Основні висновки зроблені на сесії та пропозиції щодо заходів з їх реалізації - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Виконання заходів щодо забезпечення реалізації завдань програми економічного... 5 932.99kb.
Розпорядження 01. 03. 2013 №51/А-2013 Про затвердження плану заходів... 1 65.21kb.
Розпорядження голови обласної державної адміністрації 27. 06. 1 38.77kb.
Про затвердження плану заходів з реалізації рішень 16-ї сесії Європейської... 1 34.08kb.
Рішення Від „ 03 12 2012 р. №662 Про затвердження плану заходів щодо... 1 192.93kb.
Розпорядження " 12 " 04 2012 р. №241-р Пр о затвердження плану заходів... 1 91.73kb.
Рішення від 18 березня 2013 року №5 Про внесення змін до заходів... 1 101.96kb.
Розпорядження від 2012 р. № Київ Про затвердження плану заходів на... 1 201.7kb.
Розпорядження від 22 травня 2007 року №343 смт Березнегувате Про... 1 73.96kb.
Пропозиція. Закон пропозиції. Крива пропозиції 1 110.47kb.
Розпорядження від 12. 05. 09 м. Вознесенськ №154-р Про затвердження... 1 179.14kb.
Моніторинг змі станом на 29. 10. 03. 11. 2010 1 256.77kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Основні висновки зроблені на сесії та пропозиції щодо заходів з їх реалізації - сторінка №1/1


Порядком денним засідання було передбачено розгляд результатів засідання Бюро КВТ, діяльність інших міжнародних організацій, які займаються питаннями, що входять до компетенції КВТ; загальноєвропейська програма по транспорту, навколишньому середовищу та охороні здоров’я, проект „Блакитний коридор”, співробітництво з Комітетом з розвитку торгівлі, промисловості та підприємництва. Також учасниками засідання було здійснено огляд транспортної ситуації у країнах-членах ЄЕК ООН, нових тенденцій розвитку транспорту та можливих шляхів надання допомоги країнам з перехідною економікою, у тому числі експериментальному проекту щодо надання сприяння участі країн Центральної Азії та Кавказу у засіданнях Комітету та допоміжних органах.

Комітет з внутрішнього транспорту Європейської Економічної Комісії ООН був поінформований про діяльність транспортної галузі України, про розвиток національної системи безпеки перевезень вантажів автомобільним транспортом, роботи, проведені Україною з метою приєднання до багатосторонніх міжнародних договорів, що належать до кола відання Європейської економічної комісії ООН, зокрема: Європейської угоди про важливі лінії міжнародних комбінованих перевезень та відповідні об’єкти, Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) тощо.Основні висновки зроблені на сесії та пропозиції щодо заходів з їх реалізації:

 1. Новим головою КВТ на два роки обрано Макєєва Євгена Леонідовича (РФ, заступник директора департаменту зовнішніх зв’язків Мінтрансу РФ).

 2. Членом бюро КВТ обрано представника України – Рака Геннадія Леонідовича, начальника управління зовнішньо - економічних зв’язків.

Ця акція делегації України обумовлена необхідністю забезпечити реальний вплив України на захист своїх інтересів при плануванні роботи КВТ та виробленні його рішень. При висуненні кандидатури України були спроби супротив окремих делегацій. Не сприяло вибору і недостатньо активна участь представників України у роботі КВТ протягом попередніх років.

 1. Сесія підтвердила пріоритет Євразійських зв’язків, об’єднання транспортних мереж Євросоюзу з транспортними мережами сусідніх країн. Доповідь п. Депаласіо, яку готували 1,5 року 53 країни знаходиться на вивченні в ЄС і до середини року проект послання буде направлено до Ради та до Комісії ЄС.

 2. 25-27 жовтня ЄКМТ в м. Берлін розглядатиме проблеми глобалізації.

 3. Щодо цифрових тахографів. В березні вступають в силу норми щодо електронних тахографів для членів ЄС, а для інших – перехідний період. ЄС спростив деякі норми щодо вимог до часу відпочинку водіїв, що контролюється, з метою спрощення розуміння та виконання Угоди. Можливо ЄСТР буде двох рівнів – для членів ЄС і не для членів ЄС. Передбачається, що SC.1 внесе ці зміни до Угоди і нам належатиме їх ратифікувати. Передбачається, зокрема, перевірка 1–3 % автомобілів замість 12 % за ЄСТР.

Необхідно прискорити створення системи запровадження електронних тахографів в Україні у відповідності з концепцією, розробленою ДП ”ДержавтотрансНДІпроект”. Взяти участь 2-3 березня в семінарі, що проводить ЄС у м. Москва.

 1. ЄС вже запроваджує добровільно цифрові тахографи і виникла ситуація невизнання їх країнами, що приєднались до ЄСТР. Тому КВТ прийняв резолюцію (проект додається) щодо розв’язання проблеми.

Необхідно довести позицію Мінтрансзв’язку України щодо виконання згаданої резолюції КВТ до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та СМАП. КВТ і ЄС пообіцяли найближчим часом передати країнам не членам ЄС перелік сертифікованих марок і моделей електронних тахографів, для використання контрольними службами. Головдержтрансінспекції на автомобільному транспорті і СМАПу необхідно отримати ці документи та запровадити їх використання.

 1. Передбачається обговорення на наступному форумі SC.1 введення електронних митних документів.

 2. Визнано передчасним прийняття рішення щодо проведення найближчим часом Міжнародної конференції високого рівня щодо спрощення перетину кордонів, оскільки відсутній консенсус серед країн щодо її позитивних рішень. Опрацювання і погодження конструктивного рішення здійснюватиме РГ-30 на черговому засіданні.

 3. З 23 до 29 квітня 2007 року заплановано провести „Перший Глобальний Тиждень з безпеки дорожнього руху ООН” одночасно з Всесвітньою асамблеєю молоді.

Необхідно опрацювати план заходів для проведення тижня безпеки в Україні.

 1. Делегат ЄС оголосив про рішення Євросоюзу більше не створювати директиви ЄС, як технічні приписи (норми) для колісних транспортних засобів. У подальшому ЄС буде застосовувати безпосередньо Правила (регламенти) ЄЕК ООН згідно з Женевською Угодою 1958 року та Глобальною Угодою 1998 року. Крім того, не дивлячись на жорсткі норми Директиви 96/96 щодо технічних оглядів, ЄС закінчує підготовку для введення норм Угоди 1997 року.

25 країн вже приєднались до Глобальної Угоди серед них: РФ, ЄС, США, Японія, Китай і інші. У 2000 році Законом України від 10.02.2000 № 1448–ІІІ Україна приєдналася до Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів, 1958 року з поправками 1995 року (далі – Женевська Угода 1958 року), яка безпосередньо і через додані до неї Правила ЄЕК ООН встановлює адміністративні та технічні норми, дотримання яких, за умови приєднання, закінчення дії перехідних положень та відсутності офіційно наданих застережень, є обов'язковим, а саме:

- вимоги до конструкції колісних транспортних засобів (далі – транспортні засоби) та методи випробовувань, які розповсюджуються на сферу виробництва, експлуатації (зокрема, на переобладнання), утилізації транспортних засобів;

- вимоги до нотифікації адміністративного органу та технічних служб, термінології, позначок, пакування, маркування щодо відповідності, що визнається у 49 країнах світу, зокрема в ЄС (за Україною закріплено розпізнавальний код „Е46”);

- процедури затвердження типів конструкції адміністративним органом та видачу виробниками сертифікатів відповідності, які додаються до комплекту супровідної документації кожного транспортного засобу;

- правові механізми взаємного визнання затверджень типів транспортних засобів та обладнання, а також результатів випробувань і сертифікації систем управління якості;

- порядок взаємодії компетентних органів Договірних Сторін, розроблення нових Правил ЄЕК ООН та внесення поправок до них.

Таким чином Женевська Угода 1958 року з доданими до неї Правилами ЄЕК ООН є технічним регламентом міжнародного рівня і має всі необхідні ознаки технічного регламенту, які визначено в статтях 1, 13 Закону України від 01.12.2005 року № 3164-IV „Про стандарти, технічні регламенти та процедури підтвердження відповідності” (далі – Закон). Женевська Угода 1958 року є ефективним інструментом для сприяння безперешкодному постачанню вітчизняної продукції на ринки інших країн і одночасно може бути використана як відповідний вимогам СОТ захисний бар’єр на шляху постачання в Україну небезпечних транспортних засобів, складових частин до них та обладнання.

Правила ЄЕК ООН розробляють під егідою Всесвітнього форуму щодо узгодження правил в галузі транспортних засобів Комітету з Внутрішнього Транспорту Європейської Економічної Комісії Організації Об’єднаних Націй (WP.29).

Мінтрансзв’язку України, як компетентний орган за Женевською Угодою 1958 року, має в короткий термін провести заходи щодо приєднання України до Глобальної Угоди 1998 року, яка замінить Женевську Угоду 1958. Необхідно також прискорити ратифікацію Угоди про міжнародні технічні огляди 1997 р., до якої Україна приєдналась у 1997 році.


 1. Делегація України виступила проти обов’язкового запровадження світлоповертаючого маркування деяких видів вантажівок у прийнятій редакції , яке схвалене в рамках Правил (регламенту) R48 підгрупою з освітлення і сигналізації РГ-29. Цю позицію підтримано іншими делегаціями. Делегація Бельгії виступила з протилежною думкою.

Для недопущення введення недостатньо обґрунтованих норм, захисту інтересів суб’єктів господарювання України і відміни прийнятого рішення доцільно направити делегацію Мінтрансзв’язку на засідання РГ-29 до Женеви в березні 2006 року (ДП „ДержавтотрансНДІпроект”).

 1. Щодо віз для професійних водіїв. Сесія констатувала, що КВТ зроблено все можливе для вирішення цього питання. Наступні кроки мають бути зроблено на двосторонньому рівні, наприклад: Україна – ЄС. Російська Федерація підтримала цей принцип, заявивши, що РФ і ЄС в травні 2006 року мають підписати документ про візовий режим між РФ та ЄС з виділенням окремою нормою візи професійних водіїв.

Як відомо з ЗМІ, Україна веде переговори про візовий режим з ЄС і у першій декаді березня 2006 року планується наступний раунд цих переговорів.

 1. З 01.01.2007 року набирають чинності поправки до ДОПОГ.

КВТ звернув увагу України на необхідність зробити кроки в напрямку ратифікації протоколу до ДОПОГ, 1993 року.

 1. З 2010 року наберуть чинності правила щодо тунелів та перевезення небезпечних вантажів, класифікація тунелів.

 2. На сесії КВТ відбулася жвава дискусія щодо застосування вимог Угоди з перевезень швидкопсувних вантажів і вимог до транспортних засобів для таких перевезень.

Необхідно прискорити роботи з приєднання України до цієї угоди (СПС), 1970 року.

 1. Секретаріат КВТ нагадав делегатам про те, що терміни подачі статистичної інформації (перепис) закінчуються в строки:

для автомобільних доріг - 1 березня 2007 року;

для залізниці - 30 червня 2007 року. 1. 4 червня 2006 року буде проведено додаткову нараду РГ-30 щодо зборів (оплати) за кожну книжку МДП. Аудитори проводять дослідження цього питання а ЄКМТ, МСАТ і КВТ мають відношення до нього.

 2. 8 лютого 2006 року в рамках 68 сесії КВТ відбувся „Круглий стіл” на тему: „Транспортна безпека (тероризм) у Пан-Європейському контексті” за участю делегатів КВТ, фахівців з США, ЄС та РФ.

Ідея круглого столу – перехід від управління ризиками до попередження конфліктів, від підтримання миру до миробудівництва. Ця теза співзвучна реформуванню ООН, що проводиться.

Визначено 4 елементи безпеки: Свіжа електронна інформація, Управління ризиками, Інспекція вантажів, Спрощення законної торгівлі.

Особливу увагу слід приділити системі безпеки морських портів та авіаційних портів.

Делегаціям рекомендовано провести консультації з національними експертами з безпеки і тероризму. У США розроблено 11 стандартів ISO серії 28000 з безпеки і тероризму на базі ISO 9000. ЄС відпрацьовує нормативний документ з цього питання.

Передбачається ситуація, що Уряд США та/або комерційні компанії будуть вимагати від своїх торгових партнерів та від транспортних компаній підтвердження відповідності згаданим стандартам щодо безпеки від тероризму як умову для складення контракту.

Українська делегація підтримала думку щодо необхідності участі КВТ у заходах з підвищення безпеки транспортування та транспортного комплексу і запропонувала на основі розробок, що є у ЄС і у РФ розробити концепцію цієї діяльності у КВТ, визначити коло відання, завдання та засоби.