Аналіз регуляторного впливу Назва регуляторного акта - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Аналіз регуляторного впливу Назва регуляторного акта 1 40.21kb.
Аналіз регуляторного впливу (впливу регуляторного акта) 1 62.08kb.
Звіт про результати повторного відстеження результативності регуляторного... 1 39.45kb.
Звіт про результати періодичного відстеження дії регуляторного акта... 1 42.71kb.
Звіт про результати періодичного відстеження дії регуляторного акта... 1 40.94kb.
Звіт про результати відстеження результативності дії регуляторного... 1 32.62kb.
Рішення про розгляд проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного... 1 93.62kb.
Звіт про відстеження результативності регуляторного акта Вид та назва... 1 34.58kb.
Звіт про результати відстеження результативності дії регуляторного... 1 22.4kb.
Звіт про відстеження результативності регуляторного акта Вид та назва... 1 31.52kb.
Аналіз впливу регуляторного акта 1 53.17kb.
1. Визначення та аналіз проблеми, яку запропоновано розв’язати шляхом... 1 71.29kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Аналіз регуляторного впливу Назва регуляторного акта - сторінка №1/1
Аналіз регуляторного впливу
Назва регуляторного акта: проект рішення комісії по наданню суб’єктам підприємницької діяльності погоджень на право заготівлі та дозволів на право закупки у населення природних рослинних ресурсів місцевого значення «Про встановлення закупівельних цін на природні рослинні ресурси місцевого значення».
Розробник документа: управління економіки райдержадміністрації

1. Проблема, яку передбачається вирішити

а) Опис проблеми та її проявів

У відповідності до Лісового кодексу України спеціальне використання лісових ресурсів є платним.

Плата за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, здійснюється згідно затверджених розмірів закупівельних цін на лісові ресурси місцевого значення, які повинні затверджуватись місцевою державною адміністрацією відповідно до рішення сесії Закарпатської обласної ради від 3 липня 2002 року №25 “Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 8 грудня 2000 року № 263 “Про порядок видачі дозволів і встановлення лімітів спеціального використання природних рослинних ресурсів місцевого значення та справляння збору за їх спеціальне використання”.

Даним розпорядженням пропонується затвердити розміри закупівельних цін за спеціальне використання окремих видів лісових ресурсів місцевого значення при здійсненні заготівлі в лісах різної форми власності.б) Причини та умови виникнення проблеми

Розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 31.03.2008 № 201 “Про ліміти заготівель лісових ресурсів місцевого значення та лікарської, технічної сировини у 2008 році” затверджені ліміти заготівель лісових ресурсів місцевого значення та ліміти заготівель лікарської, технічної сировини у 2008 році, а розміри закупівельних цін за спеціальне використання окремих видів лісових ресурсів місцевого значення згаданим вище розпорядженням не затверджувались.

Тому виникла потреба в затвердженні розміру закупівельних цін за спеціальне використання окремих видів лісових ресурсів місцевого значення, так як відсутній інший механізм урегулювання проблеми, крім прийняття розпорядження голови районної державної адміністрації.

в) Обґрунтування неможливості її розв’язання за допомогою ринкових механізмів

Ринок не вирішує ці проблеми, оскільки вони вирішуються тільки шляхом державного регулювання, тобто встановлення та порядок справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення здійснюється районною комісією по наданню суб’єктам підприємницької діяльності погоджень на право заготівлі та дозволів на право закупки у населення природних рослинних ресурсів місцевого значення, а надходження від сплати за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення зараховуються на рахунок місцевих бюджетів відповідних рад.г) Обґрунтування неможливості її розв’язання за допомогою чинних регуляторних актів

Діючі нормативні акти передбачають необхідність розроблення та затвердження районною комісією по наданню суб’єктам підприємницької діяльності погоджень на право заготівлі та дозволів на право закупки у населення природних рослинних ресурсів місцевого значення розміру плати за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення.д) Суб’єкти, на яких проблема справляє негативний вплив

Дана проблема негативного впливу не має. Суб’єктами правовідносин виступають зацікавлені у виділенні лімітів та отриманні дозволу на заготівлю (закупку) лісових ресурсів місцевого значення юридичні і фізичні особи. Ліміти заготівель лісових ресурсів місцевого значення та ліміти заготівель лікарської, технічної сировини у 2008 році затверджені розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 31.03.2008 № 201 “Про ліміти заготівель лісових ресурсів місцевого значення та лікарської, технічної сировини у 2008 році”.2. Цілі державного регулювання

Ціллю впровадження підготовленого проекту рішення є встановлення розміру закупівельних цін на лісові ресурси місцевого значення, як цього вимагає рішення сесії Закарпатської обласної ради від 3 липня 2002 року №25 “Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 8 грудня 2000 року № 263 “Про порядок видачі дозволів і встановлення лімітів спеціального використання природних рослинних ресурсів місцевого значення та справляння збору за їх спеціальне використання” та Лісовий кодекс України.

Впровадження підготовленого проекту розпорядження буде сприяти посиленню державного контролю в галузі охорони, збереження, раціонального використання лісових ресурсів місцевого значення .

3.Альтернативні способи досягнення цілей державного регулювання

3.1. Залишення ситуації без змін.

Використання лісових ресурсів місцевого значення без встановлення розміру закупівельних цін неможливе, оскільки, в наслідок цього виникне пряме порушення ст.77 Лісового кодексу України, якою чітко передбачено, що спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення є платним.

3.2. Внесення змін в діюче рішення комісії.

Затвердження розміру закупівельних цін на лісові ресурси місцевого значення – даний спосіб дозволить встановити посильну нормативну плату. Затвердження розміру закупівельних цін на лісові ресурси місцевого значення передбачені Лісовим кодексом України та рішенням сесії Закарпатської обласної ради від 3 липня 2002 року №25 “Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 8 грудня 2000 року № 263 “Про порядок видачі дозволів і встановлення лімітів спеціального використання природних рослинних ресурсів місцевого значення та справляння збору за їх спеціальне використання”, відповідно до якого при райрадах та райдержадміністраціях створено комісію, яка розробляє та затверджує розміри закупівельних цін на лісові ресурси місцевого значення.

Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначеного питання та принципам державної регуляторної політики.

Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей, починаючи з дня його прийняття та дасть змогу Рахівській районній державній адміністрації та районній раді належним чином забезпечити реалізацію єдиної державної політики в галузі охорони, збереження, раціонального, невиснажливого використання лісових ресурсів.

4.Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми, відповідні заходи.

а) Опис механізму досягнення цілей державного регулювання

Районна комісія розробляє та затверджує розміри закупівельних цін за спеціальне використання окремих видів лісових ресурсів місцевого значення та порядок справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення.

Справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення зараховується на рахунок місцевих бюджетів відповідних рад і будуть спрямовані в бюджет розвитку, що дасть змогу покращити інфраструктуру населених пунктів.

Реалізація такого регуляторного акта забезпечить дотримання єдиного прозорого механізму щодо порядку та розмірів сплати збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, а також сприятиме зменшенню кількості порушень під час використання лісових ресурсів місцевого значення.5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

а) Оцінка впливу зовнішніх факторів на дію акта з визначенням та порівнянням позитивних і негативних обставин, які можуть впливати на виконання вимог акта

На дію цього регуляторного акта негативно можуть вплинути природно-екологічні зовнішні фактори, такі як погіршення екологічної ситуації, зміна кліматичних умов, стихійні лиха тощо, а також політико-правові, які можуть проявитися у вигляді політичної нестабільності, зміни в чинному законодавстві. Зміна кліматичних умов або стихійні лиха можуть вплинути на об’єм сировини для заготівлі лісових ресурсів місцевого значення, а також на їх якість, що може позначитися на рівні виробництва, якості та безпеці, поживних якостях сировини тощо.

Позитивно на дію регуляторного акта можуть вплинути поліпшення екологічної ситуації, що сприятиме надходженню якісної сировини для її реалізації на ринку, а також забезпечення недопущення шкідливого впливу на здоров’я людей під час вживання відповідних лісових ресурсів (гриби, ожина, чорниця, малина, суниця).

б) Оцінка можливості впровадження та виконання вимог акта органами влади, фізичними та юридичними особами

Даний регуляторний акт розроблений у відповідності до вимог Лісового кодексу України, рішення сесії Закарпатської обласної ради від 3 липня 2002 року №25 “Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 8 грудня 2000 року № 263 “Про порядок видачі дозволів і встановлення лімітів спеціального використання природних рослинних ресурсів місцевого значення та справляння збору за їх спеціальне використання” та інших

нормативних документів, де чітко визначені повноваження органів державної влади.

Виконання вимог акта фізичними та юридичними особами буде контролюватись Рахівською районною державною адміністрацією, Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, Рахівською державною податковою інспекцією та органами місцевого самоврядування.в) Характеристика механізму повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акта

Механізм повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання дії акта не передбачається.г) Зазначається періодичність здійснення державного контролю та нагляду за додержанням вимог акта

Контроль за додержанням вимог акта при використанні і заготівлі лісових ресурсів місцевого значення буде здійснюватися органами державної влади та місцевого самоврядування постійно під час сезону заготівлі, у відповідності з Порядком видачі дозволів і встановлення лімітів спеціального використання лісових ресурсів місцевого значення та справляння збору за їх спеціальне використання, затвердженим рішенням сесії Закарпатської обласної ради від 3 липня 2002 року №25 “Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 8 грудня 2000 року № 263 “Про порядок видачі дозволів і встановлення лімітів спеціального використання природних рослинних ресурсів місцевого значення та справляння збору за їх спеціальне використання”.

За заготівлю лісових ресурсів місцевого значення суб’єктами господарювання без спеціального дозволу лісова охорона, податкові, природоохоронні та правоохоронні органи застосовують штрафні (фінансові) санкції до вказаних суб’єктів відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 5 грудня 1996 року №1464 „Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісовому господарству” та від 23 травня 2007р. №761 “Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів”.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття акта:

а) Групи, на які документ має вплив

Документ безпосередньо має вплив на юридичних та фізичних осіб – суб’єктів господарювання, зацікавлених в заготівлі (закупки) лісових ресурсів місцевого значення.б) опис впливу

Вплив регуляторного акту на суб’єктів господарської діяльності виражений у дотриманні ними порядку справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення .в) оцінка вигод і витрат у грошовій формі

Впровадження проекту рішенн дасть можливість збільшити надходження до місцевих бюджетів за рахунок сплати збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення.7. Обґрунтування строку дії акта

Термін дії розпорядження з дати прийняття і до кінця 2008 року.

Його дія може бути припинена в разі внесення змін до діючих нормативних документів та у випадку прийняття відповідної постанови Кабінету Міністрів України з цього питання.
8. Визначення показників результативності регуляторного акта

а) розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів, пов’язаних з дією акта

Сплата нормативних зборів за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення здійснюється до місцевих бюджетів в розмірі 100 відсотків.б) кількість суб’єктів господарювання або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта

Документ безпосередньо має вплив на юридичних та фізичних осіб – суб’єктів господарювання, зацікавлених в заготівлі (закупки) лісових ресурсів місцевого значення.в) розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта

Нормативна плата (збір) за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, затверджена розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 24.05.02. №224 і становить 4-14 % до середньої закупівельної ціни сировини за кілограм, що є посильним для суб’єктів господарювання.

Перерахування коштів проводиться в розмірі 100% до місцевих бюджетів на вказані розрахункові рахунки.

Відповідно до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” суб’єкту господарювання упродовж п’яти днів видається дозвіл на заготівлю (закупку) лісових ресурсів місцевого значення.г) рівень поінформованості суб’єктів господарювання або фізичних осіб з основних положень акта

Проект рішення, аналіз регуляторного впливу та базове відстеження оприлюднені у мережі Інтернет на Веб-сторінці Рахівської районної державної адміністрації в рубриці “Регуляторні акти”, про що повідомлено в районній газеті “Зоря Рахівщини”.

Додатково зміст проекту рішення також надруковано в районній газеті «Зоря Рахівщини».

9.Визначення заходів з відстеження результативності акта.

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, районна комісія по наданню суб’єктам підприємницької діяльності погоджень на право заготівлі та дозволів на право закупки у населення природних рослинних ресурсів місцевого значення, Рахівська районна державна адміністрація, державна податкова інспекція в Рахівському районі та органи місцевого самоврядування здійснюють постійний контроль за виконанням рішення районної комісії і розглядають в установленому порядку виявлені порушення чинного законодавства.

Для відстеження результативності дії рішення будуть використовуватись статистичні дані. Райдержадміністрація про стан виконання рішення буде інформувати державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області до 25 січня 2009 року.

Базове відстеження буде проведено до набрання чинності регуляторного акта, повторне відстеження - в грудні 2008 року, так як дія даного акта становить з дати прийняття і до кінця 2008 року.Начальник управління економіки

Рахівської райдержадміністрації В.С.Турок