22 серпня 2011 року начальник головного управління охорони здоров’я - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Головне управління охорони здоров’я тернопільської облдержадміністрації 1 46.18kb.
Про проведення засідання колегії головного управління охорони здоров’я... 1 31.25kb.
Москальчук Євгеній Юхимович начальник Тернопільського обласного патологоанатомічного... 1 40.94kb.
Колегія головного управління охорони здоров’я Тернопільської ода... 1 23.97kb.
Начальник головного управління охорони здоров’я ода михайло Буртняк... 1 246.53kb.
Головне управління охорони здоров`я облдержадміністрації 1 73.11kb.
20 червня 2011 року начальник головного управління охорони здоров’я 1 63.62kb.
Начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф 1 189.61kb.
Начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф 1 152.57kb.
Начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф 1 171.24kb.
Рішення правління 25 3883.7kb.
Рішення від 2012 р. № м. Стаханов Про внесення змін до міського бюджету... 2 419.17kb.
Таращанський 1 219.63kb.

22 серпня 2011 року начальник головного управління охорони здоров’я - сторінка №1/1


22 серпня 2011 року начальник головного управління охорони здоров’я Буртняк М.М. провів оперативну нараду з порядком денним:

І. про організацію надання нейрохірургічної допомоги хворим з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта в Тернопільській області.
ДОПОВІДАЧ:

Загрійчук Ігор Володимировичголовний позаштатний спеціаліст – нейрохірург головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації, завідувач відділенням Тернопільської університетської лікарні.
Найбільше зареєстрованих захворювань за останніх три роки спостерігається у Борщівському (457-603), Шумському (388-532), Монастириському (109-183), Підгаєцькому (159-192) районах; найменше спостерігається у Збаразькому (4-10), Підволочиському (10-12), Лановецькому (5-8), Гусятинському (14-21) районах. у районах з низькими показниками зареєстрованих хворих, перш за все потрібно звернути увагу на роботу сімейних лікарів, неврологів, травматологів. Але є і питання до таких районів, як Монастириський, Шумський, Кременецький, у яких достатня кількість фіксованої захворюваності, але пацієнти не направляються на дообстеження та консультацію до нейрохірургів.

Вагому частку у наданні медичної допомоги хворим з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта припадає на Тернопільську обласну комунальну клінічну психоневрологічну лікарню. Пацієнти проходять курси терапії та реабілітації. За 2008 рік проліковано 603 хворих, 2009 рік – 607, 2010 рік - 646, що складає близько 25% щорічно від усіх хворих.

Надання нейрохірургічної допомоги хворим з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта в Тернопільській області проводиться відповідно до регламентованих нормативних документів, а саме: наказом МОЗ України від 13.06.2008 року за № 317 «Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Нейрохірургія».

Для покращення допомоги хворим з ускладненими проявами дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта у нейрохірургічному відділенні Тернопільської університетської лікарні запроваджено новітню операцію «золотий стандарт нейрохірургії» - лікування міжхребцевих гриж диску – мікродискектомія. Даний вид операції надав змогу зменшити післяопераційне перебування хворого у стаціонарі, швидку реабілітацію.Кількість пролікованих та оперованих хворих з приводу ускладнених форм дегенеративно - дистрофічних захворювань хребта у Тернопільській університетській лікарні:

2010 рік. 2009 рік 2008 рік

Проліковано 114 хв. 98 хв. 128 хв.

Оперовано 54 хв. 55 хв. 57 хв.
У Тернопільській університетській лікарні забезпечено цілодобове чергування лікарів – нейрохірургів, які надають ургентну нейрохірургічну допомогу хворим Тернопільської області, у тому числі хворим з ускладненими формами дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта. При настанні ургентного випадку – пацієнти оперуються в перші години з моменту поступлення у стаціонар.

На базі Тернопільської університетської лікарні з метою нейрохірургічної допомоги проводиться ряд оперативних втручань: з приводу гриж міжхребцевих дисків, спонділолістезів, стенозів спинномозкового каналу, фіксуючі операції на хребті.

В університетській консультативній поліклініці проводиться постійно амбулаторний прийом хворих з районів та м. Тернополя. За рік консультується ~ 250 – 280 хворих, половина з яких проходить стаціонарне лікування в нейрохірургічному відділенні.

Дегенеративно – дистрофічні захворювання хребта є соціальною та медичною проблемою.

Медична і соціально-економічна значимість даного паталогічного стану обумовлена, як високими показниками захворюваності, втратою працездатності і інвалідністю, так і зв'язок з цими аспектами проблеми сучасної, своєчасної діагностики і ефективного лікування хворих даної категорії.

Соціальна проблема повинна вирішуватися соціальними службами, для запобігання, попередження розвитку дегенеративно – дистрофічних захворювань у дітей шкільного віку, студентів, у людей з професійними нахилами до даної патології, впровадженням різних програм (ранкові зарядки у школярів, студентів, впровадженням спеціальних комплексів вправ для людей із сидячою роботою, малорухомих).

Медичні проблеми повинні вирішуватися, ще до появи неврологічних ускладнень, тобто на рівні первинної ланки - сімейного лікаря: загроза виникнення даної патології, настороженість по відношенню до того, чи іншого члена сім`ї, від дошкільного до старечого віку. У такої групи людей, необхідно проводити профілактичні заходи для запобігання подальшого розвитку захворювання. У разі виникнення початкових проявів захворювання, підключається вторинна ланка медицини: такі люди беруться під спостереження невролога, травматолога (НРЛ, ЦРЛ, профілакторії). При проявах неврологічних ускладнень, які не коригуються консервативними методами, лікування проводиться на третинному рівні у спеціалізованому нейрохірургічному відділенні.

Проаналізувавши етапність надання допомоги випливає наступне:

- однією з проблем надання медичної допомоги на догоспітальному етапі (первинна ланка), про обізнаність сімейних лікарів у профілактичних методах та стандартів лікування, відповідних дій для забезпечення належної догоспітальної допомоги хворим з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта.

У кожному районі, на вторинному рівні, відповідальним за пацієнтів з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта нейрохірургічного профілю є лікар – невролог та лікар – травматолог.

Великою проблемою у Тернопільській області є лікування хворих з дискогенними нейрокомпресійними синдромами та із нестабільністю хребта дегенеративно – дистрофічного ґенезу із неврологічними проявами. Такі хворі, які лікуються у центральних районних лікарнях (неврологічні, травматологічні відділення), неврологічних відділеннях ТОККПНЛ, при неефективності консервативного лікування протягом 6 – 8 тижнів підлягають обстеженню, лікуванню у нейрохірургічному відділенні. При гострій компресії корінців із розвитком синдрому кінського хвоста операція проводиться у найкоротший термін. Згідно клінічних протоколів хворі з нестабільністю хребта дегенеративно – дистрофічного ґенезу потрібно доправляти на обстеження та лікування у нейрохірургічне відділення. Але на жаль, багато лікарів з вище перерахованих закладів не дотримуються клінічних протоколів надання медичної допомоги хворим із дискогенними нейрокомпресійними синдромами, що призводить до звернення пацієнтів пізно, виконання оперативного втручання на пізніх стадіях, у зв’язку із чим, люди мають гірші результати виздоровлення, та збільшується процент інвалідизації з даною патологію. Зустрічаються абсурдні випадки, коли хворий не може добитися консультації нейрохірурга, бо невролог не дає направлення.

З метою покращення надання нейрохірургічної допомоги хворим з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта, щорічно, нейрохірургами проводяться виступи: на телебаченні, у пресі, під час спілкування, роз’яснювальна робота з неврологами області, доведення алгоритмів, міністерських протоколів при лікуванні хворих з нейрохірургічною патологією, з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта, обговорюються проблеми та спільне їх вирішення.

На протязі року головним позаштатним нейрохірургом, завідуючим нейрохірургічним відділенням, завідуючим курсом нейрохірургії, лікарями відділення проводяться виїзди у райони для контролю та забезпечення нейрохірургічної допомоги населенню Тернопільської області. На протязі 2010 року проведено виїзди у Чортківську ЦРЛ, Бережанську ЦРЛ та Лановецьку ЦРЛ, де оглянуто пацієнтів з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта, оперованих пацієнтів з приводу даної патології, дано відповідні рекомендації щодо подальшої тактики лікування та реабілітації.

Одне із важливих питань у нейрохірургічної служби області, це реабілітація хворих з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта. У Тернопільській області хворі з даною патологією, проходять санаторно – курортне лікування в обласних фізіотерапевтичних лікарнях реабілітації с. Більче – Золотому, смт. Микулинці, санаторії «Медобори».

Проаналізувавши дану ситуацію, випливає, що лікувальні заклади м. Тернополя, районних центрів області, не зовсім дотримуються протоколів надання нейрохірургічної допомоги хворим з дегенеративно – дистрофічними захворюваннями хребта, тим самим збільшується непрацездатний стан хворого, перебування пацієнта на лікарняному листку, та збільшення кількості інвалідності з даною патологією.


ІІ. Організаційно-методична робота головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації на робочий тиждень і підсумки проведеної роботи за минулий.
Начальник головного управління поставив завдання, які необхідно вирішити протягом робочого тижня. План роботи головного управління на поточний тиждень.

Члени оперативної наради головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації доповіли про проведену роботу за минулий тиждень, проблематичні питання, що потребують вирішення, про важких хворих у закладах охорони здоров`я області. Зазначено, що звернення і контрольні документи розглядаються у визначені терміни, об’єктивно.


Начальник головного управління наголосив на виконання контрольних документів, звернень, доручень повністю, за декілька днів наперед. Документи на підпис повинні бути із всіма візами у папку через канцелярію. Кожен спеціаліст відповідає за свій розділ роботи особисто.
Члени оперативної наради головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації доповіли про проведену роботу за минулий тиждень, проблемні питання, що потребують вирішення протягом робочого тижня. Заслухали інформацію стосовно розгляду звернень і виконання контрольних доручень, документів. Зазначено, що звернення розглядаються об`єктивно у контрольні терміни, доручення виконуються вчасно.
Начальник головного управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Буртняк М.М. підбив підсумки наради та дав відповідні доручення.