Рішення Одеської міської ради Про внесення змін та доповнень до Правил благоустрою території міста Одеси (текстової частини) у новій - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення Одеської міської ради від 23. 12. 2011р. Про затвердження... 5 1284.97kb.
Рішення про затвердження Правил благоустрою території міста Одеси... 6 1190.24kb.
Рішення від № м. Маріуполь Про закріплення за підприємствами, організаціями... 1 373.69kb.
Рішення від № м. Маріуполь Про закріплення за підприємствами, організаціями... 1 365.99kb.
Рішення від 27. 02. 2013 №18 м. Маріуполь Про закріплення за підприємствами... 2 308.11kb.
Рішення від " 31 " 01 2011 №50 6 сесії уі скликання Про внесення... 1 33.1kb.
Рішення Одеської міської ради №3644-vi 1 345.72kb.
Рішення XXVIІ сесія VІ скликання від 05 квітня 2012 року № Про внесення... 1 351.2kb.
Рішення Новопетрівської сільської ради «Про внесення змін до Правил... 1 58.05kb.
Рішення від 2013 р м. Сватове «Про внесення змін до Порядку встановлення... 1 98.98kb.
Рішення міської ради від 19. 05. 2011 року №6/8/20 «Про затвердження... 1 130.48kb.
Рішення страсбург 20 травня 2010 року остаточне 20/08/2010 Текст... 1 300.98kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення Одеської міської ради Про внесення змін та доповнень до Правил благоустрою - сторінка №1/1  • Проект рішення

  • Одеської міської ради

Про внесення змін та доповнень до Правил

благоустрою території міста Одеси (текстової частини)

у новій редакції, затверджених рішенням

Одеської міської ради від 23.12.2011 р. № 1631-VI

Відповідно до пункту 44 частини 1 статті 26, пункту 10 частини б) статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 53, 54, 186-1 і 187 Земельного кодексу України; статей 5, 10, 20, 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про охорону археологічної спадщини», пунктів 1, 4, 5, 7 розділу 2 статті 6, статті 30, 32, 34, 43-47 Закону України «Про охорону культурної спадщини», Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року № 878 про включення м. Одеса до Списку історичних населених місць України, схеми зонування території міста, визначеної «Історико-архітектурним опорним планом, проект зон охорони, визначення меж історичних ареалів м. Одеси», затвердженим наказом Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 р. № 728/0/16-08, враховуючи  рішення Одеської міської ради від 18.07.2013 р. № 3639-VI, з  метою захисту традиційного характеру історичного середовища та об’єктів культурної спадщини і приведення Правил благоустрою території міста Одеси (текстової частини) у відповідність до чинного законодавства у сфері охорони культурної спадщини, Одеська міська рада


ВИРІШИЛА:
1. Внести наступні зміни до Правил благоустрою території міста Одеси (текстової частини) у новій редакції, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 р. № 1631-VI:

1). Абзац третій пункту 1.9 Розділу 1 «Загальні положення» викласти у такій редакції:

«утримання в належному стані території – використання території за призначенням відповідно до Генерального плану міста Одеси, і до містобудівної наукової документації «Історико-архітектурний опорний план, проект зон охорони та визначення меж історичних ареалів м. Одеси», затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008р. № 728/0/16-08 та іншої містобудівної документації, місцевих правил забудови, правил благоустрою території міста, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об'єктів благоустрою».
2). Пункт 3.1.4. Розділу 3 «Порядок здіснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою» викласти у такій редакції:

«3.1.4. До об'єктів благоустрою належать території Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар» згідно схеми зонування території міста, визначеної затвердженою містобудівною науковою документацією «Історико-архітектурний опорний план».Відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють питання визначення і використання територій історичних ареалів, науковою документацією визначено два історичні ареали в межах міста Одеси: Центральний історичний ареал та історичний ареал ''Французький бульвар''.

Межі історичних ареалів
1. Центральний історичний ареал: межі проходять по вулицях Мечникова, Мясоєдовській, охоплює територію комплексу пам'яток архітектури по вулиці Мясоєдовській, 32, по вулицях Богдана Хмельницького, Мечникова, охоплює територію комплексу пам'яток архітектури по вулиці Мечникова, 90-92, по вулицях Прохоровській, Розумовській, провулку Манежному, вулицях Мечникова, Ленінградській, 10-го квітня, Дідріхсона, Композитора Ніщинського, Менежній, охоплюючи територію комплексу пам'яток архітектури по вулиці Манежній, 32, по вулиці Манежній, Ольгівському узвозу, провулку Митракова, вулиці Приморській, по лінії пірсів і причалів порту в межах від Практичної до Карантинної гаваней включно, по вулиці Чорноморській, Спортивному провулку, вулиці Семінарській, провулку Пироговському, вулицях Пироговській, Старосінній, Водопровідній, вздовж південної межі палку Ілліча до вулиці Мечникова.
2. Історичний ареал ''Французький бульвар'': межі проходять по вулиці Сергія Варламова на північ вздовж південно-східної межі територій будівель санаторію, далі вздовж західної межі території Ботанічного саду, поміж адміністративних будівель вздовж південної межі території спортивної споруди, оминаючи із заходу будівлю № 26 по Шампанському провулку, вздовж Каховського провулку, перетинаючи вулицю Довженка, проспект Гагаріна, вздовж західних меж будівель №№ 1/6, 1/5, 1/3, 1/2 до вулиці Семінарської, по вулиці Семінарській на схід, перетинаючи Французький Бульвар, вздовж південної межі будівлі спортивного призначення, оминаючи будівлю № 27, далі на південь вздовж схилу з виходом на Французький Бульвар в районі північної межі будівлі № 89, на північ по Французькому бульвару до перетину з вулицею Сергія Варламова, на захід – по вулиці Сергія Варламова, та можуть належати також інші території в межах населеного пункту»
3). Пункт 3.1.7. Розділу 3 «Порядок здіснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою» викласти у такій редакції:

«3.1.7. Балансоутримувач забезпечує утримання у належному стані та своєчасний ремонт об'єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації. Утримання здійснюється відповідно до умов цих Правил, Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про охорону археологічної спадщини» та чинних будівельних, санітарних та інших державних норм та правил».


4). Абзац 4 пункту 3.2.2. Розділу 3 «Порядок здіснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою» викласти у такій редакції:

«Згідно ст. 6-1 Закону України «Про охорону культурної спадщини», набуття суб’єктом господарювання права на провадження будь-яких дій щодо здійснення господарської діяльності на об’єктах культурної спадщини за декларативним принципом забороняється.

Згідно з вимогами діючого законодавства України у сфері охорони культурної спадщини, з урахуванням обмеження господарської діяльності на територіях історичних ареалів, визначених затвердженою науковою містобудівною документацією - «Історико-архітектурний опорний план», будь-які містобудівні перетворення в межах території міста можуть бути здійснені за умови отримання відповідного висновку управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради, що передбачено п.7 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Далі по тексту.

5). Абзац 5 пункту 3.2.5. Розділу 3 «Порядок здіснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою» викласти у такій редакції:

«Існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради у випадку постійного підтоплення, зсуву, землетрусу або іншого стихійного лиха. Місця невідомих поховань, віднесені в установленому законодавством порядку до об'єктів культурної спадщини, беруть на державний облік.Утримання місць поховань, що перебувають на державному обліку як об’єкти культурної спадщини, забезпечують виконавчі органи міських рад із залученням органів охорони культурної спадщини.

Охорону місць поховань, що перебувають на державному обліку як об’єкти культурної спадщини, організують виконавчі органи міських рад, органи виконавчої влади із залученням органів охорони культурної спадщини відповідно до їх повноважень. Порядок охорони місць поховань та порядок здійснення пов’язаних із цим витрат визначають виконавчі органи міських рад (згідно ст. 30 і 31 Закону України «Про поховання та похоронну справу»)».

Далі по тексту.


6). Пункт 6.1.1. Розділу 6 «Порядок утримання елементів благоустрою» викласти у такій редакції:

«6.1.1. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», ДБН А.2.2.-6-2008 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження науково-проектної документації для реставрації об’єктів нерухомої культурної спадщини», ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва» та інших нормативних актів».


7). Підпункт «1)» пункту 6.1.6. Розділу 6 «Порядок утримання елементів благоустрою» викласти у такій редакції:

«1) проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду фасадів згідно з паспортом зовнішнього оздоблення, погодженого з управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради та управлінням з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради – як спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини місцевої виконавчої влади, якщо об’єкти розташовані на територіях Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар»;».


8). Підпункт «4)» пункту 6.1.6. Розділу 6 «Порядок утримання елементів благоустрою» викласти у такій редакції:

«4) Розміщення на фасадах будинків, розташованих на територіях Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар» елементів зовнішнього благоустрою, обладнання архітектурно-художнього освітлювання та освітлювальної арматури, сонцезахисних конструкцій, шатрів, «маркізів» та інших навісних конструкцій і елементів забороняється без Проекту розміщення елементів зовнішнього благоустрою, погодженого управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради та управлінням з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради – як спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини місцевої виконавчої влади, якщо об’єкти розташовані на територіях Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар»;

Облаштування, перебудова (розширення, зміна параметрів і таке інше) скління балконів, лоджій, еркерів, зміна геометричної форми віконних прорізів на фасадах будинків, розташованих на територіях Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар» забороняється без Проекту розміщення елементів зовнішнього благоустрою, погодженого управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради та управлінням з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради – як спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини місцевої виконавчої влади;

Забороняється розміщення повітряних комунікаційних мереж (а саме кабельної продукції), будь-яких кондиціонерів, іншого вентиляційного обладнання (вентиляційних коробів), супутникових антен та ін. на фасадах будинків, розташованих на територіях Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар».

Існуючі повітряні комунікаційні мережі (кабельна продукція), кондиціонери, інше вентиляційне обладнання (вентиляційні короби), супутникові антени та ін. на фасадах будинків, розташованих на територіях Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар», повинні бути демонтовані власниками зазначеного обладнання;»
9). Пункт 6.1.10. Розділу 6 «Порядок утримання елементів благоустрою» викласти у такій редакції:

«6.1.10. Розміщення вивісок на території міста регулюється рішеннями Одеської міської ради, її виконавчого комітету (Рішення виконавчого комітету Одеської міської ради №178 від 14.02.2008 р. зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням виконкому Одеської міської ради №196 від 28.04.2011 р., рішення виконавчого комітету Одеської міської ради №327 від 26.07.2012 р., рішення Одеської міської ради від  16.04.2013 р. № 3287-VI».


10). Пункт 6.3.6. Розділу 6 «Порядок утримання елементів благоустрою» викласти у такій редакції:

«6.3.6. Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлювання та освітлювальної арматури на фасадах будівель та споруд, розташованих на територіях Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар», здійснюється на підставі відповідного Дозволу, згоди власника будівлі або приміщень, за Проектом розміщення елементів зовнішнього благоустрою, погодженим управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради та управлінням з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради – як спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини міської виконавчої влади;».


11). Пункт 6.9.2.1. Розділу 6 «Порядок утримання елементів благоустрою» викласти у такій редакції:

«6.9.2.1. На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектурних, конструктивних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів міського середовища.На будинках і спорудах, розташованих на територіях Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар», зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб), з урахуванням архітектурних, стилістичних, конструктивних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів історичного міського середовища, за умови отримання відповідного висновку управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради, що передбачено на територіях історичних ареалів п.7 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини».
12). Пункт 6.9.2.5. Розділу 6 «Порядок утримання елементів благоустрою» викласти у такій редакції:

«6.9.2.5. Місто Одеса включено до Списку історичних населених місць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878. До  попереднього списку ЮНЕСКО увійшов історичний центр портового міста Одеса (33 сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, м. Севілья, Іспанія, червень 2009 року).Згідно схеми зонування території міста, визначеної затвердженою містобудівною науковою документацією «Історико-архітектурний опорний план», визначена зона забудови першої категорії цінності – підзона А00 з переважанням пам'яток архітектури національного і місцевого значення та всесвіньо відомих об'єктів культурної спадщини.

Ця зона, що є найціннішою частиною розпланування та забудови історичного ядра міста, зона з найбільш строгим режимом збереження архітектурної та містобудівної спадщини, в межах території Центрального історичного ареалу, визначається як пам’ятка містобудування – «Стара Одеса». Її територію обмежують Польський спуск, вулиці Приморська, Преображенська, Дворянська, Ніженська, Буніна, Польська .

В рамках реалізації цільової міської Програми включення центральної історичної частини забудови Одеси до основного Списку Всесвітньої спадщини  ЮНЕСКО на 2013-2015 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 16.04.2013 р. № 3313, розробленої управлінням з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради, з метою збереження історичного архітектурного середовища та самобутності міського простору під час розміщення зовнішньої реклами враховуються такі вимоги:

- у підзоні А00 можливе розміщення елементів міського дизайну (елементів благоустрою) – споруд та об’єктів торгівельно-побутового, рекламного, інформаційного і тому подібного призначення, що формують просторово-естетичну середу вулиць й площ міста, з використанням композиційних і художніх рішень, архітектурних деталей і матеріалів, які не дисонують зі стилем епохи розбудови Одеси періоду кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст.

З метою забезпечення оглядовості пам’яток містобудування та архітектури, історії та монументального мистецтва, підсилення туристичної привабливості міста, створення безпечного міського простору для городян та гостей міста, заборонити влаштування навісних спеціальних рекламних конструкцій (тролів) будь-якої форми та розміру.

Кількість встановлених наземних стаціонарних рекламних засобів (формату не більше 4,5 кв.м), до 2015 року (крім  інформаційних вивісок та позначок для туристів) - слід максимально скоротити.

Розміщення в зоні А00 будь-якого об’єкту благоустрою повинно здійснюватись за Проектом розміщення елементів зовнішнього благоустрою, погодженого управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради та управлінням з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради – як спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини місцевої виконавчої влади, за умови отримання відповідного висновку управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради, що передбачено на територіях історичних ареалів п.7 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Далі по тексту.


13). Пункт 6.10.2.4. Розділу 6 «Порядок утримання елементів благоустрою» викласти у такій редакції:

«6.10.2.4. Розміщення обладнання архітектурно-художнього підсвітлювання та освітлювальної арматури на фасадах будівель та споруд, розташованих на територіях Центрального історичного ареалу та історичного ареалу «Французький бульвар», здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень, за Проектом розміщення елементів зовнішнього благоустрою, погодженим управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради та управлінням з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради – як спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини міської виконавчої влади;».


14). Підпункт «2)» пункту 9.1. Розділу 9 «Обмеження при використанні об’єктів благоустрою» викласти у такій редакції:

«2) вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, спорудПункт 3 статті 24 (Утримання та використання пам’яток) Закону України «Про охорону культурної спадщини» забороняє змінювати призначення пам'ятки, її частин та елементів, робити написи, позначки на ній, на її території та в її охоронній зон без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини

Статті 43-47 Розділу VIII (Відповідальність за порушення законодавства про охорону культурної спадщини) Закону України «Про охорону культурної спадщини» передбачають відповідальність юридичних та фізичних осіб»;
15). Підпункт «1)» пункту 9.2.3. Розділу 9 «Обмеження при використанні об’єктів благоустрою» викласти у такій редакції:

«1) навколо особливо цінних природних об'єктів, об'єктів культурної спадщини тощо з метою охорони і захисту їх від несприятливих антропогенних впливів.Межи та режими використання історичних ареалів і обмеження господарської діяльності на територіях історичних ареалів визначаються Законом України «Про охорону культурної спадщини» та розділом VI Регулятивного розділу наукової документації – «Історико-архітектурний опорний план», затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 р. №  728/0/16-08;»
16). Підпункт «3)» пункту 10.1. Розділу 10 «Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час будівництва, земляних, монтажних, ремонтних та інших робіт» викласти у такій редакції:

«3) організація архітектурно-декоративного освітлення об’єктів благоустрою з додержанням вимог органів архітектури та будівельних норм та правил.

Проектування, будівництво та реконструкція об’єктів комплексного благоустрою територій здійснюються на основі проектів забудови території житлових районів, мікрорайонів (кварталів), санітарних норм і правил, екологічних висновків, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту на підставі проекту, погодженого з управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради, за умови отримання відповідного висновку управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради - як спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини місцевої виконавчої влади на  території міста Одеси, що передбачено п.7 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих над інженерними мережами та комунікаціями, виконуються з дотриманням умов та нормативів безпечної експлуатації таких інженерних мереж та комунікацій»


17). Пункт 12.1. Розділу 12 «Відповідальність фізичних та юридичних осіб у сфері благоустрою» доповнити підпунктом «11)» і викласти його у такій редакції:

«11) порушенні режимів використання історичних ареалів з урахуванням обмеження господарської діяльності на територіях історичних ареалів, визначених Законом України «Про охорону культурної спадщини» та розділом VI Регулятивного розділу наукової документації – «Історико-архітектурний опорний план...», затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 р. №  728/0/16-08.

Статті 43-47 Розділу VIII (Відповідальність за порушення законодавства про охорону культурної спадщини) Закону України «Про охорону культурної спадщини» передбачають відповідальність юридичних та фізичних осіб на території історичного міста».
2. Доповнити Правила благоустрою території міста Одеси (текстової частини) у новій редакції, затверджені рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 р. № 1631-VI (зі змінами та доповненнями) Додатками 9,10,11 (викопіювання з графічної частини Історико-архітектурного опорного плану додаються).
3. Виконання заходів з відстеження результативності цього рішення покласти на управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради (Шелюгін А.І.).
4. Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради (Осипчук Г.М.) оприлюднити це рішення у засобах масової інформації.
5. Дане рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії Одеської міської ради з міського дизайну та охороні об’єктів культурної спадщини; з планування забудови територій та архітектурі; із законності, правопорядку і реалізації державної регуляторної політики.

Міський голова О. Костусєв

Додаток 9

до рішення Одеської міської ради

від ________ № ________________


План-схема Центрального історичного ареалу
Додаток 10

до рішення Одеської міської ради

від ________ № ________________
План-схема історичного ареалу «Французький бульвар»

Додаток 11

до рішення Одеської міської ради

від ________ № ________________


План-схема підзони А00 – першої категорії цінності.

Секретар ради О. Бриндак