Рішення Розробник ужкге та кв, Лень В. О., т. 2-04-70 україна новоград-волинська міська рада житомирської області рішення шістнадцят - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення Розробник ужкге та кв, Лень В. О., т. 2-04-70 україна новоград-волинська... 1 20.99kb.
Рішення Розробник ужкге та кв, Лень В. О., т. 2-04-70 україна новоград-волинська... 1 151.25kb.
Рішення Розробник ужкге та кв, Лень В. О., т. 2-04-70 україна новоград-волинська... 1 13.77kb.
Рішення Розробник ужкге та кв, Лень О. В., т. 2-04-70 україна новоград-волинська... 1 27.79kb.
Рішення Розробник ужкг,Е та кв, Лень В. О., т. 2-04-70 україна новоград-волинська... 1 28.35kb.
Рішення Розробник фінансове управління міської ради Начальник Смажук Г. 1 120.41kb.
Рішення україна новоград-волинська міська рада житомирської області... 1 66.38kb.
Рішення україна новоград-волинська міська рада житомирської області... 1 27.45kb.
Рішення україна новоград-волинська міська рада житомирської області... 1 11.27kb.
Рішення Розробник відділ економічного аналізу та планування, Карпінська С. 1 71.47kb.
Рішення, розробник відділ програмно-комп’ютерного забезпечення міської... 1 226.72kb.
Практичні поради власникам агроосель 1 76.59kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення Розробник ужкге та кв, Лень В. О., т. 2-04-70 україна новоград-волинська - сторінка №1/1

Проект рішення

Розробник УЖКГЕ та КВ, Лень В.О.,

т.2-04-70

УКРАЇНА


НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
шістнадцята сесія шостого скликання

від №


Про затвердження Положення про порядок передачі квартир, жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян

Керуючись підпунктом 1 пункту а статті 29, статтею 40 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, Законом України „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків“, Положенням про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, затвердженим Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 16.12.2009 №396, враховуючи рішення міської ради від 15.02.13 №370 „Про подальше використання гуртожитку на вул. Шевченка,62, який прийнятий до комунальної власності міста“, виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:
1. Затвердити Положення про порядок передачі квартир, жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян (додається).
2. Відділу інформації та зв‘язків з громадськістю міської ради (Чачина С.В.) забезпечити оприлюднення цього рішення в засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Усенка М.Г.

Міський голова В.І. Загривий

ДОДАТОК

до рішення міської ради

від №
ПОЛОЖЕННЯ

про порядок передачі квартир,

жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян
1. Положення про порядок передачі жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян (далі - Положення) визначає порядок передачі жилих приміщень у гуртожитках, які використовуються громадянами на умовах найму, у власність громадян.

2. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

гуртожиток коридорного типу - гуртожиток, поверх якого складається з жилих кімнат, які мають вихід безпосередньо до загального коридору (без тамбурів), та загальнодоступних приміщень призначених для побутового і санітарно-гігієнічного обслуговування його мешканців (кухні, санвузла, душової, пральні, кладової тощо);

допоміжні приміщення у гуртожитку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації гуртожитку та побутового і санітарно-гігієнічного обслуговування його мешканців (душові, пральні, кухні, санвузли, сходові клітки, вестибюлі, перехідні шлюзи, коридори (що знаходяться за межами кімнат у гуртожитках коридорного типу та за межами жилого блоку (секції)), колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення через які прокладені мережі комунікацій, приміщення теплопунктів, котелень, а також приміщення, які використовуються для розміщення обслуговуючого гуртожиток персоналу, складські приміщення тощо), якими користуються всі мешканці гуртожитку;

жилий блок (секція) у гуртожитку - жиле приміщення, яке складається із декількох жилих кімнат, мешканці яких користуються спільними підсобними приміщеннями. Належність приміщень до жилого блоку (секції) визначається відповідно до проектної документації на гуртожиток;

жилі приміщення у гуртожитку - приміщення гуртожитку, призначені для проживання громадян (кімнати, жилі блоки, секції);

нежилі приміщення у гуртожитку - приміщення адміністративного, господарського та іншого призначення (для проведення культурно-масових заходів та навчання, спортивних занять, відпочинку, громадського харчування, медичного і побутового обслуговування тощо), які входять до житлового комплексу гуртожитку, але не належать до житлового фонду і є самостійними об'єктами цивільно-правових відносин;

підсобні приміщення - приміщення квартир, комунальних квартир, жилих блоків (секцій), призначені для гігієнічних або господарсько-побутових потреб мешканців (ванна, вбиральня, душова, приміщення для прання, кухня, комора), а також передпокій, внутрішньоквартирний хол, коридор тощо.

Інші терміни використовуються у значеннях, визначених Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків" та ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення".

3. Не підлягають приватизації об'єкти, визначені Законами України "Про приватизацію державного житлового фонду", "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків", "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" та іншими законами.

4. Передача займаних жилих приміщень у гуртожитках здійснюється в приватну (спільну сумісну, спільну часткову) власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають у цих жилих приміщеннях у гуртожитку, у тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника.

5. Передача житла у власність громадян здійснюється безоплатно виходячи з розрахунку санітарної норми (21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю).

6. Визначення загальної площі об'єктів приватизації, що передаються у власність громадян:

6.1. Загальна площа приміщення що передається у власність, визначається як сума площ жилих і підсобних приміщень квартири, веранд, вбудованих шаф, а також площ лоджій, балконів і терас, які враховуються з використанням коефіцієнтів, визначених розділом 6 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 N 127, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10.07.2001 за N 582/5773.

Таким же чином визначається загальна площа жилого блоку (секції) у гуртожитку у разі проживання в ній однієї родини.

6.2. У жилому блоці (секції) у гуртожитку, де мешкають два і більше наймачі, загальна площа, що передається у власність громадян, визначається як сума площ займаних наймачами жилих кімнат (з урахуванням відповідних коефіцієнтів площі розташованих у них веранд, засклених балконів, лоджій, холодних комор, відкритих балконів, лоджій та терас) та площі підсобних приміщень, яка розподіляється між всіма наймачами пропорційно площі займаних ними жилих кімнат.

6.3. При приватизації жилих приміщень у гуртожитку коридорного типу у власність мешканцям передаються тільки кімнати (з урахуванням відповідних коефіцієнтів площі розташованих в них веранд, засклених балконів, лоджій, холодних комор, відкритих балконів та терас), яким надаються відповідні номери.

7. Допоміжні приміщення передаються у спільну сумісну власність громадян одночасно з приватизацією ними жилих приміщень у гуртожитках безоплатно і окремо приватизації не підлягають.

8. Якщо загальна площа жилих приміщень в гуртожитку, що підлягають приватизації, відповідає площі, передбаченій пунктом 5 цього Положення, зазначені жилі приміщення в гуртожитках передаються у власність наймачеві та членам його сім'ї безоплатно.

9. Якщо загальна площа жилих приміщень в гуртожитку менше площі, яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, у наймача та членів його сім'ї залишаються на приватизаційних депозитних рахунках невикористані житлові чеки, сума яких визначається виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості одного квадратного метра.

Номінальна вартість житлового чека підлягає періодичній індексації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.94 N 248 "Про індексацію номінальної вартості житлових чеків".

10. Якщо загальна площа жилих приміщень у гуртожитку що підлягають приватизації, перевищує площу, яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, наймач здійснює доплату. Сума доплати визначається добутком розміру надлишкової загальної площі на вартість одного квадратного метра.

11. Приватизація жилих приміщень в гуртожитках здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд (далі - орган приватизації).

12. Передача жилих приміщень в гуртожитках які на момент набрання чинності Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" перебували у комунальній власності, здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина.

Передача жилих приміщень в гуртожитках, які на момент набрання чинності Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" перебували у державній власності, у власність громадян здійснюється на підставі рішень органів місцевого самоврядування, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина (після передачі/прийняття гуртожитку у власність відповідної територіальної громади). При цьому орган місцевого самоврядування відповідно до статті 5 Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" має прийняти рішення щодо залишення цілісного майнового комплексу (будівлі, будинку) у

статусі "гуртожиток" та дозволити приватизацію його жилих та нежилих приміщень.

Громадяни, які проживають у гуртожитках, що перебувають у власності підприємств, установ, організацій, утворених у процесі корпоратизації чи приватизації, набувають право на приватизацію займаних жилих приміщень після передачі таких гуртожитків у комунальну власність та за умови, що вони фактично проживають у таких гуртожитках правомірно і тривалий час (не менше п'яти років).

13. Підготовку та оформлення документів про передачу у власність громадян жилих приміщень у гуртожитках може бути покладено на спеціально створювані органи приватизації (агентства, бюро, інші підприємства) (далі - орган з оформлення документів).

14. Передача жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян з доплатою, безоплатно чи з компенсацією відповідно до статті 5 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" оформляється свідоцтвом про право власності на жиле приміщення в гуртожитках, яке реєструється в органах приватизації і не потребує нотаріального посвідчення.

15. Громадянин, який виявив бажання приватизувати займану ним і членами його сім'ї на умовах найму жиле приміщення в гуртожитку, звертається в орган приватизації, де одержує бланк заяви та необхідну консультацію.

16. Громадянином до органу приватизації подаються:

-оформлена заява на приватизацію жилого приміщення у гуртожитку,;

-довідка про склад сім'ї та займані приміщення;

-копія ордера про надання жилої площі (копія договору найму жилої площі у гуртожитку);

-документ, що підтверджує невикористання ним житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;

-копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

-заява - згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію жилих приміщень у гуртожитку.

За неповнолітніх членів сім'ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або

піклувальників.

Прийняті документи реєструються органом приватизації в окремому журналі.

17. Довідка про склад сім'ї та займані приміщення (далі - довідка) береться громадянином на підприємстві (організації), що обслуговує гуртожиток.

У довідці вказуються члени сім'ї наймача, які зареєстровані та мешкають разом з ним, а також тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житло.

У довідці також вказуються новонароджені, і на них враховується норма площі, що передається безкоштовно.

Відомості про займані наймачем приміщення та їх площу заповнюють згідно з інвентаризаційними матеріалами, які зберігаються на підприємстві (організації) по обслуговуванню житла. При відсутності інвентаризаційних матеріалів або невідповідності їх інформації фактичному стану, що викликано проведенням ремонту чи реконструкцією гуртожитку, при необхідності уточнення даних для приватизації (у тому числі нумерації кімнат у гуртожитку) підприємство (організація) по обслуговуванню житла відновлює інвентаризаційні матеріали через бюро технічної інвентаризації.

18. Документом, що підтверджує невикористання громадянином житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду.

19. Орган приватизації, у разі потреби, уточнює необхідні для розрахунків дані залежно від складу сім'ї і розміру загальної площі жилих приміщень у гуртожитках, оформляє відповідні розрахунки та видає, чи готує проект рішення органу місцевого самоврядування щодо жилих приміщень у гуртожитках.

Додатком до розпорядження органу приватизації (рішення органу місцевого самоврядування) затверджується розрахунок вартості надлишкової загальної площі житлового приміщення у гуртожитку що приватизується.

При створенні органу з оформлення документів ця робота виконується вказаним органом (крім оформлення розпорядження та рішення).

20. У свідоцтво про право власності на житло вносяться господарські будівлі (приміщення), які є у користуванні осіб, що приватизують житло, а саме сараї, гаражі, комори і таке інше, які розташовані на прибудинковій території та не є самовільно збудованими. Вказані господарські будівлі (приміщення) передаються у приватну (спільну сумісну, спільну часткову) власність громадян одночасно з приватизацією ними жилих приміщень у гуртожитках безоплатно і окремо приватизації не підлягають.

21. Свідоцтво про право власності на жилі приміщення в гуртожитках підлягає обов'язковій реєстрації у відповідних органах, згідно чинного законодавства.Для здійснення державної реєстрації прав власності на приватизоване житло орган приватизації або орган з оформлення документів подає до Державної реєстраційної служби рішення органу місцевого самоврядування технічний паспорт на квартиру, жиле приміщення в гуртожитку, а на одноквартирний будинок - технічний паспорт на домоволодіння та два примірники свідоцтва про право власності на житло.


Секретар міської ради В.І. Михальчук