Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 27. 04. 2009 р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 27. 04. 2009 р - сторінка №1/1


НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 27.04.2009 р.)


Відбулося засідання Ради УАІБ

23 квітня 2009 року відбулося чергове засідання Ради УАІБ. Члени Ради заслухали Звіт Ревізійної комісії, яка підтвердила цільове використання коштів Асоціації у 1-му кварталі 2009 року.

На засіданні заслухано інформацію Дирекції про хід підготовки до літньої науково-практичної конференції УАІБ, яка відбудеться 18-21 червня 2009 року у м. Ялта. Йшлося про формування тематичного блоку конференції, списку доповідачів та програми конференції, проект якої буде оприлюднено на сайті Асоціації у 2-й половині травня.

Члени Ради затвердили нову редакцію Положення про нагороди УАІБ, згідно якого встановлюється два види відзнак: Почесна грамота та Подяка Асоціації, якими будуть відзначатися юридичні та фізичні особи за вагомий внесок у становлення саморегулювання та розвиток фондового ринку. Вперше відзнаки УАІБ були вручені у 2008 році, наступна церемонія вручення відбудеться на цьогорічній науково-практичній конференції УАІБ у Ялті.

Рада виключила зі складу членів Асоціації ТОВ «КУА АПФ «БАС» (м.Київ) та ТОВ «КУА АПФ «Газко Груп Інвестментс» (м.Харків) – у зв’язку з анулюванням ДКЦПФР ліцензій, а також ТОВ «КУА АПФ «Бізнес Інвест Капітал» (м.Київ) – у зв’язку з поданою заявою про припинення діяльності з управління активами.

На засіданні також підведено підсумки роботи Робочої групи з питань розрахунку біржового курсу та схвалено пропозиції УАІБ до проекту Методики розрахунку біржового курсу, оприлюдненого на сайті ДКЦПФР.

Члени Ради також розглянули ситуацію з розрахунком компаніями вартості чистих активів, у зв’язку з набуттям чинності з 1 квітня 2009 року Положення ДКЦПФР № 201. Дирекції доручено направити до Комісії пропозиції щодо врегулювання ситуації.

Наступне засідання Ради УАІБ заплановано на 21 травня 2009 року.

*****

УАІБ пропонує ДКЦПФР прийняти Вимоги до порядку

визначення організаторами торгівлі біржового курсу

цінних паперів (інших фінансових інструментів)


Робочою групою УАІБ, до складу якою входять представники ТОВ "КУА "Ай К'Ю - Технолоджі", ТОВ "ВІП", ТОВ "КУА АПФ "Дельта - Капітал", ТОВ "КУА АПФ "Українські фонди", ТОВ "КУА "Капітал Груп", ТОВ "Драгон Есет Менеджмент", ТОВ "КУА АПФ "Тройка Діалог Україна", ТОВ "АРТ-КАПІТАЛ Менеджмент", ВАТ "КІНТО", ЗАТ "КУА "ІНЕКО-ІНВЕСТ", ТОВ "КУА "ТАСК-Інвест" та Дирекції, був розглянутий проект Методики розрахунку біржового курсу, оприлюднений на сайті ДКЦПФР 07.04.2009 року.

Учасники вважають, що прийняття такого проекту Методики не вирішує питання адекватного відображення біржою ринкової вартості цінних паперів. Вони звернулися до ДКЦПФР з пропозицією замість Методики розрахунку біржового курсу прийняти Вимоги до порядку визначення організаторами торгівлі біржового курсу цінного паперу (іншого фінансового інструменту), якими встановити ряд критеріїв та обмежень, що дозволять при розрахунку біржового курсу не враховувати угоди, умови яких суттєво відрізняються від середніх показників.

Крім того, для запобігання маніпуляціям на біржовому ринку, необхідно внести зміни до нормативних актів ДКЦПФР, спрямовані на:
 - посилення контролю в частині відповідальності торговців за невиконання укладених договорів;
 -  регулярне оприлюднення інформації про невиконані договори із зазначенням сторін та суттєвих умов договорів.
УАІБ: Щотижневий аналітичний огляд діяльності ІСІ в Україні

за 16-22 квітня 2009 року

Протягом 16-22 квітня 2009 року на фондових ринках посилилася невизначеність щодо майбутнього розвитку світової економіки, спричинена появою як неочікувано позитивних, так і негативних новин зі США та інших регіонів. Основні американські фондові індекси продемонстрували від -1,8% до +1,2%, європейські – зросли на 1-1,6%, азійські – втратили від 0,2 до 5%, російські – знизились на 0,1-2,6%.

Український індекс ПФТС виявляв дуже високу волатильність протягом тижня (+/-9% за день) при майже незмінному рівні активності учасників біржових торгів, і врешті піднявся на 1,85% до 311,51 пункту.

За даними УАІБ, вартість чистих активів 31-го відкритого інвестиційного фонду на 22 квітня склала 224,11 млн. грн.1 За сім днів чисті активи 29-ти ІСІ, що були включені до попереднього огляду, зменшились на 1,87 млн. грн. (-0,95%) (сукупна ВЧА для 29-ти фондів склала 194,03 млн. грн.). Цього тижня 18 із 29-ти відкритих ІСІ продемонстрували зростання чистих активів на загальну суму 0,78 млн. грн., найбільший приріст мав "Альтус-збалансований" (+0,48 млн. грн., +1,69%). Зниження ВЧА зазнали 11 ІСІ, найбільшим воно було у фонду "Спарта Збалансований" (-2,24 млн. грн., -3,31%). Суттєве зменшення вартості чистих активів фонду було зумовлене як скороченням кількості його сертифікатів в обігу (-1,99%), внаслідок чого фонд зазнав чистого відтоку коштів у розмірі 1,34 млн. грн., так і негативною переоцінкою інвестицій у портфелі фонду.

В цілому, на динаміку ВЧА фондів протягом 16-22 квітня найбільше впливали саме зміни вартості вкладень, здійснених фондами. Хоча для 4-х фондів ключовим чинником «просідання» ВЧА був вихід інвесторів. Так, крім фонду "Спарта Збалансований", відносно значне зменшення обсягу розміщених серед вкладників сертифікатів було у фондів "Надбання" (-3,01%) та "СЕБ Фонд збалансований" (-2,18%). Несуттєво збільшили кількість проданих інвесторам сертифікатів три фонди, що додатково залучили 0,05 млн. грн. А загальна кількість ІС відкритих ІСІ в обігу за тиждень зменшилась на 1,4%, сукупний відтік капіталу з фондів значно зменшився порівняно з попереднім тижнем і склав 1,47 млн. грн. При цьому понад 91% відтоку відбулося за рахунок фонду "Спарта Збалансований" (див. вище).

Тижнева доходність фондів зменшилась до +0,42%. Сертифікати 10 фондів 22 квітня стали дешевшими порівняно з їх вартістю за сім днів до цього. Найбільше знизилась вартість ІС фонду "Спарта Збалансований" (-1,34%), зросла – фондів "Тайгер Вайт" (+2,67%), "Магістр-фонд збалансований" (+2,54%) та "Мілленіум Захист Капіталу" (+2,1%), що випередили індекс ПФТС.

Середня доходність фондів за місяць, з 22 березня до 22 квітня, склала +3,53% при значному «відриві» від більшості фондів "Ярослав Мудрий - фонд акцій" (+13,27%) та "ТАСК Ресурс" (+12,94%), що стали лідерами, а також фонду "ОТП Класичний" (-3,46%), який мав найнижчий результат. Всього 25 із 29-ти фондів на цьому проміжку мали позитивну динаміку вартості ІС. Індекс ПФТС за цей час «стрибнув» на 50,37%, а депозити у євро та золоті принесли збитки відповідно у розмірах -4,27% та -4,77%.

За час із початку 2009 року до 22 квітня основний індикатор фондового ринку України підріс на 3,35%, а відкриті фонди – у середньому на 0,31%. Причому середньоринковий показник складає +0,91% без урахування "Парекс Український Збалансований фонд", що показав -15,91%. Продовжує поступово зростати кількість фондів, які з 1 січня мають додатний приріст вартості ІС. Цього разу їх 17 із 28-ми. Незважаючи на негативні показники цього тижня, лідерство за доходністю з початку року зберігають "СЕБ Фонд грошовий ринок" (+6,84%) та "СЕБ Фонд збалансований" (+5,64%). Найдоходнішими з початку року були депозити у доларах (+6,7%) та гривнях (+6,44%).

*****
УАІБ та ЗАТ «Інвестиції в Україну» стали партнерами

З метою об’єднання зусиль щодо сприяння поліпшенню інвестиційного клімату в Україні, налагодження конструктивного діалогу інвесторів і професійних учасників ринку капіталу з державними інституціями та міжнародними організаціями УАІБ підписала Договір про партнерство із ЗАТ «Інвестиції в Україну».

Сторони домовилися спільно сприяти формуванню та розвитку ринку капіталу в Україні, зокрема діяльності інститутів спільного інвестування, компаній з управління активами, професійних посередників між приватними інвесторами та підприємцями. Вони співпрацюватимуть для розвитку приватних інвестицій, створення умов прозорого та відповідального партнерства між усіма учасниками інвестиційного процесу, захисту прав інвесторів, кредиторів та підприємців. Зусилля сторін також будуть спрямовані на розвиток інформаційного та законодавчого поля, що регулює інвестиційну діяльність, популяризацію інвестиційної діяльності, підвищення рівня поінформованості потенційних інвесторів та підприємців.

Довідково: ЗАТ «Інвестиції в Україну» створене у 2005 року з метою індивідуального супроводження крупних іноземних інвесторів та надання консалтингових, економіко-аналітичних, а також інформаційних послуг у сфері інвестування. Це, зокрема, аналіз інвесторів, інвестиційних пропозицій та інвестиційних проектів, оцінка іноземних консультантів з питань інвестування, формування вимог до інвесторів, пошук , відбір та рекомендації партнерів, супровід переговорів та ін. Міжнародними клієнтами «Інвестицій в Україну» на сьогодні є British Telecom, Detecon (частина T-Systems ), ThyssenKrupp, Praktiker, BMW, Mittal Steel.

*****
Учасники «Форуму українських торговців» шукали шляхи створення єдиної СРО торговців цінними паперами

Минулого тижня у Києві відбулася конференція під назвою «Форум українських торговців», організована Асоціацією торговців фондового ринку (АТФР). Метою форуму, в якому взяли участь представники ДКЦПФР, учасників ринку та міжнародні експерти, був аналіз шляхів та перспектив створення єдиної асоціації торговців цінними паперами в Україні.

У квітні поточного року набули чинності положення частини першої статті 48 закону «Про цінні папери та фондовий ринок», згідно з якими з кожного виду професійної діяльності на ринку цінних паперів повинна існувати лише одна саморегулівна організація.

Як зазначив на форумі голова ДКЦПФР Анатолій Балюк, учасники кожного сегмента ринку цінних паперів працюють в умовах конкуренції. При цьому вони повинні знайти певний консенсус для об’єднання в єдину СРО. Як свідчить зарубіжний досвід, такий підхід дозволяє учасникам ринку спільно вирішувати нагальні проблеми та захищати власні інтереси. СРО є посередником у відносинах держави з ринком.

Комісія не втручається у створення єдиної саморегулівної організації торговців цінними паперами. При цьому регулятор вважає, що цей процес має активізуватися. У цьому сегменті ринку повинна існувати реальна СРО з чіткою позицією щодо саморегулювання. Лише за таких умов ДКЦПФР зможе розглядати питання щодо делегування цій організації певних повноважень в обмін на відповідальність.

За словами члена ДКЦПФР Володимира Петренка, згідно із законом «Про цінні папери та фондовий ринок» саморегулівна організація повинна об’єднувати більше 50% професійних учасників фондового ринку за одним з видів професійної діяльності. Цей чинник буде враховуватися ДКЦПФР при реєстрації нової СРО.

У свою чергу, однією з основних умов прийняття рішення про делегування ДКЦПФР саморегулівній організації професійних учасників фондового ринку повноважень щодо регулювання фондового ринку є наявність правил і стандартів професійної діяльності на ринку цінних паперів, які є обов’язковими для виконання всіма членами СРО.

Варто зазначити, що в Україні існує декілька саморегулівних організацій торговців цінними паперами - Асоціація ПФТС, Асоціація «Регіональний фондовий союз», ЗАТ «УФБ», ВАТ «КМФБ», ЗАТ «УМВБ», ЗАТ «ФБ «ІННЕКС», ЗАТ «УМФБ». В середині березня три СРО торгівців цінними паперами - ВАТ «КМФБ», ЗАТ «УФБ» та Асоціація «Регіональний фондовий союз» на спільних загальних зборах прийняли рішення про консолідацію у єдину саморегулівну організацію - Асоціація «Українські фондові торговці»

Поряд із цим, у лютому низка провідних учасників вітчизняного ринку цінних паперів створили нову Асоціацію торговців фондового ринку, яка на початку квітня подала до ДКЦПФР документи на отримання статусу СРО. Її представники вважають, що єдина саморегулівна організація торговців цінними паперами має бути незалежною від фондових бірж. По-перше, така СРО при виконанні функції саморегулювання не повинна надавати перевагу нормам і практиці, що вже склалися тільки на одній із вітчизняних фондових площадок. По-друге, торговці-члени СРО повинні мати можливість реальної участі в управлінні діяльністю організації, яка їх об’єднує, включаючи весь комплекс заходів від обрання наглядової ради до зміни менеджмента.

Натомість, представники АТФР зазначають, що всі чинні на сьогодні СРО торговців цінними паперами в Україні організовані на базі фондових бірж, володіють фондовими біржами або створені при біржах. Отже, вони тим чи іншим чином афілійовані з фондовими майданчиками. Враховуючи це, засновники АТФР звернулися до вже існуючих СРО з пропозицією об’єднати зусилля для створення незалежної від бірж саморегулівної організації торговців цінними паперами.


*****
Рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» почало визначати

рейтинги надійності банківських вкладів

Як повідомив на прес-конференції, присвяченій рейтингуванню банківських депозитів, генеральний директор рейтингового агентства «Кредит-Рейтинг» Станіслав Дубко, «Кредит-Рейтинг» почало визначати рейтинги надійності банківських вкладів. Рейтинг надійності вкладу банку визначається за спеціально розробленою агентством рейтинговою шкалою й характеризує рівень відносної надійності депозиту в цьому банку порівняно з вкладами в інші українські банки.

Рейтинг надійності банківського вкладу (депозиту) характеризує незалежну думку компанії «Кредит-Рейтинг» про можливість банку вчасно і у повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання щодо повернення банківських вкладів протягом найближчих 12 місяців.

Цей вид рейтингу був розроблений з метою захисту вкладників і підвищення їхньої інформованості щодо надійності банківських установ. Результатом визначення такого рейтингу є незалежна оцінка ризику виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладу (у випадку введення регуляторних обмежень на дострокове повернення банківських вкладів, своєчасним поверненням вкладу вважається повернення після закінчення терміну дії договору).

На відміну від загального кредитного рейтингу банку, рейтинг надійності банківського вкладу (депозиту) враховує черговість і пріоритетність виконання зобов’язань банківською установою. Рейтинг банківського вкладу корелює з рейтингом фінансової установи, але визначається за окремою шкалою, за якою порівнюються виключно банківські установи. Рейтинги депозитів піддаються більш частим змінам у порівнянні з довгостроковими кредитними рейтингами банків.

Рейтинги надійності банківських вкладів дозволяють потенційним вкладникам здійснити відбір найнадійніших банків і прийняти рішення щодо доцільності розміщення коштів у банку, або у випадку закінчення терміну дії депозитного договору - доцільності його пролонгації.

Рейтинг надійності банківського вкладу (депозиту) ґрунтується на інформації, наданої банком, який пройшов процедуру визначення кредитного рейтингу банку, а також на іншій інформації, що є в розпорядженні рейтингового агентства, і вважається надійною.

Під час визначення рейтингу надійності банківського вкладу агентство «Кредит-Рейтинг» використовує систему власних критеріїв. Аналізується низка якісних і кількісних показників та їхній взаємний вплив один на одного. Набір критеріїв спрямований на оцінку надійності вкладів у короткостроковому періоді, тому проводиться постійне оновлення рейтингів.

Основними критеріями під час визначення рейтингу надійності банківського вкладу є такі: ліквідність банку; структура, концентрація та стабільність ресурсної бази; диверсифікація та якість активів; ефективність діяльності; ступінь чутливості банку до виникнення несприятливих економічних або політичних факторів; наявність підтримки та можливість залучення ресурсів.

«Кредит-рейтинг» розпочав роботу щодо створення нового рейтингового продукту ще на початку року. В результаті, вже присвоєно рейтинги депозитів 75 банкам. Проте, поки що не всі банки дали згоду на їхню публікацію.*****
Уряд затвердив механізми випуску та розміщення казначейських

зобов’язань для фізичних осіб

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №362 від 14 квітня 2009 року «Про випуск казначейських зобов’язань». Документ передбачає випуск Міністерством фінансів казначейських зобов’язань на пред’явника у документарній формі із строком обігу 12 місяців, номінальною вартістю 500 грн., різними серіями. Загальна номінальна вартість кожної серії становитиме 500 млн. грн.

Генеральним агентом розміщення, доставки, інкасації, обслуговування обігу, погашення та знищення казначейських зобов’язань буде ВАТ «Державний ощадний банк України».

Казначейські зобов’язання розміщуватимуться на добровільних засадах серед населення. Доходи за ними виплачуватимуться кожні три місяці. Сертифікат казначейського зобов’язання буде містити чотири купони. Розмір доходу за кожним купоном становитиме 10 грн. Таким чином, доход за даними фінансовими інструментами становитиме 8% річних.

Розміщення казначейських зобов’язань буде проводитися безпосередньо «Ощадбанком» або із залученням ним торговців цінними паперами.
*****
Суверенний дефолт України є малоймовірним, проте у сфері корпоративних запозичень можуть виникнути певні проблеми

Минулого тижня у Києві відбулася п’ята щорічна конференція «Український облігаційний конгрес - 2009», організована українським представництвом російського незалежного інформаційного агентства CBonds. Учасники конгресу проаналізували причини та наслідки світової фінансової кризи, її вплив на вітчизняну економіку в цілому та на ринок облігацій, зокрема, а також окреслили перспективи розвитку цього сегмента фінансового ринку.

Як було зазначено на конференції, одним із головних негативних наслідків фінансової кризи можуть бути невиконання зобов’язань за запозиченнями. На думку експертів, фінансові ресурси України є обмеженими. Однак, вона все ж таки зможе розрахуватися за своїми прямими зобов’язаннями й суверенний дефолт України є малоймовірним. У свою чергу, у корпоративному секторі не можна виключати реструктуризації зобов’язань та дефолти.

Слід зазначити, що за станом на 24 квітня 2009 року рейтингове агентство «Кредит-рейтинг» присвоїло 1 039 рейтингів. Серед них: 57 рейтингів у муніципальному секторі; 168 рейтингів у фінансовому секторі; 302 рейтинги у корпоративному секторі; 512 рейтингів у сфері фінансування будівництва.

Кількість рейтингів облігацій дорівнювала 825, а обсяг їх випуску перевищував 67 млн. грн. З них, облігації обсягом 11 912 млн. грн. (22%) мали рейтинги інвестиційного рівня, інші – спекулятивного рівня. У муніципальному секторі частка таких облігацій дорівнювала 98%, у фінансовому секторі – 80%, у корпоративному секторі – 56%, а у сфері фінансування будівництва - лише 7%.

З 2005 року до початку квітня 2009 року на вітчизняному ринку відбулося 54 дефолти за випусками облігацій (19 у корпоративному секторі та 35 – у сфері фінансування будівництва). Більшість дефолтів спостерігалося за облігаціями, які мали рейтинги спекулятивного рівня.

У поточних умовах прогноз розвитку вітчизняного ринку облігацій від «Кредит-Рейтинг» є таким: подальше погіршення кредитоспроможності емітентів та зниження кредитних рейтингів випусків облігацій; активне використання інвесторами оферт за облігаціями; високий рівень дефолтів емітентів як процентних, так і цільових облігацій; мінімальні обсяги нових випусків облігацій.

В міру зростання ринку можуть відбутися повторні випуски облігацій, які були зареєстровані раніше та викуплені по оферті. При цьому використання оферт емітентами при структуруванні нових випусків облігацій буде більш виваженим. Інвестори більш уважно ставитимуться до можливих ризиків та використання оцінок рейтингових агентств. В такій ситуації переваги матимуть емітенти з безперервною рейтинговою історією.

Зі свого боку, учасники ринку прогнозують, що у 2009-2010 роках на ринку облігацій України відбуватиметься стагнація та домінування державних цінних паперів. Вплив на розвиток ринку здійснюватимуть процеси рекапіталізації банків.

Натомість, з 2011 року має розпочатися його пожвавлення. Основними передумовами цього мають стати ефективна монетарна та фіскальна політика, спрямована на стримування інфляції, здійснення пенсійної реформи, а також розвиток ІСІ, які мають непогані шанси збільшити обсяги залучених коштів в умовах існування проблем у банківській системі. При цьому повинні збільшитися обсяги випусків облігацій в національній валюті та збільшитися терміни запозичень.*****
У березні 2009 року значно збільшився відтік коштів з ПІФ Казахстану

У березні 2009 року відтік коштів з казахстанських ПІФ (відкритих та інтервальних) становив 201,4 млрд. тенге., а з початку року - 201,7 млрд. тенге, повідомляє сайт Investfunds.kz. При цьому відкриті фонди у березні втратили 13,7 млрд. тенге. (з початку року - 14 млрд. тенге), а інтервальні фонди - 187,7 млрд. тенге (з початку року - 187,6 млрд. тенге). За офіційним курсом НБУ за станом на 1 квітня 2009 року 1 тенге дорівнював 0,051 грн.

Найвищу доходність у березні 2009 року (11,93%) продемонстрував відкритий ПІФ «Даму Инвест» під управлінням компанії «Орда Капитал». Серед інтервальних фондів найвища доходність (5,32%) була зафіксована у фонду «Верный Доход» під управлінням компанії «Верный Капитал».

У січні-березні найвища доходність (22,89%) виявилася у інтервального ПІФ «Фаворит» під управлінням компанії «Real Asset Management», а серед відкритих фондів у ПІФ «Верные Вложения» під управлінням компанії «Верный Капитал», результат якого дорівнював 12,33%. При цьому у березні та у І кварталі в цілому доходність більшості ПІФ Казахстану була позитивною.


*****
За січень-березень 2009 року обсяг чистих активів відкритих пенсійних фондів Польщі зменшився на 0,8%

Згідно з даними Польської комісії з фінансового нагляду (KNF) за станом на початок квітня 2009 року в рамках накопичувальної пенсійної системи Польщі функціонувало 14 відкритих пенсійних фондів. Загальна кількість їхніх учасників дорівнювала 14,06 млн. осіб (на початку року - 13,82 млн.).

Загальний обсяг чистих активів відкритих пенсійних фондів Польщі на звітну дату становив 137,2 млрд. грн., що на 0,8% менше показника початку року (138,26 млрд. злотих). При цьому у березні спостерігалася тенденція щодо зростання активів пенсійних фондів. За офіційним курсом НБУ за станом на 1 квітня 2009 року 1 злотий дорівнював 2,2 грн.

Структура активів відкритих пенсійних фондів Польщі на звітну дату була такою: державні цінні папери - 74,4%; акції, які знаходяться в лістингу фондової біржі, - 20,7%; банківські депозити - 1,8%; інші активи - 2,5%. У березні дещо зросла частка акцій у портфелі пенсійних фондів та зменшилася частка державних цінних паперів.*****
За минулий тиждень Індекс ПФТС знизився на 8,88 пункту
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 24.04.2009 р.

Обсяг,

грн.

Індекс

ПФТС

Індекс

ПФТС-Cbonds

Індекс ПФТС-Cbonds/TR

14 092 950,05

331,53

103,15

184,1*****
Середня заробітна плата в Україні у березні 2009 року дорівнювала 1 818 грн.

Згідно з даними Державного комітету статистики у березні 2009 року в Україні середня номінальна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника, склала 1 818 грн., що на 5,6% більше показника лютого 2009 року. При цьому реальна заробітна плата у порівнянні з попереднім місяцем зросла на 4%. У свою чергу, у березні 2009 року у порівнянні із березнем 2008 року середня номінальна заробітна плата зросла на 6,8%, а реальна - зменшилася на 11%. У січні-березні 2009 року порівняно із січнем-березнем 2008 року реальна заробітна плата зменшилася на 12,3%. Загальна кількість штатних працівників за березень зменшилася на 0,1% і за станом на кінець місяця склала 10 799,4 тис. осіб.*****
Валовий зовнішній борг України в I-му кварталі 2009 році

зменшився на 2,4% - до $101 млрд.

За даними НБУ за станом на 1 квітня 2009 року обсяг валового зовнішнього боргу України становив $101 млрд. За рахунок скорочення зобов’язань держави та короткострокового приватного боргу валовий зовнішній борг України у січні-березні 2009 року зменшився на 2,4% або на $2,5 млрд. У структурі боргу частка короткострокової заборгованості з початку року скоротилася до 19,1%, а її обсяги за станом на 1 квітня 2009 року дорівнювали $19,3 млрд. У березні 2009 р. обсяги валового зовнішнього боргу скоротилися на $47 млн. (без урахування змін зобов’язань за торговими кредитами).


*****
МВФ прогнозує в 2009 році інфляцію в Україні на рівні 16,8%

та падіння ВВП на рівні 8%

Згідно з прогнозами Міжнародного валютного фонду середньорічна інфляція в Україні в 2009 році становитиме 16,8%, а в 2010 році - 10%. Такі дані містяться у доповіді МВФ, присвяченій огляду світової економіки.

МВФ також прогнозує скорочення ВВП України в 2009 році на 8%. При цьому, згідно прогнозу, вже в 2010 році ВВП країни повернеться до зростання і збільшиться на 1%. Крім того, МВФ прогнозує, що сальдо платіжного балансу України в 2009 і 2010 роках буде позитивним на рівні 0,6% ВВП і 1,4% ВВП відповідно.
*****
У І-му кварталі 2009 року Державна іпотечна установа здійснила рефінансування банків на загальну суму 67,1 млн. грн.

У І кварталі 2009 року Державна іпотечна установа здійснила рефінансування банків на загальну суму 67,1 млн. грн., повідомляє сайт ДІУ. При цьому за січень-березень ДІУ було отримано чистий прибуток у розмірі 4 452 тис. грн., що на 30% більше ніж за аналогічний період минулого року. Загальний дохід Державної іпотечної установи за І-ий квартал 2009 року склав 59 133 тис. грн., що на 76% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією

1 Для 31-го фонду; до огляду не включено фонди в управлінні компаній "Тект Ессет Менеджмент".