Рішення районної ради,,Про затвердження в новій редакції Положення,,Про порядок списання майна, що належить до спільної власності те - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення №12- 12/12 06 вересня 2012 року м. Новоселиця 1 419.04kb.
Рішення №12/12 06 вересня 2012 року м. Новоселиця 1 252.29kb.
Рішення №17- 10/12 31 травня 2012 року м. Новоселиця 1 137.46kb.
Рішення №10/12 31 травня 2012 року м. Новоселиця 1 134.88kb.
Рішення сокирянської районної ради про надання дозволу на списання... 1 10.93kb.
Рішення сокирянської районної ради про надання дозволу на безоплатну... 1 8.93kb.
Рішення сокирянської районної ради про надання згоди на списання... 1 9.42kb.
Рішення №16- 14/12 20 грудня 2012 року м. Новоселиця Про надання... 1 21.19kb.
Рішення № 2012 р м. Кіцмань Про надання дозволу на списання окремого... 1 18.15kb.
Рішення ХХІ сесії VІ скликання від 20 квітня 2012 року №297 Про затвердження... 1 129.65kb.
Додаток до рішення районної ради від 2012 року «Про затвердження... 1 317.29kb.
Рішення від 24. 02. 2012 №938-vі м. Чугуїв Про затвердження річного... 1 21.39kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення районної ради,,Про затвердження в новій редакції Положення,,Про порядок списання - сторінка №1/1Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення районної ради ,,Про затвердження в новій редакції Положення ,,Про порядок списання майна, що належить до спільної власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району
1.Визначення і аналіз проблеми, яку передбачається

розв’язати шляхом прийняття регуляторного акту

     Положення ,,Про порядок списання майна, що належить до спільної власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району” розроблене з метою встановлення єдиних вимог до порядку списання майна, що перебуває на балансі комунальних установ та установ, які функціонують на основі майна, що належить до спільної власності територіальних громад району.2. Мета регулювання
Приведення Положення ,,Про порядок списання майна, що належить до спільної власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району” у відповідність до вимог чинного законодавства України.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих

альтернативних способів досягнення встановлених

цілей з аргументацією переваг обраного способу


Можливі способи досягнення цілей

Оцінка обраного способу

Аргументи щодо переваги обраного способу

Залишення в силі діючого Положення

Невідповідність нормам чинного законодавства у зв’язку з втратою чинності окремих нормативно-правових актів, на підставі яких приймалося Положення


У випадку неприйняття в новій редакції матиме місце невідповідність Положення принципам державної регуляторної політики

Прийняття Положення в новій редакції

Нове Положення:

-побудоване відповідно до вимог чинного законодавства;


- забезпечує досягнення цілей;
- відповідає потребам у вирішенні проблем

Нове Положення:

- забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики;


- встановлює єдиний, чіткий, прозорий механізм списання комунального майна

4. Механізм реалізації мети

Проектом Положення встановлюються єдині вимоги до порядку та отримання згоди на списання майна, утворення і діяльності комісії, затверджуються зразки відповідних документів, що супроводжують даний процес.

Реалізація такого регуляторного акта забезпечить дотримання єдиного прозорого механізму списання майна та сприятиме покращенню фінансової і бухгалтерської дисципліни.
5. Обґрунтування можливості досягнення поставлених

цілей у разі затвердження запропонованого регуляторного

акта і оцінка виконання його вимог
   Застосування Положення дозволить ефективніше здійснювати фінансово-господарську діяльність установам, на балансі яких знаходиться майно, що належить до спільної власності територіальних громад району.

Впровадження вимог такого регуляторного акта не потребує додаткових витрат з бюджету.


6. Визначення очікуваних результатів ухвалення

запропонованого регуляторного акта

   Введення в дію Положення дасть можливість забезпечити контроль за процесом списання основних засобів, термін експлуатації яких закінчився, а подальше використання якого є збитковим або економічно не вигідним.7. Обгрунтування запропонованого терміну

дії регуляторного акта

  Термін дії регуляторного акта необмежений, зміни та доповнення до Положення вноситимуться в разі потреби та при внесенні відповідних змін до чинного законодавства України.8. Визначення показників результативності

регуляторного акта

  Зменшення видатків установи на утримання неліквідного майна.9. Визначення способів, за допомогою яких

здійснюватиметься відстеження результативності

регуляторного акта
  Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися відділом комунальної власності з питань розвитку територіальних громад та залучення інвестицій районної ради.

 Базове відстеження буде проведене протягом року після набрання чинності даного регуляторного акта. З метою оцінки ступеня досягнення цим актом визначених цілей повторне відстеження результативності буде здійснене через півтора року.

Періодичне відстеження здійснюватиметься раз на кожні 3 роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Начальник відділу комунальної власності

з питань розвитку територіальних громад

та залучення інвестицій районної ради В. Костюк

ПРОЕКТ
УКРАЇНА

НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХVІІІ чергова сесія VІ скликання

РІШЕННЯ № - 18/13

19 вересня 2013 року м. Новоселиця
Про затвердження в новій редакції Положення «Про порядок списання майна, що належить до власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району»

Заслухавши інформацію начальника відділу комунальної власності з питань розвитку територіальних громад та залучення інвестицій районної ради Костюка В.І. та співдоповідь голови постійної комісії районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району Томульця А.К. щодо необхідності затвердження в новій редакції Положення «Про порядок списання майна, що належить до власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району», враховуючи висновки постійних комісій районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району та з питань законності, захисту прав громадян та надзвичайних ситуацій, керуючись пунктом 20 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна радаВИРІШИЛА:

1.Затвердити в новій редакції Положення «Про порядок списання майна, що належить до спільної власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району», що додається.

2.Рішення 24 сесії районної ради V скликання за № 11-24/10 від 25 березня 2010 року «Про затвердження Положення «Про порядок списання та відчуження майна, що належить до спільної власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району» вважати таким, що втратило чинність.

3.Рішення набуває чинності з моменту його опублікування в газеті “Слово правди” та підлягає розміщенню на офіційному веб-порталі районної ради.

4.Начальнику відділу:

1)організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення районної ради Туряк З.В. направити копії рішення керівникам комунальних установ та установ, які функціонують на основі майна спільної власності територіальних громад району;2)комунальної власності з питань розвитку територіальних громад та залучення інвестицій Костюку В.І. до 15 жовтня поточного року організувати та провести семінар-навчання з головними бухгалтерами комунальних установ щодо практичного застосування цього Положення.

5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Горбатюка В.Т., відділ комунальної власності з питань розвитку територіальних громад та залучення інвестицій (Костюк В.І.) та постійну комісію районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району (Томулець А.К.).Голова районної ради Д. Шова

ПРОЕКТ

ДОДАТОК

до рішення ХVІІІ сесії районної

ради VІ cкликання від 19.09.2013р.

____ -18/13ПОЛОЖЕННЯ

«Про порядок списання майна, що належить до спільної власності територіальних громад м. Новоселиця та сіл Новоселицького району»
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.Положення про порядок списання майна, належить до спільної власності територіальних громад м. Новоселиця та сіл Новоселицького району (надалі - Положення) розроблено відповідно до законів України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні“, постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2007  № 1314 “Про затвердження Порядку списання об'єктів державної власності“, Наказу Міністерства фінансів України від 27.04.2000 № 92 “Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби“, Інструкції з обліку запасів бюджетних установ, затвердженої Наказом Державного казначейства України від 08.12.2000 № 125, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 21.12.2000 за № 937/5158 та Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженої Наказом Державного казначейства України від 17.07.2000 № 64, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 31.07.2000 за № 459/4680 (у редакції наказу Державного казначейства України від 21.02.2005 № 30).

2.Дія цього Положення поширюється на майно, віднесене до основних засобів (надалі-майно), яке є на балансі комунальних установ (підприємств) та установ (підприємств), які функціонують на основі майна, що є спільною власністю територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району.

3.Дія цього Положення не поширюється:

1)на майно, яке є предметом застави згідно з договором застави, і відчуження якого здійснюється з урахуванням вимог Закону України “Про заставу”;

2)на майно, порядок відчуження якого визначається окремими нормативно-правовими актами України (майно, на яке звернено стягнення за рішенням суду, господарського суду).

4.Терміни в цьому Положенні вживаються в розумінні, визначеними нормативними актами України.


ІІ.ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ

НА СПИСАННЯ МАЙНА
5.Списанню з балансів комунальних установ (підприємств) і установ (підприємств), які функціонують на основі майна, що належить до спільної власності територіальних громад міста Новоселиця та сіл Новоселицького району підлягає майно, що відповідає наведеним нижче критеріям:

1)непридатне для подальшого використання;

2)виявлене у результаті інвентаризації як недостача (здійснюється списання після відшкодування його вартості, крім випадків, коли здійснити таке відшкодування неможливо);

3)втратило критерій визнання активу, тобто отримання економічних вигод від його використання у майбутньому не очікується (морально застаріле, фізично зношене);

4)пошкоджене внаслідок аварій чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим та/або економічно недоцільним).

6.Знос, нарахований у розмірі 100 відсотків вартості основних засобів, не може бути підставою для їх списання.

7.Списання майна здійснюється після отримання на це відповідного дозволу, який надається:

1)вартістю за одиницю в розмірі до 1000 гривень – з дозволу керівника установи (підприємства);

2)вартістю за одиницю понад 1000 гривень, а також транспортних засобів та майна, яке перебуває під наглядом відповідних Державних інспекцій незалежно від вартості – за рішенням сесії районної ради.

8.З метою отримання дозволу на списання майна комунальна установа (підприємство) або установа (підприємство), яка функціонує на основі комунального майна повинна підготувати та направити на адресу голови районної ради наведені нижче документи:

1)заяву про надання дозволу на списання майна з обгрунтуванням необхідності та доцільності такого списання;

2)відомості про майно, що пропонується списати (Форма відомості додається до Порядку списання об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007  № 1314);

3)акт інвентаризації майна, що пропонується до списання (Форма акту інвентаризації додається до Порядку списання об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007  № 1314);

4)акт ліцензованої установи про технічний стан майна, в якому зазначається найменування основного засобу, причина списання, інвентарний номер, рік випуску (введення в експлуатацію), первісна (або відновлювальна) вартість, сума зносу.

5)відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження майном, що пропонується списати (разом з відповідними підтверджуючими документами).

9.Керівник установи (підприємства) несе персональну відповідальність за зміст поданих документів та достовірність наведених у них даних.

10.Голова районної ради направляє клопотання та подані документи для попереднього вивчення до відділу комунальної власності з питань розвитку територіальних громад та залучення інвестицій.

11.Відділ комунальної власності з питань розвитку територіальних громад та залучення інвестицій впродовж 10 робочих днів в обов’язковому порядку здійснює перевірку змісту поданих документів, достовірності наведених у них даних та наявності майна, що підлягає списанню. При необхідності вимагає від установи подання інших документів.

12.За результатами вивчення відділ комунальної власності готує проект рішення про списання майна установи (підприємства) або лист-обґрунтування про відмову в наданні погодження на списання.

13.Відмова в наданні погодження на списання майна приймається у разі:

-ненадання повного переліку документів, визначеного у пункті 8 цього Положення;

-прийняття рішення про інші способи використання майна, що пропонується до списання, в тому числі про безоплатну передачу на баланс іншої установи;

-встановлення у документах суперечностей та неточностей;

-інше.


14.Проект рішення про списання майна та відповідні документи вноситься на розгляд постійних комісій районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району та з питань законності, захисту прав громадян і надзвичайних ситуацій, та відповідної профільної комісії.

15.При позитивних письмових висновках зазначених в пункті 14 цього Положення комісій, проект рішення вноситься на розгляд сесії районної ради.

16.Рішення сесії районної ради про надання погодження на списання майна є підставою для комісії відповідної установи (підприємства) для складання акту встановленої форми про списання основного засобу, який затверджується керівником установи (підприємства).

17.При списанні транспортного засобу, крім зазначених в пункті 8 цього Положення документів, на адресу голови районної ради також подаються:

1)завірена копія технічного паспорта автотранспорту;

2)акт технічного стану автотранспортного засобу;

3)звіт з визначення придатності для подальшої експлуатації автотранспорту та його вартості;

4)при необхідності рецензію на звіт з визначення придатності автотранспорту для подальшої експлуатації та його вартості.
ІІІ.УТВОРЕННЯ УСТАНОВОЮ (ПІДПРИЄМСТВОМ)

КОМІСІЇ ЇЗ СПИСАННЯ МАЙНА,

ЇЇ ЗАВДАННЯ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ
18.Для встановлення факту непридатності майна, встановлення неможливості або неефективності проведення його відновного ремонту чи неможливості його використання іншим чином, а також для оформлення документів на його списання, розпорядчим актом керівника установи (підприємства) утворюється комісія у складі:

1)керівника або його заступника (голова комісії);

2)головного бухгалтера або його заступника;

3)працівників відповідного профілю, які добре знають об'єкти, що підлягають списанню.

19.Розпорядчий акт, яким утворено комісію поновлюється щорічно або в разі зміни складу комісії.

20.Для участі у роботі комісії зі встановлення непридатності майна, що перебуває під наглядом державних інспекцій, запрошується представник відповідної комісії, який підписує акт про списання або передає комісії свій письмовий висновок, що додається до акта і є його невід'ємною частиною.

21.Комісія установи (підприємства) із списання майна:

1)проводить у встановленому законодавством України порядку інвентаризацію майна, що пропонується до списання, та за її результатами складає відповідний акт;

2)проводить огляд майна, що підлягає списанню, використовуючи при цьому необхідну технічну документацію (технічні паспорти, відомості дефектів та інші документи), а також дані бухгалтерського обліку;

3)визначає економічну (технічну) доцільність чи недоцільність відновлення та/або подальшого використання майна і вносить відповідні пропозиції про його продаж, безоплатну передачу чи знищення;

4)встановлює конкретні причини списання майна: фізична зношеність; моральна застарілість; непридатність для подальшого використання у зв'язку з технічним переоснащенням; пошкодження внаслідок аварії чи стихійного лиха та неможливість відновлення; виявлення майна в результаті інвентаризації як нестачі;

5)визначає можливість використання окремих вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів об'єкта, що підлягає списанню;

6)здійснює контроль за вилученням зі списаного майна придатних вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів, а також вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, визначає їх кількість, вагу, та контролює здачу на склад і оприбуткування на відповідних балансових рахунках;

7)складає відповідно до законодавства України акти на списання майна за встановленою типовою формою.

22.За результатами роботи складається протокол засідання комісії, до якого додаються:

1)акт інвентаризації майна комунальної власності, що пропонується до списання;

2)акти технічного стану майна, що пропонується до списання;

3)акти на списання майна;

4)інші документи (копія акта про аварію, висновки відповідних інспекцій, державних органів тощо (за наявності).

23.У протоколі засідання комісії зазначаються пропозиції щодо способів використання майна, списання якого є недоцільними та заходи з відшкодування нестачі, виявленої у результаті інвентаризації.

24.Протокол засідання комісії підписують всі члени комісії, які несуть відповідальність за зміст та достовірність наведених у ньому даних.

25.У разі незгоди з рішенням комісії її члени мають право викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання і є його невід'ємною частиною.

26.В акті на списання майна детально зазначаються причини його списання та робиться висновок про економічну (технічну) недоцільність та/або неможливість відновлення майна.

27.У разі списання майна, пошкодженого внаслідок аварії, до акта на його списання додається належним чином завірена копія акта про аварію, в якому зазначаються причини, що призвели до неї.

28.Протокол засідання комісії, акт інвентаризації майна, відомість про майно, що пропонується до списання, звіт про списання майна затверджуються керівником установи (підприємства).
VІ.МЕХАНІЗМ СПИСАННЯ МАЙНА
29.Розбирання та демонтаж майна, що пропонується до списання, проводиться тільки після отримання відповідного дозволу на списання, оформленого згідно вимог цього Положення.

30.Розбирання, демонтаж та списання майна, а також відображення на рахунках бухгалтерського обліку фактів проведення відповідних господарських операцій забезпечується безпосередньо установою (підприємством), на балансі якого перебуває майно.

31.Всі вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані у результаті списання майна, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів.

32.Непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати, оприбутковуються як вторинна сировина (металобрухт тощо).

33.Оцінка придатних вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів, отриманих у результаті списання майна, проводиться відповідно до чинного законодавства України.

34.Вилучені після демонтажу та розбирання майна вузли, деталі, матеріали та агрегати, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, підлягають здачі суб'єктам господарювання, які провадять діяльність із збирання та первинної обробки брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння на підставі ліцензій, одержаних відповідно до вимог Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності“.

35.Забороняється знищувати, здавати у брухт з кольорових і чорних металів техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без попереднього їх вилучення та одночасного оприбуткування придатних для подальшого використання деталей.

36.Кошти, що надійшли у результаті списання майна спрямовуються відповідно до вимог чинного законодавства.

37.Процедура списання майна не може бути більше 1-го місяця та вважається закінченою з моменту подання установою (підприємством) районній раді копії актів та звіту про списання майна (Форма звіту про списання майна додається до Порядку списання об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007  № 1314).

38.У разі наявності зауважень до звіту районна рада повертає його установі (підприємству) для врахування зауважень та подання протягом 10 робочих днів звіту для нового розгляду.39.Керівник установи (підприємства) забезпечує в межах своїх повноважень та відповідно до чинного законодавства здійснення контролю за дотриманням вимог цього Положення та цільовим використанням коштів.

Керуючий справами районної ради І. Балацко