Рішення м. Ірпінь " " 2013 р. Про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Ірпінь та селищ Ворз - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішенням Ірпінської міської ради від 20 грудня 2012р. №2645-39-vi... 7 1226.85kb.
Рішенням Ірпінської міської ради від 20 грудня 2012р. №2645-39-vi... 7 1227.38kb.
Рішення проект № смт Підволочиськ Про виконання програми соціально-економічного... 1 207.94kb.
Рішення 12. 02. 2013 м. Дніпропетровськ №4/23 Про підсумки виконання... 1 325.92kb.
Рішення №153-14/12 11 грудня 2012 року с. Їжівці Про звіт щодо виконання... 1 64.07kb.
Довідка про підсумки виконання програми соціально-економічного та... 1 272.49kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації 23. 07. 1 118.78kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації 24. 10. 1 131.41kb.
З в І т про виконання програми соціально-економічного та культурного... 5 1164.8kb.
Рішення №4 Від „19 березня 2013 року Про стан виконання програми... 1 24.71kb.
Рішення 02. 04. 2013р. №315- 26 VІ м. Кагарлик Про виконання Програми... 1 228.63kb.
Силова підготовка за методом колового тренування 1 60.6kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення м. Ірпінь " " 2013 р. Про підсумки виконання Програми соціально-економічного - сторінка №2/3

3.2.3. Культура і туризм

Основною діяльністю культурно-просвітницьких установ є забезпечення культурного, інформаційного обслуговування населення та організація дозвілля.

До мережі закладів культури м. Ірпінь входять 2 будинки культури (Міський будинок культури, Центральний будинок культури) та клуб мікрорайону Романівка, дитяча музична школа, центральна бібліотека для дорослих, міська бібліотека для дітей, Ірпінський історико-краєзнавчий музей, центр методичної та культурно-масової роботи, інформаційно туристичний центр.

На базі клубних установ відділу культури і туризму Ірпінської міської ради за 2012 рік працювало 32 клубних формування, в яких налічується понад 530 учасників, зокрема:

- народний хор ветеранів війни та праці клубу «Пам’ять»,

- народний камерний хор «Благовіст»,

- народний духовий оркестр,

- народний чоловічий вокальний ансамбль «Ясени»,

- народний оркестр народних інструментів «Барви України»,

- народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Ірпінчанка»,

- народний ансамбль старовинної козацької пісні «Хортиця» (7 вищезазначених колективів художньої самодіяльності Ірпінського відділу культури мають звання “народний”),

- зразковий дитячий хореографічний ансамбль «Едельвейс»,

- ансамбль старовинної пісні “Джерело”,

- фольклорно-етнографічний ансамбль «Берегиня»,

- гурток англійської мови,

- гурток крою та шиття,

- дитячий хореографічний ансамбль „Подоляночка”,

- школа естетичного виховання «Лалєтт»,

- гурток для дітей з особливими потребами «Творчі долоні»,

- театр студія ораторського мистецтва «Артист»,

- гурт естрадної сучасної пісні „Декабристи”,

- тенісний гурток,

- студія образотворчого мистецтва «Зерно»,

- театральна студія “Браво”,

- ансамбль афганської пісні “Перевал”,

- дитячий театр «Андерсена»,

- музично-драматичний театр «Карнавал»,

- школа бойового гопака,

- курси рукоділля для дітей,

- філософський клуб «Еліта народу»,

- клуб «Шедеври світового кіномистецтва»,

- туристичний клуб,

- клуб знавців англійської мови,

- клуб «Діалоги з майстрами»,

- клуб людей похилого віку «Золота пора» на базі ЦБК,

- художня самодіяльність,

- студія ірландського танцю.

За звітний період відділом культури і туризму було проведено 345 масових заходів. Колективи та студії, які працюють на базі закладів культури міста взяли участь у 15 заходах в інших регіонах., а саме: 3 колективи відділу культури брали участь в обласних заходах до 80-річчя Київської області, участь у обласному заході «Майбутнє України будуємо разом», в обласному конкурсі дитячої творчості «Дебют», в Всеукраїнському фестивалі духовної музики «Введенські піснеспіви», в обласному конкурсі ім.Чубинського «Онуки полянські» та інші. Відділ культури і туризму Ірпінської міської ради започаткував і провів І Всеукраїнський фестиваль автентичної музики «Многая літа», а також ІІ регіональний фестиваль народної творчості «Андріївські вечорниці».

Ірпінська міська дитяча бібліотека надала послуги за звітний період 2057 читачам, видавши 43912 книг. Ірпінська центральна міська бібліотека для дорослих надала послуги 4557 відвідувачам видавши 84692 книг.

В 2012 році було в історико-краєзнавчому музеї було зафіксовано 5193 відвідувань.

Інформаційно-туристичним центром, який знаходиться в музеї, було проведено 51 екскурсію. У травні цей підрозділ достойно представив місто на І-ому обласному туристичному фестивалі.

В дитячій музичній школі протягом року навчалось 440 дітей. 9 вихованців музичної школи стали переможцями і призерами обласного конкурсу дитячої творчості «Дебют». Проблемним питанням залишається те, що у 2012 році з міського бюджету не виділено коштів на реалізацію Комплексної програми розвитку культури в м.Ірпінь, селищах Ворзель, Гостомель, Коцюбинське.

У 2012 році міська рада виділила біля 200 тис. грн. на поточні ремонти приміщень будинків культури (на три заклади).

2012 році вдалось провести реконструкцію території навколо Центрального будинку культури (вул. ІІІ Інтернаціоналу, 183) – висаджено нові красиві клумби, підрізані кущі і дерева, проведена повна реконструкція алеї перед центральним входом та тротуарної доріжки перед будинком культури по вул. ІІІ-Інтернаціоналу.

На базі відділу культури і туризму реалізований проект – мистецький центр «Камертон», в якому започатковано багато клубних формувань та проведено понад 150 заходів

На початку 2013 року планується: • Організація і проведення заходів до державних, професійних, обрядових свят та ін. (згідно календарного плану);

 • відкриття декількох хореографічних гуртків на базі міського будинку культури (індійські та ірландські танці);

 • проведення державної атестації працівників відділу культури і туризму Ірпінської міської ради;

 • встановлення паркану навколо міського будинку культури (при наявності коштів);

 • реконструкція паркану навколо міського будинку культури (при наявності коштів)

 • проведення ремонту приміщень Ірпінської дитячої музичної школи (при наявності коштів);

 • придбання костюмів для учасників колективів художньої самодіяльності (при наявності коштів);

 • встановлення сигналізації в приміщенні центральної міської бібліотеки (при наявності коштів).


3.2.4. Фізична культура і спорт
В м. Ірпені регулярно проводяться методичні об’єднання вчителів фізичної культури та засідання кафедри НУДПС України. На засіданнях методичних об’єднань розглядаються питання про створення належних умов для роботи щодо розвитку фізичної культури і спорту, підводяться підсумки вже проведеної роботи, складаються плани до подальшої дії.

Кожного вівторка проводяться наради у відділу у справах фізичної культури і спорту на які запрошуються методист відділу освіти з фізичного виховання, директори ДЮСШ, голови спортивних клубів, на яких розглядаються плани роботи всіх структур на найближчий час, та проводиться детальний розбір проведених заходів.

Разом з відділом освіти, відділ у справах фізичної культури і спорту проводить рейди перевірки роботи всіх спортивних об’єктів, та проведення зарядки в учбових закладах міста і прилеглих селищ та роботи спортивних секцій.

Рішенням 27 сесії Ірпінської міської ради IV скликання №1860-27-11 від 28 лютого 2012 року було затверджено Регіональну цільову програму розвитку фізичної культури і спорту, в якій передбачено заходи для подальшого розвитку фізичної культури і спорту в м. Ірпінь та с. Гостомель, Ворзель, Коцюбинське.

В школах міста і прилеглих селищ забезпечується 8-ми годинна рухова активність школярів на тиждень з використанням секційних форм фізичного виховання та фізкультурно-оздоровча діяльність. Третій урок фізичного виховання проводиться у 14 школах.

В загальноосвітніх школах проводяться «Дні здоров’я», «Старти надій», «Нащадки козацької слави» і «Шкіряний м’яч». Щорічно традиційно проводиться змагання за програмою «Тато, мама, я – спортивна сім’я» в якому взяло участь 15 сімей.

На кафедрі з фізичного виховання НУДПСУ працює 28 викладачі: з них 6 осіб жіночої статі. Всі вони спеціалісти ІІІ-ІV рівнів акредитації.

В університеті проведено 17 змагання в яких взяло участь 4635 студентів. Проведено 3 змагання колективів фізичної культури , спортивних клубів серед вчителів та викладачів, де взяли участь 92 учасники.

В вільний від занять час краще позашкільну роботу, фізкультурно-оздоровчу роботу проводять ЗОШ № 13, 3, 12, НУДПС України, ВСП НАУ «Ірпінський економічний коледж».

В місті працює Ірпінський регіональний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Центр надає практичну допомогу населенню по залученню до здорового способу життя та проводить заняття з населенням регіону у 2-х спортивних залах які є у центрі.

В м. Ірпені та прилеглих селищ працює 18 спортивних клубів з яких 2 підліткові.

В місті проводиться робота щодо фізкультурно-оздоровчої, реабілітаційної та спортивної діяльності серед 11 інвалідів. Залучаються інваліди до занять фізичною культурою і спортом і для їх занять надаються зали, приміщення у зручний для них час. Проведено 2 змагання в яких взяло участь 22 інваліда.

Заняття з фізичного виховання відвідують 4894 студентів, з них 145 віднесені за станом здоров’я до спеціальної медичної групи.

Серед професорсько-викладацького складу 4 чоловіки отримали підвищення кваліфікації у 2012 році.

Створюються необхідні умови для навчання та підготовки до змагань спортсменів та студентів НУДПС України.

Фізкультурно-оздоровча робота найкраще організована в спортивних клубах «Біличанка», «Пересвіт», «Ірпінь», «Тонус», «Імператор», «Податковий Університет» , «Сан-чін».

Спортивний клуб з регбі «Ірпінь» завоювали І місця в Міжнародному турнірі присвяченому «Дню захисника Вітчизни » серед юнаків 1998 р.н.; в VIII міжнародному турнірі Джона Марша з регбі-7 серед юнаків 1997-98 р.н.; в Міжнародному турнірі на кубок посла Франції з регбі-7 серед юнаків 1997-98 р.н. та ІІ місця в Міжнародному турнірі на кубок посла ЮАР з регбі-7 серед юнаків та в Чемпіонаті України серед юнаків 1997097 р.н.

Працює 2 тренери-викладачі, з них 1-викладач вищої категорії, Майстер спорту СРСР - Брюзгін С.В. і 1 чол. –кандидат в майстри спорту України-Бузіновський К.А.

Жіноча гандбольна команда «Податковий Університет» виступає у вищій лізі чемпіонату України та бере участь у міжнародних змаганнях.В цьому році вони стали срібними призерами на Чемпіонаті України з гандболу серед команд жіночої Суперліги.

Жіноча команда з футзалу «Біличанка» виступає у вищій лізі чемпіонату України. Малишко Катерина, яка грає в команді «Біличанка» стала кращою футзалісткою України 2012 року.

В регіоні працює 2 ДЮСШ (Ірпінська та Коцюбинська) в яких займається 898 учнів.

На даний час в Ірпінській ДЮСШ працює 48 груп в яких навчально-тренувальні заняття проводять 19 тренерів-викладачів, з них з них 16 штатних та 1 тренер-сумісник. Категорії штатних тренерів-викладачів: 3 тренери вищої категорії, 5 чол.- першої категорії, 4- другої категорії, 4 чол. без категорії. В школі працюють відділення волейболу (хлопці та дівчата), футболу, регбі, тхеквондо ВТФ, спортивного орієнтування, боксу, чарлідингу.

За звітний рік підготовлено:

-1 майстер спорту України (Хімінчук Юлія- тхеквондо);

-6 кандидатів в майстри спорту України;

-13 учнів першого спортивного розряду

Навчально-тренувальні заняття проводяться на базі власного спортивного комплексу, структурного підрозділу ДЮСШ Центру «Спорт для всіх» та на базах загальноосвітніх шкіл №1, №2, №3, №12, №13, №14,№17,№18.

Протягом року був проведений поточний ремонт будівель, території, приміщень школи та Центру «Спорт для всіх».

На території ДЮСШ встановлено тимчасовий відкритий льодовий майданчик для залучення населення до занять зимовими видами спорту.

В Коцюбинській ДЮСШ працюють відділення: футзал, дзюдо. Найбільшого успіху досягло відділення футзалу, яке очолює тренер вищої категорії, почесний працівник фізичної культури і спорту України – Колок Володимир Васильович. Під його керівництвом протягом поточного року 3 спортсмени отримали майстрів спорту України з фут залу, а 45 чол. – масові розряди.

В Коцюбинській ДЮСШ працює 12 тренерів, з них 11 штатних. Категорії тренерів:

- 2 чол. мають вищу категорію;

- 1 чол.- першу категорію,

- 4 чол.-другу категорію

Відділом у справах фізичної культури і спорту було проведено такі основні спортивно-масові заходи у 2012 році:

- Змагання за програмою «Тато, мама, я – спортивна сім’я» в якому взяло участь 15 сімей;

- Відкритий фестиваль зі спортивно-бальних танців, на якому виступили 177 учасників;

- Міські спортивні ігри школярів з баскетболу (юнаки), волейболу (юнаки, дівчата), тенісу настільного, фут залу;

- Міжнародний турнір з боротьби дзюдо присвячений Дню Захисника Вітчизни в смт Коцюбинське, в якому взяло участь 324 спортсмени;

- IV Відкритий фестиваль спортивного та сучасного танцю «Мега Стар 2012» в Київській області, в якому взяло участь більше 600 учасників;

- Відкритий міський турнір з волейболу серед чоловічих команд на кубок тренера Славінського Г.М., в якому взяло участь 10 команд;

- Міські змагання Національного Кубку шкільного футболу Євро -2012;

- Чемпіонат міста з фут залу серед чоловічих команд, в якому змагалось 16 команд;

- Міські змагання з легкоатлетичного бігу «Олімпійський день»; та участь в обласних змаганнях «Олімпійський день» в фінальній частині, де зайняли призові місця;

- Ярмарки в селищах Ворзель, Гостомель, Коцюбинське з козацькими забавами;

- Малі олімпійські ігри, де взяло участь більш ніж 2000 учасників;

- Місячник «Спорт для всіх – спільна турбота»;

- Факельна естафета «Всесвітній біг заради гармонії»;

- Спортивно-культурне свято до Дня захисту дітей;

- Участь у Національному кубку шкільного футболу України Євро-2012 (зональні обласні змагання)

- Участь у «Стартах надій» Обласні змагання серед учнів 7-х класів ЗОШ

- Міські спортивні ігри школярів з шахів;

- Спартакіада школярів міста з регбі -7, серед учнів 5-6 та 6-7 класів загальноосвітніх шкіл

- спортивно-культурне свято до Дня молоді

міський спортивний захід «Спорт для всіх у кожному дворі»;

- показові виступи спортивних клубів з бойових мистецтв до Дня Незалежності;

- «Козацькі забави» до Дня Незалежності;

- міський турнір серед чоловічих команд з міні-футболу;

- спортивне свято до Дня фізичної культури і спорту;

- майстер-клас з брейк-дансу;

- відзначення провідних спортсменів, тренерів та учителів фізичної культури до дня міста Ірпеня;

- показові виступи зі спортивних танців до Дня міста Ірпеня;

- міський турнір з паркового волейболу серед чоловіків;

- міський турнір з паркового волейболу серед дівчат;

- міський турнір з міні-футболу серед дітей;

- спартакіада серед допризивної молоді;

- організація та участь в ІІІ обласній спартакіаді серед депутатів міських, районних, селищних рад Київщини, присвяченої 80-ти річчю утворення Київської області;

- відкриття міні-стадіону в ІБЦ, на якому було проведено Кубок Ірпеня з міні-футболу, де змагалися 16 команд;

- та інші спортивно-масові заходи, які сприяють популяризації фізичної культури і спорту, та пропагандують здоровий спосіб серед населення регіону.

Проводиться пропаганда і агітація фізичної культури і спорту засобами масової інформації міста: місцевих газет «Ірпінський вісник», «Вісті Приірпіння» «Коцюбинський вісник», місцеве радіо, а також на сайтах місцевих фанатів фізичної культури і спорту. Населення інформують про участь спортивних команд міста в змаганнях обласного і всеукраїнського рівня, про змагання, що проводяться в місті. Інформацію в газету, на радіо надають через відділ у справах фізичної культури і спорту, тренери команд, працівники закладів освіти.

На загальноміських заходах проводяться показові виступи з окремих видів спорту, що дає можливість населенню побачити і більш краще познайомитись з невідомими для них видами спорту.
3.3. Безпека життєдіяльності

Екологічний стан в регіоні за 2012 рік суттєво не змінився. Як і у попередні роки, відмічається значне навантаження на довкілля. Зокрема, продовжується інтенсивне забруднення атмосферного повітря автотранспортними засобами. Спостереження за станом водних ресурсів свідчать про значне забруднення води і непридатність її для використання у вигляді рекреаційних зон (облаштування пляжних зон, зон відпочинку та ловлі риби). Відсутність міської каналізації та використання вигрібних ям для відведення рідких побутових відходів призводить до потрапляння нечистот у підшкурні води та у більш глибокі шари, забруднюючи воду, яка раніше була придатна для пиття. Зростає забруднення навколишнього природного середовища, зокрема твердими побутовими відходами. Низький рівень екологічної освіти (свідомості населення), культури поводження з твердими побутовими відходами та відходами ремонтно-будівельних робіт, користування облаштованими контейнерними майданчиками для твердих побутових відходів Зусилля, які докладають для очищення час від часу міста від сміття шляхом організації і проведення суботників та місячників не дає суттєвого позитивного стабільного результату і потребує розробки нових мотиваційно-покаральних підходів, які убезпечили б подальше погіршення екологічного стану регіону.

На виконання п.3.3 «Програми соціально-економічного розвитку Київської області на 2012 рік», де передбачено впровадження роздільного збирання складових твердих побутових відходів в Ірпінському регіоні працює МПП «Рада». На підприємстві сформована мережа з роздільного збору сміття, безкоштовно встановлюючи спеціальні контейнери та розповсюджуючи спеціальні пакувальні пакети. Адже в умовах виснаження світових ресурсів нераціонально як з економічного, так і з екологічного погляду, закопувати в землю готову сировину, придатну для використання.

Об'єми вивезених відходів — величезні, але майже нічого з них не потрапляє на сміттєзвалища. Макулатура, сортується по марках та відправляється на заводи з виробництва паперової продукції, склобій потрапляє на Гостомельський склозавод, який знаходиться поряд.

«Зелений» стиль життя та ефективне поводження з твердими побутовими відходами та позитивно відображаються на екології та економіці регіону і дозволяють:


 • зменшити шкідливий вплив побутових відходів на екологію та на здоров'я людини;

 • забезпечити належну чистоту зелених зон, парків, скверів, прилеглої території багатоповерхових будинків від сміття;

 • скоротити навантаження на сміттєві полігони та зменшити обсяги захоронення ТПВ;

 • упровадити нові ресурсозберігальні технології у сфері поводження з відходами;

 • забезпечити виготовлення додаткової товарної продукції за рахунок утилізації ресурсоцінних компонентів побутових відходів;

 • зменшити видаткову частину місцевих бюджетів Київської області та України в цілому;

 • заощадити кошти кожного громадянина регіону.

На виконання «Програми запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру чи терористичних проявів у м.Ірпінь та селищах Ворзель, Гостомель, Коцюбинське на 2011-2015 рр.» у 2012 році здійснювалась ліквідація горіння торфів та лісових пожеж у зв’язку з посушливим затяжним періодом з квітня по листопад включно. Особливо в травні - серпні 2012 року великі торфяні пожежі створили сильне задимлення в районі с. Стоянка та прилеглих районах м. Ірпінь, що значно погіршувало умови проживання місцевого населення. Ліквідація осередків горіння торфу здійснювалась силами Ірпінського МУ ГУ МНС України в Київській області, шляхом підвозу води та встановленням насосної станції в містах значного загоряння торфу. Незважаючи на складні умови пожежі ліквідовувались в найкоротші терміни та поновлювались нормальні умови проживання населення міста та селищ.

Для поліпшення соціально-економічно та екологічної ситуації в регіоні необхідно дотримуватись виконання заходів місцевої «Програми запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру чи терористичних проявів в місті Ірпені та селищах Ворзель, Гостомель, Коцюбинське» на 2011-2015 роки.


3.4. Регуляторна політика та розвиток підприємництва

Споживчий ринок
Споживчий ринок м. Ірпеня та селищ Ворзель, Гостомель, Коцюбинське має достатньо розвинуту структуру, що дає можливість забезпечити населення необхідним обсягом товарів, робіт та послу.

Так, у місті та селищах налічується 183 продовольчих магазини із загальною торгівельною площею 9747 м2, що на 60 магазинів більше у порівнянні із попереднім роком; 123 – непродовольчих магазини (на 19 магазинів більше у порівняння із минулим роком) загальною торговельною площею 9774 м2, 5 підприємств мереженої торгівлі із загальною торгівельною площею 1989 м2. На території міста та селищ станом на 01.01.2013р. діє 115 підприємств ресторанного господарства (на 18 закладів більше у порівнянні із минулим роком) із загальною кількістю посадкових місць – 8473, у т.ч. 12 ресторанів, 7 барів, 42 кафе, 13 кафетеріїв, 2 їдалень, 3 піцерії тощо.

В Ірпені та селищах діє 5 ринків, із них 3 - змішані, 2 – промислові (1 – речовий, 1 – будівельно-господарський).

Населенню міста та селищ фізичні особи-підприємці надають16 видів побутових послуг, а саме: виготовлення та ремонт взуття, виготовлення швейних, шкіряних, трикотажних виробів та головних уборів, виготовлення та ремонт меблів, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, ремонт електропобутової техніки, послуги перукарень, тощо.

Загальна кількість фізичних осіб – підприємців, що надають побутові послуги, станом в 2012 р. складає 158 осіб (на 32 підприємця більше у порівнянні із минулим роком), а чисельність найманих працівників – 506 чоловік.

За даними статистики, обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства по м. Ірпінь та селищах за три квартали 2012 року складає 386159,2 тис. грн. (у т.ч. товарооборот торгової мережі – 367443,7 тис. грн., товарооборот ресторанного господарства – 18715 тис. грн.).


Мале підприємництво та регуляторна політика
Станом на 01.01.2013 року у місті Ірпені та селищах Ворзель, Гостомель, Коцюбинське налічується 8957 зареєстрованих суб’єктів малого підприємництва - платників податків (що на 272 одиниці більше, у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року), у тому числі 868 юридичні особи та 8089 фізичні особи-підприємці. (Діаграма 1)

Д


Одним з вагомих показників розвитку малого підприємництва, яким визначається сприятливість бізнес-середовища є кількість малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення. Цей показник, станом на 01.10.2012 року складає – 97 од., В середньому по Україні даний показник складає 72 од.

іаграма 1

Чисельність працюючих на малих підприємствах постійно змінюється і за ІV квартал 2012 року даний показник складає - 7214 чол., що на 788 чол. більше, у порівнянні з ІV кварталом 2011 року (Діаграма 2) .

Діаграма 2

Частка малих підприємств у загальному випуску продукції (робіт, послуг) за звітний період складає 9,2%, що на 4 % більше у порівнянні із аналогічним періодом минулого року(Діаграма 3).


Діаграма 3


Частка надходжень від суб’єктів малого підприємництва до бюджетів всіх рівнів за ІV квартал 2012 року складає – 24,5 % (124900 тис. грн., у тому числі 26170 тис. грн. від суб’єктів господарювання, які працюють на спрощеній системі оподаткування), що на 9,1 % більше у порівнянні з ІV кварталом 2011 року і на 1,8 % більше у порівнянні із ІІІ кварталом 2010 року (Діаграма 4).

Діаграма 4

Підтримка з боку органів місцевої влади полягала, зокрема, у наданні малим підприємствам та фізичним особам-підприємцям міста приміщень в оренду. Так, станом на 01.01.2013 року 45 суб’єкту підприємницької  діяльності  передано в оренду 2785,56 м² приміщень.


В 2012 році забезпечено ефективне функціонування дозвільного центру м. Ірпінь, та державних адміністраторів, та організація їх взаємодії з представниками місцевих дозвільних органів.

Вжиті заходи щодо забезпечення переходу з видачі всіх документів дозвільного характеру за принципом «єдиного вікна».

З метою проведення прискореного перегляду регуляторних актів, керуючись Законом України від 14 грудня 2010 року № 2784-VI “Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування” розпорядженням створено робочу комісію з питань прискореного перегляду регуляторних актів.

На виконання ст. 8 Закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування» проведено прискорений перегляд регуляторних актів:

1) загальний перелік діючих регуляторних актів включає - 47 актів;

2)відсутні регуляторні акти, що не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують визнання їх такими, що втратили чинність, або скасування.

3) регуляторних актів, що відповідають принципам державної регуляторної політики -47;

4) регуляторних актів, що не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують внесення до них змін немає.

В межах забезпечення єдиної державної регуляторної політики на офіційному веб-сайті Ірпінської міської ради та у місцевій газеті «Ірпінський вісник» протягом 2012 року обговорено з представниками громадськості на консультаційних зустрічах 17 проектів регуляторних актів, проведено базове відстеження регуляторних актів. За 2012 рік прийнято 22 регуляторних акти. На офіційному веб-сайті Ірпінської міської ради ведеться їх реєстр.


3.5. Розвиток реального сектору економіки
3.5.1 Промисловість
Виробництво промислової продукції здійснюють 25 промислових підприємств, внесених до основного кола статистичного обстеження, з різною формою власності. Серед них: 8 промислових підприємств – акціонерні товариства, 11 – товариства з обмеженою відповідальністю, 3 державні підприємства, 2 комунальних підприємства та 1 приватне підприємство. Переважає недержавний сектор, частка якого у загальному обсязі промислового виробництва становить близько 97%. Промисловість м.Ірпінь та селищ Ворзель, Гостомель, Коцюбинське представлена такими галузями обробної промисловості: харчова, фармацевтична, виробництво гумових та пластмасових виробів, будматеріалів та скловиробів, машинобудування, оброблення деревини та виробництво виробів з неї, виробництво меблів та іншої продукції.

За 2012 рік промисловими підприємствами регіону було реалізовано продукції на суму 1453,5 млн. грн., що на 1,5 % більше, ніж за 2011 рік (1453,5 млн.грн.). Табл.1Обсяги реалізованої промислової продукції

Показник
За 2011 р. (млн. грн.)

1453,5

За 2012р. (млн. грн.)

1475,2

Абсолютне відхилення, млн. грн.

21,7

Відносне відхилення %

+1,5

Найбільший обсяг реалізації (56,4%) припадає на виробництво неметалевих мінеральних виробів (будматеріалів та скловиробів). Так, за 2012 рік обсяг реалізації склав 831,6 млн грн., або 116,2% минулорічного показника (табл.2). До цієї галузі належить найбільше промислове підприємство регіону: ВАТ «Ветропак «Гостомельський склозавод», а також ЗАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція», ЗАТ ГВКК «Біличі».

16,4% в загальному обсязі припадає на машинобудування та приладобудування. Обсяг реалізації в цій галузі склав за 2012 рік 242,0млн.грн.. Галузь машинобудування в регіоні представлена такими підприємствами: ВАТ «Ірпіньмаш», ПП «Катех-електро», підприємством Бучанської виправної колонії № 85. Виробництвом гумових та пластмасових виробів займаються ЗАТ «Пластмодерн», ТОВ НВФ «Пластмодерн» та ТОВ „СПС”. В загальному обсязі на них припадає 9 %. До хімічної галузі промисловості належать такі підприємства міста та селищ: ТОВ «Агрофарм» та ТОВ «Натур+». На хімічну галузь припадає 3.5% від загального обсягу реалізації. В даній галузі за 2012 рік було реалізовано продукції на суму 51,4млн.грн. Підприємствами, що спеціалізуються на виробництві меблів реалізовано у 2012 році продукції на суму 34,1 млн.грн., цей показник складає 94,5% від аналогічного показника 2011 року. Питома вага галузі в загальному обсязі - близько 2,3 %. Зниження обсягів реалізації спостерігалося в галузях металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, а також виробництва гумових та пластмасових виробів.

Табл.2

Обсяги реалізованої продукції різними галузями промисловості

Галузь


Харчова промисловість,

млн. грн.Машинобудування та приладобудування, млн. грн.

Виробництво неметалевих мінеральних виробів (будматеріалів та скловиробів), млн. грн.

Металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів млн. грн.

Виробництво гумових та пластмас. виробів млн. грн.

Хімічна та нафтохімічна, млн.грн.

Виробництво меблів та іншої продукції млн.. грн

Оброблення деревини та виробництво виробів з неї млн.. грн

Виробництво електроенергії, води, газу, млн. грн.

Всього, млн. грн.

періодЗа 2011рік

138,7

363,4

715,5

6,6

112,6

43,5

36,1

7,5

29,6

1453,5

За 2012 рік

133,8

242,0

831,6

6,2

132,0

51,4

34,1

6,3

37,8

1475,2

Темп приросту (за 2012р. до 2011р. ),%

96,2

66,6

116,2

93,9

117,2

118,2

94,5

84,0

127,7

101,5

Актуальними залишаються проблеми розвитку промисловості, а саме: підвищення цін на енергоносії в середині бюджетного року, необґрунтоване підвищення митної вартості на імпортні запчастини, сировину та обладнання, постійні затримки та завищення реальної вартості сировини, що ввозиться, постійні перевірки контролюючих органів, які призводять до затримки чи зупинки виробництва, складність отримання кредитів на впровадження інноваційної діяльності, відсутність сировини для деяких галузей промисловості: лісоматеріалів на ринку збуту, склобою як вторсировини, складність системи отримання ліцензій та дозволів.

За 2012 рік підприємства, з метою недопущення збитковості намагаються підвищувати обсяги реалізації продукції, зменшують витрати. Для збільшення реалізації проводиться реклама продукції в журналах, на біг-бордах та проводиться дегустація продукції в магазинах (ТОВ «Віста»). Дане підприємство ввело новий вид продукції майонез на 100% натуральній основі. Підприємство «СТЕРХ» для підвищення обсягів реалізованої продукції запровадило спільно з Альфа-банком програму продажу товарів під 0% кредит.

ТОВ НВФ «Пластмодерн» в залежності від ринкового попиту постійно проводить перепрофілювання окремих цехів, виготовляє інноваційну продукцію, зокрема, теплоізоляційні плити для утеплення житлових та промислових приміщень, будує дороги із утилізованої ПЕТФ тари. У даній розробці використовується Патент підприємства, за яким реалізовано принцип поєднання матеріалів рослинного походження з пластмасою. Продукт нанотехнології дозволяє гарантувати якість теплофізичних властивостей листа протягом не менше 80 років. Виробництво труб нового покоління, з використанням нанотехнологій, дозволяє знизити вартість труби та в 1,3 рази збільшити строк її експлуатації. Виробництво упаковочної плівки з використанням нанотехнологій, дозволяє знизити її вартість в 1,8 рази.<< попередня сторінка   наступна сторінка >>