Рішення іх-ї сесії сільської ради шостого скликання від 10 травня 2011 року №135 с. Виноградове Про затвердження Положення про поряд - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення 30 листопада 2011 року №254-vі про надання дозволу на списання... 1 57.36kb.
Рішення Овруцької міської ради від № Порядок списання майна територіальної... 1 58.93kb.
Рішення Броварської міської ради від № Порядок списання майна територіальної... 1 58.93kb.
Рішення обласної ради перелік майна, що належить до спільної в ласності... 1 335.22kb.
Рішення № від 2012 року сесія міської ради 6 скликання Про надання... 1 16.49kb.
Рішення чотирнадцятої сесії сільської ради шостого скликання від 12. 1 11.86kb.
Додаток до рішення уі сесії VІ скликання Сучевенської сільської ради... 1 77.24kb.
Про затвердження Порядку списання майна спільної власності територіальних... 1 9.6kb.
Про списання майна, що належить до спільної власності територіальних... 1 421.8kb.
Рішення (проект) від 2013 р. № Про затвердження ліквідаційних балансів... 1 10.91kb.
Рішення україна новоград-волинська міська рада житомирської області... 1 26.4kb.
Голова комітету з конкурсних торгів О.І. Семеніщев 1 161.25kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення іх-ї сесії сільської ради шостого скликання від 10 травня 2011 року №135 - сторінка №1/1


ВИНОГРАДІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Цюрупинського району

Херсонської області

РІШЕННЯ


ІХ-ї СЕСІЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

Від 10 травня 2011 року № 135

с. Виноградове


Про затвердження Положення

про порядок списання комунального майна з балансів сільських комунальних підприємств, установ, закладів, що перебувають у спільній власності територіальної громади мела Виноградове
З метою регулювання порядку списання комунального майна з балансів сільських комунальних підприємств, установ, закладів, що перебувають у спільній власності територіальної громади мела Виноградове, керуючись ст.. 59, ст.. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сесія сільської ради
В И Р І Ш И Л А : 1. Затвердити Положення про порядок списання комунального майна з балансів сільських комунальних підприємств, установ, закладів, що перебувають у спільній власності територіальної громади села Виноградове (додається).
 1. Рішення Виноградівської сільської ради від 06.10.2010 р. № 756 «Про затвердження Положення про порядок списання комунального майна з балансів сільських комунальних підприємств, установ, закладів, що перебувають у спільній власності територіальної громади мела Виноградове» вважати таким, що втратило чинність 10.05.2011 р.
 1. Ввести в дію порядок списання комунального майна, що перебуває у власності територіальної громади села Виноградове з 11.05.2011 р.
 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів та комунального майна.

5. Термін дії – необмежений.


Сільський голова С.В.Шматенко

Додаток


до рішення ІХ-ї сесії

шостого скликання

№ 135 від 10.05.2011 р.

Положення

про порядок списання майна з балансів сільських комунальних

підприємств, установ, закладів, що перебувають у спільній власності

територіальної громади села Виноградове
1. Загальні положення

1.1. Це Положення розроблене відповідно до Господарського кодексу України, Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України та Міністерства економіки України від 10 серпня 2001 року №142/181, спільного наказу Міністерства статистики України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України державного комітету у справах містобудування і архітектури України від 28 вересня 1995 року № 243/150/156/195 „Про затвердження Порядку списання витрат по об'єктах незавершеного будівництва, що ліквідуються", затвердженого в Міністерстві юстиції України 6 жовтня 1995 року за № 357/893, наказ Міністерства вугільної промисловості України від 30 жовтня 2006 року № 524 « Про списання, відчуження. Передачу в оренду, з балансу або у комунальну власність майна, цілісних майнових комплексів та об'єктів незавершеного будівництва, що є державною власністю.

1.2. Це Положення визначає процедуру списання майна, яке є спільною власністю територіальних громад села, що закріплено за сільськими комунальними підприємствами на праві господарського відання і за місцевими комунальними установами, закладами - на праві оперативного управління, га процедуру списання майна, переданого в оренду у складі цілісних майнових комплексів.

1.3. Списанню підлягає майно, що відповідає таким критеріям: не придатне для подальшого використання; морально застаріле; фізично зношене; виявлене в результаті інвентаризації як недостача; пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим або економічно недоцільним і воно не може бути реалізованим).

Крім того, підлягають списанню будівлі, споруди, що підлягають знесенню у зв'язку з будівництвом нових об'єктів та такі, що зруйновані внаслідок атмосферного впливу і тривалого користування.

1.4. Дія цього Положення не поширюється на майно спільної власності територіальних громад села (далі-майно), яке відображається на балансах сільських комунальних підприємств і знаходиться під арештом виконавчої служби або під податковою заставою.


2. Проходження документів, пов'язаних із списанням матеріальних цінностей

з балансів бюджетних установ, закладів

2.1. Керівники бюджетних установ, закладів, заснованих на майні спільної власності територіальної громади села (далі--бюджетні установи), списують із балансів: шляхом ліквідації - будівлі, споруди, передавальні пристрої та транспортні засоби, незалежно від первісної вартості, на підставі рішення сільської ради;

шляхом продажу - транспортні засоби та інші матеріальні цінності, незалежно від первісної вартості, на підставі рішення сільської ради.

2.2. Списання майна: 1. Керівники бюджетних установ списують із балансів основні засоби (крім зазначених в пункті 2.1.) первісною балансовою вартістю до 2 тис. 500 грн. за одиницю (комплект) на підставі акта постійно діючої комісії бюджетної установи та надають відповідні звіти до сільської ради

 2. Керівники бюджетних установ списують із балансів основні засоби (крім зазначених в пункті 2.1.) первісною балансовою вартістю за одиницю (комплект) від 2 тис.500 грн. до 5 тис.грн. на підставі дозволу голови сільської ради.

2.2.3. Керівники бюджетних установ списують з балансів основні засоби (крім зазначених в пункті 2.1.) первісною балансовою вартістю за одиницю (комплект) від 5 тис.грн. на підставі рішення сільської ради.

2.3. Для розгляду питання щодо ліквідації, продаж;/ та списання майна до сільської ради подаються: • звернення керівника бюджетної установи, закладу;

 • погодження постійної профільної комісії;

 • погодження відповідного відділу виконкому , яке здійснює повноваження з управління сільською комунальною установою, закладом;

 • техніко-економічне обґрунтування списання майна;

 • копія інвентарної картки обліку основних засобів за формою ОЗ-7;

 • акт про списання основних засобів (типова форма ОЗ-3);

 • акт про списання автотранспортних засобів (типова форма ОЗ-4);

 • копія наказу про створення постійно діючої комісії щодо списання основних засобів та інших матеріальних цінностей з балансу бюджетної установи, закладу;

 • акт оцінки вартості майна, яке пропонується для списання шляхом продажу;

 • додаткові форми бухгалтерських звітів за встановленими формами;

 • копія технічного паспорта (для автотранспортних засобів і нерухомого майна);

 • для автотранспортних засобів, які пошкоджено внаслідок аварій, до акта про списання додається належним чином оформлена копія акта про аварію, де пояснюються причини, які призвели до аварії.

2.4. За умови наявності повного пакета документів:

 • голова сільської ради, відповідно до підпункту 2.2.2. пункту 2.2., надає дозвіл на списання або відмовляє з обґрунтуванням причин та наданням пропозицій щодо інших шляхів використання цього майна;

 • сільська рада, відповідно до пункту 2.1., підпункту 2.2.3. пункту 2.2., надає дозвіл на списання або відмовляє з обґрунтуванням причин та наданням пропозицій щодо інших шляхів використання цього майна.


3. Проходження документів, пов'язаних із списанням матеріальних цінностей

з балансів сільських комунальних підприємств

3.1. Керівники сільських комунальних підприємств, заснованих на майні - спільної власності територіальної громади села (далі-комунальне підприємство), списують із балансів:

- шляхом ліквідації - будівлі, споруди передавальні пристрої та транспортні засоби, незалежно від первісної вартості, на підставі рішення сільської ради;

- шляхом продажу - транспортні засоби та інші матеріальні цінності, незалежно від первісної вартості, на підставі рішення сільської ради.

3.2, Списання майна:

3.2.1. Керівники комунальних підприємств списують із балансів основні засоби (крім зазначених в пункті 3.1.) первісною балансовою вартістю до 2 тис. 500 гри. за одиницю (комплект) на підставі акта постійно діючої комісії комунального підприємства та надають відповідні звіти до виконавчого комітету сільської ради.

3.2.2. Керівники комунальних підприємств списують основні засоби (крім зазначених в пункт:. 3.1.) балансовою вартістю за одиницю (комплект) від 2 тис. 500 грн. до 5 тис. грн. на підставі дозволу голови сільської ради.

3.2.3. Керівники комунальних підприємств списують із балансів основні засоби (крім зазначених в пункті 3.1.) первісною балансовою вартістю за одиницю (комплект) від 5 тис.гри. на підставі рішення сільської ради.

3.3. Для розгляду питання щодо ліквідації, продажу, списання майна до сільської ради подаються:


 • звернення керівника комунального підприємства;

 • погодження постійної профільної комісії;

 • погодження відповідного відділу виконкому, яке здійснює повноваження з управління сільським комунальним підприємством;

 • техніко-економічне обґрунтування списання майна;

 • копія інвентарної картки обліку основних засобів за формою ОЗ-7;

 • акт про списання основних засобів (типова форма ОЗ-З);

 • акт про списання автотранспортних засобів (типова форма 03-4);

 • копія наказу про створення постійно діючої комісії щодо спасання основних засобів та інших матеріальних цінностей з балансу комунального підприємства;

 • акт оцінки вартості майна, яке пропонується для списаний шляхом продажу;

 • додаткові форми бухгалтерських звітів за встановленими формами - у випадку списання шляхом продажу автотранспортних засобів і нерухомого майна;

 • копія технічного паспорта (для автотранспортних засобів і нерухомого майна);

 • довідка, що майно не знаходиться під податковою заставою або під арештом;

 • для автотранспортних засобів, які пошкоджено внаслідок аварій, до акта про списання додається належним чином оформлена копія акта про аварію, де пояснюються причини, які призвели до аварії.

3.4. За умови наявності повного пакета документів:

 • голова сільської ради, відповідно до підпункту 3.2.2. пункту 3.2., надає дозвіл на списання або відмовляє з обґрунтуванням причин та наданням пропозицій щодо інших шляхів використання цього майна;

 • сільська рада, відповідно до пункту 3.1,, підпункту 3.2.3. пункту 3.2., надає дозвіл на списання або відмовляє з обґрунтуванням причин та наданням пропозицій щодо інших шляхів використання цього майна.


4. Проходження документів, пов'язаних із списанням майна

переданого в оренду як цілісні майнові комплекси

4.1. Юридичні особи, які орендують майно спільної власності територіальних громади міста як цілісні майнові комплекси (далі-орендоване майно), списують:

шляхом ліквідації - будівлі, споруди, передавальні пристрої та транспортні засоби незалежно від первісної вартості, на підставі рішення сільської ради, з послідуючим укладанням договору про списання орендованого майна.

4.2. Списання майна: 1. Списання орендованого майна (крім зазначеного в пункті 4.1.) первісною балансовою вартістю за одиницю (комплект) до 5 тис. грн. здійснюється на підставі дозволу голови сільської ради.

 2. Списання орендованого майна (крім зазначеного в пункті 4.1.) первісною балансовою вартістю за одиницю (комплект) від 5 тис;, грн. здійснюється на підставі рішення сільської ради.

4.3. Для розгляду питання щодо списання орендованого майна до сільської ради подаються:

 • звернення суб'єкта господарювання який орендує майно;

 • техніко-економічне обґрунтування списання майна;

 • копія інвентарної картки обліку основних засобів за формою ОЗ-7;

 • акт про списання основних засобів (типова форма ОЗ-З);

 • акт про списання автотранспортних засобів (типова форма ОЗ-4);

 • копія наказу про створення постійно діючої комісії щодо списання основних засобів та інших матеріальних цінностей;

 • копія технічного паспорта (для автотранспортних засобів і нерухомого майна);

 • для автотранспортних засобів, які пошкоджено внаслідок аварій, до акта про списання додається належним чином оформлена копія акта про аварію, де пояснюються причини, які призвели до аварії;

 • пропозиції щодо внесення змін до договору оренди (переліку та вартості орендованого майна, орендної плати) і довідка щодо використання амортизаційних відрахувань.

4.4. За умови наявності повного пакета документів:

 • голова сільської ради, відповідно до підпункту 4.2.1. пункту 4.2., надає дозвіл на списання або відмовляє з обґрунтуванням причин та наданням пропозицій щодо інших шляхів використання цього майна;

 • сільська рада, відповідно до пункту 4.1., підпункту 4.2.2. пункту 4.2., надає дозвіл на списання або відмовляє з обґрунтуванням причин та наданням пропозицій щодо інших шляхів використання цього майна.

4.5. Списання майна, переданого в оренду, нарахований знос на яке менше 100 відсотків, здійснюється за умови донарахування орендарем амортизації на це майно за рахунок прибутку, що залишається в його розпорядженні. Амортизаційні відрахування використовуються надалі відповідно до умов договору оренди.

Витрати на списання майна, переданого в оренду, відносяться до витрат орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди.


5. Особливості списання об'єктів незавершеного будівництва та

витрат на проектно-вишукувальні роботи

5.1. Рішення щодо списання шляхом ліквідації об'єктів незавершеного будівництва приймається: • керівником сільського комунального підприємства, якщо фінансування вказаного будівництва здійснювалося за рахунок коштів підприємства, за погодженням голови сільської ради;

 • сільською радою, якщо це будівництво здійснювалося за рахунок сільських бюджетних або позабюджетних коштів.

5.2. Рішення щодо списання витрат на проектно-вишукувальні роботи приймаються:

 • керівником сільського комунального підприємства, який прийняв рішення про початок проектування будівництва, за походженням голови сільської ради;

 • сільською радою, якщо радою було прийнято відповідне рішення про початок проектування будівництва.

5.3. Для розгляду питання щодо списання шляхом ліквідації об'єктів незавершеного будівництва та витрат на проектно-вишукувальні роботи до сільської ради подаються:

 • звернення сільських комунальних підприємств, установ, закладів;

 • погодження постійної профільної комісії;

 • погодження відповідного галузевого управління, яке здійснює повноваження з управління сільським комунальним підприємством, установою, закладом;

- інформація (техніко-економічне обґрунтування) щодо причин списання;

 • протокол засідання постійно діючої комісії щодо ліквідації незавершеного будівництва та списання витрат на проектно-вишукувальні роботи;

 • відомість щодо вартості об'єкта незавершеного будівництва та витрат на проектно-вишукувальні роботи, згідно з даними бухгалтерського обліку,

 • акт про припинення будівництва,,

 • акт про припинення проектно-вишукувальних робіт.

5.4. Після отримання відповідного рішення про списання шляхом ліквідації об'єктів незавершеного будівництва забудовник зобов'язаний у місячний термін провести повний розрахунок по цьому будівництву з підрядною та іншими організаціями і прийняти на себе відповідальність за об'єкт.

5.5. Забудовник повинен провести роботи по розбиранню споруд, будівель, конструкцій, демонтажу устаткування та інше і забезпечити реалізацію матеріальних цінностей., отриманих від розбирання.

Дані про отримані від розбирання матеріали фіксуються в акті і оприбутковуються забудовником.

Матеріали, які придатні для подальшого використання в будівництві, оприбутковуються за ринковими цінами придбання з урахуванням фактичної сортності, за винятком витрат на приведення матеріалів до стану, придатного для використання.

Матеріали, які не можуть бути використані у будівництві, оприбутковуються за ринковими цінами придбання з урахуванням їх фактичної придатності для використання або реалізації, в тому числі на дрова, металобрухт та інші відходи. Фактична придатність для використання або реалізації встановлюється комісією та оформляється актом.

5.6. Відповідальність за правильне списання витрат по об'єктах незавершеного будівництва покладається на керівників підприємств, установ, закладів, на балансі яких знаходиться це незавершене будівництво.6. Прикінцеві положення

6.1. Для участі в роботі комісії з установлення непридатності автомобілів, нагрівальних котлів, підйомників, оргтехніки, побутових приладів, медичної техніки та інших матеріальних цінностей запрошуються представники сторонньої організації або фірми, які мають відповідну ліцензію або це передбачено статутними документами.

Визначення непридатності автотранспортних засобів здійснюється за участю представника відповідного міжрайонного реєстраційного відділу управління державної автоінспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонський області, який підписує акт про списання або передає комісії свій письмовий висновок, що додається до акта.

6.2. Списання майна проводиться за первісною або за відновлювальною вартістю (у разі проведення індексації або переоцінки).

При списанні майна, що було в експлуатації, у документах поряд з їх первісною (відновлювальною) вартістю вказується сума нарахованого зносу.

63. Демонтаж майна, яке пропонується до ліквідації або списання, проводиться тільки після отримання відповідного дозволу на списання цього майна.

Продаж автотранспортних засобів проводиться тільки після отримання відповідного дозволу на продаж

6.4. Усі деталі, вузли, агрегати, будівельні матеріали демонтованого та розібраного обладнання, будівель та споруд, які придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також: матеріали, отримані в результаті ліквідації майна, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів.

Непридатні для використання деталі та матеріали оприбутковуються як вторинна сировина.

6.5. Вилучені після демонтажу майна деталі і вузли, що містять дорогоцінні метали, підлягають здачі суб'єктам господарювання, які здійснюють діяльність із збирання та первинної обробки брухту і відходів дорогоцінних металів на підставі ліцензій, одержаних відповідно до вимог Закону України „ Про ліцензування певних видів господарської діяльності". 1. Кошти, одержані внаслідок списання майна, спрямовуються на оновлення матеріально-технічної бази комунальних підприємств, установ, закладів.

 2. Після надання відповідного дозволу керівники підприємств, установ, закладів, а також орендар зобов'язані у місячний термін списати майно та подати до сільської ради звіт про здійснені заходи.

6.3. Амортизаційні відрахування по комунальному підприємству спрямовуються на оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази.

6.9. Амортизаційні відрахування від орендованого майна спрямовуються на оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази та додатковою угодою зараховуються до переліку орендованого майна.6.10. Виконавчий апарат сільської ради забезпечує внесення змін до відповідної документації щодо обліку майна, яке перебуває у спільній власності територіальної громади села.
Секретар сільської ради Н.І. Корнійчук