Звіт про роботу Харківської районної державної адміністрації за 2012 рік - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Про затвердження плану кадрової роботи районної державної адміністрації... 1 131.58kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 01 березня... 1 35.89kb.
Звіт про роботу Харківської районної державної адміністрації за ІІ... 2 489.66kb.
Звіт про роботу Харківської районної державної адміністрації за І... 2 569.62kb.
Звіт про роботу Харківської районної державної адміністрації за ІІ... 2 648.6kb.
Рішення від 14 червня 2013 року м. Збараж №226 Про звіт Збаразької... 1 226.77kb.
Звіт районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного... 1 328.2kb.
Розпорядження кегичівка 21 грудня 2012 року №408 Про затвердження... 9 1621.57kb.
Звіт про виконання управліннями, відділами та іншими структурними... 3 740.86kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації 25. 04. 1 44.26kb.
Звіт про роботу спостережної комісії за 2012 рік 1 30.09kb.
Інформація про хід виконання міської цільової Програми розвитку туризму... 1 136.96kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт про роботу Харківської районної державної адміністрації за 2012 рік - сторінка №1/4
З В І Т

про роботу Харківської районної державної адміністрації

за 2012 рік
Організація роботи апарату райдержадміністрації у 2012 році здійснювалась відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", Регламенту райдержадміністрації (розпорядження голови райдержадміністрації від 17.06.11р. №1363 "Про внесення змін до розпорядження голови від 20.07.10р. №5335), положення про апарат та його відділи (розпорядження голови райдержадміністрації від 11.05.11р. №1150 "Про внесення змін до розпорядження голови від 26.0710р. №5450), інструкції з питань діловодства (розпорядження голови райдержадміністрації від 29.02.12р. №444 "Про затвердження інструкції з діловодства у Харківській районній державній адміністрації".

Апарат райдержадміністрації здійснював правове, організаційне, матеріально-технічне та інше забезпечення діяльності районної державної адміністрації. Відділи апарату здійснювали свою діяльність на підставі положень про відділи, а працівники згідно своїх посадових обов’язків.


Соціально-економічний розвиток району
Відділом економічного розвитку та власності управління економіки райдержадміністрації виконувалися завдання, визначенні планами роботи відділу та управління економіки на 2012 рік.

Було узагальнено підсумки роботи відділу за 2011 рік, I квартал 2012 року, I півріччя 2012 року та 9 місяців 2012 року, підготовлено відповідні звіти. Розроблено план роботи відділу на II, ІІI, IV квартали 2012 року, на 2013 рік та І квартал 2013 року.

Працівниками відділу взято участь у підготовці матеріалів та проведенні:

- 23.02.12р. колегії райдержадміністрації з питання "Про підсумки економічного та соціального розвитку Харківського району за 2011 рік та завдання на 2012 рік";

- 21.08.12р. колегії райдержадміністрації з питання "Про підсумки соціально-економічного розвитку Харківського району за I півріччя 2012 року".

Було підготовлено довідки про соціально-економічний розвиток району за 2011 рік, за I квартал, І півріччя 2012 року та 9 місяців 2012 року, які опубліковано на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

Протягом звітного періоду щомісячно проводився аналіз підсумків соціально-економічного розвитку району за кожен місяць наростаючим підсумком.

Були внесені зміни до Програми економічного та соціального розвитку Харківського району на 2012 рік, які затверджені сесією районної ради.

Було проведено 6 засідань комітету з конкурсних торгів райдержадміністрації щодо закупівлі послуг з електропостачання та постачання водяної пари і гарячої води в одного учасника на 2012 рік, а також затвердження річного плану закупівель на 2013 рік та внесення змін до нього.

На підставі рішень Харківської районної ради проведено роботу щодо укладення договорів оренди на 2012 рік з бюджетними організаціями та установами на оренду приміщень в адміністративних будинках по :вул. Червоноармійській, 4 з :

- Головним управлінням юстиції у Харківській області (для розміщення Першої державної нотаріальної контори Харківського району);

- Державною фінансовою інспекцією в Харківській області (для розміщення сектору інспектування в Харківському районі Чугуївської міжрайонної державної фінансової інспекції);

- Редакцією Харківської районної газети "Трибуна трудящих".Комсомольському шосе, 52 з:

- Прокуратурою Харківської області (для розміщення Харківської міжрайонної прокуратури);

- Фінансовим управлінням райдержадміністрації;

- Управлінням Державної казначейської служби у Харківському районі Харківської області;

- Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації;

- Відділом освіти райдержадміністрації;

- Харківською районною радою;

- Відділом культури та туризму райдержадміністрації;

- Відділом охорони здоров'я райдержадміністрації;

- Харківським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;

- Харківським районним спортивним клубом;

- Державною інспекцією захисту рослин Харківської області.

пр. Гагаріна, 157-а з:

- Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Харківської районної державної адміністрації.

Всього протягом звітного періоду укладено 15 договорів оренди з бюджетними установами, укладено 2 додаткових угоди до існуючих договорів оренди з бюджетними установами.

За звітний період було проведено 3 конкурси на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району. За результатами конкурсу було укладено 2 договори з переможцями конкурсів.

Достроково розірвано 1 договір оренди. Укладено 1 додаткову угоду до договору оренди з ПАТ "Мегабанк" (збільшення орендної плати).

Щомісячно проводилося нарахування орендної плати за укладеними договорами оренди (індексація орендної плати згідно індексів інфляції, наданих управлінням статистики).

До райфінуправління протягом звітного періоду щомісячно надавалася довідка про стан розрахунків по орендній платі наростаючим підсумком. Також щомісячно до Харківської міжрайонної прокуратури Харківської області надається інформація про наявність заборгованості за діючими договорами оренди нежитлових приміщень. Постійно проводиться робота з орендарями, які мають заборгованість по орендних платежах. Надіслано 37 претензійних листів орендарям - боржникам.

В зв’язку зі змінами в законодавстві були внесені зміни до діючої Методики розрахунку орендної плати за майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківського району та пропорції її розподілу у відповідності до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Ведеться робота з головами сільських, селищних, міських рад району щодо присвоєння поштових адрес гідротехнічним спорудам водних об'єктів, розташованих на території району.

До Головного управління економіки надано інформацію по адміністративним послугам, які надаються структурними підрозділами райдержадміністрації.

Проведено роботу по збору фінансових планів комунальних підприємств на 2012 рік, звітів про результати фінансово-господарської діяльності за 2011 рік, I квартал, І півріччя 2012 року та 9 місяців 2012 року.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 25.01.12р. №27 - к було подовжено трудові відносини з директором КП "Постачальник" Ісіченком В.С.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 16.07.12р. №129 - к Бондаренко Г.І. було призначено директором КП "Харківське районне бюро технічної інвентаризації".

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 23.10.12р. № 185 - к Дем'яненко О.М. було призначено виконуючим обов'язки директора КП "Архітектурне бюро Харківського району".

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 29.12.12р. № - к було подовжено трудові відносини з директором комунального підприємства теплових мереж Харківського району Харківської районної державної адміністрації Левченковим О.В. на 5 років.

До спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району в грудні 2012 року було прийнято Комунальне підприємство охорони здоров'я "Центральна районна аптека № 30".

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 25.12.12р. №227 - к було звільнено з посади завідуючої Бабак В.В.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 26.12.12р. №228 - к на Горбатову О.Л. було тимчасово покладено обов'язки завідуючої К ПОЗ "Центральна районна аптека № 30".

В 2012 році Господарським судом Харківської області прийнято рішення щодо визнання банкрутами двох найбільших підприємств – боржників району, а саме: КП "Водопровідно-каналізаційне господарство Харківського району" та ОКПТМ. Ці підприємства планується закрити до кінця 2013 року.

Продовжувалась робота з винесення на сесії районної ради питань з управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району (списання, передача в оренду, передача у інші форми власності, відчуження), затвердження районних програм та погодження подовження дії контракту. Всього протягом року на сесіях районної ради було розглянуто 43 питання, віднесених до компетенції відділу.

Підписано акти приймання – передачі :

- 20 сумок лікаря (фельдшера) на баланс відділу охорони здоров'я;

- 2 будівлі погашених котелень на баланс Мереф'янської міської ради;

- майна КП "Водопровідно-каналізаційне господарство" на баланс Покотилівської селищної ради;

- автомобіля Opel Kombo на баланс ДКУ Автогосподарство "Спецавтотранспорт";

- автомобіля ВАЗ 210994-20 на баланс ДКУ Автогосподарство "Спецавтотранспорт";

- медобладнання з Валківської центральної районної лікарні на баланс Мереф’янської ЦРЛ;

- медобладнання з Вовчанської центральної районної лікарні на баланс Мереф’янської ЦРЛ;

- ножиць гільйотинових на баланс Мереф’янської міської ради;

- ПК Карнеол на баланс Мереф’янської ЦРЛ з обласної спільної власності;

- кабінету флюорографічного рухомого на баланс Мереф’янської ЦРЛ з обласної спільної власності.

Постійно надавалася методична та консультаційна допомога структурним підрозділам райдержадміністрації та органам місцевого самоврядування з питань, віднесених до компетенції відділу.

За 2012 рік надійшло на опрацювання 2 звернення громадян, 216 листів, з них - 45 з встановленим терміном виконання, 4 розпорядження голови райдержадміністрації та 2 розпорядження голови облдержадміністрації. Підготовлено 43 проекти рішень сесії районної ради, 42 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації.
Відділом промисловості та транспорту управління економіки райдержадміністрації В січні 2012 року підведені підсумки роботи підприємств промисловості та транспорту району за 2011 рік, про що було підготовлено відповідну аналітичну довідку.

Працівниками відділу взято участь у підготовці та проведенні 23.02.12р. розширеної колегії з питання "Про підсумки економічного та соціального розвитку Харківського району за 2011 рік та завдання на 2012 рік".

21.08.12р. проведена колегія по підсумкам роботи за I півріччя 2012 року.

На засідання XVIII сесії VI скликання працівники відділу підготували звіт виконання Програми підвищення безпеки дорожнього руху Харківського району на 2008-2012 роки, затверджену рішенням XIX сесії районної ради V скликання від 15.07.08р..

Підготовлено відповідно до компетенції відділу розділи "Програми економічного та соціального розвитку Харківського району на 2012рік".

На засідання XIX сесії VI скликання працівники відділу підготували звіт виконання Програми розвитку транскордонного співробітництва Харківського району на 2011-2012 роки, затверджену рішенням VI сесії районної ради VI скликання від 29.07.11р..

Щомісяця підводились підсумки та проводився аналіз роботи підприємств транспорту.

На виконання листа №01-60/3401 від 10.05.11р. надавалась інформація, за зміненою формою, до облдержадміністрації щодо переліку інвестиційних проектів підприємств, у тому числі малих підприємств районів та міст, що плануються до реалізації найближчим часом.

На виконання листа голови Харківської обласної державної адміністрації щодо інформування громадськості стосовно найважливіших подій у сфері євроінтеграції від 30.01.10р. №01-25/472 та листа Харківської облдержадміністрації щодо виконання заходів, спрямованих на реалізацію державної політики у сфері євроінтеграції від 07.09.10р. №01-60/6085 працівниками відділу надавалась інформація до Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та міжнародних відносин облдержадміністрації.

Надавалась методична та консультаційна допомога підприємствам промисловості та транспорту району.

На виконання листів облдержадміністрації від 05.02.09р. №01-60/653 та від 10.05.11р. №01-60/3400 щодо залучення та використання міжнародної технічної допомоги працівниками відділу надавалась інформація.

На виконання розпоряджень голови Харківської облдержадміністрації від 05.05.11р. №215, від 30.05.12р. №319 та на виконання листа облдержадміністрації №01-60/9919 від 27.12.11р. щодо підсумків зовнішньоекономічної діяльності працівники відділу надавали інформацію.

Працівники відділу підготували матеріали для випуску буклету "Діємо".

На виконання листа голови Харківської облдержадміністрації Добкіна М.М. від 20.03.12р. №01-52/2054 щодо проведення Міжнародного конкурсу інноваційних та інвестиційних проектів "Харківські ініціативи" працівники відділу підготовили інформацію.

Для транспортного забезпечення евакуаційних заходів в Харківському районі у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру відділом проведена робота з автоперевізниками та укладено 15 Угод для евакуації мешканців району.

Працівниками відділу, протягом 2012 року готувались матеріали на виїзні наради.

Згідно приписів у протоколах засідань надавалась відповідь яка відносилась до компетенції відділу.

На виконання п.11 Програми розвитку транскордонного співробітництва працівники відділу підготували інформацію до обласної державної адміністрації.

17.07.12р. проведено засідання Координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху. На засіданні розглядалось питання про безпеку дорожнього руху на автобусних маршрутах Харківського району.

На виконання листа управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю від 10.01.12 №01-18/36 працівники відділу підготували інформацію про проекти та програми в рамках підписаних угод про співробітництво з Російською Федерацією.

Працівники відділу брали участь у засіданнях комісії з заборгованості по виплаті заробітної плати.

На виконання доручення від 31.01.12. №01-21/685 "Щодо аналізу надходжень до місцевих бюджетів Харківської області податку з доходів фізичних осіб" працівники відділу готували матеріали про діяльність підприємств району, щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, показників середньомісячної заробітної плати, чисельність працюючих та надавали відповідну інформацію до Департаменту економіки та міжнародних відносин обласної державної адміністрації.

Протягом звітного періоду працівники відділу співпрацювали з облдержадміністрацією та перевізниками щодо підвищення ефективності роботи підприємств транспортного комплексу, вдосконалення існуючої маршрутної мережі та поліпшення рівня обслуговування пасажирів.

25.02.12р. брали участь у обласному заході "Масляна на Коробових Хуторах".

Протягом звітного періоду працівники відділу займалися підготовкою матеріалів на виконання доручень керівництва обласної та районної державних адміністрацій.

Працівники відділу підготували перелік об’єктів, розташованих на земельних ділянках, що відійшли до міста Харкова.

На виконання листа облдержадміністрації від 09.08.12 №01-66/6262 підготували інформацію до участі у IV Міжнародному економічному форумі.

На виконання розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 07.06.11р. №302 "Про заходи щодо виконання Регіональної угоди між Харківською обласною державною адміністрацією, Спільним представницьким органом сторони роботодавців Харківської області та профспілковими об’єднаннями Харківської області на 2011-2012 роки" працівниками відділу підготовлено та надано інформацію.

На виконання розпорядження облдержадміністрації від 07.07.12р. №406 "Про підготовку та проведення Великого Слобожанського ярмарку в 2012 році" відділом було вирішено ряд організаційних питань, зокрема експозиції району, за що отримали нагороду.

Працівники відділу працювали і надавали інформацію на розпорядження обласної та районної адміністрацій.

Працівниками відділу підготовлена відповідь на депутатський запит Шрамкова В.М. від 23.01.12р. №4/01 щодо роботи автотранспорту на маршрутах №№190,166,178.

На запит мешканки сел. Покотилівка Чумак С.А. щодо відновлення руху рейсового маршруту №605 та влаштування дитячого майданчика працівники відділу підготували позитивну відповідь.

27.03.12, 15.05.12, 15.06.12, 09.08.12, 08.10.12, 08.11.12 проводились засідання Координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху при райдержадміністрації, на якому розглядалось питання про розподіл компенсації втрат перевізників від перевезення пільгових категорій мешканців Харківського району у березні, квітні, травні та вересні 2012 року.

Працівники відділу брали участь у семінарах та робочих нарадах, які проводили обласна та районна державні адміністрації.

На всі районні заходи організовували та забезпечували автотранспортом. Були задіяні такі автоперевізники: ПАТ "Автотранспортне підприємство АТП – 16329", ДП "Автосервіс" АТЗТ "Куряжський ДБК", ТОВ "Авто ОВІ", ПП "Мереф’янське АТП", ТОВ "Фрегат – К", ПП "Транс – Сервіс".

Для реагування та вжиття заходів протягом звітного періоду було опрацьовано 145 кореспондентських листа з питань, що відносяться до компетенції відділу з яких 56 кореспонденції контрольні, 17 звернень громадян та 17 розпоряджень ХОДА, 17 розпоряджень ХРДА.

Відділом споживчого ринку управління економіки райдержадміністрації згідно затвердженого плану роботи протягом звітного періоду:

- спільно з місцевими радами району здійснено уточнення дислокації мережі підприємств торгівлі, ресторанного господарства, АЗС та побутового обслуговування, які розташовані на території району;

- забезпечено контроль та підготовка інформації до облдержадміністрації з виконання Програми підтримки малого підприємництва в Харківському районі на 2011-2012 роки за 2011 рік, за І квартал 2012 р., І півріччя 2012р., 9 місяців 2012р.;

- разом з відділом житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу прийнято участь у проведенні святкових заходів та відзначення Почесними Грамотами облдержадміністрації та Грамотами і Подяками райдержадміністрації кращих представників сфери побуту з нагоди відзначення професійного свята – Дня працівників житлово-комунального та побутового обслуговування;

- на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 19.06.07р. №381 до структурних підрозділів облдержадміністрації направлено інформацію про підсумки роботи Харківської районної координаційної ради з питань захисту прав споживачів за 2011 рік, за І квартал 2012р., І півріччя 2012р., 9 місяців 2012р;

- щомісячно 6, 16 та 26 числа проводиться моніторинг цін на основні продукти харчування у торгівельній мережі та на ринках району, та узагальнена інформація направляється до Головного управління економіки облдержадміністрації;

- на виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 09.12.2009р. №2118 "Про запровадження моніторингу результатів діяльності виконкомів місцевих рад району" здійснено розрахунок зведеного моніторингу результатів діяльності виконкомів місцевих рад за 2011 рік, І півріччя 2012р. по 27 показниках;

- спільно з фахівцями відділів райдержадміністрації було здійснено перевірку Мереф’янської міської ради, Безлюдівської, Васищевської, Кулиничівської селищних, Лук’янцівської, Липецької сільських рад з питання виконання виконкомом ради делегованих райдержадміністрацією повноважень згідно з Законом України від 21.05.97р. №280/97 – ВР "Про місцеве самоврядування";

- відділом підготовлені матеріали по сфері споживчого ринку на виїзні адміністративно-господарські активи по місцевим радам району відповідно графіку проведення;

- на виконання доручення голови райдержадміністрації відділом спільно з структурними підрозділами райдержадміністрації проаналізовано показники району в зведеному рейтингу районів області за рівнем соціально-економічного розвитку за 9 місяців 2011 року, за 2011 рік, І квартал 2012р. та підготовлені відповідні аналітичні довідки;

- в рамках виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 10.08.11р. №1637 у лютому та у травні п.р. забезпечено проведення квартальних засідань робочої групи з контролю за реалізацією на ринках, розташованих на території району, основних завдань регіональної Програми вдосконалення функціонування роздрібних ринків до 2016 року;

- на виконання заходів Регіональної програми вдосконалення функціонування роздрібних ринків до 2016 року, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 16.06.11р. №171-VI, проведено організаційну роботу щодо заповнення паспортів ринків, розробки та затвердження перспективних планів розвитку ринків, копії паспортів та планів надано до Головного управління економіки облдержадміністрації;

- на виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 25.03.10р. №2822 до Головного управління економіки облдержадміністрації підготовлено інформацію про виконання заходів Концепції розвитку внутрішньої торгівлі району за 2011 рік, І півріччя 2012р.;

- відділом узагальнено інформацію від структурних підрозділів райдержадміністрації про перегляд, прийняття, відстеження результативності регуляторних актів за І, II, Ш, IV квартали п.р. та направлено до Головного управління економіки облдержадміністрації;

- підготовлено та затверджено план діяльності райдержадміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік;

- проведена організаційна робота з керівниками ринків, головами місцевих рад щодо організації продовольчих ярмарків. Протягом 2012 року на території району проведено 20 ярмарків, реалізовано продукції на 203 тис. грн.;

- підготовлено у травні, червні, вересні п.р. інформацію для керівництва райдержадміністрації на колегію облдержадміністрації з питання "Про стан цінової ситуації на споживчому ринку";

- прийнято участь і оформлено 4 протокольних рішення засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при райдержадміністрації;

- на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 15.06.12р. №362 підготовлено у липні п.р. до розгляду на колегії райдержадміністрації питання "Про стан цінової ситуації на споживчому ринку району", за результатами розгляду підготовлено відповідне розпорядження голови райдержадміністрації;

- на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 07.07.12р. №406 "Про підготовку та проведення Великого Слобожанського ярмарку в 2012 році" відділом проведена організаційна робота з суб’єктами підприємницької діяльності щодо участі у конкурсах "На кращу кулінарну експозицію Слобожанської кухні", "На кращий коровай з борошна врожаю 2012 року" під час Слобожанського ярмарку та представленні району у вищевказаному заході;

- підготовлено у серпні п.р. до розгляду на апаратній нараді райдержадміністрації питання "Про підсумки моніторингу результатів діяльності виконкомів місцевих рад за І півріччя 2012р.";

- у вересні п.р. разом з Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва, Департаментом економіки та міжнародних відносин облдержадміністрації проведено для підприємців району роз’яснювальний семінар з питань оподаткування, одержання дозвільних документів, малого підприємництва;

- надається методична та консультаційна допомога районним місцевим радам та суб'єктам господарювання з питань роботи підприємств торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення, а також введення в дію нової нормативної документації з цих питань;

- прийнято на контроль та проаналізовано 9 розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації, 12 розпоряджень голови райдержадміністрації, підготовлено проекти 6 розпоряджень голови райдержадміністрації. Відпрацьовано 105 листів та 5 звернень.


Агропромисловий розвиток

Відповідно до плану, протягом 2012 року робота управління агропромислового розвитку райдержадміністрації була направлена на покращення стану справ у аграрному секторі району і соціально-економічної ситуації на селі, створення сприятливих умов для стабільного і динамічного розвитку підприємств АПК, підвищення рівня їх конкурентоспроможності, подальше врегулювання земельних і майнових відносин та розвиток ринкової інфраструктури, залучення інвестицій у сільське господарство та пов’язані з ним галузі, вирішення інших невідкладних завдань.

Протягом всього звітного періоду управлінням агропромислового розвитку проводились наступні заходи:

1. Колегія Харківської районної державної адміністрації від 27.04.12р. "Про проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарськими підприємствами району у поточному році".

2. Колегія Харківської районної державної адміністрації від 28.09.12р. "Про хід виконання Програми стабілізації та розвитку тваринництва в господарствах Харківського району на 2011-2015 роки".

3. Колегія Харківської районної державної адміністрації від 25.12.12р. "Про підсумки роботи підприємств агропромислового комплексу району в 2012 році та завдання з підвищення показників, як у галузі рослинництва, так і у галузі тваринництва у 2013 році". На колегії також було розглянуто питання стабілізації та поступового збільшення чисельності поголів'я продуктивної худоби і птиці, особливо корів, у сільськогосподарських підприємствах, фермерських господарствах та господарствах населення.

4. Нарада з керівниками державних підприємств з питань стану економічної діяльності підприємств, використання земельних ресурсів, наявності необоротних активів та запасів.

5.Семінар-нарада за участю голів міських, селищних та сільських рад, представників ветеринарної служби з питань виконання постанови КМУ від 23.04.12р. №342 про внесення змін до постанови КМУ від 02.03.11р. №246 "Питання нарахування податку на додану вартість, що сплачується до державного бюджету переробними підприємствами за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, іншу продукцію переробки тварин, закупленій у живій вазі, а також виплати і використання коштів, що надійшли від його сплати", в управлінні агропромислового розвитку було створено комісію з питань нарахування дотацій за утримання молодняку великої рогатої худоби віком від 3 до 15 місяців народжених та набутих в господарствах населення. Станом на 01.01.13р. до управління АПР надійшло реєстрів з селищних та сільських рад на 445 голову ВРХ. Загальна сума дотації, що належить до виплати складає 213 тис. грн.

6. Спільна нарада з керівниками сільгосппідприємств з питань вживання заходів щодо оптимізації структури посівних площ сільськогосподарських культур у зв’язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 02.11.11р. за №1134 "Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь".

7. Під головуванням заступника голови райдержадміністрації для керівників сільгосппідприємств району відбулася нарада щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.11р. №1185 "Про внесення змін до методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів".

8. На базі господарств ФГ "Північ-Південь", ТОВ "Відродження", ТОВ СП "Велес Агро" проведено семінар-нараду з питань підготовки господарств району до збирання ранніх зернових.

9. На базі ДП ДГ "Елітне" за участю представників Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН проведений "День поля" з питання "Впровадження інноваційних технологій у розвиток галузі рослинництва Харківського району". У рамках цього заходу відбувся демонстраційний показ дослідних ділянок Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва та демонстрація машинно-тракторного парку ДП ДГ "Елітне".

10. В приміщенні райдержадміністрації відбувся семінар-нарада за участю представників управління Пенсійного фонду України у Харківському районі, управління статистики в Харківському районі, Харківської об’єднаної державної податкової інспекції, відділу земельних ресурсів у Харківському районі для бухгалтерів підприємств агропромислового комплексу, де розглядалися нагальні питання, що відносяться до компетенції кожної з цих служб.

11. В приміщенні райдержадміністрації за участю представників управління статистики в Харківському районі відбулася нарада для керівників господарств та головних агрономів сільгосппідприємств з питання: "Складання річного звіту за формою 29-сг".

12. Спільно з передовими фахівцями підприємств сільгосптоваровиробників велась робота, направлена на організацію впровадження в районі новітніх технологій, застосування сучасної сільськогосподарської техніки, розширення обсягів використання мінеральних добрив і засобів захисту рослин, підвищення культури землеробства та конкурентоспроможного виробництва продукції рослинництва, вирощування і заготівлі кормів, проводилась низка нарад з цих питань.

Державна підтримка сільського господарства району у 2012 році здійснювалася за кількома напрямами, а саме:

1. В управлінні агропромислового розвитку було створено комісію з питань нарахування дотацій за утримання молодняку великої рогатої худоби віком від 3 до 15 місяців народжених та набутих в господарствах населення.

2. Програми підтримки та розвитку молочного скотарства у Харківському районі на період до 2012 року дала можливість покращити розвиток молочного скотарства в районі, збільшення виробництва молока, споживання молока і молочних продуктів. Надій молока на корову, що була в наявності на початок року у 2008 році складав 1320 кг по всім сільгосппідприємствам, а станом на 1.10.12р. цей показник складає 4862 кг., що майже в 4 рази більше показників 2008 року. Збільшення виробництва молока було здійснено за рахунок збільшення поголів’я молочної череди з 1508 голів у 2008 році до 1688 голів у 2012 році та завдяки збільшення сільгосппідприємств, господарств населення які розпочали займатися молочним скотарством.

Розроблено і представлено до Головного управління агропромислового розвитку:

- план економічного і соціального розвитку агропромислового комплексу району на 2012 рік по всіх категоріях господарств і, в тому числі, окремо по сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення;

- розрахунок потреби коштів для проведення весняно-польових робіт у 2012 році і джерел їх фінансового забезпечення;

- розрахунок потреби коштів для проведення літніх і осінньо - польових робіт у 2012 році та джерел їх фінансового забезпечення.

Відповідно до розпорядження голови Харківської районної державної адміністрації від 30.08.11р. №16-г утворено робочу групу з питань проведення роз’яснювальної роботи з громадськістю щодо реалізації земельної реформи в Україні та затверджено її персональний склад. Згідно затвердженого графіку, за участю спеціалістів управління агропромислового розвитку та спеціалістів відділу земельних відносин Харківської райдержадміністрації проведені наради з населенням сіл Вільхівка, Лук’янці, Руські-Тишки на яких проводилась роз’яснювальна робота і обговарювались питання земельної реформи в Україні та державної політики у сфері захисту конституційного права на землю.

Здійснювались заходи щодо подальшого розвитку інфраструктури аграрного ринку району.

За підсумками поточного року сільськогосподарськими підприємствами району зібрано зернових та зернобобових культури з площі 22701,92 га, валовий збір склав 70295,89 тон, середня врожайність 31,0 ц/га, в тому числі озимої пшениці зібрано з площі 8086,8 га, валовий збір складає 22800 т, урожайність складає понад 29 ц/га; ячмінь ярий зібрано з площі 4705 га, валовий збір становить 11991,2 т, середня врожайність склала 26 ц/га.

Визначені загальні площі орендованих земель, кількість орендодавців, загальна вартість орендованих земель. Стан сплати орендної плати за майнові та земельні паї взято під постійний контроль.

Загалом по району рівень сплати орендної плати землекористувачами за договорами оренди земельних паїв за оперативними даними станом на 01.01.13р. складає 98,4%.

Галузь тваринництва Харківського району представлена


15 господарствами. Велику рогату худобу та корів утримують – 7 господарств, свиней – 7 господарств, овець – 2 господарства, птицю – 4 господарства.

Наявність ВРХ на 01.01.13р. становить – 3735 гол. (101 % до 01.01.12р.), зміна за рік складає +28 голів;

корів – 1689 гол. (107 % до 01.01.12р.) зміна за рік складає +112 голів ( за грудень +1 голова);

свиней – 2136 гол. (або 77 % до 01.01.12р.), зміна за рік складає -635 гол. (за грудень +5 голів). Зменшення поголів’я відбулося у зв’язку з припиненням діяльності по вирощуванню свиней в господарствах ТОВ "Жнива", АФ "Вільхівка", ПуАТ "Сад";

овець - 749 гол. (або 108 % до 01.01.12 року), зміна за рік складає + 53 гол. ( за грудень +42 голови);

птиці – 1261,707 тис. гол. (72 % до 01.01.12р.), зміна за рік складає – 498,6 тис. гол.(за грудень -52,3 тис. гол.). Згідно технологічного процесу припиняє роботу ДП "Зоря";

кур несучок – 1116,524 тис. гол..

Виробництво продукції тваринництва складає:

виробництво м’яса – 1714,7 т ( 39 % до 01.01.12р.) , зміна за рік складає – 2650,6 т ( за грудень 167,9 т);

реалізація м’яса – 1980,6 т (88% до 01.01.12р.), зміна за рік складає – 283 т (за грудень 168,6 т);

виробництво молока – 9119,5 т ( 129% до 01.01.12р.), зміна за рік складає + 2078,7 т ( за грудень 760,7 т);

виробництво яєць – 370685,872 тис. од.(84 % до 01.01.12р.), зміна за рік складає – 70486,53 тис.од. (за грудень 19611,9 тис. од.). Згідно технологічного процесу ліквідується підприємство ДП "Зоря".

Продуктивність сільськогосподарських тварин складає:

надій на корову складає – 5383 кг (118% до 01.01.12р.), зміна за рік складає +988 кг (за грудень 450 кг);

надій молока на корову, що була в наявності на початок року – 5783 кг (123% до 01.01.12р.), зміна за рік складає +1098 кг (за грудень 483 кг).

Середньодобовий приріст: ВРХ 640г (119 % до 01.01.12 року);

свиней – 207 г (66% до 01.01.12 року).

У 2012 році в цілому по району забезпечено зростання обсягів реалізації продуктів тваринництва.

Спеціалісти управління надавали практичну допомогу сільгосппідприємствам по своєчасній та якісній заготівлі кормів та збільшенню продуктивності дійної череди, підготовці тваринницьких приміщень до зими.

Наказом начальника управління розроблено та затверджено заходи щодо підготовки сільгосппідприємств до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 рр

На сьогодні актуальним залишається питання розрахунків сільгосппідприємств перед Пенсійним фондом та по виплаті заробітної плати.

Заборгованість перед Пенсійним фондом України по діючих господарствах станом на 01.01.2013 року становить 448912,65 грн.: ДСП "Комунар" - 356180,69 грн.; АТ "Утківське відгодівельне господарство" - 91601,38 грн.; ТОВ "Радіал-агро"-1130,58 грн.

Заборгованість по заробітній платі становить – 442,2 тис. грн.: ДСП "Комунар" - 442,2 тис. грн..

Постійно проводиться робота з керівниками господарств стосовно прискорення погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України та по заробітній платі. Робота щодо опрацювання названого питання триває.

Управлінням агропромислового розвитку виконані також всі інші заходи, передбачені планом роботи райдержадміністрації на 2012 рік.наступна сторінка >>