Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 17. 09. 2012 р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 02. 04. 1 181.13kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 22. 09. 1 178.3kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 19. 01. 1 121.49kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 05. 1 159.82kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 04. 12. 1 119.69kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 29. 06. 1 214.59kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 10. 1 107.45kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 17. 07. 1 175.52kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 23. 01. 1 168.39kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 13. 08. 1 166.37kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 18. 06. 1 142.87kb.
Закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної... 1 133.66kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 17. 09. 2012 р - сторінка №1/1НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 17.09.2012 р.

.2011 р.)


НКЦПФР схвалила Порядок збільшення та зменшення статутного капіталу публічного і приватного акціонерного товариства

НКЦПФР схвалила Порядок збільшення і зменшення статутного капіталу публічного або приватного акціонерного товариства, повідомляє прес-служба Комісії.

Як зазначила директор департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР Алла Папіка, документ був розроблений для приведення процедури збільшення і зменшення статутного капіталу у відповідність із новим законодавством та з сучасними ринковими реаліями.

Порядок визначає права та обов’язки акціонерних товариств у разі збільшення або зменшення статутного капіталу, джерела, шляхи та порядок його збільшення, залучення додаткового капіталу, можливість зменшення статутного капіталу акціонерного товариства, передбачає розширення функцій загальних зборів тощо.

Однією з його найбільш важливих новацій є норма щодо оформлення проспекту емісії акцій при закритому (приватному розміщенні акцій), тоді як раніше така операція була доступною тільки для підприємств, чиї акції розміщені у відкритій, тобто публічній формі. Також нормативним актом удосконалюється визначення ринкової вартості акцій, порядок проведення загальних зборів та вносяться деякі зміни до процедури розкриття інформації емітентом цінних паперів у разі зміни статутного капіталу.

*****
Регулятор погоджуватиме кандидатури керівниківфондових бірж та депозитаріїв

НКЦПФР схвалила Порядок погодження кандидатур керівників фондових бірж та депозитаріїв, повідомляє прес-служба Комісії. Документ був розроблений Комісією на виконання норм частини четвертої статті 27 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».

За інформацією директора департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами і фондових бірж НКЦПФР Олега Науменка, нормативний акт визначає порядок подання та перелік документів, які надаються заявником для отримання зазначеного погодження Комісії, умови, яким має відповідати кандидат на посаду керівника, порядок розгляду документів регулятором, а також вимоги до керівників фондових бірж або депозитаріїв під час їх перебування на посаді тощо. НКЦПФР вже отримала побажання до змісту документу від провідних профучасників, серед яких Українська біржа, Національний депозитарій, ПАРД, Асоціація «Фондове партнерство» та врахувала їх пропозиції.

Зокрема, Порядком передбачене отримання відомостей щодо освіти кандидата, участі у інших юридичних особах, наявності корпоративних прав, випадків адміністративної відповідальності, відомостей про родину тощо. Крім того, в рамках співбесіди кандидат зможе висловити своє бачення необхідних кроків для подальшого розвитку своєї компанії, а також можливих шляхів удосконалення діяльності підприємства, яке очолюватиме.

В Комісії сподіваються, що такі зміни сприятимуть підвищенню професійності керівних фахівців учасників фондового ринку, а, отже, і підвищенню довіри до них з боку інвесторів, що є важливим чинником розвитку ефективного фондового ринку.

*****
НКЦПФР створює управління правозастосування на фондовому ринку

НКЦПФР створила управління правозастосування, яке очолила Наталія Герасименко.

За словами члена НКЦПФР Євгена Воропаєва, ці новації необхідні для вдосконалення існуючої системи правозастосування та підвищення її ефективності. Правозастосування - важливий напрямок роботи Комісії, який впливає на роботу фондового ринку в цілому, тому прийняло рішення створити у структурі НКЦПФР окремий самостійний підрозділ, що відповідатиме за ці функції. Такий підхід дозволить вдосконалити якість роботи Комісії щодо правозастосування, в тому числі, підвищити рівень підготовки процесуальних документів. Крім того, має підвищитися прозорість процесу правозастосування, що сприятиме додержанню вимог законодавства у цій сфері.

Довідково: у червні поточного року НКЦПФР затвердила План заходів щодо реалізації Концепції перегляду системи правозастосування. Цей документ передбачає запровадження нової системи правозастосування у центральному апараті та територіальних органах регулятора.*****
Кабінет Міністрів схвалив законопроект

«Про Державний бюджет України на 2013 рік»

Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про Державний бюджет України на 2013 рік», повідомляє прес-служба уряду. За словами міністра фінансів Юрія Колобова, бюджет абсолютно реалістичний і всі фінансові показники оптимально збалансовані. Збільшення надходжень до бюджету передовсім планується за рахунок зростання економіки на рівні 4,5%.

Юрій Колобов повідомив, що номінальний ВВП в 2013 році очікується на рівні 1,687 трлн. грн., прогноз інфляції дорівнює 5,9%, а дефіциту Держбюджету - 1,65% до ВВП. Доходи Державного бюджету становитимуть 394,6 млрд. грн., а видатки - 434,6 млрд. грн.

Заради стимулювання розвитку вітчизняної економіки, уряд вибрав політику підвищення соціальних стандартів у 2013 році та зниження ставок податків. Відповідно у 2013 році зросте мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працюючих осіб на 8,7%.

У 2013 році уряд планує надати держгарантії на загальну суму 16,9 млрд. грн., що дорівнює близько 1% ВВП, на підтримку інноваційних та інвестиційних проектів, зокрема на розвиток експортного потенціалу національної економіки.
*****
Уряд схвалив Концепцію реформування державної політики

в інноваційній сфері

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію реформування державної політики в інноваційній сфері, повідомляє прес-служба КМУ. Як зазначається у повідомленні, активізація інноваційних процесів у національній економіці є одним з пріоритетних завдань, визначених програмою економічних реформ на 2012-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Проте система державного регулювання та державного управління в інноваційній сфері досі мала певні недоліки, які суттєво гальмували темпи інноваційного розвитку.

Йдеться про такі системні речі, як невизначеність засад державної політики у цій сфері, фактичну відсутність чітких принципів державного замовлення на інноваційну продукцію, слабку узгодженість інвестиційної та інноваційної політики, а також відсутність комплексу стимулів щодо створення, виробництва та споживання інновацій.

Саме цю безсистемність і має подолати Концепція, яка вирішуватиме три комплекси проблем - формуватиме економічні (податкові, кредитні, страхові) умови прискореного розвитку інновацій, закладатиме сучасні організаційні основи інноваційних процесів та сприятиме створенню нової інституційної бази.

Концепцією передбачено формування ключових елементів сучасної інноваційної інфраструктури, які досі практично були відсутні в Україні. Насамперед це впровадження дієвих механізмів державно-приватного партнерства, створення кластерних моделей галузевого і регіонального співробітництва під час реалізації пріоритетних інноваційних проектів, формування системи інформаційно-аналітичного забезпечення реалізації державної інноваційної політики, а також створення на основі сучасних інформаційно-комунікативних технологій аналітичної сервісної інфраструктури та відкритих баз даних ринково привабливих технологічних і організаційних інновацій у різних сферах суспільної діяльності.

*****
Investor Relations Agency оголосило про заснування номінації

«Кращий IR-кейс серед компаній України»

Investor Relations Agency, співорганізатор V Міжнародного конкурсу IR-кейсів Росії та країн СНД, оголосило про заснування традиційної номінації «Кращий IR-кейс серед компаній України» в рамках Міжнародного конкурсу, що проводиться IR-агентством «Інтерфакс Бізнес Сервіс» (ІХС), повідомляє сайт Агентства. Основною метою конкурсу IR-кейсів є виявлення яскравих та успішних рішень у сфері побудови взаємин з інвестиційним співтовариством. Тема цьогорічного конкурсу - «Добровільне розкриття інформації як конкурентна перевага в умовах невизначеності на ринках капіталу».

Як відзначив керуючий партнер Investor Relations Agency Олександр Нікішев, сьогодні спостерігається значне невдоволення інвестиційного співтовариства щодо інформаційної політики більшості емітентів, орієнтованої виключно на формальне розкриття інформації в рамках обов’язкових регуляторних вимог. Невизначеність на ринках капіталу поряд зі зростаючими запитами від інвесторів вимагають від емітентів більш частого оновлення форматів інформаційних матеріалів на основі передових підходів, а також задоволення зростаючого попиту на мобільний доступ до IR-контенту.

До суспільно-експертної ради номінації «Кращий IR-кейс серед компаній України» увійшли генеральний директор Української асоціації інвестиційного бізнесу Андрій Рибальченко, президент Асоціації «Фондове Партнерство» Ірина Заря, виконавчий директор НП АРФІ (Росія) Ольга Рінк, голова правління Професійної асоціації корпоративного управління Олександр Окунєв, голова правління ПАТ «Українська біржа» Олег Ткаченко, директор інвестиційної компанії «Тройка Діалог Україна» Артемій Єршов, директор із зовнішніх зв’язків, член правління ДТЕК Олександр Толкач, аналітик з корпоративного управління Concorde Capital Бредлі Веллс.

IR-кейс, представлений на Міжнародний конкурс, повинен відображати реальні події та оригінальний досвід вирішення ситуації IR-засобами в українських та зарубіжних компаніях в період з 2005 по 2012 роки. Кейси можуть описувати не тільки позитивні, але і негативні приклади, але в них обов’язково має бути присутнім аналіз проблеми і докладний опис кроків, здійснених для її вирішення, а також вплив розпочатих заходів на котирування акцій компанії, ставлення інвесторів, зміну іміджу компанії в очах інвестиційного співтовариства.

Конкурсні роботи оцінюються за чотирма критеріями - новизна, результативність, методологічна цінність та суб’єктивна оцінка експерта. IR-кейси прийматимуться до розгляду до 20 листопада 2012 року. Нагородження переможців та призерів номінації «Кращий IR-кейс серед компаній України» та презентація IR-кейсів відбудеться у грудні 2012 року.*****
Кредитування за Програмою ДІУ користується попитом

у східних регіонах України

За словами голови правління Державної іпотечної установи Валентина Рибачука, Програма рефінансування іпотечних кредитів, яка здійснюється ДІУ користується найбільшим попитом в східних та центральних областях країни, передає прес-служба Установи. До п’ятірки регіонів лідерів з видачі пільгових іпотечних кредитів у поточному році входять Київ та Київська область - 256 кредитів або 37,6% від загальної кількості, Харківська область - 85 кредитів або 12,5%, Дніпропетровська область - 54 кредиту або 7,9 %, Донецька область - 41 кредит або 6% та Запорізька область - 35 кредитів або 5,1%. На ці регіони припадає майже 70% від загальної кількості виданих іпотечних кредитів за Програмою ДІУ в січні-серпні 2012 року, яка дорівнює 681 позиці на загальну суму 170 млн. грн.). Причому в Донецькій області кількість житлових кредитів за серпень зросла на 10%, а в Харківській - на 7%. Найменше кредитів (по три) за Програмою ДІУ у звітному періоді було видано в Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській областях та у м. Севастополь. У Житомирській області та в Криму видано по п’ять кредитів. Така ситуація, на думку В. Рибачука, пояснюється низьким рівнем інформованості населення в зазначених регіонах про механізми видачі пільгових іпотечних позик, що вимагає активізації діяльності місцевої влади у цьому напрямку.


*****

За останні п’ять років сукупні активи найбільших

300 пенсійних фондів світу зросли на 22,2%

Згідно з даними дослідження компанії The Towers Watson сукупні активи найбільших 300 пенсійних фондів світу у 2011 році зросли на 1,9% до $12,75 млрд. В результаті, на їхню частку припадало 46% від загальних активів усіх світових пенсійних фондів. В цілому, за останні п’ять років активи цих установ збільшилися на 22,2%.

Лідерами за темпами зростання в останні п’ять років виявилися пенсійні фонди Азіатсько-Тихоокеанського регіону, сукупні активи яких збільшилися на 9%. Активи пенсійних фондів Європи, що входять до ТОП-300, зросли на 6%, а фондів Північної Америки - навпаки знизилися на 0,1%. При цьому активи пенсійних фондів інших регіонів зросли на 7,6%.

Найбільше фондів у рейтингу ТОП-300 представляють США. Їхня кількість дорівнює 121. При цьому на частку американських фондів припадає 34,1% загального обсягу активів усіх 300 установ. Друга позиція за кількістю фондів (27) належить Великобританії, однак, на їхню частку припадає тільки 5,5% від загального обсягу активів. Частка активів 19 пенсійних фондів Японії сягає 17,3%.

До п’ятірки лідерів за кількістю фондів також увійшла Канада (19 пенсійних фондів з часткою активів 5,3%). Цікаво, що до цього рейтингу потрапив лише один пенсійний фонд Норвегії, однак частка його активів у загальному обсязі активів ТОП-300 становить 4,5%.

Згідно з рейтингом, п’ятьма найбільшими пенсійними фондами світу (за обсягом активів) є Government Pension Investment (Японія) - $1 395 млн., Government Pension Fund (Норвегія) - $576 млн., ABP (Нідерланди) - $320 млн., National Pension (Корея) - $314 млн. та Federal Retirement Thrift (США) - $281 млн.

Структура ТОП-300 за типами фондів є такою: суверенні пенсійні фонди (29% від загального обсягу активів та 9% від загальної кількості фондів); пенсійні фонди державних установ та підприємств (39% та 36%); корпоративні пенсійні фонди (19% та 35%); приватні пенсійні фонди (13% та 20%).

Структура активів фондів за видами пенсійних схем є такою: пенсійні фонди з визначеними виплатами (DB) - 70%; пенсійні фонди з визначеними внесками (DC) - 19,2%; змішані фонди - 9,9%; резервні фонди - 0,8%.

Аналіз напрямків інвестування активів найбільших пенсійних фондів світу свідчить, що 42% з них вкладені у облігації, 38% - в акції, а решта інвестовано в альтернативні фінансові інструменти або перебувають у вигляді готівки.
*****
За минулий тиждень Індекс ПФТС зріс на 25,14 пункту,

а Індекс українських акцій - знизився на 120,32 пункту
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 14.09.2012 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

ПФТС

226 374 968,38

384,89


Індекс українських акцій та обсяги торгів на «Українській біржі»

за 14.09.2012 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

українських акцій

97 656 134

1 099,7*****
У ІІ кварталі 2012 року у порівнянні із І кварталом

зростання ВВП України дорівнювало 1,9%

Номінальний валовий внутрішній продукт Україні за II квартал 2012 року становив 351 777 млн. грн., повідомляє Державна служба статистики. При цьому реальний ВВП за квітень-червень поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року (у постійних цінах 2007 року) склав 103%, а з І кварталом 2012 року, з урахуванням сезонного фактору, - 101,9%.*****
Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами в Україні

у січні-липні 2012 року становило $8 659,3 млн.

Згідно з даними Державної служби статистики за січень-липень 2012 року експорт товарів склав $39 430,5 млн., а імпорт - $48 089,8 млн. Порівняно з відповідним періодом 2011 року експорт збільшився на 3,3%, імпорт - на 7,1%. Від’ємне сальдо становило

$8 659,3 млн. (за січень-липень 2011 року сальдо також було також від’ємне та дорівнювало $6 735 млн.). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,82 (за січень-липень 2011 року - 0,85).

Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами із 209 країн світу. Обсяги експорту товарів до країн СНД становили 37% від загального обсягу експорту, Азії - 26,6%, Європи - 24,9%, у тому числі до країн Європейського Союзу - 24,4%, Африки - 7,7%, Америки - 3,6%, Австралії і Океанії - 0,1%.

Імпорт з країн СНД становив 41,6% від загального обсягу, Європи - 32,1%, у тому числі з країн Європейського Союзу - 30,6%, Азії - 19,3%, Америки - 5,7%, Африки - 1%, Австралії і Океанії - 0,3%.

*****
Обсяг грошової маси в Україні в серпні 2012 року

збільшився на 0,3%, а монетарної бази - на 1,9%

Згідно з даними Національного банку, на грошово-кредитному ринку в серпні спостерігалося збільшення загальних залишків як за депозитами, так і за кредитами.

Загальний обсяг залишків за депозитами в банківській системі за місяць збільшився на 3,2 млрд. грн., або на 0,6% (з початку року - на 6,3%) до 520,0 млрд. грн. Залишки за депозитами в іноземній валюті зросли на 1,4% (з початку року - на 7,3%), у національній валюті залишилися майже на рівні попереднього місяця (з початку року зростання становило 5,6%).

У серпні залишки на депозитних рахунках фізичних осіб збільшилися на 1,2% (з початку року - на 12,7%) до 346,4 млрд. грн. Приріст залишків за коштами в іноземній валюті становив 2,5% (з початку року - 11,4%), у національній валюті - 0,1% (з початку року - 13,8%).

Обсяг залишків депозитів юридичних осіб за місяць зменшився на 0,6% (з початку року - на 4,5%) до 173,6 млрд. грн., у тому числі в іноземній валюті - на 1,7% (з початку року - на 3,4%) та в національній валюті - на 0,1% (з початку року - на 5%).

Збільшення коштів на депозитних рахунках сприяло зростанню грошової маси, обсяг якої у серпні зріс на 0,3% (з початку року - на 5,5%) до 723,4 млрд. грн. Обсяг монетарної бази за місяць збільшився на 1,9% (з початку року - на 4,1%) до 249,8 млрд. грн. Цьому сприяло збільшення на 10,9% обсягу коррахунків банків до 22,1 млрд. грн. (з початку року - на 0,7%). При цьому готівка поза банками у серпні зменшилася на 0,4% (з початку року зросла на 4,2%) до 200,8 млрд. грн.

Обсяг обов’язкових резервів, сформованих банками за станом на 01.09.2012 р. відповідно до встановлених нормативів, дорівнював 19,8 млрд. грн., із них на окремий рахунок у Національному банку було перераховано 6,1 млрд. грн.

Обсяг коштів уряду в національній валюті на рахунках у Національному банку впродовж серпня збільшився на 80,3% (з початку року в 3,2 раза) до 6,6 млрд. грн.

Обсяг рефінансування банків Національним банком у серпні становив 9,5 млрд. грн. (з початку року - 47,3 млрд. грн.). Середньозважена процентна ставка за цими операціями дорівнювала 8,03% річних (з початку року - 8,23%). Водночас обсяг мобілізаційних операцій становив лише 7,0 млн. грн. (з початку року - 16,3 млрд. грн.), а їх середньозважена процентна ставка - 2,80% (з початку року - 2,62%).

Обсяг придбаних Національним банком державних облігацій України (за номінальною вартістю) у серпні склав 3,3 млрд. грн. (з початку року - 13,8 млрд. грн.). Операцій з продажу зі свого портфеля державних облігацій України в 2012 році НБУ не проводив. Також не здійснювалися операції з купівлі (продажу) державних облігацій України через механізм двостороннього котирування. Водночас за зазначеними операціями з початку року Національний банк придбав державних облігацій (за номінальною вартістю) на загальну суму 2,3 млрд. грн. і продав на суму 1,9 млрд. грн.

Загальний обсяг залишків кредитних вкладень у серпні збільшився на 4,5 млрд. грн., або на 0,6% (з початку року - на 0,4%) до 796,4 млрд. грн. Це відбулося за рахунок зростання коштів, наданих у національній валюті (на 1,3% за місяць та на 4,8% з початку року), тоді як в іноземній валюті вони зменшилися на 0,6% (з початку року - на 6,0%).

Залишки за кредитами у національній валюті, наданими фізичним особам, збільшилися на 2,7% (з початку року - на 10,6%), а юридичним особам - на 1,0% (з початку року - на 3,6%).Середньозважена ставка за кредитами в національній валюті в останньому літньому місяці збільшилася з 19,55% до 20,29% річних, а в іноземній валюті - з 8,21% до 8,42%. Середньозважена ставка за депозитами в національній валюті зросла з 12,6% до 14,07% річних, а в іноземній валюті дещо зменшилася - з 5,77% до 5,75%. Вартість ресурсів на міжбанківському кредитному ринку в національній валюті у серпні збільшилася з 16,6% до 17,32%.Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією