Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 19. 01. 2009 р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 05. 1 159.82kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 02. 04. 1 181.13kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 27. 04. 1 166.1kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 22. 09. 1 178.3kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 04. 12. 1 119.69kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 29. 06. 1 214.59kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 05. 05. 1 161.7kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 10. 1 107.45kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 17. 07. 1 175.52kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 18. 06. 1 142.87kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 18. 05. 1 171.21kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 18. 06. 1 142.87kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 19. 01. 2009 р - сторінка №1/1


НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 19.01.2009 р.)


Перспективи фондового ринку та діяльності з управління

активами у 2009 році - прес-конференція в УАІБ

Перспективи фондового ринку та діяльності з управління активами у 2009 році було обговорено на прес-конференції в Українській асоціації інвестиційного бізнесу, яка відбулася 14 січня 2009 року.

Як повідомив Головуючий Ради УАІБ Дмитро Леонов, у перші дні нового року Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)». Закон, прийняття якого тривалий час добивалися учасники ринку спільного інвестування та ДКЦПФР, набуде чинності вже всередині лютого 2009 року. Якби це, як очікувалося, відбулося восени минулого року, вплив кризи на діяльність ІСІ був би значно меншим, підкреслив Дмитро Леонов. Проте, Закон є позитивним чинником для подальшого розвитку індустрії спільного інвестування і покликаний підвищити рівень прозорості інститутів спільного інвестування для інвесторів та рівень захищеності їхніх коштів.

Закон вирішує ряд концептуальних питань, наголосив Дмитро Леонов. Зокрема, врегульовує питання диверсифікації активів ІСІ, що дозволить їм більш оперативно вилучати активи з ризикових фінансових інструментів та вкладати їх у більш стабільні інструменти. Такий підхід надасть можливість КУА проявити свою професійність.

Крім того, документ посилює захист прав інвесторів ІСІ. Насамперед, впорядковує процедуру дострокового викупу цінних паперів ІСІ закритого та інтервального типу на вимогу інвестора. При цьому КУА має повідомити про такі наміри інших інвесторів фондів та ДКЦПФР. Закон також визначає підстави для продовження терміну діяльності закритих фондів, створених на певний строк. Таке продовження допускається лише один раз у випадку падіння протягом 12 місяців вартості чистих активів ІСІ на 20% і більше, із зобов’язанням фонду викупити цінні папери у інвесторів, які не підтримали рішення про таке продовження.

На думку начальника Управління спільного інвестування ДКЦПФР Євгена Іванова, зміни до Закону про ІСІ є необхідними, адже його стара редакція вже не відповідала потребам ринку. Документ покликаний підвищити роль КУА, змінити емісійну політику ІСІ, вдосконалити механізми диверсифікації їхніх активів, що сприятиме появі в Україні профільних інвестиційних фондів – фондів акцій, фондів облігацій тощо.

Однією з проблем на ринку ІСІ, на думку Євгена Іванова, є недобросовісна реклама. Враховуючи це, окреме місце у Законі відведено питанням реклами інститутів спільного інвестування. Не виключено, що Комісія може передати до УАІБ повноваження щодо відстеження реклами та запобігання порушенням у цій сфері, сказав він. Серед інших нововведень Закону - також врегулювання механізмів бухгалтерського обліку інститутів спільного інвестування.

На виконання нового Закону у стислі строки необхідно внести зміни до 27 нормативних актів. При цьому деякі документи будуть видані у новій редакції. Цю роботу нині веде ДКЦПФР спільно з Українською асоціацією інвестиційного бізнесу.

На прес-конференції було представлено нового Генерального директора УАІБ Андрія Рибальченка, який зауважив, що у поточному році основні пріоритети діяльності Асоціації залишаться незмінними. УАІБ вже давно та плідно співпрацює з ДКЦПФР щодо розробки законодавчої та нормативної бази інвестиційного бізнесу. Ця робота продовжуватиметься і її метою буде вдосконалення правового поля, яке має відповідати вимогам ринку. Враховуючи стислі терміни розробки нормативної бази на виконання нового Закону, необхідно досить уважно підійти до цього процесу і створити дійсно ефективні механізми, які б сприяли розвитку ІСІ. Водночас основними завданнями УАІБ, як і раніше, буде відстоювання інтересів інститутів спільного інвестування та їхніх інвесторів, підкреслив Андрій Рибальченко.
*****

УАІБ готується до Зимової науково-практичної конференції

В УАІБ триває активна підготовка до традиційної Зимової науково-практичної конференції «Управління активами в умовах кризи: досвід та перспективи», яка відбудеться 17 лютого 2009 року у Києві.

На конференцію УАІБ виноситься широке коло питань, пов’язаних з різними аспектами діяльності з управління активами в нових умовах, перспективами українського фондового ринку, розвитком законодавства на ринку цінних паперів. Йтиметься про роль державних регуляторів та СРО у протидії кризовим явищам. Чільне місце у цьогорічній конференції буде відведено досвіду вирішення проблемних питань та впровадженню антикризових заходів у країнах Центральної та Східної Європи.

Конференція проходитиме у формі секційних засідань: «Фінансовий ринок: підсумки 2008 року – уроки на майбутнє», «Управління активами: стратегії розвитку в сучасних умовах», «Пенсійна реформа: перспективи накопичувальної складової пенсійної системи», «Інвестор та управляючий: подолання кризи довіри».

До участі у конференції запрошені представники державних регуляторних органів та саморегулівних організацій України, Угорщини, Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччини, Російської Федерації, міжнародних фінансових організацій.

Детальніша інформація та умови участі на сайті УАІБ : www.uaib.com.ua.*****

Загальний обсяг угод на ФБ ПФТС у грудні 2008 року становив 2,56 млрд. грн., а на організованому рину цінних паперів України в цілому - 3,33 млрд. грн.

За інформацією ДКЦПФР загальний обсяг угод на організованому рину цінних паперів України (включаючи анульовані угоди) у грудні 2008 року становив 3,33 млрд. грн. При цьому обсяг угод на окремих організаторах торгівлі був таким: ФБ ПФТС - 2,56 млрд. грн.; ФБ «Перспектива» - 312 млн. грн.; КМФБ - 176 млн. грн.; УМФБ - 117 млн. грн.; СЄФБ - 55 млн. грн.; УМВБ - 46 млн. грн.; УФБ - 27 млн. грн.; ПФБ - 5 млн. грн.; ФБ «ІННЕКС» - 4 млн. грн.; ПТІС - 0,3 млн. грн.

За інформацією прес-служби ФБ ПФТС, у грудні обсяг угод з акціями підприємств на цьому майданчику дорівнював 1 289,3 млн. грн. (64,5 тис. грн. на первинному ринку та 1 289,2 млн. грн. - на вторинному ринку), з ОВДП - 630,1 млн. грн., з корпоративними облігаціями - 629,4 млн. грн., з цінними паперами ІСІ - 13,3 млн. грн., з муніципальними облігаціями - 1,5 млн. грн.

У рамках проекту «Репортинг», де члени ПФТС звітують біржі про угоди, укладені ними з цінними паперами Біржового списку ПФТС поза її межами, було отримано звіти про 427 угод на суму 688,27 млн. грн.

Загальна кількість угод, укладених на ПФТС, у грудні склала 1 979 шт. Найбільша кількість угод була укладена з акціями ВАТ «Азовсталь», ВАТ «Алчевський металургійний комбінат», ВАТ «Укрнафта», ВАТ «Мотор Січ» та ВАТ «Центренерго».

Індекс акцій ПФТС протягом місяця зріс на 4,07% з 289,63 до 301,42 пунктів. Капіталізація Біржового списку ПФТС за грудень знизилась на 8,83% - з 198,84 млрд. грн. до 181,28 млрд. грн.

Станом на 31 грудня 2008 року у Біржовому списку ПФТС перебувало 934 цінні папери: 14 - у Котирувальному списку першого рівня, 232 - у Котирувальному списку другого рівня, 688 - у Списку позалістингових цінних паперів.

Згідно з даними аналітичного огляду фондового ринку НБУ уповільнення темпів інфляції (у річному вимірі до 22,3%) та позитивні корпоративні новини, що переважали, сприяли тимчасовій стабілізації ситуації на українському фондовому ринку у грудні. При цьому незмінність фундаментальних проблем (загострення ситуації щодо поставок російського газу, спад виробництва, нестабільність на валютному ринку, погіршення інвестиційного клімату тощо) визначатимуть негативний тренд у довгостроковій перспективі.

Український фондовий ринок може й надалі залишатися пасивним, коливаючись в широких межах. Серед негативних факторів, які впливатимуть на динаміку Індексу ПФТС, - погіршення економічної ситуації, значні інвестиційні й валютні ризики, а також зростання вартості імпортованого газу. З іншого боку, очікувана висхідна динаміка на світових ринках та політична стабілізація у державі позитивно впливатиме на Індекс ПФТС у січні.
*****
Національний депозитарій України уперше провів операції з

цінними паперами, випущеними за межами України

Національний депозитарій України уперше провів операції з цінними паперами (облігаціями зовнішньої державної позики (єврооблігаціями), випущеними за межами України, повідомляє сайт НДУ. Облік таких цінних паперів українськими зберігачами став можливим завдяки реалізації норми закону «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні», яка передбачає встановлення Національним депозитарієм України кореспондентських відносин з іноземними депозитарними установами. 

За словами керівництва Нацдепозитарію, це дозволяє вивести облікову систему України на якісно новий рівень і відкриває додаткові можливості інтеграції до європейських ринків капіталу. 

Для довідки: НДУ має кореспондентські відносини з центральним депозитарієм цінних паперів Австрії (OeKB), депозитарієм «Росбанк» (Росія), спеціалізованим депозитарієм «ІНФІНІТУМ» (Росія), Центральним Московським депозитарієм (Росія) і депозитарієм «Депозитарні й корпоративні технології» (Росія). 

На сьогодні клієнтами Національного депозитарію є понад 60 зберігачів України. За 2008 рік обсяг депозитарних активів, які обслуговуються НДУ, перевищив 8 млрд. грн.
*****
Державна іпотечна установа отримала Державну

гарантію для випуску іпотечних облігацій

Наприкінці грудня 2008 року Державна іпотечна установа отримала Державну гарантію видану відповідно до закону «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та підписала з Міністерством фінансів Договір про порядок відшкодування витрат Державного бюджету, які можуть виникнути у разі виконання Кабінетом Міністрів України гарантійних зобов’язань, повідомляє сайт ДІУ. Установа планує використати зазначену Державну гарантію в якості забезпечення виконання зобов’язань за облігаціями, випуск яких планується здійснити у поточному році. Номінальна вартість випуску складе як і раніше 1 млрд. грн., а термін обігу - 5 та 7 років.

Державна іпотечна установа також повідомила учасників фондового ринку - власників облігацій ДІУ про те, що відповідно до листа Національного банку України від 23.12.2008 року № 14-011/4864-18342 до переліку цінних паперів, які можуть розглядатися НБУ у якості прийнятного забезпечення кредитів рефінансування у I кварталі 2009 року, окрім інших, включено такі: облігації Державної іпотечної установи з додатковим забезпеченням у формі Державної гарантії за зобов’язаннями емітента, яка видана Кабінетом Міністрів України; звичайні іпотечні облігації Державної іпотечної установи. 

Слід зазначити, що відповідно до постанови правління НБУ №434 від 14.11.2006 року зі змінами та доповненнями комерційні банки можуть отримувати рефінансування під забезпечення звичайними іпотечними облігаціями ДІУ в розмірі 85% від їх балансової вартості, а під забезпечення облігаціями ДІУ, що випущені під державну гарантію, у розмірі 95% від їх балансової вартості. 


*****
За 2008 рік від первинного розміщення облігацій внутрішньої

державної позики було отримано 9,77 млрд. грн.

Згідно з даними Міністерства фінансів за 2008 рік від первинного розміщення облігацій внутрішньої державної позики було отримано 9,77 млрд. грн., що становить 125,6% від планових річних надходжень, передбачених законом «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», які дорівнювали 7,78 млрд. грн.

Протягом року Міністерство фінансів підвищило рівень доходності за державними облігаціями. Так, якщо в січні-липні середньозважена доходність за ОВДП, розміщеними на первинних аукціонах, коливалася у межах 6,9%-7,9% річних, то у серпні-вересні цей показник зріс до 11,5%-12,1%, а у жовтні-грудні – до 15%-20%.

Для порівняння слід нагадати, що у січні-травні 2007 року аукціони з розміщення ОВДП не проводилися і відновилися лише у червні. При цьому за весь 2007 рік від продажу цих цінних паперів до Державного бюджету було залучено 3,62 млрд. грн.

Згідно з даними НБУ, загальний обсяг ОВДП за сумою основного боргу, які знаходилися в обігу за станом на початок поточного року, дорівнював 29,16 млрд. грн. З них, облігації обсягом 8,55 млн. грн. знаходилися у власності НБУ, обсягом 17 млрд. грн. - у власності банків, обсягом 462 млн. грн. - у власності нерезидентів, обсягом 3,18 млрд. грн. - у власності інших структур.

Однією з основних тенденцій на ринку ОВДП у 2008 році було значне зменшення обсягів державних цінних паперів, які знаходяться у власності іноземних інвесторів. Причинами цього є посилення гнучкості курсу гривні та зменшення лімітів на інвестування у фінансові інструменти країн з перехідною економікою (через нестабільність на світових фінансових ринках). Поряд із цим, у кінці року спостерігалося значне збільшення обсягів ОВДП у власності Національного банку.

За минулий рік обсяг облігацій внутрішніх державних позик у власності нерезидентів зменшився на 1,6 млрд. грн. і на початок поточного року становив близько 1,6% від загального обсягу ОВДП, що перебувають у обігу. В свою чергу, обсяг ОВДП у власності НБУ за рік зріс на 8,55 млрд. грн. і на звітну дату дорівнював 29% загального обсягу ОВДП, що перебувають у обігу. Обсяг державних облігацій у власності банків зріс на 11,37 млрд. грн., а у власності інших структур - на 1,7 млрд. грн. При цьому частки цих власників становили 58% та 11% відповідно.

На перших цьогорічних торгах Міністерство фінансів запропонувало потенційним покупцям ОВДП з терміном погашення 11 березня 2009 року з доходністю 20% річних, 1 квітня 2009 року з доходністю 17,5% річних, 3 червня 2009 року з доходністю 17% річних, 24 червня 2009 року з доходністю 16,5% річних, 2 вересня 2009 року з доходністю 16% річних, 7 жовтня 2009 року з доходністю 15,5% річних, 16 грудня 2009 року з доходністю 15% річних, 5 травня 2010 року з доходністю 15,6% річних, 23 жовтня 2013 року з доходністю 15,6% річних та 6 листопада 2013 року з доходністю 15,6% річних. В результаті, були реалізовані перші та другі ОВДП обсягом 19 396 600 грн. та 58 802 400 грн. відповідно.

На других аукціонах пропозиція була аналогічно. При цьому були продані другі облігації на суму 98 235 000 грн. Таким чином, з початку поточного року Мінфіну вдалося реалізувати ОВДП на загальну суму 176,43 млн. грн.
*****
Загальною тенденцією світових фондових ринків у 2008 році було значне погіршення основних показників біржової торгівлі

Загальною тенденцією, яка спостерігалася протягом 2008 року на світових фондових ринках, було значне погіршення основних показників біржової торгівлі. Зокрема, відбувалося зниження капіталізації переважної більшості фондових майданчиків світу та падіння біржових індексів. Це пов’язано, насамперед, зі світовою економічною кризою, яка мала негативний вплив як на розвинені ринки, так і на ринки, що розвиваються.

Згідно з даними Федерації Європейських Фондових Бірж (The Federation of European Securities Exchanges - FESE), за станом на кінець 2008 р. лідерами серед фондових майданчиків країн Європи за показником ринкової капіталізації були такі: Euronext - 1,51 трлн. євро (за весь рік капіталізація біржі знизилась на 47,8%), London Stock Exchange (Великобританія) - 1,35 трлн. євро (знизилась на 48,7%), Deutsche Börse (Німеччина) - 797 млрд. євро (знизилась на 44,6%), Spanish Exchanges (Іспанія) - 681 млрд. євро (знизилась на 44,7%), SIX Swiss Exchange (Швейцарія) - 616 млрд. євро (знизилась на 29,1%).

Торік на європейських фондових майданчиках відбувалося значне зниження біржових індексів. Найгірша ситуація спостерігалась на OMX Nordic Exchange Iceland (Ісландія), індекс якої (OMX Iceland 15) впав на 94,4%, а також на Cyprus Stock Exchange (Кіпр), індекс якої (FTSE/CySE20) впав на 77%. У той же час індекс London Stock Exchange (FTSE 100) зазнав найменшого зниження - на 31,3%.

Для порівняння, протягом 2008 р. Індекс провідного вітчизняного фондового майданчика - ФБ ПФТС - знизився на 74,33%, а індекси російських бірж RTS та MICEX знизились на 72,41% та 67,2% відповідно.

За підсумками минулого року найбільша кількість компаній, які знаходяться в лістингу, була зафіксована на таких фондових біржах Європи: Spanish Exchanges - 3 576 компаній, London Stock Exchange – 3 096 компаній та Euronext - 1 002 компаній.

Згідно з даними Світової Федерації Бірж (The World Federation of Exchanges – WFE) за станом на кінець 2008 р. ринкова капіталізація провідних фондових майданчиків США NYSE Group та NASDAQ становила $9,2 трлн. й $2,4 трлн. відповідно. При цьому за рік капіталізація першої біржі знизилась на 41,2%, а другої - на 40,3%.

Торік на цих майданчиках також спостерігалося значне зниження біржових індексів. Зокрема, індекс NYSE Group (NYSE US 100) впав на 36,3%, а індекс NASDAQ (NASDAQ 100) - на 41,9%.

За станом на кінець 2008 р. кількість компаній, які знаходилися у лістингу NYSE Group становила 3 011 компаній, а у лістингу NASDAQ – 2 952.

Слід зазначити, що найвищу капіталізацію серед фондових майданчиків країн Азійсько-Тихоокеанського регіону мали японська біржа Tokyo Stock Exchange - $3,12 трлн. (за рік знизилась на 28,1%) та китайська біржа Shanghai Stock Exchange - $1,43 трлн. (за рік знизилась на 61,4%).

При цьому у 2008 р. біржовий індекс Tokyo Stock Exchange (TOPIX Core 30) впав на 46,3%, а індекс Shanghai Stock Exchange (SSE 180 Index) - на 66,3%.

За станом на звітну дату кількість компаній, які знаходились у лістингу японського фондового майданчика становила 2 390 компаній, а у лістингу китайської біржі - 864 компанії.*****

За минулий тиждень Індекс ПФТС знизився на 5,15 пункту
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 16.01.2009 р.

Обсяг,

грн.

Індекс

ПФТС

Індекс

ПФТС-Cbonds

Індекс ПФТС-Cbonds/TR

3 752 558

288,64

102,88

181,19


*****
За січень-листопад 2008 року від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі

товарами в Україні становило $17 710,9 млн.

За січень-листопад 2008 року експорт товарів з України склав $63 046,2 млн., а імпорт - $80 757,1 млн., повідомляє Державний комітет статистики. Порівняно з відповідним періо­дом 2007 року експорт збільшився на 41,7%, ім­порт - на 49,4%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило $17 710,9 млн. (за січень-листопад 2007 року - $9 555,7 млн.). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,78 (за січень-листопад 2007 року - 0,82).

Обсяги експортних поставок до країн СНД у звітному періоді становили 35,3% від загального обсягу екс­порту, Європи - 29,3% (у тому числі до країн Євро­пейського Союзу - 26,9%), Азії - 22,9%, Аме­рики - 6,4%, Африки - 5,9%. Імпорт з країн СНД дорівнював 39,7% від загального його обсягу, Європи - 35,5% (у тому числі з країн Європейського Союзу - 33,6%), Азії - 17,7%, Америки - 4,8%, Африки - 1,8%, Авс­тралії і Океанії - 0,5%.
*****
У 2008 році в Україні було зафіксоване падіння промислового виробництва

на 3,1%, а у грудні - на 26,6%

Згідно з повідомленням Державного комітету статистики у грудні 2008 року порівняно з відповідним періодом минулого в Україні було зафіксоване падіння промислового виробництва на 26,6%, а у січні-грудні - на 3,1%. При цьому у добувній промисловості у грудні відбулося падіння на 20,1% (у січні-грудні на 2,4%), у переробній промисловості - на 28,3% (у січні-грудні на 3,2%), у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води - на 14% (у січні-грудні на 2,5%).

Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією