Рішення " 22 " вересня 2011 року №214 Про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села Березнівського району на період - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення від "27" липня 2012 року №430 Про хід виконання програми... 1 84.01kb.
Рішення від "26" квітня 2013 року №577 Про хід виконання програми... 1 39.69kb.
Рішення 20 року № Про хід виконання програми підтримки молоді в районі... 1 119.28kb.
Рішення 20 року № Про хід виконання районної цільової соціальної... 1 66.47kb.
Розпорядженням рішенням районної голови райдержадміністрації ради... 1 44.61kb.
Рішення 20 року № Про хід виконання регіональної програми розвитку... 1 100.06kb.
Рішення від " 15 " лютого 2013 року №512 Про хід виконання районної... 1 289.57kb.
Додаток до рішення обласної ради від 21 грудня 2011 року №14-7/2011... 1 113.49kb.
Рішення від "26" квітня 2013 року №571 Про хід виконання програми... 1 53.4kb.
Рішення від "26" квітня 2013 року №564 Про хід виконання районної... 1 124.96kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 12 вересня... 1 13.48kb.
Рішення від "27" липня 2012 року №430 Про хід виконання програми... 1 84.01kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення " 22 " вересня 2011 року №214 Про хід виконання програми підтримки та розвитку - сторінка №1/1


УКРАЇНА

БЕРЕЗНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

Рівненської області

Шосте скликання

(Дев’ята сесія)

РІШЕННЯ
" 22 " вересня 2011 року №214
Про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села Березнівського району на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 5 червня 2009 року №632
Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", заслухавши інформацію начальника відділу культури і туризму районної державної адміністрації Зайка О.В. про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села Березнівського району на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 5 червня 2009 року №632, районна рада
в и р і ш и л а:
1.Інформацію начальника відділу культури і туризму районної державної адміністрації Зайка О.В. про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села Березнівського району на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 5 червня 2009 року №632, взяти до відома.


Голова ради В.Лашта

Інформація

про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села

Березнівського району на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 5 червня 2009 року №632
Протягом 2010-2011 років колективи художньої самодіяльності районного будинку культури побували з виїзними концертами майже в всіх селах району. Зокрема аматорський хореографічний колектив „Хорошки” районного будинку культури протягом цього періоду дав більше 60 концертів. Етно-гурт «Вруна», створений в 2011 році побував в республіці Польща, а також виступав перед жителями сіл Зірне, Маринин, під час святкування Дня міста Березне. В 2010 році вокальний ансамбль дитячої музичної школи, з числа учасників зразкового дитячого хору, ансамбль гітаристів та окремі виконавці РБК та ДМШ побували на святі села Балашівка.

В червні 2010 року дано 10 концертів по обслуговуванню шкільних дитячих таборів району силами малих форм художньої самодіяльності районного будинку культури та дитячої музичної школи. В червні 2010 року вокальний ансамбль „Відлуння” зразкового дитячого хору втрете побував на регіональному відкритому дитячому фестивалі патріотичної пісні „Наша слава козацька не вмре, не загине”, який відбувся на базі дитячого санаторію „Хрінники” Демидівського району.

З 24 по 26 червня 2011 року хореографічний колектив „Хорошки” районного будинку культури вже вдруге приймав участь в регіональному відкритому Етно-тур- фесті „Бурштиновий шлях” в рамках проекту „Поліський трамвай” в с. Антонівка Володимирецького району.

Народний аматорський ансамбль танцю «Берізка» побував з концертом в

с. Сварицевичі Дубровицького району в рамках обласного свята «Водіння куста». За участю цього колективу та окремих солістів районного будинку культури було відзначено свято матері в с. Антонівка.

26 вересня 2010 року вокальний ансамбль „ Криниченька” Малинського сільського клубу прийняв участь в обласному фестивалі народної творчості, історії та побуту „ Красносільські вітряки” в с. Красносілля Гощанського району.

Народні аматорські фольклорні колективи сіл Малушка, Білка, Князівка, Зірне, Вітковичі брали участь в фольклорно – етнографічному фестивалі „ Горлиця” , який проходив у липні місяці 2011 року в с. Маринин та районному театралізованому святі „ Івана Купала” в с. Моквин.

Народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль районного будинку культури приймав участь (2009 рік ) в обласному фестивалі естрадного мистецтва « Пісні над Іквою» в смт.Млинів.

Народний аматорський фольклорний колектив с.Білка ( кер.В.Хіміна) в 2009-2010 р.р. приймав участь в обласному фестивалі повстанської пісні

« Повстанські ночі », що проходив в урочищі Гутвин Костопільського району.

Значним поштовхом у організації роботи клубних закладів став районний огляд сільських, селищного культурно-дозвіллєвих комплексів району, який проходив з травня по липень 2010 року. Метою огляду було підвищення ефективності і якості культурно-освітньої роботи, організації змістовного дозвілля, інформаційно-просвітницьких заходів, пошуку нових форм культурного обслуговування населення.

За рішенням журі огляд сприяв зміцненню матеріально-технічної бази закладів, пошуку нових форм роботи в організації дозвілля всіх груп населення, виявленню їх творчих здібностей, розвитку усіх видів і жанрів аматорського мистецтва. В закладах культури були проведені поточні ремонти, упорядковані приклубні території, виготовлені стенди про діяльність КДК, на видних місцях розміщені матеріали з державною символікою, плани роботи, графіки занять колективів. В багатьох селах концертні програми мали тематичне спрямування, тобто проводились за спеціально розробленими сценаріями. В ньому прийняли участь всі сільські і селищний культурно-дозвіллєві комплекси. В ході огляду працівники районної ланки побували в усіх закладах культури. Надавалась методична і практична допомога по оформленню документації КДК, підготовці концертної програми, виготовлення наочності, підготовці виставки народних умільців. Спільність дій всіх структурних підрозділів КДК по підготовці до огляду була очевидною. Це можна сказати про Поліський, Бронненський, Городищенський, Полянський, Тишицький, Голубнівський, Кам”янський КДК. Створено нові вокальні колективи в селах Зірне, Малинск, Моквин. Огляд став поштовхом і для розвитку хореографічного жанру. З’явилися хороші дитячі колективи в Кам’янці, Поліському. Загалом мистецтво хореографії демонструвало 15 хореографічних колективів. Чудові концертні номери показали на огляді аматори з сіл Орлівка, Малинськ, Хотинь, Яблуне, Хмелівка, Яцьковичі, Яринівка, Хмелівка.

Протягом липня-серпня 2011 року в районі проведено зональний фестиваль-конкурс «І творчістю хата багата». Проходив він на базі 5-ти сільських клубних закладів: Яринівського, Зірненського, Поліського, Балашівського сільських будинків культури та Губківського сільського клубу на досить високому рівні. Цьому передувала клопітка робота щодо його організації. Було проведено 2 наради, де клубних працівників ознайомили не лише з положенням про фестиваль , а й наводили конкретні приклади вказаних конкурсів. Адже такий фестиваль-конкурс проводився вперше і його метою стало пошук нових підходів у проведені цікавих форм культурно-масової роботи по організації сімейно – родинного дозвілля, популяризації народної культури, традицій, що передаються з покоління в покоління.

А оскільки проводились ці заходи в неділю, або на релігійні свята то глядачів не бракувало. Насамперед приваблювали погляд кожного мальовничо оформлені обійстя старовинної поліської хати, які розміщались біля закладів культури. Вкриті соломою, очеретом хатинки наче переносили глядачів у минуле. Були тут і гнізда лелек і ластівок, вітали на подвір’ї дід і баба виліплені з глини (Бронне), плоти з лози, прикрашені соняшниками, мальвами. А на них : горщики, гладишки, макітри, полотняні рушники, скатертини, ткані доріжки і вибиті килими. Старовинні ікони, прикрашені тканими і вишиваними рушниками, полотняні убруси, розшиті бісером корсетки, плетені коші та корзини сповнювали душу приємним спогадом про дідівську, батьківську оселю. Чимало речей, зібраних у господарствах сельчан, і представлених на огляді, можуть стати надбаннями музеїв. Вражали своїм розмаїттям, апетитними пахощами і оформленням старовинні кулінарні страви: східні млинці з грибною «потравкою», грибна та рибна юшка, куліш, гречаний кисіль, марининські «солов’ї», картопляні млинці, запечена пшоняна каша, налісники і вареники з різноманітною начинкою, а ще: м’ясо, ковбаси, кров’янка і так до печеного поросяти. Словом всього не перерахувати. Деякі глядачі навіть брали рецепти і всі дякували за таке чудове свято і приємний відпочинок.

Порадував членів журі і глядачів танцювальний конкурс, які виконували діти і батьки. В багатьох випадках до них долучалися і дудусі з бабусями. Дехто вперше побачив, як танцювали поліські танці «ойру», «краков’як», «польку» . Порадували глядачів і сучасні танці та жартівливі і ліричні композиції.

Завершився І етап фестивалю «І творчістю хата багата» в с. Балашівка.

Переможцями зонального огляду стали родини з Яринівського, Малинського, Бронненського, Поліського, Моквинського, Городищенського, Зірненського, Губківського, Соснівського, Марининського, Балашівського та Полянського сільських культурно-дозвіллєвих комплексів. А родина Прокопчуків з Балашівки захищатиме честь району у вересні цього року на обласному фестивалі-конкурсі, який проходитиме на базі нашого району.

Різноманітні огляди, конкурси, фестивалі сприяли розвитку художньої самодіяльності на селі. Особливо це відноситься до хореографічного жанру, який ще 4-5 років тому в сільській місцевості був досить обмежений та примітивний. В травні 2011 року на районний огляд хореографічних колективів « Поліські візерунки» прибуло 16 хореографічних колективів.

Метою і основними завданнями огляду стало популяризація і розвиток хореографічного мистецтва, виявлення та підтримка талановитих хореографів, колективів і окремих виконавців, підвищення престижності хореографічного мистецтва , пошук нових удосконалених форм роботи хореографічних колективів та стимулювання розвитку хореографічного жанру серед сільських клубних закладів. Як було відзначено членами журі, огляд-конкурс пройшов на хорошому організаційному і професійному рівні. В основному це були дитячі колективи. В їх репертуарі українські, бальні та естрадні танці, хореографічні композиції, сольні танці. Виросла їх виконавська майстерність, сценічна культура, майже половину їх очолюють спеціалісти. Саме вони показали на огляді кращі танцювальні номери. Це Балашівський, Яринівський, Бронненський, Тишицький, Соснівський, Грушівський, Поліський , Яцьковицький,Малинський хореографічні колективи.

Щороку, традиційно в районному будинку культури в січні місяці проходить огляд-конкурс колективів колядників і щедрувальників „Коляда„ культурно-дозвіллєвих комплексів району. І в минулому і в цьому році огляди пройшли на хорошому рівні.

Порівнюючи з минулим роком, більшість колективів показали високу професійну майстерність та сценічність. Досить вдало були підібрані костюми та репертуар. Програми виступів досить різноманітні: це театралізовані дійства „Вертеп”, „Свят-вечір”, „Водіння кози”, Новорічно-Різдвяні віншування з троїстими музиками, дзвониками, колядками і щедрівками, виконання колядок і щедрівок солістами, дуетами та фольклорними колективами, в основному побудовані на фольклорній основі, характерні кожному населеному пункту.

Непогані результати дав і районний огляд – конкурс читців-декламаторів «Кобзарева струна не вмирає», присвячений річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, який проводиться традиційно щороку. Підвищили свою професійну майстерність сільські клубні працівники і під час районного огляду «Кращий за професією».

Урочистості з нагоди 30-ччя районного краєзнавчого музею також розпочинали наші сільські народні аматорські фольклорні колективи сіл Білка та Князівка. І це не випадково. Адже саме в музеї протягом 2009-2011 років проходили чудові свята «Мистецтво одного села», які об’єднали народних умільців сіл Білка, Балашівка, Соснове, Зірне.

Методистами районного будинку культури здійснюються фольклорно- етнографічні експедиції в села району з метою визначення осередків народно- пісенної творчості з подальшим їх записом на сучасних цифрових носіях в рамках обласного проекту „ Живи й твори моя бабусю”. В с. Богуші було записано обряди та випущеий методичний посібник із сценаріями „ Проводи юнаків до війська”, „ Одруження”, свята урожаю(жнив). Ці обряди записані від пенсіонерки, старожительки села, учасниці фольклорного ансамблю Сиси Домни Петрівни. У с. Князівка було записано родинне свято „ Пам”ять роду- історична пам”ять”, в якому розповідається про родину Беб’яків, про їхній родовід. Методичним центром районного будинку культури випущений методичний посібник із сценарієм свята „ Зажинки” записаний в с. Поляни. Жителькою с. Поліське Яницькою Надією Несторівною зібрано багатий матеріал по весільному поліському обряду „Поліське весілля”, який в даний час опрацьовується та готується до випуску методичний посібник.

З метою підвищення кваліфікації клубних працівників методичним центром РБК проводяться семінари з показовими масовими заходами– „Мистецтво одного села”, яке підготували культпрацівники с.Зірне. В селі Городище, Яблуне були проведені семінари з показовими масовими заходами, присвяченими Дню матері „ Мати- берегиня роду”, 9 серпня 2010 року в с. Зірне був проведений семінар з показовим заходом „ Свято вулиці”, за матеріалами якого було випущено методичний посібник, де є сценарій свята , а також свято відзнято на відеоплівку, яка зберігається в методичному центрі і доступна для перегляду. Таке свято рекомендоване всім клубним закладам району.

Незмінними і найбільш популярними для молоді є вечори танцювальної музики, які в основному проводяться у вихідні та святкові дні. Вони являються не лише розважальними заходами, а й заходами які забезпечують додаткові прибутки для сільських клубних закладів, так як є платними. Саме на ці кошти проводяться поточні ремонти закладів.

Березнівською центральною районною дитячою бібліотекою у травні протягом 2010 -2011 років здійснено виїзд дитячого лялькового театру

« Книга і лялька» до публічно-шкільних бібліотек-філій сіл Кам»янка, Моквин з показом лялькових вистав « Малятко- здоров’ятко» , « Червона шапочка» , « Колобок «, « Ходила лісом казочка» «Марійка і ведмідь» для вихованців дитячого садочку та учнів 1-4 класів.

В 2010 році забезпечено комп’ютерною технікою : ПШБ с.Бистричі (шкільний абонемент), Моквин /сільська бібліотека/ , Соснівська бібліотека для дітей.

Протягом 2010 року підключено до мережі Інтернет ПШБ сіл: Моквин /гімназія/, Моквин /сільська/, Бронне, Зірне, Губків, Бистричі, методичний відділ Березнівської центральної районної бібліотеки.

15 грудня 2010 року на базі Березнівської ЦРБ проведено семінар - практикум « Бібліотека - інформаційний центр місцевої громади» для бібліотечних працівників комунального закладу «Березнівська ЦСПШБ».

У 2011 році кошти на придбання комп’ютерної техніки з підключенням до мережі Інтернет для публічно-шкільних бібліотек-філій сіл Вітковичі, В.Поле, Друхів, Малинськ, В.Совпа не виділялись.

У 2011 році Березнівська районна дитяча бібліотека, Соснівська бібліотека-філія для дорослих, публічно-шкільні бібліотеки-філії сіл Моквин, Кам’янка виграли конкурс «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» в рамках програми «Бібліоміст». Усього в бібліотеки відповідно до програми надійшло 15 комп’ютерів, 4 принтери , 4 сканери, 15 веб-камер. В даний час іде підготовка до урочистого відкриття цих інформаційних центрів.

23 червня 2011 року на базі Березнівської центральної районної бібліотеки проведено семінар - практикум «Інноваційна діяльність - стратегічний напрям розвитку сільських бібліотек» для бібліотечних працівників комунального закладу «Березнівська централізована система публічно-шкільних бібліотек».

З метою виявлення ефективних форм бібліотечного досвіду для залучення читацьких груп в бібліотеку у березні-травні 2011року проведено районний конкурс інноваційного досвіду бібліотечних працівників «Бібліофест».

Протягом 2010-2011 років пересувні мобільні кінотеатри не придбавались.

В травні 2011 року вийшла з друку книга «Літопис Березнівщини» тиражем 200 екземплярів загальною вартістю 15800 грн.

В 2011 році придбано фортепіано для потреб Балашівської філії музичної школи ( 3500 грн.), Ді-ві-ді для Соснівської та Балашівської філій (600 грн.), акустичну систему для обох філій ( 600 грн.).Заступник голови райдержадміністрації Ю.Мадей