Щотижневий бюлетень №30 - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Щотижневий бюлетень №30 - сторінка №1/1


Щотижневий бюлетень

30

31 липня 2009 р.


Одним із результатів візиту Віце-президента США до нашої країни стало підтвердження

стратегічного характеру двосторонніх відносин України та Сполучених Штатів Америки

Так прокоментував цю зовнішньополітичну подію Президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю газеті "Сільські вісті", опублікованому 24 липня п.р. Глава української держави пояснив, що підтвердження такого статусу двосторонніх відносин було одним із питань, в яких зацікавлена Україна з приходом нової Адміністрації США.

Президент України назвав важливим підсумком перебування Джозефа Байдена в нашій країні створення Українсько-американської комісії зі стратегічного партнерства. "Це базовий формат, в якому відбуватиметься формування порядку денного наших відносин", - сказав Віктор Ющенко. "Ми прагнули не зводити контакти до міжвідомчих, міжурядових чи торговельно-економічних питань. Таким чином буде забезпечено саме стратегічність", - зауважив він. За його прогнозом, ця комісія розпочне роботу орієнтовно у вересні – жовтні п.р. Керманич української держави окремо відзначив, що високопоставлений представник Білого дому однозначно і чітко заявив: США не виходять з можливостей формування будь-яких привілейованих зон за межами власних кордонів. Отож український інтерес не постраждає жодною мірою.
До утилізації переносних зенітно-ракетних комплексів, легких озброєнь,

стрілецької зброї та звичайних боєприпасів

Йдеться про 6 тис. тонн зазначених боєприпасів та продуктів, які будуть утилізовані в рамках Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з питань матеріально-технічного забезпечення і постачання (NAMSO). З такою пропозицією щодо процедури виконання даної угоди виступило Міністерство оборони України. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 р. №824-р уряд погодився з цією пропозицією. Передбачається, що вітчизняне оборонне відомство передасть згадані боєприпаси державному підприємству "Укроборонсервіс" для проведення робіт з їх утилізації. Міністерство оборони України має подавати Кабінету Міністрів України і Міністерству економіки України звіти про результати здійснення таких робіт. Кошти від реалізації продуктів утилізації боєприпасів перераховуватимуться до Державного бюджету України.


"Наші підрозділи активно проходять самооцінку та оцінку НАТО першого рівня, тому участь у навчанні "Кленова арка" є надзвичайно важливою для Збройних Сил України"

Таку заяву зробив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії Сергій Кириченко під час зустрічі з аташе з питань оборони при Посольстві Канади в Україні підполковником Майклом Джорданом, яка відбулася 28 липня п.р. На ній обговорювались головні напрямки подальшого поглиблення відносин у сфері військового співробітництва між збройними формуваннями двох країн. Окремо український воєначальник зазначив, що наша держава й надалі продовжуватиме співпрацю у питаннях досягнення взаємосумісності в рамках практичної реалізації спільної участі у багатонаціональному тактичному українсько-канадсько-польсько-литовському навчанні ротного рівня "Кленова арка", і підкреслив, що на сьогодні Збройні Сили України перебувають у готовності долучитися до цілої низки міжнародних ініціатив у галузі безпеки, зокрема, до складу сил реагування НАТО, бойових тактичних груп Європейського Союзу. У свою чергу підполковник Майкл Джордан наголосив, що Канада і в подальшому буде ділитися своїм власним досвідом, підтримуючи Збройні Сили України у процесі їх інтеграції до світових систем колективної безпеки.


Новий імпульс українсько-угорським військовим відносинам

29-30 липня п.р. в нашій країні з візитом перебувала угорська військова делегація на чолі з Державним секретарем Міністерства оборони Угорської Республіки Агнешею Вадаї. Відбулися її офіційні переговори із заступником Міністра оборони України Володимиром Дібровою, в ході яких обговорювався широкий спектр актуальних питань співробітництва в оборонній сфері. Зокрема, розглядалися стан і перспективи українсько-угорської співпраці в цій галузі, розвиток взаємодії в рамках європейських і євроатлантичних структур безпеки. Сторони також обмінялися думками щодо британсько-французької ініціативи з посилення вертолітної спроможності ЄС, НАТО та ООН.Проведення українськими миротворцями у Косово планових занять з вогневої підготовки

Ці заняття за темою "Прийоми та способи ведення вогню зі стрілецької зброї" велись українськими морськими піхотинцями, які з квітня п.р. виконують завдання у складі багатонаціональних миротворчих сил у Косово на полігоні "Falkon-4", розташованому на території муніципалітету Урошевац. Вони проходили під керівництвом заступника командира національної складової спільного українсько-польського батальйону "УкрПолбат" підполковника Сергія Стороженка і до них було залучено по два відділення від першої та другої спеціальних рот українського миротворчого контингенту. Усі нормативи з вогневої підготовки реалізовувались у повному спорядженні – в бронежилетах та шоломах. Варто зазначити, що на запрошення українських миротворців участь у стрільбі зі штатної стрілецької зброї взяли військовослужбовці армії США на чолі з командиром батальйону спеціальних військ тактичної групи "Falkon" підполковником Джері Мюіром, який наголосив, що проведення таких тренувань дає змогу більш якісно відпрацювати питання взаємодії між миротворчими підрозділами сил КФОР у непередбачуваних ситуаціях.


Благодійна медична акція у Косово

Така гуманітарна акція була проведена військовими медиками української складової спільного миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної тактичної групи "East" сил КФОР. Вона зводилась до надання безоплатної медичної допомоги мешканцям албанського селища Горанча, що знаходиться на території муніципалітету Хані і Елезіт. Це високогірне село, у якому відсутні будь-які заклади охорони здоров’я, розташоване на кордоні з Македонією у гірській місцевості на висоті понад 800 метрів над рівнем моря і є віддаленим від центральних шляхів.

Протягом шести годин у приміщенні місцевої школи начальник медичної служби національної складової "УкрПолбату" майор медичної служби Олександр Голуб, лікар капітан медичної служби Віталій Мартиненко, лікар-стоматолог старший лейтенант медичної служби Вадим Врабія та фельдшер старший прапорщик Віталій Шоферовський вели безперервний прийом відвідувачів. Разом з українськими лікарями працювали польські, американські та албанські фахівці.

Цей гуманітарний захід відвідало понад 120 місцевих мешканців. Після його завершення вони отримували ліки на курс лікування, а ті з них, що потребували корекції зору, – окуляри. Дана акція, здійснена у віддалених населених пунктах, є дієвим прикладом допомоги місцевому населенню з боку миротворців сил КФОР.


Підготовка екіпажу корабля "Славутич" до участі в черговій активації

Спільної чорноморської групи військово-морського співробітництва "Blackseafor"

14 липня п.р. на даному плавзасобі управління Військово-Морських Сил ЗС України завершилося тренування вахтових інженер-механіків. Метою таких навчальних вправ, які проводились в рамках планових заходів бойової підготовки екіпажу корабля, була перевірка підготовленості цих інженер-механіків до практичного відпрацювання дій і прийомів під час повсякденної експлуатації матеріальної частини морського судна, а також уміння правильно приймати рішення у складній обстановці. За результатами виконання встановлених нормативів робота військовослужбовців була оцінена позитивно.


Реалізується програма Трастового фонду НАТО "Партнерство заради миру"

За цією програмою 17 липня п.р. в Харкові відбувся перший випуск відставних військових. Сертифікати та документи державного зразка отримали 63 колишніх військовослужбовця, які пройшли навчання на трьохмісячних курсах за напрямами менеджмент, маркетинг та комп’ютерні системи і мережі.

У 2006 році, з метою соціальної адаптації звільнених військових, за фінансової підтримки Трастового фонду НАТО "Партнерство заради миру" було створено Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації. Тоді провідною країною стали Нідерланди.

На початку ж 2009 року було прийнято рішення про розширення діяльності даного проекту на Харківський регіон. Він був створений на базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти при Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут". Тепер ініціатором виступило Королівство Данія.

На урочистому врученні свідоцтв зазначалось, що навчальна програма розроблена для українських військовослужбовців, які будуть звільнені з лав Збройних Сил України в рамках масштабного реформування армії. Планується, що таким звільненням підлягають близько 60 тисяч офіцерів, прапорщиків та інших військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом і матимуть право на пенсійне забезпечення.

Курси розраховані на задоволення потреб працевлаштування у цивільному житті, виходячи з аналізу ринку праці у тісній взаємодії з Державною службою зайнятості України. Як зауважив на урочистостях військовий аташе з питань оборони Королівства Данія в Україні Ове Бак Хансен, в його країні подібна програма функціонує давно і є вельми ефективною. "Те, що зараз в Україні реалізується такий проект є дуже важливим для вашої країни. Наша держава вже давно займається такою адаптацією, і завдяки повній підтримці уряду ми досягли майже стовідсоткового працевлаштування колишніх військовослужбовців. Що стосується нашої співпраці в Україні, то ми і надалі будемо намагатися сприяти розширенню географії таких центрів, як харківський", - зазначив Ове Бак Хансен.

Про працевлаштування харківських випускників також подбали. Після вручення дипломів для них було проведено ярмарку вакантних посад, в якій взяли участь близько 15 підприємств Харківщини. Крім прямого спілкування з роботодавцями, випускники мали змогу скористатися інтернет-базою вакансій Державної служби зайнятості України та пройти психологічні тести на професійну направленість.

Українські військові інспектори здійснили перевірку військових об’єктів,

розташованих на території Польщі

До складу української інспекційної групи, яка проводила 20-24 липня п.р. таку перевірку в рамках Договору про звичайні збройні сили в Європі, увійшло вісім українських військових спеціалістів у галузі контролю над звичайним озброєнням на чолі з начальником Центру забезпечення реалізації договорів про скорочення озброєнь (м. Львів) підполковником Олексієм Вершигорою. Спільно з польською групою супроводження наші верифікатори проінспектували військові об’єкти на території двох оголошених місць: 1-ої окремої танкової бригади та 1-го артилерійського полку Війська Польського, розташованих у містах Варшава та Цеханов. Під час перебування у Польщі українські військові перелічили підзвітну військову техніку та озброєння на військових об’єктах даного з’єднання та військової частини. Перевірені дані вони внесли до звітних актів та звірили їх з тими, що були офіційно надані Польщею представникам усіх країн-учасниць цього міжнародного документу. Успішне завершення заходів верифікації в сусідній державі засвідчили підписи польської та української сторін на підсумковому звіті.


В рамках Договору про звичайні збройні сили в Європі багатонаціональна інспекційна група перевірила розташування

окремої аеромобільної бригади Командування Сухопутних військ ЗС України, що дислокується на Миколаївщині

Така група, до складу якої увійшли представники верифікаційних структур США, Туреччини, Словаччини і Румунії, 23 липня п.р. здійснила тут перевірку об’єктів контролю, ретельно звірила відповідність офіційно наданої Україною інформації щодо кількості озброєння та військової техніки, що підпадає під дію даного міжнародного документу. Іноземні інспектори спільно з українськими спеціалістами перелічили наявну зброю та військове спорядження, зафіксували дані у звітах, які завізували після закінчення усіх необхідних процедур. Невід’ємну складову становили двосторонні брифінги – в’їзний, перед початком огляду техніки, та по завершенні перевірки оголошеного місця. Під час таких офіційних зустрічей іноземних гостей було ознайомлено з історичним та бойовим шляхом з’єднання, сучасним станом його розвитку, після чого надано вичерпну відповідь на додаткові запитання з боку верифікаторів.