Звіт представника Національної ради в ар крим ( 2006 р. ) - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1сторінка 2
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт представника Національної ради в Сумській області за 2006 рік... 1 304.55kb.
Звіт представника Національної ради у м. Севастополі за 2006 рік 1 126.65kb.
Звіт представника Національної ради України з питань телебачення... 1 322.25kb.
Звіт представника Національної ради України з питань телебачення... 2 447.89kb.
Звіт представника Національної ради України з питань телебачення... 2 371.16kb.
Звіт про роботу представника Національної ради України з питань телебачення... 1 164.52kb.
Звіт представника Національної ради України з питань телебачення... 3 432.02kb.
Звіт представника Національної ради України з питань телебачення... 1 393.26kb.
Звіт представника Національної ради України з питань телебачення... 3 376.23kb.
З в І т представника Національної ради України з питань телебачення... 1 376.61kb.
Звіт про роботу представника Національної ради України з питань телебачення... 1 295.64kb.
Шоріна алла Юріївна 1 290.77kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт представника Національної ради в ар крим ( 2006 р. ) - сторінка №1/2
Річний звіт

представника Національної ради в АР Крим

( 2006 р. )
В Автономній Республіці Крим зареєстровано і працює 85 телерадіоорганізацій. В тому числі: 14 телекомпаній ефірного мовлення, 15 ефірних радіостанцій, 12 радіоорганізацій проводового мовлення + 5 самостійних радіоредакцій ДТРК “Крим” в приморських містах автономії, 42 кабельні телерадіоорганізації і 2 ефірно-кабельні ТРО.

У вересні 2006р. в м. Сімферополі на 27 ТВК ТРК „Атлант-СВ” (смт. Октябрьське), згідно ліцензії, почала ефірне телевізійне мовлення;

в листопаді в м. Керч, згідно ліцензії, почала надавати населенню послуги кабельного телебачення ПП МП СП „Кентавр”;

в листопаді в смт. Нижньогірському, згідно ліцензії, почала діяльність ТРК „Районна студія телебачення”;

в листопаді в м. Сімферополі і в м. Красноперекопську почалась тран-сляція програм і передач загальнонаціонального телеканалу К-І.

За звітний період, за сприянням представництва, створено ще 4 телерадіо-компанії в Сімферополі і Євпаторії, дві з них вже отримали державну реєстрацію – ТОВ „Сімферопольське кабельне альтернативне телебачення” і ТОВ „Кримська незалежна ТРК” (м. Сімферополь).

На території АР Крим ведуть мовлення лише три регіональних ТРО:

телевізійні ДТРК „Крим”, „Чорноморська ТРК” і в ФМ-радіодіапазоні ТОВ „Студія Артекс”. Для прикордонного регіону зі складним станом геополітичних, міжнаціональних, міжконфесіональних відносин такої кількості регіональних ЗМІ недостатньо.

Як приклад: на Керченському півострові тільки в ФМ – діапазонах потужно з високою якістю з-за кордону приймаються 8 (!!!) російських радіостанцій (див. телерадіоінформаційну характеристику регіону).

Форматом телевізійного мовлення місцевих ТРК є, так званий, „регіональний формат”, в якому, згідно програмних концепцій, затверджених в ліцензіях, присутні жанрово збалансовані програми і передачі. Поява чисто музичних або спортивних та інш. телеканалів спеціальних форматів в регіоні найближчим часом не передбачається. Але політична однобокість і за- ангажованість окремих телемовників в містах Криму не можуть сьогодні задовольнити телеглядачів. Звідси з’являється джерело початку протисто-яння ТРК і населення, як це відбувається останнім часом в Керчі і Євпаторії.

Вважаю за необхідне запропонувати проведення конкурсу на ліцензування місцевого телевізійного теле- і радіомовлення з використанням вільного або резервного частотного ресурсу за системою DVB-T в першу чергу в на-селених пунктах: м. Сімферополь, м. Алушта, м. Керч, м. Джанкой, м. Бахчисарай, м. Євпаторія, м. Феодосія, м. Ялта, м. Красноперекопськ, смт. Леніне, смт. Кіровське, смт. Первомайське, смт. Чорноморське та інш.

Конкурси на нові частоти в цифровому форматі дозволять активізувати регіональних і місцевих мовників на подальшу розбудову і удосконалення телерадіопростору автономії, врахують і задовольнять потреби і побажання телеглядачів і заповнять ще існуючі „білі плями” на карті діяльності електронних ЗМІ півострову.

В Національній раді не один рік лежать заяви кримських ТРО на прорахунок частот, в тому числі в форматах DVB-T, MITРIС. Але відповіді на свої заяви компанії досі не отримали (порушення ст. 24 п.7 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”).

1. Підсумки ліцензування телерадіомовлення за звітний період.

Процес переліцензування ТРО у зв”язку зі змінами діючих ліцензій проходить організовано. В звітному періоді в представництві проведено бесіди-консультації з керівниками майже 35 ТРК з приводу необхідності підготовки нових ліцензійних пакетів документації для переоформлення ліцензій.

Нові ліцензії отримали 3 ТРО:

* ТРК „Районна студія телебачення” (смт. Нижньогірський) ,

* ПП МП СП „Кентавр” (м. Керч),

* ТРК „Атлант-СВ” (с. Октябрьське).

Національною радою прийняте рішення щодо видачі 7 ліцензій провайдерів програмної послуги з отриманням нових бланків:

ТРК “555” (м. Алушта), ПП ТРК “LISS-TV” (смт. Мирний), ТРК “РТБ”

(м. Сімферополь), ТРК “Форос” (смт. Форос), ТОВ Телемережа „Дельта ТВ”

(смт. Чорноморське);

а також 3 ліцензії на право телевізійного мовлення:

ТРК „555” (м. Алушта), ТРК „Ніка” (смт. Чорноморське) і ТРК „Екран”

(м. Красноперекопськ).

Надали документи на отримання нових ліцензій провайдера програмної послуги:

ПП ТРК “Орфей” (смт. Леніне), ТРК “Ніка” (смт. Чорноморське), ТРК

АТЗТ “Тріо” (м. Щелкіне), ПП ТРК “СТВ” (м. Сімферополь), ТОВ ТРК „ Телеінформ – Крим”, але через недоліки в оформлені документів на пере- ліцензування розгляд заяв цих телерадіоорганізацій відкладено.

Поки що без розгляду Національної ради залишаються заяви ТРК „ІТВ” (м. Сімферополь) щодо створення регіональної телемережі, міськрадіо-редакції проводового мовлення „Джанкой” (м. Джанкой) щодо прорахунку ФМ-частоти, ТРК „Телеінформ-Крим” (м. Сімферополь), ТРК „Елас” (м. Єв-паторія) щодо отримання ліцензії провайдера програмної послуги.

РТПЦ АР Крим в цьому році продовжував здійснення комерційного проекту щодо розбудови мережі мікроретрансляторів на півострові. Введено в експлуатацію 10 ретрансляторів у невеликих селищах і містечках, за допомогою яких населення має можливість ефірного прийому 8-10 телеканалів, серед яких є, навіть, російський „ОРТ”. Останній ретранслятор встановлено в м. Щолкіне (15 телеканалів). Але більшість з телеканалів не має ліцензій на відповідну територіальну трансляцію. (На цей факт на адресу Національної ради представництвом надіслана відповідна службова записка).

Керівництво РТПЦ вимагає або ліцензування Національною радою діяльності РТПЦ на території автономії, або ліцензування всіх задіяних останнім часом частот.

Звернення представника до керівництва РТПЦ з пропозицією негайно привести кількість телеканалів ретрансляції до тих, що складають універсальну програмну послугу у відповідних місцевостях, бажаного результату не дало. А через два тижня в представництво надійшов лист від заступника міністерства промисловості, транспорту і зв’язку Ради міністрів АР Крим з проханням відізвати звернення представника до РТПЦ, на що було відмовлено. Цей факт свідчить про позицію місцевих органів влади щодо обов’язкового дотримання вимог чинного законодавства в сфері телебачення і радіомовлення. Аналогічно влада в Криму негативно ставиться до проблеми припинення безліцензійної радіотрансляції російського „Маяка” і, як їй вважається, „українізації” власного мовлення кримських ТРК.

Непереборною, з приводу ліцензування, є проблема існування цілої низки кабельних малопотужних мереж різної ємності, створених в санаторіях, пансіонатах і готелях на узбережжі Криму. Переважна їх більшість працює сезонно і не вважає за необхідне ліцензувати свої мережі.

На півострові існують ще 6 мереж кабельного телебачення, які діють без ліцензії Національної ради:

ПП ТРП „РТ” (м. Євпаторія),

ПП „Елас” (м. Євпаторія),

ПП Сєдін (с. ГРЕС, Сімферопольський район),

ПП Баландін (с. Комсомольське, Сімферополь),

СКПТ (смт. Раздольне) ,

ПП Порошин (с. Краснокам’янка, Феодосійський регіон).

Представництвом здійснено необхідних заходів, щодо припинення неза-конної діяльності вказаних підприємств. Проведено роз’яснювальні бесіди з керівниками підприємств: О.О. Єрисовим (ПП ТРП „РТ”), В.Б.Баландіним, О.

Сєдіним, Азаренковим І.О. (СКПТ), Яковлєвим П.А. (ПП „Елас”). Про порушення законодавства повідомлено ГУ СБ України в АР Крим, ГУ МВС України в АР Крим і місцеві прокуратури. За ініціативою представника, разом з працівниками Сімферопольського міськвідділу УБЕЗ проведено виїзне оперативне розслідування незаконної діяльності кабельної мережі в с. Комсомольському. Було складено відповідні протоколи про порушення чинного законодавства, матеріали надіслані в прокуратуру.


2.Дотримання телерадіоорганізаціями ліцензійних умов та умов ліцензій.

Представництво здійснює постійний контроль щодо дотримання телерадіоорганізаціями вимог чинного законодавства, умов ліцензій, а також рішень Національної ради.

В звітний період, згідно плану Національної ради, проведено перевірки діяльностіі виконання ліцензійних умов ТРК “Екран” (м. Красноперекопськ), ТРК “Центр” (м. Сімферополь), ДТРК „Крим” (м. Сімферополь), РРМ (м. Саки), ТРК “Сан-Фуето” (м. Феодосія), „Чорноморська ТРК” (м. Сімферополь), ТРК „Ніка” (смт. Чорноморське), ТРК „Регіон” (м. Джанкой), ТРК „Лідер” (м. Джанкой), ТРК „Тонус” (м. Саки), ТРК „Ялтинський меридіан” (м. Ялта), ПП ТРК „Геос” (смт. Новоозерне), ТРК „КТБ Плюс”

(м. Красноперекопськ), ПМП „Студія Експрес” (смт. Совєтське), а також позапланові перевірки ТРК “Жиса” (м. Сімферополь) і ТОВ „Студія Артекс” (м. Сімферополь). Документи всіх перевірок своєчасно надіслані в Національну раду. Аналіз роботи перевірених компаній показав, що їх більшість виконує ліцензійні умови і працює згідно чинному законодавству. Порушення виявились, в основному, в недостатніх обсягах власних передач державною мовою, а також в рекламних матеріалах, де компанії при-пускаються порушень вимоги ст.6 Закону України “Про рекламу”.

На протязі звітного року представництвом остаточно усунено порушення ст. 5, п.1,4; ст.. 9, п.2 ТРО і ст.. 13, п. 3, які існували в передачах „Погода” сімферопольських телекомпаній. Але майже всі загальнонаціональні теле-компанії продовжують рекламувати ліки в метеорологічних повідомленнях.

Представництво також звертає постійну увагу на виконання телерадіоорганізаціями рішення Національної ради щодо використання відповідних позначок під час демонстрації художніх фільмів. В цьому питанні телекомпанії чітко дотримуються встановленого порядку.

Тема дотримання ТРО ліцензійних умов є найголовнішою в стосунках між представництвом і телерадіокомпаніями. Представництво намагається ретельно контролювати виконання телерадіокомпаніями ліцензійних програмних концепцій.

­­­ Ефірні телевізійні і радіокомпанії в АР Крим в цьому році активно почали збільшувати власний інформаційний продукт державною мовою. У периферійних ТРК цей процес триває повільно, не зважаючи на те, що творчі колективи компаній прагнуть виконувати умови ліцензій в цій частині. Головною причиною такого стану є об’єктивна проблема – в Криму гостро бракує журналістів, володіючих українською. Більшість ТРК намагається виконати умови ліцензій за „рахунок” ліцензійних партнерів: ТРК „Керч” і ТРК „Жиса” працюють на одному каналі з ТРК „Тоніс” і „Гравіс”, ТРК „Екран” в Красноперекопську – з ТРК „ІСTV”, ТРК „Неаполь”- з ТРК „НБМ” та інш.

В плані виконання умов ліцензій в частині створення тематичних програм і передач (інформаційних, пізнавальних, культурологічних, дитячих, розва-жальних) у телерадіокомпаній серйозних проблем не виникає.

Треба ще раз відзначити, що порушували умови ліцензій в частині загальних обсягів мовлення в поточному році ДТРК „Крим”, ТРК „Пульс”

(м. Красноперекопськ), ТРК „Ніка” (смт. Чорноморське) і ТРК „ТАV-DAIR” (м. Білогірськ).

9 телерадіокомпаній в поточному році отримали офіційні попередження Національної ради за матеріалами перевірок їх діяльності. ДТРК „Крим” і ТРК „Жиса” порушили Закон „Про вибори Народних депутатів у Верховну Раду України”. Кабельні ТРК „Геос”, „Тонус”, „Лідер” і „Регіон” покарані за перевищення кількості каналів трансляції. ТРК „Екран”, „Ніка” і ТОВ „Студія Артекс” – за порушення вимог Закону „Про рекламу”. Ці факти свідчать про принципову позицію представництва під час проведення перевірок і контролю за діяльністю ТРО.

ТОВ „Українська Медіа Група” (м. Сімферополь) так і не скористувалось ліцензією на супутникове мовлення (рішенням Національної ради ліцензію анульовано).

Кабельні телерадіокомпанії активно розбудовують свої мережі і постійно збільшують кількість транслюємих телеканалів, але при цьому не завжди поспішають своєчасно вносити зміни та доповнення до своїх ліцензій.

Нажаль, періодичне звернення представника про необхідність планових

(в індивідуальних щорічних Особистих планах) і позапланових (в службо-вих записках) перевірках телерадіокомпаній , які припускаються порушень ліцензійних умов і вимог чинного законодавства, залишились без розгляду.

3. Дотримання телерадіоорганізаціями вимог законодавства щодо частки вітчизняного продукту у програмах (передачах).


Назва ТРО

Частка вітчизняного продукту

(за ліцензією)

(фактично)

ДТРК „Крим” (ТБ)

12 год/добу

8 год/добу

ДТРК „Крим” (РМ)

2 год/добу

згідно ліцензії

ТРК„Чорноморська”(ТБ)

18 год/добу

згідно ліцензії

ТРК”Чорноморська”(РМ)

24 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „ІТВ”

12 год/добу

18 год. 43 хв./добу

ТРК „Жиса”

2 год. 20 хв./добу

згідно ліцензії

ТРК „Екран”

(м. Красноперекопськ)3 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „Екран”

(м. Джанкой)4 год/добу

згідно ліцензії

ТК „Атлант-СВ”

телебачення – 9 г/добу

радіо – 14 год/добузгідно ліцензій

ТРК „Північний Крим”

18 год/добу

17,5 год/добу

ТРК „Ніка”

3 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „Неаполь”

6 год. 15 хв./добу

згідно ліцензії

ТРК „Центр”

24 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „Сан-Фуето”

22 год/добу

24 год/добу

ТРК „ПКТ-98”

24 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „Півострів”

4 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „Пілот”

16 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „Бриз”

24 год/добу

згідно ліцензії

ТРК„Побутрадіотехніка”

15 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „555”

2 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „Ялта-ТВ”

5 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „Візит”

3 год. 20 хв./добу

згідно ліцензії

ТРК „Каламіт”

8 год. 58 хв./добу

згідно ліцензії

ТРК„Ялтинський

меридіан”

(проводове мовлення)


УР-1 10 год. 5 хв./тижд.

УР-2 3 год/тижд.

УР-3 7 год. 58 хв./тижд.


згідно ліцензії

2 год/тиждень

2 год/тиждень


ТРК”Ялтинський

меридіан” (ФМ)24 год/добу

_____

ТРК „Альфа”

6 год/добу

згідно ліцензії

ТРК „Карасув”

2 год. 36хв./тиждень

згідно ліцензії

ТРК „Південна столиця”

5 год. 54 хв./тиждень

згідно ліцензії

ТРК „Чорноморська

хвиля”


42 хв./тиждень

згідно ліцензії

РР „Саки”

3 год. 08 хв./тиждень

згідно ліцензії

РР „Джанкой”

2 год. 57 хв./тиждень

згідно ліцензії

ТОВ „Районна студія

телебачення”2 год/добу

згідно ліцензії

РР „Студія „Експрес”

5 год/тиждень

згідно ліцензії

ТРК „Пульс”

24 год/добу
ТРК „Моріон”

24 год/добу

--------


4. Дотримання телерадіоорганізаціями вимог законодавства про рекламу і спонсорування.

Виконання ст. 6 Закону України „Про рекламу” є найскладнішою проблемою у всіх без винятку засобах масової інформації в АР Крим. Справа в тому, що на протязі 20-ти останніх років рекламний ринок в Криму склався російськомовним. Місцеві рекламодавці відмовляються від замовлення реклами на державній мові, а споживачі на україномовну рекламу не реагують. Але зусиллями представництва ситуація почала виправлятись.

В представництві на протязі року проведено декілька нарад з керівниками ТРО, де разом з іншими питаннями розглядалось і питання щодо виконання компаніями Закону „Про рекламу”. Керівники погоджуються на поступове введення україномовної реклами на півострові, але проти виконання цієї норми Закону виступають рекламодавці і споживачі реклами. Рекламодавці замість телерадіоефіру почали все частіше розміщувати рекламну інформацію в друкованих ЗМІ, які з великим бажанням друкують рекламні повідомлення російською. Республіканський комітет з інформації не звертає ніякої уваги на рекламну діяльність ЗМІ на півострові.

Таким чином, відбувається штучний перерозподіл регіонального рекламного ринку на користь друкованих ЗМІ, від цього страждають ТРО, що не сприяє підвищенню позитивного іміджу Національної ради.

Об’єктивну інформацію щодо виконання ТРО вимог Закону України „Про рекламу” своєчасно надіслано в Національну раду в матеріалах планових і позапланових перевірок.

Представництво не припиняє вимагати від ТРК дотримання чинного законодавства в питаннях рекламного мовлення, але інші державні структури

півострова не звертають на цю проблему уваги. Навпаки, Верховна Рада АР Крим, кримські Народні депутати Верховної Ради України надають підтримку російській мові на телебаченні і радіо. Жодна посадова особа парламенту та уряду автономії ще не давала інтерв’ю кримським ЗМІ державною мовою.

Проблемою залишаються численні включення місцевих рекламних роликів

в рекламні блоки загальнонаціональних теле- і радіоканалів (порушення ст. 44 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”), чим активно займа-ються місцеві виокремленні структури. В червні поточного року, а також у минулому році, представництво вже повідомляло Національну раду про цю проблему.

Фактично на всіх радіочастотах загальнонаціональних мережевих мовників в АР Крим постійно розміщуються рекламні блоки місцевих операторів трансляції. Представництвом встановлено, що поява місцевих рекламних блоків на каналах мовників регулюються відповідними угодами ліцензіатів з операторами зв’язку. Ліцензіати заснували в регіоні посаду інженера з експлуатації радіоелектронних засобів, який і займається розміщенням в їхньому ефірі місцевих рекламних блоків, виготовлених різними рекламними агентствами.

Аналогічно діють і провідні телевізійні загальнонаціональні компанії „Інтер”, „СТБ”, „Новий канал” та інш. Так, 25.11.2006 р. на „Інтері” о 20.55 год. в київський рекламний блок було включено частку місцевої реклами від агенції „Інтер-Крим-реклама” російською мовою (Крымэлектромашторг), а о 21-37 год. (Таир, Аквафор, Континент). На „Новому каналі” 6.12.2006 р. о 19-35 год. теж російською вийшла регіональна реклама фірм „Вега”, „Шуман” і „Таир”. Подібні порушення відбуваються щодня.

Звернення представництва до керівників компаній-ліцензіатів щодо припинення порушень вимог законодавства незаконної рекламної діяльності місцевих рекламістів не припинило. Відомо, що за цими порушеннями стоять великі гроші. Вирішити цю проблему можливо лише на рівні Національної ради.

Що стосується спонсорування програм і передач, то тут порушень чинного законодавства не зафіксовано.

5. Оцінка стану конкуренції та рівня монополізації телерадіоінфор-маційного ринку регіону.

Природним монополістом в сфері розповсюдження телевізійного сигналу

на півострові є Радіотелепередавальний центр АР Крим. 95% телекомпаній півострова користуються послугами РТПЦ, але їх якістю не задоволені. Представництво неодноразово зверталось до керівництва центру з проханням

звернути увагу на скарги телеглядачів і ТРК щодо незадовільної якості зображення програм і передач транслюємих телеканалів, в тому числі загаль-

нонаціональних. Але ця проблема й досі існує. Найголовнішою причиною відсутності якості трансляції загальнонаціональних і регіональних телеканалів є старе обладнання РТПЦ, яке нормальний сигнал забезпечує лише в Сімферополі. Треба вказати ще на скрізь зруйновані системи колективного прийому телепрограм в будинках мешканців.

В творчому плані в Криму конкурують дві регіональні компанії: ДТРК

„Крим” і ТРК „Чорноморська”, а в м. Сімферополі до них приєднуються міські ТРК „ІТВ” і ТРК „Неаполь”. ТРК „Жиса” останнім часом втратила свої минулі рейтингові позиції. В інших містах працюють по одній телевізійній або радіокомпанії. В Євпаторії телеглядачі мають можливість дивитись місцевий „Моріон”, в Красноперекопську – „Екран”, в Армянську – „Північний Крим”, в Чорноморському – „Ніку” та інш.

Аналогічний стан в ефірному радіомовленні. ТОВ „Студія Артекс” („Транс-М-Радіо”), як регіональний мовник, знаходиться поза конкуренцією.

Це відбувається завдяки привабливому для російськомовного радіослухача формату, максимально можливому розповсюдженню програм і високої їх технічної якості.

Напружена конкуренція серед місцевих ФМ-мовників виявилась лише в Сімферополі, де творче змагання ведуть 7 радіостанцій. „Радіо Мейдан” працює переважно кримськотатарською і в цьому форматі є єдиним національним мовником-монополістом.

Більш яскраво прикмети монополізму виявляються в сфері діяльності кабельних ТРК. В невеликих містечках і селищах ( Гаспра, Форос, Сімеіз, Алупка, Малоріченське, Партеніт, Гурзуф, Судак, Армянськ, Гвардійське, Щолкіне, Леніне та інш.) існує стійкий монополізм кабельних теле-операторів, бо конкуренція там економічно неможлива. В містах з більшою кількістю населення (Керч, Алушта, Феодосія, Джанкой, Красноперекопськ)

спокійно працюють по 2 кабельні ТРК. В Ялті і Бахчисараї діють по одній ка-

бельній мережі завдяки потужності і чіткої організації ТРК „Ялта-ТВ” і ТРК

„Барс-ТВ”. І лише в Євпаторії і, особливо, в Сімферополі існують по 6-8 якіс-

них кабельних мереж, але і тут зберігаються монопольні прикмети в районах

міст. Абоненту в Сімферополі і Євпаторії практично неможливо швидко змінити кабельного оператора, бо у останнього відсутня економічна доцільність тягнути індивідуальний кабель на далеку відстань від власної мережі, а абонент буде невзмозі заплатити за це підключення.6. Аналіз пошти, в якому міститься узагальнюючий матеріал щодо дієвості роботи представника по реагуванню на звернення громадян.

На адресу представництва телеглядачі пишуть вкрай рідко. Частіше звертаються зі скаргами або за консультаціями по телефону. Всі скарги фіксуються в журналі. Аналіз звернень до представництва показує, що, в основному, йдеться про роботу кабельних ТРК м. Сімферополя. Абоненти скаржаться на погану якість послуг, аварійні ситуації, які іноді трапляються, але їх кількість у порівнянні з минулими роками значно зменшилась. Представництво проводить постійну копітку роз’яснювальну роботу серед населення, в тому числі в пресі і на телебаченні, що дозволило припинити необґрунтовані скарги і налагодити нормальні стосунки між компаніями і їх абонентами.

Інша тема – погана якість телевізійного зображення на деяких каналах як в ефірі, так і в кабельних мережах. Найголовнішою причиною відсутності якості трансляції загальнонаціональних і регіональних телеканалів є дуже незадовільна робота РТПЦ в АР Крим, який нормальний, якісний телесигнал забезпечує лише в Сімферополі.

Листів та скарг на роботу радіостанцій не надходило. Декілька разів з технічних причин припинялась трансляція „Радіо Ера” в Сімферополі. Після

втручання представника трансляції швидко поновлювались.

Завдяки відкритості телефону та адреси представництва відбувається постійний контроль за станом ситуації в телерадіопросторі і швидкості реагування на скарги з боку компаній.

Групова скарга телеглядачів надійшла тільки з м. Саки, де кабельна ТРК „Тонус” дуже повільно налагоджувала якість трансляції телеканалів. Представник 4 рази виїжджав на місце, зустрічався зі скаржниками, двічі провів офіційну перевірку діяльності компанії, одну з них разом з представником Республіканського комітету торгівлі та захисту прав споживачів. В результаті проблему було знято, а компанія отримала попередження Національної ради.

Потік скарг на Національну раду викликала у владних структур і населення ситуація навколо діяльності „Транс-М-радіо” і трансляції російського „Маяка” на ІІІ програмі проводового радіо.

Зафіксовано інформацію Кримської філії УДЦР, що декілька теле-радіокомпаній експлуатують передавачі без дозволу УДЦР. Представництво надіслало в ТРК відповідні листи, а представник провів з порушниками особисті бесіди.

Всього за рік представництво отримало 105 листів. Серед наших кореспондентів:

- Прокуратура АР Крим,

- Прокуратура м. Сімферополя і м. Євпаторії,

- ГУ МВС України в АР Крим ,

- Республіканська Податкова адміністрація,

- Міністерства АР Крим,

- ГУ Антимонопольного комітету в АР Крим,

- Президія Верховної Ради АР Крим,

- Заступник Голови Ради міністрів АР Крим,

- керівництво Кримтелекома,

- керівництво Кримської філії УДЦР,

- Рескомінформ АР Крим,

- керівники ТРК та інш.

Представництво за звітний рік надіслало біля 170 офіційних листів.

За останній рік зафіксовано більше 240 відвідувачів представництва з різних питань, які стосуються телерадіомовної сфери в Криму.7. Організаційні заходи представника щодо створення позитивного іміджу Національної ради в регіоні.

Представництво постійно організує участь ТРО АР Крим у фестивалях, форумах, творчих конкурсах, журналістських конференціях, які проходять на державному і республіканському рівнях. Представника Національної ради в АР Крим постійно запрошують до участі в організації Міжнародного телекінофорума “Разом” (м. Ялта), Республіканського журналістського конкурсу “Срібне перо”, Республіканського творчого конкурсу журналістів

„Журналіст року”.

В звітному році представник у формі інтерв’ю виступив з питань стану та розвитку телерадіоінформаційної сфери автономії в республіканських газетах

„Крымские известия”, „Кримська правда” (двічі), в газеті „Комсомольська правда в Криму”, а також в ефірі ДТРК „Крим” (двічі) і ТРК „ІТВ”, „555”, „Севастополь”, „Північний Крим”, „Неаполь”.

Кожний квартал в представництві відбувались наради керівників кабельних ТРК м. Сімферополя з питань переліцензування, перспектив розширення кількості каналів мовлення, поліпшення якості послуг абонентам.

21-22 липня в Феодосії відбулась нарада-семінар Асоціації телевізійно-інформаційних мереж АР Крим на тему: „Виконання Закону України „Про телебачення і радіомовлення” в частині ліцензування провайдерів програмної послуги”. Представник прийняв участь у цьому заході, надав присутнім необхідну консультацію.

На запрошення керівництва Верховної Ради і Ради міністрів АР Крим представник періодично дає консультації з норм законодавства, прийнятих рішень Національної ради. 18 грудня представник прийняв участь у Круглому столі в Верховній Раді АР Крим на тему „Стан телерадіопростору АР Крим і шляхи його подальшого розвитку”.

Згідно реєстраційному журналу, представництво відвідали біля 240 осіб з різних питань, проблем і пропозицій.наступна сторінка >>