Звіт про результати відстеження результативності дії регуляторного акта Вид та назва регуляторного акта - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт про результати повторного відстеження результативності регуляторного... 1 39.45kb.
Звіт про результати періодичного відстеження дії регуляторного акта... 1 42.71kb.
Звіт про результати періодичного відстеження дії регуляторного акта... 1 40.94kb.
Звіт про результати відстеження результативності дії регуляторного... 1 22.4kb.
Звіт про результати базового відстеження результативності 1 29.44kb.
Звіт про відстеження результативності регуляторного акта Вид та назва... 1 34.58kb.
Звіт про відстеження результативності регуляторного акта Вид та назва... 1 31.52kb.
Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта Вид... 1 148.85kb.
Звіт щодо базового відстеження результативності регуляторного акту... 1 39.65kb.
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта... 1 35.3kb.
Звіт про відстеження результативності регуляторного акта Вид та назва... 1 88.44kb.
Наказ №714 м. Київ Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19... 1 340.04kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт про результати відстеження результативності дії регуляторного акта Вид та назва - сторінка №1/1
Звіт

про результати відстеження результативності дії регуляторного акта
Вид та назва регуляторного акта: розпорядження голови обласної державної адміністрації від 02.10.08 № 332 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 05.11.07 №379», зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Житомирській області 21.10.08 за №61/864.
Назва виконавця заходів з відстеження: відділ моніторингу цін головного управління економіки облдержадміністрації.
Цілі прийняття акта:

- приведення нормативно-правової бази облдержадміністрації у відповідність із законодавством України, а саме до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.07 №1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.08 №709 «Про внесення змін до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари»).

- конкретизація продовольчих товарів, щодо яких запроваджене державне регулювання цін шляхом декларування їх зміни.
Строк виконання заходів з відстеження: відстеження результативності даного розпорядження проведено через рік після набрання ним чинності.
Тип відстеження: повторне.
Методи одержання результатів відстеження: аналіз матеріалів, поданих суб’єктами господарювання на декларування зміни цін на продовольчі товари та використання інформації Державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області.
Дані, на основі яких проводилось відстеження результативності: дані декларування зміни оптово-відпускних цін, яке проводиться спеціалістами відділу моніторингу цін головного управління економіки обласної державної адміністрації, інформація Державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області, діючі законодавчі акти з питань ціноутворення.
Кількісні та якісні значення показників результативності акта: враховуючи соціальну значимість продуктів харчування та необхідність постійного контролю цінової ситуації у торговельній мережі і на ринках області, з метою реалізації ефективної цінової політики на регіональному продовольчому ринку виданим розпорядженням голови облдержадміністрації запроваджено державне регулювання оптово-відпускних цін шляхом декларування їх зміни на конкретні види продовольчих товарів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007 №1222 (зі змінами, внесеними постановою від 06.08.08 №709), а саме: на борошно пшеничне вищого, першого і другого ґатунку, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м’ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров’яче питне з вмістом жиру до 2,5 відсотка, сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 відсотків, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків , масло вершкове з вмістом жиру до 72,5 відсотка, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову.

Запроваджена вказаною постановою Кабінету Міністрів України більш жорстка процедура декларування зміни оптово-відпускних цін дозволяє відійти від моніторингового характеру декларування, зменшити кількість звернень суб’єктів господарювання з приводу погодження декларацій та більш ефективно стримувати ріст цін.

За даними Державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області за період з жовтня 2008 року по 23.10.2009 року проведено перевірки у 23 суб’єктів господарювання. Порушення вимог зазначеного розпорядження, коли без попереднього декларування зміни цін проводилась реалізація основних продовольчих товарів при підвищенні їх вартості протягом місяця більше ніж на 1%, виявлено в 13 суб’єктів господарювання. За наслідками проведених перевірок до порушників застосовані економічні санкції на суму 301,0 тис. грн., до адміністративної відповідальності притягнуто 10 посадових осіб на суму 1,1 тис. грн.

З моменту набуття чинності розпорядження до головного управління економіки по питанню декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари звернулося 127 суб’єктів господарювання.


Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення вищезазначених цілей: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2007 №1222 (зі змінами, внесеними постановою
Кабінету Міністрів України від 06.08.08 №709) розпорядженням від 02.10.08 №332 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 05.11.07 №379» було змінено порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, ціни на які підлягають державному регулюванню.

Запровадження даного регуляторного акта стримує необґрунтований ріст цін на основні продовольчі товари в торговельній мережі та на ринках області, забезпечує соціальний захист населення та цінову стабільність на продукти харчування.

На підставі викладеного вважаємо за доцільне розпорядження голови облдержадміністрації від 02.10.08 №332 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 05.11.07 №379» залишити без змін.

Начальник головногоуправління економіки З.Б.Янченко