Урок з природознавства та математики, 4 клас - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Урок математики 4 клас тема. Додавання І 1 61.54kb.
Плани-конспекти з природознавства 3 клас 3 клас 9 1630.77kb.
Урок математики в 6 класі Вчитель математики Воронова А.І 1 68.1kb.
Урок природознавства 1 клас моя країна україна 1 119.29kb.
Урок з математики,природознавства і розвитку зв’язного мовлення 1 87.43kb.
Урок природознавства у 9 класі Валентина Череп, учитель природознавства 1 86.95kb.
Урок математики, 5 клас Григор’єва Людмила Володимирівна, вчитель... 1 65.62kb.
Урок-подорож у казку «Попелюшка» ( інтегрований урок з математики... 1 41.64kb.
Урок-екскурсія з природознавства 2 клас «Спостереження за природою... 1 222.3kb.
Урок математики (1 клас) Тема: Послідовність чисел від 0 до 10. 1 47.41kb.
Ідсумковий урок з природознавства 5 клас Підготувала вчитель кнвк... 1 49.14kb.
Звіт про результати проведення процедур відкритих торгів №6-в/35В... 1 60.86kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Урок з природознавства та математики, 4 клас - сторінка №1/1
Подорож космічними просторами
Інтегрований урок з природознавства та математики, 4 клас

Тема. Закріплення знань про планети Сонячної системи засобами математичних знань, умінь і навичок ділення і множення багатоцифрових чисел на одноцифрові числа.

Мета. Закріпити уміння розв’язувати приклади і задачі, які містять пройдені випадки множення і ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Переві-рити рівень знань учнів з вивченого матеріалу. Розвивати обчислювальні навички, пізнавальний інтерес, увагу, пам'ять, логічне мислення, кмітливість, організованість. Збагатити знання учнів про планети Сонячної системи. Виховувати старанність, бажання вчитися.

Обладнання. Таблиці (малюнки) «Сонячна система», малюнки на тему космосу, картки із завданнями, аудіо запис зльоту ракети, DVD-плеєр, телевізор.

Хід уроку

І. Організація класу.

- Перш, ніж розпочати заняття, давайте привітаємо наших гостей, даруючи всім свою посмішку.


ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами побуваємо… Де ми побуваємо, ви дізнаєтесь, коли виконаєте деякі завдання.


ІІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

- На дошці числа з буквами; виконавши завдання, ви знайдете потрібне слово.



img_2738

        • Знайти частку чисел 250 і 5.

        • Добуток 305 і 2.

        • 1/10 від 160.

        • У скільки разів 324 більше, ніж 3?

        • Добуток 170 і 10 зменшити у 100 разів.

        • 803 збільшити у 6 разів.


img_2742
К О С М О С

0000



  • Отже, ми сьогодні здійснимо уявну подорож у космос, а точніше – проведемо тренувальний політ у космічний простір, де знаходяться домівки зірок, які називаються галактиками. Наша галактика називається Чумацький Шлях одна з галактик, які існують у Всесвіті. Сьогодні ми здійснимо політ до деяких планет, які входять до складу Сонячної системи.


созв


  • На чому можна подорожувати у космосі?

images


  • Так, звичайно, на космічному кораблі.




  • Подорож наша буде космічно-математична, отож і управляти кораблем зможе той, хто любить математику, цікавиться цією наукою. Вашими вірними друзями під час подорожі будуть уважність, кмітливість, взаємодопомога, винахідливість.



  • Як уже видно з вашого розміщення у класі, ви поділені на три групи – три екіпажі космічного польоту. Кожен екіпаж повинен мати свою назву. Капітани відкриють спеціальні конверти, з яких про неї і дізнаються.



  • У конверті знаходиться картка із написом назви екіпажу. На зворотній стороні картки записано тлумачення (пояснення) назви. Тлумачень є три, відповідно до кількості команд. Вам необхідно вибрати таке пояснення назви вашого екіпажу, яке б відповідало дійсному, правильному тлумаченню.



  • Капітани екіпажів повідомлять нам назву своєї команди і її тлумачення.



  • Отже, і назви команд також стосуються космосу, а точніше космічних тіл.


img_2743

МЕТЕОР
МЕТЕОР – це тверде тіло, яке рухається у космічному

просторі, іноді потрапляє в атмосферу Землі. У цей час ми можемо спостерігати в небі його яскравий слід. Ще явище такого падіння називається «дощем».

img_2744

КОМЕТА


КОМЕТА – величезна куля, яка складається із блискучих льодяних каменів, газу та пилу. Має хвіст із газу та пилу. Вчений Галлей відкрив одну з таких куль і встановив, що вона обертається навколо Сонця по орбіті кожні 76 років.


img_2745

СУЗІР’Я
СУЗІР’Я – це візерунок (узор) із зірок, який утворює певну фігуру. Цим узорам дали імена. Головних є 12. Їх називають Знаками Зодіаку.





  • У кожного космонавта є бортовий журнал, де він записує дані своїх спостережень. А наші бортові журнали – це спеціальні аркуші-картки, на яких розміщенні завдання нашого польоту. Робіть у них записи охайно, без помилок.




  • Перед тим, як ми вирушимо в подорож, нам необхідно ознайомитись із польотним завданням, яке підготував Центр Управління Космічними Польотами.

ПОЛЬОТНІ ЗАВДАННЯ




    1. Закріпити знання та уміння ділити і множити багатоцифрові числа на одноцифрові.

    2. Пригадати, чим відрізняється усне множення багатоцифрових чисел на одноцифрові від письмового.

    3. Закріпити уміння розв’язувати задачі.

    4. Перевірити знання правил порядку виконання арифметичних дій різного ступеня.

    5. Збагатити знання про планети Сонячної системи.




  • Перед вами три космічні кораблі (зображення ракет). Для того, щоб відбувся зліт кожного з них, вам необхідно виконати деякі завдання на множення і ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові.

images
images1

2000 : 2 = 8004 • 3 =

305 • 5 = 654 : 6 =


006

416 : 4 =

2 • 330 • 5 =


Чути звук зльоту ракети

004



  • Ми успішно стартували. Наш курс – планети Сонячної системи.




  • Поки наші кораблі набирають швидкості, звернемося до польотних завдань і перевіримо, яке ж із них ми виконали і над яким нам варто працювати далі.




  • Так, ми закріплювали уміння множити і ділити багатоцифрові числа на одноцифрові.




  • Перейдемо до наступного завдання. Пригадайте, чим відрізняється усне множення багатоцифрових чисел від письмового.




  • Отже, успішно виконане і наступне завдання.




  • Наші космічні кораблі зараз пролітають над найближчою до Сонця планетою – Меркурієм.


меркурий



  • Щоб ви могли повідомити цікавого про цю планету?




  • Це найменша планета Сонячної. Поверхня його кам’яниста й пустинна, там немає ні води, ні атмосфери, ні повітря. Меркурій – найшвидша планета, яка обертається навколо Сонця за 88 днів.




  • Давайте обчислимо, скільки обертів може зробити Меркурій за 1 рік (рік земний).



  • А яка друга планета від Сонця? (Венера)


венера



  • Чи є у вас які-небудь повідомлення про Венеру?

- Ця планета носить ім’я богині краси, Венери. Вранці вона виглядає дуже яскравою зіркою, тому її називають «ранковою зорею». Ця планета дуже схожа на Землю, майже така ж за розміром. Оточена товстим шаром хмар, однак її атмосфера, на відміну від земної, складається з вуглекислого газу і сірчаної кислоти. Під таким покривом дуже спекотно, температура досягає +480 С.




  • Як ви думаєте, чи є життя на Венері? Чому?




  • Яка найвища температура на Землі, яку можуть витримати живі організми? (+40*С)

  • У скільки разів температура на Венері перевищує максимальну температуру на Землі? (480 : 40 = у 12 разів)

- Щоб вирушити далі, ми повинні виконати завдання Центру Управління

Польотами, яке знаходиться в капсулі.

ЗВЕРНЕННЯ – ЗАВДАННЯ

ДО ЕКІПАЖІВ КОСМІЧНИХ КОРАБЛІВ,

ЯКІ ВИРУШИЛИ У ЦІКАВУ ПОЖОРОЖ
« Шановні учасники подорожі!

Зараз ви мандруєте неймовірно цікавими просторами нашого Всесвіту.

А чи задумувались ви коли-небудь над тим, як досліджують Космос, коли була запущена перша ракета, хто був першою людиною, яка піднялась за межі земної атмосфери, даючи можливість уже нашим сучасникам так вільно мандрувати Всесвітом? Чим відрізняються перші космічні кораблі від сьогоднішніх? Ми думаємо, що ви любите читати цікаві енциклопедії, знаходити відповіді на питання і працювати практично.

Отже, завдання: за таблицею складіть задачу про перший космічний корабель, який зміг вийти на орбіту нашої планети та корабель, який здійснив політ значно пізніше. Бажаємо успіху.»




Рухомі об’єкти

Швидкість, V

Час, T

Відстань, S

Восток-1
Буран

3км/с
?, на 3км/с більша

108с
Х (с)

? км





  • Одна з команд розв’язує задачу по діях з поясненням:

  1. 3 * 108 = 324 (км) відстань до орбіти;

  2. 3 + 3 = 6 (км/с) швидкість косм. кор. «Буран»;

  3. 324 : 6 = 54 (с) час, за який «Буран» досягає орбіти

Відповідь: 54 с.
- Друга команда розв’язує задачу виразом:

(3 * 108) : (3 + 3) = 54 (с)

Відповідь: 54 с.


  • Третій команді пропонується розв’язати цю задачу рівнянням:

(3 + 3) * Х = 3 * 108

Х = 324 : 6

Х = 54

Відповідь: 54с.




  • Отже, ми закріпили уміння розв’язувати задачі. Виконали ще один пункт польотного завдання. Схоже завдання ви отримаєте для самостійного опрацювання вдома.




  • Я думаю, що ви вже здогадались, до якої планети ми наближаємось.


земля


  • Так, це наша рідна планета – Земля.




  • Земля – третя від Сонця планета. Вона найкрасивіша, вона є домом для живих істот. Нашій планеті близько 6 млрд. років. Вона обертається навколо Сонця і навколо своєї осі, завдяки чому відбувається зміна пір року і часу доби.




  • А що цікавого знаєте ви?




  • Якщо ми почали говорити про Землю, то, мабуть, будемо вже повертатись назад, додому.

018


  • А тим часом, виконаємо ще одне завдання, запропоноване Центром управління польотами.

  • Знайти значення виразу на сумісні дії, кінцевим результатом якого повинно бути число, рівне кількості членів екіпажу. Це завдання вам необхідно зробити всією командою, де кожен із вас має виконати свою дію в обчисленні виразу. Будьте уважними.

(1000 : 25 + 26) : 15 + (56 : 2 + 72) : 20 = ____




  1. Позначте порядок виконання дій.

  2. Зробіть обчислення.

  3. Оголосіть результат.




  • Чи всі пункти польотних завдань ми виконали?


ІV. Підсумок уроку


  • Отже, наш тренувальний політ успішно завершується.




  • Що вам видалося складним?




  • Що вас зацікавило найбільше?




  • З яким настроєм закінчилася ваша подорож? Позначте у своєму бортовому журналі «личко настрою», а саме на хмаринці-сліді, що залишився від ракети, на якій ви подорожували.




  • І на сам кінець, я хочу вам подякувати за чудову подорож, за уміння згуртовано працювати і запропонувати переглянути деякі відео матеріали, зроблені під час подорожі у цікавий, незвіданий світ.


Діти і присутні гості переглядають слайд-шоу «Подорож у Космосі» в супроводі неофіційного гімну наших космонавтів у виконанні гурту «Земляне» - «Трава у дома» («Земля в иллюминаторе»).