Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до переліку органів ліцензування" - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Повідомлення про оприлюднення проекту постанови кабінету міністрів... 1 108.51kb.
Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів... 1 119.84kb.
Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів... 1 16.69kb.
Пояснювальна записка до проекту постанови "Про внесення змін у додаток... 1 50.87kb.
Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів... 1 17.23kb.
Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів... 1 23.62kb.
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України... 1 43.4kb.
Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів... 1 23.69kb.
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України... 1 54.49kb.
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України... 1 50.64kb.
Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів... 1 18.19kb.
Вінницький апеляційний адміністративний суд справа №2а-7614/10/2218 1 51.92kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення - сторінка №1/1

Повідомлення про оприлюднення


проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до переліку органів ліцензування”
З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до переліку органів ліцензування” Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України оголошує про його публікацію.

Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до переліку органів ліцензування” розроблено з метою удосконалення державного контролю при здійсненні господарської діяльності з торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) та проведення фумігації (знезараження) об'єктів регулювання, визначених Законом України “Про карантин рослин”, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони.

Повний пакет документів до проекту наказу розміщено на офіційному веб–сайті Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України: www.vet.gov.ua

Зауваження та пропозиції стосовно проекту та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України

вул. Б. Грінченка 1, м.Київ,

01001

E-mail: viddilktp@ukr.netДержавна службаУкраїни з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва , вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ,

01011


E-mail: mail@dkrp.gov.ua

Проект


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА


від “___”______________2013 р. № _______

Київ


Про внесення змін до переліку органів ліцензування

Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

Внести до переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. № 1698 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 46, ст. 2001; 2011 р., № 57, ст. 2290), такі зміни:

у графі “Вид господарської діяльності”:

1) пункт 7 доповнити словами “торгівля пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин)”, та словами “проведення фумігації (знезараження) об’єктів регулювання, визначених Законом України “Про карантин рослин”, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони”;

2) у пункті 8 слова “торгівля пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин)”, та слова “проведення фумігації (знезараження) об'єктів регулювання, визначених Законом України “Про карантин рослин”, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони” виключити.Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до переліку органів ліцензування”
1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Конституцією України, зокрема, статтею 16 встановлено, що забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.

Закон України “Про пестициди і агрохімікати” регулює правові відносини, пов'язані з державною реєстрацією, виробництвом, закупівлею, транспортуванням, зберіганням, торгівлею та безпечним для здоров'я людини і навколишнього природного середовища застосуванням пестицидів і агрохімікатів, визначає права і обов'язки підприємств, установ, організацій та громадян, а також повноваження органів державної виконавчої влади і посадових осіб у цій сфері.

Згідно статті 1 цього закону, пестициди – токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкоди матеріальним цінностям, а також гризунів, бур'янів, деревної, чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб.

У відповідності до статті 9 цього ж закону господарська діяльність у сфері торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) провадиться на підставі ліцензії в порядку, встановленому законом.

Ліцензії на торгівлю пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) видають спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади, визначені Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Положення про Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 464, Держветфітослужба України здійснює державний контроль за обігом пестицидів і агрохімікаті та за проведення фумігації (знезараження) об'єктів регулювання.


2. Визначення цілей державного регулювання.
Метою прийняття постанови є удосконалення державного контролю при здійсненні господарської діяльності з торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) та проведення фумігації (знезараження) об'єктів регулювання, визначених Законом України “Про карантин рослин”, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони.

3. Альтернативні способи досягнення встановлених цілей.
Під час розробки проекту постанови було розглянуто такі альтернативні способи досягнення визначених цілей:

1. Залишення існуючої на даний час ситуації без змін.

2. Обраний спосіб.

Способом досягнення зазначених цілей, який обраний Мінагрополітики України, є внесення відповідних змін до переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування”.

Перевагами зазначеного способу досягнення цілей є те, що цей спосіб є самим оптимальним, та, на даний час, єдиним, який передбачає визначення механізму реалізації деяких норм законодавства у сфері захисту рослин, зокрема щодо удосконалення та оптимізації ліцензування господарської діяльності з торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) та проведення фумігації (знезараження) об'єктів регулювання, визначених Законом України “Про карантин рослин”, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони.
4. Опис механізму, який пропонується для розв’язання проблеми.
Проектом пропонується внести до переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. № 1698 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 46, ст. 2001; 2011 р., № 57, ст. 2290), такі зміни:

“У пункті 8 графи: “Вид господарської діяльності” слова “торгівля пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин)”, “проведення фумігації (знезараження) об'єктів регулювання, визначених Законом України “Про карантин рослин”, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони” виключити.

Пункт 7 графи: “Вид господарської діяльності” доповнити словами “торгівля пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин)”, “проведення фумігації (знезараження) об’єктів регулювання, визначених Законом України “Про карантин рослин”, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони”.

Реалізація вимог цього проекту забезпечить виконання повноважень Держветфітослужби щодо здійснення ліцензування торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) та проведення фумігації (знезараження) об'єктів регулювання, визначених Законом України “Про карантин рослин”, які переміщуються через державний кордон України та карантинні зони.


5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.
Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття проекту постанови полягає у створенні належного державного контролю за обігом пестицидів і агрохімікаті та за проведенням фумігації (знезараження) об'єктів регулювання.

Законом України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, зокрема, статтею 6 передбачено, що орган ліцензування:

забезпечує виконання законодавства у сфері ліцензування;

затверджує ліцензійні умови провадження певного виду господарської діяльності та порядок контролю за їх додержанням за погодженням із спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування, крім випадків, передбачених цим Законом;

видає та переоформлює ліцензії, видає дублікати ліцензій на певний вид господарської діяльності, приймає рішення про визнання ліцензій недійсними;

здійснює у межах своєї компетенції контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов;

видає розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов;

анулює ліцензії на певний вид господарської діяльності;

формує і веде ліцензійний реєстр.

Впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта не очікуються.

У разі прийняття регуляторного акта його положення мають бути враховані при плануванні та здійсненні заходів державного нагляду у сфері захисту рослин.

Реалізація вимог запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових витрат Державного бюджету України.

Прийняття проекту акта сприятиме подальшому розвитку в країні господарської діяльності у сфері обігу пестицидів і агрохімікаті та за проведенням фумігації (знезараження) об'єктів регулювання, гармонізації законодавства України з європейським законодавством, встановить єдині та прозорі правила між державними контролюючими органами і суб’єктами господарювання та забезпечить досягнення балансу інтересів підприємництва та держави.

Прийняття проекту акта забезпечить високу вірогідність досягнення поставлених цілей.


6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта


Вигоди

Витрати

У сфері держави

Реалізація державної політики у сфері управління якістю засобів захисту рослин.

2. Гарантування забезпечення населення якісними, безпечними та ефективними, не фальсифікованими засобами захисту рослин, а також надання послуг з проведенням фумігації (знезараження) об'єктів регулювання.

3. Приведення законодавства України у відповідність до міжнародного та європейського законодавства


Витрати із державного та місцевих бюджетів відсутні


У сфері інтересів суб’єктів господарювання

Чітке розмежування порядку взаємодії з контролюючими органами, усунення неточностей та подвійного тлумачення чинного законодавства

Незначні витрати, пов’язані із оформленням відповідних документів

У сфері інтересів громадян

Забезпечення необхідними, якісними, безпечними та ефективними засобами захисту рослин, а також надання послуг з проведенням фумігації (знезараження) об'єктів регулювання.

Витрати громадян відсутні


7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акта.
Термін дії регуляторного акта не обмежується у зв'язку з необмеженою дією переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. № 1698.
8. Визначення показників результативності регуляторного акта.
зменшення кількості неякісних засобів захисту рослин;

зменшення кількості завезення на територію України та реалізації засобів захисту рослин, що не пройшли державних випробувань;

- зменшення скарг споживачів на якість імпортованих лікарських засобів;

- зменшення скарг суб‘єктів господарювання на діяльність контролюючих органів.

Дія регуляторного акта поширюється на суб’єктів господарювання всіх форм власності, діяльність яких пов’язана з обігом та реалізацією засобів захисту рослин.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта – середній. Після офіційного опублікування в ”Офіційному віснику України”, ”Відомостях Верховної Ради України” та в газеті ”Урядовий кур’єр”.

Дія акта не передбачає надходжень та/видатків з/до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта.
9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта у разі його прийняття.
Базове відстеження результативності вищезазначеного регуляторного акта буде здійснюватись до дня набрання чинності цим актом шляхом збору пропозицій та зауважень та їх аналізу.

З метою оцінки ступеня досягнення цим актом визначених цілей повторне відстеження результативності буде здійснене не пізніше як через рік після набрання чинності цим актом.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде проводитись шляхом порівняння результативності показників, визначених під час проведення базового відстеження.

Періодичне відстеження здійснюється раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження, в тому числі у разі, коли дію акта, прийнятого на визначений строк, було продовжено з метою оцінки ступеня досягнення актом визначених цілей. Установлені кількісні та якісні значення показників результативності акта порівнюються із значеннями аналогічних показників, що встановлені під час повторного відстеження.


Заступник Міністра аграрної політики

та продовольства України О.В. Сень