Впровадження тестових методик для учнів з особливостями психофізичного розвитку на уроках соціально-побутового орієнтування Тетяна К - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Федерація спортивного орієнтування україни спортивно-технічний комітет 1 273.78kb.
Додаток 1 до проекту №548 зміни до програми соціально-економічного... 1 61.38kb.
Орієнтування в просторі(на місцевості) та часі 1 157.11kb.
Додаток до проетку рішення 24 сесії міської ради 6 скликання №511... 1 35.56kb.
Бенчмаркінг як інструмент ефективного управління в умовах соціально-економічної... 1 30.81kb.
Розпорядження смт. Великий Бурлук від 21 вересня 2011 року №302 Про... 1 123.89kb.
Розпорядження 12. 03. 2012 №126 м. Борзна Про затвердження Заходів... 1 113.63kb.
Президент Федерації спортивного орієнтування 1 74.15kb.
Комунальний заклад 3 490.08kb.
Рішення 14. 06. 2012 №354/24-12 Про затвердження Програми підтримки... 1 33.75kb.
Рішення від 10 листопада 2011 року №138 -VІ про затвердження Програми... 1 162.58kb.
Місцезнаходження товариства: Україна, Рівненська область, м. 1 296.33kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Впровадження тестових методик для учнів з особливостями психофізичного розвитку на - сторінка №1/1
Впровадження тестових методик для учнів з особливостями психофізичного розвитку на уроках соціально-побутового орієнтування

Тетяна Кондратенко, учитель соціально-побутового орієнтування навчально-виховного об’єднання «Спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 1 –дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Однією з актуальних проблем спеціальної школи є формування у дітей з особливостями психофізичного розвитку умінь оцінювати результати діяльності на уроці.
У цьому навчальному році я продовжую працювати над впровадженням методики тестування розумово відсталих учнів на уроках соціально-побутового орієнтування. Сам предмет СПО передбачає за мету створення умов, близьких до життєвих ситуацій, для адаптації дітей з особливими потребами у подальшому і дорослому житті. Тестові завдання, як на мою думку, ще більше сприяють досягненню цієї педагогічної проблеми.

По-перше, хочу сказати, що тестові завдання я здебільшого використовую на уроках тематичної атестації, коли відводиться певний урок для систематизації та закріплення з однієї чи кількох тем. Самі тестові завдання я складаю вже протягом п’яти років, поступово, не поспішаючи. А починалося все з впровадження тестів на уроках тематичної атестації – вибірково з деяких тем, лише серед учнів 8-их та 9-их класів. Потім поступово я в цих класах намагалася на всіх уроках тематичної атестації проводити тематичне оцінювання учнів тільки за допомогою тестів. Написання тестів, на мою думку, як розгадування загадок, є однією з форм гри. Саме так розумово відсталі учні сприймають цей вид роботи. Вони завжди із задоволенням чекають цих уроків. Для них не виявляється проблемою, якщо декілька уроків з теми було ними пропущено. Вони все рівно намагаються вгадати відповідь, тим більше, що в багатьох питаннях я пропоную учням варіанти відповідей для вибору правильної.

Зараз вже п’ятий рік я практикую проведення тестів або часткових тестів під час кожного уроку тематичної атестації, починаючи вже з 5-го класу. У п’ятому класі уроків тематичної атестації – чотири. У 6-9-их – 8-9 уроків тематичного оцінювання. Майже на всіх уроках тематичного оцінювання я намагаюся провести атестацію учнів за допомогою тестів.

У 5-му класі на першому з таких уроків я розповідаю учням правила написання тестів, поведінку під час їх заповнення, вибір правильної відповіді, занесення її до зошитів під відповідним номером, перевірку і принципи оцінювання кожного запитання. Саме разом з учнями ми перевіряємо написаний цей перший тест на уроці СПО. Діти під керівництвом вчителя на полях зошита виставляють собі «+» чи «-« за кожну відповідь на питання. Кожне питання обговорюється, чому саме така відповідь є вірною, навіть чому учень написав так, а не інакше, проводиться бесіда, співбесіда з усім класом, навіть якщо всі діти дали правильну відповідь. Таким чином проводиться корекція знань учнів.

На другому такому уроці дітям на етапі перевірки написання тестів. Я пропоную метод взаємоперевірки. Але разом з класом, під керівництвом вчителя. Так само кожна правильна відповідь проговорюється, пояснюється, тобто проводиться детальна корекція, уточнення знань з кожного запитання, що стосується вивченої теми.

По-друге, особливо важливим на цих уроках я вважаю економію часу для корекції та уточнення знань учнів. Саме цього бракує під час застосування інших методів роботи вчителя під час проведення тематичного оцінювання учнів. Самостійні, контрольні роботи можливо доречніше проводити на уроках української мови та математики. На уроках соціально-побутового орієнтування я вважаю ефективним саме цей метод – перевірку та оцінювання знань учнів за допомогою тестів. Тим більше, що в нас час це дуже актуально, коли в масових школах вже починаючи з третього класу учні складають тести на підсумкові семестрові оцінки. Проводяться моніторинги при переводі до іншого класу за підсумками навчання; коли при закінченні школи проводиться належне тестування. І ми, педагоги допоміжної школи, не повинні не помічати цих змін в масових школах та загалом у системі навчання в нашій державі, повинні йти в ногу з часом, хоча б для того, щоб наші діти і їх батьки відчували дихання сучасності в нашій школі, навіть у таких маленьких рисах педагогічної діяльності вчителя.

По-третє, це дуже цікавий вид роботи. Він є творчим для вчителя, емоціональним – для дітей. Під час вибору відповідей, які я пропоную учням, іноді використовую іронічні нотки, і діти це відчувають. Проте на відчувають, що тест – це все ж таки свого роду контрольна робота, підведення підсумків декількох уроків, декількох тем. Їм просто цікаво почути наступне запитання. Дізнатися потім чи правильну відповідь вони дали. Вони ще посперечаються з вчителем, але вчитель та інші діти доведуть правильність саме тої відповіді, яку слід було обрати, і все стане на свої місця. Правильна відповідь обов’язково залишиться у пам’яті таких учнів. Вони дізналися її через вгадування, але потім, шляхом емоційного обговорення, вона закріпилася найдовше, назавжди, для того щоб потім стати у нагоді.

По-четверте, в противагу опитуванню, вчитель може поставити 12 питань (як у тестах, що я їх складаю з свого предмету) і навіть більше. При іншій методиці я можу задати учневі одне, два, три запитання. Якщо це фронтальне опитування, то як правило працюють 2-3 учні, інші не вступають у бесіду, сидять мовчки, можливо навіть не слухають відповідей своїх однокласників.

На сьогоднішній день підручники з соціально-побутового орієнтування розроблені тільки для учнів 5-6-их класів. Підручник для 6-го класу використовується тільки другий рік. Знаю, що в планах випуск підручника для 7-го класу. Маю надію, що 8-і та 9-і класи теж незабаром отримують навчальні книги з цієї дисципліни. У 7-9-их класів – підручників немає. Діти складають короткий план розповіді вчителя, записи з теми, складають конспекти-відповіді, таблиці і т. д. На уроках тематичної атестації я дозволяю учням користуватися своїми конспектами під час написання тестів. Це важка праця для розумово відсталої дитини – знайти відповідний запис навіть у своєму зошиті. Але ми цьому вчимося. Виходить, хоча й не в усіх. Крім того, дозвіл піддивитися у свій конспект стимулює розумово відсталих учнів працювати наполегливо під час викладання свит елем всієї навчальної теми та розділу під час усіх уроків. Вони працюють для того, щоб потім добре скласти тест, виграти у цій грі. Бо все ж таки вони вважають, що на цих уроках відбувається гра, і кожен намагається виграти, посісти перше місце, набрати більшу кількість балів – змагаються таким чином. Отже, написання тестів на уроках тематичної атестації підвищує ефективність не тільки уроків тематичного оцінювання, а й усіх уроків загалом.

Я склала значну кількість запитань для тестів. Не всі з них виявилися цікавими, отже, на мою думку, мають певні недоліки. Я вишукую інші, замінюю. Над кінцевим варіантом необхідно ще попрацювати. Так віднаходяться нові форми роботи.

На деяких темах, які видаються особливо об’ємними (наприклад, тема «Дієтичного харчування» у 9-му класі) або важкими для запам’ятовування розумово відсталими дітьми, я використовую бліц-тести. Це такі тести, що вимагають відповіді «так» чи «ні», «згоден» чи «не згоден». Звичайно, вони передбачають елементи вгадування більшою мірою. Проте і цьому випадкові діти намагаються самостійно відшукати правильну відповідь, оскільки потім її ще необхідно довести, пояснити. Тобто, і тут тест не обходиться без корекції знань учнів вчителем, проводиться детальне уточнення набутих знань.

В інших класах дуже специфічні, важкі діти. Набуті знання засвоюються повільно і в менших об’ємах, спостерігається швидке забування нових слів. Іноді заплановані питання не знаходять відповідей серед учнів цього контингенту. Тоді починаю екпериментувати, десь підказувати, дотримуючись тону гри. Наприклад слово «багаж» є відповіддю на питання. Я підсказую: « Це слово починається на букву «Б». Не реагують. Тоді продовжую: «5 букв, закінчується на букву «Ж». Хто здогадується, хто у зошиті пише відповідне слово. Але таким чином досягаємо певних результатів. А на етапі перевірки ще раз проговорюємо ці питання та відповіді до них.

Робота над цією методикою видається мені дуже цікавою. Роботи ще багато. Остаточних результатів, мабуть, чекати зарано. Значну кількість тестів необхідно переробити, робити більш цікавими. А головне – тести повинні відповідати чинній програмі, бажано, щоб усі питання з розглянутої теми були відображені у тесті. Іноді з цим виникають труднощі. Багато роботи з переформулювання самого запитання. Запитання необхідно складати так, щоб воно було зрозумілим для розумово відсталих учнів і недовгим за тривалістю читання. Складання запропонованих відповідей також потребує певної переробки, доробки. Отже, тести проходять перевірку учнями та часом.

Вважаю, що робота принесла певні результати. Знаю, що деякі вчителі також практикують таку методику на своїх уроках. Можливо, це не так систематично, як у мене, але все ж таки використовують. Мої заняття з СПО є дуже специфічними, в основному у формі бесід, співбесід, підготовки до дорослого життя, свого роду уроки спілкування. Заняття з СПО суттєво відрізняються від інших навчальних предметів. Тому така систематичність доречна тільки на моїх уроках. На далі покаже час. Буду працювати над цим питанням далі.5 клас Тематичне тестування з тем

Урок № 12 «Особиста гігієна» та «Догляд за одягом та взуттям»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

СПО
Соціально-побутове орієнтування

2.

Що таке гігієна?

Мило, чистота, здоров’я

Чистота

3.

Як часто необхідно чистити зуби?

1 раз на день,

2 рази на день,

3 рази на день,

через день2 рази на тиждень

4.

Чи треба після їжі полоскати рот водою?

Так, ні

Так

5.

До особистої гігієни людини входить щоденний ранковий та вечірній туалети?

Так, ні

Так

6.

Чим можна мити волосся?
Шампунем

7.

На якій відстані від телевізора слід дивитися передачі?

1 м., 10 м., 2-5 м., 2-5 м., 5-7 м.


2-7 м.

8.

Формений одяг – це одяг для військових, міліціонерів, учнів школи

Так, ні

Так

9.

За сезоном взуття поділяється на чоловіче, жіноче, дитяче?

Так, ні

Ні (літнє, зимове, демісезонне)

10.

Яке взуття можна змащувати кремом?

Шкіряне,

замшеве,


текстильне.

гумовеШкіряне

11.

Відгадайте загадку: « В роздягальні я служу - на собі пальто держу»
Вішак

12.

Назви взуття для занять спортом
Кеди, кросівки, чешки, мокасини5 клас Тематичне тестування

Урок № 12 з теми «Харчування»
Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Який продукт харчування вважають найбільш важливим?
Хліб

2.

Які поживні речовини входять до складу їжі? Доповніть ряд слів

Вітаміни, білки

Жири та вуглеводи

3.

Такі процеси, як: сортування, миття та нарізання продуктів – відносять

до ..?


1. Первинної обробки;

2. Теплової обробки
1. Первинної обробки

4.

Бутерброд з двома скибами хліба називають?

1. Закритим;

2. Відкритим;

3. Фруктовим;

4. Овочевим1. Закритим

5.

Як можна назвати бутерброд з ковбасою?

1. Рибним;

2. Овочевим;

3. Фруктовим;

4. М’ясним4. М’ясним

6.

Де на Україні вирощують чай?

1. У Києві;

2. У Криму;

3. На Закарпатті;

4. У ХарковіУ Криму та на Закарпатті

7.

Що таке омлет?

1. Варене яйце;

2. Смажене яйце;

3. Смажене яйце з молоком


3. Смажене яйце з молоком

8.

Скільки часу необхідно витратити для приготування яйця, звареного вкруту?

1. 4-6 хв.;

2. 1-2 хв.;

3. 8-10 хв.;

4. 1 година
3. 8-10 хв.

9.

За сезоном взуття поділяється на чоловіче, жіноче, дитяче?

Так, ні

Ні (літнє, зимове, демісезонне)

10.

Які продукти входять до складу вінегрету?
Картопля, морква, квасоля, буряк, цибуля, кислі огірки, олія

11.

Чашки, блюдця, цукерниця, чайник (назвіть одним словом)
Чайний сервіз

12.

Що таке меню?
Це перелік страв

6 клас Тематичне тестування з тем

Урок № 12 «Особиста гігієна» та «Догляд за одягом»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Чи можна білі речі прати разом з кольоровими?

Так, ні

Ні

2.

Чи можна відбілювати кольорові речі?

Так, іноді, ніколи

Ні

3.

Якими руками необхідно вмикати праску у розетку?

Сухими, мокрими

Сухими

4.

Що пришивають до рушника, яким витирають руки?

Ґудзик, гачок, вішалку, петельку

Петельку

5.

Щоб відремонтувати порвану шкарпетку необхідно зробити … Що?

Штопку, аплікацію, латку

Штопку

6.

Якого кольору повинна бути

нитка щоб пришити білий ґудзик?Червоного, зеленого, білого, чорного

Білого

7.

Як часто потрібно підрізати нігті?

1 раз на тиждень, 1 раз на два тижні, 1 раз на місяць

1 раз на тиждень

8.

Які ґудзики бувають за способом пришивання?
З 2-ма отворами, з 4-ма отворами, з вушком

9.

Скільки разів на день миють руки?

1 раз, 2 рази, 10 разів,

за потребоюЗа потребою

10.

Як часто необхідно мити ноги?

1 раз в день, через день,

1 раз в тиждень,

1 раз в місяць


1 раз в день

11.

Які бувають ґудзики за формою?

Різні геометричні форми

Круглі, овальні, квадратні

12.

Назвіть елементи загартування організму
Сонце, повітря і вода

6 клас Тематичне тестування

Урок № 42 з теми «Догляд за житлом»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Що таке житло?

1. Місце, де люди відпочивають;

2. Місце, де люди працюють1.2.

Основні гігієнічні вимоги до житла

1. Щоб в квартирі завжди було красиво;

2. Щоб завжди було брудно;

3. Щоб було чисто


3.

3.

Як часто рекомендується мити вікна у квартирі ?

1. 1 раз на рік;

2. 2 рази на рік;

3. 1 раз на місяць


3.

4.

Якою повинна бути температура повітря у квартирі влітку?

15-18 * С, 18-20* С,

20-22* С, 22-25* С18-20* С

5.

Якою повинна бути температура повітря у квартирі взимку?

15-18 * С, 18-20* С,

20-22* С, 22-25* С20-22* С

6.

Чи можна сушити білизна після прання у квартирі?

Так, ні

Ні

7.

Як часто необхідно мити унітаз?

Щоденно, через день,

1 раз на місяць,

1 раз на тиждень


Щоденно

8.

Як часто необхідно мити ванну?

Кожного дня,

через день,

після використання, 1 раз на тиждень


Після використання

9.

Назвіть електричний прилад для видалення пилу
Пилосос

10.

Як називають прибирання, при якому миється підлога?

Сухе, вологе

Вологе

11.

Як часто необхідно поливати кімнатні рослини узимку?

Кожного дня,

через день,

1 раз на тиждень


1 раз на тиждень

12.

У якій послідовності необхідно виконувати прибирання?
Підмітання, витирання пилу, миття підлоги

7 клас Тематичне тестування

Урок № 14 з теми «Харчування»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Скільки разів на день повинен їсти школяр?

2, 3, 4, 5

4

2.

У який час школяреві потрібно лягати спати?

1. 18.00;

2. 21.00;

3. 22.00;

4. 23.00


2. 21.00

3.

Як часто слід мити волосся?

1. 1 раз на тиждень;

2. 1 раз на місяць;

3. 2 рази на місяць;

4. 2 рази на тижденьВ залежності від типу волосся – 1 або 2 рази на тиждень

4.

Як часто необхідно міняти нижню білизну

1. Кожного дня;

2. Через день;3. Через два дні

Кожного дня

5.

Якого кольору повинна бути нитка щоб пришити зелений ґудзик?
Зеленою

6.

З якої тканини шиють постільну білизну?

Шерсть, папір, бавовна, синтетика

Бавовна

7.

Чи можна виварювати білі бавовняні речі?

Так, ні

Так

8.

Які способи прання вам відомі?
Замочування, виварювання, ручне прання, прання у пральній машині

9.

Чому праску не можна ставити на дерев’ну поверхню?
Може статися пожежа

10.

За малюнком: хто правильно харчується?

Малюнок з книги «Твоє тіло – цікавий механізм» (С. 52-53)

Наталочка

11.

Чим можна чистити одяг?

Гребінець, щітка, волога ганчірка, засіб для видалення плям

Щіткою, вологою ганчіркою, засобом для видалення плям

12.

Що таке хімчистка
Це підприємство, де одяг чистять за допомогою хімічних речовин


7 клас Тематичне тестування з тем

Урок № 34 «Сім’я» та «Культура поведінки»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

До якого виду ігор відноситься «Морський бій»?

Тихі, рухливі

До тихих

2.

До якого виду ігор відноситься волейбол?

Тихі, рухливі

До рухливих

3.

Із запропонованого ряду випишіть тільки назви рухливих ігор

«Подоляночка», піжмурки,

«Назви слово», «Хрестики-нулики»«Подоляночка», піжмурки

4.

Скільки гравців може грати у «Морський бій»?

1, 2, 3, 4

2

5.

Напишіть дві назви рухливих ігор
Футбол…

6.

Що з названих речей краще подарувати на новосілля?

Каблучка, сервіз, квіти, книжка

Сервіз

7.

Що з названого краще вибирати у подарунок дівчині?

Квіти, парфуми, мило, плаття

Квіти

8.

Що з названих речей не дарують?

Торт, цукерки, пігулки, намисто

Пігулки

9.

Як називають подарунки на свята св. Миколая та Валентина
Миколайчиками та валентинками

10.

Що можна побажати, даруючи подарунок?
Щастя, здоров’я…

11.

Якщо вам подарували два однакових подарунки, чи потрібно про це говорити людям, що це зробили?

Так, ні

Ні

12.

Що необхідно сказати, отримавши подарунок?
Дякую, …


8клас Тематичне тестування з тем

Урок № 8 «Особиста гігієна» та «Догляд за одягом»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Напишіть три етапи догляду за шкірою обличчя
Очищення, тонізування, зволоження

2.

Назвіть 2-3 косметичні засоби догляду за шкірою обличчя
Очищувач, лосьйон, тонік, крем, скраб, маска

3.

Із чого виготовляють шерстяні тканини?

Бавовна, льон, шерсть, синтетика

Шерсть

4.

У якій воді перуть шерстяні тканини?

Холодній, теплій, гарячій

У теплій

5.

Який з пральних порошків можна використовувати для прання синтетичних та шерстяних тканин?

1. Для бавовни і льону;

2. Для всіх видів тканин2. Для всіх видів тканин

6.

Чи можна викручувати синтетичні

речі?


Так, ні

Ні

7.

Чи можна використовувати відбілювач для прання синтетичних і шерстяних тканин?

Так, ні

Ні

8.

З чого починають прасувати сорочку?

Манжет, комір, спинка, перед

З манжетів або коміра

9.

Як прасують спідницю?

Вздовж, впоперек

Вздовж

10.

Що пришивають, коли здають речі для прання у пральню?

Гудзики, мітки, аплікація

Мітки

11.

Що таке пральня?
Це підприємство, де речі перуть за певну оплату

12.

Чим відрізняється пральня самообслуговування від звичайної?
Клієнт пере сам, використовуючи пральні машини фірми.


9 клас Тематичне тестування з тем

Урок № 8 «Особиста гігієна» та «Догляд за одягом»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Чи шкодить здоров’ю людини паління?

Так, ні

Так

2.

На який орган людини паління впливає найбільше?

Руки, легені, печінка, голова

Легені

3.

На який орган людини найбільше впливає алкоголь?

Ноги, шия, печінка, легені

Печінка

4.

Чи можна вживати пиво дітям до 18 років?

Так, ні

Ні

5.

Виберіть дорослі розміри одягу

28-32, 38-42, 46-52

46-52

6.

Виберіть дитячі розміри взуття

43-46, 37-39, 27-29

27-29

7.

Як визначається розмір чоловічої сорочки?

Обхват шиї, обхват стегон, обхвати грудей

Обхват шиї

8.

Як визначається розмір брюк?

Обхват грудей, обхват стегон, обхват шиї

Обхват стегон

9.

Чи можна одяг з плямами крові замочувати у гарячій воді?

Так, ні

Ні

10.

Як називається засіб для відбілювання речей?

Синька, відбілювач, оцет

Відбілювач

11.

Назвіть 3-4 речі, необхідні для видалення плям на тканинах12.

Як виводяться плями від…

(окреме завдання кожному учневі)

9 клас Тематичне тестування з теми

Урок № 20 «Харчування»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Чи може однорічна дитина самостійно їсти ложкою?

Так, ні

Так

2.

З якого віку дитині можна давати їсти оселедець?

1 рік, 1,5 року, 2 роки, 3 роки

1,5 року

3.

З якого віку дитині можна давати їсти шоколад?

2 роки, 3 роки,

3,5 роки


З 2-ох років

4.

Яку страву бажано давати дитині ясельного віку на вечерю?

Молочну, овочеву, м’ясну

Овочеву

5.

Скільки разів на день повинна їсти дитина віком від 1 до 3 років?

2 рази, 3 рази,

4 рази, 5 разів4 рази на день

6.

Що таке дієтичне харчування?

1. Це лікувальне харчування;

2. Це дієта для схуднення1. Це лікувальне харчування

7.

При яких захворюванням призначають «Дієту № 5»?

1. Захворювання печінки та жовчного міхура;

2. Цукровий діабет;

3. Ожиріння;

4. Захворювання нирок1. Захворювання печінки та жовчного міхура

8.

При яких захворюваннях призначають «Дієту № 9»?

1. Захворювання печінки та жовчного міхура;

2. Цукровий діабет;

3. Ожиріння;

4. Захворювання нирок2. При цукровому діабеті

9.

Що є основним продуктом при лікуванні недокрів’я (анемії)?

Картопля, хліб, печінка, яблука

Печінка

10.

З якого віку дитині можна давати їсти макарони?

1 рік, 1,5 року, 2 роки, 3 роки

З 1,5 року

11.

Чи можна людині, хворій на цукровий діабет, споживати мед?

Так, ні

Так

12.

Напишіть рецепт приготування сирників
Сир, яйця, манна крупа, борошно. Перемішати, смажити…

9 клас Тематичне тестування з теми

Урок № 30 «Сімейні стосунки» та «Культура поведінки»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Що таке сім’я? (Підберіть кращу, як на вашу думку, відповідь)

1. Це колектив, що поєднує людей різного віку, рівноправних, пов’язаних родинними узами та обов’язками;

2. Чоловік та жінка, що живуть разом в одному домі1. Це колектив, що поєднує людей різного віку, рівноправних, пов’язаних родинними узами та обов’язками;


2.

З якого віку дозволяється вступати у шлюб дівчатам та жінкам на Україні?

16 років, 17 років, 18 років, 20 років

17 років

3.

- «- хлопцям та чоловікам?

16 років, 17 років, 18 років, 20 років

18 років

4.

Що таке громадянський шлюб?

1. Шлюб, не зареєстрований у рагсі;

2. Шлюб, зареєстрований у рагсі1. Шлюб, не зареєстрований у рагсі

5.

Якими не повинні бути стосунки у сім’ї?

Дружні, чесні, морально-етичні, справедливі, господарсько-побутові, сварливі

Сварливими

6.

Чи завжди молодий чоловік повинен пропускати дівчину чи жінку вперед?

Так, ні

Ні (в разі перешкоди)

7.

Хто має першим виходити з транспорту?

Чоловік, жінка

Чоловік

8.

За який час потрібно запрошувати гостей на свято?

За день, за два, за тиждень, за місяць

За тиждень

9.

Що небхідно зробити, якщо гість раптом щось розіб’є чи зламає?

Вигнати, посварити, заспокоїти, заплакати щоб пожалів

Заспокоїти

10.

До якої години можна вмикати гучну музику?

До 23.00, до 22.00, до 21.00, до ранку

До 21.00

11.

За який час до приходу гостей повинен бути накритий стіл?

За 5 хвилин. За 15 хвилин, за годину, за 2 хвилини

За годину

12.

Чи правильним є цей вислів?

«Сімейне життя ніколи не буває суцільним святом. Необхідно вміти ділити не лише радощі, а й горе, біду, нещастя»Так, ні

Так

9 клас Тематичне тестування з тем

Урок № 40 «Догляд за житлом» та

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Що таке інтер’єр?

1. Програма телебачення;

2. Внутрішній простір квартири;

3. Порода собаки


2. Внутрішній простір квартири

2.

З якого боку від робочого стола слід розташовувати лампу чи бра?

Ліворуч, праворуч

Ліворуч

3.

Який колір негативно впливає на нервову систему людини, і тому його не слід використовувати у спальні?

Зелений, жовтий, червоний, блакитний

Червоний

4.

Назвіть важливий елемент оздоблення квартири, який використовується для вікон
Фіранки, штори, портьєри, гардини, жалюзі

5.

Які штори роблять візуально видовжують кімнату?

1. Довжиною до підлоги;

2. Довжиною до підвіконня1. Довжиною до підлоги

6.

Назвіть предмети інтер’єру, призначені для освітлення
Люстра, бра, торшер

7.

Скільки в Кіровограді автовокзалів?

Один, два, три

Два

8.

Яким є маршрут Кіровоград-Київ?

Міжміський, приміський, міський, міжнародний

Міжміський

9.

Від чого залежить вартість проїзду автобусом?

1. Від продавця квитків;

2. Від швидкості автобусу;

3. Від кілометражу;

4. Від комфортабельності автобусу3 та 4 варіанти

10.

Яким є маршрут Кіровоград-Новоукраїнка?

Міжміський, приміський, міський, міжнародний

Приміський

11.

Назвіть види водного транспорту
Морський та річний

12.

Як називається місце, до якого прибувають кораблі?
Порт


9 клас Тематичне тестування з тем

Урок № 54 «Торгівля», «Засоби зв’язку» та «Медична допомога»

Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Як називається місце, де населення реалізує надлишки сільськогосподарських продуктів, вирощених власними руками?
Сільськогосподарський ринок

2.

Назвіть найбільший ринок у Кіровограді
Критий ринок

3.

Чим відрізняються правила торгівлі на ринку від магазину?

1. На ринку дорожче;

2. Можна поторгуватися2. Можна поторгуватися

4.

Що можна купити на ринкові?


5.

Якою може бути найбільша вага посилки?

5 кг, 8 кг, 10 кг,

15 кг


8 кг.

6.

Який грошовий переказ надходить раніше?

Поштовий, телеграфний

Телеграфний

7.

Від чого залежить вартість відправлення грошового переказу?

1. Від суми переказу;

2. Від часу відправлення1. Від суми переказу

8.

Чи можна при опіках змащувати рану жиром?

Так, ні

Ні

9.

Чи можна при обмороженні змащувати рану спиртом?

Так, ні

Ні

10.

Що слід роботи для того, щоб уникнути сонячного удару?

1. Пити багато води;

2. Носити капелюх;

3. Не виходити на вулицю


Носити капелюх

11.

Які з названих предметів не можна відправляти у посилках?

Фрукти, книги, консервація, одяг

Консервацію

12.

Назвіть перші ознаки отруєння
Запаморочення, пронос, нудота…
Запитання


Варіанти відповідей


Правильна відповідь


1.

Хліб, булка, батон, бублик – це хлібобулочні вироби

Так, ні

Так

2.

Вареники, пельмені, оладки, млинці, пиріжки – це кондитерські вироби

Так, ні
3.

(За наочністю) з якого виду тіста зроблений цей борошняний виріб?

Пісочного. Дріжджового, слоїстого, прісного
4.

Напишіть два способи приготування дріжджового тіста5.

Напишіть, як ви знаєте види прісного тіста


6.

Як називається виріб, зображений на малюнку? (За наочністю)7.

Що не консервують?

Кабачки, моркву, буряк, картоплю
8.

Що таке маринад?

1. Розчин води з сіллю;

2. Гарячий розчин води з оцтом, сіллю та спеціями


9.

Що зайве? (За наочністю)

Лавровий лист, перець горошком, оцет, лимонна кислота, ванільний цукор
10.

Плоди якої зрілості краще підходять для приготування джему?

Зелені, нестиглі, зрілі
11.

Скільки солі потрібно для соління огірків у трьохлітровій банці

2 чайні ложки. 3 чайна ложки,

3 столові ложки


12.

Дванадцятого запитання сьогодні не буде, а додатковий бал отримають ті учні, які виконали творчу роботу