників міста Кривого Рогу (4), міста Марганцю (1), Солонянського району (5), Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва (1). Практично всі методичні матеріали мають позитивний досвід роботи і можуть бути використані в практичній діяльності. Найвищі бали відповідно до загального протоколу отримали методичні матеріали Луцевої А.О., керівника туристсько-краєзнавчого гуртка Міського центру позашкільної роботи міста Марганцю, Біжко І.М., керівника гуртка Сурсько-Михайлівської СЗШ Солонянського району. В цілому журі відзначає велику практичну значимість методичних матеріалів, але деякі матеріали за змістом, структурою, обсягом не відповідають методичним посібникам, деякі методичні розробки примітивні, значно кращі можна знайти в Інтернеті, пошуково-дослідницька робота представлена у формі пізнання теоретичних джерел, а дослідження практичного характеру недостатньо розкриваються, не завжди зрозуміла мета роботи. Є такі методичні матеріали, які, маючи привабливу ідею, не відповідають вимогам укладання методичних рекомендацій.

Підрозділ номінації щодо методичних рекомендацій з питань організації гурткової роботи представлений роботами педагогічних працівників, керівників гуртків міста Кривого Рогу. Досвід роботи Овчаренко В.А. (педагогічна гімназія Довгинцівського району) заслуговує поширення як в масштабах області, так і України, але досвід – це не методичні рекомендації, програма загону „Космотур” нагадує частину плану виховної роботи гімназії з туризму і краєзнавства.

Оживає музейна педагогіка в роботі Булгакової В.А. та Ванжул Т. Д. (Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді „Мандрівник”), але методична частина потребує доопрацювання.Підрозділ номінації методичних рекомендацій щодо просвіти з питань європейського шляху України представляють 5 робіт з міст Дніпропетровська (1), Кривого Рогу (1), районів – Солонянського (1) та Петропавлівського (1), Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва (1). Сценарії проведення районних масових заходів, присвячених Дню Європи в Україні, мають практичне значення, але в цілому робота „Дні Європи на Солонянщині” не відповідає вимогам до конкурсних матеріалів. Досвід роботи євроклубу „Інтер” спеціалізованої школи №134 гуманістичного навчання та виховання Амур-Нижньодніпровського району міста Дніпропетровська заслуговує визнання в масштабах України, та як простежується цікаве поєднання кількох напрямків діяльності євроклубу, співпраця з іншими клубами міста та області, використання різних форм і методів роботи, які доповнює змістовний ілюстративний матеріал. Але літопис шкільного євро клубу не є краєзнавчо-дослідницькою роботою і не є методичними рекомендаціями.

Корисними в роботі євроклубів будуть методичні рекомендації, розроблені працівниками Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва.В номінації „Методичні рекомендації з питань організації спортивно-туристичної діяльності” журі розглядало 7 робіт з міст Кривого Рогу (2), Дніпродзержинська (1), районів – Криничанського (1), Солонянського (2), Криворізького (1). Найбільшу кількість балів отримали методичні рекомендації Лесечко С.О., заступника директора Центру туризму і краєзнавства „Горицвіт” міста Дніпродзержинська та Кружко Ю.П., методиста з туристсько-спортивної роботи Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді „Меридіан” Тернівського району міста Кривого Рогу. Цікавий підхід до методики підготовки до туристичного походу висвітлює в своїй роботі вчитель фізичного виховання Світлогірської середньої загальноосвітньої школи Криничанського району, керівник туристичного гуртка Маслаков А.Л. Але в роботах даної номінації при актуальності кожної теми простежується невідповідність вимогам до конкурсних робіт у Солонянському, Криничанському районах (комп’ютерний набір тексту, розмір фотографій, інформаційність тексту). Робота „Основні вимоги до організації страховки та тактики подолання окремих туристських етапів” Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Інгулецького району міста Кривого Рогу є розробкою правил та умов організації подолання окремих туристичних етапів, але не методичними рекомендаціями.

Журі відзначає, що рівень методичних рекомендацій спортивно-туристичного напрямку потребує удосконалення в цілому і звертає увагу всіх авторів конкурсних робіт, працівників управлінь та відділів освіти на загальну грамотність навчально-методичного матеріалу туристсько-краєзнавчої тематики, знання вимог до конкурсних робіт та їх дотримування, необхідність направлення заявок на участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу.

Журі констатує відсутність у 2012 році матеріалів на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики з міст Жовті Води, Вільногірськ, Новомосковськ, Орджонікідзе, Павлоград, Першотравенськ, Синельникове, Тернівка та районів – Апостолівського, Верхньодніпровського, Дніпропетровського, Магдалинівського, Межівського, Нікопольського, Новомосковського, Павлоградського, Покровського, П’ятихатського, Софіївського, Томаківського, Царичанського, Широківського, Юр’ївського.

Заступник директора

з інформаційно-методичної роботи Н.Д. ВИБОРНА

Додаток 1

до наказу КЗ ДДЮЦМС ДОР

від 21.12.2012 №80Список переможців обласного конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики

Маханько Олена Анатоліївна, директор середньої загальноосвітньої школи №44 Жовтневого району міста Кривого Рогу, за розробку методичних рекомендацій „Єврофест „Крок назустріч” (інтегрований тиждень креативних заходів);

Кривошлик Олена Володимирівна, заступник директора середньої загальноосвітньої школи №44 Жовтневого району міста Кривого Рогу, за розробку методичних рекомендацій „Єврофест „Крок назустріч” (інтегрований тиждень креативних заходів);

Маханько Ірина Вадимівна, вчитель географії, основ економіки та екології, організатор туристсько-краєзнавчої роботи середньої загальноосвітньої школи №44 Жовтневого району міста Кривого Рогу, за розробку методичних рекомендацій „Єврофест „Крок назустріч” (інтегрований тиждень креативних заходів);

Сінгур Любов Павлівна, методист ІМС відділу освіти Петропавлівської райдержадміністрації, за методичні рекомендації щодо проведення заходів з європросвіти серед учнів;

Ларченко Юлія Олександрівна, заступник директор Хорошівської середньої загальноосвітньої школи Петропавлівського району, за методичні рекомендації щодо проведення заходів з європросвіти серед учнів;

Третьяк Володимир Вікторович, педагог-організатор Самарської середньої загальноосвітньої школи Петропавлівського району, за методичні рекомендації щодо проведення заходів з європросвіти серед учнів;

Луцева Антоніна Олексіївна, керівник гуртка міського центру позашкільної роботи міста Марганцю, за методичні рекомендації „Ігрові форми роботи в краєзнавстві”;

Субач Оксана Ігорівна, керівник гуртка Центру туризму, краєзнавства та екскурсій Центрально-Міського району міста Кривого Рогу, за методичні рекомендації „Краю мій рідний, тебе я шаную”;

Попова Лідія Володимирівна, керівник гуртка Центру туризму, краєзнавства та екскурсій Центрально-Міського району міста Кривого Рогу, за методичні рекомендації „Краю мій рідний, тебе я шаную”;

Власовець Ангеліна Миколаївна, вчитель історії Малокалинівської неповної середньої загальноосвітньої школи Солонянського району, за методичні рекомендації „Виховуємо патріотів”.

Додаток 2

до наказу КЗ ДДЮЦМС ДОР

від 21.12. 2012 №80Список лауреатів обласного конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики

Біжко Ірина Миколаївна, керівник гуртка Сурсько-Михайлівської загальноосвітньої школи Солонянського району, за методичні рекомендації „Краєзнавча вікторина „Рідний край – Дніпропетровщина”;

Килимчук Антон Юрійович, керівник гуртка Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді „Фортуна” Жовтневого району міста Кривого Рогу, за методичні рекомендації „Історія і сучасність промислового Криворіжжя”.

Додаток 3

до наказу КЗ ДДЮЦМС ДОР

від 21.12. 2012 №80Список членів журі обласного конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематикиВИБОРНА

Наталія ДмитрівнаЗаступник директора комунального закладу „Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва” Дніпропетровської обласної ради

АФАНАСЬЄВ

Олег ЄвгеновичМетодист комунального закладу „Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва” Дніпропетровської обласної ради

ТРОЦЕНКО

Олександра ВладиславівнаК.г.н., доцент кафедри фізичної та економічної географії Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара

БРЕДИХІНА

Ольга ВікторівнаМетодист комунального закладу „Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва” Дніпропетровської обласної ради

НАЗАРЕНКО

Олена ОлександрівнаМетодист комунального закладу „Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва” Дніпропетровської обласної ради

ТЯПКІНА

Калерія МиколаївнаМетодист комунального закладу „Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва” Дніпропетровської обласної ради

СІНГУР

Любов ПавлівнаСпеціаліст ІМС відділу освіти Петропавлівської райдержадміністрації

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом КЗ ДДЮЦМС ДОР

Від 21.12. 2012 №80


Загальний протокол

оцінювання конкурсних робіт обласного конкурсу на кращий

навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики 2012 рокуМісто або район

Назва роботи

Автор

Номінація

Тематичний напрямок

% набраних балівБудинок школяра Синельниківського району (с. Миролюбівка)

Поєднання туристсько-краєзнавчої роботи та кіномистецтва у вивченні історії рідного краю

Мороз Валентина Данилівна, керівник кіностудії „Родовід’

Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту
70Петриківська середня загальноосвітня школа Петриківського району

Мальовнича Петриківка – край козацький

Щербина Наталія Петрівна, вчитель історії і правознавства

Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту
61Центр позашкільної роботи Васильківського району

Духовна спадщина Нікольського монастиря

Сподіна Вікторія Олександрівна керівник туристичного гуртка ”Едельвейс”

Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту
62Будинок дитячої творчості міста Нікополя

У витоків козацької вольниці (Іван Сірко на Нікопольщині)

Сабаніна Лариса Михайлівна, керівник краєзнавчого гуртка

Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту
70Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді „Фортуна” Жовтневого району міста Кривого Рогу

Історія та сучасність промислового Криворіжжя

Килимчук Антон Юрійович, керівник гуртка

Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту
81Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді „Фортуна” Жовтневого району міста Кривого Рогу

Жовтневий район – перлина Кривого Рогу

Кікоть Еліна Володимирівна, керівник гуртка, Кононенко Галина Василівна, керівник гуртка

Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту
75Загальноосвітня спеціалізована школа №4 Дзержинського району міста Кривого Рогу

Подорожуємо центральною вулицею міста: проспект Металургів

Ісаєв Ярослав Олександрович, вчитель географії

Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту
65Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді „Мандрівник” Саксаганського району міста Кривого Рогу

Подорож містом

Потоцька Ірина Володимирівна, керівник гуртка, Головньова Оксана Анатоліївна, керівник гуртка

Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту
62Середня загальноосвітня школа №128 Довгинцівського району міста Кривого Рогу

Подорожуємо селами Криворіжжя – історія і сучасність села Новопілля

Мельник Наталія Любомирівна, вчитель географії

Розробка туристсько-краєзнавчого маршруту
66Криничанська середня загальноосвітня школа Солонянського району

Подорожуємо ріднокраєм

Гарус Людмила Миколаївна, вчитель географії, Шмигельська Вікторія Миколаївна, вчитель фізичної культури

Методичні рекомендації

Спортивно-туристична діяльність

66Центр дитячої та юнацької творчості Солонянського району

Дні Європи на Солонянщині

Хрипко Людмила Володимирівна, методист

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи. Просвіта з питань європейського шляху України

70Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Інгулецького району міста Кривого Рогу

Організація районного свята „Ми – маленькі козачата”

Педагогічний колектив

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи

73Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад №18 Дзержинського району міста Кривого Рогу

Методичні рекомендації вивчення краєзнавчих об’єктів

Панасюк Олена Олександрівна, вчитель історії та правознавства

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи

74Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді „Мандрівник” Саксаганського району міста Кривого Рогу

Пошукова робота як складова музеєзнавчої діяльності учнів

Булгакова Валентина Анатоліївна, керівник гуртка, Ванжула Тетяна Дмитрівна, заступник директора

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи, організація гурткової роботи

76Світлогірська середня загальноосвітня школа Криничанського району

Мультимедійна презентація „Туристичний похід” до розділу „Підготовка туристичного походу”

Маслаков Анатолій Леонідович, вчитель фізичного виховання

Методичні рекомендації

Спортивно-туристична діяльність

60Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Інгулецького району міста Кривого Рогу

Основні вимоги до організації страховки та подолання окремих туристичних етапів

Галіченко Геннадій Григорович, керівник гуртка

Методичні рекомендації

Спортивно-туристична діяльність

35Малокалинівська неповна середня загальноосвітня школа Солонянського району

Виховуємо патріотів

Власовець Ангеліна Миколаївна, вчитель історії

Методичні рекомендації

Зміст і форми, організація гурткової роботи

86Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Центрально-Міського району міста Кривого Рогу

Краю мій рідний, тебе я шаную

Субач Оксана Ігорівна, керівник гуртка, Попова Лідія Володимирівна, керівник гуртка

Методичні рекомендації

Організація гурткової роботи

90Педагогічна гімназія Довгинцівського району міста Кривого Рогу

Краєзнавчий туризм як складова розвитку учнівського самоврядування в умовах формування життєвих компетенцій

Овчаренко Віта Анатоліївна, педагог

Методичні рекомендації

Зміст форми і організація гурткової роботи

66Міський центр позашкільної роботи міста Марганцю

Ігрові форми роботи в краєзнавстві

Луцева Антоніна Олексіївна, керівник гуртка

Методичний матеріал керівника туристсько-краєзнавчого гуртка

Зміст, форми і методи роботи

91Олександропільський НВК Солонянського району

Звичаї та традиції рідного краю (свята весняного циклу)

Дегтярьова Юлія Василівна, педагог-організатор

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи

70Сурсько-Михайлівська середня загальноосвітня школа Солонянського району

Краєзнавча вікторина „Рідний край – Дніпропетровщина”

Біжко Ірина Миколаїівна, керівник гуртка

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи

85Червономаяцька неповна середня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Солонянського району

Методичні матеріали по формуванню здорового способу життя

Сидельнікова Олена Федорівна, вчитель початкових класів, Скучарев Артем Володимирович, керівник туристичного гуртка

Методичні рекомендації

Спортивно-туристична діяльність

63Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді „Меридіан” Тернівського району міста Кривого Рогу

Готуємося до туристичного зльоту (частина І. Велоетап)

Кружко Юлія Петрівна, методист

Методичні рекомендації

Спортивно-туристична діяльність

75Середня загальноосвітня школа № 29 Центрально-міського району міста Кривого Рогу

Обери своє майбутнє

Вельмисєва Оксана Юріївна, заступник директора

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи

70Центр дитячо-юнацької творчості Криворізького району

Навчально-методичний матеріал для вчителів географії, біології, відповідальних за ТКР в закладах освіти

Сальнік Анатолій Леонідович, керівник туристичного гуртка

Методичні рекомендації

Спортивно-туристична діяльність

30Олександропільський НВК Солонянського району

Звичаї та традиції рідного краю (свята зимового циклу)

Дегтярьова Юлія Василівна, педагог-організатор

Методичні рекомендації

Зміст форми і методи роботи

70Березнуватівська середня загальноосвітня школа Солонянського району

Запорізьке козацтво

Борейко Ольга Дмитрівна, вчитель історії

Методичні рекомендації

Зміст форми і методи роботи

55Середня загальноосвітня школа №44 Жовтневого району міста Кривого Рогу

Єврофест „Крок назустріч”

Маханько Олена Анатоліївна, директор, Кривошлик Олена Володимирівна, заступник директора, Маханько Ірина Вадимівна, вчитель

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи. Просвіта з питань європейського шляху України

100Центр туризму і краєзнавства „Горицвіт” міста Дніпродзержинська

Вирішення психологічних проблем при формуванні ефективних команд у туристсько-спортивних гуртках

Лесечко Світлана Олександрівна, заступник директора

Методичні рекомендації

Спортивно-туристична діяльність

75Середня загальноосвітня школа №111 Жовтневого району міста Кривого Рогу

Формування екологічної свідомості учнів через проектну позаурочну діяльність

Зіміна Наталія Володимирівна, вчитель біології, Павлиш Олена Олексіївна, вчитель географії

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи

71Самарська загальноосвітня школа Петропавлівського району

Навчальна програма гуртка „Джура”

Третьяк Володимир Вікторович, педагог-організатор

Програма гурткової роботи
52Відділ освіти Петропавлівської райдержадміністрації

Методичні рекомендації щодо проведення заходів з євро просвіти серед учнів

Сінгур Любов Павлівна, методист ІМС відділу освіти, Ларченко Юлія Олександрівна, заступник директора Хорошівської середньої загальноосвітньої школи, Третьяк Володимир Вікторович, педагог-організатор Самарської загальноосвітньої школи

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи. Просвіта з питань європейського шляху України

100Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва

Збірник методичних матеріалів з краєзнавства

Виборна Наталія Дмитрівна, заступник директора

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи

76Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва

Збірник методичних матеріалів щодо роботи євроклубу

Виборна Наталія Дмитрівна, заступник директора, Назаренко Олена Олександрівна, методист

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи, просвіта з питань європейського шляху України

77Спеціалізована школа №134 Амур-Нижньодніпровського району міста Діпропетровська

Літопис шкільного євро клубу „Інтер”

Касьяненко Т.О., керівник євроклубу

Методичні рекомендації

Зміст, форми і методи роботи, просвіта з питань європейського шляху України

73Головний суддя Н.Д. ВИБОРНА