Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 02. 04. 2007 р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 18. 06. 1 142.87kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 22. 09. 1 178.3kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 19. 01. 1 121.49kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 05. 1 159.82kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 04. 12. 1 119.69kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 29. 06. 1 214.59kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 05. 03. 1 156.87kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 10. 1 107.45kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 17. 07. 1 175.52kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 07. 05. 1 125.94kb.
Рішення нкцпфр №213 від 19. 02. 2013р. Положення про збір та обробку... 1 142.75kb.
Удосконалення структури екологічного управління, фінансові аспекти 1 190.04kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 02. 04. 2007 р - сторінка №1/1НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 02.04.2007 р.)Заходи УАІБ

Рада УАІБ та керівництво ДКЦПФР обговорили

розвиток ринку спільного інвестування


28 березня 2007 року відбулася перша робоча зустріч нового складу Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) та керівництва Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР).

Сторони обговорювали перспективи розвитку ринку спільного інвестування, нормативного забезпечення його діяльності та зміцнення позицій УАІБ як саморегулівної організації.

На зустрічі від Комісії були присутні Голова ДКЦПФР Анатолій Балюк, а також Член Комісії Микола Бурмака. Раду УАІБ у новому складі представляли Головуючий Ради Дмитро Леонов, а також члени Ради Юрій Білецький, Руслан Захарчук, Сергій Кленін, Ігор Когут, Сергій Лисенко, Олександр Машталер, Олег Рижков, Олег Колесник та Олександр Суляєв.

Представники Ради УАІБ підтвердили наміри поглибити співпрацю Асоціації та Комісії за ключовими напрямками розвитку фондового ринку. В першу чергу, на думку членів Ради УАІБ, це стосується необхідності стабілізації законодавства, яким врегульована діяльність компаній з управління активами. Сьогодні ситуація є критичною – на стадії перегляду одночасно знаходяться всі закони, які впливають на діяльність з управління активами. Зокрема, під час обговорення були згадані нові редакції законів “Про інститути спільного інвестування”, “Про недержавне пенсійне забезпечення”, а також найбільш актуальні зміни до податкового законодавства та проект Податкового кодексу.

Асоціація також запропонувала більш активну допомогу у розробці нових нормативних актів та у вдосконаленні існуючих нормативних актів Комісії, які стосуються регулювання сфери з управління активами інститутів спільного інвестування (ІСІ) та недержавних пенсійних фондів (НПФ).

Керівництво Комісії із зацікавленням поставилось до пропозицій Ради УАІБ щодо подальших заходів розвитку Асоціації в якості саморегулівної організації, зокрема, щодо запровадження та дотримання стандартів професійної діяльності, поглиблення та забезпечення розвитку всіх напрямків діяльності з управління активами, підвищення рівня взаємодії апарату Асоціації з компаніями-членами УАІБ.

*****

Засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту про внесення змін до Закону України “Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)”

30 березня 2007р. відбулося засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту про внесення змін до Закону України “Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)”, в якому взяли участь представники управління спільного інвестування Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ).

Учасники засідання розглянули всі наявні на даний момент пропозиції із вдосконалення законопроекту. “Найголовніша мета цього засідання за участі Ради УАІБ – якнайшвидше доопрацювати законопроект та сприяти його прийняттю, щоб нарешті створити стабільні умови для функціонування ринку спільного інвестування”, - підкреслив за підсумками зустрічі Головуючий Ради УАІБ Дмитро Леонов .

Нагадуємо, що проект Закону про внесення змін до Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди) був прийнятий у першому читанні на пленарному засіданні Верховної Ради України 21 лютого 2006 року.
Відбудеться засідання Ради УАІБ

6 квітня 2007 року відбудеться засідання Ради УАІБ, на якому будуть розглянуті питання про розподіл обов’язків між членами Ради, про організацію роботи та затвердження штатного розкладу Дирекції УАІБ.

На порядку денному Ради - вступ до УАІБ та видача Подання на отримання ліцензій низці компаній з управління активами, звіт дирекції про виконання плану та бюджету УАІБ за 1-й квартал 2007 року та затвердження плану роботи і бюджету на 2-й квартал 2007 року. Йтиметься про підготовку до щорічної Кримської науково-практичної конференції УАІБ, про співпрацю з професійними об’єднаннями на фінансовому ринку, Українським агентством фінансового розвитку, компанією «Вега консалтинг» та рейтинговим агентством журналу «Експерт». Також Рада розгляне методику рейтингування КУА.

*****

Близько 40 фахівців взяли участь у семінарі з питань

бухгалтерського та податкового обліку ІСІ та КУА

Актуальним питанням бухгалтерського та податкового обліку інститутів спільного інвестування та компаній з управління активами був присвячений семінар, організований Українською асоціацією інвестиційного бізнесу 30 березня 2007 року. В ньому взяли участь фахівці близько 40 КУА з Києва, Донецька, Львова, Дніпропетровська, Харкова.

Під час семінару були розглянуті питання щодо визнання та оцінки фінансових інструментів згідно П(С)БО та Міжнародних стандартів фінансової звітності, розкриття інформації в примітках до фінансової звітності та вимоги до аудиторського висновку, проаналізовано також коло питань, пов’язаних з податковими перевірками і оскарженням їхніх результатів, особливості оподаткування доходів (прибутків) КУА, ІСІ та інвесторів, інші актуальні питання податкового обліку.

Тематика семінару формувалась на основі аналізу звернень фахівців компаній до Дирекції Асоціації з питань обліку діяльності ІСІ. Перед учасниками семінару виступили представник Департаменту аудиту юридичних осіб ДПА України та фахівець з сертифікації CАР та CІРА.

*****

Аналізуються тенденції розвитку венчурного капіталу

Венчурний капітал може стати одним із джерел росту економіки України. Так вважає д-р Годвін Вонг - професор Школи бізнесу Хаас (Беркли, США) - відомий фахівець у сфері венчурних інвестицій. 30 березня 2007 року він виступив на відкритому засіданні Клубу МВА Міжнародного інституту бізнесу, організованому спільно з Українськю асоціацією інвестиційного бізнесу. Крім випускників МІБ, учасниками засідання стали також представники компаній з управління активами – членів УАІБ.

На засіданні йшлося про сучасні тенденції розвитку венчурного капіталу у світі та досвід прямих інвестицій на ринках, що розвиваються, аналізувалася практика діяльності венчурних фондів, а також обговорювалися реальні можливості й проблеми співпраці українських компаній з фондами прямих інвестицій.

*****


Аналіз діяльності відкритих інвестиційних фондів за 22 - 28 березня 2007 року

Останні події на вітчизняному фондовому ринку свідчать, що на тлі політичних подій як всередині країни, так і за її межами інвестори не втрачають оптимізму щодо можливостей росту вартості акцій вітчизняних емітентів. Темпи зростання індексу ПФТС є підтвердженням цього. Так, за період з 22 по 28 березня 2007 року індекс виріс майже на 9%, при цьому чотири рази поновивши свої історичні максимуми.

Динаміка ринку відкритих інвестиційних фондів має аналогічний тренд розвитку. Слід зазначити, що, крім якісних та кількісних позитивних зрушень в результатах діяльності діючих фондів, ринок відкритих ІСІ характеризується і входженням в нього нових фондів. Таким новим відкритим фондом став "Бонум оптімум" ТОВ "КУА "Бонум Груп". Наприкінці минулого місяця ДКЦПФР своїм рішенням підтвердила досягнення цим фондом встановлених законодавством нормативів. Таким чином, на поточний момент в Україні повноцінно функціонують 8 відкритих інвестиційних фондів.

Серед них лідером за рівнем доходності протягом 22 – 28 березня 2007 року став фонд «Класичний», вартість чистих активів на один інвестиційний сертифікат якого зросла на 3,94%. У свою чергу, лідером за останній місяць став "Ярослав Мудрий - фонд акцій", доходність якого склала 9,21%.

Загалом середня доходність відкритих ІСІ на річному проміжку часу (з 29 березня 2006 року до 28 березня 2007 року) склала 42,1%. Цей показник є одним з найбільших за весь період існування ринку відкритих фондів і дає підстави стверджувати, що потенціал якісного і кількісного зростання цього сегменту ще не вичерпаний і в майбутньому ринок зможе показувати не гірші результати.

Детальніша інформація на сайті: http://www.uaib.com.ua/files/articles/218/47_4.pdf

*****

КЕР ДКЦПФР схвалила ряд документів щодо розвитку інфраструктури фондового ринку

Минулого тижня Консультаційно-експертна рада ДКЦПФР схвалила ряд документів щодо розвитку інфраструктури фондового ринку. Зокрема, ДКЦПФР розробила проект Положення про порядок призначення тимчасового керівника фондової біржі. Положення встановлює порядок призначення Комісією тимчасового керівника фондової біржі, вимоги до його призначення, права, обов’язки та відповідальність тимчасового керівника фондової біржі. Дія документа поширюватиметься на фондові біржі, в діяльності яких встановлено порушення законодавства України. Комісія приймає рішення про призначення тимчасового керівника фондової біржі за поданням державного представника фондової біржі. Після прийняття цього Положення ДКЦПФР планує розробити аналогічні документи щодо інших установ інфраструктури ринку цінних паперів.

Члени КЕР в цілому підтримали даний документ. При цьому були висловлені пропозиції більш чітко прописати у Положенні підстави для призначення тимчасового керівника фондової біржі, а також врахувати позитивний досвід Національного банку щодо призначення тимчасових керівників у банківській сфері.

На розгляд КЕР також було винесено проект Порядку передавання на відповідальне зберігання Національному депозитарію України контрольних копій реєстрів власників іменних цінних паперів. Порядок регламентує дії ДКЦПФР, реєстроутримувачів та Національного депозитарію у процесі передавання на відповідальне зберігання НДУ контрольних копій реєстрів власників іменних цінних паперів. На засіданні Ради було зауважено, що цей Порядок сприятиме спрощенню процедури відновлення реєстрів власників іменних цінних паперів. При цьому члени КЕР звернули увагу на необхідність визначення у документі особливого статусу контрольних копій реєстрів власників іменних цінних паперів, а також доцільність використання механізмів, передбачених законами «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис». Із врахуванням зазначених зауважень КЕР схвалила даний Порядок.

Поряд із цим, КЕР в цілому схвалила проект Положення про визнання іноземних (міжнародних) документів щодо здобуття професійної кваліфікації й доручила фахівцям Комісії його доопрацювати з врахуванням досвіду у цій сфері НБУ, а також вирішила створити робочу групу з підготовки роз’яснення ДКЦПФР щодо порядку застосування ч. 3 ст. 155 Цивільного кодексу України для акціонерних товариств та аналізу проблем, які виникають у результаті її реалізації.

*****

Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств розпочинає активну боротьбу з «рейдерством»

За повідомленням члена ДКЦПФР, секретаря Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств Володимира Петренка, вже відбулось два засідання зазначеної комісії. На них було затверджено Положення про аналітичну групу Комісії, яка працює на базі ДКЦПФР, та її склад, а також Порядок розгляду звернення заявників про правопорушення, які мають ознаки протиправного поглинання або захоплення власності засновників та учасників господарських товариств і власників підприємств. В усіх областях України планується створити окремі групи, які розглядатимуть випадки протиправних поглинань та захоплень підприємств у регіонах. Справи щодо підприємств, які мають стратегічне значення для вітчизняної економіки, розглядатимуться в Києві.

Міжвідомча комісія вже отримала 75 звернень щодо протиправних поглинань та захоплень підприємств. Безпосередньо на засіданнях Комісії були розглянуті ситуації, що склались навколо таких підприємств, як ВАТ «НВП «Сатурн», ВАТ «Агрофірма «Провесінь», ЗАТ «УТП «Кіровоград», ВАТ «Київська фабрика технічного паперу», ЗАТ «Дніпропетровський олійноекстракційний завод», ЗАТ «Допсок», ВАТ «Київміськнафтопродукт», АСК «Укррічфлот», ВАТ «Дніпрофарм», ВАТ «Імтокс», ЗАТ «Київспецмонтаж», ЗАТ «Стома», ВАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю», АТЗТ «Сумський фарфоровий завод», ВАТ «Смолопереробний завод». За результатами розгляду були надані відповідні доручення щодо врегулювання конфліктних ситуацій.

На переконання В. Петренка, в Україні «рейдерство» тісно пов’язане з корупцією. Особливо привабливими для «рейдерів» є прибуткові підприємства, або підприємства-конкуренти. Поширені також випадки протиправних захоплень з метою отримання земельної ділянки. Випадки «рейдерства» трапляються як серед великих, так і серед малих підприємств. При цьому захист від «рейдерів» потребує значних коштів, які мають не всі підприємства. Одним із шляхів, який застосовується компаніями з метою унеможливлення протиправних поглинань, є переведення цінних паперів із документарної в бездокументарну форму.

Міжвідомча комісія має намір ініціювати через Кабінет Міністрів внесення змін до законодавства з унеможливлення випадків «рейдерства». Поряд із цим, Комісія сприятиме силовим структурам у процесі притягнення до відповідальності винних у протиправних поглинаннях, а також допомагатиме підприємствам, щодо яких можуть застосовуватися протиправні поглинання та захвати. Варто зазначити, що в Україні вже існують випадки попередження «рейдерських» дій в результаті своєчасного повідомлення про можливість їх здійснення.

В свою чергу, начальник відділу контролю за діяльністю професійних учасників ринку цінних паперів ДКЦПФР Сергій Домашенко вважає за доцільне використовувати комплексний підхід щодо вдосконалення законодавства з метою унеможливлення «рейдерства». Зокрема, на його думку, необхідно вдосконалити акціонерне законодавство та нормативні документи ДКЦПФР, насамперед, щодо реєстраторської діяльності. Крім того, потрібно вдосконалити судово-процесуальне законодавство та провести судову реформу. На законодавчому рівні необхідно запровадити визначення «рейдерства» та відповідальність за вчинення протиправних поглинань і захоплень. Разом із тим, на думку С. Домашенка, «рейдерство» може підпадати під дію норм Кримінального кодексу щодо шахрайства. Зокрема, такий підхід щодо протиправних поглинань та захоплень зараз застосовується в Росії.


Інформацію про емітентів країн-членів ЄС об'єднають

в єдину європейську мережу

Незабаром інформація про важливі події емітентів, цінні папери яких включені до лістингу регульованих ринків країн-учасниць ЄС, буде доступна кожному користувачу в об’єднаній централізованій інформаційній системі, повідомляє газета «Бізнес&Балтія».

Для реалізації цієї мети країни-члени ЄС узгоджують свої законодавчі акти з директивами Європейського Союзу. Зокрема, нещодавно уряд Латвії затвердив зміни до Закону про ринок фінансових інструментів. Вони передбачають узгодження нині діючих у Латвії нормативних актів з вимогами Директиви Парламенту й Ради Європи 2004/109/ЄК про відкритість інформації емітентів, а також із змінами до Директиви 2001/34/ЄK. Головний підсумок змін - у Латвії підведено законодавче підгрунтя для роботи централізованої інформаційної бази емітентів.

Найбільш важливі зміни в законі про ринок фінансових інструментів, пов’язані із введенням Директиви, стосуються порядку подачі інформації емітентами, які повинні будуть відсилати її не тільки до Ризької фондової біржі, але й до централізованої бази. Директива передбачає, що країнам-членам ЄС необхідно створити загальну централізовану інформаційну систему для зберігання інформації, що підлягає розкриттю учасниками ринку цінних паперів. За створення цієї системи в Латвії й підтримку бази даних відповідатиме Комісія з ринку фінансів та капіталу.

Надалі місцева база даних буде з’єднана із системами інших країн ЄС. У такий спосіб забезпечуватиметься підтримка належного рівня поінформованості інвесторів про компанії, включені до регульованих ринків країн-учасниць ЄС, незалежно від місця їхнього знаходження. Ці заходи спрямовані на забезпечення однієї з свобод ЄС - свободи руху капіталу. У Латвії вже створено базу даних та спеціальну домашню сторінку, на якій буде публікуватися інформація учасників регульованого ринку.

Слід зазначити, що відтепер у законі встановлюються вимоги щодо розкриття інформації для всіх емітентів, цінні папери яких включені в регульовані ринки. До прийняття змін в законі вимоги встановлювалися тільки щодо емітентів, цінні папери яких були включені в Офіційні списки біржі. Однак Директива ЄС передбачає, що ці вимоги повинні виконувати всі емітенти, що котирують свої цінні папери на біржах, незалежно від списку. Натомість, нововведення не є новими для латвійського ринку. Відповідно до правил Ризької фондової біржі, уже сьогодні емітентам, цінні папери яких котируються у Вільному списку РФБ, необхідно подавати квартальні звіти на біржу.*****

Росія і Казахстан впроваджуватимуть державні програми підвищення рівня інформованості населення з питань фондового ринку

Державні регулятори Росії та Казахстану впроваджуватимуть державні програми підвищення рівня інформованості населення з питань фондового ринку, повідомляє інформаційний сервер Investfunds. Так, Федеральна служба з фінансових ринків РФ планує в 2007-2009 роках направити на підвищення фінансової грамотності населення 20-30 млн. руб. Такий обсяг фінансування передбачений відповідною відомчою цільовою програмою ФСФР, яка зараз перебуває на етапі узгодження з міністерствами та відомствами. Програма передбачає проведення соціологічних досліджень з метою визначення цільової аудиторії, на яку планується впливати в рамках програми. В ній описані методи роботи із цільовою аудиторією й інші заходи. Враховуючи невеликий обсяг державного фінансування даної програми, ФСФР передбачає залучати до співпраці фінансові інститути в рамках приватно-державного партнерства.

В свою чергу, у Казахстані також розробляється державна програма, спрямована на широке залучення населення до розвитку фондового ринку. ЇЇ основною метою є підвищення інвестиційної грамотності населення. Для цього Агентство з фінансового нагляду Казахстану планує проведення широкомасштабної роботи з навчання й інформування населення республіки, зокрема, створення спеціальних телевізійних передач, ведення спеціальних навчальних дисциплін щодо розвитку ринку цінних паперів у вузах тощо. Програма буде прийнята й набуде чинності в найближчі півроку.

*****

«Російська венчурна компанія» почала прийом документів на конкурс керуючих компаній

ВАТ «Російська венчурна компанія» (РВК), яка була створена відповідно до постанови уряду РФ у 2006 році для стимулювання створення в Росії власної індустрії венчурного інвестування, розвитку інноваційних галузей економіки й просування на міжнародний ринок російських наукомістких технологічних продуктів, почала прийом документів від компаній-претендентів на управління коштами венчурних фондів, повідомляє агентство Інтерфакс. Оголошення переможців відбудеться у травні. До учасників конкурсу пред’являються ряд вимог. Це, зокрема, наявність ліцензії на діяльність з управління інвестиційними фондами, пайовими інвестиційними фондами й недержавними пенсійними фондами (або ж прийняте зобов’язання щодо одержання такої ліцензії). Крім того, у штаті компанії на дату подачі заявки повинно бути не менше трьох фахівців у сфері венчурних інвестицій.

Планується, що РВК створить 10-15 дочірніх компаній у формі закритих пайових фондів, у яких частка держави буде становити 49%. Саме їхні капітали й будуть інвестуватися в перспективні високотехнологічні проекти, а управлінням інвестиціями займуться керуючі компанії. Максимальна сума коштів, призначених для придбання інвестиційних паїв венчурних фондів, становить 4,8 млрд. руб. Розмір інвестицій РВК в один венчурний фонд - від 600 до 1 500 млн. руб., стільки ж вкладуть приватні інвестори.

Інвестиції венчурних фондів будуть здійснюватися за кількома напрямками. Серед них, безпека й протидія тероризму, «живі» системи (біотехнології, медичні технології й устаткування), індустрія наносистем та матеріалів, інформаційно-телекомунікаційні системи, раціональне природокористування, транспортні, авіаційні й космічні системи, енергетика й енергозбереження.

Частка компаній ранньої фази, тобто з річним обсягом продажів менше 150 млн. руб. на момент придбання їхніх цінних паперів венчурним фондом, повинна скласти 80% від інвестованих коштів. Приватні інвестори повинні придбати 51% паїв венчурного фонду, при цьому 1% паїв повинен бути придбаний фахівцями керуючої компанії. В той же час прибутковість РВК з інвестованого капіталу обмежена рівнем 5% річних, але не повинна перевищувати рівень річної інфляції.

*****

Шведська компанія OMX, біржа «Санкт-Петербург» та група RX домовилися про створення нової міжнародної біржі в Санкт-Петербурзі

Шведська компанія OMX, біржа «Санкт-Петербург» та група RX домовилися про створення нової міжнародної біржі в Санкт-Петербурзі, повідомляє газета «Дело». OMX, що є власником торговельних площадок у ряді скандинавських та прибалтійських країн, надасть для нової біржі платформу для торгів.

OMX уже володіє біржами у Стокгольмі, Хельсінкі, Копенгагені, Ризі, Вільнюсі й Таліні. Нова біржа за назвою International Exchange St Petersburg (IXSP) - Міжнародна фондова біржа «Санкт-Петербург», буде пропонувати невеликим російським компаніям доступ до іноземного капіталу без необхідності лістингу на закордонних площадках. При цьому вона працюватиме за міжнародними стандартами фондових ринків. Шведам буде належати третина IXSP. Стільки ж одержать біржа Санкт-Петербург, що зараз займає третє місце у списку найбільших російських бірж, і група RX. Ця компанія спеціалізується на венчурних інвестиціях, у тому числі й у російські компанії. За словами керівників IXSP новий майданчик має велике бажання співпрацювати з українськими емітентами. IXSP може вийти на український ринок у якості біржі (шляхом створення окремого підрозділу), або запропонувати українським компаніям брати участь у торгах.

*****
На початку літа російські НПФ та ПІФ зможуть вкладати активи в іноземні цінні папери

За інформацією керівництва Федеральної служби з фінансових ринків РФ, на початку літа російські недержавні пенсійні фонди та пайові інвестиційні фонди зможуть вкладати активи в іноземні цінні папери, які знаходяться у лістингу семи іноземних бірж, повідомляє агентство Інтерфакс. ФСФР планує до кінця травня затвердити усі необхідні документи для цього процесу. На поточному етапі необхідно вирішити три завдання: визначитися з тим, як кваліфікувати цінні папери, з порядком розрахунку вартості чистих активів, у тому числі з тим, звідки брати інформацію про ринкову вартість іноземних цінних паперів, а також необхідно вирішити питання щодо розкриття інформації для власників таких цінних паперів. ФСФР вже підготувала список із семи іноземних бірж, у лістингові цінні папери яких зможуть вкладатися активи НПФ та ПІФ, серед них такі: NYSE, LSE, NASDAQ, AMEX, Euronext, Deutsche Boerse, Гонконгська фондова біржа.*****

ФДМУ продав на біржах два пакети акцій ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг» за ціною 6,95 грн. за акцію й випробував нову систему контролю за торгами

Минулого тижня на Українській фондовій біржі відбулися торги акціями ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг», повідомляє прес-служба ФДМУ. Державний пакет акцій, запропонований до продажу, склав 0,17% статутного фонду підприємства. За результатами торгів ціна продажу акцій склала 6,95 грн., а загальна вартість продажу пакету - 45 млн. грн. Це була стартова ціна, розрахована ФДМУ.

Слід зазначити, що під час торгів на УФБ у ФДМУ була випробувана система контролю за перебігом торгів, яку Фонд нещодавно запровадив. Завдяки їй працівники ФДМУ можуть у приміщенні Фонду спостерігати за ходом торгів державними пакетами, які будуть проходити на всіх українських біржах. Крім того, на КМФБ Фонд держмайна продав 0,078% акцій ВАТ «Міттал стіл Кривий Ріг». Вартість проданого пакета становила 20,85 млн. грн., а ціна купівлі однієї акції 6,95 грн. Нагадаємо, що на біржових торгах минулого року були продані 4 пакети ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг» розміром від 0,32 до 0,33% статутного фонду. При цьому ціна продажу складала від 3,9 грн. до 6,42 грн. за акцію.
*****

Індекс ПФТС досяг нового історичного максимуму,

подолавши межу у 800 пунктів

Минулого тижня вперше в історії ПФТС, індекс ПФТС подолав відмітку 800 пунктів, повідомляє прес-служба ПФТС. Це стало можливо завдяки зростанню середньозважених цін всіх акцій, які включено до «індексного кошику» індексу ПФТС, за винятком цін акцій ВАТ «Київенерго» та ВАТ «Донбасенерго». До TOP-5 акцій-лідерів зростання увійшли цінні папери ВАТ «Концерн «Стирол», ВАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод», ВАТ «Західенерго», ВАТ «Укрнафта» та ВАТ «Сумське машинобудівне НВО ім. Фрунзе». Варто зазначити, що з початку 2007 року індекс ПФТС подолав вже чотири стратегічні рівні - 500, 600, 700 та 800 пунктів.*****
За останній тиждень Індекс ПФТС зріс на 25,86 пунктів
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 30.03.2007 р.

Обсяг

Індекс

ПФТС

Індекс ПФТС-Cbonds

Індекс ПФТС-Cbonds/TR

191 891 253,51

810,97

99,9

143,02


*****

Середня заробітна плата в Україні у лютому 2007 року становила 1 142 грн.

Згідно з даними Державного комітету статистики в Україні у лютому 2007 року середня номінальна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника, склала 1 142 грн., що на 2,7% вище показника січня 2007 року. При цьому реальна заробітна плата у порівнянні з попереднім місяцем зросла на 2%. В свою чергу, у лютому 2007 року у порівнянні з лютим 2006 року середня номінальна заробітна плата зросла на 26,2%, а реальна - на 11,9%. Загальна кількість штатних працівників за лютий зросла на 0,3% і склала 11 313,7 тис. осіб.*****

Протягом січня-лютого 2007 року сума державного прямого та гарантованого боргу України зменшилась на 1,24%

Згідно з повідомленням Міністерства фінансів України протягом січня-лютого 2007 року сума державного прямого та гарантованого боргу України зменшилась у гривневому еквіваленті на 999 237,32 тис. грн. (1,24%) або на $197 868,79 тис. в доларовому еквіваленті. При цьому державний прямий зовнішній борг зменшився на 157 219,66 тис. грн. (0,32%) або на $31 132,61 тис. Зменшення державного прямого зовнішнього боргу за січень-лютий 2007 року пов’язане в основному з перевищенням виплат з погашення боргу над сумою запозичень.

Державний прямий внутрішній борг зменшився на 414 167,12 тис. грн. (2,49%) або на $82 013,29 тис. Зменшення частки державного прямого внутрішнього боргу спричинене його погашенням без проведення аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики в січні-лютому 2007 року. Гарантований борг України зменшився на 427 850,54 тис. грн. (2,96%) або на $84 722,89 тис., що спричинене в основному перевищенням виплат з погашення гарантованого боргу над сумою запозичень.

За станом на 28 лютого 2007 року державний прямий та гарантований борг України становив 79 549 284,27 тис. грн. або $15 752 333,5 тис., в тому числі: державний прямий та гарантований зовнішній борг - 63 354 773,02 тис. грн. (79,6% від загальної суми державного прямого та гарантованого боргу) або $12 545 499,59 тис.; державний прямий та гарантований внутрішній борг - 16 194 511,25 тис. грн. (20,4%) або $3 206 833,91 тис. Державний прямий борг України становив 65 542 403,76 тис. грн. (82,4%) або $12 978 693,79 тис. Державний прямий зовнішній борг становив 49 348 858,76 тис. грн. (62%) або $9 772 051,22 тис. Державний прямий внутрішній борг становив 16 193 545 тис. грн. (20,4%) або $3 206 642,57 тис. Гарантований борг України становив 14 006 880,51 тис. грн. (17,6%) або $2 773 639,71 тис., в тому числі: гарантований зовнішній борг - 14 005 914,26 тис. грн. (17,6%) або $2 773 448,37 тис.; гарантований внутрішній борг - 966,25 тис. грн. або $191,34 тис.

Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією