Звіт про повторне відстеження результативності розпорядження - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт про результати базового відстеження результативності 1 29.44kb.
Звіт запорізької обласної державної адміністрації про повторне відстеження... 1 37.07kb.
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту. 1 55.13kb.
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту 1 20.38kb.
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта... 1 35.3kb.
Звіт про періодичне відстеження результативності розпорядження 1 31.84kb.
Розпорядження голови львівської обласної державної адміністрації... 1 41.55kb.
Звіт про повторне відстеження результативності наказу мнс україни... 1 40.96kb.
Звіт про періодичне відстеження результативності розпорядження голови... 1 43.2kb.
Звіт про відстеження результативності дії регуляторного акта розпорядження... 1 77.02kb.
Звіт про відстеження результативності регуляторного акта Вид та назва... 1 31.52kb.
Постанова іменем україни 21 листопада 2011 року м. Київ Верховний... 1 82.58kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт про повторне відстеження результативності розпорядження - сторінка №1/1
ЗВІТ

Про повторне відстеження результативності розпорядження

голови обласної державної адміністрації від 21 квітня 2010 року № 223 «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 1 липня 2009 року № 475»
Повторне відстеження результативності розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21 квітня 2010 року № 223 «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 1 липня 2009 року № 475» здійснено головним управлінням економіки облдержадміністрації.

Основною метою запровадження цього розпорядження є недопущення (в умовах зростання витрат) необ’єктивного росту плати за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного обладнання у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, при цьому забезпечення прибутковості ринків, що надають вказані послуги.

Показниками результативності розпорядження є забезпечення:


  • прибутковості суб’єктів господарювання, що надають зазначені послуги;

  • соціального захисту населення від необґрунтованого зростання цін на послуги ринків;

  • контролю за собівартістю таких послуг.

Відстеження результативності розпорядження здійснювалось через моніторинг цін, перевірки державної інспекції з контролю за цінами в області, статистичні дані про рівень прибутковості (збитковості) суб’єктів господарювання.

У відповідності до повноважень, наданих постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» (із змінами) головою облдержадміністрації видано розпорядження від 1 липня 2009 року №475 «Про встановлення нормативу рентабельності за надання в оренду торгових приміщень (площ) і устаткування на ринках продажу продовольчих товарів», в якому як метод державного регулювання тарифів на послуги та оренду торгових приміщень (площ) у торговельних об’єктах встановлено граничний норматив рентабельності. Дане розпорядження зареєстроване в обласному управлінні юстиції 08.07.2009 за № 18/649.

У відповідності до згаданого розпорядження у період з 17.07.2009 по 28.04.2010 діяв граничний норматив рентабельності у розмірі не вище 15% за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих товарів та непродовольчих товарів. Ціни на послуги з обслуговування орендованих приміщень (площ) визначалися, виходячи із фактичних витрат орендодавця за надання цих послуг, пропорційно розміру орендованих приміщень.

Враховуючи, що матеріально-технічна база ринків, особливо обласної споживчої кооперації, потребувала реконструкції та капітального ремонту, забезпечення необхідною кількістю холодильного обладнання, сучасними ваговимірювальними приладами тощо, правління облспоживспілки прийняло програму розвитку матеріально-технічної бази на 2010-2015 роки, якою передбачено на розвиток такої бази вкладання коштів у сумі близько 5 млн. гривень. В умовах чинного регулювання цін граничний норматив рентабельності у розмірі не вище 15 відсотків не забезпечував достатньої прибутковості для розвитку ринків. Так, за матеріалами перевірок, що здійснювалися державною інспекцією з контролю за цінами в області, фактична рентабельність за підсумками 2009 року охоплених перевірками ринків склала в межах 0 – 13%.

Тому, з метою стимулювання розвитку господарської діяльності ринків в області розпорядженням голови облдержадміністрації від 21 квітня 2010 року №223 «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01 липня 2009 року №475» встановлено граничний норматив рентабельності у розмірі 20% при формуванні плати за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного обладнання у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів. Дане розпорядження зареєстроване в обласному управлінні юстиції 28.04.2010 за № 5/661 та оприлюднено в газеті «Свобода» 28.04.2010. Таким чином, з 28 квітня 2010 року суб’єктами господарювання формування, встановлення та застосування плати послуги за надання в оренду торгових приміщень (площ) на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів здійснюється з дотриманням граничного нормативу рентабельності (у розмірі, що не перевищує 20%), згідно з вимогами розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01 липня 2009 року № 475 (із змінами і доповненнями ) та вимогами спільного наказу Міністерства економіки України та Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва від 30.06.2009 №638\109 «Про затвердження Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів».

В області у 2010 році діяло 69 ринків з продажу продовольчих і непродовольчих товарів. Найбільше їх зосереджено у м. Тернополі (30), Кременецькому (5), Борщівському та Бережанському районах (по 4 об’єкти). За спеціалізацією переважають змішані ринки з торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами та ринки з торгівлі непродовольчими товарами. На ринках обладнано 15,3 тис. торговельних місць. Найбільша їх кількість зосереджена у м.Тернополі (6,2 тис. місць), Кременецькому (1465) та Бережанському (980) районах; найменша – у Тернопільському (229) та Зборівському (115) районах.Незважаючи на спрощені механізми регулювання суб’єкти господарювання продовжують завищувати плату за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного обладнання у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів. Так, державною інспекцією з контролю за цінами в області у І-ІІ кварталі поточного року проведено перевірки дотримання порядку формування, встановлення і застосування плати за послуги, що надаються ринками з продажу продовольчих та непродовольчих товарів у 19 суб’єктах господарювання – юридичних осіб.

Порушення державної дисципліни цін встановлено у 14 суб’єктів господарювання, що становить 74 % від загальної кількості перевірених.

Відповідно до вимог ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» до суб’єктів господарювання, які порушили державну дисципліну цін, винесено рішення про застосування економічних санкцій на суму 92,1 тис. гривень, в тому числі штраф 61,4 тис. гривень.

Під час проведених перевірок держінспекцією цін в області встановлено наступне характерне порушення порядку встановлення та застосування цін(тарифів) на послуги з оренди торгових приміщень на ринках, а саме: суб’єктами господарювання, при наданні послуг з надання в оренду торгових приміщень на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, застосовувалась плата з рентабельністю, рівень якої перевищує встановлений відповідно до законодавства граничний 20 %.

Так, проведеною плановою перевіркою з питання дотримання порядку формування та застосування плати за послуги, що надаються об’єднанням «Ринок» Збаразького районного споживчого товариства встановлено, що у період з 01.01.2011 по 01.04.2011 об’єднанням «Ринок» застосовувався середньозважений тариф в розмірі 1,61 гривень за 1 м2, при середньозваженому тарифі 1,58 гривень за 1 м2 в день, розрахованому державною інспекцією з контролю за цінами в області.

Таким чином, об’єднанням «Ринок» Збаразького районного споживчого товариства стягувалась плата за оренду торгових приміщень з порушенням вимог п. 1 розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 21 квітня 2010 року № 223 «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 1 липня 2009 року № 475» та вимог п.3, п.5 розділу ІІ спільного наказу Міністерства економіки України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 30.06.2009 №638/109 «Про затвердження Порядку формування цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів», а саме: застосування тарифів на послуги з надання в оренду торгових приміщень з рентабельністю, рівень якої перевищує встановлений відповідно до законодавства граничний 20 %.

Аналогічні порушення вимог п.1 розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 21 квітня 2010 року № 223 «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 1 липня 2009 року № 475» встановлено у :

- Бучацькому районному споживчому товаристві;

- Збаразькому районному споживчому товаристві;

- Борщівському районному споживчому товаристві;

- СМП «Привокзальний майдан»;

- ТОВ «Українсько-Канадським спільним підприємством «Астра Група»;

- ТОВ «Ювілейне Тер»;

- ПП «Нива і К»;

- Козівському районному споживчому товаристві;

-  Бережанському районному споживчому товаристві.

По перевірених суб’єктах господарювання органи місцевого самоврядування не приймали власних рішень щодо обмеження граничного розміру нормативу рентабельності при формуванні плати за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного обладнання у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

Рівень прибутковості суб’єктів господарювання, що надають в оренду торгові приміщення (площі) і устаткування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів становив від 1% до 24%.

З урахуванням вищезазначеного, вважаємо, що впровадження даного розпорядження дозволило забезпечити прибутковість суб’єктів господарювання, що надають послуги з утримання торговельних місць з одночасним забезпеченням соціального захисту населення від необґрунтованого зростання плати за вказані послуги.

Відзначимо, що впровадження даного розпорядження не потребувало додаткових бюджетних, матеріальних та інших витрат.

Зазначеним розпорядженням спрощено механізм формування плати за послуги, що надаються ринками, в даний час триває адаптація суб’єктів господарювання до діючого механізму регулювання.

Через різну собівартість утримання торгових приміщень на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів суб’єктами господарювання застосовується різна плата за надання в оренду таких торгових приміщень, діапазон якої, за результатами перевірок державної інспекції в області, у поточному році коливається в межах:

- 0,31-2,50 гривень за 1м2 (по районних споживчих товариствах);

- 0,70-5,26 гривень за 1м2 (по місту).

Враховуючи динаміку збільшення собівартості утримання торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та холодильного устаткування по незалежних від підприємств причинах, вважаємо за необхідне обмежитися регулюванням шляхом встановлення нормативу рентабельності у розмірі 20% при формуванні плати за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, що передбачено діючим розпорядженням.

Таким чином, дане розпорядження голови облдержадміністрації забезпечує контроль за правильністю формування та застосування плати за послуги ринків, тому пропонуємо продовжити його дію.
Начальник головного управління В.В.ГЕЦЬКО