Україна чернівецька міська рада 30 сесія VІ скликання - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Україна чернівецька міська рада 30 сесія VІ скликання - сторінка №1/1
УКРАЇНА

Чернівецька міська рада

30 сесія VІ скликання

РІШЕННЯ29.11.2012659 м. Чернівці


Про затвердження Положення про порядок надання дозволу на перепланування, переобладнання (визначення технічної можливості) квартир, будинків і допоміжних приміщень в м. Чернівцях та визнання таким, що втратило чинність раніше прийняте рішення міської ради

Відповідно до статей 150, 152 Житлового кодексу Української РСР, Цивільного кодексу України, кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону культурної спадщини», Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005р. № 76, Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006р. № 45, Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001р. №127, ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.06.2011р. № 91 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж» та інших нормативно-правових актів України, рішення міської ради VI скликання  від 14.04.2011р. № 153 «Про визначення обсягів і меж повноважень, які здійснюють районні у місті Чернівцях ради та їх виконавчі органи в інтересах територіальних громад районів міста», розглянувши пропозиції комісії, створеної розпорядженням міського голови від 12.04.2012р., №102-р, Чернівецька міська радаВ И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Положення про порядок надання дозволу на перепланування, переобладнання (визначення технічної можливості) квартир, будинків і допоміжних приміщень в м. Чернівцях (додається).

2. Визнати таким, що втратило чинність рішення міської ради від 30.05.2002р. №22 «Про затвердження Положення про порядок надання дозволу на перепланування, переобладнання реконструкцію квартир і допоміжних приміщень та виконання відповідних проектних, будівельних і спеціальних робіт в м. Чернівцях».

3. Дозволити Чернівецькому міському комунальному бюро технічної інвентаризації (Стародуб Т.Б.) оформляти права власності на завершенні будівництвом об’єкти до 31 грудня 2009р. за наявністю попередньо прийнятих рішень виконавчими комітетами районних у місті Чернівцях рад та при наявності проектної документації.

4. Виконавчим органам відповідальним за розробку регуляторного акта (Ніконов В.М., Шиба О.М.) забезпечити здійснення:

4.1. Повторного відстеження результативності цього регуляторного акта через один рік з дня набрання чинності цим рішенням.

4.2. Періодичні відстеження результативності регуляторного акта один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

4.3. Оприлюднення у газеті “Чернівці” результатів повторного відстеження результативності цього регуляторного акта впродовж місяця після закінчення терміну проведення такого відстеження.

5. Рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення в газеті “Чернівці” та на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради в мережі Інтернет.

6. Організацію виконання цього рішення покласти на голів Першотравневої, Садгірської, Шевченківської районних у місті Чернівцях рад (Мельничука В.А., Бурегу Ю.І., Пазюка М.Д.).

7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань земельних відносин, архітектури та будівництва.


Секретар Чернівецької міської ради В. Михайлішин
ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Чернівецької міської

ради VI скликання

29.11.2012 р. № 659ПОЛОЖЕННЯ

про порядок надання дозволу на перепланування, переобладнання (визначення технічної можливості) квартир, будинків і допоміжних приміщень в м. Чернівцях
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок надання дозволу на перепланування, переобладнання (визначення технічної можливості) квартир, будинків
і допоміжних приміщень (надалі – Положення), розроблено відповідно до ст. 150, 152 Житлового кодексу Української РСР, Цивільного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України
«Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону культурної спадщини», Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005р. №76, Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006р. № 45, Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001р. №127, ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011р. №109 «Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст», рішення міської ради VI скликання  від 14.04.2011р. №153 «Про визначення обсягів і меж повноважень, які здійснюють районні у місті Чернівцях ради та їх виконавчі органи в інтересах територіальних громад районів міста».

1.2. Положення є обов’язковим для виконання усіма фізичними та юридичними особами, які здійснюють перепланування, переобладнання, квартир, будинків і допоміжних приміщень.

1.3. Перепланування, переобладнання, квартир, будинків і допоміжних приміщень проводиться з метою підвищення їх рівня благоустрою
і комфортності умов проживання.

1.4. Наймачі чи орендарі квартир, будинків і допоміжних приміщень можуть виконувати вказані роботи тільки з дозволу власника квартири, будинку чи допоміжних приміщень.

1.5. Виконання робіт з перепланування, переобладнання, квартир, будинків і допоміжних приміщень допускається за умови, що вони не викличуть порушення міцності будинку чи несучої спроможності його конструкцій.

1.6 Рішення, які стосуються зміни призначення приміщень – переобладнання житлових приміщень в нежитлові (офіси, об’єкти побутового обслуговування тощо), приймаються виконавчим комітетом Чернівецької міської ради.

2. Основні терміни і визначення
2.1. Житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, установлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного в ній проживання.

2.2. Допоміжні приміщення житлового будинку – приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку.

2.2.1. Балкон – виступаючий з площини стіни фасаду огороджений майданчик, який служить для відпочинку у літній час.

2.2.2. Веранда – засклене, неопалювальне приміщення, прибудоване до будинку або вбудоване в нього.

2.2.3. Лоджія – накрите і огороджене в плані з трьох сторін приміщення, відкрите до зовнішнього простору, яке служить для відпочинку в літню пору і захисту від сонця.

2.2.4. Світлова кишеня – приміщення з природним освітленням, яке примикає до коридору і призначене для його освітлення. В якості світлової кишені може використовуватися сходинкова клітина, відокремлена від коридору заскленими дверима шириною не менше 1,2 м.

2.2.5. Світловий ліхтар – засклена конструкція покриття для освітлення сходинкової клітини або внутрішнього дворику будинку.

2.2.6. Тамбур – прохідний простір між дверима, який служить для захисту від проникнення холодного повітря, диму і запахів на вході в будівлю, сходинкову клітину і інші приміщення.

2.2.7. Тераса – огороджена, відкрита прибудова до будинку у вигляді майданчика для відпочинку, яка може мати дах і влаштовується на землі або над розташованим нижче поверхом.

2.2.8. Комора – приміщення площею до 2м2, розташоване в неопалювальному об’ємі квартири.

2.2.9. Горище – простір між поверхнею покриття (даху), зовнішніми стінами і перекриттям верхнього поверху.

2.2.10. Еркер – виступаюча за площину фасаду частина приміщення, частково або повністю засклена, яка покращує його освітлення та інсоляцію.

2.2.11. Поверх мансардний – житловий поверх, розташований в об’ємі горищного простору.

2.2.12. Мезонін – приміщення, розташоване в горищному просторі, конфігурація покриття даху якого виступає за межі загальної площі даху будинку.

2.2.13. Поверх надземний – поверх, при відмітці підлоги приміщень не нижче планувальної відмітки землі.

2.2.14. Поверх підвальний – поверх, при відмітці підлоги приміщень нижче планувальної відмітки землі більше ніж на половину висоти приміщення.

2.2.15. Поверх цокольний – поверх, при відмітці підлоги приміщень нижче планувальної відмітки землі на висоту не більше половини висоти приміщень.

2.2.16. Поверх технічний – поверх для розташування інженерного обладнання і прокладки комунікацій, може бути розташований в нижній (технічне підпілля), верхній (технічне горище) або в середній частині будівлі.

2.3. Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (надалі - Балансоутримувач) – це власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

2.4. Власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (надалі - Власник) – фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпорядження приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстрованих в установленому законом порядку.

2.5. Внутрішньобудинкові системи – мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які розміщені в межах будинку, споруди, системи протипожежного захисту.

2.6. Прибудинкова територія – це територія навколо будинку, незалежно від кількості поверхів або квартир, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування будинку.

2.7. Перепланування квартир і допоміжних приміщень – впорядкування їх існуючого планування з демонтуванням і встановленням перегородок, перенесенням дверей, закладанням чи пробиванням нових прорізів під вікна, двері, з влаштуванням нових вбиралень, відсутніх чи додаткових ванних кімнат, кухонь, відокремлених входів, улаштування вхідних груп.

2.8. Переобладнання квартир, будинків (допоміжних приміщень) – обладнання їх відсутніми інженерними мережами водо-, тепло-, газопостачання і водовідведення, заміна центрального опалення на автономне, ремонт, перемурування і переобладнання старих та влаштування нових опалювальних печей та димоходів до них, встановлення додаткового газового обладнання з приєднанням до газових мереж, а також стаціонарного електричного обладнання (нагрівачі води, опалювальні прилади та інші) з підключенням до існуючих електричних мереж тощо. До переобладнання відноситься улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків автономного опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів, влаштування і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

2.9. Квартира - комплекс взаємопов'язаних приміщень, які використовуються для проживання однієї сім'ї різного чисельного складу або однієї людини, який включає (як мінімум): житлову (житлові) кімнату, кухню, ванну кімнату (душову), вбиральню (або суміщений санвузол), передпокій, комору чи вбудовану шафу.

2.10. Проектна документація - затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні вирішення, а також кошториси об’єктів будівництва.
3. Порядок отримання дозволу на перепланування, переобладнання, (визначення технічної можливості) квартир, будинків і допоміжних приміщень
3.1. Для отримання дозволу на перепланування, переобладнання (визначення технічної можливості) квартир, будинків і допоміжних приміщень, власник, наймач чи орендар (фізична або юридична особа) повинен звернутися з відповідною заявою до голови районної у місті Чернівцях ради.

До заяви додаються:3.1.1. Копія паспорта, ідентифікаційного коду.

3.1.2. Копія правовстановлюючого документа, що засвідчує право власності на квартиру, будинок, допоміжне приміщення, їх оренду чи найм.

3.1.3. Копію технічного паспорта (плану).

3.1.4. Проектна документація (технічне заключення, висновок передпроектні пропозиції, ескізний проект перепланування (переобладнання), звіти, тощо) про проведення робіт із переобладнання або перепланування, виконаний проектною організацією.

3.1.5. Висновки органів пожежного нагляду та санітарно-епідеміологічного контролю щодо перепланування, переобладнання (за наявності).

3.1.6. Згода на проведення таких робіт, згідно з розробленою проектною документацією, власників суміжних квартир будинку, у разі якщо їх інтереси можуть порушуватися при проведенні робіт, завірена керівником експлуатуючої організації чи нотаріально.

3.2. У випадках переобладнання інженерних систем кухонь, ванних кімнат, вбиралень, підключення їх до зовнішніх мереж, заміни системи опалення, проектна документація погоджується додатково з підприємствами (організаціями), на балансі яких знаходяться мережі водо-, тепло-, газо- і електропостачання та водовідведення.

3.3. Перепланування, переобладнання квартир, будинків, допоміжних приміщень, які знаходяться в межах центрального історичного ареалу м. Чернівців, проводиться за погодженням (висновком) з відділом охорони культурної спадщини міської ради.

3.4. За результатами розгляду поданих документів міжвідомча комісія надає висновок, який має рекомендаційний характер для подальшого прийняття виконавчим комітетом районної у місті Чернівцях ради відповідного рішення.

3.5. Рішення про надання дозволу на перепланування, переобладнання (визначення технічної можливості) квартир, будинків і допоміжних приміщень, приймає виконавчий комітет районної у місті Чернівцях ради.

3.6. Рішення виконавчого комітету районної у місті Чернівцях ради про надання дозволу на перепланування, переобладнання (визначення технічної можливості) чи відмову у наданні такого дозволу може бути оскаржено в судовому порядку.

4. Порядок виконання робіт з перепланування, переобладнання (визначення технічної можливості) квартир, будинків і допоміжних приміщень
4.1. Виконання робіт з перепланування, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень, без одержання дозволу (визначення технічної можливості), або проведення робіт не передбачених проектно - кошторисною документацією, вважається самовільним.

4.2. У випадку відхилень від встановленого порядку проведення робіт чи вимог проекту, що спричиняє небезпеку для мешканців чи порушує несучу спроможність конструкції будинку, роботи негайно припиняються і вживаються необхідні заходи щодо запобігання аварійному стану конструктивних елементів і інженерних систем будівлі.

4.3. При виконанні будь-яких робіт в приміщеннях не дозволяється порушувати цілісність несучих перегородок та капітальних стін без спеціальних проектних рішень з їх підсилення. Забороняється перекривати димоходи і вентиляційні канали.

4.4. Роботи з перепланування, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень, проводяться з обов’язковим дотриманням вимог пожежної безпеки, безпечної експлуатації газового обладнання і електроустановок, а також збереження безпечного функціонування всіх загальнобудинкових інженерних мереж.

4.5. Контроль за проведенням робіт по переплануванню, переобладнанню, квартир, будинків і допоміжних приміщень, здійснюють працівники комунальних житлово-експлуатаційних підприємств, посадові особи управління житлового господарства районних у місті Чернівцях рад, інші організації міста, на балансі чи обслуговуванні яких знаходиться будинок або квартира, незалежно від форм власності будинку та проектною організацією або автором проекту.

4.6. У випадках збільшення або зменшення житлової, загальної площі, кількості житлових кімнат у квартирі чи будинку за рахунок перепланування, переобладнання або зміни функціонального призначення приміщень, Чернівецьке міське комунальне бюро технічної інвентаризації вносить відповідні зміни в технічний паспорт на квартиру, будинок та у разі необхідності, готує проект рішення на розгляд виконавчого комітету Чернівецької міської ради про заміну правовстановлюючих документів на об’єкт.


5. Порядок розгляду питань, пов'язаних зі збереженням та оформленням документів на приміщення, які самовільно переплановані, переобладнані
5.1. Самовільне перепланування або переобладнання жилих будинків, жилих приміщень, господарських будівель та споруд (надалі - самовільне перепланування або переобладнання) тягне за собою адміністративну відповідальність.

5.2. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 92, 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення, розглядають адміністративні комісії відповідного району за місцем проживання порушника. Протоколи про адміністративне правопорушення складаються посадовими особами, уповноваженими рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради та кодексом України про адміністративні правопорушення.

5.3. У разі здійснення самовільного перепланування або переобладнання фізична або юридична особа після притягнення до адміністративної відповідальності може звернутися із заявою на ім’я відповідного голови районної у місті Чернівцях ради про збереження та оформлення такого нерухомого майна.

5.4. Заява за резолюцією голови районної у місті Чернівцях ради направляється для розгляду до міжвідомчої комісії, яка діє при виконавчому комітеті районної у місті ради.

5.5. До заяви Власник (співвласники) подають наступні документи:

5.5.1. Копію паспорта фізичної особи.

5.5.2. Довідку про склад сім’ї.

5.5.3. Копію правовстановлюючого документа, що засвідчує право власності на квартиру, будинок, допоміжне приміщення, їх найм.

5.5.4. Копію технічного плану квартири (будинку).

5.5.5. Технічний висновок, виготовлений проектною організацією, що має відповідну ліцензію, в якому обов'язково визначається:

а) відповідність (невідповідність) виконаного перепланування і (або) переобладнання приміщення державним будівельним нормам та правилам;

б) технічний стан будівельних конструкцій приміщення, в якому виконано перепланування і (або) переобладнання;

в) можливість подальшого використання приміщення без порушення умов експлуатації несучих конструкцій та інженерного обладнання (систем електро-, тепло-, водо-, газопостачання, водовідведення та вентиляції).5.5.6. Висновок (погодження) відділу охорони культурної спадщини міської ради (у разі знаходження об’єкта в межах центрального історичного ареалу
м. Чернівців).

5.5.7. Висновки органів державного санітарного та пожежного нагляду (за наявності).

5.5.8. Згода на проведення таких робіт, згідно з розробленою проектною документацією, власників суміжних квартир будинку, у разі якщо їх інтереси можуть порушуватися при проведенні робіт, завірена керівником експлуатуючої організації чи нотаріально.

5.5.9. Копія постанови про адміністративне правопорушення та квитанція про сплату штрафу.

5.6. Заява разом з доданими до неї документами розглядається на черговому засіданні відповідної міжвідомчої комісії, але не пізніше ніж
у 30-денний термін з дня її реєстрації.

5.7. При розгляді заяви, Власник в узгоджений з ним час зобов'язаний надати доступ до приміщення представникам відповідної міжвідомчої комісії.

5.8. За результатами розгляду поданих документів міжвідомча комісія надає висновок, який має рекомендаційних характер для виконавчого комітету районної у місті Чернівцях ради.

5.9. Підготовка проектів рішень виконавчого комітету районної у місті Чернівцях ради про збереження самовільного перепланування або переобладнання та внесення їх на засідання виконавчого комітету районної у місті Чернівцях ради здійснюється управлінням житлового господарства районної у місті Чернівцях ради згідно з цим Положенням.

5.10. У разі відмови у збереженні самовільного перепланування або переобладнання, особа, яка здійснила перепланування або переобладнання, зобов'язана за свій рахунок привести приміщення в попередній стан.

5.11. У разі відмови привести приміщення в попередній стан, питання вирішується в судовому порядку.

5.12. Рішення виконавчого комітету районної у місті Чернівцях ради про збереження самовільного перепланування або переобладнання є підставою для внесення Чернівецького бюро технічної інвентаризації відповідних даних до технічного паспорта та оформлення, у разі необхідності, свідоцтва про право власності.

5.13. Рішення виконавчого комітету районної у місті Чернівцях ради про збереження самовільного перепланування або переобладнання чи відмову у його збереженні може бути оскаржено в судовому порядку.
6. Відповідальність за самовільне перепланування, переобладнання квартир, будинків і допоміжних приміщень
6.1. Особи, винні у самовільному переплануванні, переобладнанні квартир, будинків і допоміжних приміщень, у псуванні конструктивних елементів житлових будинків, квартир та їх інженерного обладнання несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством України.

6.2. Сплата штрафу за адміністративне правопорушення не звільняє Власника, наймача чи орендаря будинку, квартири і допоміжних приміщень від виконання робіт з усунення допущених пошкоджень конструктивних елементів, інженерних систем, обладнання, та відшкодування Власнику будинку і мешканцям інших квартир нанесених збитків.

Секретар Чернівецької міської ради В.Михайлішин