1 жовтня Міжнародний день людей похилого віку - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку 1 17.15kb.
Мета: розкрити історію запровадження Міжнародного дня людей похилого... 1 116.92kb.
Міжнародний день людей похилого віку – 1 жовтня 2009 року 1 94.78kb.
Міжнародний день людей похилого віку Міжнародний день музики 1 20.42kb.
Щорічно в цей день підводяться підсумки та здійснюються заходи по... 1 32.69kb.
Міжнародний день музики Міжнародний день людей похилого віку 1 24.54kb.
Міжнародний день людей похилого віку Міжнародний день музики 1 14.58kb.
Міжнародний день людей похилого віку Міжнародний день музики 1 20.54kb.
Міжнародний день людей похилого віку Міжнародний день музики 1 23.75kb.
Міжнародний день людей похилого віку Міжнародний день музики 1 78.98kb.
Рішення від 10. 09. 2009р. №1956 Про відзначення в м. Вінниці у 2009... 1 137.12kb.
Щорічно в цей день підводяться підсумки та здійснюються заходи по... 1 32.69kb.
Таращанський 1 219.63kb.

1 жовтня Міжнародний день людей похилого віку - сторінка №1/1
1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку

Міжнародний день людей похилого віку (англ. International Day of Older Persons) - проголошений 50 сесією Генеральної Асамблеї ООН, відзначається в усьому світі 1 жовтня.


Історія свята


Спочатку День людей похилого віку стали відзначати в Європі, потім в Америці, а наприкінці 1990-их років уже в усьому світі. День людей похилого віку святкується з великим розмахом у скандинавських країнах. У цей день багато теле- і радіопрограм транслюють передачі з урахуванням смаків людей похилого віку. У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них прийнятних умов життя, про невирішене у цій сфері.
Демографічна ситуація, при якій населення планети старіє швидше, ніж молодіє, турбує міжнародну спільноту. ООН неодноразово розглядала цю проблему. Надто важливою, на думку ООН, є потреба більш активного використання виробничого і творчого потенціалу тих, кому за 60. Завдяки цьому суспільство дає можливість особам пенсійного віку подолати складну психологічну межу старості, поставитися до неї як до особливого періоду життя, бути корисними і потрібними. Окрім того, працюючі пенсіонери, як платники податків, зменшують тягар соціальних витрат, що через низьку народжуваність все важчає на плечах молодших поколінь.
В Євросоюзі розпочалася інформаційна кампанія та реалізація практичних заходів у рамках оголошеного Європейського року активності людей похилого віку та солідарності поколінь. Про це йдеться у проекті профільної доповіді депутата Європарламенту Мартіна Кастлера (Німеччина).
"2012 рік, оголошений Європейським роком активності людей похилого віку та солідарності поколінь, повинен допомогти зрозуміти потреби людей похилого віку, кількість яких в ЄС неодмінно зростає, а також забезпечити створення сприятливих умов та пошук нових можливостей для таких людей", - наголосив європарламентар.
На переконання політика, активна старість може бути успішною лише за умови, якщо суспільство забезпечить солідарність і взаємодію між поколіннями. "Підтримання активного способу життя, виявлення гідності та поваги, добровільні засади та скасування бар'єрів між поколіннями є головними цілями цього Європейського року", - заявив Кастлер.
Як констатується, на сучасному етапі тривалість життя європейців зростає, але народжуваність зменшується. За прогнозом Єврокомісії, до 2060 року на одну людину віком старше 65 років буде лише двоє працюючих (сьогодні четверо). "Європейський рік має за мету змінити менталітет та сприяти розвитку нової культури активності людей похилого віку", - резюмується у проекті доповіді євродепутата.

В Україні


Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.
Цей день - не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Схожі дні


У Японії в третій понеділок вересня відзначають День вшанування літніх людей.
За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині - понад 629 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб.
За даними Держкомстату України, кожен 5 мешканець - це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Понад 80% з них вимушені існувати нижче «межі бідності», отримуючи малі , що аж ніяк не може забезпечити достойної якості життя.
Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов. Однією з найболючих проблем, що безпосередньо торкається всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність адекватного медичного обслуговування. Всупереч конституційним нормам безоплатність лікарської допомоги лишилась фактично на папері. Ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість пенсіонерів.
Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі "особи похилого віку", чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство - досвід, знання, вміння, мудрість. Але найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу, вистояли і зробили найбільший внесок у розгром гітлерівського фашизму. Цього не маємо забувати.
Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності. Бажаємо всім ветеранам України міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди у ваших душах. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться родинний теплий вогник - вічне джерело наснаги й любові.
Комунальна установа Тернопільської обласної ради “Центр здоров’я”