Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 10. 2010 р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 02. 04. 1 181.13kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 22. 09. 1 178.3kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 19. 01. 1 121.49kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 05. 1 159.82kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 04. 12. 1 119.69kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 29. 06. 1 214.59kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 26. 04. 1 120.8kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 17. 07. 1 175.52kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 29. 11. 1 114.91kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 18. 06. 1 142.87kb.
Рішення нкцпфр №213 від 19. 02. 2013р. Положення про збір та обробку... 1 142.75kb.
Договір брокерського обслуговування № б м. Київ р 1 291.93kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 10. 2010 р - сторінка №1/1


НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 25.10.2010 р.)


Українська асоціація інвестиційного бізнесу виступила інформаційним партнером виставки «Investfunds&Internet Trading Expo-2010: Інструменти фондового ринку для населення»

Українська асоціація інвестиційного бізнесу виступила інформаційним партнером виставки «Investfunds&Internet Trading Expo-2010: Інструменти фондового ринку для населення», яка проходила у Києві з 22 по 23 жовтня 2010 року.

Метою виставки, яку організували «Сбондс-Україна» та «Українська біржа», було ознайомлення приватних інвесторів з послугами, які надають фінансові компанії з інвестування вільних коштів населення, а також поширення інформації про фондовий ринок України, інтернет-трейдинг, ринок спільного інвестування та НПФ.

Особливістю цьогорічного заходу є те, що його тематика присвячується як продуктам інвестиційних фондів, так і інтернет-трейдингу, зазначив на прес-конференції, присвяченій виставці, генеральний директор ТОВ «Сбондс-Україна» В’ячеслав Харченко.

Завдання виставки – провести роз’яснювальну роботи серед населення щодо функціонування механізмів ринку цінних паперів. Ініціатива її проведення виходить від його учасників, які ставлять за мету поширити знання про можливості фондового ринку і залучити нових клієнтів. Сьогодні фондовий ринок України оживає після кризи, відроджується інтерес інвесторів.

Голова правління «Української біржі» Олег Ткаченко зауважив, що розвиток ринку цінних паперів України неможливий без залучення на нього вітчизняного приватного інвестора. Сьогодні на руках у населення знаходиться значна сума вільних коштів, які могли б працювати на вітчизняну економіку та примноження коштів громадян. Це завдання може виконати лише фондовий ринок. Його учасники мають сприяти залученню у цю сферу якомога більшої кількості приватних інвесторів як через механізми інтернет-трейдингу, так і через продукти інвестиційних фондів.

Останнім часом на біржовому ринку спостерігаються позитивні тенденції. Так, у жовтні на «Українській біржі» були зафіксовані рекордні результати щодо щоденних обсягів торгів та кількості угод з акціями. Аналогічні рекорди відбулися і на строковому ринку біржі. З метою підвищення привабливості механізмів інтернет-трейдингу «Українська біржа» оголосила конкурс на кращого приватного інвестора.

За словами генерального директора КУА «Райффайзен Аваль» Вадима Мосійчука, криза негативно вплинула на діяльність компаній, які управляють публічними фондами. Однак, зараз ринок активізується. Вітчизняних інвесторів сьогодні, насамперед, цікавить доходність та зростання активів. В країнах Центральної та Східної Європи інвестори нині надають перевагу ліквідності, що стимулює розвиток фондів грошового ринку. Основними передумовами ефективного розвитку вітчизняного фондового ринку, на думку В. Мосійчука, можуть бути низька інфляція, зниження процентних ставок за депозитами, а також запровадження другого рівня пенсійної системи.

На необхідності залучення на ринок вітчизняних приватних інвесторів, проводячи серед них відповідну просвітницьку роботу, наголосив також представник ІК «Драгон Капітал» Андрій Дмитренко, який головним завданням на поточному етапі розвитку ринку вважає надання інвесторам ефективних продуктів, що сприятиме збільшенню обсягів торгів.

В рамках виставки відбулися майстер-класи, навчальні семінари з основних аспектів інвестування, а також численні конкурси та розіграші серед відвідувачів виставки.


*****

Парламент прийняв закон «Про підготовку та реалізацію інвестиційних проектів за принципом «єдиного вікна»

Верховна Рада прийняла закон «Про підготовку та реалізацію інвестиційних проектів за принципом «єдиного вікна» (реєстраційний №7032), внесений Кабінетом Міністрів. Його метою є спрощення для суб’єкта інвестиційної діяльності порядку отримання послуг, пов’язаних із підготовкою та реалізацією інвестиційних проектів, шляхом запровадження принципу «єдиного вікна».

Зокрема, передбачається покласти на уповноважений орган функції взаємодії із суб’єктами надання адміністративних та господарських послуг, що має спростити порядок отримання послуг суб’єктом інвестиційної діяльності, необхідних для подальшої реалізації інвестиційного проекту. Ці послуги мають бути безкоштовними для інвестора.

Відповідно до закону, уповноважений орган забезпечує направлення наданих суб’єктом інвестиційної діяльності документів до суб’єктів надання адміністративних та господарських послуг, організовує отримання документів від суб’єктів надання відповідних послуг, а також забезпечує видачу суб’єкту інвестиційної діяльності комплекту документів, який дає право на реалізацію інвестиційного проекту. Користування послугами «єдиного вікна» не є обов’язковими.

Регламентація надання визначеного переліку послуг здійснюватиметься шляхом розроблення уповноваженим органом за погодженням із суб’єктом інвестиційної діяльності оперативного плану дій щодо підготовки інвестиційного проекту до реалізації.
*****
Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (щодо порядку видачі дублікатів та копій ліцензій)

Парламент прийняв за основу проект закону «Про внесення змін до Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (щодо порядку видачі дублікатів та копій ліцензій) (реєстраційний №6551), внесений урядом. Документ спрямований на законодавче вдосконалення системи ліцензування та сертифікації діяльності на ринку цінних паперів.

Зокрема, передбачається привести термінологію закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у відповідність до закону «Про цінні папери та фондовий ринок».

Пропонується також встановити плату за видачу дублікатів ліцензій на провадження окремих видів діяльності на ринку цінних паперів, копій цих ліцензій, їх переоформлення, а також за видачу сертифікатів на право здійснення професійної діяльності з цінними паперами в Україні та їх дублікатів.


*****
У парламенті зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» (щодо емісії облігацій міжнародними фінансовими організаціями)

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» (щодо емісії облігацій міжнародними фінансовими організаціями) (реєстраційний №7258), внесений народним депутатом Ю. Полунєєвим. Як зазначається у пояснювальній записці до документа, його основною метою є надання можливості таким міжнародним фінансовим організаціям, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародний валютний фонд та іншим права здійснювати на території України емісію облігацій, номінованих у гривні.*****
ДКЦПФР оприлюднила ряд законопроектів щодо фондового ринку

ДКЦПФР на своєму офіційному сайті оприлюднила ряд законопроектів щодо фондового ринку. Зокрема, це проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реклами на ринку цінних паперів». Його метою є удосконалення законодавства у частині встановлення більш жорстких вимог до рекламодавців, які здійснюють рекламні послуги на ринку цінних паперів. Документом передбачено внесення змін до законів «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)», «Про рекламу» та «Про цінні папери та фондовий ринок».

Оприлюднено також проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на фондовому ринку». Його метою є приведення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу, а саме до Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС від 21 квітня 2004 року № 2004/39/ЄС про ринки фінансових інструментів, а також створення загальноприйнятих принципів роботи організаційно оформленого сегмента фондового ринку України. Законопроектом пропонується надати визначення «регульований (організаційно оформлений) фондовий ринок», а також вдосконалити законодавство, яке застосовується на регульованому (організаційно оформленому) сегменті фондового ринку України.

Документ передбачає внесення змін до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, законів «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні», «Про цінні папери та фондовий ринок».


*****
Держфінпослуг оприлюднила проект Концепції Державної цільової соціальної програми інформування громадськості про діяльність небанківських фінансових установ і ризики та переваги, пов’язані з наданням ними фінансових послуг

На офіційному сайті Держфінпослуг оприлюднено проект Концепції Державної цільової соціальної програми інформування громадськості про діяльність небанківських фінансових установ і ризики та переваги, пов’язані з наданням ними фінансових послуг.

Метою Програми є розв’язання проблеми недостатньої поінформованості населення щодо стану небанківського фінансового сектора та перспектив його розвитку, діяльності небанківських фінансових установ, ризиків та переваг, пов'язаних з наданням ними фінансових послуг, шляхом проведення об’єктивної, систематичної та цілеспрямованої інформаційної кампанії.

Досягнення мети Програми буде забезпечене завдяки:

- проведенню цілеспрямованої об’єктивної та інтенсивної інформаційної кампанії за максимального використання можливостей державних органів і потенціалу державних та приватних засобів масової інформації;

- здійсненню органами виконавчої влади, до компетенції яких віднесено державне регулювання діяльності небанківських фінансових установ, систематичного оприлюднення інформації про тенденції розвитку небанківського фінансового сектора та свою діяльність з нагляду та регулювання;

- здійсненню постійного та об’єктивного оприлюднення інформації про діяльність на небанківському фінансовому ринку професійними об’єднаннями учасників фінансового ринку, громадськими об’єднаннями споживачів та небанківськими фінансовими установами;

- удосконаленню законодавства в частині інформаційної відкритості та прозорості небанківських фінансових установ, приведення його у відповідність з вимогами ЄС;

- здійсненню заходів щодо роз’яснення законодавства у сфері захисту прав споживачів небанківських фінансових послуг серед населення через засоби масової інформації та заклади освіти;

- широкому залученню потенціалу громадських організацій до процесу інформування населення у контексті ведення інформаційно-роз’яснювальної роботи про діяльність небанківських фінансових установ, ризики та переваги, пов’язані з наданням ними фінансових послуг, можливості захисту прав споживачів фінансових послуг;

- запровадженню спеціалізованих освітніх програм (в школах, на підприємствах, при здійсненні соціальної роботи з пенсіонерами і т.д.) з випуском і розповсюдженням інформативних матеріалів;

- підвищенню фінансового, матеріально-технічного та кадрового забезпечення Держфінпослуг в частині забезпечення проведення інформаційних заходів.

Програма розрахована на п’ять років. Передбачається, що в її реалізації візьмуть участь органи виконавчої влади, бізнес-об’єднання, громадські та комерційні організації (засоби масової інформації, видавництва), заклади освіти.

*****


ДКЦПФР визначила переможця конкурсу на кращий проект Концепції побудови та функціонування Системи моніторингу фондового ринку України та електронного документообігу

Минулого тижня відбулося вручення дипломів за кращий проект Концепції побудови та функціонування Системи моніторингу фондового ринку України та електронного документообігу в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, повідомляє прес-служба Комісії.

Відповідно до рішення ДКЦПФР №1322 від 27 липня 2010 року конкурс було проведено в два етапи: перший - Розкриття конкурсних пропозицій (27.09.2010 р.), другий - Визначення переможців конкурсу (18.10.2010 р.).

До конкурсу були допущені компанії, основним видом діяльності яких є розробка програмного забезпечення, діяльність пов’язана із створенням банків даних та обробкою даних, а також ті, які письмово підтвердили своє бажання взяти участь у конкурсі і надали відповідні документи.

За результатами розгляду та обговорення конкурсної документації учасників Конкурсна комісія визначила переможцем конкурсу ТОВ «Відомчі системи та рішення».
*****
У 2010 році спостерігається зростання обсягів притоку

прямих іноземних інвестицій в Україну

У 2010 році спостерігається зростання обсягів притоку прямих іноземних інвестицій в Україну, повідомляє сайт Національного банку. Так, за попередніми даними, за січень-вересень поточного року валовий притік ПІІ в Україну становив $4,3 млрд., що на 25% більше ніж у відповідному періоді минулого року. Одночасно збільшилися вкладення нерезидентів в акціонерний капітал - на 11%, та скоротились обсяги виводу інвестицій - на 16% порівняно з січнем-вереснем 2009 року.

У той же час за січень-вересень 2010 року зросли і капітальні вкладення резидентів України за кордон - до $681 млн., тоді як у відповідному періоді 2009 року вони становили лише $101 млн. Однак, ці цифри не є свідченням відтоку капіталу з України, а демонструють намагання українського бізнесу розширити межі свої діяльності, диверсифікувати географічні ризики та підвищити ефективність процесу управління активами.

У результаті обсяги чистого притоку ПІІ в Україну (різниця між притоком ПІІ в Україну та вкладеннями за кордон) у січні-вересні 2010 року становили $3,6 млрд., що на 8% більше ніж у відповідному періоді минулого року ($3,4 млрд.).


*****
У Держінвестицій розпочав роботу проект Програми ЄС Twinning «Покращення роботи Держінвестицій відповідно до кращих європейських практик»

У Державному агентстві України з інвестицій та розвитку офіційно розпочав свою роботу проект Програми ЄС Twinning «Покращення роботи Держінвестицій відповідно до кращих європейських практик», повідомляє сайт Агентства. За словами заступника глави Держінвестицій Анатолія Зайця, реалізація Проекту сприятиме підвищенню ефективності діяльності Агентства у сприянні залученню прямих іноземних інвестицій відповідно до кращих європейських практик.

Проект складається з двох компонентів, які передбачають проведення консультацій щодо вдосконалення інституційної та функціональної спроможності Держінвестицій та тренінгів з відповідних питань.

У рамках реалізації Проекту, який триватиме до кінця грудня 2011 року, співробітники Держінвестицій вивчать кращий європейський досвід та отримають відповідні рекомендації експертів з питань регіонального розвитку, вдосконалення існуючої бази даних інвестиційних, інноваційних програм і проектів Держінвестицій, запровадження нової системи опрацювання інвестиційних запитів, створення системи моніторингу та оцінювання промоційної діяльності, захисту прав інвесторів, стратегічного планування тощо.Проект впроваджується Федеральним Міністерством економіки та технологій Німеччини (BMW) у консорціумі з Польською Агенцією Інформації та Іноземних Інвестицій (PAIiIZ).
*****
За минулий тиждень Індекс ПФТС знизився на 7,51 пункту,

а Індекс українських акцій - на 5,94 пункту
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 22.10.2010 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

ПФТС

141 923 383,82

737,24


Індекс українських акцій та обсяги торгів на «Українській біржі»

за 22.10.2010 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

українських акцій

46 367 867

1 832,92

Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією