Про затвердження Правил благоустрою території міста - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення про затвердження Правил благоустрою території міста Одеси... 6 1190.24kb.
Рішення Одеської міської ради від 23. 12. 2011р. Про затвердження... 5 1284.97kb.
Рішення Одеської міської ради Про внесення змін та доповнень до Правил... 1 139.48kb.
Рішення XXVIІ сесія VІ скликання від 05 квітня 2012 року № Про внесення... 1 351.2kb.
Рішення від «29» 12 2011 №403 16 сесії 6 скликання Про затвердження... 2 401.29kb.
Додаток до рішення міської ради від 01. 03. 2011 р №104 правила благоустрою... 9 2010.73kb.
Додаток до рішення міської ради 66 сесії V скликання від 06. 8 1815.1kb.
Рішення № /06-12 р с. Киселів Про затвердження правил благоустрою с. 3 562.64kb.
Додаток до рішення міської ради від № порядок розміщення тимчасових... 1 190.28kb.
Рішення від 01. 03. 2011 №104 5 сесія 6 скликання «Про затвердження... 9 1896.54kb.
Програма «утримання житлово-комунального господарства в сфері благоустрою» 1 122.12kb.
Дмитро мирон: повернення у слові (передмова) 17 3202.08kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Про затвердження Правил благоустрою території міста - сторінка №3/3

X. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ, БУДІВЕЛЬНИХ, ДОРОЖНІХ РОБІТ І РОБІТ З БЛАГОУСТРОЮ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА.
10.1 Будівельні роботи з нового будівництва, перебудови або капітальному ремонтові підземних інженерних мереж, доріг, тротуарів, зливової каналізації, підземних будівель, а також роботи по благоустрою й встановленню тимчасових об'єктів обслуговування населення, рекламних і інших стендів можуть здійснюватися тільки за погодженням з управлінням містобудування й архітектури.

10.2. При новому будівництві встановлюється огорожа об’єкту естетичний вид якої погоджується управлінням містобудування й архітектури та управлінням житлово-комунального господарства. Також встановлюються інформаційні таблички про об’єкт що будується, хто його будує, коли початок і кінець будівництва.

10.3. При розробці проекту нового будівництва в управлінні житлово-комунального господарства повинні бути отримані технічні умови благоустрою об’єкту будівництва.

10.4. Для одержання дозволу (ордера) на право проведення робіт, незалежно від місця перебування підземних комунікацій на всій території міста, будівельна організація зобов'язана оформити дозвіл установленого зразка в управлінні житлово-комунального господарства. В разі проведення земляних робіт на зеленій зоні, необхідно здійснити оплату відновної вартості об’єкта озеленення та мати дозвіл на знесення зелених насаджень.

10.5. Дозвіл (ордер) установленого зразка оформляється при проведенні на території міста робіт, пов'язаних з розкопуванням або тимчасовим руйнуванням існуючого благоустрою:

- розкопування грунту під будь-які види робіт та його планування;

- дорожні роботи (крім поточного ремонту);

- встановлення паль, шпунтів, буравлення свердловин;

- встановлення тимчасових або постійних огорож, парканів;

- встановлення малих архітектурних огорож та тимчасових споруд;

- розриття дорожніх покрить та тротуарів;

- установка рекламоносіїв

- інше.

10.6. При проведенні робіт за аварійних обставин:



до отримання письмового дозволу на виконання земляних робіт

- проінформувати управління ЖКГ та службу оперативного реагування про необхідність проведення робіт;

- викликати на місце аварії організації та служби міста, що мають підземні інженерні мережі для визначення місця їх проходження (організації, підприємства, що мають інженерні мережі в місці аварії, при отриманні телефонограми повинні негайно вислати на місце аварії свого представника для визначення місця розташування своїх мереж і простежити дотримання встановленого порядку виконання робіт, що забезпечують збереження мереж);

- до виконання робіт огородити місце проведення робіт; встановити тимчасові дорожні знаки, що інформують про стан проїжджої частини, узгодивши зі службою автомобільних доріг; в темний час доби – місце освітити ліхтарями з червоним світлом по кутам огородження;

- по закінченні робіт негайно прибрати огорожу, виконати благоустрій території та протягом доби відновити покриття та пред’явити управлінню ЖКГ;

- протягом 3 діб після аварії надати до управління ЖКГ письмову заявку на виконання земляних робіт, схему провадження робіт узгоджену з інженерними службами міста та отримати письмовий дозвіл на проведення робіт.

10.7. За порушення термінів проведення земляних робіт, зазначених у виданому дозволі, настає адміністративна відповідальність згідно кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

10.8. Контроль за відновленням благоустрою покладається на управління житлово-комунального господарства та відділ екологічної безпеки виконавчого комітету.

10.9. Роботи, проведені без дозволу і виявлені представниками органів нагляду і контролю, повинні бути негайно припинені. Одночасно складається протокол про залучення до адміністративної відповідальності винних осіб.

10.10. Дозвіл на закриття вулиць чи звуження її проїжджої частини оформлюється управлінням житлово-комунального господарства.

10.11. При видачі дозволів передбачити відновлювальні роботи на проїзжих частинах та тротуарах з повним перекриттям асфальтобетоном по існуючій ширині та на всю довжину розриття.

10.12. Відповідальність за відновлення дорожнього покриття, тротуарів, газонів несе організація, яка є балансоутримувачем мереж для заміни або прокладання видавався ордер на земельні роботи та організація яка виконувала ці роботи. Протягом трьох років несе відповідальність за стан покриття, яке руйнується внаслідок низької якості робіт та просадок.

10.13. При проведенні розкопування в місцях, зв'язаних з рухом транспорту і пішоходів, повинна дотримуватися черговість роботи, що забезпечує безпеку руху транспорту і пішоходів.

10.14. При проведенні земельних робіт повинне бути виставлене огородження зони робіт із вказівкою на щитах оголошень терміну виконання робіт та інформація про організацію – виконавця робіт. У темний час доби обов'язкова наявність освітлення. Вивезення існуючого грунту з об’єкту при виконанні земельних робіт погоджується з управлінням житлово-комунального господарства.

10.15. Ініціатором ремонту існуючих доріг з обов'язковим ремонтом люкового і зливового господарства виступає управління житлово-комунального господарства .

10.16. Повну відповідальність за належне утримання люків на проїзній частині, керівники підприємств, організацій, служб і відомств, на балансі яких вони знаходяться.


XI.КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРАВИЛ

11.1. Контроль за виконанням правил у сфері благоустрою територій міста спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності та підпорядкування, фізичними особами, а також посадовими особами, вимог Закону України « Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою територій міста та інших нормативно – правових актів.

11.2. Організація та контроль за дотриманням законодавства у сфері благоустрою території міста здійснюється управлінням житлово – комунального господарства, органами санепіднадзору та відділом екологічної безпеки виконавчого комітету.

11.3. Самоврядний контроль у сфері благоустрою територій міста здійснюється, міською радою та її виконавчим органам.

11.4. Для здійснення контролю за станом благоустрою території міста, виконанням Правил благоустрою території міста, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, міська рада може утворити інспекцію з благоустрою території міста.


    1. Контроль за станом благоустрою території міста здійснюється шляхом:

  1. проведення перевірок територій;

  2. розгляду звернень підприємств, установ, організацій та фізичних осіб;

3) участі в обговоренні проектів благоустрою території міста, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

4) складання протоколів про адміністративне правопорушення в якому зазначається час, місце, ким складено протокол, згідно якої статті адміністративного кодексу було накладено штраф, роз’яснені права порушника, дата , час, місце розгляду справи ( в разі відмови від підпису робиться відповідний запис );

5) складання Актів обстеження місця порушення де вказується: час, місце, ким виявлено порушення, свідки, виявлені недоліки, терміни усунення (в разі відмови від підпису робиться відповідний запис);

6) у випадку не усунення зафіксованих порушень у передбачений термін, уповноважений орган направляє акт (протокол) до адміністративної комісії для притягнення порушника санітарного стану до адміністративної відповідальності;

7) подання позовів до суду про відшкодування шкоди, заподіяної об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою території міста, Правил благоустрою території міста.

11.6. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до відповідальності, передбаченої правилами благоустрою міста Сміли, не звільняє їх від обов’язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог цих правил.

11.7 Шкода, завдана внаслідок порушення правил благоустрою міста Сміли підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених Смілянською міською радою „Методики обрахування розміру відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою та порядок компенсації заподіяної шкоди” №22-9/V від 14.01.2008р.
XII.ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ

12.1.При виявленні порушення норм, передбачених даними Правилами, та складанні відповідних протоколів і актів винні особи у встановленому діючим законодавством порядку притягаються до відповідальності передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про відповідальність підприємств, їхніх об'єднань, установ і організацій за правопорушення в сфері містобудування».

12.2. Розмір цивільно-правової відповідальності за збитки, нанесені об’єктам благоустрою, встановлюється відповідно до методики відшкодування збитків завданих об’єкту благоустрою затвердженою сесією Смілянської міської ради, встановленими Цивільним кодексом України, Законами України, Постановами Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють взаємовідносини у сфері благоустрою населених пунктів.

12.3. Відповідно ст. 42 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" порушенням цих Правил вважається:

12.3.1. Вчинення дій, що завдають шкоди об'єктам благоустрою міста, санітарному стану, навколишньому природному середовищу та громадському порядку (засмічення, забруднення приміщень та місць загального користування сміттям, недопалками, недогризками, лушпинням, папером, пошкодження об'єктів благоустрою та інші подібні дії)

12.3.2. Виконання без письмового дозволу управління житлово-комунального господарства:

- розриття ґрунту для усіх видів робіт;

- дорожні роботи;

- розміщення тимчасових і постійних огорож та парканів, крім огородження квітників і дерев у межах прибудинкових територій;

- розташування будівельних лісів при ремонті фасадів будівель (споруд);

- розміщення рекламних конструкцій.

12.3.3. Порушення встановлених стандартів, норм і правил під час будівництва, реконструкції та експлуатації

об'єктів чи споруд, засмічення території за межами огорож цих об'єктів і споруд ґрунтом і сміттям тощо,

утворених при виконанні відповідних робіт:

- виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані у дозволі;

- відсутність освітлення розкопаного місця;

- відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій, згідно з проектом виконання робіт;

- неякісне відновлення благоустрою об'єкта після виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт.

12.3.4. Самовільне виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт.

12.3.5. Несвоєчасне вивезення будівельного сміття з будівельних майданчиків.

12.3.6. Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, металобрухтом та великогабаритним сміттям.

12.3.7.Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів:

- відсутність у суб'єктів благоустрою договору на вивіз ПВ і ВГВ зі спеціалізованими організаціям;

- відсутність контейнеру для сміття у місцях, в яких цими правилами передбачено його наявність;

- відсутність твердого покриття на контейнерних майданчиках для сміття.

12.3.8. Створення смітників, самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва у не відведених для цього місцях. Складування на вулицях, площах, зелених зонах, прибудинкових територіях тари, конструкцій, виробів, ґрунту, будівельних матеріалів тощо без відповідного дозволу.

12.3.9. Несвоєчасне вивезення побутового сміття із контейнерних майданчиків.

12.3.10. Спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контейнерних майданчиках, у дворах.

12.3.11. Транспортування сміття, паперу, сипучих матеріалів тощо, відкритим способом, або таким, що призводить до їх розтрушування чи розкидання.

12.3.12. Забруднення доріг і інших міських територій внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів.

12.3.13.Незадовільне утримання (незадовільний санітарно-технічний стан, несвоєчасне прибирання та очищення) громадських туалетів.

12.3.14. Знищення зелених насаджень без спеціального на те дозволу.

12.3.15. 3ахаращення зеленої зони будь-якими матеріалами, влаштування звалищ сміття, вибірка піску, глини, грунту, випасання худоби на зелених зонах, розпалювання вогнища, засадження городів у не відведених для цього місцях, забивання в дерева цвяхів, кріплення до них електрощитів, ламання дерев, кущів, зривання та ламання квітів, установлення на зелених зонах торгових точок без відповідного дозволу.

12.3.16. Забруднення водойм, гідротехнічних споруд, фонтанів.

12.3.17. Наїзд на будь-якому автотранспорті на тротуари (крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху), пішохідні доріжки, зелені зони, декоративні огорожі, та паркування на них.

12.3.18. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїзжій частині вулиць, тротуарах, у житлових мікрорайонах та у необладнаних для цього місцях.

12.3.19. Паркування автотранспортного засобу у межах парків, скверів, самовільне паркування у межах зони паркування.

12.3.20. Самовільне встановлення літніх майданчиків, постійної і тимчасової огорожі, риштування, палаток, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня перереєстрація), місць торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.

12.3.21. Розвішування дорожніх знаків без погодження із Державтоінспекцією, власником доріг.

12.3.22. Розміщення об'яв, афіш, листівок, плакатів тощо у не відведених для цього місцях.

12.3.23. Утримання собак і котів з порушенням існуючих норм та Правил утримання тварин у містах і населених пунктах. Утримання на балконах і лоджіях тварин, птахів і бджіл.

12.3.24. Викидання сміття з вікон (у т. ч. автотранспортних засобів), балконів, витрушування на сходових клітинах чи з балконів килимів та килимових доріжок.

12.3.25. Проведення робіт, пов'язаних з переобладнанням, реконструкцією основних конструктивних елементів будівель, інженерних комунікацій і мереж у т.ч. систем інформаційних комунікацій та обладнання, без узгодження з організаціями й підприємствами, у віданні яких знаходиться житловий фонд, інженерні комунікації та мережі.

12.3.26. Самовільний ремонт або підключення до інженерних мереж будь-якого призначення (підземних і наземних).

12.3.27. Розміщення зливних ям на територіях, прилеглих до приватних домоволодінь.

12.3.28. Незадовільне утримання прибудинкових територій, територій підприємств і організацій, несвоєчасне прибирання прилеглої та закріпленої в установленому законом порядку території.

12.3.29. Несвоєчасне прибирання снігу і льоду із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, місць паркування автомобілів, з покрівель, прибудинкових територій, територій підприємств і організацій, в тому числі прилеглих до них територій; несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїжджу частину вулиць.

12.3.30. Посипання тротуарів хімічними речовинами.

12.3.31. Відсутність урн для сміття на об'єктах, де їх обов'язкова наявність передбачена цими Правилами.

12.3.32. Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів і теплових камер.

12.3.33. Витоки води, фекалій на впорядковані території.

12.3.34. Незадовільне забезпечення технічної справності:

- доріг, вулиць, площ, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, шляхопроводів, підземних переходів, пішохідних доріжок;

- колодязів водопровідних, каналізаційних, зв'язку, дощоприймачів, дренажів, колекторів дощової каналізації, теплових камер.

12.3.35. Незадовільне утримання (незадовільний зовнішній вигляд та технічна справність, невідповідність їх до затверджених паспортів, проектів, вимог):

- постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, домових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для сміття;

- кіосків, літніх торгівельних майданчиків, стаціонарних палаток, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів та павільйонів зупинок транспорту;

- спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, вивісок і вітрин, пам'ятників, скульптур.

12.3.36. Відсутність та незадовільне утримання покажчиків вулиць, будинків, споруд та інших об′єктів, розташованих на міській території.

12.3.37. Незадовільний технічний стан фасадів, балконів та інших елементів.

12.3.38. Перевищення максимальних рівнів шуму, встановлених СанПІН №3077-84 при використанні працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму.

12.3.39. Використання гучномовної апаратури на відкритих та закритих концертних та танцювальних майданчиках, в закладах громадського харчування (ресторанах, барах, кафе тощо), закладах грального бізнесу, закладах культури без прийняття заходів щодо забезпечення нормативних рівнів шумів, встановлених СанПІН № 3077-84 після 22.00.

12.4 З метою забезпечення чистоти та порядку в місті, належного утримання зелених насаджень забороняється:

- захаращувати пішохідні тротуари, газони, квітники тимчасовими об'єктами обслуговування населення;

- складувати будь-які матеріали у невідведених для цього місцях;

- створювати звалища сміття, брудного снігу і льоду у невідведених для цього місцях ;

- посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах;

- влаштовувати зупинки пасажирського транспорту, паркувати автотранспортні засоби і розміщувати торгівельне обладнання, якщо це приводить до пошкодження зелених насаджень, квітників, газонів;

- будь-яке будівництво, у тому числі і павільйонів для торгівлі, розміщення малих архітектурних форм без дозволу, виданого в установленому порядку;

- використовувати малі архітектурні форми не по їх призначенню;

- ходити і організовувати ігри на газонах, кататися на ковзанах, санках, за винятком місць, спеціально для цього відведених і обладнаних;

- випалювати суху рослинність, листя, розпалювати багаття і порушувати інші правила протипожежної безпеки;

- підвішувати гамаки, гойдалки, вірьовки для сушки білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи і інші предмети, якщо вони можуть пошкодити дереву;

- видобувати сік з дерев, смолу, робити надрізи, наносити механічні пошкодження;

- рвати квіти, ламати дерева і чагарники;

- білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми;

- вигулювати собак в місцях масового відпочинку;

- випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях ;

- псувати дерева, чагарники, троянди, квітники, зривати бруньки, листя, квіти, забивати в дерева гати, скоби, обв'язувати дерева дротом, робити написи і інші механічні пошкодження;

- згрібати листя до комлевої частини дерев, чагарників.

- самовільно висаджувати дерева, кущі, влаштовувати городи, на міській території, за винятком територій приватного домоволодіння, якщо це не передбачено проектом впорядкування і не суперечить нормам і правилам; - проводити посадку дерев, чагарників на трасах теплових, газопровідних, водопровідних, каналізаційних і електролінійнокабельних споруд; - мити проїжджу частину доріг шляхом вибивання струменем води грунту і сміття на тротуари, газони, майданчики для зупинки міського транспорту; - виливати помиї на територію дворів і вулиць, використовувати для цього колодязі водостоків каналізації, сміттєзбірники, а також користування поглинаючими отрутами і закопування нечистот в землю; - скидати воду з теплотрас, водоводів, каналізації на проїжджу частину доріг і тротуарів при проведенні ремонтних робіт;

- самочинно прокладати водостоки для відведення води з вулиці та між домоволодіннями; -скидати у водоймища побутові і виробничі відходи, що забруднюють воду; -вивозити з будівництва будівельне сміття і грунт у не відведені для цих цілей місця; -утеплювати водопровідні колонки і крани матеріалами, схильними до гниття; - звалювати пісок, глину і інші будівельні матеріали на тротуарах і територіях прилеглих до будинків; -спалювати промислові відходи, сміття, листя, обрізані гілки дерев на вулицях, площах, скверах, бульварах, квітниках, в дворах підприємств, установ, організацій і приватного домоволодіння, на міському полігоні ПВ, а також в контейнерах; - виставляти тару із сміттям і відходами в не встановлених місцях, смітити на вулицях і площах, на пляжах і інших загальних місцях; - розклеювати афіші, оголошення на павільйонах, дверях, вікнах магазинів, підприємств громадського харчування, стінах будівель, стовпах, деревах і інших предметах, не призначених для цих цілей; - скидати сміття на проїжджу частину вулиць і в колодязі зливової каналізації; - рух забруднених і несправних машин, а також перевезення сміття, сипучих і рідких матеріалів без вживання заходів укриття, що запобігають забрудненню території міста; - викидати сміття з балконів, лоджій, з вікон, розвішувати килими, білизну на балконах і вікнах, фасадах будівель, що виходять на вулицю, в садах, скверах, а також захаращувати балкони різними предметами ужитку; -проводити посадку на газонах вулиць овочів усіх видів; - робити написи, малюнки на стінах будинків і споруд, огорожах, павільйонах на зупинках, тротуарах, дорогах, набережних, пам′ятках та інших монументальних спорудах;

- самостійно влаштовувати огорожу без погодження її параметрів та зовнішнього вигляду з управлінням архітектури, регулювання забудови та земельних відносин;

- висаджувати дерева на межі домоволодінь або на відстані менше ніж 5 м від житлового будинку;

- влаштовувати вигрібні ями на території вулиці;

- здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці); - рух автомототранспорту по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах, зелених зонах міста. Велосипедам рух дозволяється за наявності відповідного дорожнього знаку; - забруднювати спорожненнями собак і котів сходові майданчики і інші місця спільного користування в багатоквартирних будинках; - перебування з собаками в садах, парках, скверах, на стадіонах, пляжах, спортивних і дитячих майданчиках, ринках, купання собак у водоймищах в місцях масового купання людей; - залишати собак і котів бездоглядними; - облаштування приміщень для утримання домашніх тварин і птахів на відстані ближче 25 метрів від багатоквартирних житлових будинків, дитячих садів, шкіл і інших об'єктів права власності; випускати тварин, курей на вулицю і територію дворів, парків, скверів, бульварів; розміщати домашніх тварин в підвалах, на балконах, лоджіях і в дворах будинків, що мають два і більше поверхи; - виставляти для продажу товар на підприємствах торгівлі шляхом вивішування зразків зовні на стінах, дверях, фасадах будівель, приміщень; - складувати тару і запаси товарів біля магазинів, кіосків, павільйонів і інших об'єктів торгівлі і обслуговування населення; - залишати неприбраною ділянку дороги, на якій відбулася дорожньо-транспортна подія після проведення працівниками ДАІ всіх невідкладних дій; - залишати не прибраною територію на вулицях, бульварах, в парках, скверах і інших місцях після закінчення сезонної торгівлі, торгівлі з пересувних візків, лотків, контейнерів для морозива, іншого торгового устаткування; - захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків; - використання будь-яких видів музичного обслуговування, організація фейєрверків, використання піротехнічної продукції після 22 годин; - розміщувати малі архітектурні форми біля фасадів адміністративних і культових будов, безпосередньо біля пам'ятників, фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних і інших елементів прикрас будівель і декоративного впорядкування територій.



XIІI.ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

13.1. Усі відомчі інструкції й інші акти, прийняті з питань санітарного утримання, організації прибирання і забезпечення чистоти і порядку території міста, не повинні суперечити вимогам дійсних Правил.

13.2. Внесення змін до Правил здійснюється органами місцевого самоврядування у встановленому законодавством порядку щорічно або за необхідністю.

Додаток

Перелік органів, яким надається право складати протоколи, що підтверджують факти порушень Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку у м. Сміла



п/п



Розділ і пункти Правил


Управління

житлово-ко-

муна-

льного

господ

арст

ва


Міські та район-

ні органи санітарного нагля-

ду

Управління

архіте

ктури та

містобудува

ння

Відділ

органі

зації

торго-

вель-

ної

діяль-

ності

МВК



Відділ екологічної безпеки МВК

Підпр. всіх форм власності, які

обслуговують житловий фонд

1

2

2

3

4

5

6

7

1

Засмічення, забруднення приміщення та місця загального користування сміттям, недопалками, недогризками, лушпинням, папером тощо.




*





*


*


*


2

Пошкодження об′єктів благоустрою

*










*

*

3


Виконання без письмового дозволу управління житлово-комунального господарства:

- розриття ґрунту для усіх видів робіт;

- дорожні роботи.

- розміщення тимчасових і постійних огорож та парканів, крім огородження квітників і дерев у межах при будинкових територій;

- розташування будівельних лісів при ремонті фасадів будівель (споруд).

- розміщення рекламних конструкцій.



*




*




*

*

4

Виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані у дозволі.

Самовільне виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт

Виконання робіт з благоустрою міста без затверджених проектів на виконання земляних робіт та відповідного дозволу, виданого департаментом житлово-комунального господарства.

*




*




*


*


5

Відсутність освітлення розкопаного місця; відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій, згідно з проектом виконання робіт.

*





*





*





6


Неякісне відновлення благоустрою об'єкта після виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт.

*




*




*

*


7

Несвоєчасне вивезення будівельного сміття з будівельних майданчиків.

*

*







*




8

Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, металобрухтом та великогабаритним сміттям.



*







*

*


9

Відсутність у суб’єктів благоустрою договору на вивіз ПВ і ВГС зі спеціалізованими організаціям.



*







*

*


10

Відмова суб’єктів від укладання договору на санітарне утримання прилеглої території.












*

*


11


Відсутність контейнеру для сміття у місцях, в яких цими правилами передбачено його наявність.

Відсутність твердого покриття на контейнерних майданчиках для сміття.



*

*








*



12

Несвоєчасне вивезення побутового сміття із контейнерних майданчиків



*







*





13

Створення смітників, самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва у не відведених для цього місцях. Складування на вулицях, площах, зелених зонах, прибудинкових територіях тари, конструкцій, виробів, ґрунту, будівельних матеріалів тощо без відповідного дозволу.

*

*







*

*


14

Спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контейнерних майданчиках, у дворах.

*


*








*





15

Транспортування сміття, паперу, сипучих матеріалів тощо, відкритим способом, або таким, що призводить до їх розтрушування чи розкидання.

*










*





16

Забруднення доріг і інших міських територій внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів.

*




*




*





17

Незадовільне утримання (незадовільний санітарно-технічний стан, несвоєчасне прибирання та очищення) громадських та дворових туалетів.




*








*





18

Знищення зелених насаджень без спеціального на те дозволу.

*










*




19

3ахаращення зеленої зони будь-якими матеріалами, влаштування звалищ сміття, вибірка піску, глини, випасання худоби на зелених зонах, розпалювання вогнища, засадження городів у невідведених для цього місцях, забивання в дерева цвяхів, кріплення до них електрощитів, ламання дерев, кущів, зривання та ламання квітів; установлення на зелених зонах торгових точок без дозволу міськвиконкому.

*

*




*

*




20

Забруднення водоймів, гідротехнічних споруд, фонтанів.

*

*







*





21

Наїзд на будь-якому автотранспорті на тротуари (крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху), пішохідні доріжки, зелені зони, декоративні огорожі, та паркування на них.


*











*





22

Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць, тротуарах, у житлових мікрорайонах та у необладнаних для цього місцях.

*

*







*

*


23

Самовільне паркування автотранспортного засобу у межах парків, скверів.













*




24

Самовільне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійної і тимчасової огорожі, риштування, палаток, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня перереєстрація), місць торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.

*

*




*

*





25

Розвішування дорожніх знаків без погодження із Державтоінспекцією, власником доріг.

*

















26

Розміщення об’яв, афіш, рекламних оголошень, листівок, плакатів тощо у не відведених для цього місцях. Відповідальність за порушення цієї заборони несе організація, власник чи особа, яка здійснює розповсюдження об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо.

*





*





*


*

27

Утримання собак і котів з порушенням існуючих норм та правил утримання собак і котів у містах і населених пунктах. Утримання на балконах і лоджіях тварин, птахів і бджіл.

*


*








*


*


28

Викидання сміття з вікон (у т. ч. автотран-спортних засобів), балконів, витрушування на сходинній площадці чи з балконів килимів та килимових доріжок, вивішування за межами балкону білизни та одягу.

*


*








*


*


29

Проведення робіт, пов’язаних з переобладнанням, реконструкцією основних конструктивних елементів будівель, інженерних комунікацій і мереж у т.ч. систем інформаційних комунікацій та обладнання, без узгодження з організаціями й підприємствами, у веденні яких знаходиться житловий фонд, інженерні комунікації та мережі.

*




*




*

*


30

Самовільний ремонт або підключення до інженерних мереж будь-якого призначення (підземних і наземних).

*




*




*

*


31

Розміщення зливних ям на територіях, прилеглих до приватних домоволодінь.



*








*




32

Незадовільне утримання прибудинкових. територій, територій підприємств і організацій, несвоєчасне прибирання прилеглої та закріпленої в установленому законом порядку території.

*

*





*


*



33

Несвоєчасне прибирання снігу і льоду із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, місць паркування автомобілів, з покрівель, з прибудинкових територій, територій підприємств і організацій та прилеглих до них

територій; несвоєчас не посипання їх піском,

скидання снігу на проїжджу частину вулиць









*

*





34

Посипання тротуарів хімічними речовинами.




*







*




35

Відсутність урн для сміття на об’єктах, де їх обов’язкова наявність передбачена цими Правилами.

*

*




*

*





36

Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів і теплових камер.

*










*





37

Витоки води, фекалій на впорядковані території.

*

*







*




38

Незадовільне забезпечення технічної справності:

- доріг, вулиць, площ, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, шляхопроводів, підземних переходів, пішохідних доріжок;

- колодязів, водопровідних, каналізаційних, зв’язку і їм подібних, дощоприймачів, дренажів, колекторів дощової каналізації, теплових камер.


*




*




*





39

Незадовільне утримання постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, домових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для сміття.

*











*





40

Незадовільне утримання кіосків, літніх торгівельних майданчиків, стаціонарних палаток, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів та павільйонів зупинок транспорту.













*





41

Незадовільне утримання конструкцій зовнішньої реклами, вивісок і вітрин, пам’ятників, скульптур.






*




*





42

Відсутність та незадовільне утримання покажчиків будинків, споруд та інших об’єктів, розташованих на міській території.






*




*





43

Незадовільний зовнішній стан фасадів, балконів та інших елементів.

*




*




*

*


44

Перевищення максимальних рівнів шуму, встановлених СанПІН №3077-84 при використанні працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномов- них установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяль- ності а також інших джерел шуму.



*




*

*





45

Використання гучномовної апаратури на відкритих та закритих концертних та танцювальних майданчиках, в закладах громадського харчування (ресторанах, барах, кафе тощо), ігорних будинках, закладах культури без прийняття заходів щодо забезпечення нормативних рівнів шумів, встановлених СанПІН № 3077-84 після 22.00. години.



*




*

*






АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

щодо проекту рішення сесії Смілянської міської ради „Про затвердження Правил благоустрою території міста”:



1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Цей регуляторний акт встановлює та регулює права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою міста, визначає комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в місті.



2. Визначення цілей регулювання

Головною метою прийняття рішення є:

- встановлення правових, економічних, екологічних, соціальних та організаційних засад благоустрою міста;

- створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини;

- сприяння поліпшення санітарного стану міста;

- виконання нормативно-правової бази.



3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей, наведення аргументів щодо переваги обраного способу

Можливі такі альтернативні способи:

- збереження існуючого стану, тобто без прийняття рішення „Про затвердження Правил благоустрою території міста”. У даному випадку це призведе до відсутності умов, сприятливих для життєдіяльності людини, погіршення санітарного стану міста - дана альтернатива є неприйнятною.

Інші альтернативні способи досягнення встановлених цілей, у тому числі ті, які не передбачають регуляторного впливу, відсутні.



4. Механізм, який застосовується для розв’язання проблеми і відповідні заходи.

З метою отримання зауважень та пропозицій, проекти регуляторних актів оприлюднюються на офіційному сайті виконкому в мережі Інтернет та газеті „Сміла”.

Всі зауваження, які надійдуть в місячний термін після першого оприлюднення будуть розглянуті міською комісією з питань цін та ціноутворення для врахування в остаточному варіанті регуляторного акту.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту

Затвердження сесією проекту рішення дозволить:

- встановити правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста;

- створити умови, сприятливі для життєдіяльності людини;

- поліпшити санітарний стан міста;

- здійснювати прогнозування діяльності.

Дія проекту поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території міста та мешканців міста..

6. Очікувані результати прийняття акту

Прийняття цього проекту рішення дозволить:

- встановити правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста;

- створити умови, сприятливі для життєдіяльності людини;

- поліпшити санітарний стан міста;

- здійснювати прогнозування діяльності.



7. Термін дії акту.

Постійно. До прийняття рішення сесії Смілянськїо міської ради в новій редакції або внесення змін в законодавчі та нормативні документи.



8. Показники результативності акту.

В результаті проведення як базового, так і повторного відстеження будуть аналізуватись такі показники:

- поліпшення санітарний стан міста;

- створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.



9. Заходи, за допомогою яких здійснюватиметься базове відстеження результативності акту.

Базове відстеження результативності проектів рішень буде здійснюватись шляхом аналізу результатів діяльності учасників правовідносин у сфері благоустрою міста.



У разі виявлення неврегульованих або проблемних питань, які передбачаються встановлювати шляхом якісних і кількісних показників дії цього акту, буде розглянута можливість їх виправлення шляхом внесення відповідних змін до рішення.

<< попередня сторінка