Рішення щодо ініціювання уаіб створення Спільної робочої групи об’єднань фінансових установ з питань реклами на ринку фінансових пос - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Інфраструктура ринку фінансових послуг, її елементи та їх регіональні... 1 216.27kb.
О. Остапенко біржові та позабірові ринки похідних фінансових інструментів... 1 160.12kb.
Розпорядження від 7 травня 2008 р. №692-р Київ Про затвердження нового... 1 24.01kb.
Українська Академія банківської справи Національного банку України 1 31.18kb.
Виконання плану та бюджету уаіб за ІІІ квартал 2006 року 1 175.88kb.
Законопроекти «Про споживче кредитування» 1 110.06kb.
Фондові біржі пфтс та «Українська біржа» запрошують Вас взяти участь у 1 108.21kb.
Положення про порядок навчання працівників та керівників підрозділів... 1 79.61kb.
Сфери фінансових відносин підприємств 1 167.83kb.
Положення з дати прийняття Комісією рішення про внесення до Реєстру... 1 78.81kb.
Рішення щодо застосування санкцій зачіпають і права споживачів фінансових... 1 37.19kb.
Розвиток економіки України в середині 60-х на початку 80-х рр 1 176.1kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення щодо ініціювання уаіб створення Спільної робочої групи об’єднань фінансових - сторінка №1/1НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 13.08.2007 р.)Заходи УАІБ
Засідання Ради УАІБ

9 серпня 2007 року відбулося чергове засідання Ради УАІБ. Рада розглянула та затвердила план та бюджет УАІБ на 3 квартал 2007 року, складений з урахуванням планів роботи секцій та Регіональних представництв Асоціації.

Члени Ради обговорили інформацію про результати засідання Робочої групи з питань реклами, створеної в рамках Секції публічних ІСІ та схвалили рішення щодо ініціювання УАІБ створення Спільної робочої групи об’єднань фінансових установ з питань реклами на ринку фінансових послуг.

Також учасники засідання розглянули питання про налагодження співпраці з Лігою страхових організацій та прийняли рішення щодо створення Спільної робочої групи УАІБ та Ліги страхових організацій України з питань розробки правової бази управління активами страхових компаній та інвестування коштів страхових резервів у цінні папери ІСІ. Рада доручила Дирекції Асоціації забезпечити організацію засідань новоутворених робочих груп.

Рада також прийняла рішення про приєднання УАІБ до Європейської асоціації венчурного капіталу (EVCA) в статусі почесного члена та доручила Дирекції направити до EVCA необхідний комплект документів.

На засіданні Ради розглянуто лист ДКЦПФР щодо правопорушень КУА на ринку цінних паперів. Правовій секції та Дисциплінарному комітету доручено проаналізувати та узагальнити причини накладення санкцій на КУА та підготувати рекомендації для членів Асоціації щодо попередження та уникнення правопорушень.

Рада прийняла рішення про виключення з членів УАІБ ТОВ «КУА «Укрінкор» (м.Донецьк) у зв’язку зі збігом терміну та анулюванням ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів – діяльності з управління активами.

Кандидатами в члени УАІБ прийняті компанії ТОВ „КУА „ІС-Холдинг” (м.Івано-Франківськ), ТОВ „КРЕДО АКТИВ ЕСЕТ МЕНЕДЖМЕНТ” (м.Київ), ТОВ „Розумна компанія” (м.Київ), ТОВ „КУА „МОНОЛІТ ІНВЕСТ” (м.Київ), ТОВ „КУА „ГАРАНТ-ІНВЕСТ” (м.Київ). Цим компаніям надані Подання для отримання в ДКЦПФР ліцензій на управління активами інституційних інвесторів.

Подання для отримання в ДКЦПФР ліцензій на управління активами інституційних інвесторів у зв’язку із закінченням терміну дії попередньої ліцензії отримали ТОВ „Інпром КУА та АПФ” (м.Київ), ТОВ „КУА „Ессетс Девелопмент Кепітал” (м.Київ), ТОВ „КУА РЕНОВА АЛЬЯНС” (м.Київ), ТОВ „КУА „БІЗНЕС-АКТИВ” (м.Київ), ТОВ „КУА „АОЛА”(м.Київ).

Наступне засідання Ради УАІБ відбудеться 27 вересня 2007 р.

*****
Тижнева аналітика діяльності відкритих ІСІ в Україні(02/08/07 – 08/08/07)

Основний індикатор вітчизняного фондового ринку, індекс ПФТС, протягом останнього тижня демонстрував нестійку динаміку, спочатку продовживши корекцію кінця липня-початку серпня, а потім повернувшись до зростання. Тому з 2 до 8 серпня індекс ПФТС зріс усього на 0,37%. Найбільше індекс «осів» у понеділок, 6 серпня, коли досяг позначки 1 058,52 пункти, повернувшись до рівня трьох тижнів тому.

Динаміка доходності відкритих ІСІ мала подібний, але менш «різкий» характер. Зростання чистих активів фондів, що припадають на один сертифікат, загалом було повільним і навіть змінювалося незначним падінням у деяких учасників ринку протягом тижня. Водночас вісім із десяти відкритих фондів перевершили зростання індексу ПФТС за 2-8 серпня.

Середня доходність відкритих ІСІ за тиждень склала 0,99%. Найбільший показник приросту вартості інвестиційного сертифіката мав фонд «Бонум оптімум»: його доходність досягла 2,41%.

Цей фонд виявився найбільш успішним з точки зору доходності його цінних паперів і за останній місяць (9,41%). При цьому середній приріст ВЧА на один сертифікат відкритих ІСІ склав 6,78%.

Таким чином, незважаючи на деякі коливання на ринку, вкладення до відкритих диверсифікованих інвестиційних фондів залишаються значно доходнішими від інвестування у золото та депозити у різних валютах.

Як бачимо з динаміки розвитку ринку відкритих ІСІ за останній тиждень, компанії, що управляють фондами, зуміли уникнути падіння, якого зазнав головний ринковий індикатор, та в цілому на кінець періоду забезпечили більшу доходність фондів порівняно зі зростанням індикатора.

*****
УАІБ занепокоєна діями Прокуратури Подільського району

Протягом минулого тижня більшість київських КУА отримали лист від Прокуратури Подільського району м. Києва з вимогою надати їй інформацію та значний обсяг документів, зокрема й тих, що стосуються здійснення компаніями внутрішнього фінансового моніторингу. При цьому у листі не наведені конкретні факти виявлених порушень, а підставою для подачі документів стала інформація, отримана прокуратурою від Територіального управління ДКЦПФР в м. Києві щодо можливих порушень вимог чинного законодавства України, а саме Законів України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом», «Про державне регулювання ринку цінних паперів України, «Про цінні папери та фондову біржу», «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)», «Про страхування», «Про недержавне пенсійне забезпечення».

9 серпня 2007 р. листи Прокуратури до КУА стали предметом обговорення Ради УАІБ, згідно з рішенням якої наступного дня Дирекцією Асоціації було направлено листа керівникові апарату ДКЦПФР щодо змісту інформації, наданої до прокуратури теруправлінням Комісії в м. Києві. За неофіційними даними, лист теруправління не містив інформації про правопорушення з боку КУА.

УАІБ також підготувала запит до Держфінмоніторингу щодо повноважень прокуратури з питань нагляду за здійсненням фінансового моніторингу та розподілу повноважень в цій сфері між органами державної влади. На підставі відповідей Комісії та Держфінмоніторингу Асоціація підготує запит до Генеральної прокуратури України.

Для забезпечення захисту законних прав та інтересів членів УАІБ Дирекція Асоціації направила лист щодо правомірності дій прокуратури до Верховної Ради України.

Дирекція УАІБ буде інформувати членів асоціації про подальший перебіг подій.

*****


Протягом січня-червня 2007 року обсяг торгів цінними паперами на організаторах торгівлі України становив 10,95 млрд. грн.

Згідно з даними ДКЦПФР протягом січня-червня 2007 року обсяг випуску акцій, зареєстрованих центральним апаратом Комісії, становив 20,35 млрд. грн. Поряд із цим було зареєстровано 305 випусків облігацій підприємств на суму 13,81 млрд. грн., 116 випусків інвестиційних сертифікатів пайовими інвестиційними фондами на суму 12,58 млрд. грн. та 35 випусків акцій корпоративними інвестиційними фондами на суму 1,56 млрд. грн., випуски опціонів на суму 10,16 млн. грн., а також випуски сертифікатів ФОН на суму 1,7 млрд. грн. та іпотечних облігацій на суму 50,0 млн. грн. При цьому упродовж звітного періоду ДКЦПФР не зареєструвала жодного випуску муніципальних облігацій.

Протягом січня-червня 2007 року обсяг торгів цінними паперами на організаторах торгівлі становив 10,95 млрд. грн., що на 4,36 млрд. грн. менше показника аналогічного періоду минулого року (15,31 млрд. грн.). Обсяг торгів на ПФТС у першому півріччі становив 89,91% від загального обсягу торгів на організаторах торгівлі. При цьому на організованому ринку спостерігалася значна перевага обсягу торгів на вторинному ринку порівняно з первинним.

*****
Загальний обсяг торгів Фондової Біржі ПФТС у липні 2007 року склав2,27 млрд. грн.

Загальний обсяг торгів Фондової Біржі ПФТС у липні 2007 року склав 2,27 млрд. грн., повідомляє прес-служба ПФТС. При цьому загальна кількість угод, укладених на ПФТС, у липні становила 4 024. З акціями було укладено угод на суму 1 104 810,47 тис. грн., з корпоративними облігаціями - на суму 1 024 362,58 тис. грн., з ОВДП - на суму 122 022,13 тис. грн., з муніципальними облігаціями - на суму 13 016,42 тис. грн., з цінними паперами ІСІ - на суму 4 092,25 тис. грн. Найбільша кількість угод була укладена з акціями ВАТ «Азовсталь», ВАТ «Єнакіївський металургійний завод», ВАТ «Західенерго», ВАТ «Центренерго» та ВАТ «Дніпроенерго». Індекс акцій ПФТС протягом місяця зріс на 9,5% з 996,43 до 1091,06 пунктів. Станом на 1 серпня 2007 року в Котирувальних листах ПФТС знаходилися 737 фінансових інструментів: 13 - у Котирувальному листі першого рівня, 51 - у Котирувальному листі другого рівня, 673 - у Котирувальному листі третього рівня.

*****

Загальними зборами акціонерів НДУ було затверджено рішення щодо збільшення розміру статутного капіталу Нацдепозитарію

Минулого тижня відбулися загальні збори акціонерів Національного депозитарію України, повідомляє прес-служба НДУ. Загальними зборами було затверджено рішення щодо збільшення розміру статутного капіталу Нацдепозитарію на 73 200 000 грн. до 103 200 000 грн. за рахунок збільшення загальної кількості акцій на 7 320 штук шляхом відкритого розміщення акцій номінальною вартістю 10 000 грн. Збільшення статутного капіталу проводиться з метою забезпечення можливості виконання Національним депозитарієм України всіх функцій, передбачених діючим законодавством та забезпечення можливості створення Центрального депозитарію.

Рішенням Загальних зборів збільшено кількість Членів Ради до тринадцяти осіб. Зокрема, було вирішено обрати членами Ради НДУ: «Райффайзен банк Аваль», Міжнародний фонд сприяння інвестиціям, «Джером Секьюритиз», «ТК Кредит», «Імексбанк», «Одеський приватизаційний центр» та «Міжнародний центр інституціонального розвитку».

Ще одним ключовим моментом Загальних зборів акціонерів НДУ стало рішення про створення «Центральної розрахунково-клірингової палати» як відокремленого підрозділу (філії) Національного депозитарію. ЦРКП створюється відповідно до Держпрограми розвитку національної депозитарної системи України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів.

На Загальних зборах акціонерів була також заслухана інформація Правління НДУ про результати переговорів з Правлінням ВАТ «МФС» щодо створення Центрального депозитарію. Акціонери НДУ вирішили доручити Раді НДУ продовжувати роботу в цьому напрямку й при об‘єднанні двох депозитаріїв врахувати інтереси як НДУ, так і МФС.
*****
Мінфіну не вдалося продати ОВДП

Минулого тижня Міністерству фінансів України не вдалося продати облігації внутрішньої державної позики. При цьому потенційним покупцям пропонувалися ОВДП з терміном погашення чотири роки із доходністю 6% річних, семирічні облігації з доходністю 5,4% та десятирічні ОВДП з доходністю 5,1% річних. В цілому з початку проведення торгів у 2007 році Мінфін продав облігації внутрішньої державної позики на суму 2 138,305 млн. грн. Для довідки: в 2006 році Мінфін продав облігації внутрішньої державної позики на загальну суму 1 597,587 млн. грн.

*****
Регулятори США почали перевірку великих інвестбанків Уолл-стріт для з’ясування реальних збитків від кризи на ринку іпотеки

Державні регулятори США почали перевірку фінансової документації декількох великих брокерських контор та інвестиційних банків Уолл-стріт для з’ясування реальних збитків від кризи на ринку іпотеки subprime (низькоякісні кредити), повідомляє агентство Reuters. Перевірки регуляторів, які, як очікується, торкнуться найбільших інвестиційних банків Уолл-стріт, включаючи Goldman Sachs Group та Merrill Lynch & Co., можуть мати велике значення, оскільки під час періоду звітності лише деякі великі фінансові компанії США повідомили про значні збитки від активів subprime незважаючи на те, що криза на ринку іпотеки вже призвела до серйозних потрясінь на ринку акцій. Додаткові перевірки відбуваються на фоні повідомлень про зростання збитків великих фінансових компаній в результаті кризи на ринку subprime.

*****
Надходження від приватизації за перше півріччя 2007 року становили

1 318,6 млн. грн.

За оперативними даними Фонду державного майна України за січень-червень 2007 року по Україні роздержавлено 264 об’єкти державної власності. В основному це об’єкти групи А - 179 (67,8 % від загальної кількості). Також роздержавлено 41 (15,5%) об’єкт групи групи Д, 34 (12,9 %) об’єкти групи Ж, 6 (2,3 %) об’єктів групи Е та 4 (1,5 %) об’єкти групи В. Основними способами роздержавлення об’єктів були: продаж на аукціонах - 133 об’єкти та викуп - 112 об’єктів, що становить відповідно 50,4% та 42,4 % від загальної кількості об’єктів, які роздержавлено. Через оренду викуплено 15 (5,7 %) об’єктів. Cпособом продажу акцій ВАТ роздержавлено 2 об’єкти, по одному об’єкту викуплено за альтернативним планом приватизації та продано за комерційним конкурсом. Cпособом продажу акцій ВАТ роздержавлено 2 об’єкти великої приватизації, по одному об’єкту продано на аукціоні та викуплено. Було викуплено 87 (48,6 %) об’єктів малої приватизації (група А), 77 (43,0 %) об’єктів продано на аукціоні. Ще 15 об’єктів (8,4 %) викуплені через оренду. На аукціонах продано 36 об’єктів групи Д, викуплено 4 об’єкти, продано за комерційним конкурсом 1 об’єкт. Із 6 об’єктів групи Е 3 об’єкти продано на аукціоні, 2 об’єкти викуплено та один об’єкт викуплено за альтернативним планом приватизації. Роздержавлено 34 об’єкти групи Ж, з яких 18 об’єктів викуплено, 16 - продано на аукціонах.

Протягом звітного періоду Фондом оголошено 21 конкурс з продажу пакетів акцій ВАТ. За результатами проведених конкурсів укладено 9 договорів купівлі-продажу пакетів акцій ВАТ на загальну суму 982,064 млн. грн. Умовами договорів купівлі-продажу передбачено внесення інвестицій у сумі 329,096 млн. грн. Не відбулося 17 конкурсів.

За перше півріччя на фондових біржах України для продажу за грошові кошти ФДМУ було запропоновано 93 пакети акцій 83 ВАТ загальною номінальною вартістю 599,6 млн. грн. Серед запропонованих пакетів акцій - 68 (73,1 %) належало об’єктам групи В, 24 (25,8 %) - об’єктам групи Г та 1 (1,1 %) - об’єкту групи Е. За підсумками торгів протягом січня-червня 2007 року було продано 22 пакети акцій об‘єктів груп В і Г. Вартість проданих пакетів акцій за номіналом і за укладеними контрактами становила відповідно 205,771 млн. грн. та 355,906 млн. грн.

Загалом, протягом січня-червня 2007 року від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації, до загального фонду Державного бюджету перераховано 1 318,599 млн. грн.

*****
У липні 2007 року інфляція в Україні дорівнювала 1,4%,а з початку року - 5,6%

Згідно з повідомленням Державного комітету статистики України Індекс споживчих цін у липні 2007 року становив 101,4%, а з початку року - 105,5%. При цьому ціни на продовольчі товари у липні в порівнянні з червнем зросли на 2,1% (з початку року зросли на 8,1%), на непродовольчі товари - на 0,1% (з початку року також на 0,4%), на послуги - на 0,7% (з початку року зросли на 5,8%). Індекс цін виробників промислової продукції у липні становив 101,7%, а з початку року - 112,9%. Продукція добувної промисловості у липні подорожчала на 2,2% (з початку року на 14,7%), а переробної промисловості - на 2% (з початку року на 11%). Ціни у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води знизилися на 0,5% (з початку року на 21%).

*****
У січні-червні 2007 року номінальні доходи населення України зросли

на 26,2%

У січні-червні 2007 року порівняно з відповідним періодом попереднього року номінальні доходи населення України зросли на 26,2%, повідомляє Державний комітет статистики. Наявний доход, який може бути використаний населенням на придбання товарів та послуг, збільшився на 22,7%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактору, - на 10,8%. У червні порівняно з травнем поточного року номінальні доходи населення збільшились на 11,4%, а наявний та реальний наявний доходи - відповідно на 6,5% та 4,1%. Наявний доход у розрахунку на одну особу за червень 2007 року становив 788,7 грн. проти 740,7 грн. за травень. Витрати населення у січні-червні поточного року порівняно з аналогічним періодом попереднього року збільшились на 28%. Приріст заощаджень склав 15 655 млн. грн.

*****
За останній тиждень Індекс ПФТС зріс на 0,75 пункту
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 10.08.2007 р.

Обсяг,

грн.

Індекс

ПФТС

Індекс ПФТС-Cbonds

Індекс ПФТС-Cbonds/TR

245 964 057,66

1 065,19

101,54

149,84

*****
У липні 2007 року надходження до загального фонду Державного бюджету України склали 104% від планового завдання

За оперативними даними Державного казначейства України, надходження до загального фонду Державного бюджету (з офіційними трансфертами) за січень-липень 2007 року склали 65,5 млрд. грн., що становить 104% плану та більше плану на 2,5 млрд. грн. Проти семи місяців минулого року надходження до загального фонду Держбюджету склали 129,4%. Планові показники надходжень до загального фонду Держбюджету за січень-липень 2007 року виконано по 25 регіонах. Державна податкова адміністрація України забезпечила надходження до загального фонду Державного бюджету в сумі 33,3 млрд. грн. Державна митна служба України мобілізувала 27 млрд. грн.

Виконано планові надходження семи місяців 2007 року за 41 джерелом надходжень. Найвагоміші з них: ПДВ із ввезених на територію України товарів надійшло 23,3 млрд. грн.; надходження податку на прибуток склали 13,1 млрд. грн.; надходження мита на товари, що ввозяться суб’єктами підприємницької діяльності, склали 2,7 млрд. грн.; надходження від перевищення валових доходів над видатками Національного банку України склали 1,4 млрд. грн.

Планові показники липня цього року виконані на 100,1%. До загального фонду Держбюджету за липень надійшло 9,4 млрд. грн. Зокрема, Державна податкова адміністрація України забезпечила надходження до загального фонду Державного бюджету в сумі 4,6 млрд. грн., або 48,6% надходжень у липні, Державна митна служба України мобілізувала 3,9 млрд. грн., або 41,1% надходжень до загального фонду у липні.

*****
Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's підтвердило суверенні кредитні рейтинги України з урахуванням дострокових виборів

На початку серпня 2007 року міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підтвердило суверенні кредитні рейтинги України, встановлені агентством на рівні «ВВ-» для довгострокових зобов’язань в іноземній валюті, «ВВ» для довгострокових зобов’язань в національній валюті та «В» для короткострокових зобов’язань, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів. Такі рейтинги відображають фіскальні занепокоєння, підставою для яких є дострокові вибори. Водночас, були підтверджені рейтинг повернення боргу в іноземній валюті на рівні «4», рейтинг «uaAA» за національною шкалою та оцінка конвертованості на рівні «ВВ». Прогноз рейтингів є негативним.

*****
Протягом січня-червня 2007 року сума державного прямого та гарантованого боргу України зменшилась на 2,75%

Згідно з повідомленням Міністерства фінансів протягом січня-червня 2007 року сума державного прямого та гарантованого боргу України зменшилась у гривневому еквіваленті на 2 215 164,28 тис. грн. (2,75%) або на $438 646,39 тис. в доларовому еквіваленті. При цьому державний прямий зовнішній борг зменшився на 120 283,75 тис. грн. (0,24%) або на $23 818,55 тис. Зменшення державного прямого зовнішнього боргу за січень-червень 2007 року пов’язано в основному з перевищенням виплат з погашення боргу над сумою запозичень. Державний прямий внутрішній борг зменшився на 1 008 722,79 тис. грн. (6,07%) або на $199 747,09 тис. Зменшення частки державного прямого внутрішнього боргу спричинене перевищенням виплат з погашення боргу над сумою запозичень. Гарантований борг України зменшився на 1 086 157,74 тис. грн. (7,52%) або на $215 080,75 тис., що спричинене в основному перевищенням виплат з погашення гарантованого боргу над сумою запозичень.

За станом на 30 червня 2007 року державний прямий та гарантований борг України становив 78 333 353,08 тис. грн. або $15 511 555,07 тис., в тому числі: державний прямий та гарантований зовнішній борг - 62 458 397,50 тис. грн. (79,73% від загальної суми державного прямого та гарантованого боргу) або $12 367 999,51 тис.; державний прямий та гарантований внутрішній борг - 15 874 955,58 тис. грн. (20,27%) або $3 143 555,56 тис. Державний прямий борг України становив 64 984 779,77 тис. грн. (82,96%) або $12 868 273,22 тис. Державний прямий зовнішній борг становив 46 385 790,44 тис. грн. (63,05%) або $9 779 364,45 тис. Державний прямий внутрішній борг становив 15 598 989,33 тис. грн. (19,91%) або $3 088 908,77 тис. Гарантований борг України становив 13 348 573,31 тис. грн. (17,04%) або $2 643 281,85 тис., в тому числі: гарантований зовнішній борг - 13 072 607,06 тис. грн. (16,69%) або $2 588 635,06 тис.; гарантований внутрішній борг - 275 966,25 тис. грн. (0,35%) або $54 646,79 тис.

*****
Монетарна база в Україні у липні 2007 року збільшилася на 4,1%, а грошова маса - на 4,8%

За повідомленням Національного банку України останнім часом збереження високих темпів економічного розвитку та висока інвестиційна активність зумовлює подальше зростання попиту на гроші і сприяє збереженню позитивних тенденцій у розвитку грошово-кредитної сфери. Свідченням цьому є динамічне нарощування у липні активно-пасивних операцій банків, зниження відсоткових ставок та продовження превалювання у динаміці валютної структури депозитів тенденцій до більш прискореного зростання коштів в національній валюті.

Монетарна база у липні збільшилася на 4,1% до 115,6 млрд. грн. (з початку року - на 18,9%). Грошова маса у липні збільшилася на 4,8% до 317,5 млрд. грн. (з початку року - на 21,6%). Зростаючій динаміці монетарних показників сприяло проведення Національним банком України у великих обсягах операцій з купівлі іноземної валюти на міжбанківському ринку. Частково вплив цього чинника на обсяг грошової пропозиції у липні нівелювався за рахунок збільшення на 13,3% коштів уряду в національній валюті на рахунках в Національному банку України (з початку року цей показник збільшився на 70,5% до 15,5 млрд. грн.).

Обсяг готівки поза банками у липні збільшився на 4,4% (з початку року - на 16,9%) до 87,7 млрд. грн. Питома вага готівки в грошовій масі у липні майже не змінилася (зменшилася з 27,7% до 27,6%), що пояснюється збільшенням попиту на готівку в період літніх відпусток. На початку року цей показник становив 28,7%. Упродовж липня кошти на тендерах з розміщення депозитних сертифікатів не залучалися. З початку року загальний обсяг мобілізаційних операцій становив 46,9 млрд. грн.

В умовах достатнього рівня ліквідності банківської системи обсяги проведених операцій з рефінансування банків у липні були незначними – 433,85 млн. грн. Обсяг проведених операцій з рефінансування з початку року становить 1 368,78 млн. грн. Середньозважена процентна ставка за операціями рефінансування у липні становила 8,95% річних, а з початку року - 9,33%. Обсяг обов’язкових резервів, сформованих банками у липні, за оперативними даними становить 5 169,8 млн. грн.

Загальний обсяг депозитів у липні збільшився на 4,6% (з початку року - на 22,5%) до 225,9 млрд. грн. Депозити юридичних осіб при цьому збільшилися на 6% (з початку року - на 21,5%) до 94,3 млрд. грн. Депозити фізичних осіб у липні збільшилися на 3,7% (з початку року - на 23,2%) до 131,7 млрд. грн. Кошти в національній валюті у липні зростали більшими темпами (на 4,7%), ніж в іноземній (на 4,6%). З початку року депозити в національній валюті збільшилися на 25,6%, в іноземній - на 17,4%, що сприяло зменшенню рівня доларизації економіки за сім місяців з 27% до 26%.

Обсяг кредитних вкладень у липні зріс на 4,5% до 329,8 млрд. грн. (з початку року - на 34,5%). Кумулятивний темп приросту кредитних вкладень з початку року є найбільшим для цього періоду за час після відновлення економічного зростання. Кредити, надані юридичним особам у липні збільшилися на 2,8% (з початку року - 28,3%) до 213,9 млрд. грн., кредити, надані фізичним особам - на 7,7% (з початку року - на 47,6%) до 115,9 млрд. грн.Середньозважена ставка за кредитами в національній валюті у липні зменшилася з 14,1% до 13,9% річних, в іноземній валюті - незначно збільшилася - з 11,2% до 11,5% річних. Інтегральна ставка за кредитами у липні порівняно з червнем не змінилася і становила 13% річних. Середньозважена ставка за депозитами у липні збільшилася з 7,7% до 8,2%, в іноземній - з 5,7% до 5,8%. Інтегральна ставка за депозитами у липні збільшилася з 6,9% до 7,1% річних.
Складено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією