Звіт про роботу відділу культури за ІІ квартал 2013 року у відповідності до плану роботи районної державної адміністрації подаємо зв - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1сторінка 2
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Звіт про роботу апарату районної державної адміністрації за ІІ квартал... 1 298.8kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 01 березня... 1 35.89kb.
Звіт про роботу Харківської районної державної адміністрації за ІІ... 2 648.6kb.
Звіт про роботу відділу культури І туризму Гусятинської районної... 1 342.75kb.
Звіт про роботу уаіб за 3 квартал 2011 року 1 152.22kb.
Про затвердження передавального акту відділу культури і туризму районної... 1 134.93kb.
Звіт про роботу відділу культури райдержадміністрації за квітень... 1 20.76kb.
Рішення №20/2014 січня 2014 року м. Сторожинець Про надання дозволу... 1 20.13kb.
Розпорядження 17. 12. 2012 року м. Борзна №531 Про план роботи районної... 1 115.33kb.
Звіт про роботу Харківської районної державної адміністрації за І... 2 569.62kb.
Звіт про роботу Харківської районної державної адміністрації за ІІ... 2 489.66kb.
Міністерство соціальної політики України Промислове об’єднання "Укрпротез" 7 1046.74kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Звіт про роботу відділу культури за ІІ квартал 2013 року у відповідності до плану - сторінка №1/2
Звіт про роботу відділу культури

за ІІ квартал 2013 року
У відповідності до плану роботи районної державної адміністрації подаємо звіт про роботу відділу культури за ІІ квартал 2013 року.

Робота відділу культури за звітний період була спрямована на удосконалення діючої мережі закладів культури і мистецтва, зміцнення їх матеріально-технічної бази, популяризацію і примноження культурних цінностей, задоволення культурних та духовних потреб населення й організацію його дозвілля, підтримку талановитої молоді, зміцнення та розширення міжнародних культурно-мистецьких зв’язків.

Станом на 30.06.2013 р. в районі нараховується 10 дитячих шкіл мистецтв, 39 бібліотек, 42 будинків культури та клубів, 6 музеїв. Кількість працюючих у галузі культури району складає 356 чоловік, у тому числі – 73 працівників бібліотечної системи, 165 викладачів дитячих шкіл мистецтв, 63 клубних працівників та інші. Всі працівники працюють згідно штатного розпису.

Робота відділу культури проводиться згідно затвердженого плану роботи.

Звітний період відзначився цікавими мистецькими проектами, популяризацією творчості місцевих митців, активним пошуком спонсорських коштів та вирішенням багатьох нагальних проблем галузі. Особливий акцент був зроблений на роботі з дітьми та молоддю через створення умов для їх творчого зростання та духовного збагачення на кращих зразках української та світової культури.

Особлива увага працівниками культури району приділялася підвищенню ефективності роботи галузі, пошуку шляхів вдосконалення функціонування закладів, орієнтованих на розширення джерел фінансового забезпечення та оптимізацію витрат на їх утримання і розвиток.


1.Документообіг


Квітень

Травень

Червень

Всього за ІІ квартал

2013 року

Вхідні документи

51

16

21

88

Вихідні документи

31

11

26

68

Видано наказів

20

12

8

40


  1. Фінансово-господарська діяльність.

На виконання розпорядження «Про заходи щодо економного і раціонального використання коштів місцевих бюджетів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни у 2013 році» відділ культури розробив заходи на 2013 рік.

Для дотримання виділених асигнувань заробітної плати на 2013 рік всі працівники бібліотек використовують надані їм Законом України «Про відпустки» 14 днів безоплатної відпустки. Це дасть змогу зекономити 150 тис.грн. Складено графік безоплатних відпусток та погоджено з головою профспілки бібліотечних працівників. Скористались правом безкоштовної відпуски 31 працівник центральної бібліотечної системи. З 9 червня скорочено 2 штатні одиниці. Переведено на 0,75 ставки працівників 7 сільських бібліотек.

На нараді директорів дитячих шкіл мистецтв району розглянуто пропозицію відділу культури щодо підвищення батьківської плати за навчання на 50% з 01 вересня 2013 року. Додатковий прибуток до закінчення поточного року становить в сумі 75 тис.грн.

Розпочато роботу комісії при відділі культури з питань оптимізації щодо зменшення педагогічного навантаження викладачів ДШМ району, скорочено обсяг педагогічного навантаження викладачів.Економія коштів відділу культури станом на 01.07.2013


План (тис. грн. )

Факт (тис. грн.)

180, 0

88, 0

В тому числі

Бібліотеки:

127,3

55, 3


ДШМ:

52, 7

32, 7


Однією з найважливіших завдань закладів культури Виноградівського району є покращення матеріально-технічної бази.

Для ефективного використання та скорочення споживання енергоносіїв відділом культури спільно з керівниками установ розроблено енергетичний паспорт. З метою систематичного контролю за дотриманням лімітної дисципліни енергоносіїв установ культури введено в практику щоденний облік за споживанням енергоносіїв бюджетних установ. Розроблено температурні графіки системи опалення. Станом 01.07. 2013 року заборгованість за енергоносії в закладах культури району немає.

У дитячих школах мистецтв району у червні проводились косметичні ремонти, покращення матеріальної бази за рахунок спонсорських коштів та допомоги батьків.
3. Центральна бібліотечна система.

Станом на 25 червня поточного року бібліотеками Виноградівської РЦБС обслужено понад 35 тис. користувачів, яким видано понад 550 тис. примірників друкованих видань. За 1 півріччя року до фондів бібліотек ВРЦБС надійшло 2503 прим книг з яких на українській мові – 1039 прим., на російській мові – 59 прим., на угорській мові -1405 прим.

Надіслано 1243 інформацій абонентам індивідуального групового інформування у т. числі шляхом розсилок через електронну пошту.

Робота бібліотек проводиться на основі річного і місячних планів роботи. Особливу увагу бібліотеки звертали на відзначення пам’ятних та ювілейних дат України, письменників, громадських діячів. Для широких кіл користувачів ЦРБ надрукувала щорічний бібліографічний покажчик «Календар знаменних та пам’ятних дат Виноградівщини у 2013 році», щоквартальні бібліографічні покажчики «Виноградівщина на сторінках періодики», ряд буклетів, флаєрів, веббібліографічних списків. Систематично поповнюється новими матеріалами веб-сайт Виноградівської РЦБС, блог бібліотеки «Туристичними стежками Виноградівщини», а також блоги бібліотек-філій сіл Фанчиково, Олешник, Нове Село, Королево дит. і доросла бібліотеки, міська бібліотека-філія, Черна, Ботар і ін. Переглянувши їх , можна більше дізнатися про роботу бібліотек РЦБС. Ми надаємо перелік найголовніших заходів за звітний період:

5 квітня в центральній районній бібліотеці відбулася творча зустріч із відомим виноградівським народознавцем, викладачем історії та народознавства Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Кейс Борно.

Протягом квітня у ЦРБ бібліотеці-філії с. Ботар, смт. Вілок, В. Паладь відбулась творча зустріч маленьких користувачів із закарпатською угорською дитячою письменницею Вайнрух Катериною.

11 квітня 2013 року в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася презентація літературно-музичного збірника – пісенника «Злились мелодія і слово воєдино», яка недавно вийшла у світ і стала творчим звітом ветерана освітянської ниви Михайла Івановича Росохи перед шанувальниками його пісенної творчості – членами літературного обєднання «Красне слово», членами творчої інтелігенції міста, членами туристичного клубу «Юний гід».

18 квітня в читальній залі Центральної районної бібліотеки відбулася зустріч фахівців із соціальної роботи Виноградівського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, спеціаліста районного центру зайнятості з учнями 11 класу Виноградівської ЗОШ № 2 та учнями 11 класу Підвиноградівської ЗОШ. Тема зустрічі «Професійне орієнтування школярів щодо своєї майбутньої професії».

24 квітня в читальній залі центральної районної бібліотеки з нагоди 210-ї річниці від дня народження поета, письменника, науковця, журналіста, громадського діяча краю Олександра Духновича відбувся літературний вечір «Будитель Карпатського краю»

23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права. В читальному залі міської бібліотеки-філії зібралися найкращі учні Малої академії наук, які гідно представили наш район і вибороли 11 призових місць у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково дослідницьких робіт, а також в номінації «Геліантус» (щорічна Всеукраїнська природознавча гра з фізики, хімії, біології та географії). Грамоти та дипломи вручали Наталія Іванівна Максимець – зав. відділом МАН Виноградівського районного центру позашкільної роботи з дітьми та найактивніший організатор гри «Геліантус» - Ігнатишин Василь Васильович.

У читальному залі міської бібліотеки силами вихованців літературно- мистецького об’єднання «Диво моє, калинове» виноградівського районного Центру позашкільної роботи з учнівською молоддю було проведено літературно - музичне свято «Вклонись, Україно, героям Чорнобиля, усім, хто ішов на палаючий блок». На зустріч із студентами Виноградівського державного коледжу МДУ прийшли генерал українського козацтва, полковник міліції Іван Менджул, вдови водіїв - Василя Ісайовича – народна поетеса з Малої Копані Ганна Антонівна та швидкої допомоги Івана Штефана – колишня вчителька математики другої міської ЗОШ I-III ступенів Марія Євдокимівна.

26 квітня в читальній залі Виноградівської районної бібліотеки в рамках проекту «Майбутнє варто планувати» за участі фахівців із соціальної роботи та учнів 9-Б класу Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, учнів 10 класу Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, учнів Матіївської ЗОШ 1-11 ступенів відбувся круглий стіл «Молодь за здоровий спосіб життя».

8 травня бібліотечними працівниками бібліотеки-філії с.Олешник проведено з учнями 7-их класів до Дня Перемоги урок пам'яті на тему: "Народна пам'ять вічна і жива".

Бібліотекою-філією для дітей смт. Королево проведено ряд заходів. До Великодня з членами клубу за інтересами «Юний краєзнавець» було проведено літературний ранок «На Великдень», організована виставка крашанок, писанок також проведено майстер – клас по їх малюванню, до Дня перемоги була проведена година слави та мужності «Вони в битві чесно полягли», організовано книжков увиставку «Подвиг народу – безсмертний» для учнів 6-7 кл. 17 травня у бібліотеці пройшов конкурс малюнку « Читаємо й малюємо» з учнями 4-9кл.

В рамках літніх читань «Читаємо і засмагаємо…» було оформлено книжкову виставку «З книгою канікули – сумувати ніколи!», до Дня захисту дітей 1 червня проведено літературний ранок «Світить сонечко для всіх» з учнями 4-5 кл., були запрошені батьки, вчителі.

15 травня в читальній залі центральної районної бібліотеки з нагоди Дня Матері проведено тематичний вечір «Ми матір називаємо святою». З привітальним словом перед присутніми виступила заступник голови райдержадміністрації Данич Єва Василівна. Нагороджено трьох кращих матерів району Молнар Ганну Михайлівну – учасницю бойових дій в Афганістані, Чех Ганну Юріївну – багатодітну матір с. Онік, Кедик Ганну Юріївну – голову обласного фонду збереження народної культурної спадщини Закарпаття «Тиса».

8 травня на центральній площі м. Виноградів у рамках Всеукраїнського тижня планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я жінки була проведена широкомасштабна інформаційно- просвітницька акція «Майбутнє варто планувати!» .

21-го травня в бібліотеці-філії с. Олешник відбулась зустріч-діалог з дитячою письменницею Юлією Драгун. На зустрічі вона презентувала нові книги: "Посміхайтесь добрим людям" і "Зернятка доброти" Учні читали вірші з її книг, ставили запитання.

Зустріч спеціального пасажирського потягу Боржавської вузькоколійки за маршрутом ст. Іршава — ст. Хмільник — ст. Шаланки — ст. Чорний Потік — ст. Олешник — ст. Виноградів 25 травня 2013 року організували бібліотечні працівники спільно з громадою села на зупинці с. Олешник.

26 травня у Винорадові пройшов ювілейний Х-й фестиваль виноградарів - виноробів "Угочанська лоза". Працівниками бібліотечної системи району було організовано роботу «БІБЛІОМІСТЕЧКА», на території якого працював "Казковий двір", "Творча майстерня", "Квартал розумників", "Ігрова площадка", "Танцювальний майдан", "Літературне кафе". Юні відвідувачі "БІБЛІОМІСТЕЧКА" з великим азартом змагалися в конкурсах "Хто швидше?", грі "Саджаємо картоплю", "Квітковий букет", "Пташечки в гніздечках", літературній грі "Веселка" та "Юний ерудит". Казкові герої запрошували всіх скуштувати літературні блюда. Під час огляду "БІБЛІОМІСТЕЧКА" журі відзначило роботу подякою.

Напередодні свята День матері, 22 травня завідуюча бібліотекою-філією с.Нове Село на запрошення товариства ГАЛО провела майстер-клас у м.Виноградів. Співпраця бібліотеки і товариства тісна. Кожного року, на передодні великих свят проводяться майстер-класи, 3-4 рази на місяць різної тематики.

З 30 травня по 3 червня актив бібліотеки-філії с Нове Село побували в Угорщині, в місті Будоерш, на запрошення фонду «Мистецтво за Націю». Відвідали музеї мікромініатюр Миколи Сядристого, знамениті місця цих міст, а також побували у Парламенті.

З початком літніх канікул в районній дитячій бібліотеці і сільських бібліотеках-філіях діє Програма літніх читань "Книжкова естафета книжкового літа". Двері бібліотеки широко відкриті для дітей на протязі всього літа. На юних читачів чекають неймовірні пригоди разом з героями їх улюблених книг: літературні подорожі , вікторини, конкурси та екскурсії. Ось деякі заходи:

1-го червня з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей на літературну подорож "Фарби дитинства" до бібліотеки завітали учні 2-3 класів ЗОШ №4, під час якої діти багато нового довідалися про бібліотеку, книгу та читання.

2 червня, свій 751 день народження відзначило селище Королево. Працівниками бібліотек - філій смт Королево оформлено книжкову виставку: "Наше селище: то пісня з долею своєю!", до якої входили такі розділи : "Сторінки історії рідного краю", "Літературне слово наших земляків", " Про людей хороших, наших односельчан", де представлені матеріали про історію селища і славних земляків.

5 червня в міській бібліотеці – філії відбулася презентація електронної збірки автентичних закарпатських пісень «Сіло потя на косицю». 21 народна пісня у виконанні жителя с. Онок Січа Василя Васильовича. З привітаннями виступили: голова районного науково – культурологічного товариства імені Олександра Духновича Юрій Продан; начальник відділу туризму і транскордонного співробітництва РДА Святослав Гал; головний редактор газети «НовиниВиноградівщини» ВасильКіш; член ради міського осередку Всеукраїнського товариства імені Олени Теліги, керівник літературно-мистецького об’єднання «Диво моє калинове» Марія Селехман; журналіст Мальвіна Савинець.

9 червня бібліотека філія с. Нове Село спільно з греко-католицькою громадою вже в третій раз організували змістовний і цікавий день: День матері і дітей. На заході взяли участь понад 400 дітей, мам і тат. Були також присутні із сусідніх сіл: з села Шаланки. У програмі заходу: виступ голови села Пінтє Василя Васильовича, майстер-класи-різного виду, спортивні ігри та змагання.

11 червня в гості до РДБ завітали учні 1-3 класів ЗОШ №3 на екскурсію "Читай-місто запрошує..." Діти радо подорожували разом з бібліотекарями по "вулицям" дитячої бібліотеки. Особливе захоплення у дітей викликали книжкові виставки , творчі роботи дітей, дитячі журнали та казкові речі , за допомогою яких діти загадували бажання.

17 червня 2013 у читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася презентація чергової збірки поетеси уродженки с. Олешник Надії Михайлівни Любка «Я скрипкою вашою стану».

19 червня у центральній районній бібліотеці проведені поетичні читання присвячені творчим людям смт. Королево поетам, письменникам В.Густі, В.Вароді, О.Роман і М.Чухрану «Королівські діаманти» .


Семінари, підвищення кваліфікації працівників бібліотек
28 березня 2013 року у приміщенні читальної зали Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Федора Потушняка відбувся семінар. «Бібліотека, влада та громадськість: партнерство для місцевого розвитку» у якому взяли участь заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Іван Качур, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, директор Програми «Бібліоміст» Матей Новак (Київ), директор Закарпатської ОУНБ Людмила Григаш, заступники голів районних державних адміністрацій з гуманітарних питань, начальники міських і районних відділів культури, директори центральних районних бібліотек, запрошені селищний і сільські голови, директори бібліотек-філіалів, які беруть участь у проекті «Бібліоміст».

Після вітань від обласної влади до всіх присутніх звернувся директор Програми «Бібліоміст» Матей Новак, який у своєму виступі окреслив тенденції розвитку проекту на теренах Закарпаття, оцінив успіхи, позначив проблемні моменти, шляхи їх вирішення, а також зупинився на сучасних інноваційних підходах до соціальної інтеграції бібліотек на сучасному етапі. Своїм баченням цієї проблеми поділилися директор Закарпатської ОУНБ Людмила Григаш, тема виступу-презентації якої була «Стан інформатизації в бібліотеках області»; начальник відділу культури Тячівської РДА В.Гудак,; керівник апарату Рахівської РДА О.Кабаль сільський голова с.Тур’я-Ремета Перечинського району М.Біган. Від Виноградівського району виступили: директор Виноградівської районної централізованої бібліотечної системи К.Вашкеба з слайдовою презентацією "Функціонування мережі центрів вільного доступу до Інтернет у Виноградівському районі", сільський голова с.Черна В.Івашко - «Бібліотека-соціокультурний центр сільської громади», завідуюча бібліотекою-філією с.Мала Копаня В.Дубровка -«Громаду села об'єднала бібліотека».

Заступник директора по роботі з дітьми Любка Й.Й. взяла участь у тренінгу “Стратегічне планування” яке проходило на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка з 2 по 4 квітня Головна мета тренінгу: удосконалення знання та навичок лідерів неурядових організацій, працівників публічних бібліотек у сфері стратегічного планування як необхідного інструменту подальшого розвитку організації.

Учасники тренінгу мали змогу оцінити необхідність стратегічного планування, ознайомлися з технологією складання стратегічного плану. У результаті тренінгу учасники отримали практичні знання та навички по розробці стратегії та стратегічному плануванню діяльності бібліотеки.

В тренінгу взяли участь директори бібліотек та представники неурядових організацій із Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Рівненської областей.

2–4 квітня 2013 р. відбувся візит обміну досвідом між бібліотеками-партнерами програми «Бібліоміст» на базі бібліотек Херсонської області, які впровадили своїм досвідом інноваційні послуги, мають суттєві досягнення та бажають поділитись. Дводенний семінар-тренінг щодо участі бібліотек Виноградівщини у реалізації двох проектів. Участь у семінарі від бібліотек Виноградівщини взяла бібліотекар 1 кат міської бібліотеки-філії Попович Н.Ю.

9-10 квітня зав.інтернет центром ЦРБ Роспопа С.В. та директор ЦБС Вашкеба К.Г. взяли участь у дводенному семінарі-тренінгу щодо участь бібліотек РЦБС у реалізації двох проектів,обговорені поточні питання.ю участі бібліотек Виноградівщини у реалізації двох проектів: «Майбутнє варто планувати» і «Публічні бібліотеки – мости до е-врядування у Закарпатській області». Перший проект направлений на розвиток активного використання громадянами самоврядування та використання громадянами електронних послуг завдяки бібліотекам, які підключені до мережі Бібліоміст.

Другий проект направлений на популяризацію ідей планування сім"ї та репродуктивного здоров"я програми " Здоров"я жінок України" Реалізація даних проектів це нові можливості для бібліотек району щодо надання новітніх послуг та перетворення їх у дієві інформаційні центри громад.

16 квітня 2013 року в читальному залі Виноградівської ЦРБ відбулася чергова нарада бібліотечних працівників району під час якого працівники бібліотек-філій були з початком реалізації двох проектів бібліотеками системи спільно з БФ " Центр громадських інціатив.«Майбутнє варто планувати» і «Публічні бібліотеки – мости до е-врядування у Закарпатській області».

Провідний методист ЦРБ Хромей М.Ф. надала присутнім методичні рекомендації щодо підготовки та участі в районному конкурсі інноваційних бібліотечних ідей «Бібліотек@: територія ідей», а також презентувала розроблені та створені методично-інформаційні буклети «Бібліотечна СОВА» (Словничок Організатора Вихователя Аніматора)

Подібні форми проведення нарад стимулюють творчу ініціативу, дають відчуття приналежності до професійної спільноти, дають зрозуміти, що бібліотека – це не просто стіни, книги, обладнання, це люди, котрі в них працюють. Від їх позиції , вміння і бажання щось змінити в своїй роботі залежить дуже багато в бібліотечній діяльності.

23 квітня у Виноградівській ЦРБ в рамках реалізації проекту «Публічні бібліотеки – мости до е-врядування у Закарпатській області» зав. інтернет центром ЦРБ Роспопа С.В. та бібліографом Градинар Р.П. було проведено навчальний семінар-тренінг для працівників бібліотек-філій смт. Королево, Фанчиково, Черна, Олешник, М.Копаня про можливості використання е-послуг та е-врядування для запровадження електронних послуг бібліотеками. Завдяки навчанню розширився спектр інноваційних електронних послуг, які користувачі бібліотек можуть отримати самостійно або з допомогою бібліотекаря у бібліотеці.

29 квітня команда проекту «Простір ідей» який стартує на «5 каналі» разом з відомим гостем казкарем, артистом, режисером Олександром Лірником - відвідали Виноградівську центральну бібліотеку та бібліотеку-філію с. М.Копаня на базі яких надають новітні електронні бібліотечно - інформаційні послуги, навчають комп'ютерній грамотності, надають юридичну консультацію з будь-яких правових питань.

22 травня у Виноградівській ЦРБ в рамках реалізації проекту «Публічні бібліотеки – мости до е-врядування у Закарпатській області» тренерами регіонального тренінгового центру при обласній універсальній науковій бібліотеці для бібліотечних працівників та представників сільських рад було проведено тренінг "Електронне урядування в Україні", на якому присутні мали змогу ознайомитись з е-послугами, що надаються в нашій державі.

19 червня для працівників бібліотек –філій був проведений районний семінар на тему» «Основні критерії роботи бібліотеки з користувачами-дітьми: стимулювання читання та комфортність обслуговування».

25-26 червня завідуюча міською бібліотекою-філією Шапко Г.М. та провідний бібліотекар ЦРБ Меланчук Г.Й. взяли участь у роботі двохденного семінару-тренінгу який організовувався на базі Рахівської ЦРБ. Тема семінару: „Довідково бібліографічне та інформаційне обслуговування: трансформація послуг та ресурсів”.

28 червня на центральній площі м. Виноградів у рамках відзначення Дня Конституції України працівниками бібліотек міста оформлена книжкова виставка «Конституція України -основний закон держави»,проведено імпровізовану гру-змагання «Бібліомарафон: Інтелектуальне перехрестя», Квест «Чи знєш ти м. Виноградів», підготовлено роздатковий матеріал: флаєри «Конституція -основний закон держави». пам’ятки користувачам » 28 червня - День Конституції України».

У літній період проводиться підготовка бібліотечних установ до роботи в осінньо-зимовий період. З метою економії коштів встановлені паралельні лічильники для 15 бібліотек-філій і нарахування за освітлення проводиться згідно показників лічильника. Газифіковано бібліотеку-філії с. Дротинці. За кошти Пийтерфолвівської сільської ради проводиться ремонт бібліотеки-філії с.Пийтерфолово , за власні кошти - бібліотеки с. В.Копаня; на завершальній стадії знаходиться робота по пуску Інтернет - центру у бібліотеці-філії с. Шаланки; проведено Інтернет у бібліотеку-філію с. Дротинці. 4 бібліотеки-філії конкурсанти грантового проекту оголошеного «Бетген олопітвань» подані комісією з України на номінацію переможців. Остаточне слово за грантодавцями з Угорщини. Проходить підготовчий процес по оформленню документів по для газифікації бібліотеки для дорослих смт. Королево і бібліотеки с. Букове.

  1. Клубні заклади району. Культурно-масові заходи.

Діяльність закладів культури клубного типу відкриває населенню району необмежені можливості щодо розвитку їх творчих здібностей, спрямовується на всебічне виховання людини, задоволення духовних i культурних потреб мешканців та гостей району. Головними пріоритетами в роботі закладів культури клубного типу є безперешкодний та безкоштовний доступ до культурних об’єктів, безкоштовна участь мешканців у культурно-мистецьких заходах, стабільне функціонування та розвиток мережі закладів культури.

Робота клубного працівника включає в себе проведення культурно-мистецьких масових заходів, створення любительських об’єднань, аматорських колективів за жанрами, для населення різних вікових категорій. Ефективній роботі клубних закладів району сприяли Закон «Про культуру», а також здійснення основних заходів державних, регіональних та районних програм та нормативних актів, в яких визначено основні базові завдання щодо підтримки культури і мистецтва, спрямованих на розвиток аматорської народної творчості, всебічну підтримку юних талантів, культурних ініціатив громадських організацій, підвищення культурного рівня та естетичного виховання громадян, забезпечення доступності усіх видів культурних послуг та культурної діяльності для кожного.

Протягом звітного періоду велика увага приділялася питанню збереження і примноження здобутків традиційної народної культури, вихованню інтересу та поваги до національних традицій, звичаїв, що складає основні напрямки роботи клубних установ.

1 квітня у клубних установах району пройшли вечори сатири і гумору під такими назвами «Торбина сміху людям на втіху» (СБК Хижа), «Смійтеся на здоровۥя» (СБК Новоселиця, Дротинці), «На вулиці сміху» (СБК Онік), « Якщо маєш сміху міх, розділи його на всіх» (СБК Чепа).

21 квітня у клубі с.  Оклі проведено творчий звітний концерт колективів художньої самодіяльності сіл: Ботар, Н.Клинове, Неветленфолу та виставка майстрів народної творчості.У творчому звіті брали участь самодіяльний народний танцювальний колектив "Золотий колос" с. Неветленфолу (Керівник Іветта Фуделла); народний інструментальний ансамбль с. Н.Клинове (Керівник Олександр Терек). З 23 по 25 квітня в Ужгороді пройшов VIII міжнародний конкурс-фестиваль дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Закарпатський едельвейс — 2013». Головою журі фестивалю був народний артист України та СРСР, лауреат національної премії України імені Т. Шевченка Дмитро Гнатюк.


25 квітня в приміщенні Ужгородського районного будинку культури (кінокомплекс «Доміон») відбувся заключний гала-концерт лауреатів, у якому брав участь директор будинку культури с. Олешник Юрій Орос. На цьогорічному «Закарпатському едельвейсі» він здобув Диплом лауреата І премії у старшій віковій групі в номінації «вокал».

25-26 квітня в клубних закладах району СБК Дротинці, Чепа, Фанчиково, Карачин, Шаланки, Веряця, В.Копаня та ін. відбулися години скорботи, вечори-зустрічі , години памяті «Чорнобиль- скорбота памяті людської», «Гріх непростимий Чорнобиль», «Не замовкнуть дзвони Чорнобиля» .

26 квітня о 20.30 на площі Миру з відбувся мітинг-реквієм з нагоди відзначення 27-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Тетяна Граб, міський голова Степан Бочкай, депутати Закарпатської обласної ради Карло Резеш, Артур Івашко, депутати районної, міської рад, представники районної громадської організації "Союз Чорнобиль України", колективів підприємств, установ, організацій, громадськості, учнівська молодь та ЗМІ. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв Чорнобиля, яких уже нема серед живих та виклали з лампадок символічний дзвін. Також захід супроводжувався демонстрацією фрагментів документальних фільмів про Чорнобиль. Цього дня в усіх храмах району відбулися поминальні молебні по загиблих ліквідаторах і учасниках Чорнобильської катастрофи.

9 травня, на площі Миру в місті Виноградові відбувся мітинг – реквієм з нагоди 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Вітальні промови цього дня звучали з вуст керівників міста, району, підприємств, установ та організацій. Учасники мітингу поклали корзини квітів до меморіального комплексу воїнам – визволителям та стели розстрілу партизан – підпільників. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни, тих, хто відійшов у вічність у повоєнні роки і в мирний час.

У виконанні самодіяльного народного хору ветеранів війни і праці та хору працівників культури і любителів хорового співу прозвучали пісні воєнних років. Після закінчення мітингу на цій же площі городяни мали змогу подивитися святковий концерт до Дня Перемоги. Урочисті заходи з нагоди свята було проведено і в інших населених пунктах району. До пам’ятників та пам’ятних знаків, які увіковічнюють подвиг народу у Великій Вітчизняній війні, було покладено квіти від керівників органів місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів, молоді.

11 травня на українсько-словацькому кордоні відбувся традиційний День Добросусідства, який зібрав поважних гостей та представників громадськості України і Словаччини: губернатор Закарпатської області Олександр Ледида, його заступники, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Олег Гаваші, Надзвичайний і Повноважний посол Словаччини в Україні Павол Гамжік, заступники керівників Кошіцького та Пряшівського самоврядних країв Еміл Дюровчик та Станіслав Кубанек. Цього дня, у рамках проведення заходу було підписано низку програм та угод про транскордонне співробітництво між окремими населеними пунктами прикордонних регіонів. Після офіційної частини гості свята могли оглянути виставки-презентації районів Закарпаття, скуштувати традиційні закарпатські та словацькі страви та подивитися концерт художніх колективів.

Виноградівський район представили голова районної державної адміністрації Тетяна Граб, перший заступник голови Михайло Русанюк, заступник з гуманітарної сфери Михайло Кочіш, заступник з питань агропромислового комплексу Єва Данич, начальник фінансового управління Валерія Варга, головний лікар центральної районної лікарні Надія Онисько, начальник відділу культури Василь Югас, начальник відділу туризму та транскордонного співробітництва Святослав Гал. Концертну програму представив колектив народної музики «Кокош», порадувавши численних глядачів запальними угорськими мелодіями та танцями.

12 травня 2013 відбулися звітні концерти в будинках культури сіл Нове Село та Чепа. Учасники художньої самодіяльності подарували глядачами концертні програми, насичені привітаннями для мам та любов’ю до рідного краю. Директори будинків культури Лівія Баторі та Мирослава Вароді щиро та доброзичливо приймали гостей, які завітали на свято. Виразним читанням віршів забезпечили хороший настрій вихованці старшої групи дошкільного закладу. Танцювальні групи (старша та молодша) під керівництвом Л. Баторі виконали хореографічні композиції. В концертних програмах були презентовані пісні та вірші про Україну, українські народні танці тощо. На звітах також були представлені вироби декоративно-прикладного мистецтва (вишивка, бісероплетіння, шумелиння, ткацтво, іконопис, різьба по дереву).

26 травня, відбувся ювілейний Х-й фестиваль виноградарів - виноробів "Угочанська лоза". На запрошення організаторів відгукнулися делегації з Угорщини, Росії, Румунії, керівники консульських установ Угорщини в містах Берегові та Ужгороді, депутати обласної ради, керівники ряду міст і районів Закарпаття, тощо. Розпочався фестиваль вина з урочистої ходи центральними вулицями древнього міста. Святкова колона пройшла до парку Перені, де і відбулося основне дійство. Захід включав у себе виступ колективу заслуженого академічного Закарпатського народного хору, вітальні промови організатора в особі голови районної державної адміністрації Тетяни Граб, а також гостей, концертну програму в амфітеатрі парку Перені, виставкові "сільські двори", виставку-продаж виноробної продукції, творів народних умільців, конкурси, розваги, і т.ін Кращі винороби Виноградівщини, Берегівщини та Мукачівщини представили зразки винної продукції для оцінки дегустаційної комісії, з яких десять найкращих відзначені дипломами фестивалю.

Цьогоріч, як і в попередні роки, проводився конкурс на кращий "сільський двір". Усі, хто завітав сюди, мали змогу ознайомитись із побутом та культурою місцевого населення, скуштувати національні страви та відчути гостинну атмосферу. Отож, перше місце отримав двір Неветленфолівської сільської ради, друге – Виноградівський державний коледж Мукачівського державного університету, третє – двір Великоком'ятської сільської ради. Серед новинок фестивалю комісія відзначила "Міжнародний двір", який спільно представили представники з Угорщини, Румунії та України. Усім іншим учасникам конкурсу оголошено подяки за участь.
наступна сторінка >>