Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 03. 12. 2012 р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 02. 04. 1 181.13kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 22. 09. 1 178.3kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 19. 01. 1 121.49kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 05. 1 159.82kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 04. 12. 1 119.69kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 29. 06. 1 214.59kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 10. 1 107.45kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 17. 07. 1 175.52kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 23. 01. 1 168.39kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 13. 08. 1 166.37kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 18. 06. 1 142.87kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 17. 09. 1 126.55kb.
Державний стандарт україни будівельні матеріали В’яжучі мінеральні... 6 759.27kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 03. 12. 2012 р - сторінка №1/1НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 03.12.2012 р.

.2011 р.)Відбулося засідання Ради УАІБ

29 листопада 2012 року відбулося чергове засідання Ради УАІБ. Члени Ради обговорили хід підготовки позачергових Загальних зборів УАІБ, які відбудуться 21 грудня 2012 року, та роботу Дирекції з розробки змін до внутрішніх документів УАІБ.

На засіданні йшлося також про підготовку до проведення чергових звітно-виборних Загальних зборів УАІБ, які вирішено провести 25 січня 2013 року у Києві. Схвалено порядок денний звітно-виборних Загальних зборів Асоціації.

Рада затвердила рішення Дисциплінарного комітету УАІБ щодо виключення з членів УАІБ у зв’язку з порушенням вимог внутрішніх документів Асоціації ТОВ «КУА «ВІСАК» (м.Київ), ТОВ «КУА «ЕКОСОРБ ІНВЕСТ» (м.Київ), ТОВ «СІРІУС КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ» (м.Київ), ТОВ «КУА «УКРАЇНСЬКИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ» (м.Київ), ТОВ «КУА «УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА КУА» (м.Київ) та ТОВ «КУА «ЮНІКОМ ПЛЮС» (м.Харків).

У зв’язку із закінченням терміну дії ліцензії на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з управління активами інституційних інвесторів зі складу членів УАІБ виключено ТОВ «ФріФлайт» АПФ» (м.Дніпропетровськ) та ТОВ «ОТП Адміністратор пенсійних фондів» (м.Київ) - у зв’язку з припиненням професійної діяльності та на підставі заяви.

На засіданні розглянуто питання про співпрацю УАІБ з Державною установою «Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України» та з ТОВ «Oneworld» (Кіпр). Рада доручила підписати відповідні угоди Генеральному директору УАІБ А.Рибальченку.

Наступне засідання Ради відбудеться 21 грудня 2012 року.

*****
Керівники КУА розповіли журналістам, що очікує ринок спільного інвестування у 2013 році

За сприяння Української асоціації інвестиційного бізнесу відбулася неформальна зустріч керівників низки компаній з управління активами з журналістами ділових ЗМІ, на якій були проаналізовані основні виклики та перетворення ринку спільного інвестування у 2013 році.

Характеризуючи нинішню ситуацію у вітчизняній індустрії спільного інвестування, учасники зустрічі зазначали, що діяльність з управління активами дуже перспективний для України напрямок, однак загальне погіршення інвестиційного клімату в країні, відсутність чітких і стабільних правил гри, дефіцит надійних фінансових інструментів, нерівні умови оподаткування доходів інвестфондів та банківських депозитів дають привід передбачати, що найближчим часом ринок очікують не найкращі часи.

Як зауважив генеральний директор КУА «ОТП Капітал» Григорій Овчаренко, розвиток спільного інвестування в Україні, насамперед, залежить від стабільних умов його функціонування. А зміни, що відбуваються сьогодні в країні, є несприятливими для інвестиційного бізнесу і породжують у його учасників негативні очікування. Враховуючи це, необхідно консолідуватися, щоб спільними зусиллями доносити до владних структур потребу ринку у чітких, прозорих та незмінних правилах гри.

Серйозною загрозою для ринку може стати також прийняття парламентом змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів, які передбачають введення нових податків на фондовому ринку. На жаль, податкові органи не хочуть розуміти, що ринок цінних паперів та ринок ІСІ є специфічними сферами економічної діяльності, і починають шукати великі гроші для наповнення бюджету там, де їх фактично немає.

В Україні доцільно запровадити цивілізовану систему оподаткування аналогічну тій, яка існує в європейських країнах. Якщо ж будуть введені механізми, передбачені законопроектом, прийнятим у першому читанні, ринок ІСІ фактично зупиниться.

Водночас, на думку Г.Овчаренка, потрібно, щоб на українському ринку спільного інвестування існувала справжня конкуренція. Ринок має бути ефективним, цивілізованим та консолідованим, на ньому мають працювати дійсно прибуткові компанії, які отримають перевагу у конкурентній боротьбі.

Актуальними сьогодні є консолідація вітчизняної біржової системи, підвищення рівня корпоративного управління, корпоративних стандартів, розкриття інформації та відкритості українських емітентів.

Аналізуючи діяльність українських публічних інвестиційних фондів, глава групи компаній «ТАСК» Сергій Бродович зазначив, що класичними активами таких ІСІ є акції, облігації та депозити. Однак, внаслідок погіршення інвестиційного клімату в Україні, ринок акцій впав, з нього пішли майже всі нерезиденти. Підвели і банківські депозити. Під час кризи низка банківських установ збанкрутувала, а ІСІ, які консолідують кошти фізичних осіб, опинилися на сьомому місці у черзі кредиторів, які претендують на задоволення своїх вимог. Як наслідок, вкладення активів у банківські продукти стали нині ризикованими, особливо з урахуванням великої частки проблемних кредитів у банках.

Значні проблеми для ІСІ існують і на ринку облігацій. Всі пам’ятають про невиконання багатьма емітентами своїх зобов’язань перед інвесторами і бездіяльність держави для захисту власників облігацій. А між тим саме ринок облігацій має великі перспективи і за нормальних умов він міг би стати локомотивом розвитку вітчизняної економіки, оскільки облігація є набагато привабливішим інструментом залучення коштів ніж банківський кредит.

Всі ці фактори, за словами С. Бродовича, лише поглиблюють стагнацію на ринку спільного інвестування, а запровадження нової системи оподаткування для КУА встановлять абсолютно невигідні умови роботи з клієнтами, що негативно вплине на розвиток ринок ІСІ.

С.Бродович також зазначив, що діяльність публічних інвестиційних фондів у наступному році залежатиме від активності інвесторів та їхнього бажання вкладати кошти у такі ІСІ. Якщо ж інвестиційний клімат погіршуватиметься, найкращою перспективою для КУА стане створення венчурних фондів.

Незважаючи на складні економічні умови, інвестиційним фондам все ж вдається залучати кошти населення. На думку генерального директора КУА «Райффайзен Аваль» Вадима Мосійчука, найбільш ефективними продуктами спільного інвестування сьогодні є фонди грошового ринку, які працюють як з валютою (насамперед з доларами), так і з гривнею, а також фонди, що інвестують активи у золото. При цьому відкриття валютних фондів є страховкою від ризику та джерелом отримання доходності, зазначив він.

Великі переваги щодо створення розгалуженої мережі для залучення клієнтів по всій Україні мають сьогодні компанії з управління активами, які входять до банківських груп. Це допомагає їм збільшувати кількість місць продажу своїх продуктів. Окрім Києва, активне залучення нових інвесторів відбувається у Донецьку, а також у Миколаєві, Сімферополі, Одесі, Черкасах. У планах компанії також вихід на західні регіони.

Як приклад для України щодо розвитку індустрії спільного інвестування, В. Мосійчук бачить румунський досвід. До кризи обсяги вкладень в ІСІ у цій країні були набагато меншими, ніж на депозитах. Однак, у 2009 році в Румунії було прийнято новий закон про ІСІ, який надав можливість інвестфондам здійснювати інвестиції у облігації європейських країн. Було запроваджено однакові ставки оподаткування вкладень в ІСІ та на банківські депозити. Все це дало значний поштовх ринку спільного інвестування, який за однакових умов оподаткування почав приносити клієнтам дещо вищу доходність, ніж банки. Подібні підходи були б корисні і для України.

В. Мосійчук дивиться на подальший розвиток вітчизняного ринку спільного інвестування зі стриманим оптимізмом, оскільки Україна має значний потенціал до зростання. А учасники інвестиційного бізнесу, на його думку, мають займати активнішу позицію та більше спілкуватися зі своїми нинішніми та потенційними клієнтами.

Перспективи на наступний рік В. Мосійчук пов’язує з подальшим розширення діяльності ІСІ в регіонах, переходом від безпосередніх продажів продуктів до навчання клієнтів правильно формувати власний інвестиційний портфель, а також з початком роботи в Україні інтернет-банкінгу.*****

НКЦПФР підготувала Порядок проведення перевірок дотримання вимог законодавства про цінні папери  професійними учасниками та СРО

НКЦПФР схвалила проект рішення «Про затвердження Порядку проведення перевірок дотримання вимог законодавства про цінні папери щодо професійної діяльності на фондовому ринку та діяльності саморегулівних організацій професійних учасників фондового ринку», повідомляє прес-служба Комісії.

Як зазначив директор департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР Олег Мисюра, цим документом регулятор вдосконалив порядок проведення перевірок професійних учасників фондового ринку та саморегулівних організацій, а також привів його у відповідність до законодавства, зокрема, закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Прийняття його сприятиме підвищенню ефективності та прозорості діяльності профучасників та СРО, а також покращить державне регулювання та контроль у цій сфері.

За словами О.Мисюри, документом, зокрема, планується запровадити проведення Комісією перевірок не тільки професійних учасників фондового ринку та СРО, а також юридичних осіб, строк дії ліцензії яких закінчився, або ліцензії яких на провадження певних видів професійної діяльності на фондовому ринку анульовано. Це має врегулювати можливість здійснення такими недобросовісними компаніями діяльності на ринку цінних паперів. До того ж, Порядок вдосконалює процедуру проведення регулятором комплексних, тематичних, позапланових та безвиїзних перевірок.

*****
За три квартали 2012 року загальні активи

європейських інвестиційних фондів зросли на 9,8%

Згідно з даними звіту Представницької асоціації європейської індустрії інвестиційного менеджменту (EFAMA) «Тренди європейської індустрії інвестиційних фондів у ІІІ кварталі 2012 року», сукупні чисті активи інвестиційних фондів, зареєстрованих у Європі, за дев’ять місяців поточного року збільшилися на 9,8% і, за станом на початок жовтня 2012 р., дорівнювали 8 741 млрд. євро (згідно з даними НБУ, за станом на 01.10.2012 р., 1 євро дорівнював 10,33 грн.). У І кварталі вони зросли на 5,1%, у ІІ кварталі - на 0,9%, а в ІІІ кварталі - на 3,6%. Для порівняння, за січень-вересень минулого року сукупні активи європейських інвестиційних фондів зменшилися на 5,8%.

На початок жовтня поточного року найбільший обсяг чистих активів серед інвестиційних фондів європейських країн, як і раніше, спостерігався у фондів Люксембургу. На їхню частку припадало 26,5% загального обсягу активів (2 314 млрд. євро). До п’ятірки лідерів за обсягом активів також входили інвестиційні фонди Франції (16,9% або 1 474 млрд. євро), Німеччини (14,2% або 1 245 млрд. євро), Ірландії (13,7% або 1 200 млрд. євро) та Великобританії (10,8% або 948 млрд. євро).

У січні-вересні поточного року в більшості європейських країн було зафіксовано збільшення обсягів активів інвестиційних фондів. Найбільше вони зросли в інвестфондах Польщі (на 26,9%), Мальти (на 25,1%), Угорщини (на 24,8%), Норвегії (на 17,7%) та Фінляндії (на 15%).

Зменшення активів спостерігалося тільки в інвестиційних фондах Італії (на 5,7%), Греції (на 3,9%), Іспанії (на 3,3%) та Ліхтенштейну (на 1,7%).

Згідно з даними EFAMA, частка чистих активів фондів групи UCITS у загальному обсязі активів європейських інвестиційних фондів, за станом на початок жовтня 2012 р., складала 70,6%, а фондів групи non-UCITS - 29,4%.

Сукупні чисті активи фондів групи UCITS за січень-вересень поточного року зросли на 9,5% до 6 174 млрд. євро, а фондів групи non-UCITS - на 10,6% до 2 567 млрд. євро.

Частка активів фондів акцій у загальній структурі фондів групи UCITS складала 33%, фондів облігацій - 29%, фондів грошового ринку - 17%, збалансованих фондів - 16%, фондів фондів - 1%, інших видів фондів - 4%.

За дев’ять місяців поточного року загальні активи фондів облігацій зросли на 17,6%, фондів акцій - на 10%, збалансованих фондів - на 8,6%, фондів грошового ринку - на 0,1%, фондів фондів - на 4,1%, інших видів фондів - на 2,1%.

За станом на звітну дату, найбільші обсяги активів фондів групи UCITS спостерігалися в таких країнах: Люксембург - 31,4% від загального обсягу активів усіх європейських фондів цієї групи (1 941 млрд. євро); Франція - 18% (1 114 млрд. євро); Ірландія - 15,2% (941 млрд. євро); Великобританія - 12,1% (745 млрд. євро); Швейцарія - 3,9% (240 млрд. євро).

Динаміка чистих активів інвестиційних фондів групи UCITS у січні-вересні поточного року у більшості країн виявилася позитивною. Найбільше зростання активів було зафіксовано в інвестфондах Мальти (на 40,9%), Польщі (на 21,2%), Румунії (на 19%), Данії (на 16%) та Великобританії (на 14,8%).

Разом із тим, в інвестиційних фондах групи UCITS Словаччини спостерігалося зменшення активів на 9,9%, Португалії - на 4,9%, Греції - на 4%, Іспанії - на 3,3%, Італії - на 2,4%, Ліхтенштейну - на 0,7%.

У січні-вересні поточного року в європейських інвестиційних фондах був зафіксований приплив коштів на загальну суму 122,8 млрд. євро.

Такі результати виявилися набагато кращими за показники січня-вересня минулого року, коли інвестиційні фонди країн Європи втратили 39 млрд. євро. Основним стимулом позитивних тенденцій стало запровадження Європейським центральним банком ряду ефективних заходів на фінансовому ринку.

Лідерами за обсягом припливу коштів у січні-вересні поточного року виявилися фонди облігацій - 142,2 млрд. євро. При цьому збалансованим фондам вдалося залучити 13,7 млрд. євро, а іншим видам фондів - 5,3 млрд. євро. Однак, фонди акцій втратили 27,7 млрд. євро, а фонди грошового ринку - 10,8 млрд. євро.

Найбільші обсяги залучених коштів було зафіксовано в інвестиційних фондах групи UCITS Ірландії (63,4 млрд. євро), Люксембургу (54,4 млрд. євро), Швейцарії (14,5 млрд. євро), Великобританії (9,4 млрд. євро) та Данії (5,1 млрд. євро).

Однак в інвестиційних фондах групи UCITS ряду країн Європи відбувся відтік коштів. Найбільших втрат зазнали інвестфонди Іспанії (7,3 млрд. євро), Франції (7,2 млрд. євро) та Італії (7,1 млрд. євро).

*****

НКЦПФР підготувала Положення про рекламу

цінних паперів на фондовому ринку

НКЦПФР схвалила проект рішення «Про затвердження Положення про рекламу цінних паперів на фондовому ринку», повідомляє прес-служба Комісії. Як зауважив член НКЦПФР Євген Воропаєв, питання погодження реклами інструментів та послуг, що надаються компаніями - учасниками фондового ринку, є дуже актуальним і регулятор вбачає реальну необхідність у контролі з боку держави за такими рекламними повідомленнями.

До того ж, такий підхід визначений законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства про цінні папери», що був прийнятий парламентом влітку поточного року та набуває чинності в частині погодження регулятором реклами з 1 січня 2013 року.

Положення визначає вимоги до реклами цінних паперів на фондовому ринку, порядок подання до НКЦПФР проекту реклами або змін до реклами цінних паперів на фондовому ринку, поновлення розповсюдження реклами, а також державний контроль за дотриманням вимог цього документа.*****
Регулятор вніс зміни до Порядку реєстрації випуску

опціонних сертифікатів та проспекту їх емісії

НКЦПФР прийняла проект рішення «Про внесення змін до Порядку реєстрації випуску опціонних сертифікатів та проспекту їх емісії», повідомляє прес-служба Комісії. Як зазначила директор департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР Алла Папаіка, документом вдосконалено порядок емісії опціонних сертифікатів та приведено його у відповідність до законодавства, зокрема, до законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту», «Про депозитарну систему України» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства про цінні папери».

За словами А.Папаіки, основними новаціями, що передбачаються змінами, є встановлення вимог щодо існування опціонних сертифікатів виключно в бездокументарній формі та уточнення порядку здійснення емісії опціонних сертифікатів відповідно до закону «Про цінні папери та фондовий ринок». НКЦПФР підготувала Положення про рекламу цінних паперів на фондовому ринку
*****
НКЦПФР зареєструвала проспект емісії облігацій ДІУ на суму 2 млрд. грн.

НКЦПФР зареєструвала проспект емісії облігацій Державної іпотечної установи загальною номінальною вартістю 2 млрд. грн., повідомляє прес-служба ДІУ.


Порядок та умови надання державної гарантії для випуску Державною іпотечною установою облігацій на вказану суму затверджені постановою Кабінету Міністрів № 1033 від 5 листопада 2012 року, а 23 листопада уряд надав Установі державну гарантію.

Облігації ДІУ випускаються двома серіями «X2» та «Y2» загальною номінальною вартістю 1 млрд. грн. кожна, при цьому облігації серії «X2» випускаються на п’ять років, а облігації серії «Y2» - на сім років.

За облігаціями передбачена щоквартальна виплата купонів. Процентна ставка на перший відсотковий період (з 10.12.2012 р. по 10.03.2013 р.) встановлена ​​на рівні 14,3% річних. Процентна ставка на другий та кожен наступний процентні періоди за облігаціями встановлюється у відповідності з результатами первинного розміщення облігацій внутрішньої державної позики відповідних строків погашення.
*****
В Реєстрі корпоративних прав держави за станом на початок жовтня

поточного року обліковувалося 669 господарських товариств

Згідно з даними ФДМУ, за станом на 01.10.2012 р., у Реєстрі корпоративних прав держави обліковувалося 669 господарських товариств, у статутному капіталі яких є державна частка (на початку року - 672 товариства).

Держава в особі уряду, Фонду держмайна, міністерств та інших центральних та місцевих органів виконавчої влади здійснювала управління корпоративними правами держави в 578 акціонерних товариствах, 61 товаристві з обмеженою відповідальністю та 30 національних акціонерних компаніях (НАК) і державних холдингових компаніях (ДХК).

Із зазначеної кількості об’єктів: 277 господарських товариств (41,4%) мали в статутному капіталі державну частку понад 50%, яка надає державі право контролю за їхньою діяльністю (153 або 22,86% господарських товариства мали державну частку 100%); 184 господарських товариства (27,5%) - державну частку розміром від 25 до 50% (блокувальний пакет); 208 господарських товариств (31,09%) - державну частку менше 25%.

Із загальної кількості господарських товариств з державними частками 152 засновано міністерствами у процесі корпоратизації державних підприємств, а також 19 об’єктів - це НАК та ДКХ, які не надають до Фонду держмайна ніякої статистичної звітності, а функції з управління цими товариствами здійснюють виключно засновники - міністерства. При цьому 48 господарських товариств (7,1% загальної кількості) мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, з них 39 із контрольними держпакетами акцій.

Фонд і його регіональні відділення здійснювали управління 498 об’єктами з корпоративними правами держави (74,43% від загальної кількості), з них 144 об’єкти з контрольними держпакетами.

Міністерства та інші центральні й місцеві органи виконавчої влади управляли корпоративними правами 171 господарського товариства (25,56% загальної кількості), з них з державною часткою більше 50% - 133 об’єкти.

За січень-вересень поточного року загальна кількість господарських товариств з державними частками зменшилася на три компанії. При цьому кількість об’єктів з державною часткою, меншою за 10% статутного фонду, збільшилася на десять товариств, з часткою від 10 до 25% - на одне товариство. Проте кількість господарських товариств з державною часткою від 25 до 50% зменшилася на 2 товариства, а з часткою від 50 до 100% - на 12 товариств.

За станом на 1 жовтня 2012 р., до Державного бюджету було перераховано дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї) господарських товариств, які перебувають у державній власності, на загальну суму 568,4 млн. грн., що більш ніж вдвічі перевищило планове річне завдання (276,1 млн. грн.).

У структурі корпоративних прав держави значний сегмент продовжують займати підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Так, за станом на 01.10.2012 р., провадження у справах про банкрутство було порушено стосовно 109 господарських товариств, у статутних капіталах яких державна частка перевищує 25%, та державних підприємств, щодо яких ухвалено рішення про приватизацію та які перебувають у сфері управління Фонду держмайна і його регіональних відділень.

Із загальної кількості підприємств-банкрутів 18 об’єктів перебували у стадії розпорядження майном, 48 - у стадії санації, 43 - у процесі ліквідації.
*****
За минулий тиждень Індекс ПФТС зріс на 2,24 пункту,

а Індекс українських акцій - знизився на 1,99 пункту
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 30.11.2012 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

ПФТС

1 165 780 463,96

318,65


Індекс українських акцій та обсяги торгів на «Українській біржі»

за 30.11.2012 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

українських акцій

53 810 674

863,81


*****
У січні-вересні 2012 року в економіку України

було вкладено 177,46 млрд. грн. капітальних інвестицій

Згідно з інформацією Державної служби статистики у січні-вересні 2012 року в економіку України було вкладено 177,46 млрд. грн. капітальних інвестицій, що на 16,2% більше показника аналогічного періоду минулого року. Частка інвестицій у матеріальні активи дорівнювала 96,9%, а в нематеріальні активи - 3,1%.

Структура інвестицій за джерелами фінансування була такою: власні кошти підприємств та організацій - 61,2%; кредити банків та інші позики - 15,7%; кошти населення на індивідуальне житлове будівництво - 8,1%; кошти Державного бюджету - 5,4%; кошти місцевих бюджетів - 2,5%; інші джерела фінансування - 7,1%.

Найбільші обсяги капітальних інвестицій були зафіксовані у промисловості, у транспорті та зв’язку, а також у будівництві.

*****

Фінансовий результат підприємств України від звичайної діяльності до оподаткування у січні-вересні 2012 року становив 53,16 млрд. грн.

Згідно з даними Державної служби статистики у січні-вересні 2012 року в Україні прибуток отримали 60,9% підприємств, а збиток - 39,1%. Фінансовий результат під-приємств України від звичайної діяльності до оподаткування дорівнював 53,16 млрд. грн.

Найбільше прибуткових підприємств було зафіксовано у сільському господарстві, мисливстві та лісовому господарстві, у сферах освіти та охорони здоров’я, а збиткових - у сфері культури та спорту, обслуговуванні та ремонті, у будівництві.

Частка прибуткових підприємств у промисловості у січні-вересні 2012 року дорівнювала 57,1%, а збиткових 42,9%. При цьому найбільше прибуткових підприємств було зафіксовано у хімічній та нафтохімічній промисловості, у целюлозно-паперовому виробництві та видавничій діяльності, виробництві шкіри та виробів із шкіри, а збиткових - у виробництві та розподілі електроенергії, газу та води, у добуванні паливно-енергетичних корисних копалин, у виробництві коксу та продуктів нафтопереробки.*****

Середня заробітна плата в Україні у жовтні 2012 року дорівнювала 3 110 грн.

За інформацією Державної служби статистики у жовтні 2012 року в Україні середня номінальна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника, склала 3 110 грн., що на 1,5% більше показника вересня 2012 року. Реальна заробітна плата у порівнянні з попереднім місяцем зросла на 1,8%. У жовтні 2012 року у порівнянні із жовтнем 2011 року середня номінальна заробітна плата зросла на 13,9%, а реальна - на 14,1%.

У січні-жовтні 2012 року середня номінальна заробітна плата становила 2 988 грн., що на 15,5% більше показника січня-жовтня 2011 року. Реальна заробітна плата у порівнянні із аналогічним періодом минулого року зросла на 14,8%. Загальна кількість штатних працівників за жовтень зменшилася на 0,1% і за станом на кінець місяця склала 10 526,7 тис. осіб.

*****

У січні-жовтні 2012 року дефіцит Державного бюджету України

становив 33,2 млрд. грн.

Зведений бюджет України за січень-жовтень 2012 року виконано із дефіцитом у сумі 29 184,2 млн. грн., повідомляє Міністерство фінансів. Загальна сума доходів зведеного бюджету за десять місяців поточного року становила 353 685 млн. грн., що на

34 830,2 млн. грн., або на 10,9% більше ніж за аналогічний період минулого року. Загальна сума касових видатків зведеного бюджету дорівнювала 378 767,9 млн. грн., що на 17%, або на 55 007,2 млн. грн. більше ніж за відповідний період 2011 року.

Дефіцит державного бюджету за січень-жовтень 2012 року становив33 203,2 млн. грн. при граничному обсязі дефіциту, затвердженому законом про Держбюджет на 2012 рік у сумі 38 807,2 млн. грн. Загальний фонд державного бюджету за січень-жовтень 2012 року виконано із дефіцитом у сумі 31 276,2 млн. грн. при розписі на цей період у сумі 41 333 млн. грн.
Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією