В. В. Скрипник наголосив, що біля меморіалу, на жаль, немає жодного учасника бойових дій. Але напередодні свята їх відвідали керівни - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення 20. 03. 08 Охтирка Про звернення голови районної ради до... 1 33.55kb.
Молитва біля абортарію «Немає жодного вчинку в моєму житті, який... 1 65.22kb.
Розпорядження голови облдержадміністрації № план заходів з підготовки... 1 38.79kb.
Про затвердження актів приймання-передачі у спільну власність територіальних... 1 44.42kb.
Розпорядження голови обласної державної адміністрації 20. 08. 1 109.05kb.
Рішення № 2012 р м. Кіцмань Про надання дозволу на списання окремого... 1 18.15kb.
Рішення 07. 09. 2012 р. 11 сесія 6 скликання Про передачу у спільну... 1 79.71kb.
Рішення від 9 жовтня 2013 року м. Деражня Про окремі питання управління... 4 767.94kb.
Рішення 29. 02. 2012 №55 Про уточнений перелік об’єктів спільної... 1 149.71kb.
Рішення від 21 лютого 2013 року №344-vі про прийняття у спільну власність... 1 24.41kb.
Рішення 10 червня 2013 року №26/12-13 м. Сокиряни Про передачу окремого... 1 67.79kb.
Розпорядження " 20 " 04 2012 р. №268-р Про організацію перебування... 1 24.27kb.
Таращанський 1 219.63kb.

В. В. Скрипник наголосив, що біля меморіалу, на жаль, немає жодного учасника бойових - сторінка №1/1
9 травня 2013 року казанківці, як і всі українці, відзначили 68-му річницю Великої Перемоги. Зранку в центрі селища зібралися учні місцевих навчальних закла­дів, працівники підприємств та організацій, з яких формується колона, що вирушає в нап­рямку меморіального комплексу загиблим воїнам. Очолюють її прапороносці, в руках яких майорять червоні стяги Перемоги. Святкового настрою додає бронетранспортер. Попереду нього крокують дівчата з портретами загиблих земляків. На жаль, цього року вперше в колоні не було жодного учасника бойових дій. Ті з них, хто живий, за станом здоров’я не змогли з’явитися на урочистості.

Біля священного місця зібралося чимало люду.

Голова РДА В. В. Скрипник привітав присутніх із 68-ю річницею Великої Перемоги.

- У цей славний день ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у поєдинку з фашист­ськими загарбниками, - сказав Василь Васильович. – Свята пам’ять про Велику Вітчизняну війну залишається з нами, як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці і, водночас, вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни. Тому для нас, нащадків і спадкоємців солдатів Великої Перемоги, найвищим законом буття є вірність їх священній справі і нетлінній пам’яті, довічна синівська шана й повага. Наш земний уклін усім тим, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Сьогодні особливо хочеться згадати шанованих ветеранів та побажати їм міцного здоров’я, чудового настрою в цей радіс­ний і, водночас, сумний для всіх нас день. Хай не болять ваші рани, хай щастя і радість не переводяться у ваших оселях.

В. В. Скрипник наголосив, що біля меморіалу, на жаль, немає жодного учасника бойових дій. Але напередодні свята їх відвідали керівники району, голови територіальних громад.

Василь Васильович зазначив, що нині ветерани стурбовані тим, що чим більше час віддаляє нас від 9 травня 1945 року, тим частішими й нахаб­нішими стають спроби зменшити роль радянської армії та радянського народу у Великій Перемозі. І нині ми є свідками тих подій, які відбуваються в ряді регіонів нашої держави з метою заплямувати її. Він підкреслив, що святе завдання кожного з нас - не допустити того, щоб подвиг, здійснений у роки війни, був забутий. В. В. Скрипник побажав всім мирного неба, щастя, а нашим ветеранам – довгих років життя.

До всіх присутніх звернувся голова районної ради В. І. Кузін, який відзначив, що 68 років тому наш народ отримав Велику історичну перемогу над гітлерівською Німеччиною, врятував народи світу від коричневої чуми фашизму. Це була найстрашніша, найкровопролитніша війна в історії людства, розв’язана німецьким фашизмом. Василь Іванович підкреслив, що в кривавій боротьбі з ворогом загинули мільйони радянських воїнів. Наші земляки-казанківці, захищаючи Батьківщину, проявляли небачені мужність і героїзм. Сьогодні ми в неоплатному боргу перед поколінням фронтовиків, чий подвиг ніколи не буде забутий.

Керівник району сказав, що у Великій Вітчизняній війні загинуло понад 4,5 тисячі наших земляків. Тільки за визволення селища віддали свої життя 100 чоловік. А за визволення району – 575 солдат та офіцерів. В окремих регіонах місцева влада намагалася відмінити святкування Дня Великої Перемоги, який вже сьогодні називає Днем скорботи.

- Але поки ми живі – жива наша пам’ять. Нікому не вдасться на свій лад переробити історію. Ми зобов’язані зберегти історичну правду, розпо­відати про неї молоді, не допустити відродження фашизму, - відзначив голова районної ради.

Від депутатського корпусу, районної організації Партії регіонів він привітав казанківців і гостей зі святом та побажав всім добра й щастя.

Казанківський селищний голова Н. І. Паланіч наголосила на тому, що особливо гіркою була доля солдатських матерів, дружин. Увесь тягар війни, біль втрат витерпіли їх люблячі серця, винесли тендітні руки.

- Вічна пам’ять тим, кому не судилося дожити до Великої Перемоги. Ми в неоплатному боргу перед ними за стійкість, мужність і терпіння, - сказала Наталя Іванівна. – Хай тепле й світле дихання весни вселяє оптимізм і гарний настрій на добрі справи, а мир, добробут і суспільна злагода стануть найкращим пам’ятником солдатам Великої Вітчизняної. Вони не загинули, вони просто пішли в небеса. Вітаю всіх зі святом!

Присутніх зі святом Перемоги привітала голова районної ветеранської організації М. Г. Ризук. Вона відзначила, що учасників бойових дій з кожним роком стає все менше, але їх не забувають керівники району, селищний, сільські голови, представники соціальних служб, територіального центру.

Казанківський районний військовий комісар підполковник С. В. Осіпчук відзначив, що серед знаменних і визначних дат, які відзначаються в Україні, День Перемоги посідає особливе священне місце.

- Сьогодні Україна може бути впевненою в тому, що, перейнявши з рук ветеранів естафету мужності й профе­сіоналізму, нинішні захисники Вітчизни зроблять все можливе, щоб мир і спокій панували в кожній родині нашої рідної України, - сказав Сергій Віталі­йович. – Висловлюю глибоку вдячність ветеранам, а також всім тим, хто зробив вагомий внесок у Велику Перемогу.

Голова районної організації воїнів-інтернаціоналістів і запасу А. М. Коптєв привітав своїх земляків зі святом та побажав всім доброго здоров’я. Молодому поколінню він дав наказ брати приклад з людей, які подарували всім нам життя.

Проникливими були виступи учнів Казанківської гуманітарної гімназії Олени Ризук та Юлії Коптєвої, які запевнили ветеранів, що молодь буде свято берегти і нести через життя пам’ять про Велику Перемогу.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. До підніжжя пам’ятника вдячні земляки поклали вічно зелену гірлянду та живі квіти, після чого благочинний Казанківського району протоієрей Сергій справив поминальну панахиду по жертвам війни.

9 травня червоні гвоздики й тюльпани лягли також до підніжжя пам’ятного знака В. О. Васляєву, легендарної “тридцятьчетвірки”.

Звертаючись до присутніх, депутат обласної ради В. Г. Дорошенко закликав своїх земляків виховувати молодь в дусі патріотизму, поваги до старшого покоління.Після урочистостей в РБК ветерани пом’янули своїх загиблих товаришів, піднявши фронтових 100 грамів та скуштувавши солдатської каші. А потім воїни-інтернаціоналісти, козаки разом із ветеранами побували на околиці колишньої Чабанки, поклали квіти на могилу чотирьох невідомих радянських солдат, які загинули у березні 1944 року, визволяючи це село від окупантів.

Урочисті заходи, присвячені Дню Великої Перемоги, відбулися у всіх сільських радах району.