Рішення від "27" липня 2012 року №430 Про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села Березнівського району на період - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення " 22 " вересня 2011 року №214 Про хід виконання програми... 1 100.91kb.
Рішення 20 року № Про хід виконання програми підтримки молоді в районі... 1 119.28kb.
Рішення від "26" квітня 2013 року №571 Про хід виконання програми... 1 53.4kb.
Рішення від "26" квітня 2013 року №577 Про хід виконання програми... 1 39.69kb.
Рішення 20 року № Про хід виконання районної цільової соціальної... 1 66.47kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації від " 12 "... 1 44.39kb.
Додаток до рішення обласної ради від 21 грудня 2011 року №14-7/2011... 1 113.49kb.
Рішення 02. 04. 2009 №909 м. Чернівці Про хід виконання Програми... 1 151.07kb.
Рішення 20 року № Про хід виконання регіональної програми розвитку... 1 100.06kb.
Рішення від " 15 " лютого 2013 року №520 Звіт про виконання програми... 1 78.62kb.
Рішення 31. 10. 2012 №631 м. Чернівці Про хід виконання Програми... 1 45.78kb.
Конкурс «Ми українці!» 1 74.57kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення від "27" липня 2012 року №430 Про хід виконання програми підтримки та розвитку - сторінка №1/1


УКРАЇНА

БЕРЕЗНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

Рівненської області

Шосте скликання

(Сімнадцята сесія)

РІШЕННЯ
від "27" липня 2012 року №430
Про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села Березнівського району на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 5 червня 2009 року №632
Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", заслухавши інформацію виконуючої обов'язки начальника відділу культури і туризму районної державної адміністрації Сущевської Л.М. про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села Березнівського району на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 5 червня 2009 року №632, районна рада
в и р і ш и л а:
1.Інформацію виконуючої обов'язки начальника відділу культури і туризму районної державної адміністрації Сущевської Л.М. про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села Березнівського району на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 5 червня 2009 року №632, взяти до відома.


Голова ради В.Лашта

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання програми підтримки та розвитку культури села Березнівського району на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 5 червня 2009 року № 632
Станом на 1 липня 2012 року.
На виконання вищевказаної Програми протягом 2011 року колективи художньої самодіяльності районного будинку культури побували з виїзними концертами майже в всі села району. Зокрема аматорський хореографічний колектив „ Хорошки” районного будинку культури протягом цього періоду дав більше 56 концертів. Етно-гурт «Вруна», створений в 2011 році, побував в республіці Польща, а також виступав перед жителями сіл Зірне, Маринин, під час святкування Дня міста Березне.

З 24 по 26 червня 2011 року хореографічний колектив „Хорошки” районного будинку культури вже вдруге приймав участь в регіональному відкритому Етно-тур- фесті „Бурштиновий шлях” в рамках проекту „Поліський трамвай” в с. Антонівка Володимирецького району.

Народний аматорський ансамбль танцю «Берізка» побував з концертом в

с.Сварицевичі Дубровицького району в рамках обласного свята «Водіння куста». За участю цього колективу та окремих солістів районного будинку культури було відзначено свято матері в с. Антонівка.

Народний аматорський театр районного будинку культури побував з концертом та виставою А.Велесовського « Бувальщина, або на чужий коровай очей не поривай» в с.Поліське ( 27 квітня 2011 р.)

В вересні 2011 р. вокальний ансамбль „ Криниченька” Малинського сільського клубу взяв участь в обласному фестивалі народної творчості, історії та побуту „ Красносільські вітряки” в с. Красносілля Гощанського району.

Народні аматорські фольклорні колективи сіл Малушка, Білка, Князівка, Зірне, Вітковичі брали участь в регіональному відкритому молодіжному фестивалі « Горлиця» , який проходив у липні місяці 2011 року в с. Маринин та районному театралізованому святі „ Івана Купала” в с. Моквин.

Протягом липня-серпня 2011 року в районі проведено зональний фестиваль-конкурс «І творчістю хата багата». Проходив він на базі 5-ти сільських клубних закладів: Яринівського, Зірненського, Поліського, Балашівського сільських будинків культури та Губківського сільського клубу і включав в себе декілька конкурсів. Такий фестиваль-конкурс проводився вперше і його метою стало : пошук нових підходів у проведені цікавих форм культурно-масової роботи по організації сімейно – родинного дозвілля, популяризації народної культури, традицій, що передаються з покоління в покоління.

А оскільки проводились ці заходи в неділю, або на релігійні свята то і глядачів було багато.

Переможцями зонального огляду стали родини з Яринівського, Малинського, Бронненського, Поліського, Моквинського, Городищенського, Зірненського, Губківського, Соснівського, Марининського, Балашівського та Полянського сільських культурно-дозвіллєвих комплексів. А родина Прокопчуків з Балашівка захищала честь району у вересні цього року на обласному фестивалі-конкурсі, який проходив 17 вересня 2011 року на базі нашого району.

Різноманітні огляди, конкурси, фестивалі сприяли розвитку художньої самодіяльності на селі. В травні 2011 року на районний огляд хореографічних колективів « Поліські візерунки» прибуло 16 хореографічних колективів.

Метою і основними завданнями огляду стали : популяризація і розвиток хореографічного мистецтва, виявлення та підтримка талановитих хореографів, колективів і окремих виконавців, підвищення престижності хореографічного мистецтва, пошук нових удосконалених форм роботи хореографічних колективів та стимулювання розвитку хореографічного мистецтва серед сільських клубних закладів. Кращі танцювальні номери на огляді продемонстрували Балашівський, Яринівський, Бронненський, Тишицький, Соснівський, Грушівський, Поліський , Яцьковицький хореографічні колективи.

Щороку, традиційно, в районному будинку культури в січні місяці проходить огляд-конкурс колективів колядників і щедрувальників «Коляда» культурно-дозвіллєвих комплексів району.

Порівнюючи з минулим роком, більшість колективів показали високу професійну майстерність та сценічність. Досить вдало були підібрані костюми та репертуар. Програми виступів досить різноманітні: це театралізовані дійства „Вертеп”, „Свят-вечір”, „Водіння кози”, Новорічно-Різдвяні віншування з троїстими музиками, дзвониками, колядками і щедрівками, виконання колядок і щедрівок солістами, дуетами та фольклорними колективами, в основному побудованих на фольклорній основі, характерні кожному населеному пункту.

В березні відбувся районний огляд – конкурс читців-декламаторів «Кобзарева струна не вмирає», присвячений річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, який проводиться щороку. Підвищили свою професійну майстерність сільські клубні працівники під час районного огляду «Кращий за професією» серед клубних працівників району.

Урочистості з нагоди відзначення 30-ччя районного краєзнавчого музею також розпочинали сільські народні аматорські фольклорні колективи сіл Білка та Князівка. І це не випадково. Адже саме в музеї протягом 2009-2011 років проходили чудові свята «Мистецтво одного села», які об’єднали народних умільців сіл Білка, Балашівка, Соснове, Зірне.

Методистами районного будинку культури здійснюється фольклорно- етнографічна експедиція в села району з метою визначення осередків народно- пісенної творчості з подальшим їх записом на сучасних цифрових носіях в рамках обласного проекту „ Живи й твори моя бабусю”. В с.Богуші було записано обряди та випущеий методичний посібник із сценаріями „ Проводи юнаків до війська”, „ Одруження”, свята урожаю ( жнив). Ці обряди записані від пенсіонерки, старожительки села, учасниці фольклорного ансамблю Сиси Домни Петрівни. У с.Князівка було записано родинне свято „ Пам”ять роду- історична пам”ять”, в якому розповідається про родину Беб”яків про їхній родовід. Методичним центром районного будинку культури випущений методичний посібник із сценарієм свята „ Зажинки” записаний в с. Поляни. Жителькою с. Поліське Яницькою Надією Несторівною зібрано багатий матеріал по весільному поліському обряду „Поліське весілля”. Методичним центром комунального закладу «Районний будинок культури» випущено методичний посібник « Весілля на Поліссі».

Незмінними і найбільш популярними для молоді є вечори танцювальної музики, які в основному проводяться у вихідні та святкові дні. Вони являються не лише розважальними заходами, а й заходами які забезпечують додаткові прибутки для сільських клубних закладів, так як є платними. Саме на ці кошти проводяться поточні ремонти закладів.

Березнівською центральною районною дитячою бібліотекою у квітні місяці здійснено виїзд дитячого лялькового театру «Книга і лялька» до публічно-шкільної бібліотеки-філії села Кам’янка з показом лялькових вистав «Ходила лісом казочка» , «Марійка і ведмідь» , «Лисичка-сестричка» для учнів 1-4 класів.

У 2011 році кошти на придбання комп’ютерної техніки з підключенням до мережі Інтернет для публічно-шкільних бібліотек-філій сіл Вітковичі, В.Поле, Друхів, Малинськ, В.Совпа не виділялись.

В травні 2011року публічно-шкільну бібліотеку села Яринівка підключенно до мережі Інтернет. З районного бюджету виділено 885 грн.

У 2011 році до фондів бібліотек комунального закладу « Березнівська централізована система публічно-шкільних бібліотек» з місцевого бюджету надійшло 777 примірників літератури на суму 29675 грн. та 197 електронних видань на суму 10 тис. грн.

23 червня 2011 року на базі Березнівської центральної районної бібліотеки проведено семінар - практикум «Інноваційна діяльність - стратегічний напрям розвитку сільських бібліотек» для бібліотечних працівників комунального закладу «Березнівська централізована система публічно-шкільних бібліотек».

30 листопада 2011 року на базі Березнівської центральної районної бібліотеки відбувся семінар - практикум «Від інформації до знань: запровадження нових інноваційно-комунікаційних технологій в процесі обслуговування користувачів» для бібліотечних працівників комунального закладу «Березнівська централізована система публічно-шкільних бібліотек».

З метою виявлення ефективних форм бібліотечного досвіду у червні 2011року проведено районний конкурс інноваційного досвіду бібліотечних працівників «Бібліофест». Дев’ять кращих проектів інноваційного досвіду бібліотечних працівників «Бібліофест» подано на обласний конкурс.
Протягом 2011 року придбано музичні інструменти для :

- філії музичної школи в с.Балашівка – піаніно (3.500 грн.)

- філії музичної школи в смт.Соснове – піаніно (4500 грн.)
В травні 2011 року вийшла з друку книга «Літопис Березнівщини» тиражем 200 екземплярів ( 15800 грн.)

Пересувні мобільні кінотеатри протягом звітного періоду не придбавались.

Протягом І-го півріччя 2012 року хореографічний колектив «Хорошки» та народний аматорський драматичний колектив районного будинку культури побували з концертами та виставами в селах: Яблуне, Балашівка, Яринівка, Поліське, Губків, Мочулянка, Бронне. Дитячий театр «Книга і лялька» центральної районної дитячої бібліотеки побував з виставою в с.Кам’янка.

Протягом лютого-березня в районі пройшли зональні огляди сільської художньої самодіяльності « Таланти твої,Рівненщино!», а у квітні в районному будинку культури відбувся заключний концерт районного туру цього обласного фестивалю.

В травні 2012 року народний аматорський духовий оркестр районного будинку культури побував на обласному святі духової музики «Дзвенить оркестрів мідь» в смт.Клевань ( торгово-розважальний комплекс «Скольмо»).

В червні 2012 року народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль районного будинку культури побував на обласному фестивалі естрадного мистецтва « Пісні над Іквою» в м.Млинів. Народний аматорський хор «Богуш», народний аматорський ансамбль народної музики, аматорський ансамбль народного танцю. « Хорошки» районного будинку культури взяли участь в ІІІ регіональному відкритому Етно-Тур-Фесті «Бурштиновий шлях» в рамках проекту « Поліський трамвай» в смт.Володимирець. Солісти-вокалісти районного будинку культури взяли участь в У регіональному відкритому дитячому фестивалі патріотичної пісні «Наша слава козацька не вмре, не загине!» в с.Хрінники Демидівського району.

У І півріччі 2012 році придбано 1 комп’ютер для шкільного абонементу публічно-шкільної бібліотеки-філії с.Городище на суму 2 тис.грн., та 1 комп’ютер для читального залу Березнівської районної бібліотеки на суму 3991 грн., струменевий принтер в інтернет -центр Березнівської районної бібліотеки на суму 380 грн. за спец.кошти комунального закладу «Березнівська централізована система публічно-шкільних бібліотек».

За І півріччя 2012року до фондів бібліотек системи надійшло 896 примірників документів на суму 19146 грн., та 96 електронних видань на суму 4 450 грн.

На друге півріччя 2012 року для бібліотек системи передплачено 71 назва періодичних видань на суму 20 тис.грн. за кошти районного бюджету.

27 червня 2012 року на базі Березнівської центральної районної бібліотеки проведено семінар- практикум на тему: «Робота бібліотек системи по інформаційному забезпеченню користувачів в сучасних умовах» для бібліотечних працівників комунального закладу «Березнівська централізована система публічно-шкільних бібліотек».

З метою виявлення ефективних форм бібліотечного досвіду роботи працівників з 18 по 25квітня 2012 року проведено районний огляд-конкурс бібліотечних працівників «Бібліофест». Перемогу у конкурсі здобули: Березнівська центральна районна бібліотека (відділ автоматизації бібліотечних технологій), Березнівська центральна районна дитяча бібліотека.

Начальник відділукультури і туризму

райдержадміністрації О.В.Зайко