Рішення №14/12 20 грудня 2012 року м. Новоселиця Про створення Комунальної установи - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1сторінка 2
Схожі роботи
Рішення №14/12 20 грудня 2012 року м. Новоселиця Про створення Комунальної установи - сторінка №1/2


УКРАЇНА


НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХІV чергова сесія VІ скликання

РІШЕННЯ № - 14/12
20 грудня 2012 року м. Новоселиця
Про створення Комунальної установи

«Центр первинної медико-санітарної

допомоги Новоселицького району»
З метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я щодо забезпечення населення району доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою, на виконання Концепції загальнодержавної Програми «Охорона здоров’я 2020: український вимір» на 2012-2020 роки», беручи до уваги клопотання Головного управління охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації щодо створення в районі Центру первинної медико-санітарної допомоги, рішення сільських рад про передачу і надання згоди на передачу адміністративних будівель, споруд та майна медичних установ в оперативне управління Центру первинної медико-санітарної допомоги, враховуючи висновки постійних комісій районної ради з питань: охорони здоров’я; законності, захисту прав громадян та надзвичайних ситуацій; планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району щодо доцільності створення Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району», керуючись Цивільним, Господарським та Бюджетним кодексами України, Законом України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги», наказами МОЗ України № 301 від 20.05.11р. «Про внесення змін до переліку закладів охорони здоров’я», № 735 від 30.01.10р. «Про затвердження примірних етапів реформування надання медичної допомоги», № 384 від 29.06.11р. «Про затвердження примірного Положення Центру первинної медико-санітарної допомоги», статтею 60 та пунктом 20 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:
1.Створити з 01 січня 2013 року Комунальну установу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району» на базі лікувально-профілактичних установ району.

2.Затвердити Статут Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району», що додається.

3.Затвердити структуру Центру та граничну чисельність працівників, що додається.

4.Затвердити підпорядкування фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів до амбулаторій загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ), що додається.

5.Призначити Бежана В’ячеслава Васильовича з 01 січня 2013 року на посаду головного лікаря Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району» на умовах контракту терміном на 5 років.

6.Доручити голові районної ради Шові Д.Ф. укласти відповідний контракт з Бежаном В.В., в якому визначити його права, обов’язки, відповідальність, матеріальне забезпечення та інші умови найму.

7.Надати згоду на передачу будівель, споруд та іншого майна лікувально-профілактичних закладів населених пунктів Слобода, Драниця, Подвірне, Чорнівка, Тарасівці, Черленівка, Топорівці, Стальнівці, Костичани та Динівці з балансу Комунальної установи «Новоселицька центральна районна лікарня» на баланс Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району».

8.Зобовязати головного лікаря Комунальної установи «Новоселицька центральна районна лікарня» Калараша В.О.:

1)вивести з 01 січня 2013 року зі складу лікувально-профілактичних закладів району посади лікарів-стоматологів, лікарів акушер-гінекологів, зубних лікарів, медичних сестер стоматологічних кабінетів, рентген-лаборантів та лаборантів, згідно додатку;

2)ввести в штатний розпис поліклінічного відділення Комунальної установи «Новоселицька центральна районна лікарня» посади:

-лікаря стоматолога – 17,5;

-лікаря акушер-гінеколога–1,0;

-медичної сестри стоматологічного кабінету – 9,0;

-зубного лікаря – 0,5;

-рентген-лаборанта – 1,0;

-лаборанта – 13,75;

3)в триденний термін з моменту підписання цього рішення письмово попередити працівників відповідних категорій про наступну реорганізацію;

4)вивільнення окремих категорій працівників амбулаторій загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів у зв’язку зі створенням Центру провести у відповідності до вимог чинного законодавства України, але не раніше 2-ох місяців з дня їх попередження;

5)вивести з підпорядкування центральної районної лікарні амбулаторії загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти та здійснити їх передачу новоствореній Комунальній установі «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району»;

6)передати будівлі, споруди, автотранспорт та інше майно амбулаторій загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів, що знаходяться на балансі Комунальної установи «Новоселицька центральна районна лікарня» в оперативне управління Комунальній установі «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району».

7)забезпечити прийняття працівників в Центр за переведенням з відповідних лікувально-профілактичних закладів району.

9.Доручити головному лікарю Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району» Бежану В.В.:

1)провести державну реєстрацію Центру як юридичної особи;

2)виготовити необхідні для діяльності Центру печатки та штампи;

3)відкрити рахунки в Державному Казначействі України та в установах банків;

4)створити відповідну комісію та здійснити приймання в оперативне управління Центру майна лікувально-профілактичних закладів району і Комунальної установи «Новоселицька центральна районна лікарня»;

5)провести прийняття працівників в Центр за переведенням з відповідних лікувально-профілактичних закладів;

6)привести у відповідність кадрову документацію, забезпечити внесення записів до трудових книжок та здійснити інші заходи згідно вимог чинного трудового законодавства України;

7)отримати в установленому порядку дозволи (ліцензії) на здійснення відповідних видів діяльності;

8)здійснити інші організаційні заходи, спрямовані на забезпечення діяльності Центру в умовах реформування первинної ланки медицини.

10.Надати з 01 січня 2013 року Комунальній установі «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району» в позичку (безоплатне користування) терміном на 2 роки і 11 місяців адмінбудівлі, споруди та інше майно згідно додатку.

11.Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Дячук Н.С.) забезпечити з 01 січня 2013 року окреме фінансування Центру відповідно до встановленого порядку.

12.Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову районної ради Шову Д.Ф., голову районної державної адміністрації Нікітовича Г.І., постійні комісії районної ради з питань охорони здоров’я (Скрикуляк В.М.) та з питань планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району (Томулець А.К.).

Голова районної ради Д.Шова

«Зареєстровано» «Затверджено»

ХІV черговою сесією Новоселицької районної Ради VІ скликання

Рішення № ____ від 20 грудня 2012 р.
Голова районної ради

_________________ Д.Шова
СТАТУТ

Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги

Новоселицького району»

м. Новоселиця

2012 р.

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району (далі – Центр) є комунальною установою охорони здоров’я, що надає первинну медико-санітарну допомогу населенню Новоселицького району та належить до спільної власності територіальних громад м. Новоселиця та сіл Новоселицького району в особі Новоселицької районної ради (далі Засновник).

2.Центр створений рішенням № ______ ХІV чергової сесії Новоселицької районної ради VІ скликання від 20 грудня 2012 року.

3.Центр заснований на базі відокремленої частини комунальної власності територіальних громад м. Новоселиця та сіл Новоселицького району в особі Новоселицької районної ради.

4.В своїй діяльності Центр керується Конституцією України, нормативно-правовими актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, що регулюють організацію та методику роботи у сфері охорони здоров’я, Законами України «Основи законодавства України про охорону здоров»я», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про захист прав споживачів», «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», Господарським, Цивільним та Бюджетним кодексами України, наказами та розпорядженнями Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, розпорядженнями голови районної ради та голови районної державної адміністрації, рішеннями сесій обласної та районної рад, цим Статутом, іншими нормативно-правовими актами України.2.НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ

  5.Найменування:

-повне: Комунальна установа «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району»;

-скорочене: КУ «ЦПМСД Новоселицького району»;

6.Місцезнаходження: провул. Карамзіна, 1, м. Новоселиця, Чернівецької області, 60300.3.МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ

  7.Центр створений з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, що передбачає проведення на території Новоселицького району заходів, спрямованих на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.

8. Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Центру є:

1)організаційно-методичне керівництво та координація діяльності структурних підрозділів Центру на території Новоселицького району з питань надання населенню доступної, своєчасної, якісної та ефективної первинної медико-санітарної допомоги;

2)організація надання первинної медико-санітарної допомоги, у тому числі невідкладної, у визначеному законодавством порядку;

3)проведення профілактичних щеплень;

4)забезпечення права громадян на вільний вибір лікаря, що надає первинну медико-санітарну допомогу (лікаря загальної практики – сімейного лікаря, дільничного терапевта, дільничного педіатра), у визначеному законодавством порядку;

5)планування, організація, участь та контроль за проведенням профілактичних оглядів та диспансеризації населення;

6)забезпечення дотримання наступності та послідовності у наданні медичних послуг населенню Новоселицького району із закладами охорони здоров’я та установами, що надають вторинну (спеціалізовану), третинну (високоспеціалізовану) та екстрену медичну допомогу (медичний маршрут пацієнта);

7)організація відбору та спрямування хворих на консультацію і лікування до закладів охорони здоров’я та установ, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, а також відбору хворих на санаторне-курортне лікування та реабілітацію у визначеному законодавством порядку;

8)забезпечення дотримання стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги;

9)впровадження нових форм та методів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації захворювань і станів;

10)організація стаціонарозамінних форм надання медичної допомоги;

11)проведення експертизи тимчасової непрацездатності та контролю за видачею листків непрацездатності;

12)направлення на МСЕК осіб із стійкою втратою працездатності;

13)участь у проведенні інформаційної та освітньо-роз'яснювальної роботи серед населення щодо формування здорового способу життя;

14)організація пільгового забезпечення лікарськими засобами населення у визначеному законодавством порядку;

15)проведення заходів з попередження і своєчасного виявлення захворювань, зменшення рівня ускладнень, інвалідності та смертності населення, в першу чергу від попереджувальних захворювань та станів;

16)координація впровадження місцевих програм та заходів з питань удосконалення надання первинної медико-санітарної медичної допомоги;

17)визначення проблемних питань надання первинної медико-санітарної допомоги на території Новоселицького району та шляхів їх вирішення;

18)розробка планів розвитку первинної медико-санітарної допомоги на території Новоселицького району;

19)проведення спільно з санітарно-епідеміологічною службою профілактичних та протиепідемічних заходів;

20)визначення потреби структурних підрозділів Центру та населення у лікарських засобах, виробах медичного призначення, медичному обладнанні та транспортних засобах для забезпечення населення доступною, своєчасною та якісною медичною допомогою;

21)моніторинг забезпечення та раціональне використання лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання та транспортних засобів;

22)моніторинг виконання та фінансового забезпечення державних соціальних нормативів із забезпечення населення первинною медико-санітарною допомогою;

23)вивчення, аналіз і прогнозування показників стану здоров'я населення та участь у розробці заходів, спрямованих на збереження і покращення здоров’я населення;

24)забезпечення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників Центру;

25)медична практика;

26)зберігання, перевезення, придбання, пересилання, відпуск, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів відповідно до чинного законодавства України;

27)отримання в установленому порядку дозволів (ліцензій) на здійснення відповідних видів діяльності;

28)використання персональних даних працівників та пацієнтів відповідно до вимог чинного законодавства України;

29) інші функції, що випливають з покладених на Центр завдань.

9.Центр може бути клінічною базою вищих медичних навчальних закладів усіх рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти.
4.ПРАВОВИЙ СТАТУС ЦЕНТРУ
10.Центр є юридичною особою публічного права.

11.Центр є неприбутковою установою.

12.Центр має самостійний баланс, рахунки в Державному казначействі України, установах банків, у тому числі в іноземній валюті, круглу печатку зі своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.

13.Центр має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути особою, яка бере участь у справі, що розглядається в судах України, міжнародних та третейських судах.

14.Держава та Засновник не відповідають за зобов'язаннями Центру, а Центр не відповідає за зобов'язаннями держави та Засновника, окрім випадків передбачених чинним законодавством України.

15.Збитки, завдані Центру внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які було визнано судом неконституційними або недійсними, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.

16.Для здійснення господарської діяльності Центр залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено чинним законодавством.

17.Участь Центру в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших об’єднаннях здійснюється на добровільних засадах відповідно до чинного законодавства України та за згодою Засновника.

18.Центр має право звертатися у порядку, передбаченому законодавством, до центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, для отримання інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених на Центр завдань.

19.Центр має право надавати окремі платні медичні послуги відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

20.Права і обов’язки юридичної особи Центр набуває з дня державної реєстрації.
5.УПРАВЛІННЯ ЦЕНТРОМ
21.Управління Центром здійснюється відповідно до положень цього Статуту та інших законодавчих нормативно-правових актів на основі поєднання прав Засновника та принципів самоврядування трудового колективу.

22.Поточне керівництво Центром здійснює головний лікар, який призначається і звільняється з посади за рішенням сесії районної ради.

23.Кандидатури на посаду головного лікаря Центру вносяться головою районної ради, головою районної державної адміністрації, загальними зборами трудового колективу Центру та постійною комісією районної ради з питань охорони здоров’я.

24.Кандидатури на посаду головного лікаря Центру повинні відповідати установленим кваліфікаційним вимогам та попередньо обговорюватися в постійних комісіях районної ради з питань охорони здоров’я, законності, захисту прав громадян та надзвичайних ситуацій та з питань планування бюджету, фінансів, управління спільною власністю територіальних громад району та залучення інвестицій.

25.Після затвердження головного лікаря Центру між ним та районною радою в особі голови районної ради укладається відповідний контракт на термін установлений рішенням ради, в якому визначаються його права, обов’язки, відповідальність, матеріальне забезпечення та інші умови найму.

26.Пропозиції про звільнення з посади головного лікаря Центру вносяться головою районної ради, головою районної державної адміністрації, загальними зборами трудового колективу Центру та постійною комісією районної ради з питань охорони здоров’я.


27.Головний лікар Центру:
1)безпосередньо підпорядковується Засновнику та несе персональну відповідальність за виконання покладених на Центр завдань і здійснення ним своїх функцій;

2)самостійно вирішує питання діяльності Центру за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до повноважень Засновника та трудового колективу;

3)діє без довіреності від імені Центру, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, у відносинах з юридичними особами та громадянами, в тому числі іноземними;

4)несе повну відповідальність за ефективність діяльності Центру, якість надання послуг, використання комунального майна, виконання укладених договорів та положень цього Статуту;

5)має право підпису всіх необхідних документів, пов’язаних з діяльністю Центру, у тому числі фінансових в органах Державного казначейства України;

6)розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту;

7)укладає договори (у тому числі щодо надання первинної медико-санітарної допомоги) з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, а також з фізичними особами, видає довіреності, відкриває рахунки в органах Держказначейства та установах банків в установленому порядку;

8)у межах повноважень видає накази та інші розпорядчі акти, дає вказівки, обов’язкові для виконання всіма підрозділами та працівниками Центру;

9)підписує та подає на затвердження до районної ради проекти змін до Статуту;

10)за погодженням з головою районної ради та головою районної державної адміністрації призначає заступників головного лікаря та розподіляє обов'язки між ними;

11)визначає організаційну структуру Центру, граничну чисельність працівників та подає їх на затвердження Засновнику;

12)розробляє штатний розпис;

13)затверджує Положення про структурні підрозділи Центру;

14)визначає посадові обов’язки працівників та приймає і звільняє їх з посад;

15)за погодженням з міським та відповідними сільськими головами на умовах контракту призначає та звільняє з посад керівників амбулаторій загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерських пунктів та фельдшерських пунктів;

16)встановлює працівникам розміри премій, винагород, надбавок і доплат на передбачених Колективним договором та законодавством умовах;

17)укладає Колективний договір з працівниками Центру;

18)забезпечує та особисто розглядає скарги, що надходять на адресу Центру, вживає необхідні заходи;

19)створює безпечні умови праці для всіх працюючих в Центрі, несе персональну відповідальність за шкоду заподіяну їх здоров»ю та працездатності;

20)щорічно звітує про роботу Центру на сесії районної ради;

21)вирішує питання про підвищення професійної кваліфікації працівників Центру;

22)за погодженням з Засновником та трудовим колективом визначає основні напрямки розвитку Центру;

23)використовує заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення на працівників Центру;

24) вирішує інші питання діяльності Центру у відповідності із законодавством.

28.Контроль за дотриманням Центром нормативно-правових актів, положень та інструкцій Міністерства охорони здоров»я, виконанням державних та регіональних програм, якістю надання медичних послуг здійснює Департаменту охорони здоров»я та цивільного захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, районна державна адміністрація та районна рада в межах повноважень, визначених чинним законодавством України та цим Статутом.

  6.СТРУКТУРА ЦЕНТРУ

29.В структуру Центру входять:

1)адміністративно-управлінський підрозділ;

2)лікувально-профілактичні підрозділи:

-«Амбулаторія загальної практики сімейної медицини м.Новоселиця»: підпорядкований фельдшерсько-акушерський пункт села Строїнці;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Динівці»: підпорядковані фельдшерсько-акушерський пункт села Малинівка, фельдшерсько-акушерський пункт села Довжок, фельдшерсько-акушерський пункт села Берестя;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Драниця»: підпорядковані фельдшерсько-акушерський пункт села Мамалига, фельдшерсько-акушерський пункт села Кошуляни;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Бояни»: підпорядковані фельдшерсько-акушерський пункт села Припруття, фельдшерський пункт села Арборяни;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Несвоя»: підпорядкований фельдшерсько-акушерський пункт села Балківці;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Черленівка»: підпорядковані фельдшерсько-акушерський пункт села Щербинці, фельдшерсько-акушерський пункт села Форосне, фельдшерсько-акушерський пункт села Жилівка;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Слобода»: підпорядковані фельдшерсько-акушерський пункт села Рингач, фельдшерський пункт села Шишківці;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Подвірне»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Чорнівка»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Тарасівці»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Костичани»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Стальнівці»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Топорівці»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Котелеве»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Рокитне»:

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Рідківці»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Маршинці»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Магала»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Остриця»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Ванчиківці»;

-«Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини села Зелений Гай»;

3)допоміжні підрозділи, у тому числі господарчі.

30.Порядок внутрішньої організації структурних підрозділів Центру затверджуються керівником Центру.

31.Структура Центру затверджуються за поданням керівника Центру сесією районної ради.

32.Штатний розпис затверджується керівником Центру за погодженням з головою районної ради та головою районної державної адміністрації.

33.Кошторис Центру затверджується головою районної ради.

7.МАЙНО ТА ФІНАНСОВА – ГОСПОДАРСЬКА

ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРУ

34.Майно Центру становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Центру.

35.Майно Центру є комунальною власністю територіальних громад м. Новоселиця та сіл Новоселицького району і закріплюється за Центром на праві оперативного управління. Здійснюючи право оперативного управління, Центр користується та розпоряджається майном відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.

36.Джерелами формування майна Центру є:

1)кошти районного бюджету;

2)майно передано Засновником;

3)власні надходження Центру від господарської діяльності, реалізації та оренди майна;

4)благодійні внески, гранти, дарунки, всі види добровільної та безоплатної допомоги, внески від спонсорів та меценатів, в тому числі гуманітарна допомога від іноземних держав, організацій, установ та громадян;

5)надходження коштів на виконання програм соціально-економічного розвитку району;

6)інші надходження Центру не заборонені чинним законодавством України.

37.Списання з балансу основних засобів, інших матеріальних ресурсів, які зносилися або морально застаріли проводиться Центром відповідно до Положення, яке затверджено рішенням сесії районної ради, та чинного законодавства України.

38.Центр користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм їх охорони відповідно до чинного законодавства України.

39.Центр за погодженням з Власником має право:

1)передавати з балансу на баланс матеріальні цінності між своїми структурними підрозділами, у тому числі філіями та відділеннями;

2)здавати в оренду юридичним та фізичним особам закріплене за ним майно відповідно до Положення «Про порядок та умови оренди майна спільної власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району» та Положення «Про порядок розрахунку і використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району»;

3)здійснювати власне будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонти основних фондів;

4)реалізовувати майно, кошти від реалізації якого спрямовувати на оновлення матеріально-технічної бази Центру у визначеному законодавством порядку.

40.Центр забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей, виконання робіт і надання послуг відповідно до замовлень та укладених договорів.

41.Центр створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки і соціального страхування;

42.Фінансування Центру здійснюється у встановленому порядку за рахунок коштів районного бюджету, а також інших надходжень, не заборонених чинним законодавством України.

43.Центр веде бухгалтерську, статистичну, медичну та інші звітності в порядку та згідно форм встановлених законодавчими та нормативно-правовими актами України для суб’єктів господарювання, які подає уповноваженим органам за відповідними напрямками діяльності.

44.Центр вживає заходи з вдосконалення системи оплати праці працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як в результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи установи, забезпечує економне і раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки з працівниками.

45.Головний лікар Центру та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання фінансової дисципліни, порядку ведення і достовірність обліку усіх форм звітності.

46.Відносини Центру з іншими підприємствами, установами, організаціями та громадянами в усіх сферах виробничої діяльності здійснюються на основі договорів згідно чинного законодавства України.

47.Центр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України.

48.Перевірка та ревізія порядку використання майна, господарської та фінансової діяльності Центру здійснюється відповідними контролюючими органами та Засновником у визначеному законодавством порядку.
9.ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ЦЕНТРУ

49.Трудовий колектив Центру складається з усіх громадян, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Центром.50.Працівники Центру мають право брати участь в управлінні Центром через загальні збори, раду трудового колективу, професійні спілки та інші органи.

51.Центр зобов'язаний створювати умови, які б забезпечували участь працівників в його управлінні.

52.Представники первинних профспілкових організацій з метою соціального діалогу представляють інтереси працівників в органах управління Центру відповідно до законодавства.

53.До складу органів, через які трудовий колектив реалізує своє право на участь в управлінні Центром, не може обиратися головний лікар Центру. Повноваження цих органів визначаються законодавством.

54.Виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією Центру регулюються Колективним договором.

55.Право укладання Колективного договору від імені Засновника надається головному лікарю Центру, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу або представнику. Сторони Колективного договору звітують на загальних зборах колективу або конференції не рідше одного разу в рік.

56.Питання щодо поліпшення умов праці, життя і здоров'я, гарантії обов'язкового медичного страхування працівників Центру та їх сімей, а також інші питання соціального розвитку вирішуються трудовим колективом відповідно до законодавства, цього Статуту та Колективного договору.

57.Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються у Колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством та галузевими угодами.

58.Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати.

59.Умови оплати праці та матеріального забезпечення головного лікаря Центру визначаються контрактом, укладеним із Засновником.

60.Оплата праці працівників Центру здійснюється у першочерговому порядку. Усі інші платежі здійснюються Центром після виконання зобов'язань щодо оплати праці.

61.Працівники Центру здійснюють свою діяльність відповідно до цього Статуту, Колективного договору та посадових інструкцій згідно з законодавством.

62.Трудовий колектив Центру має право:

1)вирішувати питання діяльності та розвитку Центру;

2)вносити пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Статуту;

3)ініціювати проведення загальних зборів з метою вирішення важливих та нагальних проблем Центру;

4)вирішувати інші питання самоврядування трудового колективу.

63.Повноваження трудового колективу Центру реалізуються загальними зборами або на конференції

64.Загальні збори (конференція):

1)розглядають, ухвалюють або відхиляють Колективний договір;

2) затверджують правила внутрішнього трудового розпорядку;

3)обирають уповноважених представників трудового колективу;

4)пропонують на затвердження сесії районної ради кандидатуру на посаду головного лікаря Центру;

5)вносять пропозиції щодо поліпшення роботи Центру, а також з питань соціально-культурного і побутового обслуговування;

6)розглядають інші важливі питання діяльності Центру в межах повноважень, визначених чинним законодавством України.

65.Загальні збори трудового колективу скликаються по мірі необхідності. Рішення загальних зборів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало дві третіх присутніх на зборах. В період між загальними зборами інтереси трудового колективу представляє рада або уповноважений представник трудового колективу.

66.В разі незгоди трудового колективу з рішенням Засновника, конфліктні ситуації розв’язуються за участю представників зацікавлених сторін у встановленому порядку.

10.СПІВРОБІТНИЦТВО ЦЕНТРУ

67.Центр відповідно до чинного законодавства України має право укладати угоди та договори про співробітництво, встановлювати зв’язки з навчальними закладами, науковими установами, окремими громадянами як на території України, так і за її межами.11.НАБРАННЯ СТАТУТОМ ЧИННОСТІ ТА ПОРЯДОК

ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НЬОГО
68.Статут набирає чинності з моменту його державної реєстрації.

69.Зміни і доповнення до Статуту Центру проводяться рішеннями сесії районної ради та шляхом викладення у новій редакції.

70.Зміни та доповнення до Статуту Центру підлягають реєстрації у Державного реєстратора.наступна сторінка >>