Рішення від «29» 12 2011 №403 16 сесії 6 скликання Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти І порядку на території - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1сторінка 2
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення XXVIІ сесія VІ скликання від 05 квітня 2012 року № Про внесення... 1 351.2kb.
Рішення XIV сесії VІ скликання від «27» травня 2011 року №341-vі... 1 17.02kb.
Рішення XXXV сесії VI скликання від 20 липня 2012 року №352-vi про... 1 251.41kb.
Рішення Розробник ужкг,Е та кв, Лень В. О., т. 2-04-70 україна новоград-волинська... 1 28.35kb.
Рішення XLIII сесії V скликання Чугуївської міської ради від 27. 2 591.01kb.
Рішення Чернігівської міської ради від 29 липня 2011 року Про внесення... 3 735.83kb.
Про затвердження Правил благоустрою території міста 3 771.11kb.
Додаток до рішення міської ради 66 сесії V скликання від 06. 8 1815.1kb.
Рішення на Інтернет-порталі "Миколаївська міська рада" та організувати... 4 918.53kb.
Рішення Одеської міської ради від 23. 12. 2011р. Про затвердження... 5 1284.97kb.
Рішення про затвердження Правил благоустрою території міста Одеси... 6 1190.24kb.
Рішення Чернігівської міської ради від 29 липня 2011 року Про внесення... 3 735.83kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення від «29» 12 2011 №403 16 сесії 6 скликання Про затвердження Правил благоустрою - сторінка №1/2УКРАЇНА

ЮЖНОУКРАЇНСЬКА МІСЬКА РАДА

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ


від «_29__» ____12____ 2011 № __403___

____16___ сесії ____6____ скликання


Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території міста Южноукраїнська
Керуючись п.44 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», з метою удосконалення форм і методів роботи з поліпшення стану благоустрою, санітарного стану території, забезпечення чистоти і порядку на території міста Южноукраїнська, міська рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Затвердити Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території міста Южноукраїнська (додаються).
2. Вважати такими, що втратили чинність рішення міської ради від 27.08.2010 № 1359 «Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території міста Южноукраїнська», від 02.06.2011 № 234 «Про внесення змін до рішення Южноукраїнської міської ради від 27.08.2010 № 1359 «Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території м. Южноукраїнська».

3. Рішення набирає чинності з 01.01.2012 року.

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань дотримання законності, правопорядку, роботи засобів масової інформації, депутатської діяльності та етики (Ільясов), постійну комісію з питань будівництва, архітектури, благоустрою, промисловості, транспорту, зв’язку та підприємництва (Фомін), та першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Куришка Ю.К.

Міський голова А.М.Стулін

Зворигін

2-10-73


Додаток 1

до рішення міської ради

від «_29_»___12___2011 №___403___
ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ,

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧИСТОТИ І ПОРЯДКУ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА ЮЖНОУКРАЇНСЬКА


І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Визначення Правил
1.1. Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території міста Южноукраїнська (далі - Правила) розроблені відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», та інших нормативно-правових актів і нормативних документів, що регулюють відносини у сфері благоустрою.

1.2. Правила є обов’язковими і запроваджуються з метою упорядкування благоустрою та підтримання чистоти і порядку в місті, підвищення відповідальності керівників підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, та громадян за прибирання, благоустрій території та довкілля міста Южноукраїнська.

1.3. Посадові особи установ, організацій, підприємств незалежно від форми власності, громадяни, винні у порушенні цих Правил, несуть адміністративну відповідальність.

1.4. Розміри відшкодувань підприємствами, установами, організаціями, іншими суб’єктами господарювання незалежно від форми власності та громадянами за забруднення довкілля та інші екологічні збитки встановлюються в порядку, передбаченому чинним законодавством.

1.5. Контроль за дотриманням Правил покладається на: управління житлово-комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради; відділ архітектури та містобудування, відділ земельних ресурсів та екології виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради; комунальні підприємства «Служба комунального господарства» та «Житлово-експлуатаційне об’єднання», Державний заклад «Южноукраїнська санітарно-епідеміологічна станція об’єкту з особливим режимом роботи» Міністерства охорони здоров’я України; Южноукраїнський міський відділ Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області.

2. Визначення термінів

2.1. Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівню шуму та інше, що здійснюється на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

2.2. Територія - сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об’єктів загального користування: парку, скверів, бульварів, вулиць, проїздів, шляхів, прибудинкових територій, пляжу, кладовища, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних та інших об’єктів у межах міста Южноукраїнська.

2.3. Утримання в належному стані території - використання її за призначенням, відповідно до генерального плану міста Южноукраїнська, іншої містобудівної документації, Правил благоустрою на території міста Южноукраїнська, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об’єктів благоустрою.

2.4. Вигрібна яма – інженерна споруда у вигляді поглиблення в землі, виконана з водотривкого матеріалу, призначена для збирання рідких відходів, надземна частина якої обладнана щільно прилягаючою кришкою та решіткою для відокремлення
твердих відходів;

2.5. Контейнер для зберігання побутових відходів (контейнер) – металева або пластикова ємність для збирання та зберігання побутових відходів, виготовлена згідно з вимогами державних стандартів;

2.6. Санітарне очищення – комплекс планувальних, організаційних, санітарно-технічних та господарських заходів щодо збирання, зберігання, перевезення, оброблення (перевезення), утилізації, видалення, знешкодження і захоронення побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, що утворилися в населених місцях, а також прибирання об’єктів благоустрою з метою запобігання шкідливому впливу факторів середовища життєдіяльності на життя і здоров’я людини та майбутніх поколінь;

2.7. Вулично - дорожня мережа - призначена для руху транспортних засобів і пішоходів, мережа вулиць, доріг загального користування внутрішньо-квартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних доріжок, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.

2.8. Заходи з благоустрою міста Южноукраїнська - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

2.9. Мала архітектурна форма - невелика споруда декоративного, допоміжного чи іншого призначення, що використовується для покращення естетичного вигляду громадських місць і міських об'єктів, організації простору та доповнює композицію будинків, будівель, їх комплексів (альтанки, павільйони, навіси; паркові арки (аркади) і колони (колонади); вуличні вази, вазони і амфори; декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади; монументальна, декоративна та ігрова скульптура; вуличні меблі (лавки, лави, столи); садово-паркове освітлення, ліхтарі; сходи, балюстради; паркові містки; обладнання дитячих ігрових майданчиків; павільйони зупинок громадського транспорту; огорожі, ворота, ґрати; меморіальні споруди (надгробки, стели, обеліски тощо); рекламні та інформаційні стенди, дошки, вивіски; інші об'єкти, визначені законодавством.

2.10. Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально - культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

2.11. Інші терміни у цих Правилах вживаються у значеннях, що визначенні Кодексами України, Законами України «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», іншими нормативно-правовими актами та нормативними документами.

ІІ. СУБ’ЄКТИ ТА ОБ’ЄКТИ У СФЕРІ БЛАГОУСТРОЮ МІСТА
1. Суб’єкти у сфері благоустрою міста
1.1.Cуб’єктами у сфері благоустрою міста Южноукраїнська є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, органи самоорганізації населення, громадяни.

2. Обєкти у сфері благоустрою міста

2.1. До об’єктів благоустрою міста Южноукраїнська належать:

2.1.1.Території загального користування:

а) парк, сквери, фонтан, меморіальний комплекс тощо;

б) площі, бульвари, проспекти;

в) вулиці, дороги, пішохідні доріжки;

г) пляж;

ґ) кладовище;

д) інші території загального користування.
2.1.2.Прибудинкові території;
2.1.3.Території будівель та споруд інженерного захисту;
2.1.4.Території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради;
2.1.5.Інші території в межах населеного пункту.
3. Утримання та благоустрій об’єктів
3.1.Утримання та благоустрій об’єктів на території міста здійснюють:

3.1.1.Комунальне підприємство «Житлово–експлуатаційне об’єднання» - внутрішньоквартальних, прибудинкових територій згідно технічних паспортів комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» (тротуари, дороги, дитячі та спортивні майданчики).

3.1.2.Комунальне підприємство «Служба комунального господарства» – бульварів, площ, тротуарів парку, пляжу, скверів, кладовища, прилеглих до них ділянок вулиць, фонтану, зовнішнього освітлення;

3.1.3.Суб’єкти господарювання, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, в тому числі орендарі приміщень – прибудинкових та дворових територій, прилеглих до них доріг, тротуарів, газонів, територій земельних ділянок.


3.2.Рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради за підприємствами, установами, організаціями та іншими суб’єктами господарювання незалежно від форми власності можуть бути закріплені для прибирання території загального користування в межах міста (парк, сквери тощо), під час проведення місячника з благоустрою.
4. Прилеглі території
4.1.Прилеглою територією, належною до прибирання, є територія до будинків приватних осіб, підприємств, організацій, установ, будівельних майданчиків, територій, виділених в користування, інших архітектурних форм (які є у власності або в оренді) зі всіх сторін, а саме: тротуари, газони, прибудинкові, дворові території і прилеглі до них дороги до середини, якщо межа територій між ними не визначена, нею вважається середина розриву.
4.2.Підприємства, установи, організації, інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності та громадяни, що експлуатують відповідні об’єкти, повинні проводити прибирання, благоустрій прилеглих територій, а саме:

4.2.1.Територій, прилеглих до банківських установ, торгових центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, готелів, магазинів, ринків та інших об’єктів торгівлі - на відстань до 25 м по периметру об’єкта або до бордюрного каменя, що обмежує проїжджу частину дороги;

4.2.2.Тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально – культурного чи іншого призначення - на відстань 7 м по периметру від конструкції споруди;

4.2.3.Земельних ділянок, виділених під будівництво, з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельних майданчиків, місць розриття та прилеглих до них територій, місць прокладання підземних комунікацій від дня передачі під будівництво;

4.2.4.Територій, прилеглих до індивідуальних житлових будинків, споруд приватного сектору - на відстань до тротуарної доріжки, за її відсутності – на відстань до проїжджої частини дороги. У разі відсутності суміжних землекористувачів – на відстань до 3 м від межі землекористування;

4.2.5.Територій, прилеглих до гаражних кооперативів, автомобільних стоянок, автозаправних станцій, автомиючих станцій та автомайстерень - на відстань до бордюрного каменя, що обмежує проїжджу частину вулиці або на відстань до 20 м по периметру від межі землевідведення.


5. Типові заходи, направлені на дотримання чистоти та порядку на території міста
5.1.Прибирання територій загального користування відповідно затвердженої періодичності та режиму роботи відповідальної дільниці в залежності від сезону та погодних умов.
5.2.Миття вулиць загального користування, внутрішніх квартальних проїздів, пішохідних доріжок, тротуарів, місць зупинок громадського транспорту (при наявності коштів).
5.3.Очищення опорних ліній електропередач, утримання стовпів освітлення у вирівняному стані (90 град., +/- 1-2 град.), парканів, дерев, будівель тощо від об’яв, реклам, вивішених у недозволених місцях (за рахунок балансоутримувача та/або осіб, які припустили це порушення).
5.4.Контроль стану колодязів. При виявленні відкритих люків негайно повідомляти про це організації, які їх експлуатують.
5.5.Своєчасне прибирання листя в період його опадання і вивезення на відведені для цього ділянки або міське сміттєзвалище.
5.6.Знищення бур’янів, скошування трави висотою більше 10 см.
5.7.Регулярне обстеження прилеглих та закріплених територій на предмет виявлення амброзії полинолистої та інших карантинних рослин, проведення заходів по їх знищенню.
5.8.Проведення снігоочистки, з дотриманням таких правил:

5.8.1.Роботи по очистці від снігу та льоду розпочинати з настанням снігопаду проводити їх до закінчення снігопаду;

5.8.2.Від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, переходи через вулиці, місця зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання;

5.8.3.Регулярно, з додержанням правил безпеки, проводити очищення дахів від снігу та льодових бурульок;

5.8.4.Зібрані з прилеглих та закріплених територій сніг, лід, бруд та сміття повинні щоденно вивозитися в спеціально відведені місця.
6. Обмеження при використанні об’єктів благоустрою
6.1.На об’єктах благоустрою забороняється:

6.1.1.Виконувати земляні, будівельні та інші роботи без ордеру, виданого в установленому законодавством порядку;

6.1.2.Самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;

6.1.3.Вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;

6.1.4.Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;

6.1.5.Самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності;

6.1.6.Встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з управлінням житлово – комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради та відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;

6.1.7.Влаштовувати стоянки катерів, інших моторних плавучих засобів у межах території пляжу;

6.1.8.Проганяти та випасати свійських тварин та птахів на території міста, вигулювати та дресирувати тварин у невідведених для цього місцях;

6.1.9.Залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньоквартальних проїздах, що заважає проїзду спеціальних машин (швидкої допомоги, пожежних, прибиральної та аварійної техніки), паркувати їх напроти сміттєкамер, заважаючи вивозу контейнерів із сміттям, а також влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях (газонах, дитячих майданчиках), територіях, прилеглих до гаражів, автостоянок тощо;

6.1.10.Здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у невідведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці з послідуючим прибиранням відповідної ділянки території).

7. Права та обов’язки громадян у сфері благоустрою міста Южноукраїнська


7.1.Громадяни у сфері благоустрою міста Южноукраїнська мають право:

7.1.1.Користуватись об’єктами благоустрою міста Южноукраїнська;

7.1.2.Брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території міста Южноукраїнська;

7.1.3.Виносити на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій пропозиції з питань благоустрою міста Южноукраїнська;

7.1.4.Отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про зміст цих Правил та внесення до них змін, а також роз’яснення їх змісту;

7.1.5.Брати участь у здійсненні заходів з благоустрою міста Южноукраїнська, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонту шляхів і тротуарів, інших об’єктів благоустрою;

7.1.6.Вимагати негайного виконання робіт з благоустрою міста Южноукраїнська у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю, здоров’ю або майну громадян;

7.1.7.Звертатися до суду у випадках порушення чинного законодавства.


7.2.Громадяни у сфері благоустрою міста Южноукраїнська зобов’язані:

7.2.1.Утримувати в належному стані закріплені в установленому порядку за ними території;

7.2.2.Дотримуватися цих Правил ;

7.2.3.Не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою міста Южноукраїнська;

7.2.4.Відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням нормативно-правових актів з питань благоустрою міста Южноукраїнська;

7.2.5.Укладати Договори на вивезення твердих побутових, будівельних відходів з комунальними підприємствами, які мають дозвіл на вивезення твердих побутових відходів, згідно вимог діючих санітарних норм;

7.2.6.Не забруднювати місто, берегову зону р. Південний Буг недопалками цигарок та іншим сміттям.

7.2.7.Не викидати з вікон, балконів житлових будинків, гуртожитків сміття та інші матеріали.


8. Права та обов’язки підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів господарювання у сфері благоустрою міста
8.1.Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності у сфері благоустрою міста Южноукраїнська мають право:

8.1.1.Вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням цих Правил;

8.1.2.Вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю або здоров’ю громадян, їх майну, майну юридичної особи та майну інших суб’єктів господарювання;

8.1.3.Виносити на розгляд Южноукраїнської міської ради пропозиції щодо поліпшення благоустрою міста Южноукраїнська;

8.1.4.Укладати договори з балансоутримувачем на прибирання прилеглої території.
8.2.Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності у сфері благоустрою міста Южноукраїнська зобов’язані:

8.2.1.Утримувати в належному стані території, об’єкти та елементи благоустрою, надані їм в користування або закріплених за ними, виконувати ремонтні роботи (за вимогою управління житлово – комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради та погодженням відділу архітектури та містобудування виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради);

8.2.2.Утримувати та усувати на прилеглих територіях об’єктів благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини з обов’язковим відновленням благоустрою прилеглих об’єктів;

8.2.3.Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку;

8.2.4.У процесі утримання об’єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у чистоті та належному стані;

8.2.5.Облаштовувати об’єкти благоустрою (їх частин) безперешкодним доступом для осіб з обмеженими фізичними можливостями. В разі оренди будівлі, приміщення необхідно укласти відповідні договори з балансоутримувачем.

8.2.6.Відшкодовувати збитки завдані внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
9. Відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою
9.1.Збитки, завдані об’єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню в установленому порядку.
9.2.Оцінка завданих збитків проводиться балансоутримувачем у разі:

9.2.1.Протиправного (самовільного) пошкодження чи знищення об’єктів та елементів благоустрою;

9.2.2.Пошкодження чи знищення об’єктів та елементів благоустрою при:

9.2.2.1.Ліквідації аварій на інженерних мережах та інших елементах благоустрою;

9.2.2.2.Здійсненні ремонту інженерних мереж;

9.2.2.3.Видаленні аварійних сухостійних дерев та чагарників;

9.2.2.4.Прокладанні нових інженерних мереж;

9.2.2.5.Виконанні інших суспільно необхідних робіт.


9.2.3.У випадках пошкодження чи знищення об’єктів та елементів благоустрою винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює благоустрій) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості.

Порядок визначення відновної вартості об’єктів благоустрою - згідно з чинним законодавством.


9.2.4.Розмір відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою, визначається згідно з чинним законодавством.
9.2.5.Пошкодження чи знищення об’єктів та елементів благоустрою при усунені аварії на інженерних мережах відшкодовуються за рахунок виконавця робіт, якщо винну особу не виявлено, то відновлювальні роботи проводяться за рахунок балансоутримувача об’єкта та елемента благоустрою.


ІІІ ПРАВИЛА ОРГАНІЗАЦІЇ БЛАГОУСТРОЮ МІСТА
1. Елементи благоустрою
1.1.Елементами благоустрою є:

1.1.1.Покриття площ, вулиць, доріг, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів;

1.1.2.Зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах;

1.1.3.Будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;

1.1.4.Засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;

1.1.5.Технічні засоби регулювання дорожнього руху;

1.1.6.Будівлі та споруди системи інженерного захисту території;

1.1.7.Комплекси та об’єкти монументального мистецтва;

1.1.8.Обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків;

1.1.9.Малі архітектурні форми;

1.1.10.Тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально – культурного чи іншого призначення.

1.1.11.Інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.


2. Комплексний благоустрій
2.1.Комплексним благоустроєм вважається проведення на визначеній території міста Южноукраїнська (мікрорайон, квартал, парк, сквер, бульвар, вулиця тощо) комплексу робіт з улаштування (відновлення) покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями для безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, встановлення малих архітектурних форм, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного і санітарного стану території, покращення її естетичного вигляду.
2.2.Проектування, будівництво та реконструкція об’єктів комплексного благоустрою здійснюються на основі генерального плану міста Южноукраїнська, комплексних транспортних схем та схем організації дорожнього руху, детальних планів територій та проектів забудови території житлових мікрорайонів (кварталів), планів червоних ліній з урахуванням природнокліматичних умов і містобудівних особливостей населеного пункту, експлуатаційних, екологічних та санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту.
2.3.Введення в експлуатацію нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель чи споруд без проведення комплексного благоустрою відповідної території забороняється.
2.4.Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих над інженерними мережами та комунікаціями, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо їх безпечної експлуатації.
3. Благоустрій території житлової та громадської забудови
3.1.До об’єктів благоустрою території міста Южноукраїнська житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах міста Южноукраїнська, на яких розміщені об’єкти житлової забудови, громадські будівлі та споруди, інші об’єкти загального користування.

3.2.Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм і правил.


4. Забезпечення благоустрою території підприємств, установ та організацій
4.1.Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, забезпечують благоустрій прилеглих територій, наданих їм на праві власності чи праві користування відповідно до закону. При необхідності, за вимогою управління житлово – комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради, додатково виконують благоустрій прилеглих територій.

Забезпечують належний естетичний вигляд малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально – культурного чи іншого призначення, наданих їм на праві власності чи праві користування відповідно до закону, виконують ремонтні роботи за вимогою відділу архітектури та містобудування виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради.


4.2.Южноукраїнська міська рада, відповідно до наданих повноважень, може передавати об’єкти благоустрою на баланс підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Балансоутримувач об’єкта благоустрою з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту може залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації.

Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію та брати пайову участь в утриманні цього об’єкта, на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем.
4.3.Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності зобов’язані утримувати закріплені за ними території, малі архітектурні форми в належному стані відповідно до законодавства України та цих Правил.
4.4.Відповідальні особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та інші суб’єкти господарювання, що використовують будинки, споруди та приміщення в них на законних підставах, зобов’язані змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель, споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів та за погодженням балансоутримувача будинку, відділу архітектури та містобудування виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради.
4.5. Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності зобов’язані прикрашати фасади та елементи, які знаходяться на закріплених за ними територіях, малі архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально – культурного чи іншого призначення до новорічних свят святковим освітленням та іншими новорічними прикрасами; до святкування загальнодержавних свят – державною символікою, яка визначена Конституцією України.
4.6.Посадові особи підприємств, установ, організацій та інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених територіях відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
5. Утримання та благоустрій прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків
5.1.Утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

6. Забезпечення благоустрою присадибної ділянки
6.1.Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.

Власник або користувач може на умовах договору забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.


6.2.Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, контролюється управлінням житлово – комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради.
7. Охорона та утримання зелених насаджень
7.1.Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах міста Южноукраїнська під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.
7.2.Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів балансоутримувача або міського бюджету залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду - за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.
7.3.Видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території міста Южноукраїнська здійснюється у відповідності з чинним законодавством.
7.4.Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися підприємствами, установами, організаціями або громадянами в разі, якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб за погодженням управління житлово – комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради.
7.5.У місті Южноукраїнську ведеться облік зелених насаджень та складається їх реєстр за видовим складом та віком.

Облік зелених насаджень проводиться балансоутримувачами об’єктів, на яких знаходяться зелені насадження та контролюється управлінням житлово-комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради.

8. Освітлення об’єктів благоустрою
8.1.Балансоутримувачі та власники об’єктів благоустрою забезпечують освітлення цих об’єктів відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил.
8.2.Забезпечення утримання, належного функціонування та збереження освітлювальних приладів (стовпи освітлення повинні бути вирівнені), на території об’єктів благоустрою, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання здійснюються балансоутримувачами цих об'єктів благоустрою.

ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ САНІТАРНОЇ ОЧИСТКИ ТА ПРАВИЛА САНУТРИМАННЯ


1. Відповідальність за санітарне утримання та додержання правил санітарної очистки покладається на керівників організацій, підприємств, установ, інших суб’єктів господарювання та громадян, на території яких розташовані об’єкти санітарної очистки та контролюється в м. Южноукраїнську Державним закладом «Южноукраїнська санітарно-епідеміологічна станція об’єкту з особливим режимом роботи» Міністерства охорони здоров’я України.
2. Відповідальність за збір і вивезення харчових відходів покладається на підприємства громадського харчування.
3. Балансоутримувачі та власники будинків вживають заходи по забезпеченню знищення гризунів, мух, тарганів.
4. Підприємства, організації, установи, інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності та громадяни, які не мають вантажного транспорту, а також власники приватних житлових будинків зобов’язані:

4.1.Укладати угоди з підприємствами, які визнані виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів на погодження встановлення контейнерів, вивіз з території сміття, побутових відходів, рідких нечистот. Після укладання угоди повинні вживати заходи щодо належних умов по підтриманню контейнерних майданчиків, зовнішніх вбиралень в належному санітарно-технічному стані;

4.2.Укладати угоди з службами, що мають ліцензію на проведення робіт по боротьбі з тарганами, комахами та гризунами.
5. Керівники підприємств, установ, організацій, інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності та громадяни зобов’язані додержуватись таких правил санутримння і санітарної очистки:

5.1.Категорично забороняється накопичувати на прилеглій, закріпленій та дворовій території побутові і промислові відходи, влаштовувати звалища (будь-якого сміття, відходів будь-якої величини) на міській території та береговій зоні р. Південий буг;

5.2.Виконувати згідно строків зазначених угодою вивезення відходи, сміття на місця його складування;

5.3.Контейнери повинні бути закритими та встановлюватись на асфальтованих або бетонованих майданчиках, обладнаними навісами та огорожею ізольовані від об’єктів обслуговування населення, господарських дворів і магістральних вулиць смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м. (при умові, якщо дозволяє щільність забудови території), не повинні бути прохідними для пішоходів і транзитного транспорту (крім контейнерів комунального підприємства «Служба комунального господарства» призначених для збирання сміття об’єктів благоустрою). Під’їзні дороги до них повинні мати тверде покриття;

5.4.Контейнерні майданчики повинні бути віддалені від земельних ділянок навчальних та лікувально - профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчики для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м (при умові, якщо дозволяє щільність забудови території); 5.5.На території садибної забудови населених пунктів відстань від контейнерних майданчиків до меж присадибних ділянок зі сторони вулиць повинна складати не менше, як 5 м.

5.6.Місця розміщення контейнерів для зберігання відходів на присадибній ділянці та відстань від них до власного житлового будинку визначає власник цього будинку з додержанням правил добросусідства.

5.7.Спірні питання щодо місць розміщення контейнерів для зберігання побутових відходів на території присадибної ділянки розглядаються у порядку вирішення земельних спорів згідно із законодавством.

5.8.Сміттєзбірники, контейнерні майданчики та прилегла до них територія повинні утримуватися в належному санітарно-технічному стані, сміттєзбірники – ущільнюватися (закриватися);

5.9.Громадські вбиральні, сміттєзбірники, контейнери, вигрібні ями необхідно дезінфікувати хімічними препаратами у відповідності з періодичністю, встановленою органами державного санітарного нагляду;

5.10.Встановлювати на своїй території (в будинках, де немає каналізаційних мереж) одне санітарне пристосування (вбиральню, вигрібну, помийну ями тощо) згідно з санітарними нормами. До дворових вбиралень і вигрібних ям повинен бути забезпечений під’їзд і освітлення в нічний час;

5.11.Урни для сміття, що встановлюються біля входу у постійні та тимчасові видовищні споруди, біля торгівельних точок, на ринках, вокзалах, зупинках міського пасажирського транспорту, у скверах, на бульварах, площах та інших місцях, повинні бути промарковані, що вказує на їх належність. Урни повинні утримуватися у справному стані, очищатися від сміття, митися і дезінфікуватися організаціями, яким належать;

5.12.Балансоутримувачі об’єктів повинні забезпечити встановлення урн для сміття в достатній кількості. Відстань між урнами повинна становити від 50 до 100 м.


6. Вимоги до поводження з відходами та відведенню стічних вод
6.1.Формування системи поводження з відходами та відведення стічних вод здійснюється шляхом використання найбільш ефективних і безпечних технологій за мінімальних економічних витрат, найбільш вигідних для міста Южноукраїнська схем і методів відведення стічних вод, збирання, перевезення та знешкодження відходів з урахуванням щільності забудови, типів та наявного парку сміттєвозів, сміттєзбірників у порядку, визначеному державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць, та іншими нормативно-правовими документами.
7. Забороняється:
7.1.Викидати сміття, побутові, виробничі відходи, нечистоти тощо на території міста, берегову зону та у річку Південий буг, канави, зливову каналізацію, колодязі підземних комунікацій тощо;
7.2.Зливати на території міста, в тому числі в зливову каналізацію та зливодощоприймальні пристрої вуличних дворових мереж, на території берегової зони та у річку Південий буг побутові відходи, нафтопродукти, неочищені води після миття автотранспорту, а також самовільно підключатися до зливової каналізації;
7.3.Встановлювати на подвір’ї санітарні пристосування (вбиральні, помийні ями тощо), які не відповідають санітарним нормам;
7.4.Засипати колодязі підземних інженерних мереж брудом, сміттям, побутовими та виробничими відходами;
7.5.Утеплювати водопровідні колонки і крани матеріалами, що здатні зогнивати та горючими матеріалами, або такими, що розповсюджують горіння;
7.6.Мити посуд, прати білизну і інше біля водопровідних колонок і у відкритих водоймищах, виливати на вулицю мильну та відпрацьовану воду і інші побутові нечистоти;
7.7.Купати свійських, домашніх тварин у водоймищах, в межах міського пляжу та в фонтані;
7.8.Вигулювати тварин на вулицях міста, комунальних домоволодіннях, території зелених насаджень (парк, сквери), заплавах річки, водоймища, місцях масового відпочинку;
7.9.Розкладати багаття, спалювати листя, сміття тощо на територіях підприємств, установ, організацій, домоволодінь, зелених насаджень, міському звалищі та інших місцях без погодження з органами державного пожежного нагляду.
V. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ САНІТАРНИХ ДНІВ, СУБОТНИКІВ, МІСЯЧНИКІВ ПО САНІТАРНІЙ ОЧИСТЦІ ТА БЛАГОУСТРОЮ МІСТА
1. З метою залучення населення до проведення робіт по благоустрою, озелененню, підтриманню чистоти і порядку в місті Южноукраїнську рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради можуть оголошуватися дні чистоти (санітарні дні), суботники, недільники, а також місячники по санітарній очистці та благоустрою.
2. Керівники підприємств, установ, організацій, суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, населення за місцем проживання в ці дні силами своїх колективів і транспорту проводять на прилеглих і закріплених територіях ретельне прибирання, догляд за зеленими насадженнями, квітниками, газонами, знищують бур’яни, ліквідують карантинні бур’яни (амброзія полинолиста) та скошують траву, вивозять сміття на міське звалище, проводять ремонт, фарбування огорож, фасадів, миття вікон і парадних дверей.
VІ. ВИМОГИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ХУДОЖНЬО-ОФОРМЛЮВАЛЬНИХ РОБІТ ТА РОБІТ ПО БЛАГОУСТРОЮ МІСТА
1. Вимоги відділу архітектури та містобудування виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради щодо заміни або зняття з будівель та елементів благоустрою вивісок, вітрин, реклам, що не відповідають архітектурно-художнім вимогам, є обов’язковими і повинні виконуватися негайно.
2. Розміщення, будівництво та встановлення малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально – культурного чи іншого призначення (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші) виконується на основі графічних матеріалів із зазначенням бажаного їх місця розташування, виконані на топографо-геодезичній основі М 1:500 та ескізів фасадів тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення у кольорі М 1:50, розглянутих та погоджених на архітектурно-містобудівній раді при відділі архітектури та містобудування виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради.
3. Балансоутримувачі та власники житлових будинків, будівель, малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально – культурного чи іншого призначення (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші), повинні утримувати їх фасади в зразковому стані, своєчасно ремонтувати та фарбувати. Колір споруд, будинків, малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення погоджується з відділом архітектури та містобудування виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради.
4. Експлуатацію споруд, будинків, їх ремонт проводити відповідно до правил та норм технічної експлуатації.
5. Балансоутримувачі та власники будівель відповідають за утримання вивісок, меморіальних дошок та іншого, що знаходяться на їх будівлях.
6. Малі архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально – культурного чи іншого призначення (павільйони, кіоски, побутові приміщення, пункти роздрібної торгівлі та інш.) розташовуються з таким розрахунком, щоб вони не заважали механізованому прибиранню.
7. На фасадах будівель встановлюються інформаційні таблички з їх адресами з дотриманням місцевих вимог до їх встановлення, а також показчики пожежних гідрантів та водоймищ, номерні знаки за рахунок власника або балансоутримувача.
8. Садово - паркові лавки розміщуються за погодженням з управлінням житлово-комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради, утримуються в належному стані. Встановлення та догляд за лавками здійснюють балансоутримувачі та власники.
9. З метою виключення факторів, які негативно впливають на архітектурно-художній та естетичний зовнішній вигляд міста забороняється:

9.1. Розміщувати об’яви, агітаційні матеріали, афіші, плакати, реклами, змінювати колір та робити написи на стінах будівель, малих архітектурних формах, тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально – культурного та іншого призначення, на огорожах, дверях, опорах електроліній, деревах та інших не відведених для цієї мети об’єктах без погодження з відділом архітектури та містобудування виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради;

9.2.Фарбувати, білити скульптурні зображення, пам’ятники, монументи, опори електроліній, декоративні дерева, поребрики та інші архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально – культурного та іншого призначення без погодження з управлінням житлово-комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради, відділом архітектури та містобудування виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради;

9.3.Висаджувати городні культури на прилеглих до прибудинкових територіях, вулицях міста, парку, скверах, вільних ділянках, територіях відпочинку, газонах та інших не призначених для цієї мети місцях;

9.4.Засмічувати місця торгівлі тарою та пакувальними матеріалами;

9.5.Юридичним та фізичним особам встановлювати тимчасові торгівельні точки (автомашини, палатки, столики тощо) на прибудинкових територіях, площах, вулицях, в парку, скверах та в інших не визначених для торгівлі місцях.

VІІ. ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
1. Керівники автотранспортних та промислових підприємств, організацій та установ незалежно від форми власності, на балансі або в оренді яких знаходяться автотранспортні засоби, та громадяни зобов’язані:
1.1.Випускати транспорт на вулиці міста у чистому, технічно справному стані, не допускати випадків забруднення вулиць, дворів матеріалами, що перевозяться автотранспортом;

1.2.Не допускати випадків забруднення вулиць, дворів та інших територій міста брудом, що вивозиться на колесах техніки з будівельних майданчиків, дворів та інших територій, які знаходяться в забрудненому стані;

1.3.Забезпечити дотримання водіями правил перевезення вантажів. Вантажі перевозити на пристосованому та обладнаному для цієї мети транспорті. При перевезенні легких вантажів обов’язково використовувати брезентове або інше покриття, щоб не допустити розвіювання вантажів і забруднення вулиць.

2. Забороняється:


2.1.Заправка, ремонт (із заміною мастил і пального), обслуговування, миття транспортних засобів на прибудинкових територіях, березі річки і водоймища, шляхах, тротуарах, в парку, скверах, на газонах тощо, окрім територій автопідприємств, станцій технічного обслуговування та гаражних кооперативів в спеціально відведених для цієї мети місцях.

2.2.Стоянка транспортних засобів на прибудинкових територіях, тротуарах, газонах, дитячих та спортивних майданчиках та в інших не відведених для цієї мети місцях.

2.3.Перегін по вулицях з твердим покриттям механізмів на гусеничному ходу.наступна сторінка >>