Звіт голови жмеринської райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя 2013 року в рамках засідання комітету з економічних реформ доб - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт голови мурованокуриловецької райдержадміністрації за підсумками... 1 299.24kb.
Звіт голови крижопільської райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя... 1 166.73kb.
Звіт голови могилів-подільської райдержадміністрації за підсумками... 3 474.89kb.
Звіт голови ямпільської райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя... 3 508.13kb.
Звіт голови піщанської райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя... 3 662.25kb.
Звіт голови чечельницької райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя... 1 327.11kb.
Звіт голови чечельницької райдержадміністрації за підсумками i-ого... 1 268.92kb.
Звіт голови шаргородської райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя... 1 357.85kb.
Звіт голови калинівської райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя... 1 220.38kb.
Звіт голови барської райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя... 2 498.58kb.
Звіт жмеринського міського голови за підсумками 1 півріччя 2013 року... 1 160.84kb.
М. Кривоноса, 25 Представника позивача: Адвоката Швець Тетяни Михайлівни 1 10.93kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт голови жмеринської райдержадміністрації за підсумками 1 півріччя 2013 року в - сторінка №1/1
ЗВІТ

ГОЛОВИ ЖМЕРИНСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

ЗА ПІДСУМКАМИ 1 ПІВРІЧЧЯ 2013 РОКУ В РАМКАХ ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ З ЕКОНОМІЧНИХ РЕФОРМ

Доброго дня, шановний Іване Михайлович,

члени робочої групи, присутні та запрошені.

Протягом першого півріччя поточного року зусилля районної державної адміністрації, територіальних громад були направлені на забезпечення поступального соціально-економічного розвитку.

Консолідація зусиль дала свої позитивні результати. Вагомим внеском в цьому напрямку і його невід’ємною складовою стала реалізація завдань, що визначені дорученням голови обласної державної адміністрації від 4 лютого 2013 року, про що дозвольте прозвітувати.

Так, на їх виконання, було розроблено план конкретних заходів в якому чітко окреслено коло питань та заходи з поліпшення надання якості послуг в галузі охорони здоров’я, освіти, культури, розвитку агропромислового комплексу, підвищення рівня заробітної плати, легалізації робочих місць, благоустрою, визначені відповідальні виконавці, терміни реалізації. Основна частина заходів запланована на другий та третій квартали, передбачено фінансування для їх проведення. Хід реалізації заходів розглядався на робочих нарадах. Слайд.

Крім того, для більш детального вивчення проблем та потреб кожної територіальної громади, нами було створено робочу групу з питань сприяння виконавчим комітетам сільських та селищної рад у здійсненні власних повноважень із соціально-економічного розвитку територіальних громад, до складу якої входили представники управлінь та відділів райдержадміністрації, інших органів державної влади.

У середні травня місяця відбулись виїзні робочі зустрічі у кожній територіальній громаді під час яких було вивчено проблемні питання, визначено шляхи їх вирішення, особливо акцентовано увагу на виконанні доручень, визначених планом заходів на 2013 рік. ( Слайд)



А тепер більш конкретно:

Медицина: загальну характеристику закладів охорони здоров’я району та стан її матеріально-технічної бази показано на слайді. (СЛАЙД)

По пункту.2.1. Щодо забезпечення поліпшення матеріально – технічної бази закладів охорони здоров’я первинної мережі всі планові завдання І кварталу були виконані повністю, про що ми звітували минулого разу. Для інформації нагадаю, що були проведені ремонтні та сантехнічні роботи у приміщеннях фельдшерсько – акушерських та фельдшерських пунктів сіл Тартак, Подільське, Дубова, Слобода-Чернятинська, Токарівка, Кам»яногірка на загальну суму більше 70 тисяч гривень за рахунок бюджетних та спонсорських коштів. (Детально це відображено на слайдах)

В ІІ кварталі 2013 року завершена реконструкція амбулаторії загальної практики сімейної медицини в села Чернятин, яка сьогодні введена в експлуатацію.

Зараз амбулаторія відповідає всім вимогам табелю оснащення затвердженого міністерством охорони здоров’я України. В приміщені виділені площі для розміщення аптечного пункту, стоматологічного кабінету, пункту тимчасового базування Жмеринської міської станції швидкої медичної допомоги, яка буде обслуговувати близько 10 тисяч населення жителів Жмеринського та Барського районів, та дасть змогу доїзду бригади швидкої медичної допомоги на протязі 20 хвилин до пацієнта.

Під час реконструкції проведені роботи по енергозбереженню (утеплення стелі, стін фасаду, «тепла підлога»).

Амбулаторія забезпечена гарячою та холодною проточною водою, системою каналізування, внутрішніми вбиральнями з душовими кабінками.

В амбулаторії передбачено окремий вхід для дітей, в тому числі і для проведення профілактичних щеплень.

Заклад практично на 100 відсотків забезпечений обладнанням та інвентарем, медикаментами для надання невідкладної медичної допомоги.

На проведення робіт на протязі 3-х років освоєно понад 2 мільйони гривень, в тому числі і спонсорської допомоги.

В першому півріччі 2013 року освоєно кошти в сумі 823 тисячі гривень.



Проведено капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини м. Жмеринка.

Приміщення облаштоване внутрішніми вбиральнями для пацієнтів та медичного персоналу, амбулаторія забезпечена холодною проточною водою та системою каналізування.

Для пацієнтів з обмеженими фізичними можливостями вхід в приміщення облаштований пандусом та дзвінком для виклику медичного персоналу.

На проведення робіт з місцевого бюджету використано 90 тисяч гривень.



Проведено капітальний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту с.Рів.

Приміщення забезпечено всіма кабінетами, які передбачені табелем оснащення, в пункті функціонує фізіотерапевтичний кабінет.

В приміщені облаштована внутрішня вбиральня з холодною та гарячою проточною водою, системою каналізування.

На ремонтні роботи з районного бюджету освоєно 74 тисячі гривень.

Внутрішніми вбиральнями з підключенням гарячої та холодної проточної води, системою каналізування облаштовані фельдшерсько-акушерські пункти сіл: Жуківці, Будьки, Кам»яногірка, Кармалюково.

На проведення робіт з місцевого бюджету використано 91 тисячу гривень та більше 15 тисяч спонсорської допомоги.

На фельдшерсько – акушерських пунктах сіл Дубова, Тарасівка проведено роботи по облаштуванню внутрішньої вбиральні, системи каналізування. Продовжуються роботи по спорудженню криниць та підключення приміщень закладів до водопостачання.

Розпочато роботи з облаштування внутрішньої вбиральні та системи водопостачання і водовідведення у фельдшерсько – акушерському пункті села Телиленці.

Стан виконання даного пункту доручення складає 100 відсотків по амбулаторіях та 140 відсотків по ФАПах, що представлено на діаграмах (СЛАЙД).

По пункту 2.2. доручення щодо виконання районної програми “Місцевих стимулів ” на 2013 рік укладено додаткову з Вінницьким Національним медичним університетом імені М.І. Пирогова щодо навчання за кошти районного бюджету, за результатами районного конкурсного відбору, мешканки села Жуківці Жмеринського району Британської М.В. на загальну суму 15 тисяч 400 гривень .

З початку року оплачено 9 тисяч 200 гривень.

В серпні місяці буде проведено новий конкурс з метою відбору претендентів до вступу у Вінницький національний медичний університет на навчання за контрактом.

На виконання пункту 2.3. доручення відділом охорони здоров’я проведено 2 колегії та 1 оперативну нараду, спільно з центральною районною лікарнею та Центром первинної медико-санітарної допомоги,проведені медичні ради з питань диспансерного спостереження за вагітними, роділлями, породіллями, розроблений план заходів з ліквідації недоліків, які призвели до незадовільних показників по перинатальній смертності.

Також ще питання 28 березня було заслухано на колегії Департаменту охорони здоров”я та курортів облдержадміністрації.

За І півріччя 2013 року в районі зареєстровано 2 випадки перинатальної смертності, що складає 5,1 випадок на тисячу народжених, що який не перевищує середньо обласний показник. (Для довідки у 2012 році було 6 випадків, що складало 14,5 проміле)

Всі випадки перинатальної смертності, які зареєстровані відносяться до категорії непередбачуваних.



По пункту 2.4. щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2012 року № 907 «Про затвердження Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

На першому етапі в районі проведена організаційна робота: перереєстрація осіб з підвищеним артеріальним тиском, створений електронний реєстр пацієнтів хворих на гіпертонічну хворобу, медичними працівниками центру первинної медико-санітарної допомоги проводяться акції з метою визначення артеріального тиску громадян міста та району в трудових колективах та організаціях, здійснюються виїзди районних фахівців центральної районної лікарні з метою консультування жителів сільської місцевості району.

Відділом охорони здоров’я проводиться робота по залученню до проекту лікарів відділової лікарні станції Жмеринка.

На 1 липня поточного року лікарями загальної практики сімейної медицини та центральної районної лікарні виписано 11 тисяч 310 рецептів, відшкодовано коштів аптечним установам за виписаними рецептами більше 20- ти тисяч гривень

За І півріччя 2013 року виписано – 9 тисяч 840 рецептів, здійснено відшкодування на суму майже 17 тисяч гривень. ( СЛАЙД).

5 липня Департаментом охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації та державною службою з лікарських засобів у Вінницькій області в приміщені актового залу районної ради проведено виїзну нараду з медичними працівниками, в тому числі і відділкової лікарні станції Жмеринка та аптечними установами, які займаються господарською діяльністю з реалізації лікарських засобів.

На нараді розглянуто питання щодо покращення реалізації Постанови Кабінету Міністрів України. На даний час медичними працівниками враховані критичні зауваження, в районі розроблені конкретні заходи по покращенню цієї роботи. Сподіваюсь, що аптечні установи, які розташовані на території району і здійснюють торгівлю лікарськими засобами всі без винятку стануть учасниками даного проекту, що дасть змогу більш повного забезпечення потреб пацієнтів гіпотензивними препаратами за референтними цінами

На виконання пункту 2.5. Для проведення ремонтних робіт відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги заплановано використати 620 тисяч гривень, на ремонтні роботи по терапевтичному відділенню - 480 тисяч гривень.

В центральній районній лікарні на проведення ремонтних робіт відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги вже освоєно 462 тисячі гривень або майже 75 відсотків, по терапевтичному відділенню - 157 тисяч гривень або 33 відсотки. Загалом освоєно 619 тисяч гривень або більше 56-ти відсотків виділених коштів.

Хочу подякувати Вам, Іване Михайловичу, за фінансову підтримку з боку обласної влади, яка виразилася в виділенні додаткових коштів з обласного бюджету в сумі 600 тисяч гривень на охорону здоров’я. Ці кошти підуть на завершення реконструкції амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Станіславчик, який обслуговує 6 населених пунктів з населенням більше 5 тисяч чоловік.

Ми зробимо все можливе для завершення робіт на цьому об’єкті, залучивши додатково кошти з районного бюджету та інших джерел. Також в 2013 році плануємо облаштувати внутрішніми вбиральнями 4 фельдшерсько-акушерські пункти. В інших закладах роботи будуть продовжені в 2014 році під час проведення капітальних ремонтів та улаштування водогонів у населених пунктах.



Освітянська галузь

В освітянській галузі – пора літніх ремонтів, які розпочаті після успішного функціонування пришкільних таборів. У більшості навчальних закладів роботи уже 100 – відсотково завершені, в інших – на стадії завершення. Окремі фото відремонтованих приміщень ви бачите на екрані ( слайд)

Для поточних ремонтів з районного бюджету забезпечено придбання лако-фарбових виробів на суму 130 тисяч гривень, ряду витратних матеріалів на суму близько трьохсот тисяч гривень і це дозволяє бути впевненим, що школярі та дошкільнята навчатимуться та виховуватимуться у відповідних умовах.

З 8 серпня буде розпочато комісійний об’їзд з метою вивчення стану готовності загальноосвітніх та дошкільних закладів до нового навчального року, оформлення відповідних актів.

З 1 вересня для дітей відкриють двері 29 загальноосвітні школи , 4 – навчально - виховні комплекси, 19 дошкільних та 1 позашкільний навчальні заклади. (слайд ) Суспільним дошкільним вихованням буде охоплено 725 дітей у 35-ти різновікових групах, що складає 70,2 відсотки із кількості дітей віком від 3 до 6 років.

Що стосується протокольного доручення, то минулого звіту ми доповідали про успішне проведення громадського обговорення щодо якості надання освітніх послуг в розрізі кожної територіальної громади та накреслення перспектив функціонування навчальних закладів.(Слайд)

Як наслідок, за результатами обговорення, на зборах жителів територіальних громад сіл Біликівці, Людавка та Слобода Межирівська, а пізніше на сесіях відповідних сільських рад були прийняті рішення щодо реорганізації Біликовецької, Людавської та Слободо Межирівської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів в навчально – виховні комплекси, що дасть можливість в районі охопити дошкільною освітою більшу кількість дошкільнят та при цьому оптимізувати роботу малокомплектних навчальних закладів. (Слайд)

Так по Біликовецькій територіальній громаді, шляхом злиття малокомплектного загальноосвітнього та дошкільного навчальних закладів створюється навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий навчальний заклад», який розташовуватиметься в існуючому приміщенні школи. Для групи садочка уже облаштовано додатково внутрішню вбиральню з відповідним каналізуванням, проведено ремонтні роботи спальної, ігрової кімнат та їдальні. До 15 серпня НВК буде облаштовано обладнанням з використанням існуючого в колишньому ДНЗ та додаткового придбання. (Слайд)

У новоствореному закладі в школі навчатиметься 30 учнів та 17 дітей відвідуватимуть групу садочка.

Паралельно з 1 вересня 2013 року учні 7-9 класів три дні на тиждень навчатимуться на базі сусіднього Мартинівського шкільного округу, до якого організовано підвіз шкільним автобусом.

Об’єднання двох закладів та функціонування округу дасть можливість річної економії коштів в межах 160,0 тис. грн..



По Людавській територіальній громаді створення навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ступеню - дитячий навчальний заклад» дає змогу відкриття групи садочка. У новоствореному НВК в початковій школі навчатиметься 21 учень та 17 дітей відвідуватимуть групу садочка. Учні 5-9 класів навчатимуться в межах Браїлівського освітнього округу в Браїлівській загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, до якої буде організовано підвіз шкільним автобусом (22 учні).

На сьогодні проводяться роботи по встановленню системи опалення для групи дитячого навчального закладу та будується внутрішня вбиральня з відповідним каналізуванням. Одночасно проводяться ремонти всіх навчальних приміщень, закуплено будівельні та витратні матеріали. (Слайд)

Завершити роботи по реорганізації та облаштуванню планується до 15 серпня 2013 року.

По Слободо Межирівській територіальній громаді створення навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий1 навчальний заклад» дає можливість розширення мережі дошкільних навчальних закладів за рахунок відкриття групи садочка для 20 дітей дошкільного віку на території приміщення існуючої школи.

Послідовно продовжується проведення ремонтних робіт. За рахунок коштів благодійної допомоги замінено вікна на металопластикові, встановлено нові міжкімнатні та вхідні двері, обладнано систему опалення із встановленням двох побутових твердопаливних котлів. (Слайд)

Проводяться роботи по введенню в експлуатацію внутрішньої вбиральні, для чого закуплено будівельні матеріали. Забезпечено проведення каналізаційної системи.

Завершити роботи по реорганізації та облаштуванню планується до 15 серпня 2013 року.



Наступним завданням (пункт 3.2. доручення) було забезпечити належний рівень передрейсового технічного контролю шкільних автобусів, стану здоров’я та професійного рівня водіїв, які перевозять дітей. Фактичний стан справ наступний: (слайд)

Відділом освіти райдержадміністрації укладено відповідний договір із Жмеринським центром первинної медико-санітарної допомоги щодо проходження водіями шкільних автобусів перед рейсового медичного огляду по місцю проживання у сільських ФАПах чи амбулаторіях. Для цього медичні працівники цих закладів пройшли відповідну підготовку та мають право здійснювати такі огляди. Це забезпечує зручність у роботі та належний контроль. Крім того, передбачена щодення присутність працівників ФАПів в усіх навчальних закладах району з метою проведення медико-педагогічного спостереження та надання, в разі потреби, медичної допомоги всім учасникам навчально-виховного процесу.

Технічний огляд транспортних засобів здійснюється на базі відповідних сільськогосподарських підприємств, укладені договори, механіки та інженерні працівники так само мають відповідний рівень підготовки та допуск до проведення таких перед рейсових оглядів.

Збереження транспортних засобів забезпечується у гаражах навчальних закладів або сільськогосподарських підприємств. На слайді ви можете бачити як це відбувається у реальності.

У зв’язку із необхідністю належного функціонування шкільної їдальні та використання внутрішніх вбиралень Северинівської загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено капітальний ремонт каналізаційної системи загальною вартістю – 90 тисяч гривень. (Слайд школи)

Пункт 3.3. доручення - Здійснити реконструкцію та перевести на альтернативні види палива газову котельню Браїлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступеню в термін - до 15 жовтня 2013 року та пункт 3.4. Провести капітальний ремонт котелень на твердому паливі Почапинецької та Могилівської загальноосвітніх шкіл в той же термін.

Для забезпечення виконання цих доручень рішенням 19 сесії 6 скликання районної ради від 26.02.2013 року додатково виділено 565 тисяч гривень.

Ці кошти спрямовані на виготовлення проектно-кошторисної документації та фактичне проведення реконструкції і переведення з газу на альтернативні види палива котельні Браїлівської школи (Слайд) капітального ремонту котельні Могилівської школи (Слайд)

На слайдах ви бачите приміщення цих шкіл та котелень, а також етапи реалізації робіт.

По Браїлівській загальноосвітній школі уже виготовлено проектно кошторисну документацію та проведено експертизу.

Загальна кошторисна вартість реконструкції котельні становить – 262 тисячі гривень. З районного бюджету профінансовано 30 відсотків оплати за частково виконані роботи.

При проведенні капітального ремонту котельні Могилівської школи планується заміна та додаткове встановлення твердопаливних котлів. Виготовлено проектно-кошторисну документацію. Протягом наступних двох тижнів планується забезпечити 30 відсотків оплати ремонтних робіт. Проведення капітального ремонту буде завершено до 1 серпня 2013 року.

Заплановано проведення капітального ремонту котельні Почапинецької школи, із встановленням двох твердопаливних котлів, для чого рішенням сесії районної ради від 4 липня 2013 року виділено додаткові асигнування за рахунок коштів отриманих з обласного бюджету. Укладено договір з підрядником. (Слайд)

Протягом 2013 року планується ввести в експлуатацію внутрішню вбиральню в Носківецькій школі. На сьогодні забезпечено каналізування. Попередньо з метою належного функціонування, в тому числі санвузла, проводяться роботи по облаштуванню опалення приміщення.

І насамкінець, що стосується освітянської галузі. На Ваше усне доручення, яке дано на минулому звіті, на Жмеринщині успішно пройшов семінар керівників управління освіти районів та міст області. (Слайд) Подібна зустріч дала усім можливість предметно обговорити нагальні питання функціонування навчальних закладів, в першу чергу – специфіки мало комплектних, взаємно збагатитися практичним досвідом для його втілення на місцях.



Агропромисловий комплекс району:

Агропромисловий комплекс є одним із найбільших і важливих секторів економіки району. Основу агропромислового комплексу району складають 66 сільськогосподарських підприємств різних організаційно-правових форм господарювання та господарства населення.

На слайді Ви можете побачити данні щодо динаміки використання ріллі по Жмеринському району за 2010-2013 роки а також динаміку виробництва зернових культур по району за 2008-2012 роки, планові завдання на 2013 рік.

За три останні роки на Жмеринщині кардинально змінена структура посівних площ, з урахуванням еколого – економічного обґрунтування.

Ваше завдання щодо рекомендованої структури, Іван Михайлович, ще в 2011 році – вийти на вал хліба 90- 95 тисяч тон виконано, в 2012 році маємо вал хлібу 124 тисячі тон, та доведемо його в цьому році до 130-132 тис. тонн.

Щороку спостерігається ріст виробництва валової продукції сільського господарства сільськогосподарськими підприємствами, так за 2 останні роки в середньому цей приріст дорівнює 105 % і сягнув 235 мільйонів гривень. По цьому показнику район ввійшов по області в десятку кращих районів.

В цілому по району урожайність сільськогосподарських культур перевищила 40 цнт/га та очікується отримати у 2013 році врожай на рівні 45 центнерів з одного гектару. (Слайд)

На виконання плану заходів щодо соцільно – економічного розвитку Жмеринського району на 2013 рік у аграрному секторі зроблено наступне:

По пункту 4.1.1. - Підготовлено лист на Міністерство аграрної політики та продовольства України та департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації щодо надання цільової фінансової допомоги ДП «Браїлівський сокоморсовий завод» для повного погашення заборгованості із заробітної плати працівникам даного державного підприємства. Проте, відповіді на звернення нами не отримано. (СЛАЙД)

Пункт 4.1.2. Для оптимізації посівних площ під врожай 2013року проведено ряд робочих зустрічей із товаровиробниками району, такі зустрічі відбувались як у минулому році, при закладці озимих культур, так і протягом лютого-березня поточного року і результати цієї роботи видно вже сьогодні.

Погоджена Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації структура посівних площ 2013 року була наступна: зернові культури – 52 відсотки, технічні культури – 26,6, кормові культури – 11,2, картопля та овочі – 10,2. По доведених планових завданнях район виконав всі, в тому числі: по кукурудзі на 107 відсотків, по цукрових буряках на 108, по гречці на 117.

У 2013 році в Жмеринському районі до збирання підлягає посівна площа 59 тисяч га, в тому числі 43 тисячі га по сільськогосподарських підприємствах та 16-ти тисяч га по населенню.

Завдяки збільшенню частки посівів зернових культур у загальній структурі, валовий збір зерна очікується на рівні 130-132 тисяч тонн, що на чотири з половиною тисячі тон більше минулого року. По попередніх розрахунках очікується отримати: пшениці озимої та ярої 42 тисячі тон, ячменю озимого та ярого – близько 10 тисяч тонн, кукурудзи – 73 тисячі тонн, гречки – близько однієї тисячі тонн, сорго – три з половиною тисячі тонн.

З технічних культур до збирання підлягає: озимий ріпак на площі 4,5 тисячі га, ярий ріпак – 454 га, соняшник – 4,9 тисячі га, соя – 4,8 тисячі га, цукровий буряк – 870 га. З яких на сьогодні вже зібрано майже 60 відсотків ріпаку, озимого ячменю - 80 відсотків, озимої пшениці – 10відсотків.

Виконання пункту 4.1.3

Тваринницькою галуззю в районі займаються 10 сільськогосподарських підприємств та близько 9 тисяч особистих селянських господарств, в яких утримується станом на 1 липня цього року майже 8 тисяч 400 голів великої рогатої худоби, в тому числі 5 тисяч 300 корів та 8 тисяч 300 голів свиней.

В сільськогосподарських підприємствах утримується 342 голови великої рогатої худоби, з них 111 корів, одна тисяча 25 голів свиней. У порівнянні з початком року загальне поголів’я худоби збільшилося на 53 голови, свиней – на 129 голів. ( слайд )

На 1 липня 2013 року чисельність корів до початку року зросла на 38 голів, в тому числі 20 голів за рахунок закупівлі племінних корів червоної степової породи (слайд)

Закупівлю провело ФГ «МАГДІМАС» с. Леляки, яке зараз утримує, зокрема, 36 корів, два нетелі та 6 телиць парувального віку.

До зимово-стійлового періоду господарством буде проведена реконструкція викупленого приміщення на 56 голів дійного стада під утримання та доїння установкою «Молокопровід». Попередня вартість проекту – 300 тисяч гривень. (слайд)

В липні розпочалася реконструкція молочнотоварної ферми в ПП «УкрТерраПлюс» села Токарівка вартістю понад три мільйони гривень під групове утримання та автоматизоване доїння. (слайд)

Після проведення реконструкції буде закуплено 50 голів корів і нетелів. НА сьогодні господарство має 64 голови телиць парувального віку.

За темпами росту чисельності ВРХ та свиней район займає перше місце в області, за темпами росту поголів’я корів - друге.

За результатами господарювання в І півріччі поточного року сільськогосподарські підприємства наростили виробництво тваринницької продукції, зростає продуктивність тварин. Зокрема, валове виробництво молока проти минулорічного періоду зросло в 4,2 рази, м’яса (реалізація) – в 9,3 рази., продуктивність дійного стада зросла на 85 кг на одну корову.



Пункт 4.1.4. Протягом 2013 року управлінням агропромислового розвитку районної державної адміністрації доведено до керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств інформацію, щодо умов проведення Аграрним фондом державних форвардних закупівель зерна врожаю 2013 року. По району укладено 2 біржових контракти на 1800 тонн зернових культур урожаю 2013 року на суму 3 мільйони 170 тисяч гривень. (слайд)

Виконання пункту 4.1.5 Провести ряд заходів щодо переукладання договорів оренди земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення в частині збільшення розміру орендної плати відповідно до вимог чинного законодавства

На сьогодні нами проведена робота з усіма орендарями району в розрізі кожної сільської ради.

Розміри орендної плати за землі запасу та резервного фонду на 1 січня 2013 року становили 264 грн. за 1 га та 307 грн. за 1га відповідно. За результатами роботи ІІ кварталу 2013 року, на 01.07.2013 року ми маємо збільшення орендної плати

- по землям резерву до 270 грн. за 1га або більше на 4,5 %

- по землям запасу до 330 грн. за 1га або більше на 7,5 %.

За даними фінансового управління, з урахуванням рівня реальних надходжень до бюджету фактичний розмір орендної плати у 2013 році склав по землям резерву 485 грн. за 1 га. та по землям запасу 506 грн. за 1 га. Порівняння наведено на слайді.

Динаміка надходжень плати за оренду земель у 2010-2013 роках, яка фактично надійшла до бюджету району подана на слайді. (Слайд)

Як бачите, різке збільшення припадає на 2012 рік, а реальні показники І півріччя тільки підтверджують цю тенденцію.



По пункту 4.2.1. Робота молокозаводів щодо повного залучення домогосподарств населення в договірні відносини та видача розрахункових книжок всім молокоздавачам для проведення своєчасних розрахунків за реалізовану ними молочну сировину знаходиться на постійному контролі.

Ще у І кварталі організовано ряд зустрічей керівництва райдержадміністрації з керівниками молокозаводів з питань організації збору молока від господарств населення та залучення здавачів молока на договірні відносини. Цю ж практику було продовжено у ІІ кварталі, протягом якого проведено ще 7 таких робочих зустрічей. (СЛАЙД)

Результатом цієї роботи стало те, що на 1 липня 2013 року в районі всі здавачі молока, а їх більше двох тисяч (2097 чол.) охоплені договірними відносинами з молокозаводами та забезпечені розрахунковими книжками.

В районі з метою належної організації закупівлі молока від населення діють 29 молокозаготівельні пункти різної організаційної форми та холодильні камери у 23-х територіальних громадах, в тому числі 6 пунктів та 13 охолоджувачів встановлено в 2013 році

Потреба в створенні молокозаготівельних пунктів по інших 5-ти територіальних громадах відсутня, жителі Леляцької, Жуковецької, Коростівецької, Рівської,, Людавської реалізують вироблене молоко на ринках м. Жмеринка та м. Вінниця.

По пункту 4.2.2. - 13 лютого 2013 року та 11 березня 2013 року відбулось дві наради з сільськогосподарськими виробниками району на яких розглядалося питання соціального-економічного партнерства. (СЛАЙД) На 1 липня 2013 року укладено 111 угоду на суму 1 один мільйон 82 тис. грн., що становить 100 відсотків від визначених. Угодами охоплено всі 28 територіальні громади.

Виконання пункту 4.3 щодо надання в земель резерву та запасу площею маже 1900 га маємо наступну картину (Слайд).

Після проведення інвентаризації розпоряджень прийнятих протягом 2009-2012 років щодо затвердження проектів землеустрою із відведення земельних ділянок з числа земель резерву та запасу під ведення особистого селянського господарства уточнена площа земельних ділянок що не використовується склала одну тисячу 269 га. Із цієї площі ще на 236 га надано дозволи на розробку проектів землеустрою (фермерство, ОСГ, товарне сільгоспвиробництво).

Крім того, частина земельних ділянок прийшла у непридатність до використання під сільськогосподарське виробництво, є ділянки які розташовані у невигідних або недоступних місцях, що нецікаві для сільгосптоваровиробників, мають невелику площу від 2 до 10 га. За результатами інвентаризації таких земель є потреба передати під заліснення – 198 га та вивести із категорії рілля та передати під створення пасовищ ще 430 га. Перелік сільських рад де є такі землі,ви можете бачити на слайді та для прикладу на слайді зображено план-схеми Сербинівської та Северинівської сільських рад з такими ділянками.

Близько 400 га землі, можуть бути використані під товарне сільськогосподарське виробництво або створення фермерських господарств, а саме:



  • ділянка 60 га по Коростівецькій сільській раді, де оформлюється договір оренди з ТОВ «Курланд» та 30 га по Мовчанській сільській раді.

  • під створення фермерських господарств можливо відвести 305 га, на території декількох сільських рад, з яких на 100 га ще у минулому році надано дозволи на розробку проектів землеустрою.

Виконання пункту 4.4. Розрахунки за землі водного фонду за 2012 рік проведені повністю в розмірі 100 відсотків.

За даними фінансового відділу реальна сума надходжень за землі водного фонду у 2012 році становить 207 тисяч гривень, а у першому півріччі цього року – 108 тисяч гривень, що дозволяє очікувати річних надходжень на рівні 250 тисяч гривень, що на 20 відсотків більше минулорічного.

Рівень середнього розміру орендної плати на 01.07.2013 року становить 221 грн.за 1 га,що більше ніж на початок року у 2,2 рази.

Виконання пунктів 5 та 5.1. у галузі будівництва:

В селі Станіславчик більше 15-ти років знаходився об’єкт недобудови, який був прийнятий сільською радою у комунальну власність та у подальшому переданий житлово-будівельному кооперативу «Наш дім», що був створений з числа молодих сімей, які перебували на квартирному обліку для подальшої реконструкції у сучасний житловий дев’ятиквартирний будинок.

Роботи проводяться відповідно до наявної проектно-кошторисної документації, розробник документації – Товариство з обмеженою відповідальністю «МУР» , видані всі технічні умови, проведена державна експертиза, отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.

Площа ділянки під забудову – 0,5 га, будинок двоповерховий, загальна площа квартир – одна тисяча 817 метрів квадратних. Загальна кошторисна вартість – понад 3 мільйони гривень.

На першому етапі члени кооперативу оформили всі необхідні документи через комунальну організацію «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» та отримали кредити на проведення реконструкції в сумі 800 тисяч гривень та виступили замовником будівництва. Завершення робіт планується здійснити за рахунок співфінансування Обласного фонду, через який на сьогодні всі 9 сімей отримали кредити в сумі 450 тис.грн.,з яких 205 тисяч вже на рахунках отримувачів. Таким чином загальна фінансова підтримка фонду становить один мільйон 250 тисяч гривень.

Наразі, розпочаті роботи з утеплення та упорядкування фасаду будинку, впорядкування прибудинкової території, завершується ремонт в окремих квартирах – монтаж сантехнічного і газового обладнання, стель, штукатурні роботи і т.д. Готовність об’єкту становить 65 відсотків.

Планується завершення реконструкції у листопаді поточного року та введення будинку в експлуатацію.

Фотоматеріали представлені на слайді, де можна побачити вигляд будівлі взимку, на теперішній час та очікуваний вигляд після завершення реконструкції. (СЛАЙД)



Виконання пункту 6. Забезпечення повної легалізації зайнятості в районі, виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого рівня та скорочення заборгованості по заробітній платі

За статистичними даними за січень – березень 2013 року середня заробітна плата по району становила 2 тисячі 22 грн., що більше на 73 грн. або на 3,7 % до відповідного періоду минулого. Районний показник середньомісячної заробітної плати в 1,7 раза перевищує законодавчо встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб по Україні .

В січні - червні 2013 року розрахункова середньомісячна заробітна плата склала 2 тисячі 325 грн., що на 360 грн., або 18 відсотків більше відповідного періоду минулого року, а в сільському господарстві – 2909 грн., що на 543 грн., або 28 відсотків більше відповідного періоду минулого року.

В червні місяці 2013 року розрахункова середньомісячна заробітна плата склала 2 тисячі 752 грн., що на 603 грн., або 28 відсотків більше відповідного періоду минулого року,в сільському господарстві – 2 тисячі 936 грн., що на 626 грн., або 27 відсотків більше відповідного періоду минулого року. (Слайд)

Щомісячно здійснюється моніторинг дотримання рівня заробітної плати працівникам на підприємствах, установах та організаціях району за даними Пенсійного Фонду. В ході проведеного моніторингу виявлено, що на ряді підприємств заробітна плата складає менше законодавчо – встановленого мінімуму через те, що працівники працюють за сумісництвом та неповний робочий день, тиждень.

При реєстрації колективних договорів надаються рекомендації щодо дотримання своєчасності виплати заробітної плати та не менше законодавчо встановленого розміру, в І півріччі укладено 169 колективних договорів. (Слайд)

В січні – червні 2013 року проведені обстеження 14 підприємств району щодо дотримання законодавства про працю. В частині оформлення трудових договорів, порушень не виявлено. З початку року проведено 4 засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати ( грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано 18 керівників підприємств, установ, організацій району, в тому числі арбітражних керуючих підприємств - банкрутів. (Слайд)

Протягом січня – червня 2013 року, згідно плану роботи робочою групою проведено 11 рейдів – перевірок суб’єктів господарювання з питань нелегального використання найманої праці, зокрема, виявлення працюючих осіб без оформлення належним чином трудових відносин у сферах торгівлі, надання послуг населенню та в інших галузях.

Під час рейдів було обстежено 81 суб’єкт господарювання. (Слайд) За результатами рейдів легалізовано 21 робоче місце, що на 13 робочих місць більше ніж за відповідний період минулого року. Фотоматеріали Ви також можете бачити на екрані.

З метою не допущення використання суб’єктами підприємницької діяльності найманих працівників без належного оформлення трудових відносин проводився всебічний аналіз поданої звітності, кількості найманих працівників, кількості місць здійснення діяльності, на основі якого 37 суб’єктів підприємницької діяльності були запрошені на засідання робочої групи при ОДПІ, по результатам чого залучено до оподаткування 16 суб’єктів підприємницької діяльності, сума сплачених податків становить більше чотирьох тисяч гривень, оформлено 14 найманих працівників та відновили діяльність, шляхом отримання свідоцтва платника єдиного податку 7 субєктів підприємницької діяльності.

Питання легалізації трудових відносин розглядалось при проведенні семінарів з платниками податків юридичними та фізичними особами. За січень – червень проведено 6 загальних семінарів. Питання легалізації трудових відносин та заробітної плати висвітлювалося в ЗМІ: в пресі – 12 статей, на радіо – 7 виступів, на веб-сайтах – 10 повідомлень.

Виконання пункту 7. Вжити вичерпних заходів щодо надходження коштів до місцевого бюджету за рахунок погашення податкового боргу.

Загальна картина щодо надходження платежів та виконання бюджету наступна:

За І півріччя 2013 року до зведеного бюджету Жмеринського району по загальному фонду надійшло майже 62 мільйони гривень .

Власних та закріплених доходів за 1 півріччя 2013 року надійшло 8 мільйонів 218,3 тис. грн., або 124 відсотки до затверджених показників.

Із 27 сільських та І селищного бюджетів план 1 півріччя 2013 року по власних та закріплених доходах виконано по всіх. Власних та закріплених доходів до сільських, селищного бюджетів надійшло 5 мільйонів 170 тисяч грн., план перевиконано на 37 відсотків.

На видатки загального фонду бюджету району за 1 півріччя 2013 року спрямовано 64з половиною мільйонів гривень

На видатки на оплату праці працівникам бюджетних установ з нарахуваннями направлено 30 мільйонів 470 тисяч гривень. На 01.07.2013 року простроченої кредиторської заборгованості по заробітній платі і по енергоносіях немає. Відпускні,в тому числі і педагогічним працівникам району виплачені в повному обсязі, заборгованості по виплаті відпускних не має

Робота з податковим боргом.

На 01.07.2013р. платниками Жмеринського району допущено податковий борг з платежів до місцевого бюджету району в сумі 868 тисяч гривень, в тому числі борг по підприємствах по яких триває процедура банкрутства – 465 тисяч гривень та 162 тисяч гривень борг підприємств, у яких відсутні активи.

Податковий борг до місцевого бюджету порівняно з 01.01.2013р. збільшився на 119 тисяч грн., зростання боргу відбулося за рахунок несплати протягом останніх двох місяців ТОВ «Кристал» орендної плати за землю в сумі 255 тис. грн. та ТОВ «Гранітний кар’єр» плати за спец використання надр в сумі 75 тисяч грн.

Завдяки проведеним упереджувальним заходам сума податкового боргу буде погашена протягом липня-серпня поточного року.

Протягом 6 місяців поточного року за рахунок погашення податкового боргу мобілізовано до місцевих бюджетів 724 тисяч грн. (орендна плата за землю – 657 тис. грн., плата за надра – 67 тис. грн.), що більш детально видно на слайді.

З метою погашення податкового боргу направлено до суду дві позовні заяви на суму 220 тис. грн., крім того знаходяться на виконанні в органах державної виконавчої служби виконавчі листи по чотирьох боржниках на загальну суму 34 тис. грн.

Станом на 01.07.13р. Жмеринською ОДПІ направлено листи по всіх справах, які знаходяться на виконані в органах ДВС щодо направлення до суду позовів про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду керівників боржників за межі України. На даний час задоволено 1 позов.

Пункт 8.1. Привести в належний санітарно-технічний стан сміттєзвалища, провести висадку саджанців грабу та розробити по кожному населеному пункту схеми санітарної очистки. На виконання цього пункту нами було розроблено заходи з поквартальною розбивкою обсягів робіт (Слайд) Завдання, які ставились нами на І півріччя майже повністю виконані.

На території населених пунктів району розташовано 34 місця видалення твердих побутових відходів, на які оформлено відповідні паспорти.

При проведені благоустрою територій забезпечено приведення звалищ до належного стану - проведено обваловку, по периметру звалищ висаджено 19 тис. саджанців грабу, з яких прижилось 16 тисяч 700. Планове завдання по висадці перевиконано на 67 відсотків. На осінь заплановано провести ревізію висаджених саджанців та обсадити грабом звалище в Камяногірській сільській раді, де через погодні умови висадка навесні не проводилась.

З 34 звалищ 11 не потребують обваловки, з запланованих на ІІ квартал 9-ти обваловано 8, в тому числі проведено огородження в трьох сільських радах. Роботи по Біліковецькій сільській раді перенесено на 4 квартал, а роботи по Коростівецькому звалищу проведені наприкінці червня-початку липня цього року. Витрачено коштів на облаштування звалищ (підгортання, пошарова ізоляція) 33,3 тисячі гривень.

Встановлено шлагбауми у 4-х сільських радах, де це можливо і доцільно. Оскільки всі наші так званні «сміттєзвалица» є місцями видалення та накопичення твердих побутових відходів, та не мають юридичного статусу полігонів, встановлення шлагбаумів та пунктів пропуску з відповідальними працівниками може бути вирішено тільки при умові формування єдиної районної комунальної структури, яка б займалась відходами, їх збиранням та утилізацією, а відповідна мала б і штат працівників та спецтехніку.

З 34 місць видалення твердих побутових відходів у 30 розроблені схеми руху спецавтотранспорту та графіки вивезення ТПВ. На стадії розроблення знаходяться схеми та графіки по наступних населених пунктах: Северинівка, Чернятин, Кам’яногірка, Токарівка, які будуть затверджені до кінця цього місяця, як і було заплановано на ІІІ квартал.



Пункт 8.2. вжити заходів щодо огородження зон санітарної охорони джерел водопостачання

На території району функціонують 22 водогони, з яких 1 комунальний, 5 відомчих та 16 сільських. Централізованим водопостачанням забезпечено 16,2 відсотки населення територіальних громад населення району. Згідно матеріалів СЕС на всі водогони розроблені схеми водопостачання. Хлорування води проводиться розчином хлорного вапна двічі на рік та за необхідності – епізодично.

На території населених пунктів району водопостачання забезпечується з 28 свердловин та 3 каптажних колодязів.

На 01.07.2013 року всі 30 об’єктів водопостачання огороджено. По с. Северинівка проводяться додаткові роботи по огородженню джерела водопостачання, роботи будуть завершені в вересні 2013 року



Пункт 8.4.3. Виконати заходи, передбачені Програмою зовнішнього вуличного освітлення населених пунктів Вінницької області на 2011-2014 роки, затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 6 скликання від 4 березня 2011 року № 67, а саме ввести в експлуатацію 16,6 км. мереж вуличного освітлення та виконати робіт на загальну суму 730,4 тис. грн.. Фактично за І півріччя 2013 року забезпечено освітлення 12,8 км. вулиць, що становить 77% до завдань обласної Програми та виконано робіт по зовнішньому вуличному освітленню на загальну суму 240 тис.грн., що більше проти обсягів 2012 року на 23 тис. грн.. Продовжувалося виконання робіт по зовнішньому вуличному освітленню в населених пунктах: Людавка, Тарасівка смт. Браїлів. З 11 липня розпочаті роботи по освітленню 6,2 км. вулиць в селах Демидівка та Могилівка, на даний проект вже освоєно 61,5 тис.грн . Для прикладу фотоматеріали по окремих сільських радах представлені на слайдах

Загалом планується ввести в експлуатацію 42,9 км. мереж вуличного освітлення, загальною вартістю понад 980 тис.грн.,що значно перевищує показники, доведені обласною програмою. З цією метою, в І півріччі поточного року виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано висновок державної експертизи на реконструкцію вуличного освітлення по трьох сільських радах загальною вартістю робіт 480 тис.грн. За виготовлення проектно-кошторисної документації оплачено більше 19 тис. грн. Загальна динаміка введення в експлуатацію мереж вуличного освітлення у 2011-2013 роках та вартості робіт наведено на діаграмах.

До речі, зазначу, що проводити такі значні обсяги робіт по освітленню нам дозволяє активна участь у різноманітних проектах та грантах, завдяки чому залучаються додаткові кошти на заходи з енергозбереження. Динаміка окремих показників також наведена на слайді.

Пункт 9 Доручення: Вжити заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази сільських клубних та бібліотечних закладів.

На території району діє 100 закладів культури, з яких клуби - 51, бібліотеки - 42, початкові спеціалізовані навчальні заклади - 1, музеї – 5, кіновідеомережа - 1

Протягом першого півріччя 2013 року проведено:

Ремонт в Тартацькому сільському клубі (покраска, шпаклівка, побілка) на суму 32 тисячі гривень.

В Телелинецькій сільській бібліотеці заміну вікна на суму 3 тисячі 200 гривень.

В районному будинку культури заміну опалювального котла на суму 25 тисяч гривень.

Біля Стодулецького сільського клубу заміна огорожі вартістю одна тисяча 700 гривень.

Закуплено:

- дитячі театральні костюми для народного драматичного колективу районного будинку культури на суму одна тисяча 200 гривень.

- акустичну систему в Токарівський сільський будинок культури на суму 15 тисяч 550 гривень.

- стільці в Носківецький сільський будинок культури на суму одна тисяча 700 гривень.

- шторну тканину для штор в Рижавський сільський клуб – бібліотеку на суму 600 гривень.

Всі заходи, що намічені планом виконані.

Коростівецький сільський клуб знаходиться в приміщенні дитячого садка, планується перевести клуб в інше приміщення, проводяться підготовчі роботи до проведення ремонту .

З метою покращення передплати та поповнення бібліотечного фонду, в лютому 2013р. для сільських бібліотек додатково проведена передплата періодики на суму 3500 грн. В березні-червні ще на суму 7840 грн. (що вдвічі перевищує минулорічний показник) Всього за І півріччя отримано передплатних видань на суму 14 тисяч гривень, що втричі більше минулого року та на 150 примірників.

В 2013 р. додатково виділено кошти на комплектування біблотечного фонду. На сьогодні бібліотеками району отримано більше ніж півтори тисячі примірників літератури на суму 55 тисяч гривень, що більше минулого року на 160 примірників та 42 тисячі гривень.

На даний час виготовлена проектно-кошторисна документація на заміну вікон в центральній районній бібліотеці та проведення ремонту у музеї імені Чайковського в селищі міського типу Браїлів.

Пункту 10. Створення центрів надання адміністративних послуг

Розпорядженням від 29.03.2013 року № 89 створено центр надання адміністративних послуг, затверджено Тимчасове положення, Тимчасовий регламент роботи та тимчасовий перелік суб’єктів надання адміністративних послуг, що співпрацюватимуть в рамках Центру.

До складу Центру увійшли: Відділ у справах молоді та спорту районної державної адміністрації; Служба у справах дітей; Відділ охорони здоров’я; Відділ містобудування та архітектури; Управління агропромислового розвитку; Відділ освіти; Відділ культури та туризму; Управління праці та соціального захисту населення та Державний адміністратор.

На офіційному веб-сайті Жмеринської райдержадміністрації у розділі «Адміністративні послуги» розміщені інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг, що надаються структурними підрозділами райдержадміністрації

З метою створення міськрайонного центру надання адміністративних послуг рішенням №161 від 19 червня 2013 року виконавчим комітетом Жмеринської міської ради надано в оренду приміщення площею 114,9 м. кв. по вул.. Училищній, 9.

На проведення капітального ремонту приміщення рішенням сесії Жмеринської міської ради від 5 липня 2013 року було затверджено асигнування в сумі 200 тисяч гривень з яких 100 тисяч за рахунок власних резервів та 100 тисяч – за рахунок зменшення субвенції районному бюджету. Недоотриману субвенцію район відновлює за рахунок перевиконання по власних доходах.

Реалізація завдань розвитку району в цілому, та виконання поставлених доручень зокрема, супроводжуються конкретною практичною допомогою керівництва обласної державної адміністрації. Її департаментів та при фінансовій підтримці, за що ми щиро дякуємо Вам, шановний Іване Михайловичу та Вам, Сергію Пилиповичу.

На завершення хочу зазначити, що у нас в районі склалась тісна взаємодія та конструктивна співпраця з територіальними громадами, керівниками підприємств, установ, громадськістю.

Це дає свій позитивний результат. Ми прогнемо, щоб ініціатива йшла з місць. Всі починання на місцях всіляко підтримуються районною адміністрацією та районною радою, і не тільки організаційно, але і коштами районного бюджету. На сьогодні це реальність. Така практика буде мати місце і в майбутньому.

Соціально-економічний розвиток району в цілому невідривно пов'язаний з розвитком кожної територіальної громади зокрема. Тому, звертаюсь до селищного та сільських голів, представників громадськості - Давайте і надалі будемо консолідувати зусилля , визначати завдання, які мають вирішуватись на місцевому, а які на районному рівні. Ми не стояли та не будемо стояти осторонь жодної проблеми будь якого населеного пункту. В цьому напрямку в нас склалась результативна практика роботи з Демидівським, Жуківецьким, Камяногірським, Куриловецьким, Носківецьким, Олександрівським, Северинівським, Станіславчиським, Стодулецьким, Тарасівським сільськими та Браїлівським селищним головою. Такий спільний підхід до справи служить, в першу чергу, інтересам наших людей. А тому нас мають єднати спільні зусилля та спільна відповідальність.

Для забезпечення подальшого розвитку, поліпшення добробуту жителів району в нас є потенціал, і ми його реалізуємо. А найголовніше – в нас є бажання працювати та покращувати сьогодення наших Жмеринчан.

Дякую за увагу.



Жмеринська районна державна адміністрація Страница