Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 29. 11. 2010 р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 10. 1 107.45kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 02. 04. 1 181.13kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 22. 09. 1 178.3kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 19. 01. 1 121.49kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 25. 05. 1 159.82kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 04. 12. 1 119.69kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 29. 06. 1 214.59kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 26. 04. 1 120.8kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 17. 07. 1 175.52kb.
Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 18. 06. 1 142.87kb.
Рішення нкцпфр №213 від 19. 02. 2013р. Положення про збір та обробку... 1 142.75kb.
Основні номінали грошового обігу України X-XX століть основні номінали... 1 169.53kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Новини української асоціації інвестиційного бізнесу 29. 11. 2010 р - сторінка №1/1


НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 29.11.2010 р.)


УАІБ вважає неправомірною позицію ДПАУ щодо оподаткування від’ємного результату операцій з цінними паперами та деривативами

Українська асоціація інвестиційного бізнесу направила до Державної податкової адміністрації України своє заперечення на лист ДПА від 10 листопада 2010 р. «Про відображення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами і деривативами у 2010 році».

УАІБ висловлює своє занепокоєння ситуацією, що склалася після оприлюдення листа ДПАУ і наголошує, що висновки податкової адміністрації не відповідають нормам чинного законодавства.

Детальніше з аргументацією УАІБ можна ознайомитися на сайті Асоціації www.uaib.com.ua.

*****
У парламенті зареєстровано проект закону «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо нагляду на консолідованій основі)

У Верховній Раді зареєстровано проект закону «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо нагляду на консолідованій основі) (реєстраційний №7399), внесений Національним банком. Законопроектом вносяться зміни до законів «Про банки і банківську діяльність», «Про Національний банк України», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Документ визначає сферу державного нагляду на консолідованій основі. При цьому основним критерієм для визначення фінансової групи є відносини контролю між її учасниками.

Законопроектом передбачається розмежування повноважень між державними регуляторами щодо здійснення нагляду на консолідованій основі залежно від виду фінансової групи.

Відповідно до визначених законопроектом положень Національний банк здійснює нагляд на консолідованій основі за банківськими групами, а Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг і Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку - за небанківськими фінансовими групами.

Поряд із цим, проектом закону визначається порядок співпраці між державними регуляторами, а також з відповідними органами нагляду інших держав.


*****
Проект ЄС «Посилення сектору фінансових послуг України»

підбив підсумки своєї діяльності

У грудні поточного року закінчується термін дії Проекту ЄС «Посилення сектору фінансових послуг України». Минулого тижня відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам його роботи. Як повідомив керівник робочої групи Проекту ЄС «Посилення сектору фінансових послуг України» Джон Фоутроп, Проект розпочав діяльність в Україні у вересні 2008 р. Його основними завданнями були розробка комплексної стратегії розвитку збалансованого сектора фінансових послуг та пропозицій щодо розподілу відповідальності при формуванні державної політики, регулюванні та нагляду, допомога щодо реалізації стратегії на початковому етапі, а також проведення навчальних заходів.

Бенефіціарами Проекту стали Міністерство фінансів, Національний банк України, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг та Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Співпраця Проекту з Міністерством фінансів полягала у наданні консультацій щодо розробки стратегії розвитку фінансового сектора в Україні, регуляторної бази ЄС, пропозицій щодо координації діяльності та розподілу повноважень між Мінфіном та трьома регуляторами фінансового сектора та інші.

В рамках співпраці з Нацбанком Проект здійснював консультації щодо розробки Зеленої Книги з підвищення ефективності регулювання та нагляду у фінансовому секторі України, щодо консолідованого нагляду та змін до законів, необхідних для його реалізації.

Для Держфінпослуг були підготовлені рекомендації щодо пруденційного нагляду, розробки та реалізації концепції захисту прав споживачів фінансових послуг, регулювання діяльності недержавних пенсійних фондів, надавалася допомога у розробці нормативно-правових актів і методичних рекомендацій щодо впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності страховими компаніями, організовувалися відповідні навчальні заходи.

ДКЦПФР отримувала консультації щодо регулювання діяльності інвестиційних фондів, розробки стратегії розвитку ринку капіталу, пруденційного нагляду. Були організовані семінари про функціонування ринку капіталу та його регулювання, а також щодо впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності.

Основними результатами Проекту є розробка Дорожньої карти щодо впровадження Директиви ЄС щодо здійснення діяльності зі страхування та перестрахування «Solvency II», розробка змін до законів «Про банки і банківську діяльність» (щодо консолідованого нагляду) та «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (щодо державної політики у сфері надання фінансових послуг), встановлення зв’язків українських регуляторів фінансового ринку з регуляторами країн ЄС, вдосконалення механізмів захисту прав споживачів фінансових послуг.


*****
Рейтингові агентства «Експерт-Рейтинг», «Рюрік» та «ІВІ-Рейтинг» підписали спільний Меморандум про взаємодію та дотримання етичних норм і стандартів поведінки на ринку рейтингових послуг України

Рейтингові агентства «Експерт-Рейтинг», «Рюрік» та «ІВІ-Рейтинг» підписали спільний Меморандум про взаємодію та дотримання етичних норм і стандартів поведінки на ринку рейтингових послуг України.

Як було зазначено на прес-конференції, присвяченій цій події, півроку тому в результаті конкурсу, проведеного ДКЦПФР, статус уповноважених рейтингових агентств в Україні отримали РА «Експерт-Рейтинг», НРА «Рюрік» та РА «ІВІ-Рейтинг». Таким чином, відбулася демонополізація вітчизняного ринку рейтингових послуг, на якому донедавна функціонувало лише РА «Кредит-Рейтинг».

Перші підсумки діяльності нових уповноважених РА вказують на наявність позитивних тенденцій на ринку рейтингування. Зокрема, покращилися умови обслуговування емітентів, наприклад, скоротився термін присвоєння рейтингів. При цьому підвищився рівень популяризації рейтингової оцінки. Агентства почали позитивно впливати на транспарентність своїх клієнтів, з’явилося більше опублікованих звітів у відкритому доступі. За загальною оцінкою трьох нових уповноважених РА, з моменту демонополізації ринку вартість рейтингових послуг значно знизилася.

Сьогодні на розгляді у парламенті знаходиться депутатський законопроект «Про державне регулювання ринку рейтингових послуг». Рейтингові агентства «Експерт-Рейтинг», «Рюрік» та «ІВІ-Рейтинг» вкрай негативно оцінюють цей документ. На їхню думку, він не містить механізмів відповідальності РА за низьку якість рейтингових оцінок і встановлює багато непотрібних бар’єрів щодо входження РА на ринок рейтингових послуг.

З свого боку, зазначені агентства пропонують на рівні закону обмежити використання обов’язкового рейтингування, визначити загальні принципи для ДКЦПФР, Держфінпослуг та НБУ, що визначать механізми використання рейтингів у регулюванні ринків, визначити нормативи для уповноважених рейтингових агентств, які гарантуватимуть високу якість оцінок, запровадити механізми підвищення рівня відповідальності рейтингових агентств.

Учасники прес-конференції вважають за доцільне підвищити вимоги до рейтингового процесу, його транспарентності, обов’язковості розкриття інформації рейтинговими агентствами, а також визначити вимоги до структури власників РА та обов’язковий перелік інформації, яку рейтингові агентства мають оприлюднювати про себе на регулярній основі.

Меморандум про взаємодію та дотримання етичних норм і стандартів поведінки на ринку рейтингових послуг України передбачає спільну роботу щодо удосконалення законодавчого поля ринку рейтингових послуг, спільну розробку та затвердження Єдиного етичного кодексу для рейтингових агентств, дотримання якого дозволило б підвищити якість рейтингових оцінок та не допускати щодо інвесторів, страхувальників та кредиторів дій, які несумісні із загальноприйнятими принципами етики й моралі, здійснення обміну інформацією (яка не є конфіденційною чи інсайдерською) між уповноваженими РА з метою покращення якості кредитних рейтингів та завчасного виявлення неправдивої інформації, що надається клієнтами рейтингових агентств тощо.

Як зазначив член ДКЦПФР Володимир Петренко, сьогодні в Україні функціонують чотири вітчизняні рейтингові агентства та три міжнародні РА і не існує окремого закону щодо ринку рейтингових послуг, однак ДКЦПФР має достатні повноваження щодо його регулювання. Позитивним чинником є демонополізація цієї сфери, а також прискіплива увага до рейтингових агентств ДКЦПФР, яка аналізує їхню діяльність.

При проведенні наступних конкурсів з відбору уповноважених рейтингових агентств до претендентів висуватимуться серйозні вимоги щодо досвіду роботи, розміру статутного капіталу, а також кількості аналітиків, які працюють в РА та якості їх роботи. Адже, головне для рейтингових агентств - це якість рейтингової оцінки та довіра до них з боку учасників ринку, підкреслив В.Петренко.


*****
План надходжень від приватизації виконано лише на 9,26%

Як повідомив голова ФДМУ Олександр Рябченко на прес-конференції у Фонді держмайна, за станом на середину листопада 2010 року, до Державного бюджету надійшло коштів: від приватизації - 588,1 млн. грн., або 9,26% від річного плану (6,35 млрд. грн.); від оренди державного майна - 530,5 млн. грн., або 81,61% від річного плану (650 млн. грн.); від дивідендів на державні корпоративні права – 251,8 млн. грн., або майже 226% від річного плану (111,4 млн. грн.).

Олександр Рябченко зазначив, що вже три компанії подали заявки на участь у приватизації ВАТ «Укртелеком» та підписали з ФДМУ угоди про конфіденційність. Ще дві компанії заявили про бажання ознайомитися з конкурсною інформацією, проте це не означає, що вони обов’язково братимуть участь у конкурсі.

Конкурс з продажу цієї компанії призначено на 28 грудня 2010 року. Стартова ціна продажу 92,791% акцій цього об’єкта становить 10,5 млрд. грн. Якщо конкурс відбудеться як заплановано, то гроші, отримані від приватизації, скоріш за все надійдуть до бюджету вже в наступному році.

До кінця цього року ФДМУ розраховує продати також держпакет акцій ЗАТ «Міжнародні авіалінії України», про що вже проінформовано акціонерів компанії. Зараз державі належить 61,58% пакета акцій цього спільного підприємства. У Фонді держмайна вважають, що ціна реалізації держпакета МАУ має бути не меншою за 250 млн. грн. Остаточна оцінка вартості держпакета буде проведена оцінювачем. ФДМУ вже оголосив конкурс щодо його відбору.

За словами Голови ФДМУ, у Держбюджеті на 2011 рік план надходжень від приватизації найвірогідніше плануватиметься на рівні 10 млрд. грн. Головною приватизаційною подією наступного року стане продаж підприємств електроенергетики, який проводитиметься протягом двох років. Крім того, аналізується можливість приватизації закритих акціонерних товариств, в яких є державна частка.

Однією з проблем, які сьогодні існують у сфері приватизації, є, на думку О.Рябченка, вдосконалення відповідної законодавчої бази. ФДМУ розробив законопроекти «Про Фонд державного майна України» та «Про державну програму приватизації», які до кінця поточного року мають бути внесені на розгляд Верховної Ради.
*****
У січні-вересні 2010 року доходність більшості російських УК, які управляють пенсійними активами в рамках обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, виявилася вище рівня інфляції

Згідно з даними сайту Investfunds.ru за станом на початок жовтня 2010 року загальні активи обов’язкової накопичувальної пенсійної системи Росії (без урахування пенсійних накопичень, які знаходяться у недержавних пенсійних фондах) становили близько 748 млрд. руб. Ця сума на 40,3% перевищує показник початку року (близько 533 млрд. руб.). Згідно з даними НБУ, за станом на 1 жовтня 2010 року 1 рубль дорівнював 0,26 грн.

За дев’ять місяців поточного року вартість чистих активів, що перебувають в управлінні державної УК «Внешэкономбанк», збільшилася на 37,6% і, за станом на 01.10.2010 р., дорівнювала 733,35 млрд. руб. (розширений портфель - 730,98 млрд. руб., портфель державних цінних паперів - 2,37 млрд. руб.), що складало близько 98% від загальних активів накопичувальної пенсійної системи Росії (без урахування пенсійних накопичень, які знаходяться в НПФ).

Серед управляючих компаній до трійки лідерів за обсягом чистих активів увійшли державна УК «Внешэкономбанк» з розширеним портфелем - 730,98 млрд. руб. та дві приватні компанії, зокрема, УК «Тройка Диалог» (2,68 млрд. руб.) й УК «УралСиб» - 2,45 млрд. руб.

Доходність переважної більшості управляючих компаній у січні-вересні була вищою за рівень інфляції в країні, яка становила 6,2%. Найвища доходність (31,6%) була досягнута УК «Мономах». Друге місце посіла УК «Центральная управляющая компания» з доходністю 28,64%, а третє - УК «Ермак» з доходністю 25,78%.

Доходність портфеля державних цінних паперів державної УК «Внешэкономбанк» становила 10,04%, а розширеного портфеля - 8,39%.


*****
За січень-вересень 2010 року в Хорватії спостерігалося зростання активів пенсійних фондів другого та третього рівня пенсійної системи

Згідно з даними Хорватського агентства з фінансового нагляду (HANFA) за станом на початок жовтня поточного року в Хорватії функціонувало 25 пенсійних фондів, з них 4 обов’язкових пенсійних фонди (другий рівень пенсійної системи), 6 відкритих добровільних пенсійних фондів та 15 закритих добровільних пенсійних фондів (третій рівень пенсійної системи).

Кількість учасників обов’язкових пенсійних фондів за січень-вересень 2010 року зросла з 1,52 млн. осіб до 1,55 млн. осіб, відкритих добровільних пенсійних фондів - з 0,146 млн. осіб до 0,161 млн. осіб, а закритих добровільних пенсійних фондів - зменшилася з 17,73 тис. осіб до 17,67 тис. осіб.

Загальні чисті активи обов’язкових пенсійних фондів Хорватії за січень-вересень поточного року зросли на 16,7% - з 29,26 млрд. кун до 34,2 млрд. кун (за офіційним курсом НБУ за станом на 1 жовтня 2010 року 1 хорватська куна дорівнювала 1,48 грн.). Загальні чисті активи відкритих добровільних пенсійних фондів зросли на 19,3% - з 1,14 млрд. кун до 1,36 млрд. кун., а загальні чисті активи закритих добровільних пенсійних фондів - на 22,7% з 0,22 млрд. кун до 0,27 млрд. кун.

Структура активів обов’язкових пенсійних фондів за станом на початок жовтня була такою: державні облігації - 65,8%; акції та депозитарні розписки - 12,8%; іноземні цінні папери - 10,9%; корпоративні облігації - 3,8%; цінні папери інвестиційних фондів - 2,9%; депозити - 1,7%; інші активи - 2,1%.

Відкриті добровільні пенсійні фонди мали таку структуру активів: державні облігації - 46,3%; акції та депозитарні розписки - 12,5%; іноземні цінні папери - 12%; корпоративні облігації - 11,9%; цінні папери інвестиційних фондів - 6,6%; депозити - 5,8%; інші активи - 4,9%.

Структура активів закритих добровільних пенсійних фондів була такою: державні облігації - 41,5%; цінні папери інвестиційних фондів - 10,4%; іноземні цінні папери - 8%; корпоративні облігації - 7,9%; депозити - 7,8%; акції та депозитарні розписки - 7,7%; інші активи – 16,7%.
*****
У січні-вересні 2010 року активи НПФ, які функціонують в рамках третього рівня пенсійної системи Чехії, зросли на 4,2%

Згідно з даними Асоціації пенсійних фондів Чеської Республіки за станом на початок жовтня 2010 року в рамках третього рівня пенсійної системи Чехії функціонувало 10 недержавних пенсійних фондів. За січень-вересень 2010 року активи чеських пенсійних фондів зросли на 14% - з 200,2 млрд. крон до 228,1 млрд. крон (за офіційним курсом НБУ за станом на 1 жовтня 2010 року 1 чеська крона дорівнювала 0,44 грн.). При цьому кількість учасників цих установ зросла на 2% - з 4,47 млн. до 4,56 осіб.

Структура активів чеських недержавних пенсійних фондів на звітну дату була такою: боргові зобов’язання - 85,1%; готівка та депозити у банках - 6,6%; цінні папери ІСІ - 3%; акції - 1%; нерухомість - 0,8%; казначейські зобов’язання - 0,5%; інші активи - 3%.
*****
За минулий тиждень Індекс ПФТС зріс на 9,87 пункту,

а Індекс українських акцій - на 39,68 пункту
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 26.11.2010 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

ПФТС

146 613 643,60

829,92


Індекс українських акцій та обсяги торгів на «Українській біржі»

за 26.11.2010 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

українських акцій

75 541 871

2 098,15*****
Середня заробітна плата в Україні у жовтні 2010 року дорівнювала 2 322 грн.

За інформацією Державного комітету статистики у жовтні 2010 року в Україні середня номінальна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника, склала 2 333 грн., що на 1,1% менше показника вересня 2010 року. При цьому реальна заробітна плата у порівнянні з попереднім місяцем зменшилася на 1,6%. У жовтні 2010 року у порівнянні із жовтнем 2009 року середня номінальна заробітна плата зросла на 12,4%, а реальна - на 10,8%.У січні-жовтні 2010 року середня номінальна заробітна плата становила 2 191 грн., що на 19,7% більше показника січня-жовтня 2009 року. При цьому реальна заробітна плата у порівнянні із аналогічним періодом минулого року зросла на 9,9%. Загальна кількість штатних працівників за жовтень практично не збільшилася і за станом на кінець місяця склала 10 717,6 тис. осіб.Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією