Про виконання бюджету Кривоозерського району за І квартал 2008 року Соціально-економічний стан - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Інформація про соціально-економічний стан Новоушицького району у... 2 420.78kb.
Довідка Про стан соціально економічного розвитку Тернопільського... 1 111.48kb.
Про виконання місцевих бюджетів Кривоозерського району за 9 місяців... 1 56.52kb.
Розпорядження 19. 02. 2013 смт Криве Озеро №35-р Про затвердження... 1 73.03kb.
Інформація про соціально-економічний стан району І прогноз його розвитку... 1 196.76kb.
Рішення від 11 квітня 2013 року №48 Інформація про виконання міського... 1 59.81kb.
Розпорядження " 26 " березня 200 8 р м. Очаків №103 Про виконання... 1 250.75kb.
Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 9 місяців... 1 97.29kb.
Виконання плану дохідної частини міського бюджету за І квартал 2009... 1 65.52kb.
Звіт про виконання програми соціально економічного та культурного... 3 425.08kb.
Рішення Індекс №№ сторінок 1 Про виконання Програми соціально-економічного... 1 307.93kb.
Розрахувати ліміт каси Тзов «Смерічка» за умови 1 18.12kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Про виконання бюджету Кривоозерського району за І квартал 2008 року Соціально-економічний - сторінка №1/1
2.1.4.1.

Про виконання бюджету

Кривоозерського району за І квартал 2008 року
Соціально-економічний стан

Промисловість

За підсумками роботи І кварталу 2008 року у промисловому комплексі району спостерігається збільшення загальних обсягів виробництва промислової продукції.

На території Кривоозерського району працюють дев’ять підприємств, які звітують до головного управління статистики у Миколаївській області, як підприємства, що займаються виробництвом і переробкою промислової продукції. З них: 3 – промислові підприємства (ТОВ «ДЮК», ЗАТ «Кривоозерська харчосмакова фабрика», ТОВ «Кривоозерський комбікормовий завод»), 6 із звітуючих підприємств - сільськогосподарські (СФГ «Добробут», СФГ «Злагода», СФГ ім. Мічуріна, ПСП «Дружба», ТОВ «Оберіг - ЛТД”, ПОСП «Берізка»). Основним видом діяльності даних підприємств є вирощування сільськогосподарських культур та виробництво сільськогосподарської продукції. Додатковим видом діяльності даних підприємств є виробництво промислової харчової продукції і то в основному для потреб господарства та населення , яке проживає на території даних господарств. В своїй звітності вони не відображають в грошовій формі обсяги виробництва. Основною продукцією даних підприємств є продукція переробки сільськогосподарської продукції - олія, борошно, корми, макуха, висівки, дерть. В зв’язку з тим, що сількогосподарське виробництво носить сезонний характер, дані сільськогосподарські підприємства в перші (зимові) місяці року працювали не на повну потужність, тому промислова продукція вироблялась по мірі необхідності.

За підсумками роботи за березень 2008 року у промисловому комплексі району в порівнянні з березнем минулого року спостерігається збільшення обсягів виробництва промислової продукції. За березень 2008 року промисловими підприємствами вироблено промислової продукції в порівняних цінах більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 211.6%.

На протязі січня-березня 2008 року проти аналогічного періоду минулого року обсяг промислової продукції зменшився на 29.2%, зменшення виробництва відбулося за рахунок зменшення виробництва олії соняшникової на 74.9%, крупів на 80%, виробів макаронних на 30%, борошна на 14.3%.

Збільшення виробництва промислової продукції відбулося на таких підприємствах: ЗАТ „Кривоозерська харчосмакова фабрика” на 1438,2 тис.грн. (144,4%), ТОВ „Кривоозерський хліб” (бувший КП«Хлібозавод») на 39,0 тис.грн. (213,1%).

За січень-березень місяці 2008 року промисловими підприємствами району реалізовано продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах на 886,1 тис. грн., що на 17,67 % більше ніж за відповідний період 2007 року.

На території Кривоозерського району працюють одинадцять підприємств, які звітують до відділу статистики в Кривоозерському районі, як підприємства, що займаються виробництвом і переробкою промислової продукції. З них: 5 – промислові підприємства (ТОВ «ДЮК», ЗАТ «Кривоозерська харчосмакова фабрика», ТОВ «Кривоозерський комбікормовий завод», ТОВ „Кривоозерський хліб”, ТОВ „Крона”), 6 із звітуючих підприємств - сільськогосподарські (СФГ «Добробут», СФГ «Злагода», СФГ ім. Мічуріна, ПСП «Дружба», ТОВ „Оберіг – ЛТД”, ПОСП «Берізка»). Основним видом діяльності даних підприємств є вирощування сільськогосподарських культур та виробництво сільськогосподарської продукції. Додатковим видом діяльності даних підприємств є виробництво промислової харчової продукції і то в основному для потреб господарства та населення , яке проживає на території даних господарств. В своїй звітності вони навіть не відображають в грошовій формі обсяги виробництва. Основною продукцією даних підприємств є продукція переробки сільськогосподарської продукції - олія , борошно, корми, макух, висівка, дерть.

Виробництвом хліба із даних підприємств, займається три підприємства - ТОВ „Оберіг-ЛТД” , ПОСП «Берізка», ТОВ „Кривоозерський хліб”.

За 3 місяці 2008 року даними промисловими підприємствами в натуральному виразі вироблено всього: олії - 324 т, що на 75% менше, ніж за відповідний період минулого року; борошна – 48 т , що становить 85% відповідного періоду минулого року; вироби макаронні – 5 т, що вдвічі менше порівняно з відповідним періодом минулого року; хліба і хлібобулочних виробів – 3 т, що на 80% менше, ніж за відповідний період минулого року,

Порівняно з відповідним періодом 2007 року збільшилося виробництво мінеральної води, в т.ч. води мінеральної газованої 235 тис.дал., що на 32% більше аналогічного періоду минулого року; води мінеральної негазованої – 12 тис.дал., що більше аналогічного минулорічного періоду на 9,1%.

ТОВ „Дюк”

В зв’язку з виробничою необхідністю та сезонним збільшенням цін на сировину дане підприємство на протязі минулого року проводило ремонт та заміну обладнання по виробництву сиру твердого та реконструкцію цеха по прийому сировини. По цій причині ТОВ „ДЮК” розпочало займатися виробництвом промислової продукції, а саме сиру твердого, лише з січня місяця 2008 року. З початку року сиру твердого вироблено 3 т. на суму 76,4 тис.грн. В зв’язку з тим, що згідно технології виробництва вироблений сир потребує двомісячної витримки, в березні місяці реалізовано продукції лише 1,2 т. на суму 28,8 тис.грн. Висока закупівельна ціна сировини та складна технологія стала причиною високої собівартості виробленого сиру. Для того ,щоб вироблений сир мав торгівельний попит він реалізується по ціні , яка не покриває затрати на його виробництво та реалізацію . На даний час для підприємства виробництво та реалізація сиру стали нерентабельним. В березні поточного року виробництво сиру було призупинене. На даний час підприємство також займається заготівлею молочної сировини у населення нашого району та надає послуги іншим заготовачам по зберіганню та охолодженню молока. яке реалізується на Баштанський сирзавод .

На підприємстві працює 33 чоловіка. Середньомісячна заробітна плата 1 штатного працівника в перерахунку в еквіваленті повної зайнятості становить 800 грн., що на 19,4% більше порівняно з 1 квітня 2007 року, виплачується вчасно. Заборгованість по виплаті заробітної плати у підприємства відсутня.

Також керівництвом підприємства на даний час проводиться робота по розширенню ринку збуту виробленої продукції.

ЗАТ „Кривоозерська харчосмакова фабрика”

ЗАТ „Кривоозерська харчосмакова фабрика” здійснює вагомий внесок в економіку Кривоозерського району.

ЗАТ займається виробництвом круп , макаронних виробів , олії , готових кормів, а основною продукцією підприємства є виробництво води мінеральної „Кривоозерська”.

За 3 місяці 2008 року підприємством вироблено води мінеральної газованої 161 тис.дал., що на 27% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року води мінеральної негазованої – 5 тис.дал., що становить 70% аналогічного періоду минулого року, макаронних виробів - 7 т., що на 20% більше минулого року, олії – 3 т.. кормів – 50 т., макуха – 2 т.

Продукція ЗАТ „Кривоозерська харчосмакова фабрика” користується попитом не лише у населення Кривоозерського району, а й у сусідніх районах області та за її межами. Про це говорить те, що виробництво промислової продукції даного підприємства в порівняних цінах за 3 місяці 2008 року становить 1438,2 тис.грн , що на 144,4% більше ніж за аналогічний період 2007 року та реалізація у порівняних цінах за три місяці становить 1963,3 тис.грн., що майже втричі більше аналогічного минулорічного періоду.

З початку року підприємство розпочало поточний ремонт другої лінії по виробництву води мінеральної, запуск в дію якої планується в квітні-травні поточного року.

На підприємстві працює 105 чоловік. Середньомісячна заробітна плата 1 штатного працівника в еквіваленті повної зайнятості становить – 595,00 грн., що на 29,4% більше відповідного періоду минулого року, виплачується вчасно. Заборгованість по виплаті заробітної плати відсутня.

Підприємством також ведеться робота по пошуку та відкриттю нових ринків збуту своєї продукції.ТОВ „Кривоозерський комбікормовий завод”

ТОВ здійснює вагомий внесок в економіку Кривоозерського району.

ТОВ „Кривоозерський комбікормовий завод” займається переробкою соняшника (давальницька сировина) на олію, виробництвом готових кормів - макуха, надання послуг по оренді на зберіганні зернових культур , надання транспортних послуг.

Продукція підприємства користується попитом у населення Кривоозерського району.

Погодні кліматичні умови 2007 року були причиною недобору сільськогосподарськими підприємствами урожаю соняшнику в районі. Висока закупівельна ціна на соняшник стала причиною високої собівартості виробленої олії, тому для ТОВ „Кривоозерський комбікормовий завод” виробництво продукції стало не рентабельним. Крім того, підприємства для своїх потреб (забезпечення обробітку ґрунту та посівів озимих культур під урожай 2008 року) були вимушені реалізовувати соняшник на ринку.

Так як соняшник являється основною сировиною для підприємства та по причині відсутності сировини підприємство вимушене було зупинити виробництво та переробку продукції.

В свою чергу це призвело до масового скорочення персоналу підприємства, станом на 1 квітня 2008 року на підприємстві працює лише 5 чоловік. Середньомісячна заробітна плата в перерахунку в еквіваленті повної зайнятості становить 584,00 грн.

На даний час підприємством продовжується робота по закупівлі та заготівлі соняшника для того, щоб після закінченого ремонту продовжувати розпочате в березні виробництво та переробку продукції. За січень-березень поточного року підприємством вироблено лише 0,3 т. олії на суму 0,3 тис.грн., та 0,2 т. макуха на суму 0,4 тис.грн. Виробництво продукції в порівняних цінах за 3 місяці 2008 року становить 3,2 тис.грн , реалізовано у порівняних цінах продукції та надано послуг за три місяці на 217 тис.грн.

В поточному році підприємством придбано „Екструдер брикетний” для виготовлення брикетів з відходів соняшника, що сприятиме створенню нових робочих місць. На даний час брикети з відходів соняшнику не виробляються, відповідальним спеціалістом проводиться робота по налагодженню даної установки та навчанню працівників основним навикам експлуатації в роботі „Екструдера брикетного”.

Станом на 01.04.2008 року заборгованість по виплаті заробітної плати у підприємства відсутня.ТОВ „Кривоозерський хліб” (бувший КП „Хлібозавод”)

На початку року створене нове підприємство споживчої кооперації ТОВ „Кривоозерський хліб”, видом економічної діяльності є виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво сухарів, печива, пирогів і тістечок тривалого зберігання .

Продукція підприємства користується попитом у населення Кривоозерського району.

За січень-березень 2008 року підприємством вироблено 13,3 тонн хліба на суму 37,3 тис.грн. та кондитерських виробів на суму 1,7 тис.грн., в т.ч. в березні місяці вироблено хліба на 15,3 тис.грн. Середня собівартість однієї булки хліба становить 1,30 грн. – 1,85 грн., а середня реалізаційна ціна - 1,55 грн. -2,00 грн.

В лютому місяці поточного року підприємством було отримано 10 тонн борошна з державного продовольчого резерву, в т.ч. 7 т. – борошно вищого ґатунку, 3 т. – борошно І ґатунку, з якого за два місяці вироблено 8 т. масового хліба, а саме хліб „Деснянський”, вага однієї хлібини - 0,700 кг. та хліб „Формовий” - 0,550 кг. Даний хліб виготовлений за простою рецептурою та з дотриманням зазначених в Порядку поставки та використання борошна, виробленого із зерна з державного продовольчого та державного матеріального резерву, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.08р. №55. Торговельна надбавка до ціни, за якою реалізується даний хліб масових сортів не перевищує 10% собівартості хліба.

Станом на 01.04.2008 року на підприємстві працює 7 чоловік. Середньомісячна заробітна плата 1 штатного працівника в еквіваленті повної зайнятості становить – 580,00 грн., виплачується вчасно. Заборгованість по виплаті заробітної плати відсутня.Сільське господарство


Рослинництво

Станом на 17 квітня 2008 року сільськогосподарські підприємства, що складають оперативну звітність, посіяли 6580 гектарів ранніх ярих зернових культур, що складає 60% завдання, кукурудзи 326 га – 6%, цукрового буряка 50га – 48%, соняшника 2630га – 32%, сої 121га . В господарствах району продовжується сівба ярих та технічних культур.

Господарства підживили посіви озимих культур на площі 10896га . Оброблено гербіцидами 2380 га.

Тваринництво.

За січень-березень 2008 року у сільськогосподарських підприємствах спостерігається зменшення поголів’я худоби . Станом на 1.04.2008р. чисельність великої рогатої худоби складає – 4 голови, що на 16голів менше проти минулого місяця та на 263 голови менше, ніж на даний період 2007року. Поголів’я свиней по району зменшилось на 1216гол, та складає 33.7% минулорічного.

В зв’язку з зменшенням поголів’я худоби відбувся спад виробництва продукції тваринництва, реалізація на забій худоби і птиці в живій вазі склала 110цнт, що становить 29.3% минулорічного.
Нефінансові послуги.

У звітному періоді 2008 року на районному ринку послуг функціонувало 8 підприємств по наданню послуг населенню, підприємствам та іншим споживачам.

На замовлення різних споживачів (підприємств, установ, організацій, населення) підприємствами сфери послуг за І квартал 2008 року обсяг реалізованих всім споживачам послуг (включаючи ПДВ), у ринкових цінах склав 145,8 тис.грн. Темп росту обсягів реалізованих послуг до І кварталу 2007 року у порівнянних цінах становив 130,3%, а у порівнянних цінах до січня поточного року 174,8%.

З загального обсягу реалізованих послуг, населенню реалізовано на 138,7 тис.грн решта 7,1 тис.грн іншим споживачам.


Споживчий ринок


З метою забезпечення контролю ситуації на продовольчому ринку району головою райдержадміністрації затверджені Заходи Кривоозерської райдержадміністрації щодо забезпечення стабільної ситуації на ринку хліба, хлібобулочних виробів та продовольчих товарів.

Відповідно до затверджених заходів створено районну узгоджувальну комісію з питань координації міжгалузевих відносин щодо регулювання цінової ситуації на споживчому ринку району.

Управлінням економіки райдержадміністрації проводиться моніторинг рівня цін та обсягів продажу населенню основних видів продовольчих товарів. Проведено роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання щодо необхідності безумовного виконання ними розпоряджень голови облдержадміністрації, визначених Постановами Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 року №1548 та від 17.10.2007 року №1222. Проводяться за участю представників податкової інспекції, статистики, фінансового управління, районної та селищної рад спільні перевірки суб’єктів підприємницької діяльності щодо дотримання ними граничних торговельних надбавок на окремі види продовольчих товарів, встановлених розпорядженням голови облдержадміністрації від 30.09.2004 року №433-р з метою виявлення фактів необґрунтованого підвищення цін на них. Відправлено запити та отримано прайс-листи, щодо цін виробників хліба та хлібобулочних виробів, які реалізуються на території району, а також оптово-відпускні ціни на продовольчі товари продовольчих баз району. В районній газеті „Кривоозерщина” доведено до відома суб’єктів підприємницької діяльності району вищевказане розпорядження голови облдержадміністрації щодо дотримання ними граничних торговельних надбавок, встановлених даним розпорядженням голови облдержадміністрації.

Кривоозерською райдержадміністрацією було проведено відповідну роз’яснювальну роботу з керівниками сільськогосподарських підприємств та товаровиробниками сільськогосподарської продукції щодо забезпечення стабільності на ринку продовольчих товарів та формуванню доступної для громадян України цінової політики на продовольчі товари широкого вжитку та для можливості реалізації ними у ринкові дні сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки на території ДП „Кривоозерський центральний ринок”, або на ринках сільських рад, на території яких знаходяться відповідні товаровиробники.

Спільно з місцевими виробниками розглянуто питання необхідності забезпечення їх торговими місцями на ринку для реалізації сільськогосподарської продукції і продовольчих товарів власного виробництва та створення необхідних умов для роботи. Зокрема на території ДП „Кривоозерський центральний ринок” для здійснення торгівлі закріплено торгівельні місця безпосередньо для виробників продукції та відведено місця для торгівлі лишків сільськогосподарської продукції виробниками. Також дирекцією ДП „Кривоозерський центральний ринок” виділено постійні торгівельні місця на ринку для проведення у ринкові дні ярмарок сільськогосподарської продукції товаровиробниками та продуктів її переробки.

Відповідно до проведеної вищезазначеної роз’яснювальної роботи розроблено графік проведення ярмарок сільськогосподарськими підприємствами району у ринкові дні на території ДП „Кривоозерський центральний ринок”. Також товаровиробники району й надалі реалізовуватимуть сільськогосподарську продукцію свого підприємства та продукти її переробки у ринкові дні на ринках, що знаходяться на території відповідної сільської ради. На протязі березня місяця поточного року на території Кривоозерського центрального ринку та ринків сільських рад сільгосптоваровиробниками проведено 12 ярмарків.

В районі діє комісія в справах захисту прав споживачів, яка розглядає звернення громадян з питань придбання товарів неналежної якості та порушення прав споживачів району. Крім цього проводяться рейди-перевірки, під час яких перевіряються в основному продовольчі магазини щодо дотримання в них санітарно-епідеміологічних норм.

Спільно з представниками управління ветеринарної медицини, санітарно-епідеміологічної станції, РВ УМВС проводяться рейди-перевірки на центральному ринку реалізації населенню продовольчих товарів.

На ринку функціонує лабораторія ветеринарної санекспертизи, яка оснащена необхідним обладнанням, забезпечена хімічними реактивами та контролює якість м’ясних, ковбасних та кисломолочних продуктів.

З метою захисту прав та розв’язання проблем суб’єктів малого підприємництва в районі створена та діє Спілка підприємців.

У березні місяці 2008 року з продуктів харчування, найсуттєвіше подорожчали м’ясо та м’ясопродукти, свинини - на 24%, яловичини – на 42%. Залишились без змін ціни на картоплю, буряк, моркву, огірки, помідори, фрукти. Стали дорожчими пальне та паливно-мастильні матеріали – на 9-11% більше минулого місяця. На 15% зменшились в ціні яйця, на 5% подорожчала сметана, залишились без змін ціни на молоко. Суттєво підвищилась в ціні олія – на 17%.

Моніторинг цін та результати контрольних перевірок постійно висвітлюються в засобах масової інформації, зокрема на сторінках місцевої районної газети «Кривоозерщина».


Транспорт


Перевезення пасажирів в районі здійснюється приватним транспортом.

За І квартал 2008 року перевезено 47,1 тис.осіб, проти 47,4 тис.осіб у відповідному періоді минулого року, що менше на 0,6% та становить 99,4% перевезеної кількості пасажирів в І кварталі 2007 року, в тому числі за І квартал 2008 року перевезено пільгової категорії населення 614 чоловік, що на 39,4% менше відповідного періоду минулого року.

Пасажирооборот по району склав 2572,0 тис.пас.км, проти 2427,6 тис.пас.км у відповідному періоді минулого року, що на 5,9% більше, ніж за аналогічний період 2007 року.

Розвиток підприємництва

Значним резервом динамічного розвитку економіки, створення нових робочих місць, формування свідомості власника є розвиток підприємництва.

В районі зареєстровано 1117 суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб та 232 – юридичних осіб, в тому числі з початку 2008 року 58 - фізичних осіб. На території району функціонує 9 оптових торгових точок, налічується 198 магазинів, в яких в достатній кількості та в широкому асортименті представлені товари різних груп.

Реалізація Державної політики щодо підтримки розвитку підприємництва в районі здійснювалась у відповідності до Регіональної програми розвитку малого підприємництва на 2007­­-2008 роки, затвердженої рішенням районної ради №9 від 28 лютого 2007 року та погодженої з представництвом Держпідприємництва у Миколаївській області та головним управлінням економіки облдержадміністрації.

Відповідно до даної програми реалізувалось ряд заходів, спрямованих на розвиток підприємництва. Створено стабільні відповідні нормативно-правові умови розвитку та функціонування підприємництва, надається інформаційна та методична допомога. Для спрощення процедури реєстрації та видачі суб’єктам господарювання документів дозвільного характеру введено посаду адміністратора дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

На реалізацію заходів регіональної програми розвитку малого підприємництва з районного бюджету на 2008 рік передбачено кошти в сумі 1000 грн., які планується використати на проведення заходів присвячених до Дня підприємця України – 500 грн., та на проведення семінар-наради з приватними підприємцями району – 500 грн.

З метою вдосконалення державного регулювання господарської діяльності для забезпечення гарантування конституційного права кожного громадянина на підприємницьку діяльність та недопущення порушення цього права, та розпорядження голови облдержадміністрації від 29.12.07р. №439-р, розпорядженням голови райдержадміністрації від 21.01.2008 року №40-р затверджені першочергові заходи щодо сприяння розвитку малого підприємництва в Кривоозерському районі на 2008 рік.

Також з метою покращення розвитку підприємництва в районі розпорядженням голови райдержадміністрації від 11.03.08р. №128-р „Про створення координаційної ради з питань розвитку підприємництва в Кривоозерському районі” затверджений склад та Положення про координаційну раду та розроблений план роботи координаційної ради на 2008 рік.

З початку року контролюючими органами Кривоозерського району здійснювались перевірки результатів фінансово-господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва, в т.ч.: податковими органами - 4, органами пожежної охорони – 15, органами санітарно-епідеміологічної служби – 172.

З метою розвитку системи інформаційного забезпечення та надання інформаційних послуг суб’єктам малого підприємництва, даним суб’єктам постійно надаються консультації по роз’ясненню законодавства та проводяться «гарячі лінії» для підприємців.

Питання дотримання підприємцями району мінімальних державних гарантій в оплаті праці, реєстрація трудових угод приватних підприємців з найманими працівниками - перебуває на постійному контролі комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданнях комісії запрошуються та заслуховуються підприємці, які використовують найману робочу силу без заключення трудових угод. За три місяці 2008 року проведене 1 засідання комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на якому було заслухано 2 приватні підприємці району по питанню порушення вимог трудового законодавства.

На виконання Указу Президента України від 13 липня 2005 року №1105/2005 „Про заходи щодо вдосконалення діяльності у сфері технічного регулювання та споживчої політики”, з метою сприяння виробництву високоякісної і конкурентноспроможної вітчизняної продукції (товарів, робіт, послуг), насичення якісною продукцією ринків, та в зв’язку з проведенням Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) - „100 кращих товарів України” Кривоозерська райдержадміністрація надала пропозиції щодо переліку учасників - суб’єктів підприємницької діяльності Кривоозерського району для представлення продукції району в вищезазначеному конкурсі.

Підприємства малого бізнесу відіграють помітну роль у забезпеченні району робочими місцями. З початку 2008 року підприємцями району було створено 89 нових робочих місць.

Для відкриття підприємницької діяльності з початку року Кривоозерським районним центром зайнятості населення надано одноразову допомогу 6 особам на суму 31,658 тис. грн.


Доходи населення

Середньомісячна заробітна плата одного працівника в еквіваленті повної зайнятості у І кварталі – 1206,19 грн, що більше проти рівня заробітної плати одного штатного працівника на 19,5 %.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника склала у І кварталі 2008 року – 1009,41.

Вища за середньорайонний рівень зарплата у працівників будівництва на 50,3%, транспорту – на 35,1% та освіти на 12,1%.

Середня заробітна плата за одну оплачену годину склала у січні-березні 2008 року 7,31 грн. та збільшилась проти січня 2008 року на 8,4%.

Станом на 1.04.2008р. заборгованості по заробітній платі не має.

В І кварталі 2008 року проведено 1 засідання комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За січень-березень місяці 2008 року населенням району сплачено за спожиту електроенергію на 103%.


Ринок праці


На обліку в державній службі зайнятості станом на 1 квітня 2008 року всього перебувало 1570 незайнятих громадян, що на 78 осіб менше порівняно з 1 березня 2008 р.

Рівень зареєстрованого безробіття у відсотках до працездатного населення працездатного віку станом на 1квітня поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року зменшився на 2,4% та дорівнював 10.7 %.

Попит на робочу силу зумовлює можливості державної служби зайнятості щодо забезпечення роботою незайнятих громадян. За її сприяння у лютому 2008 року було працевлаштовано 74 осіб, що на 55 особи більше минулого місяця. Рівень працевлаштування проти 2007 р. 93.7%.
Демографічна ситуація

На 1 березня 2008 року у Кривоозерському районі, за оцінкою, проживало 26,4 тис.осіб. За січень-лютий 2008 року кількість населення збільшилася на 40 осіб. Частка природного скорочення становила 31 осіб та міграційного - 9 осіб.

Міграційне скорочення у січні-лютому поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року відбулося за рахунок збільшення числа прибулих на 26 осіб і вибулих на 35 осіб.
Доходи
Фінансове управління райдержадміністрації проаналізувавши стан виконання місцевих бюджетів району за І квартал 2008 року та реалізації заходів, визначених райдержадміністрацією щодо організації органами виконавчої влади управління бюджетним процесом, як найважливішим фактором впливу на позитивні результати соціально-економічного розвитку району, повідомляє.

Виконання бюджетів району у І кварталі 2008 році характеризують як позитивні результати, так і не задіяні резерви.Доходи загального та спеціального фонду зведеного бюджету району за І квартал 2008 року склали 13088,7 тис. грн., в тому числі:

  • податки і збори – 2094,0 тис. грн.;

  • дотації – 8322,5 тис. грн.;

  • субвенції з державного та обласного бюджетів – 2662,6 тис.грн.;

Дотація вирівнювання з державного бюджету отримана понад план в сумі – 378,4 тис.грн.

Протягом звітного періоду 2008 року надходження податків і зборів до загального та спеціального фонду зведеного бюджету Кривоозерського району збільшились у порівнянні з минулим роком на 32,1 відсотка (508,8 тис.грн.) та становлять 2094,0 тис.грн. або 23,5 відсотка до річного плану.

Із загальної суми надходжень податків і зборів до загального фонду зведеного бюджету зараховано 1698,8 тис.грн. або 21,4 відсотка річного уточненого плану і у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились на 379,0 тис.грн. Виконання доходів спеціального фонду в І кварталі 2008 року склали 404,8 тис.грн. або 39,6 відсотка річних призначень.

Забезпечено виконання плану доходів загального фонду місцевих бюджетів за звітний період по всім податкам та зборам крім адмінштрафів – 0,1 тис. грн. (0,0 %).

Аналіз фактичного виконання планів мобілізації доходів до загального фонду місцевих бюджетів в розрізі адміністративно-територіальних одиниць свідчить про те, що недовиконання планових показників дохідної частини бюджету за І квартал 2008 року допущено по бюджетах 6-ти сільських рад (Маломечетнянської-57,6%, Ленінської – 58,8%, Мазурівської – 81,0%, Багачівської – 86,4%, Тридубської – 88,2%, Красненьківської – 88,7%) та селищної ради.

Не надійшли до місцевих бюджетів доходів, внаслідок податкового боргу по податках та обов'язкових платежах, який станом на 1 квітня 2008 року становить 9,4 тис.грн., та зменшився в порівнянні з початком року на 2,9 тис.грн.


За звітний період 2008 року податку з доходів фізичних осіб мобілізовано в запланованих обсягах, а саме при плані звітного періоду 1228,3 тис.грн. виконання становить 1255,1 тис.грн. або 102,2 відсотка призначень звітного періоду, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження по даному податку зросли на 292,5 тис.грн. Не виконано планові призначення звітного періоду бюджетами 13 сільських рад та селищною радою. Що пояснюється недостатньою роботою проведеною податковою інспекцією та комісією при райдержадміністрацією по сплаті заборгованості по податку з доходів фізичних осіб за надані в оренду земельні та майнові паї, яка станом на 01.04.07р. рахується в сумі 269,8 тис.грн.

Фіксованого податку з доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю при плані звітного періоду 29,7 тис.грн. надійшло в сумі 33,6 тис.грн., тобто план виконано на 113,1 %.

Забезпечено виконання запланованих обсягів по платі за землю (141,3 відс.), тобто надійшло 111,6 тис.грн., при плані звітного періоду 79,0 тис.грн. Недовиконання даного податку допущено бюджетами 2-х сільських рад (Красненьківської – 68,9% та Очеретнянської – 88,5%) та селищної ради (89,8%). Надходження орендної плати за землю становлять – 61,8 тис.грн., тобто в порівнянні з минулим роком зросли на 8,3 тис.грн.

Плати за торговий патент надійшло – 48,7 тис.грн., при плані звітного періоду – 31,2 тис.грн., або 155,9 відсотка.

Надходження фіксованого сільськогосподарського податку за звітний період складають 47,5 тис.грн. або 156,3 відсотка призначень звітного періоду.

Сума надходжень місцевих податків і зборів за звітний період складає 70,5 тис.грн. або 115,2 відсотка затверджених призначень звітного періоду, що на 14,0 тис.грн. більше надходжень аналогічного періоду 2007 року. Що пояснюється збільшенням ринкового збору, в зв’язку із збільшенням торгових місць. Найбільшу питому вагу в фактичних надходженнях місцевих податків та зборів складають ринковий збір – 91,1 % та комунальний податок – 5,2 %.

Виконання планових призначень по єдиному податку для суб’єктів малого підприємництва складає 112,3 відсотка, тобто отримано 113,4 тис.грн., при плані звітного періоду – 100,9 тис.грн., збільшення надходжень в порівнянні з аналогічним періодом 2007 року на 21,8 тис.грн. через збільшення ставок даного податку на 2008 рік в грудні 2007 рік та збільшення кількості платників.

За звітний період до спеціального фонду місцевих бюджетів надійшло доходів в сумі 404,8 тис.грн., тобто 39,6 відсотка річних обсягів.

Забезпечено виконання плану доходів спеціального фонду місцевих бюджетів по надходженню податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів до річного плану на 271,3 відсотка і становить 45,3 тис.грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року менше на 6,9 тис. грн.. Збір за забруднення навколишнього природного середовища виконано на 18,4 відсотка до річного плану і становить – 1,6 тис.грн., але в порівнянні з минулим роком зменшився на 1,2 тис. грн.. Власні надходження бюджетних установ за січень-березень 2008 року складають 348,3 тис. грн..Доходи бюджету розвитку по району за звітний період надійшли кошти в сумі 9,6 тис. грн..

Відповідно до рішення сесії районної ради від 12.08.2003р. № 3 „Про затвердження районної програми по утриманню доріг територіальних громад сіл та селища”(з урахуванням змін та доповнень на 2008 рік) та укладених угод надходження податку з власників транспортних засобів делегуються до спеціального фонду районного бюджету ( КБК 41030500) і використовуються на фінансування витрат, пов’язаних з ремонтом та утриманням доріг. В 2008 році заплановано надходження даної субвенції в сумі 8,0 тис.грн., за І квартал 2007 року кошти до районного бюджету не надходили.


Заборгованість до районного бюджету фінансової підтримки сільгосптоваровиробниками району станом на 1 квітня 2008 року складає 132,4 тис. грн.. Безнадійний борг мають підприємства банкрути (ПОВСП ім.. Т.Г.Шевченка -62,6 тис. грн., ФГ «Заповіт» - 10,0 тис.грн., ФГ «Україна» - 47,0 тис.грн та ПОСП «Зоря» - 12,8 тис. грн.), державну реєстрацію по яких не припинено.

Розшифровка доходів по коду 24060300 «Інші надходження»

зведеного бюджету Кривоозерського району за І квартал 2008 року.
Всього – 7559,65 грн.

859,65 грн. – надходження від стягнення матеріальної шкоди завданої в зв’язку з проведенням незаконного звільнення згідно виконавчого листа №2-42 від 3.07.07р. (Берізківська сільська рада).

6700 грн. – надходження згідно договорів з ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.» за обслуговування обладнання по Берізківській (1200 грн), Великомечетнянській (1200 грн.), Красненьківській (700 грн), Секретарській (1800 грн.) та Тридубській (1800 грн.) сільських радах.

Запланований обсяг інших надходжень на звітний період складає 4011 грн.., план виконано на 188,5%.Видатки
Обсяг видатків місцевих бюджетів району на 2008 рік по загальному та спеціальному фонду затверджено з урахуванням внесених змін у сумі 53873,9 тис.грн., з них по загальному фонду – 52802,1 тис.грн., по спеціальному фонду (кошторисні призначення) – 1070,8 тис.грн.

Виконання місцевих бюджетів району за І квартал 2008 року складає 11656,7 тис.грн., в тому числі по загальному фонду 11329,0 тис. грн., по спеціальному фонду 327,7 тис. грн., або відповідно 21,5 відсотка та 30,5 відсотка до уточненого плану на рік.

За рахунок використання вільних залишків станом на 01.01.08 р. проводилось уточнення плану по загальному фонду на суму 3,801 тис. грн. (по сільським бюджетам) .

В І кварталі 2008 року зберігалась соціальна спрямованість бюджетів, фінансування основних галузей проводилось пропорційно.

Особлива увага у І кварталі 2008 року по установах соцкультури була сконцентрована на питаннях фінансування захищених видатків та по розрахунках за спожиті енергоносії.

На соціально-культурні заходи місцевими бюджетами району за І квартал 2008 року спрямовано 9590,5 тис.грн., що склало 84,6 відсотка до виконаного обсягу видатків загального фонду бюджету. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року видатки на вказані заходи збільшені на 2200,1 тис.грн., або на 28,9 відсотка.

Виконання загального фонду по галузі освіта склало 4354,8 тис.грн., або 20,6 відсотка; охорона здоров’я – 2078,0 тис.грн., або 25,1 відсотка; соціальному захисту та соціальному забезпеченню – 2810,4 тис.грн., або 21,0 відсотка; культурі і мистецтву – 347,3 тис.грн., або 18,9 відсотка до річного уточненого плану.

В структурі видатків загального фонду найбільший рівень питомої ваги займає заробітна плата з нарахуваннями 57,2 відсотка ( 6477,7 тис.грн.); 3,4 відсотка – придбання предметів постачання, з них 0,8 та 0,4 відсотка – продукти харчування та медикаменти відповідно; 8,2 відсотка – розрахунки за комунальні послуги та спожиті енергоносії.

При середньо районному відсотку виконання зведеного бюджету району за І квартал 2007 року складає 21,4 відсотків до річного уточненого плану, найнижчий рівень відмічається по виконанню бюджету Онисківської сільради (15,2 %), Кривоозерської сільради (17,8 %), Луканівської сільради (18,2 %).

Поточні рахунки, депозитні рахунки для бюджетних установ, що переведені на казначейське обслуговування в установах банків відсутні. Заблокованих коштів в АПБ немає .