Розвиток професійної компетентності, нової управлінської, педагогічної культури через впровадження інноваційних технологій, інтеграц - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Снігурівська районна державна адміністрація Відділ освіти Районний... 2 431.41kb.
Наказ №30 Про результати районної виставки-презентації педагогічних... 1 88.5kb.
Інформація про впровадження інноваційних педагогічних технологій... 1 121.66kb.
Науково-методична проблема,, Підвищення якості навчально-виховного... 1 63.41kb.
З досвіду роботи Філоненко Н. В 2 289.46kb.
Наказ №17 Про підсумки проведення XІХ районної виставки-презентації... 1 289.02kb.
Впровадження інноваційних педагогічних технологій інформаці я про... 1 403.99kb.
План роботи Державного навчального закладу «Харківський професійний... 4 945.82kb.
«Використання нетрадиційних форм роботи в навчально-виховному процесі... 1 342.1kb.
Спеціальність «менеджмент інноваційної діяльності» Група уі-01 1 34.86kb.
Зміст уряд заснував премії за розробку та впровадження інноваційних... 8 1616.19kb.
Національно-визвольна боротьба у середині XVII століття 1 197.71kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Розвиток професійної компетентності, нової управлінської, педагогічної культури через - сторінка №1/1
Доповідь Пашкевич Л. І.,директора ММЦ,
на серпневій 2013р. конференції
педагогічних працівників


Розвиток професійної компетентності, нової управлінської, педагогічної культури через впровадження інноваційних технологій, інтеграцію колективних та індивідуальних форм роботи в умовах впровадження Державного стандарту.

Хочу нагадати слова міністра освіти, що якнайточніше характеризують процеси, які відбуваються в освіті сьогодні. Цитую: «Новий Державний стандарт – це єдине, що є реформою. Все інше – косметика». А це означає що ми живемо і працюємо у дуже відповідальний момент в історії освіти. Від того, як зміняться керівники навчальних закладів, педагоги, всі учасники навчально-виховного процесу залежить сучасне та майбутнє української освіти. Впровадження Стандарту – це довгострокове завдання, тому треба налаштуватись на кропітку роботу на всіх напрямках, які були озвучені в доповіді начальника міськво Крикуненко Лілії Павлівни.

Нам треба розробити управлінський механізм як на міському рівні, так і на рівні навчальних закладів, щоб робота носила системний характер. Її розпочато в перших класах. З 1-го вересня буде продовжено у 2-х та 5-х. І так поступово протягом кількох років. Яка ж роль і місце методичної служби у цьому поступовому русі вперед?

В минулому навчальному році методичною службою міста була організована пропедевтична робота по впровадженню стандарту в основній та повній школі. Проведені семінари для керівників навчальних закладів та їхніх заступників. В навчальних закладах були складені моделі методичної роботи на шкільному рівні, сплановані заходи та забезпечити виконання планів підготовки педагогів до наступного кроку в системі оновлення стандартів. З 1 вересня в школі ІІ ступеня стандарт буде стартувати. Що необхідно зробити, щоб забезпечити гідний методичний супровід роботи педагогів в нових умовах?

По-перше, завтра на засіданнях міських предметних науково-методичних комісій будуть розроблені моделі супроводу педагогів на міському рівні.

По-друге, обговорено основний документ – лист МОН України від 24.05.2013р. №1/9-368 «Загальні методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у п’ятих класах загальноосвітніх навчальних закладів».

По-третє, будуть розглянуті рекомендації про особливості вивчення навчальних дисциплін у 5-у класі в умовах впровадження держстандарту.

По-четверте, в навчальних закладах на початку року необхідно теж розробити моделі супроводу педагогів на шкільному рівні і розпочати системну роботу, адже шкільна методична служба знаходиться найближче до вчителя і має першою надати оперативну допомогу у разі виникнення проблем.

Ніхто не стане заперечувати, що головною фігурою у реформуванні освіти, її осучасненні належить педагогові. А головна мета методичної служби – формування предметно-методичної компетентності педагога. Тобто компетентний педагог повинен бути не тільки вчителем, а і вихователем, і дидактом, і управлінцем, і методистом, і психотерапевтом. Стати педагогу саме таким повинна допомогти методична служба .

Таким чином, значно підвищується роль методичної служби в широкому розумінні, бо саме на ній лежить відповідальність за науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу та випереджальне зростання кваліфікаційного рівня педагогічних кадрів, які мають стати рушійною силою у формуванні інтелектуального та культурного потенціалу держави в умовах впровадження Державного стандарту. Ось чому треба зосередити увагу на формуванні нової управлінської, педагогічної культури через впровадження інноваційних технологій.

Тому головним завданням методичної служби у 2013-2014 навчальному році буде надання кваліфікованої допомоги педагогам в опрацюванні сучасних науково-методичних, психолого-педагогічних концепцій, інноваційних технологій, формуванні нового педагогічного мислення.

Які ж досягнення, напрацювання та результати характеризують діяльність методичну служби шкіл і міста, інакше кажучи, які надбання нам приніс перший рік впровадження нового стандарту.

З метою систематизації науково-методичної роботи міським методичним центром у минулому навчальному році було розроблено і реалізовано управлінський проект «Методичний центр як інноваційно-освітнє середовище системи неперервної освіти. Професійна майстерня педагога», основні завдання якого, на наш погляд, реалізовані успішно.
Оновлено і поповнено базу даних педагогічних працівників, допрофільної підготовки і профільного навчання, шкільних колективних форм методичної роботи. Працювала консалтингова служба міськво та ММЦ. Використовувались інтернет-технології електронно-комп’ютерної системи «Універсал»,здійснювалось інформаційне забезпечення навчальних закладів матеріалами сайту міськво та методичного центру.

Одним із показників зростання рівня професійної компетентності педагогів була участь в науково - експериментальній роботі, висвітленні власного досвіду на сторінках педагогічної преси, створенні власного методичного продукту. У 2012-2013 році суттєві зміни відбулися в експериментальній роботі на Всеукраїнському та регіональному рівнях. До 10 навчальних закладів, які впроваджували експеримент В. О. Киричука приєднались 8. Таким чином, кількість учасників експерименту склала в цілому по місту 18 одиниць(100%). Педагогічні колективи освітніх закладів, які приєднались до експерименту, успішно опанували діагностико-прогностичний етап, зробивши перший крок до справжньої особистісно орієнтованої школи.В обласних лабораторіях та творчих групах обласного підпорядкування продовжували працювати 13 педагогів. Найбільш активними були вчителі НВК «ЗШ І-ІІ ст. №1-ліцей «Спектр», ТЗШ №№ 11,8,10.

Порівняно з минулим навчальним роком вдвічі збільшилась кількість педагогів, які висвітлювали свій досвід у Всеукраїнських та регіональних виданнях на електронних та паперових носіях. Високі показники мають педагоги НВК «ЗШ І-ІІ ст. №1-ліцей «Спектр», шкіл №№11,9,16.

На 50% збільшилась кількість методичних посібників, складених педагогами і затверджених методичною радою ММЦ. Добре попрацювали у цьому напрямку педагоги гімназії, ЗНЗ №№10,16,6.

За рейтингом науково-методичної та дослідницької роботи педагоги загальноосвітніх навчальних закладів №№ 16,9,8,11 спрацювали на високому рівні. На достатньому - педагогічні колективи НВК «ЗШ І-ІІ ст. №1-ліцей «Спектр» та ТЗШ І-ІІ ст.№10

Професійні конкурси в галузі освіти надали змогу педагогам поєднати науково-теоретичну підготовку з навичками практичної діяльності, відпрацьовувати інноваційні та експериментальні технології для досягнення високого рівня професіоналізму в педагогічній праці.
У 2012-2013 навчальному році у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року -2013» взяли участь 12 навчальних закладів. Найкращі показники у педагогів гімназії. Мають певні досягнення вчителі НВК «ЗШ І-ІІ ст. №1-ліцей «Спектр», шкіл №№11,10. Лауреатом обласного етапу в номінації «Інформатика» став Баличев Р. С., вчитель інформатики гімназії.
У 2013-2014 навчальному році запрошуємо до участі в конкурсі «Учитель року» педагогів з фахом відповідних номінацій:

-« Початкова школа»;


-«Світова література»;
-«Технології»;
-«Географія».
Родзинки конкурсу цього року : номінація «Директор школи» та скорочення строків проведення конкурсу. У вересні повинен пройти шкільний етап, у жовтні – міський, у листопаді-обласний, у грудні - заключний Всеукраїнський.

Конкурс «Учитель року»


В рейтингових конкурсах «Кращий працівник року» та «Людина року» високі досягнення у педагогів ТЗШ №№ 11,18.

Вперше у місті проводилась віртуальна виставка «Сучасні заклади освіти -2013», де були презентовані кращі управлінські, методичні та педагогічні надбання колективів шкіл№№ 4,8,10,11,16,26.

З метою формування ціннісного ставлення до праці, трудового виховання та профорієнтації в місті проведено конкурс на кращу розробку навчального та виховного заходів. Найвищих показників досягли педагоги шкіл №№ 8,16,18.

Впровадженню здоров’язбережувальних технологій сприяв конкурс «Сучасний урок фізкультури з елементами футболу», в ході якого показали свою майстерність вчителі фізичного виховання початкової та основної шкіл загальноосвітніх закладів №№15,18, «ЗШ І-ІІ ст. №1-ліцей «Спектр».За результатами участі педагогів у професійних конкурсах 2012-2013 навчального року високі показники мають ТЗШ №№16,11,26. На достатньому рівні спрацювали педагогічні колективи НВК «ЗШ І-ІІ ст. №1-ліцей «Спектр», гімназія,ТЗШ №№8,9,10,18.

В місті працювала система роботи з молодими педагогами. Вперше проведено на міському рівні обласний конкурс «Педагогічний старт» із залученням 9 молодих спеціалістів. Троє стали лауреатами. Спільно з міською профспілкою педагогічних працівників конкурс «Мы -молодые», в якому взяли участь 14 педагогів віком до 35 років та педагогічним стажем до 10 років. Свідки очного етапу міського конкурсу впевнились, що педагогічна молодь міста заслуговує на добрі слова за творчість, креативність, ініціативу і любов до професії.


Виявлення, вивчення, узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду здійснювалось через визначення опорних навчальних закладів. Було вивчено і узагальнено досвід роботи директора ТЗШ І-ІІІ ст. №10 Колесника В. В. з проблеми « Впровадження експерименту «Психолого-педагогічне проектування соціального розвитку особистості учня». Завершується узагальнення досвіду роботи з питання формування культури здоров’я в навчальному закладі директора ТЗШ №16 Віглівськт Н. М.
Вивчено досвід організації методичної роботи на шкільному рівні в НВК «ЗШ І-ІІ ст.№1 – ліцей «Спектр», ТЗШ №№ 8,11,16. Велика подяка заступникам директорів, які відповідають за науково-методичну роботПедагогічний досвід систематично висвітлювався на сторінках в місцевій газеті «Горняк».
Впровадження проектної технології в роботу міського методичного центру, використання можливостей компютерного комплексу «Універсал», систематизація роботи з педагогічними працівниками суттєво вплинули на результативність. За підсумками локального моніторингу якісних та кількісних показників роботи педагогів у 2011-2012 та 2012-2013 навчальних роках з основних видів діяльності суттєво підвищилась результативність роботи педагогів з обдарованими дітьми. Плідно попрацювали педагогічні колективи навчальних закладів №№ 4,6,10,11,16,18, гімназії, ліцею «Спектр», які підвищили якість підготовки учнів до участі в олімпіадах та конкурсах – захистах науково-дослідницьких робіт. Низький рівень діяльності з цього напрямку роботи в педагогічних колективах шкіл
№№ 2,22.
Збільшилась кількість призерів ІУ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад(два роки тому було – 0, у 2011-2012 навчальному році стало – 2, за підсумками 2012-2013року - 3). Добре, що зберігається позитивна динаміка щодо підвищення показників, але негативним є той факт, що досягнення на Всеукраїнському рівні забезпечує тільки один навчальний заклад – школа №1-ліцей «Спектр».
На обласному рівні два роки тому було 2 переможці, у 2011-2012 навчальному році стало 8, за підсумками 2012-2013року – 14. Але зменшилась кількість навчальних закладів з високим рівнем організації роботи з цього напрямку (було – 7, стало – 5).
Підвищили рейтинг
результативності за підсумками олімпіад у 2012 – 2013 навчальному році команди шкіл №№4,11, 16,18, ТНВК «ЗШ №1 – ліцей « Спектр», гімназії. Стабільно попрацювали в цьому напрямку колективи шкіл № 6,8,10. Є позитивні зміни в школах №№ 7,15,2,9. Проте залишається низьким рейтинг команд шкіл №№ 13,22.

Зведена таблиця підсумків моніторингу основних показників післядипломної педагогічної освіти у 2012-2013 році

з/п

Основні види діяльності

Кількісні показники

1.

Узагальнення перспективного педагогічного досвіду на міському рівні

7


2.

Методичні проекти, які впроваджуються в загальноосвітніх навчальних закладах

130

3.

Впровадження інноваційних технологій

( кількісні показники)23

4.

Методичні матеріали, підготовлені педагогами міста

66

5.

Друковані матеріали в педагогічній пресі

118

6.

Участь педагогів у професійних конкурсах

57

7.

Кількісні показники локального моніторингу, що впроваджується у навчальних закладах

35

Головним завданням методичної служби на 2013-2014 навчальний рік залишається надання кваліфікованої допомоги педагогам у впровадженні Державного стандарту в початковій та основній школі. Взаємозв’язок сучасного соціуму й освіти змушує замінити орієнтацію в професійній підготовці та підвищенні кваліфікації педагога - бачити його як учителя-новатора, що ясно уявляє і розуміє цілісність навколишнього світу і світу самої людини, що знаходиться в гармонії розвитку й саморозвитку.

Шановні колеги! Маючи такі вагомі досягнення за підсумками року, вірю, що справжнє реформування освіти через новий Державний стандарт, про яке говорив міністр освіти і науки, в нашому місті обов’язково відбудеться. А для цього хочу побажати всім нам міцного здоров’я, творчої наснаги і гарної матеріальної винагороди за сумлінну працю. Дякую за увагу.


Слайд №1


Розвиток професійної компетентності, нової управлінської, педагогічної культури через впровадження інноваційних технологій, інтеграцію колективних та індивідуальних форм роботи в умовах впровадження Державного стандарту.

Доповідь Пашкевич Л. І., директора


міського методичного центра
Слайд № 2

«Новий Державний стандарт – це єдине, що є реформою. Все інше – косметика»

Дмитро Табачник

Слайд №3
Головна мета методичної служби в умовах впровадження Державного стандарту – формування предметно-методичної компетентності педагога. Компетентний педагог повинен бути вчителем, вихователем, дидактом, управлінцем, методистом, психотерапевтом

Слайд №4
Головне завданням ММЦ у 2013-2014 навчальному році - надання кваліфікованої допомоги педагогам в опрацюванні сучасних науково-методичних, психолого-педагогічних концепцій, інноваційних технологій, формуванні нового педагогічного мислення

Слайд №5
У 2012-2013 навчальному році методичною службою міста було розроблено і реалізовано управлінський проект «Методичний центр як інноваційно-освітнє середовище системи неперервної освіти. Професійна майстерня педагога», основні завдання якого реалізовано.

Слайд №6
Інновації міської методичної служби у 2012-2013 навчальному році :
-оновлено і поповнено базу даних педагогічних працівників;
-створено базу допрофільної підготовки і профільного навчання, шкільних колективних форм методичної роботи;
-працювала консалтингова служба міськво та ММЦ;
-використовувались інтернет-технології електронно-комп’ютерної системи «Універсал»;
-здійснювалось інформаційне забезпечення навчальних закладів матеріалами сайту міськво та методичного центру;
- поповнено електронний банк даних з інноваційних технологій, досягнень психолого-педагогічної науки та перспективного педагогічного досвіду

Слайд 7
Участь педагогів міста в науково - експериментальній роботі

Слайд №8

Слайд №9

Слайд №10


Слайд №11


Слайд №12Конкурс «Учитель року»

Слайд №13

Слайд №14

Слайд №15

Слайд №16

Слайд №17

Слайд №18

Зведена таблиця підсумків моніторингу основних показників післядипломної педагогічної освіти у 2012-2013 році

з/п

Основні види діяльності

Кількісні показники

1.

Узагальнення перспективного педагогічного досвіду на міському рівні

7


2.

Методичні проекти, які впроваджуються в загальноосвітніх навчальних закладах

130

3.

Впровадження інноваційних технологій

( кількісні показники)23

4.

Методичні матеріали, підготовлені педагогами міста

66

5.

Друковані матеріали в педагогічній пресі

118

6.

Участь педагогів у професійних конкурсах

57

7.

Кількісні показники локального моніторингу, що впроваджується у навчальних закладах

35

Слайд №19
Дякую за увагу!