Про затвердження Правил благоустрою території міста - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення про затвердження Правил благоустрою території міста Одеси... 6 1190.24kb.
Рішення Одеської міської ради від 23. 12. 2011р. Про затвердження... 5 1284.97kb.
Рішення Одеської міської ради Про внесення змін та доповнень до Правил... 1 139.48kb.
Рішення XXVIІ сесія VІ скликання від 05 квітня 2012 року № Про внесення... 1 351.2kb.
Рішення від «29» 12 2011 №403 16 сесії 6 скликання Про затвердження... 2 401.29kb.
Додаток до рішення міської ради від 01. 03. 2011 р №104 правила благоустрою... 9 2010.73kb.
Додаток до рішення міської ради 66 сесії V скликання від 06. 8 1815.1kb.
Рішення № /06-12 р с. Киселів Про затвердження правил благоустрою с. 3 562.64kb.
Додаток до рішення міської ради від № порядок розміщення тимчасових... 1 190.28kb.
Рішення від 01. 03. 2011 №104 5 сесія 6 скликання «Про затвердження... 9 1896.54kb.
Програма «утримання житлово-комунального господарства в сфері благоустрою» 1 122.12kb.
Дмитро мирон: повернення у слові (передмова) 17 3202.08kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Про затвердження Правил благоустрою території міста - сторінка №2/3

IV. УТРИМАННЯ ТА РЕМОНТ ТИМЧАСОВИХ ОБ′ЄКТІВ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ, МАЛИХ АРХІТЕКТУРНИХ ФОРМ

4.1. Розміщення й установка малих архітектурних форм і елементів зовнішнього благоустрою, установка декоративного підсвічування будинків і пам'ятників, опорних стовпів допускається за узгодженням з управлінням архітектури, регулювання забудови та земельних відносин міськвиконкому.

4.2. Розміщення кіосків, павільйонів, наметів, тимчасових ринків, відкритих літніх площадок, павільйонів на зупинках транспорту й інших тимчасових об'єктів обслуговування, що вимагають оформлення договору оренди землі здійснюється у встановленому порядку.

4.3. Суб'єкти, що хазяюють, зобов'язані утримати в зразковому порядку тимчасові об'єкти обслуговування населення і малі архітектурні форми, постійно робити їхній поточний ремонт і фарбування, відповідно до паспорту оздоблення фасадів та архітектурно-технічному паспорту об’єкта, .узгодженому з управлінням архітектури, регулювання забудови та земельних відносин міськвиконкому.


4.4. Фарбування тимчасових об'єктів обслуговування населення і малих архітектурних форм, покажчиків зупинок транспорту і переходів повинне здійснюватись не менш одного разу в рік або, у випадку втрати об'єктом належного зовнішнього вигляду, у міру необхідності.

4.5. Біля кожної малої архітектурної форми повинне бути штучне освітлення, а також упритул до неї покриття удосконаленого типу. Біля малої архітектурної форми їхні власники встановлюють урни для сміття, які повинні мати параметри прив’язки на генплані.

4.6. Фарбування залізобетонних і металевих огорож, опор, металевих воріт повинне здійснюватись не рідше одного разу на рік.

4.7. Власники тимчасових об'єктів обслуговування населення зобов'язані:

- здійснювати очищення скла і вітрин не рідше одного разу в два тижні у літній період, не рідше одного разу на місяць у зимовий період, у випадку більш інтенсивного забруднення – по мірі необхідності;

- встановити урни і здійснювати їхнє очищення в міру забруднення, але не рідше одного разу на день;

- укласти договір зі спеціалізованим підприємством на вивіз ПВ;

- в міру забруднення, але не рідше одного разу в день робити прибирання власної і прилеглої території;

- власники кафе, відкритих літніх площадок, ринків, зобов'язані установити в необхідних кількостях туалети і здійснювати їхнє обслуговування.

V. УТРИМАННЯ ФАСАДІВ І ПОКРІВЕЛЬ

5.1. Керівники підприємств, установ, організацій, приватні підприємці, у володінні або на балансі яких знаходяться будинки і споруди, зобов'язані забезпечити своєчасне проведення робіт по реставрації, ремонту і фарбуванню фасадів зазначених об'єктів і їхніх окремих елементів (балконів, лоджій, ринв і т.п.), а також підтримувати в чистоті і справному стані, розташовані на фасадах інформаційні таблички, пам'ятні дошки і т.п. згідно паспорту оздоблення фасадів. 5.2. Забороняється самовільне оздоблення фасадів будинків і їхніх конструктивних елементів, заміна конструктивних елементів, влаштування зовнішніх вентиляційних отворів, установка супутникових антен та кондиціонерів.

5.3. Житлові, адміністративні, виробничі і громадські будинки повинні бути обладнані номерними будинковими знаками, а житлові будинки крім того покажчиками номерів під'їздів і квартир, що повинні утримуватися в чистоті і справному стані.

5.4. Для створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на об’єктах соціальної інфраструктури повинні бути облаштовані пандуси. 5.4. У зимовий час власниками, балансоутримувачами, (обслуговуючими організаціями) повинні організовувати своєчасне очищення покрівель від снігу, льоду і бурульок.

5.5. Очищення покрівель будинків на сторонах, що виходять на пішохідні зони, від утвореного льоду повинне здійснюватися негайно в міру його утворення з попередньою установкою огородження на небезпечних ділянках.

5.6. Очищення дахів будинків здійснюється в денний час доби. Перед скиданням снігу й льоду необхідно зробити попереджувальні заходи, що забезпечують безпеку руху пішоходів.

5.7. Очищення покрівель, вхідних козирків та парапетного огородження прибудованих та вбудовано-прибудованих приміщень громадського призначення в житлових будинках, поточний огляд та їх ремонт.

5.8. Усі доступні для інвалідів будівлі і споруди повинні бути означені знаками та символами, зокрема пристосовані для інвалідів входи в будівлі, споруди та переходи.VI. ХУДОЖНЄ ОФОРМЛЕННЯ І РЕКЛАМА

6.1. Засоби зовнішньої реклами й інформації повинні розміщуватися й утримуватися в чистоті (підсвічуватися в темний час доби) відповідно до встановленого порядку. Відповідальність за їхнє утримання несуть юридичні особи, на яких оформлена дозвільна документація.


6.2. Включення підсвічування окремо встановлених рекламних конструкцій, підсвічування вітрин і вивісок здійснюється відповідно до графіка включення пристроїв зовнішнього освітлення.
6.3. Після монтажу (демонтажу) рекламної конструкції розповсюджувач зовнішньої реклами зобов'язаний протягом 10 днів на території прилеглої до рекламоносія в радіусі 1 м від осі влаштувати трав’яний газон або декоративний квітник, які підтримувати в належному санітарному стані.
6.4. У випадку псування спеціальної конструкції та реклами (рекламоносіїв) своєчасно проводити їх заміну або ремонт. Забороняється робити зміну зображень (плакатів) на рекламних конструкціях із заїздом автотранспорту на газони, залишати на газонах сміття від заміни рекламної продукції. Забороняється розміщувати зовнішню рекламу та інформацію на пішохідних доріжках і алеях зі знищенням зелених насаджень.
6.5. Забороняється розміщувати зовнішню рекламу та інформацію методом фарбування, наклеювання, і розвішування на будинках, заборах, павільйонах міського пасажирського транспорту, опорах освітлення, стійках світлофорів, дорожніх знаків, деревах яких-небудь оголошень і інших інформаційних повідомлень.
6.6. Організація робіт з видалення самовільно розташованих рекламних і інших оголошень, написів і зображень із всіх об'єктів (фасадів будинків і споруд, магазинів, опор контактної мережі і зовнішнього освітлення і т.п.) незалежно від їхньої відомчої належності покладається на балансоутримувачів або орендарів зазначених об'єктів, а окремо розташована реклама – на власника реклами або рекламне агентство.

VII. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБИРАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА

7.1.Прибирання території міста організовуються відповідно до вимог дійсних Правил та Правил збирання, зберігання, перевезення, утилізації, оброблення та захоронення відходів.


7.2. Визначення меж санітарного прибирання прилеглих та прибудинкових територій між організаціями, підприємствами, установами, власниками, балансоутримувачами, орендарями, організаціями, що експлуатують житлові будинки й офісні будинки, замовниками будівельних об'єктів здійснюється виконавчим комітетом Смілянської міської ради
7.3. Керівники підприємств, організацій установ, власники, балансоутримувачі, орендарі об'єктів укладають договір на утримання прилеглої території.
7.4. Проект договору направляється керівникові організації, підприємства, установи, орендареві, власникові або користувачеві з пропозицією підписати його протягом 10 днів з моменту одержання.
7.5. При укладанні договору по утриманню території власник, орендар за своїм розсудом може самостійно здійснювати прибирання і утримання території або доручити виконання послуг спеціалізованим підприємствам.
7.6. Власники, й орендарі об'єктів на відведеній і прилеглій території зобов'язані проводити роботи по її належному утриманню і в наступних межах:
7.6.1.Кіоски, ларьки, торгівельні комплекси, павільйони, інші об'єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування, індивідуальні гаражі розташовані:

- на житлових територіях - відведену і прилеглу території в межах 2 м (15 м. при межуванні з автомобільними дорогами або тротуарами до ближнього краю цих об’єктів.);

- на території загального користування - відведену і прилеглу території в межах 1 м (10 м. при межуванні з автомобільними дорогами або тротуарами до ближнього краю цих об’єктів);

- на виробничих територіях - відведену і прилеглу території в межах 1 м (10 м. при межуванні з автомобільними дорогами або тротуарами до ближнього краю цих об’єктів.);

- на посадкових площадках міського громадського транспорту - прилеглу територію в межах до 3 метрів, а також 0,5 м лотка дороги;

- на інших територіях - відведену і прилеглу території в межах 2 м (15 м. при межуванні з автомобільними дорогами або тротуарами до ближнього краю цих об’єктів.);

Границі території, що обслуговується, уточнюються відповідно до пункту 7.2 даного розділу.

7.6.2. Будинки, включаючи житлові будинки, у тому числі індивідуальної забудови:

- по довжині - на довжину будинку плюс половина санітарного розриву із сусідніми будинками, у випадку відсутності сусідніх будинків - 5 м (10 м при межуванні з автомобільними дорогами або тротуарами до ближнього краю цих об’єктів.);

- по ширині - від фасаду будинку до бордюру проїзної частини або тротуару, розташованого не далі 10 м від лінії забудови.

Нежилі приміщення в житлових будинках, розташовані в підвалах, цокольних і перших поверхах:

- по довжині - у створі по довжині займаних приміщень з фасадної сторони не більш 10 метрів у кожну сторону, якщо є розрив між сусідніми орендарями (власниками).

У випадку наявності місцевого проїзду, що супроводжує основну проїзну частину вулиці, - до найближчого до будинку бордюру місцевого проїзду, розташованого не далі 15 м від фасаду будинку.

У випадку влаштування навколо будинку протипожежного проїзду з технічним тротуаром - до далекого бордюру протипожежного проїзду.

В індивідуальній забудові обслуговування території здійснюється по довжині в межах території, займаною садибою, до проїзної частини вулиці або тротуару.

При наявності природних границь (водойми, дороги, стінки і т.д.) прибирання здійснюється до цих границь.

7.6.3. Гаражні кооперативи, гаражі автопідприємст, автостоянки - у границях прилеглої території в межах 10 м (50 м при межуванні з автомобільними дорогами або тротуарами до ближнього краю цих об’єктів.).

7.6.4. Трансформаторні підстанції – прилеглу територію в межах 5 м.

7.6.5. Колії залізничного транспорту загального і промислового призначення - 50 метрів від осі крайньої залізничної колії, при межуванні з автомобільними дорогами або тротуарами до ближнього краю цих об’єктів. Утримання і ремонт залізничних переїздів на перетинаннях із проїзною частиною доріг здійснюється відповідними підприємствами - власниками.

7.6.6 Промислові об'єкти - відведену і прилеглу території до проїзної частини магістралі, під'їзні колії підприємства, санітарно - захисні зони промислових об'єктів 1 - 5 класів санітарної класифікації, а у випадку відсутності забудови санітарно - захисної зони об'єкта – в межах 15 м (30 м при межуванні з автомобільними дорогами або тротуарами до ближнього краю цих об’єктів.);

При наявності забудови в межах санітарно - захисних зон границі обслуговування визначаються по об'єктах відповідно до діючих Правил.

7.6.8. Відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території несуть власники, балансоутримувачі, орендарі. Орендарі несуть відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території, якщо дана умова передбачена договором з балансоутримувачем, власником.

7.6.9. Виконавчим комітетом міської ради на території міста в рамках діючого законодавства можуть бути організовані платні паркування і стоянки автотранспорту, введена плата за користування інженерними спорудженнями з метою залучення коштів для фінансування будівництва об'єктів зовнішнього благоустрою.

Кошти, що надходять від стягування плати за користування зазначеними вище об'єктами, направляються в бюджет міста і використовуються за цільовим призначенням для проведення заходів щодо будівництва, ремонту і утримання міських об'єктів зовнішнього благоустрою.

7.7. Час проведення прибиральних робіт з 15 квітня по 15 листопада:

- перше прибирання вулиць у середині двірських і прилеглих територій закінчувати до 7-00 , друге проводити з 13-00 до 15-00

- вивіз сміття здійснюється з 6.00 до 15.00.

7.8. Час проведення збиральних робіт з 15 листопада по 15 квітня:

- перше прибирання вулиць, усередині двірських і прилягаючих територій закінчувати до 7-00, друге проводити з 13-00 до 15-00;

- вивіз сміття здійснюється з 7-00 до 16-00

7.9. Прибирання місць масового перебування людей - підходів до вокзалів, території ринків, торговельних зон і ін. здійснюється протягом усього робочого дня.

7.10. Прибирання та утримання проїзжої частини по всій ширині доріг, площ, вулиць, розташованих в одному рівні з проїзною частиною, здійснюють підприємства, на балансі яких знаходяться дорожні покриття або зазначені об'єкти.

7.11. Механізоване прибирання проїзної частини вулиць, площ у літню пору проводяться планово за узгодженням з управлінням ЖКГ і в межах виділених лімітів підприємствами, з якими укладені відповідні договори.

7.12. Ручне прибирання доріг протягом усього року здійснюють спеціалізовані підприємства відповідно до договорів з управлінням ЖКГ, в межах виділених лімітів та згідно графіків, погоджених обома сторонами. Крім того, ручне прибирання доріг здійснюють підприємства та організації на прилеглих та закріплених територіях .

Ручне прибирання магістральних вулиць, мостів та шляхопроводів з підвищеною інтенсивністю руху автотранспорту проводити в світлий час доби.

7.13. Негайне ручне прибирання дороги після шляхово-транспортної аварії здійснюються спеціалізованим підприємством. При цьому: • працівники ДАІ після здійснення невідкладних дій на місці ДТП уживають заходів по виклику спеціалізованого підприємства для виробництва необхідних робіт зі збирання;

 • оплата по прибиранню і заподіяний збиток дорозі, об'єктам благоустрою, технічним засобам регулювання дорожнього руху здійснюється власником автотранспорту, що визнаний винуватцем ДТП, відповідно до акта виконаних робіт, наданого спеціалізованим підприємством.

7.14. Прибирання вулиць, площ, набережних, пляжів, прибережних смуг, водоохоронних зон, мостів, тротуарів, парків, скверів, бульварів, територій ринків із прилеглими до них вільними земельними ділянками, неорганізованих санітарно-захисних зон, пам′яток, об′єктів монументального мистецтва здійснюється підприємствами, організаціями, установами, орендарями і забудовниками будь-якої форми власності, на утриманні яких вони знаходяться або за ким вони закріплені в границях:

 • тротуари, зелені зони на всій ділянці будинку, спорудження;

 • проїзних частин вулиць на всій ділянці власної або закріпленої території шириною 1 м, вважаючи від бордюру проїзної частини дороги;

 • ділянок будинків, споруджень, що виходять на проїзди, що примикають до бульварів і скверів, або вихідних на набережну. При цьому збирання проїзних частин здійснюється на всю ширину дороги, а тротуарів – уздовж будинків і набережній.

7.15. Житлово-експлуатаційні організації, незалежно від відомчої підпорядкованості, власники будинків незалежно від форм власності здійснюють прибирання:

 • внутрішньоквартальних і двірських територій;

 • тротуарів на всіх ділянках домоволодінь;

 • проїзних частин вулиць протягом усіх ділянок домоволодінь шириною 0,3 м, вважаючи від бордюру проїзної частини дороги;

 • ділянок домоволодінь, що виходять на проїзди, що примикають до бульварів і скверів, або які виходять на набережні. При цьому прибирання проїзних частин здійснюється на всю ширину, а тротуарів - уздовж домоволодінь і набережній;

 • території трамвайних, тролейбусних і автобусних зупинок, розташованих напроти житлових будинків.

7.16. Підприємства, установи й організації, а також власники приватних житлових будинків зобов'язані щодня прибирати прилеглі території.

7.17. Вважати відповідальними за утримання у чистоті міських об'єктів і дотримання встановленого санітарного порядку:   1. На ділянках житлових будинків, відомств, двірських територій і внутрішньоквартальних проїздів, у границях, визначених п.2 зазначеного розділу, - керівників підприємств що здійснюють обслуговування житлового фонду.

   2. На ділянках, санітарних зонах підприємств, прилеглих територій до установ, організацій – керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів або інших посадових осіб.

7.17.3. Території домобудівництв, що належать громадянам на праві особистої власності і прилягаючих до них ділянок, тротуарів – на власників будинків.

   1. На вулицях, площах і тротуарах, закріплених за службами міськради, – управління житлово-комунального господарства.

   2. На території парків, скверів, бульварів, газонів і інших зелених зон, пляжів і прилягаючих до них територій – комунальні й інші підприємства й організації, за яких закріплені дані об'єкти.

   3. На території міських цвинтарів – підприємства, що експлуатують і обслуговують ці об'єкти.

   4. На території залізничних колій, мостів, укосів, насипів, переїздів, переходів через шляхи, що знаходяться в межах міста, – організації, у підпорядкуванні яких вони знаходяться

   5. На водоймах, а також територіях прибережних смуг і водоохоронних зон – підприємства, організації, відомства, у віданні яких вони знаходяться.

   6. На територіях, не освоєних під забудовою, не відведених і будівель, що звільнилися після зносу – управління ЖКГ.

   7. На територіях, відведених під забудову, – керівників підприємств, організацій, керування капітального будівництва, у чиєму віданні знаходяться ці земельні ділянки.

   8. На територіях, що прилягають до павільйонів, кіосків, торговельних точок відповідно до паспорта установки тимчасового об'єкта обслуговування – керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності.

   9. На територіях паркувань, автостоянок, гаражів – балансоутримувачів, організації, що експлуатують дані об'єкти.

   10. На територіях в'їздів і виїздів АЗС, заправних комплексів і прилеглих територій, під'їздів до них – балансоутримувачів і власників зазначених об'єктів.

   11. На територіях, прилеглих до окремо розташованих об'єктів реклами – власників рекламоносіїв.

   12. На території установки таксофонів – власників таксофонів.

   13. На територіях розташування фонтанів – їх балансоутримувачів.

   14. На зупинках міського транспорту, крім кінцевих – балансоутримувачів доріг. На кінцевих зупинках – перевізник, який згідно договору на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Сміла, зобов′язаний підтримувати належний санітарний стан кінцевої зупинки, її освітлення та наявність стаціонарного або біотуалету для водіїв.

   15. На територіях, прилеглих до трансформаторних підстанцій, розподільних підстанцій (пунктам),котельним і тепловим пунктам, - підприємства, що експлуатують дані об′єкти.

   16. На територіях санітарно-захисних зон магістральних водоводів – власників, володарів цих володарів.

   17. На територіях, розташованих у санітарній зоні підприємств, відповідальність несуть керівники цих підприємств.

7.18. Прибирання й очищення канав, труб, дренажів, призначених для відводу поверхневих і ґрунтових вод з вулиць і доріг, очищення колекторів дощової і зливової каналізації, дощоприймачів, здійснюється підприємством, у якого перебувають на балансі зазначені об'єкти; у дворах багатоповерхових житлових будинків – підприємства що здійснюють їх обслуговування; на території підприємств і організацій - самими підприємствами, організаціями, власниками.

7.19. Відповідальність за стан зливової каналізації, оглядових і дощоприймальних колодязів, своєчасний ремонт і наявність прийомних ґрат, люків і водостоків (за винятком відомчих) покладається на комунальне підприємство, що експлуатує зазначені об'єкти.

Витяг відходів зі зливової каналізації, оглядових і дощоприймальних колодязів здійснюється підприємствами, що експлуатують ці спорудження, по мірі необхідності з негайним їхнім вивозом і відповідно до укладених договорів зі спеціалізованими підприємствами по їхньому захороненню.

7.20. Фарбування і побілку опор ліній зовнішнього освітлення здійснює підприємство, яке здійснює обслуговування мережі зовнішнього освітлення.

7.21. Відділ надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення в м. Сміла координує діяльність органів самоврядування, підприємств, установ і організацій міста незалежно від форми власності і підпорядкованості по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що виникають на території міста.

VIII. ПРИБИРАННЯ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

8.1. Зимове прибирання проїзної частини доріг, вулиць і проїздів здійснюється відповідно до вимог дійсних Правил.

8.2. Прибирання і вивіз снігу з доріг, тротуарів проводиться силами підприємств, на які покладене очищення від снігу або за якими закріплена дана територія.

8.3. Період зимового прибирання встановлюється з 15 листопада по 15 квітня. У випадку різкої зміни погодних умов, терміни початку і закінчення зимового прибирання можуть корегуватися управлінням житлово-комунального господарства.

8.4. Підготовка снігоприбиральної техніки до роботи в зимовий період здійснюється балансоутримувачами техніки в термін до 1 листопаду поточного року.

Території розміщення звалищ снігу в обов'язковому порядку повинні бути погоджені з управлінням житлово-комунального господарства і державним управлінням охорони навколишнього природного середовища.

Організації, що відповідають за прибирання міських територій, у термін до 1 листопаду повинні забезпечити завезення, заготівлю і складування необхідної кількості протиожеледних матеріалів.

8.5. При прибиранні доріг і пішохідних доріжок у парках, скверах, бульварах і інших зелених зонах допускається тимчасове складування снігу, що не містить хімічних реагентів, на заздалегідь підготовлені для цих цілей площадки, за умови схоронності зелених насаджень і забезпечення відтоку талих вод.

8.6. Малі архітектурні форми, а також простір перед ними та підходи і по обидва боки до них повинні бути очищені від снігу та льоду.

8.7. Технологія і режими провадження робіт на проїзній частині вулиць, тротуарів і двірських територій повинні забезпечувати безперешкодний рух транспортних засобів і пішоходів незалежно від погодних умов.

8.8. Обробка проїзної частини міських доріг, внутрібудинкових проїздів та проходів, зупинок пасажирського транспорту протиожеледними матеріалами повинна починатися відразу з початком снігопаду.

8.9. У випадку одержання від метеорологічної служби міста завчасного попередження про погрозу виникнення масової ожеледі, обробка проїзної частини підйомів, спусків доріг, естакад, мостових споруджень здійснюється до початку випадання опадів.

8.10. Транспортні засоби, що знаходяться в цілодобовому чергуванні по боротьбі з ожеледицею та сніговими заносами починають свою роботу за вказівкою відповідального чергового підприємства, із записом маршруту до шляхового листа і журналу посипань.

8.11. Забороняється: • переміщати на проїзну частину магістралей, вулиць сніг, зібраний з пішохідних доріжок внутріквартальних проїздів, двірських територій, територій підприємств, організацій, будівельних майданчиків, тимчасових об'єктів обслуговування населення;

 • застосування технічної солі в якості протиожеледного реагенту на тротуарах, посадкових площадках зупинок міського пасажирського транспорту, у парках, скверах, дворах і в інших пішохідних і зелених зонах;

 • перекидання і складування забрудненого і засоленого снігу, а також відколу льоду на газони, квітники й інші зелені насадження.

8.12. До першочергових операцій зимового прибирання вулиць і магістралей відносяться:

 • згрібання і підмітання снігу;

 • обробка проїзної частини доріг протиожеледними матеріалами;

 • формування сніжного валу для наступного вивозу.

До операцій другої черги відносяться:

- видалення снігу (вивіз);

- сколювання льоду і видалення сніжно-крижаних утворень.

8.13. Механізоване очищення проїзної частини повинно починатися при висоті пухкого снігу на дорожній полотнині 2,5-3 см, що відповідає 5 см свіжого неущільненого снігу.

8.14. У першу чергу очищаються й обробляються найбільш небезпечні і відповідальні ділянки для руху транспорту – круті спуски і підйоми, мости, естакади, перехрестя вулиць, зупинки суспільного транспорту і т.д. Перелік ділянок і вулиць, що потребують першочергової обробки протиожеледними матеріалами готується підприємством що здійснює очистку та погоджується з управлінням ЖКГ.

8.15.Вивіз снігу здійснюється в першу чергу від зупинок міського і пасажирського транспорту, пішохідних переходів, мостів, шляхопроводів, місць масового відвідування. Остаточний вивіз здійснюється по закінченні першочергового. Перелік об'єктів першочергового вивозу затверджується управлінням ЖКГ виконавчого комітету Смілянської міської ради.

8.16. Вивіз снігу з вулиць повинний здійснюватися на спеціальні площадки, підготовлені і погоджені заздалегідь. Місця тимчасового складування снігу після сніготанення повинні бути очищені й упоряджені.

8.17. При утворенні льоду на дорогах і тротуарах у зимовий період у результаті течії, що відбулася у разі виникнення аварії, відповідальність за очищення від льоду несуть підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться комунікаційні мережі.

8.18. Тротуари, двірські території і проїзди повинні бути очищені від снігу і льоду до асфальту. При виникненні ожеледі здійснюється обробка піском або граншлаком фракції до 5 мм.

8.19. Сніг, зібраний із дворових територій і внутрішньоквартальних проїздів, дозволяється складувати на території дворів у місцях не перешкоджаючих вільному проїздові транспорту і рухові пішоходів. Не допускається ушкодження зелених насаджень при складуванні снігу. Складування снігу на внутрідворових територіях повинне передбачати відвід поталих вод.IX. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ПОВОДЖЕННЯ З ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ , ВЕЛИКОГАБАРИТНИМ СМІТТЯМ, БУДІВЕЛЬНИМИ ВІДХОДАМИ ТОЩО.

9.1. ПВ збираються в контейнери, які встановлюються на спеціально обладнаних майданчиках згідно санітарних норм і правил.

9.2. Майданчики для встановлення контейнерів для збору ПВ повинні бути з твердим покриттям, з ухилом убік проїзної частини, мати з трьох сторін огородження висотою 1.2 – 1.5 м, щоб не допускати розносу сміття на прилеглу територію та мати зручний під′їзд для спецавтотранспорту,

9.3. Контейнери і площадки під ними повинні не рідше одного разу в 10 днів, крім зимового періоду, промиватися й оброблятися дезінфікуючими засобами.

9.4. Майданчики для контейнерів при наявності містобудівної можливості, повинні бути віддалені від житлових будинків, дитячих установ, спортивних майданчиків, місць відпочинку населення на відстані не менш, як 20 метрів і не більше, як 100 метрів від житлових будинків. Розміри майданчиків повинні бути розраховані на встановлення необхідної кількості контейнерів, виходячи з норм накопичення ПВ.

9.5. Забороняється встановлювати контейнери на газонах і прохідних арках будинків. Сміттєзбірники, що знаходяться на проїзній частині, повинні бути обладнані світловідображуючими елементами з метою забезпечення безпеки дорожнього руху.

9.6. Схема розміщення контейнерних майданчиків погоджується органами санепіднагляду, екології, управлінням житлово-комунального господарства, управлінням архітектури, регулювання забудови та земельних відносин та затверджується рішенням виконкому.

9.7. Контейнери повинні бути в справному стані, пофарбовані і мати маркування з вказівкою реквізитів власника

9.8. Відповідальність за утримання контейнерів та контейнерних майданчиків покладається на балансоутримувачів та підприємства за якими вони закріплені.

9.9. Юридичні або фізичні особи мають право на влаштування окремого контейнерного майданчика для збору власних ПВ на земельній ділянці, відведеній даному суб′єкту згідно діючого законодавства і відповідно до санітарних норм та включення його до схеми розміщення згідно з п.9.6 даних Правил.

9.10. Юридичні та фізичні особи, які є власниками вбудованих або прибудованих приміщень, чи здійснюють господарчу діяльність у вбудованих або прибудованих приміщеннях житлових будинків і не мають власних контейнерних майданчиків, укладають договори на збирання та вивезення ПВ з організацією, яка здійснює експлуатацію даного житлового будинку або з балансоутримувачем контейнерів та контейнерних майданчиків.

9.11. Юридичні особи, які не мають власних контейнерних майданчиків, і здійснюють господарчу та іншу діяльність у нежитлових приміщеннях (окремих будівлях) повинні укладати договори на вивіз ПВ з балансоутримувачем будівлі або підприємством, яке обслуговує дану територію( будівлю).

9.12. При отриманні дозволу на право виносної торгівлі суб′єкти підприємницької діяльності укладають договори з балансоутримувачами контейнерів та здійснюють попередню оплату за вивезення ПВ не менш як на 1 місяць.

9.13. Відходи, які виникають в результаті проведення будівельних робіт на відведених в установленому порядку земельних ділянках, збираються в межах даної земельної ділянки та вивозяться власними силами в установленому порядку.

9.14. Вивіз великогабаритного сміття та гілок здійснюється приватними або юридичними особами за власні кошти своїм транспортом або спеціалізованими підприємствами в місця для захоронення або утилізації.

9.15. Розміщення відходів фізичними та юридичними особами в місцях , не зазначених в даних Правилах , забороняється.

9.16. Юридичні та фізичні особи, які є балансоутримувачами контейнерів та контейнерних майданчиків, власники приватних домоволодінь зобов'язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів, (ПВ), великогабаритних відходів (ВГВ), будівельних і інших відходів, що підлягають захороненню, зі спеціалізованими підприємствами, які є надавачами таких послуг, відповідно до затверджених середньорічних норм ПВ, ВГВ.

9.17. Вивіз рідких нечистот від житлових організацій, домовласників, підприємств соціально-культурного призначення, інших підприємств здійснюється спеціалізованими підприємствами.

9.18. Захоронення ПВ здійснюється на міському полігоні відходів.

9.19. Контроль за укладенням договорів ПВ здійснює відділ екологічної безпеки виконавчого комітету Смілянської міської ради.<< попередня сторінка   наступна сторінка >>