1 жовтня Міжнародний день музики 1 жовтня - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
1 жовтня Міжнародний день музики 1 жовтня - сторінка №1/1

жовтень -

листопад

2009 року

Випуск

№2-3/09-10Газета для учнів, працівників ліцею, батьків

Зі святами, Вас!!!1 жовтня   Міжнародний день музики

1 жовтня   День працівників освіти

2 жовтня   Міжнародний день лікаря

3 жовтня   Створення всесвітньої федерації

профспілок

5 жовтня   День вчителя

8 жовтня   День художника

8 жовтня   День юриста

9 жовтня   Всесвітній день пошти

10 жовтня День працівників стандартизації та

метрології

14 жовтня   День Українського козацтва

15 жовтня   День працівників харчової промисловості

24 жовтня   Міжнародний день Організації

Об'єднаних Націй

28 жовтня   День рятівника

29 жовтня   День автомобіліста і дорожника

3 листопада   День інженерних військ

3 листопада  День ракетних військ і артилерії

4 листопада   День залізничника

4 листопада   День Національної гвардії України

5 листопада   День працівника соціальної сфери

8 листопада   Міжнародний день КВК

9 листопада   День української письменності

16 листопада   День працівників радіо, телебачення та

зв'язку

17 листопада   Міжнародний день студентів

19 листопада   День працівників гідрометеорологічної

служби

19 листопада   День працівників сільського господарства

21 листопада   Всесвітній день телебачення

21 листопада   Всесвітній день привітання
День працівників

профтехосвіти

 


Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У першу неділю жовтня країна урочисто відзначає День працівників освіти, день, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів.

Відбулося таке свято і в Барвінківському професійному аграрному ліцеї. В актовій залі зібрався весь інженерно-педагогічний колектив, а учні підготували чудові концертні номери й привітання. На розсуд глядача були представлені веселі сценки з учнівського життя, в яких брали участь учні 24 групи, 411 групи. Дівчата-першокурсниці приготували цікаву пісню „Тебе, лицей, я посвящаю” (Ломако Віка, Жолудько Іра); Кутлімуратова Барно , Карманець Юлія привітали всіх піснями. Чудовий настрій і заряд енергії отримали працівники ліцею від сяючих очей учнів, від їхніх посмішок.

День самоврядування пройшов на вищому рівні: загальноліцейна лінійка, представлення директора ліцею, заступників, майстрів виробничого навчання, після чого всі групи розійшлися по кабінетам на урок: «Мої мрії та їх досягнення», в тому числі й 13 група (викладачів та майстрів).
Хочемо побажати всім працівникам освіти

Щастя і здоров’я міцного!

Учнів вдячних!

Чистих світанків,

Сонячних ранків!

Промінь сонця

в кожне віконце!

Ніжної ласки,

Душевної казки,

Щастя без ліку

І довгого віку!

Президент РУС Васильєв Олександр
Підсумки анкетування учнів
У вересні 2009 року в Барвінківському професійному аграрному ліцеї було проведено опитування учнів І та випускних курсів. Результати проведеного анкетування показали, що майже 100 % опитуваних задоволені навчанням, харчуванням в їдальні, умовами проживання в гуртожитку.

Великий відсоток учнів приймають активну участь у громадському житті ліцею, почувають себе захищеними на території ліцею, вважають, що майстри виробничого навчання і викладачі ставляться до них з повагою, що середовище в ліцеї доброзичливе і дружнє, а також будуть рекомендувати навчання у нашому закладі своїм друзям.

Михайленко В.М., методист ліцею


НАША ПЕРЕМОГА

Кожного року 14 жовтня Україна святкує День Українського козацтва, яке співпадає з святом Покрови Пресвятої Богородиці (покровителька Козацької Січі). І тому, саме в цей день традиційно проводяться районні змагання «Козацькі розваги», де учні нашого ліцею завжди беруть активну участь.

«Козацькому роду – нема переводу,

Козацькому роду – Вітчизну й свободу!

Тільки вперед за славу і волю!» -

Це девіз команди «Ліцейська Січ». Учасників змагання вітав атаман Барвінківської паланки - Батько Волелюб (О. Топал). І настала урочиста мить. Пострілом з гармати був оголошений початок змагання. Вражала різноманітність завдань та конкурсів . Це, і на фізичну витривалість, і на швидкість, на кмітливість, а також на почуття гумору. Наша команда «Ліцейська Січ» з гідністю виконала всі завдання і, нарешті, настав час останнього «смачного» конкурсу «Козацька каша». Як говорить народна мудрість: «Без каші у козака і вуса не ростуть». І каша наших козачок вийшла смачна, духмяна

«Пригощайтесь кашею смачною

Її готували ми з пісні й любові,

З веселого вітру й безкрайнього неба,

І каша козацька вийшла, що треба!» -

Такими словами вітали наші кашовари Катерина та Наталя членів журі.

І тверді слова девізу не розійшлися з ділом: наша команда виборола Перше місце серед учбових закладів міста Барвінкового. І ми, учні, працівники ліцею, ще раз вітаємо з цією перемогою наших козаків та козачок, це – Хорунжий А. (атаман 21 гр.), Свиридов О. (21 гр.), Козаков Е. (21 гр.), Бобнєв Д (11 гр.), Сніжковий М. (11 гр.), Поволоцький О. (11 гр.), Резуненко К. (24 гр.), Водолажська Н. (24 гр.).І от довгождана мить оголошення результатів змагань. І команда та вболівальники нашого ліцею зірвалися гучними оплесками! «Перше місце!». А інакше і не могло бути, адже ми «Ліцейська Січ» - славні нащадки козака Івана Барвінка.

Голова інформаційної комісії РУС Резуненко М.
Покрова козаків і нареченихВ гуртожитку нашого ліцею з нагоди свята українського козацтва проводились козацькі розваги під девізом «Козацькому роду нема переводу». В змаганнях приймали участь дві команди «Курінь козаків» з отаманом і «Курінь козачок» з отаманом. В ході заходу були проведені цікаві змагання. Наприклад, «Взуй козака» - це гра, спрямована і на уміння, і на спритність, винахідливість, увагу. Також змагались «Курені» і в козацькій вікторині, де виявив хороші знання з історії учень 31 групи Завгородній Роман. Змагались учні також і у виконанні народних пісень. Тут показав свою майстерність «Курінь козачок». Хочеться відмітити Карманець Юлію, Здєльнік Наталю, Жолудько Ірину, Матвієць Альону, Сніжкову Оксану. В кінці заходу вихователь Колісник Л.І. розповіла про історію народного свята Покрова Пресвятої Богородиці.

«З давніх давен повелося, що до Покрови закінчувались всі польові роботи. В Карпатах з пасовиськ стада худоби повертались додому, а козаки вибирали собі нового отамана. Вважалося ще з княжих часів, що Русь була під покровительством Богородиці. Всі українські князі і гетьмани прославляли її, просили допомоги і захисту. І тому 14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці – один із 12 найвизначніших церковних свят року. Покров Божої Матері вважається символом захисту, заступництва, та молитви».

Особливо вшановували Покрову вільні козаки, на її славу на Січі обов’язково будувалася церква на самому видному місці. Після Покрови в народі говорили: «Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат шлюбним вінцем». Люди вірили, що чим більше снігу, тим більше торжеств. На Покрову дівчата читали молитву, просячи заступницю цієї осені покрити їм голову Хустиною: «Святая Покрівонько, покрий мені голівоньку. Не стежкою, не квіткою, а чесною наміткою». Адже після весілля дівчина не могла бути на людях з непокритою головою. За народними повір’ями земля теж просить Покрову накрити її білою хустиною. І якщо в середині жовтня випадав сніг – це було великим щастям для селян.

За народними звичаями кожне українське весілля проходило за певними канонами. Кожна дівчина повинна була вишити собі на весілля рушник. Вибір узору відігравав дуже велику роль. І тому дівчина завжди зверталася за порадою до народних майстринь. В кожному рушнику підбирався візерунок з різними символами. В нижній частині рушника були такі символьні елементи: дзвіночки – це було своєрідне звернення до матінки землі – переплітались вони з трояндами, піднятими квітками до верху. В житті людини дзвін пов'язаний з надзвичайними подіями, однією з яких було весілля. Квітка Троянда – це образ Божої Матері всеоберігаючої і захищаючої від зла.

Наступним елементом рушника була доріжка без краю і кінця з різних елементів , як рослинного походження, так і геометричних фігур. В середині рушника була квітуча гілка з квітами – символ життя, росту, продовження роду.

Четвертий ряд був повторенням другого. В п’ятому ряді була нескінченна доріжка із троянд, від якої бере свій початок родинна квітка. Від середини цієї доріжки до гори тягнулись розгалужені дві гілки з квітами, на яких сиділа пара пташок – символ нової сім’ї. Над пташками розміщались дві парні квітки, які не замикались в коло. Цей рушник використовують, стелячи «під ноги» у весільному обряді. Основними кольорами на Слобожанщині вважались червоний та чорний. Також в основу вишивки рушників брались такі рослинні елементи, як калина – символ нашого українського роду. Пов’язувалось це з народженням Всесвіту, вогняної Трійці – Сонця, Місяця і Зірки. Ось чому калина одержала ім’я Сонця Коло, тому на весільних рушниках використовувався цей елемент.

Дуб і калина – святі дерева, які втілювали Перуна, бога сонячної чоловічої енергії, розвитку і продовженню життя. Тому у парубків на весіллі був рушник з елементами дуба і калини. Виноград – ця символіка розкривала нам радість і красу створення сім’ї. Сад – виноград – це життєва нива, на якій чоловік – сівач, а жінка повинна доглядати за родинним деревом.

З давніх часів на Україні святили мак і обсівали ним людей, які йшли в похід. Бо вірили, що мак має таку силу магічну, яка може захистити від негоди та зла. Ніжна чарівна квітка теж була елементом вишивки,але тільки там, де загинув воїн в пам’ять роду. Дівчата в сім’ї вишивали маки на сорочках, а на голови надівали вінки із семи квіток маку, обіцяючи цим ритуалом зберегти пам’ять і продовжити рід.
Рушники вишивати люблю,

Класти хрестик щільно до купи,

Ніби долю гаптую свою,

Свої зустрічі і розлуки.

Як тримаю я голку в руках,

Полотно моє розквіта

Квітами й пташками

Різними орнаментами.

Кольорові нитки, наче оксамит,

Всі сплітаються у вузол -

Чорні і червоні, блакитні і білі,

Жовті і зелені, так і тягнуться за голкою.

На рушнику моя доля,

Мій родовід,

Буду ним благословляти

Та щасливої долі бажати.


Колісник Л.І., вихователь гуртожитку«Еще темнее леса, еще тенистей кроны,

Еще не подступил ноябрь к календарю,

Но если красен клен, а лес стоит зеленый,

- Гори, лесной огонь! – я говорю.»
Палкими словами розпочала свято Золота Осінь. І весь зал поринув в чарівний світ вальсу, який подарували Богун А., Христич В., Орлов А., Олійник О. вразили своєю творчою фантазією юні модельєри, які продемонстрували вбрання з паперу. Це були колекційні моделі «Рожевий ранок», «Інтернет відпочиває», «Подорож до Єгипту», «Шик, блиск, писк», «Святковий настій».

Захопили своєю майстерністю юні аматори. Глядачі зустріли гучними оплесками сценку «Встати, суд іде», де чудово зіграли свої ролі Мірошниченко Ю., Орлов А., Васильєв О., Ропай І., Пащенко С., Гребенюк В., Резуненко К., Туренко О., Радченко Л., Водолажська Н..

Приємно здивувало інсценування басні «Ворона і лисиця» І.А. Крилова, де дебютував учень 21 гр. Хорунжий А.. Але сплинув час, скінчилося свято, та добре враження залишилось. Побажаємо нашим молодим талантам творчої наснаги та нових ролей.

Голова сектору дозвілля Жолудько І.
Вітаємо з Днем народження!3 жовтня Ропая Івана (№ 24)
4 жовтня Борисову Анастасію (№ 24)

6 жовтня Полякову Надію (№35)

8 жовтня Вітрук Ганну (№35)

11 жовтня Склярова Дмитра (№ 14)

12 жовтня Шилова Євгена (№ 11)

16 жовтня Єршову Людмилу (№410)

18 жовтня Чернявську Світлану (№ 411)

18 жовтня Плаксія Євгена (№31)

21 жовтня Крупку Іллю (№410)

22 жовтня Приходу Альбіну (№ 24)


25 жовтня Пучкова Дантеса (№ 11)

25 жовтня Ткач Анастасію (№ 411)

30 жовтня Сіробабу Лілію (№ 14)

30 жовтня Іванникова Романа (№410)

31 жовтня Топуєва Дениса (№ 21)

31 жовтня Лакатош Катерину (№410)

31 жовтня Лисенко Ольгу (№410)

10 листопада Кулініча Сергія (№ 412)

11 листопада Галушку Аліну (№ 411)

13 листопада Талалая Дмитра (№ 411)

15 листопада Дідуха Євгена (№ 21)

15 листопада Гіль Валентину (№ 24)

17 листопада Щербину Ярослава (№ 412)
17 листопада Красильник Віту (№ 410)

17 листопада Резуненко Катерину (№ 24)

19 листопада Шандибу Альбину (№ 14)

20 листопада Тимченка Констянтина (№ 11)

21 листопада Шеца Дениса (№ 11)
22 листопада Соболь Анастасію (№ 24)

23 листопада Горбаткова Олександра (№ 31)

23 листопада П’янкова Анатолія (№ 31)

23 листопада Батажеву Марину (№ 14)

23 листопада Богун Анжелу (№ 14)

30 листопада Радченко Аліну (№ 412)
Редактор газети

Радченко Лариса, 411 гр.

«Вісник ліцею»

Газета є незалежною від будь-яких політичних партій, об’єднань та рухів.


Адреса редакції:64701, Барвінкове, вул.. Механізаторів, 1